Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát dub 19, 2024 4:06 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2957 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 198  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte čer 29, 2010 4:01 pm 
Offline

Registrován: pon lis 16, 2009 2:25 pm
Příspěvky: 164
Je Magnesii chloridum hexahydricus lepší pro běžné braní než hořčíkové tablety např jako tady tyto a je vhodný i do koupele pro dopňení hořčíku?

http://www.docsimon.cz/zbozi/tbl-magnes ... l-50x-0-5g
.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte čer 29, 2010 9:17 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Pavelka. píše:
Je Magnesii chloridum hexahydricus lepší pro běžné braní než hořčíkové tablety např jako tady tyto a je vhodný i do koupele pro dopňení hořčíku?

http://www.docsimon.cz/zbozi/tbl-magnes ... l-50x-0-5g
.

Ano, všude ho zde doporučuji a využitelnost i cena je opravdu někde jinde, než u těch tablet. Na koupele je lepší epsomská sůl, což jsem zde již také několikrát popisoval, tak trochu pohledejte. Nabízím je ve fóru Inzerce a dobré tipy a není problém zaslat potřebné množství.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: stř čer 30, 2010 7:08 am 
Offline

Registrován: ned kvě 09, 2010 5:03 pm
Příspěvky: 30
Hezký den, tak při braní chloridu hořečnatého jsem se dostala na čtyři tobolky ráno, pak v poledne a pak docela fest průjem takže ubírám na tři třikrát denně.Chtěla bych se zeptat, jen ujistit zda je to opravdu bezpečné, jsem v devátém týdnu těhotenství. Zároven beru v jiné hodiny minimálně 2gramy céčka. Co mě překvapilo, že zmizely těhotenské nevolnosti, i ta strašná únava. A ještě se chci zeptat, jak dlouho tak přibližně může trvat, než se objeví nějaký kladný efekt co se týče křečových žil. V horizontu- měsíc- půl roku- rok? A to ty křečáky opravdu mohou zmizet? Nebo sejen zastaví rozvoj onemocnění? Houbičku od Vás jsem ze začátku pila i litr denně ale nevím co se stalo teď mi to obrací žaludek už při pomyšlení na ni. V současnosti prostě nemohu. Ale manžel pije velmí a moc mu chutná. Děkuji za Váš čas


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: stř čer 30, 2010 8:29 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Azul píše:
Hezký den, tak při braní chloridu hořečnatého jsem se dostala na čtyři tobolky ráno, pak v poledne a pak docela fest průjem takže ubírám na tři třikrát denně.Chtěla bych se zeptat, jen ujistit zda je to opravdu bezpečné, jsem v devátém týdnu těhotenství. Zároven beru v jiné hodiny minimálně 2gramy céčka. Co mě překvapilo, že zmizely těhotenské nevolnosti, i ta strašná únava. A ještě se chci zeptat, jak dlouho tak přibližně může trvat, než se objeví nějaký kladný efekt co se týče křečových žil. V horizontu- měsíc- půl roku- rok? A to ty křečáky opravdu mohou zmizet? Nebo sejen zastaví rozvoj onemocnění? Houbičku od Vás jsem ze začátku pila i litr denně ale nevím co se stalo teď mi to obrací žaludek už při pomyšlení na ni. V současnosti prostě nemohu. Ale manžel pije velmí a moc mu chutná. Děkuji za Váš čas

Je to zcela bezpečné a jediný vedlejší produkt může být průjem, jinak to má samá pozitiva. Vhodné je dodávat i vitamín D 3, tak 2000iu denně, což se u nás blbě sežene, ale venku je to běžné a vyzkoušejte třeba http://www.swanson.cz/vitamin-d3-250pcs-2000iu. Toho vitamínu C můžete brát mnohem více, tím ničemu neuškodíte, naopak má pro zdraví vaše i plodu velký význam a jediným omezením je opět průjem. Hořčík se rovná pomalu a velký deficit se dá porovnat tak za 3-4 měsíce, někdy i déle. Křečové žíly určitě mohou zmizet, je zde na toto téma dost napsáno, tak to vlákno celé pročtěte. Kefír je výborný prostředek na srovnání mnoha problémů, čili jak to trochu půjde, tak se k němu zase vraťte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Vitamin D
PříspěvekNapsal: čtv črc 01, 2010 12:43 am 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Jarda píše:
...Vhodné je dodávat i vitamín D 3, tak 2000iu denně, což se u nás blbě sežene, ale venku je to běžné a vyzkoušejte třeba http://www.swanson.cz/vitamin-d3-250pcs-2000iu....

Tech 2000iu denne plati v zime i v lete kdy se clovek pohybuje na slunci,
nebo je v lete mnozstvi jine nez v zime? Jestlize se nektere dny vice pohybuje clovek na slunci, je vhodne v ten den brat to D?

Existuje rozpeti hodin kdy by jste tem co se snadno spali, doporucil byt spise doma a na slunce jit az kdyz ma mensi silu(dopoledne nebo vecer...)?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vitamin D
PříspěvekNapsal: čtv črc 01, 2010 8:06 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
muflon píše:
Tech 2000iu denne plati v zime i v lete kdy se clovek pohybuje na slunci,
nebo je v lete mnozstvi jine nez v zime? Jestlize se nektere dny vice pohybuje clovek na slunci, je vhodne v ten den brat to D?

Existuje rozpeti hodin kdy by jste tem co se snadno spali, doporucil byt spise doma a na slunce jit az kdyz ma mensi silu(dopoledne nebo vecer...)?

V létě to není nezbytně nutné, ale i tak se domnívám, že dodávkou vitamínu D3 se nedá celkem nic pokazit. Většina lidí potřebuje dávky mnohem vyšší a v zimním období se vyplatí brát spíše dvojnásobek zmíněného množství. Sice se dá předávkovat, on zadržuje v těle vápník, ale pokud máte v těle i hořčík, tak by se sedimentace vápníku ve tkáních konat neměla a tento vitamín vám škodit nebude.
Pokud správně jíte a na slunci se namažete kokosovým olejem, tak pochybuji, že se dokážete spálit. Ono spálit se za těchto podmínek je prakticky nereálné a pak vlastně řešit nějakou nevhodnou dobu k pobytu na slunci je nesmysl, každá doba je vhodná.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pát črc 02, 2010 9:37 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 26, 2009 7:59 pm
Příspěvky: 535
Takýto zinok by asi nebol vstrebateľný?
http://www.centralchem.sk/?IDe=41008


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pát črc 02, 2010 6:54 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Sybilla píše:
Takýto zinok by asi nebol vstrebateľný?
http://www.centralchem.sk/?IDe=41008

Tak to vás zklamu tento produkt opravdu vhodný není, jde patrně o práškový kov a je tedy prakticky nevstřebatelný, musíte používat sole zinku a ideální jsou u většiny prvků chloridy, případně citráty. Naprosto nejvhodnější je chelátová forma, ta má nejvyšší využitelnost, ale i cenu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon črc 05, 2010 7:35 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 06, 2009 6:56 pm
Příspěvky: 444
Jarda píše:
Zinek se tam míchat nedá, ten musíte vzít nalačno a zapít vodou. U toho hořčíku si jistý nejsem, ale domnívám se, že to by nijak vadit nemělo.
Ráno na lačno beru zinek (50 mg) společně s cca 8 tabletami Magnesii Lactici a občas se mi na chvíli udělá šoufl od žaludku. Znamená to, že bych je neměl brát společně ale s nějakým odstupem? Ještě by mě zajímala prodleva, po které je možné po Zn+Mg zahájit snídani...30 minut?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon črc 05, 2010 9:45 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Host píše:
Ráno na lačno beru zinek (50 mg) společně s cca 8 tabletami Magnesii Lactici a občas se mi na chvíli udělá šoufl od žaludku. Znamená to, že bych je neměl brát společně ale s nějakým odstupem? Ještě by mě zajímala prodleva, po které je možné po Zn+Mg zahájit snídani...30 minut?

Jde o nesprávné pochopení problematiky, zinek buď zcela nalačno s vodou a potom tabletky hořčíku, nebo zapít roztokem chloridu hořečnatého. Jde o rozdílné látky a v tabletách je bohužel pouze cca 10% účinné látky, zbytek obsahuje hlavně škrob, což je vlastně jídlo a patrně se spustí trávení, které zase zničí zinek. Jíst je opravdu možné zhruba po 30 minutách a stejný odstup bych asi dělal i u těch tablet.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: stř črc 07, 2010 7:17 am 
Offline

Registrován: ned kvě 09, 2010 5:03 pm
Příspěvky: 30
Hezký den Jardo, minidotázek. Mohu do tobolek nacpat i práškový vitamín C_ ta kyselá voda už mi leze krkem. Nesežere mi to žaludek? A teď jsem si vzpoměla ještě manželovi začaly padat vlasy- vím že je to nedostatek minerálů ale už nedám dohromady kterých, prosím písněte.Děkuji. Azul


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: stř črc 07, 2010 6:00 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 06, 2009 6:56 pm
Příspěvky: 444
Jarda píše:
Jediné omezení je opravdu ten průjem a není vhodné do sebe narvat mnoho naráz, tím se průjem sice vyvolá, ale správná dávka se nepozná. Berte tak 3000-5000 mg na jednu dávku a zvyšujte počet dávek, nicméně lidé ve velkém deficitu mohou brát i obdivuhodných 30000 mg a také jsem se setkal i se spotřebou 75000 mg bez průjmu, tělo to prostě všechno spotřebovalo.
Ještě mě zajímá jestli se dají za jídlo považovat i ovo/zel šťávy a dá se tabletové C brát po této tekuté stravě nebo je to lepší spíš po té klasické?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: stř črc 07, 2010 9:41 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Azul píše:
Hezký den Jardo, minidotázek. Mohu do tobolek nacpat i práškový vitamín C_ ta kyselá voda už mi leze krkem. Nesežere mi to žaludek? A teď jsem si vzpoměla ještě manželovi začaly padat vlasy- vím že je to nedostatek minerálů ale už nedám dohromady kterých, prosím písněte.Děkuji. Azul

To bude stejný produkt jako koupíte v pilulích v lékárně, čili o žaludek bych se nebál, ale počítejte s krátkou dobou udržení v organizmu, cca dvě hodiny. Pokud by jste chtěla dobu zásadně prodloužit musíte mít C komplex a ten získáte dodáním bioflavonidů. Třeba vhodná kombinace do tobolek by byl prášek ze sušených šípků, nebo borůvek, smíchaný s tím čistým vitamínem C. O vlasech je tu mnoho napsáno, čili čtěte, opisovat to nemá význam, již tak je to dost nepřehledné


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: stř črc 07, 2010 9:45 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Host píše:
Ještě mě zajímá jestli se dají za jídlo považovat i ovo/zel šťávy a dá se tabletové C brát po této tekuté stravě nebo je to lepší spíš po té klasické?

Šťávy jídlo nejsou, tráví se prakticky okamžitě a vitamín C můžete brát kdykoliv, nicméně vhodnější je buď rozpuštěný ve šťávě, nebo po jídle.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vitamin D
PříspěvekNapsal: pát črc 09, 2010 8:47 pm 
Offline

Registrován: úte úno 23, 2010 2:22 pm
Příspěvky: 286
Bydliště: Roudnice nad Labem
Jarda píše:
V létě to není nezbytně nutné, ale i tak se domnívám, že dodávkou vitamínu D3 se nedá celkem nic pokazit. Většina lidí potřebuje dávky mnohem vyšší a v zimním období se vyplatí brát spíše dvojnásobek zmíněného množství. Sice se dá předávkovat, on zadržuje v těle vápník, ale pokud máte v těle i hořčík, tak by se sedimentace vápníku ve tkáních konat neměla a tento vitamín vám škodit nebude.
Pokud správně jíte a na slunci se namažete kokosovým olejem, tak pochybuji, že se dokážete spálit. Ono spálit se za těchto podmínek je prakticky nereálné a pak vlastně řešit nějakou nevhodnou dobu k pobytu na slunci je nesmysl, každá doba je vhodná.

Je možné, že změnou jídelníčku se změní i můj vztah ke sluníčku? Vždy jsem měla problémy s pobytem na slunci. Vždy jsem se po chvíli spálila, aniž bych se opalolavala. Přisuzovala jsem to k mé pihovaté pleti. Loni, co jsem začala v zimě pít pravidelně každý den mrkev, tak to bylo lepší. Ale co jsem ted změnila jídelníček a jsem stále už tři měsíce na syrové stravě dle zdravého jídelníčku tady na těchto stránkách, tak jsem se letos vůbec nespálila. Naopak hned jdu do hněda. Což jsem vždy byla červená jak rak.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2957 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 198  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz