Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte bře 19, 2024 9:27 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 103 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon pro 22, 2008 11:49 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28234
Bydliště: Poděbrady
Energie potravin a její vliv na zdraví

Energie potravin jde zhruba rozdělit na dvě složky. Jedna je hrubá energie, spalná hodnota, vyjádřená v kaloriích, nebo joulech a druhá je jemná energie vyzařování potravin, zvaná radiovitalita, vyjádřená jednotkou menší než mikron, nazvanou angström a označenou velkým Å s kroužkem nahoře. První z nich není tak podstatná pro náš život a zachování zdraví. Potvrzují to někteří jedinci, jejichž stravovací dávky jsou kaloricky hluboko pod doporučenými hodnotami a přesto bez problémů žijí, což by nemělo fungovat. U nich lze většinou vysledovat právě vysoký příjem radiovitality ve stravě a právě tato, naprosto nezbytná, životodárná energie jim umožňuje bez problémů žít a vesměs jsou ve vynikajícím zdravotním stavu. Já osobně sleduji již mnoho let v každé potravině právě reálnou radiovitalitu a kaloriemi se vůbec nezabývám. Moje kaloricky chudá strava, je ovšem schopna poskytnout mi dostatek energie na fyzickou i duševní zátěž o níž se mým vrstevníkům většinou již jenom zdá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Obiloviny
PříspěvekNapsal: pon úno 16, 2009 9:02 pm 
Offline

Registrován: pon úno 16, 2009 8:53 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den pane Zajíček,
před týdnem v neděli jsme u Vás byli s manželkou a dozvěděli se spoustu zajímavých informací. Většina z nich byla logicky jasná o některých stále musím přemýšlet. Říkal jste, že vše nad 50 stupňů ztrácí radiaci. Ptal jsem se Vás, jak je to s vařenou pšenicí, která moji ženu uzdravila a která by tedy měla být radiačně slabá.. Odpověděl jste mi, že to zřejmě byla forma a způsob detoxikace. Na Vašich webových stránkách (Energie potravin a její vliv na zdraví), jsem však dnes zjistil, že tam uvádíte, že ..." Vařením obilí jeho radiace stoupá, až na 9-10 000 A". Jak to tedy prosím Vás je ?
Dále prosím o sdělení názoru, proč druhý den po provedení klystýru, není stolice - pocit úplného vyprázdnění ještě však není. Děláme něco špatně ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Obiloviny
PříspěvekNapsal: pon úno 16, 2009 9:47 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28234
Bydliště: Poděbrady
jaros píše:
Dobrý den pane Zajíček,
před týdnem v neděli jsme u Vás byli s manželkou a dozvěděli se spoustu zajímavých informací. Většina z nich byla logicky jasná o některých stále musím přemýšlet. Říkal jste, že vše nad 50 stupňů ztrácí radiaci. Ptal jsem se Vás, jak je to s vařenou pšenicí, která moji ženu uzdravila a která by tedy měla být radiačně slabá.. Odpověděl jste mi, že to zřejmě byla forma a způsob detoxikace. Na Vašich webových stránkách (Energie potravin a její vliv na zdraví), jsem však dnes zjistil, že tam uvádíte, že ..." Vařením obilí jeho radiace stoupá, až na 9-10 000 A". Jak to tedy prosím Vás je ?
Dále prosím o sdělení názoru, proč druhý den po provedení klystýru, není stolice - pocit úplného vyprázdnění ještě však není. Děláme něco špatně ?

V některých bodech, se bohužel citace MUDr. Kahudy, DrSC: Fundamentální záření hmot, 1980, liší od mých názorů, na vhodnost pro aplikaci na nemocném organizmu, ale nevyvracím a nezpochybňuji jeho měření. Je třeba si uvědomit, že laboratorní výsledky mají od vlastního vaření, nějaký minimální odstup a při delším odstupu, se výsledek může zásadně lišit. Také je třeba si uvědomit, že hledisko radiovitality není jediný pohled na vhodnost, té které potraviny pro danou nemoc. Například se zároveň varem odstraní živé enzymy, organické minerály se promění na anorganické, dále se lepek stane nestravitelný a pokrývá pak lepivou hmotou stěnu střeva. Všechny tyto aspekty, jsou u Vaší zdravotní komplikace velice důležité a dokonce bych se více staral o dokonalé vyprazdňování, než o radiovitalitu. Opakuji proto, pokud chcete jíst pšenici, tak pouze klíčenou, ale vařenou Vám rozhodně nedoporučuji. Já osobně bych v případě Vašich zdravotních potíží, obiloviny nejedl vůbec v žádné formě. Právě obiloviny velice brzdí defekaci a to je hlavní důvod, pro jejich vyřazení ze stravy.
Nepíšete zda je problém s defekací po stravě, tak jak je popsána v (Příkladu denního jídelníčku), či po jiné stravě. Předpokládám, že po jiné a není se pak čemu divit. Pokud je to přesto po stravě, tak jak ji doporučuji, tak zařaďte do stravy ve větším množství strouhanou mrkev a listový špenát. Nyní v zimním období je čerstvý špenát těžko dostupný a i pokud ho seženete, tak je zbytečně drahý, ale dobře funguje i špenát mražený do formy vajíček, od firmy Bonduelle v balení 450 g za cca 25,- kč, krájený a porcovaný. Je to výhodné na rozmrazování a použijete vždy jedno, až tři vajíčka do jídla, bez jakékoliv další úpravy. Pak by s vyprazdňováním neměl být žádný problém, ale pokud ano, tak se znovu ozvěte.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv bře 05, 2009 7:54 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát úno 20, 2009 11:11 am
Příspěvky: 28
Bydliště: Praha
Pane Jardo, to myslíte vážně? Vždyť tomu někteří lidi věří, není Vám hanba, takhle dezinformovat občany? Tento příspěvek vkládám jako někdo, kdo je v tomto oboru expert a nikoliv pouhý amatér. Máte alespoň základní fyzikální vzdělání?

_________________
Voda neni lék ale má léčivé účinky.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv bře 05, 2009 10:44 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28234
Bydliště: Poděbrady
viliro píše:
Pane Jardo, to myslíte vážně? Vždyť tomu někteří lidi věří, není Vám hanba, takhle dezinformovat občany? Tento příspěvek vkládám jako někdo, kdo je v tomto oboru expert a nikoliv pouhý amatér. Máte alespoň základní fyzikální vzdělání?

Pokuste se jasně specifikovat, v čem vidíte moje dezinformace poskytované občanům. Fyzikální expert rozhodně nejsem a nechám se rád poučit, kde se mýlím, abych si mohl případně poopravit některé své špatné názory. Předpokládám, že za základní fyzikální vzdělání, lze považovat povinnou školní docházku a zde jsem opravdu absolvoval celý rozsah výuky, tak jak se v daném období běžně vyučovala i fyzika. Opravdu zatím nechápu, co to má společného s tímto tématem.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát bře 06, 2009 11:39 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát úno 20, 2009 11:11 am
Příspěvky: 28
Bydliště: Praha
Jarda píše:
viliro píše:
Pane Jardo, to myslíte vážně? Vždyť tomu někteří lidi věří, není Vám hanba, takhle dezinformovat občany? Tento příspěvek vkládám jako někdo, kdo je v tomto oboru expert a nikoliv pouhý amatér. Máte alespoň základní fyzikální vzdělání?

Pokuste se jasně specifikovat....

Na to Vám já přesně a konkrétně nedokážu odpovědět, protože nejsem pisatelem tohoto příspěvku, pouze se sním souhlasím. Takže to nežádejte ode mne.
Nemile překvapený čtenář Napsal: čtv bře 05, 2009 6:38 pm, Předmět příspěvku: Re: Energie potravin a její vliv na zdraví : Pane Jardo, to myslite vazne? Vzdyt tomu nekteri lidi veri, neni Vam hanba, takhle dezinformovat obcany? Mate alespon zakladni fyzikalni vzdelani?

Pouze jsem na tento příspěvek reagoval, má reakce byla vymazána, tento příspěvek, jste odstranil, a vložil tak, aby to budilo dojem, že jsem jeho autorem. Bohužel jste zřejmě udělal chybu, protože jsem nalezl autora tohoto příspěvku, tam kde je diskuze vedená s lékaři. Vložil jsem tam lin, na zdejší web, abych nemusel zdlouhavě rozepisovat mé dotazy jednotlivě, zbytečně nepapouškoval, a odpověď kvalifikovaného lékaře byla ve shodě té, zde vložené. Pro pravdu se i zabíjí.

_________________
Voda neni lék ale má léčivé účinky.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát bře 06, 2009 6:53 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28234
Bydliště: Poděbrady
viliro píše:
Na to Vám já přesně a konkrétně nedokážu odpovědět, protože nejsem pisatelem tohoto příspěvku, pouze se sním souhlasím. Takže to nežádejte ode mne.
Nemile překvapený čtenář Napsal: čtv bře 05, 2009 6:38 pm, Předmět příspěvku: Re: Energie potravin a její vliv na zdraví : Pane Jardo, to myslite vazne? Vzdyt tomu nekteri lidi veri, neni Vam hanba, takhle dezinformovat obcany? Mate alespon zakladni fyzikalni vzdelani?

Pouze jsem na tento příspěvek reagoval, má reakce byla vymazána, tento příspěvek, jste odstranil, a vložil tak, aby to budilo dojem, že jsem jeho autorem. Bohužel jste zřejmě udělal chybu, protože jsem nalezl autora tohoto příspěvku, tam kde je diskuze vedená s lékaři. Vložil jsem tam lin, na zdejší web, abych nemusel zdlouhavě rozepisovat mé dotazy jednotlivě, zbytečně nepapouškoval, a odpověď kvalifikovaného lékaře byla ve shodě té, zde vložené. Pro pravdu se i zabíjí.

"Pro pravdu se i zabíjí", to teda máte pravdu, ale já pro pravdu rozhodně nikoho zabíjet nebudu. Naopak Vás pochválím, dobře jste zde popsal, jak to celé proběhlo, ale ne celé a já se pokusím doplnit zbytek. Bohužel se v rámci mého zájmu o zvýšený uživatelský komfort, přenosem stránek na jiný placený server, povedlo součastně správci těchto stránek, vymazat omezení oprávnění přístupu k těmto diskusím, neregistrovaným osobám. Tato omezení jsou tam z jednoduchého důvodu, abych nemusel reagovat na podobné nekonkrétní hovadiny, jako uvedl neregistrovaný "Nemile překvapený čtenář čtv bře 05, 2009 6:38 pm". Protože jste s ním souhlasil, tak snad víte proč a připadalo mi logické, že pokud neregistrovaný příspěvek vymažu a přiřadím dotaz Vám, jako registrovanému, tak víte s čím souhlasíte a budete to schopen konkretizovat. Pokud ani nevíte s čím vlastně souhlasíte a proč, tak to se nezlobte, ale to zrovna normální není.
Spíš je zajímavé z hlediska prosté logiky, že i když já jsem příspěvek vymazal a Vy jste ho nepsal jak tvrdíte, kde jste tento příspěvek mohl znovu okopírovat v plném znění i s časem do vteřiny přesně. No nebudu si hrát na detektiva, to mě nikdy živit asi nebude, ale znovu Vás poprosím, pokuste se jasně vyjádřit s čím to vlastně souhlasíte i kdyby jste to měl "zdlouhavě rozepisovat a papouškovat", to je vždy lepší, než si hrát na chytrého a nekonkretizovat nic.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte bře 31, 2009 9:31 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát úno 20, 2009 11:11 am
Příspěvky: 28
Bydliště: Praha
Jarda píše:
....pokuste se jasně vyjádřit s čím to vlastně souhlasíte i kdyby jste to měl "zdlouhavě rozepisovat a papouškovat", to je vždy lepší, než si hrát na chytrého a nekonkretizovat nic.


Takže budu reagovat postupně, abych získal konkrétní odpověď, vždy na jedinou otázku. Na dotaz jsem dosud nedostal konkrétní odpověď, jaký má význam zde používané slovo radiovitalita. Který z čitatelů těchto stránek, dokáže pochopit význam, co chtěl básník tímto slovem říci. Osobně význam slova znám, bylo by dobré je vysvětit ostatním, aby věděli ,co slovem radiovitalita chcete čitatelům sdělit. Pokud to nedokážete, tak tímto slovem pouze oblbujete čtenáře. Snad, je to jasný a konkrétní dotaz, proto odpověď pouze týkající se tohoto slova.

_________________
Voda neni lék ale má léčivé účinky.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte bře 31, 2009 11:39 am 
Offline

Registrován: pát úno 06, 2009 8:04 am
Příspěvky: 46
Bydliště: Valašské Meziříčí - Hrachovec
Dobrý den viliro,
srozumitelně je význam tohoto slova popsán v odstavci Potraviny jako jedy a léky pod tlačítkem Energie potravin a její vliv na zdraví. Tady návštěvníci tohoto fóra pochopí, co chtěl autor řici. Jinak význam slova radiovitalita lze najít i v internetových vyhledávačích. Prosím Vás, nechte pana Zajíčka pracovat a přemýšlet nad radami pro lidi, kteří o ně stojí. Některé Vaše dotazy mne udivují a zdá se mi zbytečné je v tomto fóru řešit.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte bře 31, 2009 2:42 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát úno 20, 2009 11:11 am
Příspěvky: 28
Bydliště: Praha
Andrea 81 píše:
srozumitelně je význam tohoto slova popsán v odstavci Potraviny jako jedy a léky pod tlačítkem Energie potravin ....


Milá paní Andreo 81,
to musím být slepý jako patrona, naprostý srozumitelný význam tohoto slova nejsem chopen nalézt naprosto v žádném odstavci. Já jako registrovaný návštěvník, mám zájem být také správně a plně informován, když zadám dotaz, získat též naprosto srozumitelnou odpověď, a ne takovou „co chtěl básník říci“. Najít význam tohoto slova v internetových vyhledávačích, je taková blbost jako slovo samé. Budu rád když mě zadáte link, kde se to mohu dozvědět. Já jsem si dokonce sestrojil radiovitalitometr, a ten měří naprosto přesně( nepřekonatelnou lidskou blbost).
Vždyť i Vaše dotazy postrádají logiku. Nevím o nikom, kdo si mele mák do zásoby. Na Vaše otázky, nepotřebujete pana Zajíčka, když si pořídíte knihu http://nd.blog.cz/f/fot312.blog.cz/obrazky/40572962.jpg
tato pojednává o jídle, kde máte vše naprosto jasně a srozumitelně popsáno.

_________________
Voda neni lék ale má léčivé účinky.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte bře 31, 2009 6:47 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28234
Bydliště: Poděbrady
[quote="viliro":1vrby6us]
Takže budu reagovat postupně, abych získal konkrétní odpověď, vždy na jedinou otázku. Na dotaz jsem dosud nedostal konkrétní odpověď, jaký má význam zde používané slovo radiovitalita. Který z čitatelů těchto stránek, dokáže pochopit význam, co chtěl básník tímto slovem říci. Osobně význam slova znám, bylo by dobré je vysvětit ostatním, aby věděli ,co slovem radiovitalita chcete čitatelům sdělit. Pokud to nedokážete, tak tímto slovem pouze oblbujete čtenáře. Snad, je to jasný a konkrétní dotaz, proto odpověď pouze týkající se tohoto slova.
[quote="viliro":1vrby6us] Milá paní Andreo 81,
to musím být slepý jako patrona, naprostý srozumitelný význam tohoto slova nejsem chopen nalézt naprosto v žádném odstavci. Já jako registrovaný návštěvník, mám zájem být také správně a plně informován, když zadám dotaz, získat též naprosto srozumitelnou odpověď, a ne takovou „co chtěl básník říci“. Najít význam tohoto slova v internetových vyhledávačích, je taková blbost jako slovo samé. Budu rád když mě zadáte link, kde se to mohu dozvědět. Já jsem si dokonce sestrojil radiovitalitometr, a ten měří naprosto přesně( nepřekonatelnou lidskou blbost).
Vždyť i Vaše dotazy postrádají logiku. Nevím o nikom, kdo si mele mák do zásoby. Na Vaše otázky, nepotřebujete pana Zajíčka, když si pořídíte knihu http://nd.blog.cz/f/fot312.blog.cz/obrazky/40572962.jpg
tato pojednává o jídle, kde máte vše naprosto jasně a srozumitelně popsáno.[/quote:1vrby6us][/quote:1vrby6us]
Dotaz je jasný, ale odpověď nebude jednoduchá, protože pro jednoduché čtenáře nejsou jednoduché odpovědi srozumitelné. Ve svém dotazu píšete "Osobně význam slova znám, bylo by dobré je vysvětit ostatním, aby věděli ,co slovem radiovitalita chcete čitatelům sdělit. Pokud to nedokážete, tak tímto slovem pouze oblbujete čtenáře." a vidíte, tak to si zrovna myslíte jen Vy. Spíš to vypadá, že o tomto slovu víte prdlačku a vlastně tady oblbujete sám. Pro nestraného pozorovatele, této diskuse o hovně, je vhodné upozornit na následující link

Naposledy upravil Jarda dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
1


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř dub 01, 2009 6:51 am 
Offline

Registrován: pát úno 06, 2009 8:04 am
Příspěvky: 46
Bydliště: Valašské Meziříčí - Hrachovec
To: viliro

Dobrý den,
nebudu to celé kopírovat, ale sama bych neodpověděla lépe. Co se týče mých dotazů, jsou ze života a denního užívání. Pokud tento směr nepraktikujete, zdaleka nevíte o čem se tady bavíme. V časovém presu je pro mne nejrychlejší sáhnout pro informace k autorovi stránek. Řešíme tady podstatné věci dané problematiky a ne slovíčkaření. Jen tak pro zajímavost, místo slova radiovitalita jsem včera do textu napsala něco úplně jiného. Než jsem to stačila opravit, udělal to pan Zajíček. A vidíte tu nějakou sálodlouhou diskusi o mé chybě?? Neřešíme to.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř dub 01, 2009 11:17 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát úno 20, 2009 11:11 am
Příspěvky: 28
Bydliště: Praha
To: Andrea 81

Ani já nerad citace celé papouškují, jak je tady zvykem zde.

Zde byl problém, naprosto jednoduchý, stačilo odpovědět, že slovo radiovitalita je pseudovědecký pojem, nikomu nic neřekne, co slovo znamená, protože neschopnost přesné a jasné definice je pro pseudovědu typická. Nevím co by Vám, řekl výraz , že mák je radiovitalitohaluzinační. Dokázala byste také věřit tomuto tvrzení, když věříte na radiovitalitu potravin, proč by u máku nemohla existovat radiovitalitohaluzinace. Zde se zajisté nedovíte, že Kahuda pěstoval okultní vědy, rád vytvářel různé názvy, které neměly žádné opodstatnění, jako mentionů, částic myšlení. Takže, rozum do hrsti, těch nepřesností je zde více.

_________________
Voda neni lék ale má léčivé účinky.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř dub 01, 2009 3:56 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28234
Bydliště: Poděbrady
viliro píše:
.... Zde byl problém, naprosto jednoduchý, stačilo odpovědět, že slovo radiovitalita je pseudovědecký pojem, nikomu nic neřekne, co slovo znamená, protože neschopnost přesné a jasné definice je pro pseudovědu typická. ....

Podívejme se na problém jinak, ať si to Vaše dilema zjednodušíme. Vy například nevěríte, že nějaká blbost jako radiovitalita existuje a je to pro Vás pseudovědecký pojem, já tomu věřím a oba máme na svůj názor nezpochybnitelné právo. Je to naprosto stejné jako s vírou v Boha a ten, na rozdíl od radiovitality, nejde ani nijak naměřit. Přesto se veliká část lidské populace domnívá, že existuje, je schopen jim pomáhat a asi jim opravdu pomáhá. Já jsem ateista a na boha nevěřím, nicméně rozhodně lidem víru nehaním, někdy je dobré něčemu věřit i když si na to nemohu přímo sáhnout. Toto jsem zjistil již jako mladý, když jsem na vodopádech řeky Krky v Chorvatsku zkoušel podplavat vodopád, opustil jsem své tělo na 4 hodiny a duše se courala někde jinde. Tento zážitek si musí bohužel prožít každý osobně, aby se jako ateista mohl dozvědět, že něco, čemu nevěří možná existuje a to se bavím o veličině podstatně méně hmotné, než je radiovitalita. Čili pokud nevěříte, je to Váš problém, ne můj a ostatních členů tohoto fóra a pokuste se najít jiné téma, jako ateista pevně věřím, že máte nějakou možnost v záloze.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř dub 01, 2009 10:38 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát úno 20, 2009 11:11 am
Příspěvky: 28
Bydliště: Praha
Jarda píše:

...Musím zareagovat i na druhý dotaz, zřejmě jste slepý jako patrona a nebo neumíte ani pracovat s internetem, pokud do http://www.google.cz/ napíšete radiovitalita, tak získáte 46 položek a v rozšířeném hledání 208 položek, což mi na tento atypický výraz připadá slušné. Dále jste celkem hulvát a i když jsem Vás nechtěl s ohledem na věk napadat,

Já jsem měl zájem odkaz na stránky, kde se mohu dozvědět, co píší konkrétně o radiovitalitě, nikoliv na stránky, kde se nabízejí knihy, které obsahují výraz radiovitalita. Mně je naprosto lhostejné v jakém jsou stránky jazyce, protože se mně otevírají přeloženy do češtiny. V položkách sice slovo radiovitalita je, ale vždy se jedná o knihu starou 60 let.
Příloha:
z 2.jpg
z 2.jpg [ 80.04 KiB | Zobrazeno 42087 krát ]
Příloha:
z1.jpg
z1.jpg [ 19.43 KiB | Zobrazeno 42087 krát ]

Pokud jsem podle Vás hulvát, co teda musíte být sám. Nikdy bych ani největšímu nepříteli neodeslal email s přílohou hovno. Já se tomu pouze zasměju, když se někdo nedokáže ovládat. Napadat mně docela klidně můžete, na můj věk nehleďte, Vám to může prospět, mě to bolet nebude, není to hůl.

_________________
Voda neni lék ale má léčivé účinky.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 103 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz