Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 12:04 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2202 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134 ... 147  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: úte říj 30, 2018 7:16 pm 
Offline

Registrován: úte lis 28, 2017 9:38 pm
Příspěvky: 18
Díky. Budu postupovat den za dnem a uvidím jestli z toho bude 1, 2 nebo 3 dny suchého. Suchý mě celkově láká hodně, tak jsem zvědavý jak to bude vypadat v reálu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: úte lis 06, 2018 9:10 pm 
Offline

Registrován: úte lis 28, 2017 9:38 pm
Příspěvky: 18
Tak v sobotu jsem začal šankou, po ní nějakou rýži a navečer začal půst. Ještě v neděli jsem popíjel destilku a od nedělního večera držím suchý půst. Zatím pohoda, žízeň ještě není, sliny se tvoří v pohodě. Sem tam sucho v puse, hlavně v noci při dýchání pusou. Uvidíme kolik dní nakonec vydržím. Rád bych aspoň 4 nebo 5, tj. v sobotu ráno začít návratovku.

Trochu mi nejde do hlavy to, že návratovka u suchého půstu je jiná než u mokrého. Hned první den rybí vývar, kefír. Opravdu je to tak? Máte s tím někdo osobní zkušenosti?

A ještě dotaz na tu koupel v bylinách. Jaké byliny doporučujete?

Díky moc.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: stř lis 07, 2018 12:16 am 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
Lobo1978 píše:
Tak v sobotu jsem začal šankou, po ní nějakou rýži a navečer začal půst. Ještě v neděli jsem popíjel destilku a od nedělního večera držím suchý půst. Zatím pohoda, žízeň ještě není, sliny se tvoří v pohodě. Sem tam sucho v puse, hlavně v noci při dýchání pusou. Uvidíme kolik dní nakonec vydržím. Rád bych aspoň 4 nebo 5, tj. v sobotu ráno začít návratovku.

Trochu mi nejde do hlavy to, že návratovka u suchého půstu je jiná než u mokrého. Hned první den rybí vývar, kefír. Opravdu je to tak? Máte s tím někdo osobní zkušenosti?

A ještě dotaz na tu koupel v bylinách. Jaké byliny doporučujete?

Díky moc.

Gratuluji, že jsi se do toho pustil. Není nad vlastní zkušenost. Uvidíš, že s tím není žádný problém. Doporučuje se dýchat pouze nosem. Když dýcháš ústy, tak rychleji vysycháš a pak vydržíš kratší dobu. Ale ani já vlastně nevím, jak v noci dýchám, jestli nosem jako ve dne nebo pusou. Ruský guru přes suché půsty Ščenikov, u kterého začínal i dr. Filonov, si při své suché 21 nějak v noci přivazoval bradu, aby nedýchal pusou. 4 nebo 5 bys mohl v pohodě vydržet, ale pokud budeš mít nějaké problémy, tak začni s návratovkou dřív. Tady nejde o rekordy, ale abys byl v pohodě. Já jsem při svém prvním půstu a i při několika dalších dal jak ten vývar, tak i kefír. Ale vývar mi nechutnal a navíc je otrava ho dělat, takže ho teď většinou vynechávám a po pití dávám rovnou kyselé nepasterované mléko nebo podmáslí nebo ten kefír.
Herbert Sheldon někde psal, že zná řadu různých fungujících návratovek. Takže není divné, že se třeba liší návratovka dr. Filonova ze suchého půstu a u nás asi nejznámější návratovka z mokrého od Pavla Máchy. Navíc třeba Sat Marga, v jednom videu 14 dní mokrého, pak navázal 27 dní suchého a pak zas mokrý, dohromady přes 2 měsíce, přecházel ze suchého na mokrý a pak na ředěné šťávy a pak na ovoce. Nechce se mi to tedy znovu poslouchat, ale tak nějak to myslím říkal. Takže možností je víc.
Koupelí v bylinách v souvislosti s půstem jsem se nikdy nezabýval. Ale po suchém půstu se asi budou byliny výborné vstřebávat.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: stř lis 07, 2018 10:31 am 
Offline

Registrován: úte lis 28, 2017 9:38 pm
Příspěvky: 18
Díky za rady. Zatím je to v pohodě, i když mě děsí číst, jak můžou bez vody zkolabovat játra nebo ledviny. Já se cítím dobře. Chutě na jídlo jsou minimální, na pití, po dvou a půl dnech na suchu, už docela začínám mít chuť. Jazyk je zatím skoro celý bílý a zatím jsem nepozoroval bolest nějakých orgánů. Uvidím po těch třech dnech, kdy by se to mělo rozjet. Chtěl bych návratovku v sobotu ráno, ale vezu maminu do nemocnice a budu tam s ní několik hodin, to by se návratovka dělala asi blbě. Tak buď se rozhodnu ukončit to v pátek nebo zkusím do soboty poledne, kdy už snad budu z nemocnice zpět.

Jinak rybí vývar budu dělat i se zeleninou (sůl, pepř, mrkev, petržel, celer, česnek). Nebo je nutné udělat jen čistě vývar rybí hlavy ve vodě, bez dalších přísad?

Díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: pát lis 09, 2018 12:50 am 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
Lobo1978 píše:
Jinak rybí vývar budu dělat i se zeleninou (sůl, pepř, mrkev, petržel, celer, česnek). Nebo je nutné udělat jen čistě vývar rybí hlavy ve vodě, bez dalších přísad?

Podle knihy: "Rybí bujon bez zeleniny, dobře vařený, bez soli a bez chleba. Bujón lze vařit s kořením (ale kořením nejíst)." A někde jinde ještě má napsáno, že se má bujon přefiltrovat a jíst/pít jen tu "vodu". Já jsem to filtroval přes sítko.
Omlouvám se, že odpisuji až teď. \":)\"

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: pát lis 09, 2018 1:06 am 
Offline

Registrován: úte lis 28, 2017 9:38 pm
Příspěvky: 18
Díky, suchý půst končím v pátek v osm ráno, po čtyřech dnech, takže rybí vývar budu teprve vařit


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: pát lis 09, 2018 7:44 am 
Offline

Registrován: úte bře 18, 2014 11:54 am
Příspěvky: 325
Kurnik, to jste fakt dobry. Ja kdyz se v praci nenapiju, tak jsem odpoledne uplne mimo. Unaveny, nemysli mi to a nejsem schopny komunikovat s klienty. Zakoktavam a nejsem schopny dobre formulovat vety. Doma se mi zase pri praci na zahrade dela mdlo. Neumim si predstavit ani den, natoz vice.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: pát lis 09, 2018 10:18 am 
Offline

Registrován: ned úno 25, 2018 9:53 pm
Příspěvky: 324
kov píše:
Kurnik, to jste fakt dobry. Ja kdyz se v praci nenapiju, tak jsem odpoledne uplne mimo. Unaveny, nemysli mi to a nejsem schopny komunikovat s klienty. Zakoktavam a nejsem schopny dobre formulovat vety. Doma se mi zase pri praci na zahrade dela mdlo. Neumim si predstavit ani den, natoz vice.

V Beslanu 2004 vydržely děti 3dny a dvě noci bez jídla a vody.Nějaký lékař rodiče venku uklidňoval,že bez vody se dá přežít i týden.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: pát lis 09, 2018 10:37 am 
Offline

Registrován: úte lis 28, 2017 9:38 pm
Příspěvky: 18
Od osmi popíjím rozmraženou destilku. Čekal jsem, že to bude chutnat trochu líp Ale jak vata to nechutná, takže snad nemusím pokračovat v půstu Při první sklenici jsem si dal postupně 3 tobolky Linexu Forte. Nesehnal jsem rozpustné tablety.

Vydržel jsem od nedělního večera, tj. 4,5 dne. Počítá se to asi jako 4 dny. Průběh docela v pohodě. Včerejší den už byla velká chuť na vodu, v puse sucho. Horší mluvení a artikulace. Naštěstí mám dovolenou, tak to nemusím v práci řešit. Asi bych ten dnešek ještě vydržel, kdybych nemusel zítra vézt maminu do nemocnice na CT. Ale už by to bylo hodně na sílu. Chuť na vodu byla už obrovská.

Dolů šlo 8,5 kg od nedělního rána. Fyzicky se cítím dobře, úžasná byla sprcha a pak vana. Tu jsem si dal taky předtím, než jsem začal popíjet. Teď už vařím rybí vývar bez zeleniny. Kefír je nachystaný v lednici, na něho se těším taky moc.

Necítil jsem během půstu žádný orgány, jak tu bylo několikrát napsaný. Tak buď to na mě působí jinak nebo nemám zásadní problém. Možná nejsem tak vnímavý ke svému tělu. Sem tam jsem někde cítil šimrání, ale nic zásadního a vždy to brzy přestalo.

Před půstem jsem měl rýmu, která se trochu uklidnila, ale určitě nezmizela. Urina byla od třetího dne tmavě žlutá, do černa nešla vůbec.

Měl jsem docela menší potřebu spánku, jak jsem byl unavený, tak jsem chodil spát kolem sedmé hodiny a většinou po půlnoci jsem už byl vzhůru a nemohl dlouho zabrat. Každý den jsem chodil na půl hodinové procházky.

To jsou první zážitky. Uvidíme co návratovka. Dnes se zatím cítím báječně a mám hodně energie.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: pát lis 09, 2018 1:49 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
kov píše:
Kurnik, to jste fakt dobry. Ja kdyz se v praci nenapiju, tak jsem odpoledne uplne mimo. Unaveny, nemysli mi to a nejsem schopny komunikovat s klienty. Zakoktavam a nejsem schopny dobre formulovat vety. Doma se mi zase pri praci na zahrade dela mdlo. Neumim si predstavit ani den, natoz vice.

Pokud jíš a nepiješ, tak je to něco úplně jiného, než když si vyčistíš střeva a nejíš a nepiješ. To pak mám naprosto čistou hlavu a aspoň první dny jsem velice čilý a výkonný \":)\". Například tuto středu odpoledne jsem si dal 2 dávky čaje z listu Senny, která dobře vyprazňuje, a od večera jsem přestal jíst a pít. A i nyní, v pátek v poledne, je mi stále výborně, mám čistou hlavu a jsem i ve výborné kondici po fyzické stránce. První dny suchého půstu se většinou cítím líp, než kdybych normálně jedl.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: pát lis 09, 2018 2:04 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
Lobo1978 píše:
...Vydržel jsem od nedělního večera, tj. 4,5 dne. Počítá se to asi jako 4 dny. Průběh docela v pohodě. Včerejší den už byla velká chuť na vodu, v puse sucho. Horší mluvení a artikulace.
Necítil jsem během půstu žádný orgány, jak tu bylo několikrát napsaný. Tak buď to na mě působí jinak nebo nemám zásadní problém. Možná nejsem tak vnímavý ke svému tělu. Sem tam jsem někde cítil šimrání, ale nic zásadního a vždy to brzy přestalo....
Za prvé gratuluji, že jsi to v pohodě zvládnul. To horší mluvení mívám rovněž, tedy tak trochu chraptím a někomu se může zdát, že jsem nastydlý.
To, že jsi necítil žádné orgány znamená, že asi nemáš nějaké větší problémy. Na toto téma jsem kdysi někam dával překlad z ruštiny:
Citace:
Jak zkontrolovat míru znečištění vašeho organizmu, aniž byste šli do nemocnice? Je to velmi
jednoduché!
Nejpřesnější a bezchybnou diagnózu dává krátký půst. Čím rychleji se během hladu začnete cítit
hůř, tím větší podle počtu a jedovatosti je znečištění. Pokud nastanou závratě, vážné bolesti hlavy,
pak je vaše tělo velmi zaneseno hlenem a toxiny. Když několikrát zrychluje srdeční frekvence, je to
znamení, že někde v systému je hnis, nebo léky, které jste brali dokonce i před mnoha lety a které
vycházejí do krevního řečiště. Každé vnitřní místo blokace začne mírně bolet. Praktik může během
krátkého půstu stanovit skutečný stav vnitřních orgánů a systémů těla lépe než rentgenový přístroj.
A pozná diagnozu přesněji než lékaři spolu s jejich drahým vědeckým vybavením a přístroji.
Jestli tuto metodu diagnostiky použijete při hladovce takzvaného „normálního“ a „zdravého“
člověku, příroda ukáže, jak je opravdu ucpaný hlenem. A pokud někde v těle jsou skryté
"problémy", tak hladovka bezchybně ukáže na jejich polohu.
To byl překlad příspěvku z jedné ruské diskuze o půstu. Co se týká mých zkušeností a názorů, určitě na té diagnostice podle půstu hodně je. Jen bych asi vynechal „bezchybnou“ diagnózu, protože problémy se při půstu objevují postupně, a jeden krátký půst je nemusí všechny ukázat. Ale jinak s tím článečkem souhlasím. A díky němu teď taky lépe chápu, že u někoho nemusí být průběh půstu tak snadný a příjemný, jak mám většinou já.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: pát lis 09, 2018 2:22 pm 
Offline

Registrován: úte lis 28, 2017 9:38 pm
Příspěvky: 18
No zrychlení srdeční frekvence jsem měl docela často. Většinou když jsem si v klidu lehnul. Pomohlo mi zhluboka dýchat. Pak se to většinou rychle uklidnilo. Tak to si budu muset trochu nastudovat. Díky za další cenné rady

Je fakt že mám skoro pořád bílý jazyk, nejen při půstu. No pořád je na čem pracovat. Čistím se teprve od ledna a končit rozhodně nehodlám. Tak snad se to bude jen zlepšovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: pát lis 16, 2018 8:33 am 
Offline

Registrován: pon říj 01, 2018 8:43 pm
Příspěvky: 35
Lobo, gratuluju ke zvladnuti sucheho pustu!

S tou diagnostikou pomoci pustu uplne souhlasim; myslela jsem si ze jsem zdrava a urodilo se toho docela dost \":shock:\" Rekla bych, ze pri suchaci se problematicke casti tela dost rychle stridaji, pri mokrem pustu to trva dele, ale ukazou (a opravi) se taky.

Zitra zase zacinam, tentokrat dam 1 den mokreho a pak 3 dny sucheho. Pak dal uvidim, jak se budu citit, mozna pridam jeste par dni mokreho....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: úte lis 20, 2018 8:40 am 
Offline

Registrován: úte lis 06, 2018 9:22 pm
Příspěvky: 78
Vibola píše:
Zitra zase zacinam, tentokrat dam 1 den mokreho a pak 3 dny sucheho. Pak dal uvidim, jak se budu citit, mozna pridam jeste par dni mokreho....

Nehrozí poškození ledvin, při 3 dny dlouhém suchém půstu? Někde jsem četl, že by suchý půst neměl překračovat 48 hodin. Nebo je to jinak?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: úte lis 20, 2018 9:58 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
Goldman píše:
...Nehrozí poškození ledvin, při 3 dny dlouhém suchém půstu? Někde jsem četl, že by suchý půst neměl překračovat 48 hodin. Nebo je to jinak?

Opak je asi pravdou, při suchém půstu nejsou ledviny zatěžovány, takže se mohou léčit a regenerovat. Viz odstaveček o ledvinách tady http://www.vitazdroje.eu/post/suchy-pos ... skusenosti.

"Nekdo mel dotaz, jestli neni suchy pust prilisna zatez na ledviny. Za prve uz jsem hodne suchych pustu sam delal a bez problemu. Tedy jak pise dr Filonov, při pustu obcas boleji organy, které se prave leci. Kdyz jsem zacinal s mokrymi pusty, tak me bolely prave ledviny, nebo něco v te oblasti. A vždy když jsem ukoncil pust, tak to hned preslo. Po par pustech uz to nebolelo vubec, ale pak při prvnich suchych totez. Ted uz ani nepatrne, asi uz mam ledviny spraveny. Par odstavcu o ledvinach z knihy dr Filonova: Je jasne, ze ledviny a jatra při suchem pustu prakticky plne odpocivaji, coz nelze rict o pustu o vode. Pri suchem je jejich zotaveni mnohem rychlejsi. Pri vetsine nemoci ledvin suchy pust ma vyrazny pozitivni efekt. Pri konvencni lecbe se zatez ledvin nesnizuje, naopak se zvysuje při odstranovani odpadu z leku. Pri suchem pustu se zatez ledvin vyrazne snizuje. Je třeba pripomenout, ze ledviny uzce souvisi s jatry. Nejcastejsi jsou nemoci ledvin dusledkem neschopnosti jater normalne plnit svou funkci. Proto je zvlast dulezite provadet před hladovenim ocistne procedury a potom dodrzovat dietu. Ve vetsine pripadu spravne provedena sucha hladovka da dobre vysledky pri vetsine nemoci ledvin."

Jinak nevím, proč má vždy každý starost u suchého půstu zrovna o ledviny. Kdyby vyschnul třeba mozek nebo srdce, tak by to taky asi nebylo dobré. Nicméně nic z toho nevyschne, tělo zvládá hodně dlouho vodu získávát z rozkladu tuků a ze vzduchu. V každém případě já jsem žádné problémy neměl ani při 9 dnech suchého půstu.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2202 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134 ... 147  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz