Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 11:25 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 93 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: B12
PříspěvekNapsal: pát pro 12, 2014 8:39 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
Pravda o vitaminu B12
http://www.opravdovezdravi.cz/2011/02/p ... aminu-b12/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: B12
PříspěvekNapsal: pát pro 12, 2014 9:10 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
[quote="Seung":yhdepm2i]Veľmi by mi pomohlo, keby sa aspoň niekto vyjadril k tomu, čo som napísala vyššie.[/quote:yhdepm2i]
Tezko radit, kdyz to clovek sam na sobe nevyzkousel.
Ja mam tady tento a je dobry.


Naposledy upravil Návštěvník dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
yhdepm2i


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: B12
PříspěvekNapsal: pon pro 15, 2014 11:14 pm 
Offline

Registrován: sob pro 06, 2014 12:26 pm
Příspěvky: 24
Ďakujem za reakciu miram. Ten B12, ktorý máš vyzerá zaujímavo. Stránku poznám a čítala som ju. Nuž, nezostáva mi nič iné ako ten B12, ktorý som si vyhliadla, kúpiť a vyskúšať. Ak bude účinný, podelím sa s vami o moju skúsenosť.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: B12
PříspěvekNapsal: sob led 17, 2015 10:30 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Seung píše:
Prednedávnom som si dala urobiť krvný rozbor. B12 mi vyšlo mimoriadne nízke. Referenčné hodnoty stanovené laboratóriom boli 133.-675. pmol/l. Mne vyšla hodnota 47.03 pmol/l. Mám akné, v puberte som prekonala depresiu. Som 50% vegánka a 50% vitariánka. Vegánkou som sa stala pred tromi rokmi a vitariánkou pred dvoma. Mnoho malých problémov sa zmenou môjho životného štýlu úplne vytratilo, ale tie, ktoré som vymenovala vyššie stále ostávajú. Na internetovom e-shope stránky vitavibe.eu som našla B12 v tekutej forme. http://www.vitalvibe.eu/cs/vitaminy-a-mineraly/117-vitamin-b12-59-ml.html Čo si o ňom myslíte? Zdá sa mi sympatickejší ako bežne dostupný vitamín B12, ale môžem sa mýliť. Vopred ďakujem za odpovede.

Na můj vkus je to dost drahé, ale jinak tam problém patrně nebude. Nicméně oba výše zmíněné problémy by patrně řešil spíše vitamín B5.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: B12
PříspěvekNapsal: čtv úno 05, 2015 11:14 am 
Offline

Registrován: čtv led 22, 2015 1:46 pm
Příspěvky: 4
Doporučili byste při zjištěném množství B12 z krve 140 jeho doplňování? Je to na spodní hranici referenčního rozpětí, ale říkám si, jestli to s B12 není podobně, jako u některých jiných hodnot z krve, že hodnota při spodní hranici už je prostě málo? Jsem tři roky skoro vegetarián, jen občas ryby. Je vyhovující třeba Nature´s Bounty B12 500mcg (http://www.pilulka.cz/nature-s-bounty-vitamin-b12-tbl-100x500mcg?x=g&gclid=CIiP5I67ysMCFQXItAod53IA8Q)? Díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: B12
PříspěvekNapsal: pon úno 09, 2015 7:44 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
majkls píše:
Doporučili byste při zjištěném množství B12 z krve 140 jeho doplňování? Je to na spodní hranici referenčního rozpětí, ale říkám si, jestli to s B12 není podobně, jako u některých jiných hodnot z krve, že hodnota při spodní hranici už je prostě málo? Jsem tři roky skoro vegetarián, jen občas ryby. Je vyhovující třeba Nature´s Bounty B12 500mcg (http://www.pilulka.cz/nature-s-bounty-vitamin-b12-tbl-100x500mcg?x=g&gclid=CIiP5I67ysMCFQXItAod53IA8Q)? Díky

Nedostatek "béčka" (nespecifikuji různé vitamíny řady B) uvidíte sám na sobě snadno. Budou se vám hůře hojit rány, nebudou vám mizet záněty, budete mít beďary, vady kůže, nehtů, vlasů (což je vše kůže), budete unavený. To vše jako důsledek metabolismu, který nefachá tak, jak vy potřebujete. Každý člověk v určité situaci má ale tu spotřebu "béčka" jinou. Nějaké naměřené hodnoty nejsou až tak směroplatné. Pro vás to bude únosně málo, pro druhého až dost, pro třetího katastrofálně málo nebo hodně přesmoc. Béčko si snadno doplníte pojídáním droždí či obilného kvasu (je ze zmíněného k disposici neobyčejně mnoho dobrých vařených jídel) či B-komplexem. Výsledky jsou vidět velmi rychle. Béčko ale dosti ubývá díky stresu (tedy blbým přemýšlením) či usilovnou metabolisací ethylalkoholu (to asi nebude váš případ).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: B12
PříspěvekNapsal: ned bře 29, 2015 10:34 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
majkls píše:
Doporučili byste při zjištěném množství B12 z krve 140 jeho doplňování? Je to na spodní hranici referenčního rozpětí, ale říkám si, jestli to s B12 není podobně, jako u některých jiných hodnot z krve, že hodnota při spodní hranici už je prostě málo? Jsem tři roky skoro vegetarián, jen občas ryby. Je vyhovující třeba Nature´s Bounty B12 500mcg (http://www.pilulka.cz/nature-s-bounty-vitamin-b12-tbl-100x500mcg?x=g&gclid=CIiP5I67ysMCFQXItAod53IA8Q)? Díky

Pokud jste vegetrián, tak bych viděl jako rozumné ho dodávat, uvedené pilulky vyhovují. Vhodné je držet se na středu rozpětí, nebo v horní polovině.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: B12
PříspěvekNapsal: čtv dub 30, 2015 9:41 am 
Offline

Registrován: sob pro 06, 2014 12:26 pm
Příspěvky: 24
[quote:1j73w1bs]Tezko radit, kdyz to clovek sam na sobe nevyzkousel.
Ja mam tady tento a je dobry.


Naposledy upravil Návštěvník dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
1j73w1bs


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: B12
PříspěvekNapsal: ned kvě 24, 2015 9:11 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Seung píše:
Znovu som si nechala urobiť krvný rozbor: B12 pomohla, zo 47.03 pmol/l sa mi zvýšila na 119.29 pmol/l, stále to nie je v úplne v referenčných medziach, ale je to podstatne vyššie. Miram a ty si tú B12 objednávala cez amazon, alebo sa dá aj inde?

U tohoto vitamínu může vznikat i jiný problém. U lidí s genetickou poruchou MTHFR se vám podáváním běžné formy tohoto vitamínu nemusí povést srovnat stav nikdy, protože tělo s ním neumí pracovat. Pokud tedy po delší době podávání budete mít stále málo, dejte si změřit homocystein a pokud bude vysoký, pak již bych asi nechal udělat test na tu uvedenou genetickou poruchu i když ten je dost drahý, cca 2500,-Kč.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: B12
PříspěvekNapsal: pon kvě 25, 2015 12:03 am 
Offline

Registrován: sob pro 06, 2014 12:26 pm
Příspěvky: 24
Jarda píše:
U tohoto vitamínu může vznikat i jiný problém. U lidí s genetickou poruchou MTHFR se vám podáváním běžné formy tohoto vitamínu nemusí povést srovnat stav nikdy, protože tělo s ním neumí pracovat. Pokud tedy po delší době podávání budete mít stále málo, dejte si změřit homocystein a pokud bude vysoký, pak již bych asi nechal udělat test na tu uvedenou genetickou poruchu i když ten je dost drahý, cca 2500,-Kč.

Po dlhšom hľadaní som našla tento vit. B12 http://www.baylee.sk/vitaminy-mineraly-doplnky-vyzivy/jarrow-formulas-methyl-b-12-vitamin-b12-metylkobalamin-1000mcg-1/, dúfam, že bude dostačujúci. Vôbec však netuším ako dlho ho brať ani v akých dávkach. Netušila som, že existuje takáto porucha, ale určite si to dám zistiť, ak sa mi nepodarí vit. B12 zvýšiť na prijateľnú úroveň. Už premýšľam, že by som začala predsa len jesť aspoň 100% nepasterizovanú ovčiu bryndzu, ktorá obsahuje veľmi veľa prospešných baktérií, aj keď žiadne mliečne výrobky som nejedla už posledného dva a pol roka..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: B12
PříspěvekNapsal: ned čer 14, 2015 8:27 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Seung píše:
Po dlhšom hľadaní som našla tento vit. B12 http://www.baylee.sk/vitaminy-mineraly-doplnky-vyzivy/jarrow-formulas-methyl-b-12-vitamin-b12-metylkobalamin-1000mcg-1/, dúfam, že bude dostačujúci. Vôbec však netuším ako dlho ho brať ani v akých dávkach. Netušila som, že existuje takáto porucha, ale určite si to dám zistiť, ak sa mi nepodarí vit. B12 zvýšiť na prijateľnú úroveň. Už premýšľam, že by som začala predsa len jesť aspoň 100% nepasterizovanú ovčiu bryndzu, ktorá obsahuje veľmi veľa prospešných baktérií, aj keď žiadne mliečne výrobky som nejedla už posledného dva a pol roka..

To je zbytečné brát methylovanou formu, když nevíte zda tu poruchu genu máte. Prostě si dejte napíchat v injekcích B12 a uvidíte. Z hlediska peněz to vyjde asi nejlevněji, dokonce to můžete vynárokovat u pojišťovny a mít to zadarmo. Teprve pokud by se to nezvedlo, tak se ozvěte a vysvětlím vám jak na to.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: B12
PříspěvekNapsal: pon led 14, 2019 10:03 pm 
Offline

Registrován: ned črc 21, 2013 9:07 pm
Příspěvky: 28
Seung píše:
Prednedávnom som si dala urobiť krvný rozbor. B12 mi vyšlo mimoriadne nízke. Referenčné hodnoty stanovené laboratóriom boli 133.-675. pmol/l. Mne vyšla hodnota 47.03 pmol/l. Mám akné, v puberte som prekonala depresiu. Som 50% vegánka a 50% vitariánka. Vegánkou som sa stala pred tromi rokmi a vitariánkou pred dvoma. Mnoho malých problémov sa zmenou môjho životného štýlu úplne vytratilo, ale tie, ktoré som vymenovala vyššie stále ostávajú. Na internetovom e-shope stránky vitavibe.eu som našla B12 v tekutej forme. http://www.vitalvibe.eu/cs/vitaminy-a-mineraly/117-vitamin-b12-59-ml.html Čo si o ňom myslíte? Zdá sa mi sympatickejší ako bežne dostupný vitamín B12, ale môžem sa mýliť. Vopred ďakujem za odpovede.

Já tento B12 také beru a jsem s ním moc spokojená (hlavně jsem hledala něco přírodního bez plnidel). Měla jsem také akutní nedostatek (hodnotu okolo 80) a tato B12 mi pomohla, teď už jsem v normě, ale beru ho stále, protože jsem veganka. Jinak zajímavý a hezky popsaný článek o B12 mají přímo na webu, zde: http://bit.ly/nejvice-diskutovany-b12


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: B12
PříspěvekNapsal: pát led 25, 2019 3:54 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Laika píše:
Já tento B12 také beru a jsem s ním moc spokojená (hlavně jsem hledala něco přírodního bez plnidel). Měla jsem také akutní nedostatek (hodnotu okolo 80) a tato B12 mi pomohla, teď už jsem v normě, ale beru ho stále, protože jsem veganka. Jinak zajímavý a hezky popsaný článek o B12 mají přímo na webu, zde: http://bit.ly/nejvice-diskutovany-b12

Je dobry ale treba si preratat cenu za 1 euro
Stoji cca 26 eur
Za 26 eur dostanes v podstate 46000 mcg. Teda za euro dostanes 1770 mcg vitaminu B12.

Ked si zoberes tento https://www.iherb.com/pr/Jarrow-Formula ... nges/69333

Za 10 euro dostanes 100000 mcg vitaminu B12. Ale este k tomu aj 400mcg Quatrefolicu kazdy den.

Teda za 1 euro dostanes 10000 mcg vitaminu B12, a k tomu denne zakladnu davku Quatrefolic.
To znamena, ze mas 6x lacnejsi aktivny B12, a este k tomu mas k tomu kyselinu listovu vo forme Quatrefolic.

U doplnkov treba pozerat aj na cenu, za usetrene peniaze mozes kupit dalsie veci.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: B12
PříspěvekNapsal: stř úno 20, 2019 3:34 pm 
Offline

Registrován: ned říj 14, 2018 9:04 am
Příspěvky: 190
No B12 a B9 jsou určitě fajn, ale zrovna tento produkt obsahuje i B6 (sice ve formě p5p, ale i tak...) a ta mi úplně dobrá nepřijde. Já jí osobně nikdy samotnou nezkoušel, ale měl jsem jí vždy v doplňcích buď B1+B6+B12 nebo B6+B9+B12 a asi po dvou/třech dnech užívání mě chytly takové stavy malátnosti a až skoro panika, že jsem to musel vysadit. B9 a B12 bych z toho nepodezdříval, musela to dělat ta B6.

Navíc u B6 jsem našel, že toxicita je už u poměrně nízkých dávek. Nebylo by lepší brát B9+B12 (pokud se bavíme o efektu na homocystein) a B6 dávat pouze 1x za pár dnů v nějaké rozumné míře?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: B12
PříspěvekNapsal: čtv úno 21, 2019 8:06 am 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Mojzo píše:
No B12 a B9 jsou určitě fajn, ale zrovna tento produkt obsahuje i B6 (sice ve formě p5p, ale i tak...) a ta mi úplně dobrá nepřijde. Já jí osobně nikdy samotnou nezkoušel, ale měl jsem jí vždy v doplňcích buď B1+B6+B12 nebo B6+B9+B12 a asi po dvou/třech dnech užívání mě chytly takové stavy malátnosti a až skoro panika, že jsem to musel vysadit. B9 a B12 bych z toho nepodezdříval, musela to dělat ta B6.

Navíc u B6 jsem našel, že toxicita je už u poměrně nízkých dávek. Nebylo by lepší brát B9+B12 (pokud se bavíme o efektu na homocystein) a B6 dávat pouze 1x za pár dnů v nějaké rozumné míře?

Ak Ti 1,5mg B6 v aktivovanej forme robi problemy, tak nemozes brat potom ziaden b-komplex, kde je vzdy minimalne v tejto davke. V lepsich je ale vacsinou od 10 do 50mg. B6 sa prave zvykne uzivat vo vacsom mnozstve pri strese. Vacsine ludi to nerobi problemy, inak by nemohol byt b-komplexe casto vo vacsom mnozstve. Skus si na skusku 1 kupit, ci Ti to bude robit aj tento, co som uviedol.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 93 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz