Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 6:37 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 346 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 24  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv bře 27, 2014 12:29 pm 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
jajda22 píše:
Jenže nějak přesně nevím,kolik vlákniny přijímám nebo bych měla.Jsem na stravě půl na půl-vařená,syrová,tak mi to vyhovuje,ale s tou vlákninou a hlavně bílkovinami tápu-při rozboru krve jsem jich měla málo

Predpokladam, ze jste mela malo bilkovin, ne vlakniny. Nepotrebujete bilkoviny, ale potrebujete aminokyseliny. Bilkoviny se pri traveni rozkladaji na aminokyseliny a teprve z nich si telo zase stavi sve bilkoviny. Vhodne bilkoviny mate treba v konopnem a lnenem seminku.

http://galenus.cz/clanky/vyziva/aminoky ... rostlinach

Velke mnozstvi bilkovin ma treba mouka z bile lupiny:

http://www.diamix.cz/cms.php?id_cms=5

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob bře 29, 2014 9:15 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 22, 2012 2:15 pm
Příspěvky: 160
vytahujem z mrazaku posledne kocky odstavenej lucerny siatej ( vojteska ). sice chut masaker,
ale uz to dorazim a pockam si na novu, mladu, cerstvu, hodnotnejsiu a hlavne energickejsiu \":-)\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob bře 29, 2014 9:46 pm 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
dushan74 píše:
vytahujem z mrazaku posledne kocky odstavenej lucerny siatej ( vojteska ). sice chut masaker,
ale uz to dorazim a pockam si na novu, mladu, cerstvu, hodnotnejsiu a hlavne energickejsiu \":-)\"

V Praze uz mam vojtesku 15 cm vysokou.
Cesnek medvedi 20 cm vysoky a jetel asi taky 20 cm vysoky.
Uz kvetou pampelisky, daji se sbirat listy pampelisek, ale uz i kvety.
Bohuzel jsem tady zatim nikde neobjevil bršlici. Skoda, byla by dobra.
Mne zbyvaji v mrazaku uz pouze listy celeru. Chutove ale zatim dobry.

Jste ve vyssi poloze nad morem, ze Vam jeste nic neroste?

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob bře 29, 2014 9:59 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 22, 2012 2:15 pm
Příspěvky: 160
inzenyr píše:
V Praze uz mam vojtesku 15 cm vysokou.
Cesnek medvedi 20 cm vysoky a jetel asi taky 20 cm vysoky.
Uz kvetou pampelisky, daji se sbirat listy pampelisek, ale uz i kvety.
Bohuzel jsem tady zatim nikde neobjevil bršlici. Skoda, byla by dobra.
Mne zbyvaji v mrazaku uz pouze listy celeru. Chutove ale zatim dobry.

Jste ve vyssi poloze nad morem, ze Vam jeste nic neroste?

Inzenyr

ja pochadzam zo severneho slovenska ( orava ), slniecko a jar uz klopu na dvere ale este tomu davam par dni
a ide sa za pastvou \":wink:\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř dub 09, 2014 7:55 pm 
Offline

Registrován: úte dub 01, 2014 2:46 pm
Příspěvky: 14
Dobrý den, měla bych otázku, zda mohu zelený nápoj podat i mamince. Včera jsem umixovala poprvé a protože u nás ještě neroste jetel a vojtěšku jsem vysela přede dvěma týdny, dala jsem jako hlavní složku svízel. Čistí lymfu. Trošku lístků řebříčku, pampelišky, šťovíku a jitrocele. Je to mňaminka, ten svízel trošku voní a chutná po okurkách. První zelený nápoj jsem odzkoušela na sobě, ale protože mám maminku hodně nemocnou, chtěla bych jí ho dát taky. Bere Warfarin a při jeho užívání se nesmí konzumovat zelená zelenina, kvůli vitamínu K, který ruší účinky léku. Jak je to s vitamínem K? Vyluhuje se během té hodiny v lednici do vody, nebo zůstává v té zbylé drti po scezení?
Díky za odpověď, myslím, že by to zajímalo i další studující Vaše stránky.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř dub 09, 2014 9:21 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Warfarin přece není žádný lék, jen invazivní látka, která narušuje metabolismus, v důsledku srážlivost krve. Víme, proč ho mamince předepsali, ale ona bez něj nezemře, to jistě ne. Se zeleninovými čerstvými šťávami ale může býti plna energie, šťastná a spokojená, leccos se jí může upravit a pozměnit. Warfarin jen kompensuje následky minulé životosprávy a změny tělesnosti, k žádným pozitivním změnám nepřispívá. Takže ty šťávy mají navrch, co říkáte?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř dub 09, 2014 9:43 pm 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 9:57 pm
Příspěvky: 501
Bydliště: NMnV
martina72 píše:
Warfarin přece není žádný lék, jen invazivní látka, která narušuje metabolismus, v důsledku srážlivost krve. Víme, proč ho mamince předepsali, ale ona bez něj nezemře, to jistě ne. Se zeleninovými čerstvými šťávami ale může býti plna energie, šťastná a spokojená, leccos se jí může upravit a pozměnit. Warfarin jen kompensuje následky minulé životosprávy a změny tělesnosti, k žádným pozitivním změnám nepřispívá. Takže ty šťávy mají navrch, co říkáte?

No pozor, s warfarinom to neeni žiadna sranda. Nemôže sa len tak vysadiť. Ja by som si nevzal na seba zodpovednosť takto unáhlene poradiť. Skôr by som si zistil ktorá zelenina či bylinky obsahujú koľko vitamínu K.

_________________
Prosím ctených mudrlantov aby na moje komentáre nereagovali.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř dub 09, 2014 9:53 pm 
Offline

Registrován: úte dub 01, 2014 2:46 pm
Příspěvky: 14
Víte, ono je těžko se rozhodnout, co mamince podat abych jí neublížila. Od listopadu se strašně rychle zhoršuje její zdravotní stav a já musím opravdu svědomitě dohledat, jak jí mohu pomoci. Chtěla bych Vás vidět na mém místě. Má obrovsky zvětšené obě srdeční síně v důsledku zvápenatělých chlopní (po prodělané revmatické horečce v dětství) a zvětšenou pravou komoru. Následkem toho se před půl rokem naplno projevila plicní hypertenze a rapidně se to zhoršuje. Každý pohyb ji neskutečně vyčerpává. Je tady i podezření, že prodělala slabší plicní embolii. Má varixy na dolních končetinách, takže by to klidně mohlo být z toho. Je jí 75 roků a ještě před rokem, přestože je vlastně celý život vážně nemocná, byla neskutečně čilá a pracovitá.
Co píšete o Warfarinu, to vím. Je to vlastně "jed na krysy". Jenže bohužel bez něj by tu již nebyla.
Moje otázka byla, jestli se vitamin K rozpouští do vody, nebo jestli zůstává v té drti. A ptám se právě proto, že bych byla moc ráda, kdybych jí ten nektar života mohla dávat. Jinak bych sem asi nepsala.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv dub 10, 2014 10:19 am 
Offline

Registrován: sob kvě 05, 2012 8:09 pm
Příspěvky: 86
Alajka píše:
Víte, ono je těžko se rozhodnout, co mamince podat abych jí neublížila. Od listopadu se strašně rychle zhoršuje její zdravotní stav a já musím opravdu svědomitě dohledat, jak jí mohu pomoci. Chtěla bych Vás vidět na mém místě. Má obrovsky zvětšené obě srdeční síně v důsledku zvápenatělých chlopní (po prodělané revmatické horečce v dětství) a zvětšenou pravou komoru. Následkem toho se před půl rokem naplno projevila plicní hypertenze a rapidně se to zhoršuje. Každý pohyb ji neskutečně vyčerpává. Je tady i podezření, že prodělala slabší plicní embolii. Má varixy na dolních končetinách, takže by to klidně mohlo být z toho. Je jí 75 roků a ještě před rokem, přestože je vlastně celý život vážně nemocná, byla neskutečně čilá a pracovitá.
Co píšete o Warfarinu, to vím. Je to vlastně "jed na krysy". Jenže bohužel bez něj by tu již nebyla.
Moje otázka byla, jestli se vitamin K rozpouští do vody, nebo jestli zůstává v té drti. A ptám se právě proto, že bych byla moc ráda, kdybych jí ten nektar života mohla dávat. Jinak bych sem asi nepsala.

Tady je každá rada drahá, Warfarin - jed na krysy - tj. sice pravda, ale pro jednoho jed, pro druhého lék. Moje babicka 94 let, užívá Warfarin již 20 let. Mimochodem co se zkusit zeptat lékaře na jiné řediče krve, existují řediče krve, při kterých není tak přísné omezení. I když pokud jí vyhovuje, bych asi neměnila, ale přesto bych se zeptala. A sama zapřemýšlejte je lepší být plná energie a dostat trombuzu a nebo se vyhnout zakázaným potravinám, mít možná energie méně, ale žít. Trombozy jsou smrtelné. Jak to je v zeleném nápoji s vitaminy, kde vlastně zůstávají, na to jsem nikde žádnou studii něčím podloženou nenašla. Takže já bych tuto cestu nevolila.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv dub 10, 2014 11:36 am 
Offline

Registrován: úte dub 01, 2014 2:46 pm
Příspěvky: 14
Ram píše:
Tady je každá rada drahá, Warfarin - jed na krysy - tj. sice pravda, ale pro jednoho jed, pro druhého lék. Moje babicka 94 let, užívá Warfarin již 20 let. Mimochodem co se zkusit zeptat lékaře na jiné řediče krve, existují řediče krve, při kterých není tak přísné omezení. I když pokud jí vyhovuje, bych asi neměnila, ale přesto bych se zeptala. A sama zapřemýšlejte je lepší být plná energie a dostat trombuzu a nebo se vyhnout zakázaným potravinám, mít možná energie méně, ale žít. Trombozy jsou smrtelné. Jak to je v zeleném nápoji s vitaminy, kde vlastně zůstávají, na to jsem nikde žádnou studii něčím podloženou nenašla. Takže já bych tuto cestu nevolila.

Ach jo, zas jedna důležitá odpověď. Ředič krve je zase ředič krve a Káčko jde proti tomu. A protože přemýšlím, tak se ptám. Zatím jsem se nedozvěděla nic, co bych sama nevěděla; třeba že trombóza je smrtelná.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv dub 10, 2014 3:48 pm 
Offline

Registrován: úte zář 25, 2012 9:55 am
Příspěvky: 166
Veverka píše:
Zdravím všechny ,,zelenáče", já sama mohu namixovat a vypít v podstatě cokoliv s čímkoliv a v množství na jaké mám právě chuť. Jdu si po louce a utrhnu si nač mám právě chuť. Donesu dom, zromiuji, zaliji a vypiji. Je to prima vitamínová bomba. Doma si ze mě dělaj srandu, že tu budu jak stoletá čarodějnice v kozinci, ale nehledím. Chutná mi to a i pomáhá. Kdo ochutnal, pije také. Kór v létě je to osvěžující. Začínám s prvojarními čerstvými kopřivami a pak přidávám podle jak co roste. Co mi roste přes zimu v květináčích je také fajn, ale přeci jen tomu chybí krapet sluníčka. Nicméně je to lepčí jak nic.

Ahoj,můžete prosím poradit-vyjmenovat bylinky,které sbíráte? Minulý týden jsem do nápoje přidala něco neznámého-na netu nemůžu najít co to bylo a nápoj jsem raději vylila,protože byl strašný.A co pěstujete přes zimu doma? Moc děkuju


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát dub 11, 2014 12:29 am 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
jajda22 píše:
Ahoj,můžete prosím poradit-vyjmenovat bylinky,které sbíráte? Minulý týden jsem do nápoje přidala něco neznámého-na netu nemůžu najít co to bylo a nápoj jsem raději vylila,protože byl strašný.A co pěstujete přes zimu doma? Moc děkuju

Ja do te zelene stavy v podstate nahazu skoro vsechno co je na louce zelene vcetne travy.
Pokud si nejste jista, ze je to k jidlu, tak na to maji lide, co prezivaji v extremnich situacich presny navod, jak to zkusit, zda se jedna o nejedovatou rostlinu.

Nejdriv se s ni natrou nad hornim rtem a pul hodiny pockaji co se stane.
Pokud se nic nestane, tak se s ni natrou v koutku ust a pul hodiny pockaji.
Pokud se nic nestane, tak se s ni natrou vepredu na horni ma spodnim rtu, a opet pockaji pul hodiny.
Pak to jeste pokracuje stejnym zpusobem na spicce jazyka a pod jazykem.
Vzdy je treba se pouze potrit a pockat, ne do rostliny kousat nebo ji zvykat.

Na louce mate minimalni sanci sebrat neco opravdu jedovateho, vetsi sance je na okraji lesa nebo primo v lese.

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned dub 13, 2014 5:14 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
zvanc píše:
Neví někdo, zda se může pít zelený nápoj i v těhotenství ? Já osobně dávám do nápoje jetel, pampelišku, kopřivu a meduňku, jestli má někdo zkušenost, dejte prosím vědět, děkuji \":)\"

Tak určitě ano, tím může matka i dítě jenom získat, ale je třeba se vyhnout některým silně působícím bylinám. Asi ideální bude jetel a vojtěška.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned dub 13, 2014 5:25 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
jajda22 píše:
V loni na podzim jsem poprvé okusila zelený nápoj a byla jsem naprosto uchvácená! Dnes už jsem měla první jarní ! ALE-nějak jsem přehlídla,že se to má cedit,já to piju tak jak to je-takže vypiju i část -asi polovinu rostlin-vadí to? Má to ty samé ozdravné účinky jako cezený nápoj? Nenarušuje to nějak ta vláknina ? Mám tedy raději cedit? Děkuji

Tak nijak zásadně to nevadí, ale stejně je asi vhodnější vlákninu odstranit a vypít pouze ten zelený výluh. Jde totiž o vlákninu poměrně tvrdou a ve větším množství může dráždit střevní stěnu.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned dub 13, 2014 5:36 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Alajka píše:
Dobrý den, měla bych otázku, zda mohu zelený nápoj podat i mamince. Včera jsem umixovala poprvé a protože u nás ještě neroste jetel a vojtěšku jsem vysela přede dvěma týdny, dala jsem jako hlavní složku svízel. Čistí lymfu. Trošku lístků řebříčku, pampelišky, šťovíku a jitrocele. Je to mňaminka, ten svízel trošku voní a chutná po okurkách. První zelený nápoj jsem odzkoušela na sobě, ale protože mám maminku hodně nemocnou, chtěla bych jí ho dát taky. Bere Warfarin a při jeho užívání se nesmí konzumovat zelená zelenina, kvůli vitamínu K, který ruší účinky léku. Jak je to s vitamínem K? Vyluhuje se během té hodiny v lednici do vody, nebo zůstává v té zbylé drti po scezení?
Díky za odpověď, myslím, že by to zajímalo i další studující Vaše stránky.

Tak vitamín K určitě bude ve výluhu obsažen, ale nedovedu odhadnout v jaké množství. Nicméně, pokud jde o naředění krve, asi mnohem bezpečnější je používat obyčejný acylpyrin v kombinaci právě s tím vitamínem K. Samozřejmě by bylo dobré mít nad tím kontrolu, ale předpokládám, že na kontroly chodí, tak by v tom neměl být zase takový problém.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 346 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 24  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot] a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz