Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 11:41 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 106 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Himalajska sol
PříspěvekNapsal: úte črc 10, 2018 9:53 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
indiga píše:
Skúsim sa spýtať inak.
1.Denná max. odpor. dávka soli je 2-5gr. Koľko g soli je v 1čl solanky?
2.Písal ste (odp. na 2.otázku) že sa dá usudzovať že mi chýba sodík. Nemôže mi chýbať nejaký íný prvok kt. sa nachádza v him. soli?Usudzujete podľa toho že obsahuje najviac sodíka?
3. Myslela som napríklad Fatru extra, Sulinku.
4. Počítať si minerály a zadávať to do anglickej tabuľky neviem, pretože angličtinu neovládam a polovicu vecí čo som tam nahodila s prekladačom mi nenašlo.
5. Aké problémy spôsobuje nedostatok sodíka? Veľakrát sa hovorí že ho máme nadbytok.
Možno skúmam blbosti a detaily, ale sú pre mňa dôležité.Chcem vec pochopiť do hĺbky, nie iba nejak povrchovo.
Ďakujem za odpovede.

To jsou ale ještě větší nesmysly než poprvé.
1) Netuším ani kolik soli rozpustíte ani jak velkou lžičku máte jak bych vám na to mohl odpovědět.
2) Může vám chybět mnoho prvků a bavit se o tom jaké je čiré jasnovidectví.
3) Uvedené minerálky neznám na obalu máte složení tak se podívejte.
4) Evidentně zatím nejste dost v hajzlu, toto mě tvrdí skoro každý protože člověk potřebuje motivaci. Mohu vás ujistit že to v pohodě dají i 70 letí bez znalosti jazyka pokud jim je opravdu zle.
5) Křeče v nohách, nebo jinde v těle, silnou nervozitu, časté močení, nedostatek HCl, a mnoho dalších problémů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Himalajska sol
PříspěvekNapsal: úte črc 17, 2018 6:09 am 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
marek15693 píše:

Jednoznacne nekupovat. Za tu cenu, este menej, poriadis himalajsku sol. Teda da sa zohnat za 1,50 euro/kg (himalajska). Himalajska vitazi, lebo je z cias, ked nebola v mori chemia, znecistenie z plastov, atd... inak na bezne solenie vody , ktoru vylievas (napr na cestoviny), skup kamennu sol. Ta vyjde za 25 centov na kilo a je super. Morsku by som nepouzival.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Himalajska sol
PříspěvekNapsal: úte črc 17, 2018 6:15 am 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
indiga píše:
Prosím Vás pitie silne mineralizovaných vôd sa neodporúča kvôli anorganickým minerálom a škodlivom vplyve hlavne na obličky a usádzaní minerálov v tele..
1.Aký je rozdiel medzi pitím solanky(himalájskej soli)a pitím silne mineralizovanej minerálky?Solanka neškodí?
2.Ak pri bolesti hlavy, stuhnutí, bolesti svalov, tela pomáha Himalájska soľ rozpustená vo vode, znamená to že telo má málo minerálov?Dá sa z toho usudzovať či je slabá štítna žľaza, alebo nadobličky, alebo nejaký iný orgán?
3. Ako dlho je možné túto himal.soľ vo vode piť, aby sa nezačali organ. soli ukladať na stenách ciev a škodiť obličkám, prípadne celkovo nerobiť dobre telu.Ďakujem

Moj pohlad:
1-mineralky obsahuju anorganicky vapnik, uhlicitan vapenaty, hlavne ten sa usadza.
https://sk.wikipedia.org/wiki/Vodn%C3%BD_kame%C5%88
Himalajska sol obsahuje hlavne sodik, ostatne veci su v stopovom mnozstve. Takze nieje to to iste. Ta solanka podla mojho nazoru neskodi, netreba sa bat.

2-tych mineralov obsahuje tak malo, myslim si, ze to nezavazi, ze ak sa cloveku ulavi, tak skor ide o sodik, ze ten sodik nieco spravi v tele. Ine su remineralizacne kupele, tie mozu ulavit, ale tam ide najma o epsomsku sol, teda ulavi horcik.

3-podla mna sa nic nezacne ukladat, da sa pit bezproblemov dlhodobo.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Himalajska sol
PříspěvekNapsal: úte črc 17, 2018 6:24 am 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
indiga píše:
Skúsim sa spýtať inak.
1.Denná max. odpor. dávka soli je 2-5gr. Koľko g soli je v 1čl solanky?
2.Písal ste (odp. na 2.otázku) že sa dá usudzovať že mi chýba sodík. Nemôže mi chýbať nejaký íný prvok kt. sa nachádza v him. soli?Usudzujete podľa toho že obsahuje najviac sodíka?
3. Myslela som napríklad Fatru extra, Sulinku.
4. Počítať si minerály a zadávať to do anglickej tabuľky neviem, pretože angličtinu neovládam a polovicu vecí čo som tam nahodila s prekladačom mi nenašlo.
5. Aké problémy spôsobuje nedostatok sodíka? Veľakrát sa hovorí že ho máme nadbytok.
Možno skúmam blbosti a detaily, ale sú pre mňa dôležité.Chcem vec pochopiť do hĺbky, nie iba nejak povrchovo.
Ďakujem za odpovede.

1- ta rovnica nema riesenie, lebo nema dostatok stupnych parametrov. V 1cl solanky je tolko gramov soli, aky koncentrovany si spravis roztok. Musis najprv zadat, kolko g soli das na liter vody, a z toho sa to potom da vypocitat (1cl = 10ml, teda je to 1/100 litra, cize mnozstvo soli, ktore obsahuje roztok na 1 liter, vydelis proste 100)
2- ak ti chyba nieco ine v takom rozsahu, ze to sposobuje problemy, himalajska sol to nevyriesi, lebo obsahuje len stopove mnozstva mineralov. Ak by to poriesilo nieco z tych mini-stopovych prvkov, bolo by to dlhodobe, teda pocitovo by sa to nedalo zistit, ze to robi himalajska sol. Povedzme za 5 rokov by to mohlo nieco doplnit, to by si si nevsimla. Preto sa da predpokladat, ze ak sa citis z kratkodobeho hladiska, po tej solanke lepsie, tu pracu robi sodik.
3-neviem co sa pytas
4-s tym ti asi viac neporadime, jedine naucit sa teda anglicky aspon na zakladnej urovni
5-to najdes na nete, ale ano, ludia co solia a jedia bezne varene jedla ho maju nadbytok. Zase vitariani, ho casto maju nedostatok a tazko sa ziskava z prirodzenej potravy.
U sodika ide aj o pomer k drasliku. Musia byt v urcitom pomere. Vitariani ho maju malo, a zase, maju vela draslika, ktory sa nachadza vo velkom mnozstve v zelenine a ovoci ktore jedia. Cize, tam moze vzniknut stav, kedy doplnenim soli, sa vyriesia problemy. Lebo maju vela draslika, takze potrebuju zvysit mnozstvo sodika, neraz aj na 3-5gramov soli denne.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Himalajska sol
PříspěvekNapsal: čtv črc 19, 2018 12:00 pm 
Offline

Registrován: úte lis 23, 2010 9:24 am
Příspěvky: 68
Xion píše:
1- ta rovnica nema riesenie, lebo nema dostatok stupnych parametrov. V 1cl solanky je tolko gramov soli, aky koncentrovany si spravis roztok. Musis najprv zadat, kolko g soli das na liter vody, a z toho sa to potom da vypocitat (1cl = 10ml, teda je to 1/100 litra, cize mnozstvo soli, ktore obsahuje roztok na 1 liter, vydelis proste 100)
2- ak ti chyba nieco ine v takom rozsahu, ze to sposobuje problemy, himalajska sol to nevyriesi, lebo obsahuje len stopove mnozstva mineralov. Ak by to poriesilo nieco z tych mini-stopovych prvkov, bolo by to dlhodobe, teda pocitovo by sa to nedalo zistit, ze to robi himalajska sol. Povedzme za 5 rokov by to mohlo nieco doplnit, to by si si nevsimla. Preto sa da predpokladat, ze ak sa citis z kratkodobeho hladiska, po tej solanke lepsie, tu pracu robi sodik.
3-neviem co sa pytas
4-s tym ti asi viac neporadime, jedine naucit sa teda anglicky aspon na zakladnej urovni
5-to najdes na nete, ale ano, ludia co solia a jedia bezne varene jedla ho maju nadbytok. Zase vitariani, ho casto maju nedostatok a tazko sa ziskava z prirodzenej potravy.
U sodika ide aj o pomer k drasliku. Musia byt v urcitom pomere. Vitariani ho maju malo, a zase, maju vela draslika, ktory sa nachadza vo velkom mnozstve v zelenine a ovoci ktore jedia. Cize, tam moze vzniknut stav, kedy doplnenim soli, sa vyriesia problemy. Lebo maju vela draslika, takze potrebuju zvysit mnozstvo sodika, neraz aj na 3-5gramov soli denne.

Ďakujem ti za podrobné odpovede Xion. Vedel by si mi ešte prosím poradiť, ak si chcem robiť kúpeľ nôh v "lavóri"s chlor.horečnatým, alebo síranom horečnatým, koľko max.gramov tam môžem dať cca. na 10litrov vody, aby to telo vedelo nasať. Zaujíma ma hlavne to, že keď by som urobila veľmi hustú koncentráciu(slaný roztok) či už nenaruším tú "osmózu"a telo už pri nejakej hustote soli v roztoku to nesaje, ale začínajú sa veci z tela detoxikovať, vyťahovať. Neviem či je to napísané zrozumiteľne \":roll:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Himalajska sol
PříspěvekNapsal: čtv pro 13, 2018 4:16 pm 
Offline

Registrován: sob zář 01, 2018 11:00 pm
Příspěvky: 525
Cez vikend budem telefonovat s panom Jardom a riesit s nim urcite veci, ale mam jednu otazku uz teraz (na kohokolvek)...
Kolko gramov himalajskej soli denne sa odporuca konzumovat ?
Som stihly vysoky 31r muz, pravidelne cvicim (rano aj vecer, ale NIKDY nie do vycerpania).

V lete je spotreba soli vàcsia nez teraz v zime, ked sa clovek poti menej (a niekto vobec, ak nesportuje)...
Ide o to, ze som si odvazil sol ktoru denne pouzivam do jedla...
Zdesene som zistil, ze dlhodobo uzivam denne 15g himalajskej soli... Je to vela, ze ? Kto by povedal, ze mojich 25 stipiek (do jedla takych 16, zvysok rozpustene v 2,5l vodyktoru denne vypijem teraz v tomto obdobi)...
Asi by som mal prejst na polovicne mnozstvo...ze ?
Odporcovia soli, neradte mi. Ja sol potrebujem, robi mi dobre...a prirodzene mam nizky tlak, sol mi ho pomaha zvysovat... Len jej uzivam asi prilis...
Denne vsak prijimam nejakych 180g sacharidov (odteraz 80-90% uz len z ryze), tam vela draslika nebude... Hlavne ked zeleniny jem minimum (neverim tej supermarketovej a inu neviem zohnat) Cize nepotrebujem zas tak vela sodika na to, aby som ho mal v rovnovahe s draslikom...
No do kelu, kto vie, mozno moj trochu slabsi prud (ale bezbolesti, bez rezania, bez zapalov - teda aspon ziadny zapal nevnimam) je z dovodu prebytku himalajskej soli...
Ale pre istotu este raz... Je 15g himalajskej soli denne (hlavne v zimnom obdobi, ked nepijem ako v lete 3,5L vody denne a podstatne menej sa potim) vela ? ..

A co morska sol ? Ma vyssiu slanost ako himalajska ? ... Ved tych 10 stipiek himalajskej co dam do ryze s mäsom (za surova 100g ryze a 300g mäsa, maslo, mast...) skoro ani necitit... Ked prejdem na 5 stipiek (teraz som skusil), tak...akoby tam ani sol nebola....
No...mozno sa vratim po rokoch ku beznej kuchynskej soli...ak neexistuje zdrava varianta soli, ktora ma slanost ako, ci takmer ako kuchynska. Himalajska je asi 2x menej slana nez kuchynska, pricom sodika ma len o 2% menej... Takze pouzivanie himalajskej soli je vlastne pricinou toho, ze denne pouzivam 15g soli... \":lol:\"

_________________
Od 13.8. 2020 tu uz nikdy nepridem (teste sa). Idem sa pokusit zachranit svoj zivot - psychika ma dava prilis dole.... Som sklamany ZO VSETKEHO, bohuzial.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Himalajska sol
PříspěvekNapsal: čtv pro 13, 2018 7:33 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Jednorazovy_Nick píše:
Cez vikend budem telefonovat s panom Jardom a riesit s nim urcite veci, ale mam jednu otazku uz teraz (na kohokolvek)...
Kolko gramov himalajskej soli denne sa odporuca konzumovat ?
Som stihly vysoky 31r muz, pravidelne cvicim (rano aj vecer, ale NIKDY nie do vycerpania).

V lete je spotreba soli vàcsia nez teraz v zime, ked sa clovek poti menej (a niekto vobec, ak nesportuje)...
Ide o to, ze som si odvazil sol ktoru denne pouzivam do jedla...
Zdesene som zistil, ze dlhodobo uzivam denne 15g himalajskej soli... Je to vela, ze ? Kto by povedal, ze mojich 25 stipiek (do jedla takych 16, zvysok rozpustene v 2,5l vodyktoru denne vypijem teraz v tomto obdobi)...
Asi by som mal prejst na polovicne mnozstvo...ze ?
Odporcovia soli, neradte mi. Ja sol potrebujem, robi mi dobre...a prirodzene mam nizky tlak, sol mi ho pomaha zvysovat... Len jej uzivam asi prilis...
Denne vsak prijimam nejakych 180g sacharidov (odteraz 80-90% uz len z ryze), tam vela draslika nebude... Hlavne ked zeleniny jem minimum (neverim tej supermarketovej a inu neviem zohnat) Cize nepotrebujem zas tak vela sodika na to, aby som ho mal v rovnovahe s draslikom...
No do kelu, kto vie, mozno moj trochu slabsi prud (ale bezbolesti, bez rezania, bez zapalov - teda aspon ziadny zapal nevnimam) je z dovodu prebytku himalajskej soli...
Ale pre istotu este raz... Je 15g himalajskej soli denne (hlavne v zimnom obdobi, ked nepijem ako v lete 3,5L vody denne a podstatne menej sa potim) vela ? ..

A co morska sol ? Ma vyssiu slanost ako himalajska ? ... Ved tych 10 stipiek himalajskej co dam do ryze s mäsom (za surova 100g ryze a 300g mäsa, maslo, mast...) skoro ani necitit... Ked prejdem na 5 stipiek (teraz som skusil), tak...akoby tam ani sol nebola....
No...mozno sa vratim po rokoch ku beznej kuchynskej soli...ak neexistuje zdrava varianta soli, ktora ma slanost ako, ci takmer ako kuchynska. Himalajska je asi 2x menej slana nez kuchynska, pricom sodika ma len o 2% menej... Takze pouzivanie himalajskej soli je vlastne pricinou toho, ze denne pouzivam 15g soli... \":lol:\"

Asi nejlépe se dozvíte jak si stojíte s poměrem sodík-draslík po výpočtu na nutriční kalkulačce cronometer.com a obecně pokud je člověk dóša Váta sůl skutečně potřebuje a někdy opravdu hodně. Každopádně těch 15 g je už opravdu dost většina lidí bohatě vystačí s dávkou do 3 g, ale je to velice individuální a záleží na tom co se jí a kolik v tom čeho je.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Himalajska sol
PříspěvekNapsal: pát pro 14, 2018 11:42 am 
Offline

Registrován: pát kvě 25, 2018 3:18 pm
Příspěvky: 87
Tak tohle mi odpověděli na spoustu otázek a až jsem překvapená, jak jednoduché to řešení vypadá. Jsem typ váta když jsem to před časem zkoumala a tak vidím, že sůl asi docela potřebuju. Jemné slaná voda/čaj mi vyloženě chutná, solím i v běžném jídle himalájskou solí.

Pochopila jsem správně že pokud mám podezření na oslabení nadledvinek, je pro mě himálajská sůl a její pití ve vodě vyloženě vhodné?

Gramy nevážím, prostě to tam sypu dokud.mi to chutná... Mám totiž ke konci dne docela světlou moč, tak jsem začala pít trochu méně (teď piju tak 1,75 l na svých 54 kg a je to trochu lepší ta barva moči).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Himalajska sol
PříspěvekNapsal: pát pro 14, 2018 12:18 pm 
Offline

Registrován: úte lis 06, 2018 9:22 pm
Příspěvky: 78
zu_za_na píše:
Tak tohle mi odpověděli na spoustu otázek a až jsem překvapená, jak jednoduché to řešení vypadá. Jsem typ váta když jsem to před časem zkoumala a tak vidím, že sůl asi docela potřebuju. Jemné slaná voda/čaj mi vyloženě chutná, solím i v běžném jídle himalájskou solí.

Pochopila jsem správně že pokud mám podezření na oslabení nadledvinek, je pro mě himálajská sůl a její pití ve vodě vyloženě vhodné?

Gramy nevážím, prostě to tam sypu dokud.mi to chutná... Mám totiž ke konci dne docela světlou moč, tak jsem začala pít trochu méně (teď piju tak 1,75 l na svých 54 kg a je to trochu lepší ta barva moči).

Všeho moc škodí, ládovat do sebe spustu soli může poškodit ledviny. Určitě by se v žádném případě nemělo překračovat 10 gramů na den.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Himalajska sol
PříspěvekNapsal: pát pro 14, 2018 12:37 pm 
Offline

Registrován: sob zář 01, 2018 11:00 pm
Příspěvky: 525
zu_za_na píše:
Tak tohle mi odpověděli na spoustu otázek a až jsem překvapená, jak jednoduché to řešení vypadá. Jsem typ váta když jsem to před časem zkoumala a tak vidím, že sůl asi docela potřebuju. Jemné slaná voda/čaj mi vyloženě chutná, solím i v běžném jídle himalájskou solí.

Pochopila jsem správně že pokud mám podezření na oslabení nadledvinek, je pro mě himálajská sůl a její pití ve vodě vyloženě vhodné?

Gramy nevážím, prostě to tam sypu dokud.mi to chutná... Mám totiž ke konci dne docela světlou moč, tak jsem začala pít trochu méně (teď piju tak 1,75 l na svých 54 kg a je to trochu lepší ta barva moči).

Mne tak isto viac chuti voda so solou nez voda bez soli....ale obmedzim sol na 7-7,5g denne... Ak vsaok moje chutove pohariky neuspokoji znizenie mnozstva himalajskej soli (z 15g na polovicu) ktora je ovela menej slana nez bezna kuchynska sol, tak...budem po asi 10tich rokoch pouzivat beznu kuchynaku sol....
Inak, nerobi mi problem pit ani 60g himalajskej soli rozrobenej v 4 litroch vlazno-teplej vody (ked robim sankhapraksalanu)... Je to uz velka slanost, ale stale mi to nerobi problem... Poznam ludi, ktorym vadi uz 1g soli v 1 litre vody.... Tomu nerozumiem...
Nerobi mi problem ani extremna horkost (akurat si vsak tu chut neuzivam), ked som pil silnu koncentraciu siranu horecnateho prednocistou pecene....Zato chut drasliku mi krivi ksicht (brrrrr), a aj extremne kysle potraviny mi vadia (neriedenia citronova stava)... Rovnako mi vadia prilis sladke potraviny, mliecnu cokoladu nemozem pre to aka je sladka.... Horky silny caj z brezovych listov je (hoci som ho uz roky nepil...) pre mna dokonca pochutka... A o silnom vyluhu bobkoveho listu (ocista klbov, atd) uz ani nehovorim... Mnamka... Pre mna super chut.
Ale zeleny caj ? Pre mna FUJ...

_________________
Od 13.8. 2020 tu uz nikdy nepridem (teste sa). Idem sa pokusit zachranit svoj zivot - psychika ma dava prilis dole.... Som sklamany ZO VSETKEHO, bohuzial.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Himalajska sol
PříspěvekNapsal: pát pro 14, 2018 2:34 pm 
Offline

Registrován: pát kvě 25, 2018 3:18 pm
Příspěvky: 87
Včera jsem ochutnala jeden lok bílého čaje a zkrivila se mi ústa... Bleeee. Když jsme u toho čaje, je zelený čaj zdravý? Nebo černý? Doteď jsem ho nikdy nepila, ale teď mě napadlo, že pokud je to zdravé tak ráda začnu... ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Himalajska sol
PříspěvekNapsal: pát pro 14, 2018 3:48 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
zu_za_na píše:
Tak tohle mi odpověděli na spoustu otázek a až jsem překvapená, jak jednoduché to řešení vypadá. Jsem typ váta když jsem to před časem zkoumala a tak vidím, že sůl asi docela potřebuju. Jemné slaná voda/čaj mi vyloženě chutná, solím i v běžném jídle himalájskou solí.

Pochopila jsem správně že pokud mám podezření na oslabení nadledvinek, je pro mě himálajská sůl a její pití ve vodě vyloženě vhodné?

Gramy nevážím, prostě to tam sypu dokud.mi to chutná... Mám totiž ke konci dne docela světlou moč, tak jsem začala pít trochu méně (teď piju tak 1,75 l na svých 54 kg a je to trochu lepší ta barva moči).

Tak Váta je vlastně stav adrenální únavy a solením se to trochu rovná, ale nemusí jít pouze o sůl je více prostředků které dovedou tento stav kompenzovat. Pokud jde o pití je určitě vhodné upravovat množství vody dle momentální zátěže organizmu a ne tvrdohlavě pít konkrétní množství jenom proto že to tak někdo řekl.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Himalajska sol
PříspěvekNapsal: pát pro 14, 2018 3:54 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
zu_za_na píše:
Včera jsem ochutnala jeden lok bílého čaje a zkrivila se mi ústa... Bleeee. Když jsme u toho čaje, je zelený čaj zdravý? Nebo černý? Doteď jsem ho nikdy nepila, ale teď mě napadlo, že pokud je to zdravé tak ráda začnu... ?

Čaje obsahuji tein, což je skoro totéž co kofein a ne každému to musí vyhovovat. Na některé lidi působí opravdu nevhodně, extra silně zrychlí štítnou a rozbuší se srdce a naskočí dosti nepříjemné pocity. Každopádně pokud už čaje pít tak lépe ty zelené je v nich více látek které jsou celkem prospěšné, ale tein je v nich pochopitelně také a ne zrovna v zanedbatelném množství.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Himalajska sol
PříspěvekNapsal: pát pro 14, 2018 5:21 pm 
Offline

Registrován: pát kvě 25, 2018 3:18 pm
Příspěvky: 87
Tak do čajů se hned pouštět nebudu.

Na ty nadledvinky co můžu dělat? Beru vitamin C, piju to slanou vodu, na ledviny piju každý dne rozrazil s přesličkou. Kyselina boritá pomáhá? Tu piju taky, denně 30 kapek.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Himalajska sol
PříspěvekNapsal: sob pro 15, 2018 1:13 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
zu_za_na píše:
Tak do čajů se hned pouštět nebudu.

Na ty nadledvinky co můžu dělat? Beru vitamin C, piju to slanou vodu, na ledviny piju každý dne rozrazil s přesličkou. Kyselina boritá pomáhá? Tu piju taky, denně 30 kapek.

Boritá pomáhá jako kofaktor přisvojování hořčíku, tedy určitým způsobem ano, jinak o nadledvinkách je zde celé vlákno tak si ho projděte je tam dost postupů i když hlavní z nich je absolutní klid a pohoda, hodně chodit a dost spát.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 106 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 38 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz