Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob dub 27, 2024 9:38 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 486 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 33  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: ned úno 20, 2011 2:38 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
lenka 67 píše:
A prosím ještě v jakých případech je dobré brát ten vitamín D3. Jenom když je málo sluníčka ?

Vzhledem k tomu jak omezené jsou jeho zdroje v potravě, tak určitě vždy, když nechodíte denně na sluníčko, nebo alespoň hodinu denně ven, třeba na procházky lesem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: úte úno 22, 2011 10:28 am 
Offline

Registrován: stř čer 02, 2010 6:10 am
Příspěvky: 389
qup píše:
Chlorid hořečnatý popíjím v 0,5l PETce, kterou si beru do práce a piju po doušcích od odpoledne až do půl noci vždy s odstupem od jídla, štáv, kefíru. Můj první průjem nastal po týdnu (7 lžiček) nějak jsem to předtím nevážil, takže bylo to vždy od oka. Je už to dva měsíce a jsem ted na cca 5 lžičkách když jsem to vážil je to uctihodných 25g. Vcelku vysoké číslo oproti zbytku lidí na fóru. \":)\"

No vzhledem k tomu že je to v přepočtu na čistý hořčík cca 3 g tak to není až tak strašné a když se podle informací z knih a internetu vstřebá při nejlepší vůli 70% ale mnohdy podstatně méně tak to není zas tak moc.Také jsem se vysokých dávek bál ale teď už je nějak neřešim,a poznám že fungují i menší.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: úte úno 22, 2011 10:43 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Pavel Veselý píše:
No vzhledem k tomu že je to v přepočtu na čistý hořčík cca 3 g tak to není až tak strašné a když se podle informací z knih a internetu vstřebá při nejlepší vůli 70% ale mnohdy podstatně méně tak to není zas tak moc.Také jsem se vysokých dávek bál ale teď už je nějak neřešim,a poznám že fungují i menší.

Hořčík funguje vždy, ale zpočátku je opravdu potřeba přitlačit a dorovnat velký deficit, což trvá tak 2-4 měsíce, pak již stačí menší dávky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: stř úno 23, 2011 12:51 pm 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
Ak som správne porozumel, tak v 1000g chloridu horečnatého sa nachádza okolo 250g horčíku. Je tak ? Dnes nalačno som si dal 2g chloridu horečnatého do 3dcl vody. Žiadna reakcia. Môžem si urobiť z takého istého množstva (2g chloridu horečnatého) soľanku (čiže pridať pár štipiek himalájskej soli) a popíjať to počas dňa ? Zajtra by som si chcel dať 3 gramy chloridu horečnatého na lačno, a keď sa dnes "nepokadím" po tých ďalších 2 gramoch, tak by som si dal aj zajtra počas dňa (popíjanie počas dňa) dva gramy, čiže 3+2 = spolu 5 gramov.
Napozajtra by som skúsil 3g+3g, a chcel by som pokračovať až dovtedy, dokiaľ nebude hnačka (4+3....4+4.......5+4........5+5.... a podobnou úmerou, možno už pri 4g + 4g bude hnačka, to je len príklad).
Môže byť tento postup ? Zdá sa mi taký "zlatý stredný". Na jednej strane nalačno určitá dávka, a k tomu tá istá dávka behom celého dňa...
Ešte jednoduchá podotázka : keď si dám napríklad 2g chloridu horečnatého spolu s možno 2ml citrónovej šťavy... bude to ničiť účinok choridu horečnatého ? Totiž, odkedy som sa dočítal, že je dorbé do čistej vody dávať citrón, už inú ani nepijem (no môžem to zmeniť, ak sa bude citrón byť s chloridom horečnatým), mňam... je to úplne iný pocit, taká voda s citrónom tak neunavuje, ako obyčajná čistá voda (hoci aj z reverznej osmózy).
Ďakujem za odpoveď.

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: stř úno 23, 2011 10:42 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
NOWOCAYN píše:
Ak som správne porozumel, tak v 1000g chloridu horečnatého sa nachádza okolo 250g horčíku. Je tak ? Dnes nalačno som si dal 2g chloridu horečnatého do 3dcl vody. Žiadna reakcia. Môžem si urobiť z takého istého množstva (2g chloridu horečnatého) soľanku (čiže pridať pár štipiek himalájskej soli) a popíjať to počas dňa ? Zajtra by som si chcel dať 3 gramy chloridu horečnatého na lačno, a keď sa dnes "nepokadím" po tých ďalších 2 gramoch, tak by som si dal aj zajtra počas dňa (popíjanie počas dňa) dva gramy, čiže 3+2 = spolu 5 gramov.
Napozajtra by som skúsil 3g+3g, a chcel by som pokračovať až dovtedy, dokiaľ nebude hnačka (4+3....4+4.......5+4........5+5.... a podobnou úmerou, možno už pri 4g + 4g bude hnačka, to je len príklad).
Môže byť tento postup ? Zdá sa mi taký "zlatý stredný". Na jednej strane nalačno určitá dávka, a k tomu tá istá dávka behom celého dňa...
Ešte jednoduchá podotázka : keď si dám napríklad 2g chloridu horečnatého spolu s možno 2ml citrónovej šťavy... bude to ničiť účinok choridu horečnatého ? Totiž, odkedy som sa dočítal, že je dorbé do čistej vody dávať citrón, už inú ani nepijem (no môžem to zmeniť, ak sa bude citrón byť s chloridom horečnatým), mňam... je to úplne iný pocit, taká voda s citrónom tak neunavuje, ako obyčajná čistá voda (hoci aj z reverznej osmózy).
Ďakujem za odpoveď.

To netuším, kde jste k tomu výpočtu došel, ale správně je tam 12% čistého hořčíku. Při větším deficitu se dá brát i gram čistého hořčíku denně, tak si spočítejte, kolik je to sloučeniny. Jinak postup je dobrý a přidáváte do té doby, dokud velká dávka nevyvolá průjem. U toho citrónu si nejsem jistý, ale asi by to ničemu vadit nemělo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: čtv úno 24, 2011 12:11 am 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
Asi ma pomýlil Xion, z doby (ne)dávno minulej...
Xion píše:
...Tak som v koncoch. Dnes som si dal take male mnozstvo horcika, ze mensie uz pomaly neviem namerat. Pouzivam na to taku mini-lyzicku, ktora bola k vitaminu C od DM. A tej som dal asi 1/2. Je asi 10x mensia od malej moka lyzicky. Tak som zobral gramovu vahu a navazil 100 tych mini-lyzic, vyslo mi 10g, cize jedna mini-lyzicka ma 100mg. Takze, dal som si 50mg horcika, a hnacka!!!...

Pomýlil si chlorid horečnatý s horčíkom (ktorý, ako už viem, tvorí 12% z obsahu chloridu horečnatého).

Ale Atman napríklad písal (v tomto vlákne na stránke č.4) : "...Nejako zle rátate...chlorid horečnatý bezvodý obsahuje 25% Mg. ( Mr MgCl2 je 95,2 a Mr Mg je 23,4 teda 23,4/95,2=cca 0,25)
Jedna moja mokka lyžička kopcovitá je cca 2,5g a normálna čajová kopcom je cca 5g, takže mokka dá 625mg Mg a plná čajová 1250mg Mg.
V podstate Vás ale nijako nemusí zaujímať hmotnosť ani percentá, keď ste pod preháňacou dávkou a blížite sa k nej zo spodnej strany, dostáva Vaše telo ideálne množstvo Mg a to je to čo potrebujete, čísla neriešte...."

Takže od Atmana mám informáciu, že 100g chloridu horečnatého obsahuje 25g horčíku.
Takže je to 12g horčíku / 100g chloridu horečnatého, alebo 25g horčíku / 100g chloridu horečnatého ?...

Atman hovorí, že čísla neriešiť, lebo hnačka určí, kedy ubrať. O.K. \"8)\"

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: čtv úno 24, 2011 10:21 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
NOWOCAYN píše:
Asi ma pomýlil Xion, z doby (ne)dávno minulej...
Xion píše:
...Tak som v koncoch. Dnes som si dal take male mnozstvo horcika, ze mensie uz pomaly neviem namerat. Pouzivam na to taku mini-lyzicku, ktora bola k vitaminu C od DM. A tej som dal asi 1/2. Je asi 10x mensia od malej moka lyzicky. Tak som zobral gramovu vahu a navazil 100 tych mini-lyzic, vyslo mi 10g, cize jedna mini-lyzicka ma 100mg. Takze, dal som si 50mg horcika, a hnacka!!!...

Pomýlil si chlorid horečnatý s horčíkom (ktorý, ako už viem, tvorí 12% z obsahu chloridu horečnatého).

Ale Atman napríklad písal (v tomto vlákne na stránke č.4) : "...Nejako zle rátate...chlorid horečnatý bezvodý obsahuje 25% Mg. ( Mr MgCl2 je 95,2 a Mr Mg je 23,4 teda 23,4/95,2=cca 0,25)
Jedna moja mokka lyžička kopcovitá je cca 2,5g a normálna čajová kopcom je cca 5g, takže mokka dá 625mg Mg a plná čajová 1250mg Mg.
V podstate Vás ale nijako nemusí zaujímať hmotnosť ani percentá, keď ste pod preháňacou dávkou a blížite sa k nej zo spodnej strany, dostáva Vaše telo ideálne množstvo Mg a to je to čo potrebujete, čísla neriešte...."

Takže od Atmana mám informáciu, že 100g chloridu horečnatého obsahuje 25g horčíku.
Takže je to 12g horčíku / 100g chloridu horečnatého, alebo 25g horčíku / 100g chloridu horečnatého ?...

Atman hovorí, že čísla neriešiť, lebo hnačka určí, kedy ubrať. O.K. \"8)\"

Atman tam asi neuvažuje s váhou vody a počítá to z čistého stavu dle základního vzorce, což je nesmysl, protože v takové formě ho nelze distribuovat, jedná se v reálu o chlorid hořečnatý hexahydrát vzorec MgCl2.6H2O a jak vidíte té vody je tam celkem dost. Nicméně zbytek je již zcela správně, pokud není laxírka, tak stále přidávat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: ned úno 27, 2011 8:23 pm 
Offline

Registrován: úte zář 21, 2010 5:14 pm
Příspěvky: 71
Bydliště: Zlín
Chuť chloridu hořečnatého ve vodě mi nečiní žádný problém,ale manželka ho odmítá.Dal by se něčím dochutit-džusem,rozmix.ovocem atd?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: ned úno 27, 2011 9:06 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
zdenin píše:
Chuť chloridu hořečnatého ve vodě mi nečiní žádný problém,ale manželka ho odmítá.Dal by se něčím dochutit-džusem,rozmix.ovocem atd?

Jistě, klidně jí ho můžete přidávat do čerstvé šťávy, tam se to celkem vytratí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: pon úno 28, 2011 7:52 am 
Offline

Registrován: čtv úno 18, 2010 12:38 pm
Příspěvky: 319
zdenin píše:
Chuť chloridu hořečnatého ve vodě mi nečiní žádný problém,ale manželka ho odmítá.Dal by se něčím dochutit-džusem,rozmix.ovocem atd?

S tými manželkami je to divné, ani mne ho nechce \":)\" skúsim tiež tie štavy....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: pon úno 28, 2011 9:22 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
mohy píše:
S tými manželkami je to divné, ani mne ho nechce \":)\" skúsim tiež tie štavy....

Ono to zase tak divné není, ženské jsou na sladké, jak vosa a hořké chutě se jim nezdají dobré, také pivo pije málo která.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: pon úno 28, 2011 11:35 am 
Offline

Registrován: čtv úno 18, 2010 12:38 pm
Příspěvky: 319
Jarda píše:
Ono to zase tak divné není, ženské jsou na sladké, jak vosa a hořké chutě se jim nezdají dobré, také pivo pije málo která.

Tak s tým pivom sa mi podaril jeden humorný kúsok. Manželka si kupuje nealkoholické pivo. Otvoril som jedno nealko a jednu plzeň. Nalial do sklenených pohárov a podal jej oba poháre s tým, že neviem kde som čo nalial a nech si sama určí ktoré chce. Samozrejme, že som jej ako prvé podsunul plzeň. Ovoňala, ochutnala a bez emócií zobrala druhý pohár s nealkom. Ovoňala a hneď sa pýtala, že čo to je, lebo to smrdí. Ochutnala a ďalšia poznámka bola, že to chutí ako voda. Zvyšok nealka dopila s veľkým odporom \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: pon úno 28, 2011 1:00 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
mohy píše:
Tak s tým pivom sa mi podaril jeden humorný kúsok. Manželka si kupuje nealkoholické pivo. Otvoril som jedno nealko a jednu plzeň. Nalial do sklenených pohárov a podal jej oba poháre s tým, že neviem kde som čo nalial a nech si sama určí ktoré chce. Samozrejme, že som jej ako prvé podsunul plzeň. Ovoňala, ochutnala a bez emócií zobrala druhý pohár s nealkom. Ovoňala a hneď sa pýtala, že čo to je, lebo to smrdí. Ochutnala a ďalšia poznámka bola, že to chutí ako voda. Zvyšok nealka dopila s veľkým odporom \":)\"

Alespoň již ví, co je dobré.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: stř bře 02, 2011 12:13 pm 
Offline

Registrován: čtv led 06, 2011 10:26 am
Příspěvky: 8
Chlorid hořečnatý mi způsobuje při dávkování cca. 2 g denně katastrofální nadýmání a je to chvílemi na hranici průjmu.
Naproti tomu 10 tablet denně alternativně doporučovaného MAGNESII LACTICI mi nedělá vůbec nic.
Chlorid hořečnatý 2g .................................................obsahuje cca. 240mg hořčíku ( 12% váhy...zdroj Jarda )
10 tablet MAGNESII LACTICI 0,5 TBL.............................obsahuje cca. 510mg horčíku ( 51mg v jedné tabletě- dle příbal.inf. )

Pokud nepočítám špatně, tak z toho vyplývá, že se MAGNESII LACTICI zřejmě vstřebává podstatně lépe ( aspoň pro někoho ).
Samozřejmě, že MAGNESII LACTICI je podstatně dražší nežli chlorid hořečnatý.


Naposledy upravil jives dne stř bře 02, 2011 3:36 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: stř bře 02, 2011 3:07 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 18, 2010 12:38 pm
Příspěvky: 319
alebo sa vstrebáva menej \":lol:\"


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 486 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 33  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 78 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz