Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 1:16 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 133 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Jablečný ocet
PříspěvekNapsal: úte bře 31, 2020 3:46 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Tony210 píše:
Zdravím, ja jse delal jablecny ocet, z planych jablek ktere jsem sebral na podzim v hluboke prirode.
Nic jsem nemyl, jen jsem je rozkrajel, prohnal prez Angel, dal do demizonu, jen tu stavu nic jineho.
Za 3 mesice hotovo a tak znamenity ocet jsem nikdy nemel,navic se na povrchu vytvorilo neco co
Vypada uplne stejne jako kombucha, asi nejake spolecenstvi bakterii, kazdopadne to zkusim z toho
Demizonu dostat a pouzit to jako kombuchu.

Zajímavá zkušenost.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jablečný ocet
PříspěvekNapsal: ned kvě 10, 2020 3:22 pm 
Offline

Registrován: ned bře 10, 2013 10:51 am
Příspěvky: 9
muze mi nekdo vysvetlit proc po vypiti jablecneho octa nebo tepperweinovy smesi mivam mirne kalnou moc ? po nicem jinem sem si toho nevsiml ( voda, tibetska houba, cokoliv tekute prodejne ve sklepe) , proste jen po tech dvou vecech


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jablečný ocet
PříspěvekNapsal: ned kvě 10, 2020 4:47 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
jurajjuraj píše:
muze mi nekdo vysvetlit proc po vypiti jablecneho octa nebo tepperweinovy smesi mivam mirne kalnou moc ? po nicem jinem sem si toho nevsiml ( voda, tibetska houba, cokoliv tekute prodejne ve sklepe) , proste jen po tech dvou vecech

Oboje silně zvedá zásaditost tedy je možné že u vás vyšší hladina zásad v moči umožní mírné zhoršení kvality filtrace, přeci jen močové cesty jsou navrženy primárně pro kyselé prostředí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jablečný ocet
PříspěvekNapsal: ned kvě 10, 2020 8:12 pm 
Offline

Registrován: ned bře 10, 2013 10:51 am
Příspěvky: 9
Jarda píše:
Oboje silně zvedá zásaditost tedy je možné že u vás vyšší hladina zásad v moči umožní mírné zhoršení kvality filtrace, přeci jen močové cesty jsou navrženy primárně pro kyselé prostředí.

tzn. co ? muzu pit dal, nebo vynechat, snizit davky ? diky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jablečný ocet
PříspěvekNapsal: ned kvě 10, 2020 8:28 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
jurajjuraj píše:
tzn. co ? muzu pit dal, nebo vynechat, snizit davky ? diky

Tak asi bych ubral, dráždit močové cesty není zrovna rozumné počínání.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jablečný ocet
PříspěvekNapsal: pon kvě 11, 2020 5:41 am 
Offline

Registrován: ned bře 10, 2013 10:51 am
Příspěvky: 9
dobre, da se s tim neco delat aby casem to kaleni zmizlo? jeste doplnim, treba soda mi tohle nedela , diky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jablečný ocet
PříspěvekNapsal: pon kvě 11, 2020 6:56 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
jurajjuraj píše:
dobre, da se s tim neco delat aby casem to kaleni zmizlo? jeste doplnim, treba soda mi tohle nedela , diky

Tak pokud nezabere to snížení prostě zcela vynechat a neřešit. Nic vás přeci nenutí uvedené suplementy užívat zvláště pokud vidíte že způsobují problém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jablečný ocet
PříspěvekNapsal: pon bře 08, 2021 3:24 pm 
Offline

Registrován: pon bře 08, 2021 3:20 pm
Příspěvky: 1
Na jablečný ocet jsem měl velká očekávání, ale nech to být. Ale to není pro mě :(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jablečný ocet
PříspěvekNapsal: pon bře 08, 2021 8:56 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
janka991 píše:
Na jablečný ocet jsem měl velká očekávání, ale nech to být. Ale to není pro mě :(

Šikovně zakamuflovaná reklama, musím uznat že jde o dobrý nápad.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Jablečný ocet.
PříspěvekNapsal: sob pro 17, 2022 5:53 pm 
Offline

Registrován: sob pro 17, 2022 5:36 pm
Příspěvky: 1
Chci se vrátit k tématu jablečného octa, které se tu již dříve řešilo. O blahodárných účincích není pochyb. Jen mám dotaz. Vyráběla jsem domácí jablečný ocet v říjnu. Slupky z jablek, cukr, převařená voda, vše v 5l lahvi od okurek. Dala jsem do kouta za skříň. Zprvu jsem každý den zamíchala (asi týden) a pak na naložený ocet zapomněla. Nyní jsem objevila. Ve sklenici je žlutohnědá tekutina a na povrchu se vytvořil takový bílý škraloup z jablečných slupek a kvasinek. Vypadá to, že škraloup udělal takový špunt, který již žádný vzduch dovnitř nepustí. Mohu škraloup sundat a tekutinu užívat? Je to jablečný ocet? Chutná to kysele, ale i nasládle. Dá se nějak využít i dotyčný škraloup? Je to taková jakoby gumová hmota (houba?). Na kumbuše se myslím tvoří také něco podobného. Díky za radu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jablečný ocet.
PříspěvekNapsal: sob pro 17, 2022 8:42 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte pro 29, 2020 12:08 am
Příspěvky: 757
Podľa mňa to len prekvasilo.. Pre fermentovanie platí základné pravidlo - pokiaľ to nie je chlpaté a nesvieti to farbami ako semafór (pleseň) a ak vám to "voní", tak sa to dá skonzumovať. Biely povlak býva tzv. křís (slovenský ekvivalent nepoznám), ktorý tvoria premnožené kvasinky - kto nakladá kapustu, ten s tým pravideľne bojuje, lebo křís je prevít (zase české slovo, heh). A s tou vôňou je to tak trochu chyták (preto uvodzovky), pretože napr. natto nevoní príliš vábne, ale intuitívne nemáte pocit, že to smrdí hnilobou alebo potravinou v rozklade.

_________________
Fanatici všech zemí, vyližte si prdel!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jablečný ocet.
PříspěvekNapsal: pát bře 31, 2023 9:58 am 
Offline

Registrován: úte kvě 24, 2016 10:48 pm
Příspěvky: 407
Prosím Vás, ten jablečný ocet, když je nepasterizovaný, musí se uchovávat v lednici? Jak dlouho mi vydrží po otevření, jestli se nemůže zkazit?
Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jablečný ocet.
PříspěvekNapsal: pát bře 31, 2023 6:21 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
krasnagadgetka píše:
Prosím Vás, ten jablečný ocet, když je nepasterizovaný, musí se uchovávat v lednici? Jak dlouho mi vydrží po otevření, jestli se nemůže zkazit?
Děkuji

Stačí v běžné pokojové teplotě a že by nějak rychle podléhal zkáze to bych netvrdil vydrží opravdu dlouho. V zásadě se pouze zakaluje což negativní vliv nemá a pokud není láhev plná viděl bych dobré ho spotřebovat nejdéle za rok i když ani rok nemusí být maximum. Plná láhev vydrží minimálně dva a patrně i více let. Pokud ho navíc dáte do lednice nebo do chladu vydrží ještě déle.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jablečný ocet.
PříspěvekNapsal: pát dub 07, 2023 1:05 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 21, 2009 7:32 am
Příspěvky: 480
Bydliště: Nové Město na Moravě
krasnagadgetka píše:
Prosím Vás, ten jablečný ocet, když je nepasterizovaný, musí se uchovávat v lednici? Jak dlouho mi vydrží po otevření, jestli se nemůže zkazit?
Děkuji

Jen chci Jardu naprosto jednoznačně potvrdit, ano ano. Až se to aj může zdát u nepasterovaného podivné, ale jo, je to tak. Což je skvělé

Fajn den přeju


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jablečný ocet
PříspěvekNapsal: úte dub 11, 2023 6:25 pm 
Offline

Registrován: stř led 09, 2013 12:49 pm
Příspěvky: 57
Ahojte.
Niekolko tyzdnov (4-7 tyzdnov) som si davala rano nalacno 1 polievkovu lyzicu jablcneho octu do pohara s vodou (cca 2 dcl vlaznej, odstatej vody). Po tychto par tyzdnoch som zacala mat „problemy“ – dost silnu bolest brucha, nafuknute brucho... Prve jedlo som si dala asi 3-4 hodiny po jablcnom octe. Viete mi prosim povedat, ze kde som urobila chybu? Co by som mala zmenit (napr. dat si len cajovu lyzicku jab.octu alebo dat si spolu s jab.octom 1 caj.lyz. medu alebo je potrebne sa hned najest...)?
Rada by som pokracovala v „uzivani“ jablcneho octu. Momentalne som niekolko dni bez jablcneho octu a ta bolest sa zmiernuje. Nie som uplne bez bolesti, ale je to o dost lepsie. Dakujem Vam velmi pekne za Vase rady a odporucania.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 133 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz