Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 4:58 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 445 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 30  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Stres a duševní vyčerpání
PříspěvekNapsal: sob zář 22, 2018 5:29 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
pefi píše:
V případe SIBO, bych pouze nepřidával prebiotika do hotovéh jogurtu před konzumací, aby se nekrmilo to, co už je přemnožené, ale jinak by dodávky živého jogurtu s širším spektrem bakterií měly rovněž působit pozitivně, byť by si to zasloužilo asi méně razantní dávky jogurtu a trochu větší analýzu to která probiotika by měl jogurt zahrnovat a která ne. Ono to vypadá, že léčba SIBO probiotiky možná funguje stejně dobře nebo i lépe než antibiotiky a léky.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4311309/

https://drruscio.com/can-probiotics-cause-sibo/

To máte pravdu, nic není definováno zcela jasně a každý reaguje trochu jinak tedy spíše jde o to aby ho počáteční případné zhoršení neodradilo od dalších postupů jako se s tím často setkávám u herx reakcí třeba na byliny.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stres a duševní vyčerpání
PříspěvekNapsal: sob zář 22, 2018 11:17 pm 
Offline

Registrován: úte úno 19, 2013 2:43 am
Příspěvky: 1954
Od malička nás tráví těžkými kovy ve vakcínách, zubních výplních a fluoridem v zubních pastách.

_________________
http://www.aeronet.news
https://protiproud.info/
https://www.parlamentnilisty.cz/
https://vk.com/irenaaneri
https://www.naturalnews.com/





Citát: "Nemoc je okem viditelná a elektroakupunkturou měřitelná, i když nemocniční laboratoř mlčí."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stres a duševní vyčerpání
PříspěvekNapsal: pon zář 24, 2018 2:24 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Alopat píše:
Od malička nás tráví těžkými kovy ve vakcínách, zubních výplních a fluoridem v zubních pastách.

Tak jistě, je potřeba to dělat opatrně aby pacient dlouho vydržel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stres a duševní vyčerpání
PříspěvekNapsal: úte zář 25, 2018 12:59 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 24, 2016 10:48 pm
Příspěvky: 407
Pane Jardo, prosím Vás:

1)Pořád nerozumím, proč mám hodně zinku ve vlasech a v krvi málo?
2) I když mám hořčík v krvi, mohu trpět tetanii?
3) Podle mých krevních výsledků tedy lze zjistit, zdali se mi železo neukládá v orgánech?
4) Jaké všechny prvky patří mezi metylátory? Nikde to nemohu dohledat.
5) Lze zjistit z mých krevních testů stav nadledvinek?
6) S transplantací stolice si nejsem jistá, zdali bych do toho šla. Sice vím, že to lidem pomáhá, ale na druhou stranu nikdo není schopný říči, jaké to může mít v budoucnu následky, jak to může člověka v budoucnu ovlivnit, přeci jen do sebe dá něco, co by jinak vůbec nebylo jeho. Říkal jste, že to může ovlivnit i povahu. Nevím, nevím..


Pefi, prosím:
7) když mám vaz. kapacitu železa zvýšenou, opravdu to znamená, že mám železa málo?
\"8)\" Jak prosím s jistotou zjistit, zdali jsem overmetylator? Pouze podle toho, jaké prvky mi chybí? Nebo to zjistíme až podle výsledků na měď? Pokud tomu dobře rozumím, přeženu-li to s doplňky, mohu se dostat do undermetylace? I přes SSRI jsem hrozně nervozní, nemohu vypnout hlavu, mám strach, ale díky nim alespoň funguji, bez nich bych to nedala. Jak jsem na tom s mědí tedy zatím nevíme? Podle vlasovky jí mám málo.
9) Bohužel za měsíc se na krevní testy nedostanu, jak z finančních důvodů tak i protože jsem v zahraničí. Na krev se dostanu tak za půl roku. Jak tedy postupovat v suplementaci, abych to nějak nepřehnala? Podle pocitů?
10) Hcl mohu doplňovat i když se mi tvoří, myslím preventivně? Řekla bych, že v práci se mi netvoří a pokud jsem doma v klidu tak ano. Nebo kvůli tomu, že jsem kuřačka ji raději dodávat? Nevím, jestli to pak časem nemůže způsobit nějaký problém, třeba že ji moje tělo přestane samo tvořit.
11) Dříve jsem testovala svoje ph a byla jsem dost překyselená. Problémy s močákem nemám.
12)K hořčíku užívám bór i selen. Ale nevím, jak dlouho suplementovat a jaké množství a zdali mohu všechny tyto 3 doplňky užít najednou, zdali musím dělat nějaké pauzy? Od pana Jardy mám kyselinu boritou 0,5 l a půlku už mám v sobě. Dále mám 200 tablet po 100 mcg l-selenomethioninu. Céčkou doplňují pomocí camu camu.
13) Mangan mám také od pana Jardy, ale vzala jsem si ho asi jen dvakrát, protože mi po něm bylo zle a přečetla jsem si, že pokud dobře nefungují

Naposledy upravil krasnagadgetka dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 8082
1537895890


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stres a duševní vyčerpání
PříspěvekNapsal: úte zář 25, 2018 4:29 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
krasnagadgetka píše:
Pane Jardo, prosím Vás:

1)Pořád nerozumím, proč mám hodně zinku ve vlasech a v krvi málo?
2) I když mám hořčík v krvi, mohu trpět tetanii?
3) Podle mých krevních výsledků tedy lze zjistit, zdali se mi železo neukládá v orgánech?
4) Jaké všechny prvky patří mezi metylátory? Nikde to nemohu dohledat.
5) Lze zjistit z mých krevních testů stav nadledvinek?
6) S transplantací stolice si nejsem jistá, zdali bych do toho šla. Sice vím, že to lidem pomáhá, ale na druhou stranu nikdo není schopný říči, jaké to může mít v budoucnu následky, jak to může člověka v budoucnu ovlivnit, přeci jen do sebe dá něco, co by jinak vůbec nebylo jeho. Říkal jste, že to může ovlivnit i povahu. Nevím, nevím..

1) Jedná se o stav v tkáni, což má s krevním stavem málo společného, asi bych to vysvětlil jako nádrž tedy krev a rezerva tedy tkáně.
2) Ano.
3) Pokud je feritin u ženy nad hranicí 60 vše navíc je zbytečné železo uložené ve tkáních.
4) Naprosto zásadní je z prvků měď, ale methylace funguje i od vitamínů a aminokyselin tedy to je složitější.
5) Na to jsou potřeba testy hormonů a ideálně ne z krve, ale ze slin.
6) Tak si dávejte před každým jídlem malého panáčka šťávy z kvalitního kysaného zelí bez konzervantů a jiných dobrot od chemiků. To vám povahu nevlivní, ale kadění to ovlivní zásadně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stres a duševní vyčerpání
PříspěvekNapsal: úte zář 25, 2018 8:53 pm 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
[quote="krasnagadgetka":3d53clbz]Pane Jardo, prosím Vás:
1)Pořád nerozumím, proč mám hodně zinku ve vlasech a v krvi málo?
[/quote:3d53clbz]
Vaše tělo z nějakého důvodu ztrácí (vylučuje zinek). Třeba proto, že má málo biodostupné mědi a snaží se balancovat poměr zinek/měď. Nebo z nějakého jiného důvodu. Jelikož zinek tělo používá na likvidaci některých šmejdů, lze očekávat, že někteří šmejdi umí tělo motivovat ke zvýšenému vylučování zinku.

Něco málo je o tom napsáno zde: http://www.noamalgam.com/hairtestbook_zinc.htm

Vlasovka ukázala, že máte nějaký problém s poměrem Zinek/Měď, podstatné je, že analýza krve jasně ukázala, že zinku v těle máte málo. Jak jste na tom s biodostupnou a toxickou mědí se nedozvíme, další testy (ceruloplasmin, aktivní měď) by možná napověděly něco víc, možná také ne.

Všimněte si, že podle vlasovky máte málo mědi a podle krve máte měď pod polovinou normálního intervalu, tedy je dost dobře možné, že tělo nemá ani dostatek té správné (bioaktivní) mědi. A z tohoto důvodu může mít vaše tělo zvýšenou tendenci zbavovat se zinku - aby si drželo jakž takž přijatelnou rovnováhu Zn/Cu.

Podstatné pro vás je, že máte prokázaný deficit zinku, současně s tím platí, že to zatím podle ničeho nevypadá, že byste měla nadbytek mědi. Proto konzumujte se zinkem i nějakou tu měď tak, jak to tu bylo několikrát popisováno. Jelikož máte podle vlasovky dost molybdenu, takže kdyby se tělo potřebovalo zbavovat nadbytečné mědi, může na to využít molybden, takže dodáváním Zn+Cu ve zvýšeném množství po dobu cca tří měsíců nemáte moc co zkazit. Domnívám se (ale ruku do ohně za to nedám), že nadbytek mědi v těle by byl doprovázen deficitem molybdenu ve vlasovce, když se tělo chce zbavit mědi, spotřebovává na to molybden.

[quote="krasnagadgetka":3d53clbz]
2) I když mám hořčík v krvi, mohu trpět tetanii?
[/quote:3d53clbz]
Samozřejmě. Hladinu elektrolytů v krvi si tělo drží ze všech sil, takže v případě deficitu hořčíku si ho bere do krve z kostí, zubů a jiných zásobních míst, kde se bez něj obejde. Pokles hladiny v krvi nastává, až když tělo nedokáže krást hořčík jinde.

[quote="krasnagadgetka":3d53clbz]6) S transplantací stolice si nejsem jistá, zdali bych do toho šla. Sice vím, že to lidem pomáhá, ale na druhou stranu nikdo není schopný říči, jaké to může mít v budoucnu následky, jak to může člověka v budoucnu ovlivnit, přeci jen do sebe dá něco, co by jinak vůbec nebylo jeho. Říkal jste, že to může ovlivnit i povahu. Nevím, nevím..
[/quote:3d53clbz]

Na sobě pozoruji, že mi povahu mění i vitamíny (s P-5-P jsem méně introvertní) a zřejmě má na mou psychiku vliv i domácí živý jogurt, který do sebe momentálně hrnu v množství opravdu značném - protože mi ukrutně chutná a cítím se po něm lépe.
Mít dobrého dárce, není se u TSM asi moc čeho bát.

[quote="krasnagadgetka":3d53clbz]
Pefi, prosím:
7) když mám vaz. kapacitu železa zvýšenou, opravdu to znamená, že mám železa málo?
[/quote:3d53clbz]
Taková je interpretece zvýšené volné vazebné kapacity, kterou jsem našel. Tělo zmobilizovalo svou schopnost přenášet železo, protože ho má málo - kapacita je navýšená, ale není co vázat. Tento mechanismus vám funguje. Ovšem nechte si když tak příště udělat ferrritin. Ferritin pro mladou ženu má být podle mého zdroje optimální v rozmezí 70 až 90, pod 50 je to potenciální problém, nad 110 je to také potenciálně problém, byť to prokleté "normální" rozmezí je mnohem širší.
Ferritin reprezentuje jakou zásobu železa tělo má. Pokud se nepletu, tak transferin indikuje množství mobiliovaného železa pro udržení hladiny v séru a tkáních. To znamená deficit železa by měl být v první řadě poznat na ferritinu. Transportní mechanismy vám, zdá se fungují, jen kdyby bylo co transportovat \":-)\"

[quote="krasnagadgetka":3d53clbz]
\"8)\" Jak prosím s jistotou zjistit, zdali jsem overmetylator? Pouze podle toho, jaké prvky mi chybí? Nebo to zjistíme až podle výsledků na měď?
[/quote:3d53clbz]
V našich podmínkých jistotu mít nebudete nikdy, ale můžete poskládat hromadu indícíí a z těchto nepřímých důkazů vyvodit závěr.
Další příznak undermethylátora je je nízké množství bazofilů (diferenciální krevní obraz -Diferenciální rozpočet leukocytů - bazofily) a zvýšená hladina homocysteinu. Další příznak je, že by vám měl pomáhat niacin a že 50 mg kyseliny nikotinové (jedna z forem B3) vám ani na lačno nevyvolá překrvení tkání (Když na mě jde migréna, tak se mnou první 500 mg tabletka ani nehne, když jsem v pořádku, tak se překrvení spolehlivě dostaví). S vámi nejspíš také 500 mg ani nehne, ale lepší je začínat pomalu od 50 mg. B3 jako nikotinamid překrvení obvykle nezpůsobuje vůbec, ale na psychiku by měl působit podobně jako kyselina nikotinová - měl by zpomalovat mnethylaci.

Popis overmethylátorů v porovnání s undermethylátory je zde: https://www.vitacure.me/blogs/news/diff ... -symptoms/

Jelikož jste nejspíš overmethylátor, může pro vás být lepší suplementovat B12 ve formě cyanocobalaminu, který je mnohem levnější. Cyanocobalamin si tělo navíc musí zkonverotvat na methylcobalamin, což aspoň zaměstná methylační cyklus, který máte nadměrně aktivní. Stejně tak folát nemusíte konzumovat jako dražší methylfolát, ale budou pro vás lepší levnější formy folátu, tělo si to zmethyluej samo. Nejlepší forma je hromada zelené listové zeleniny.
Ale chtělo by to po cca měsíci až třech dodávání B12 a folátu udělat test na B12, aktivní B12 a folát, jednak abyste věděla jak na tom jste a také jestli vám methylace cyanocobalaminu na jeho aktivní formu methylcobalamin skutečně funguje.
B12 se špatně vstřebává ve střevě, fakticky se ho vstřebá jen nepatrný zlomek z dodaného množství a proto se konzumují z hlediska doporučených denních dávek obrovská množství (tisícinásobek doporučené denní dávky není žádný extrém).
Kdyby se B12 neposouvalo nahoru, zkuste ty injekce B12. Jakmile zvednete B12, spraví se časem i železo.

Můžete kromě tabletek b12 zkusit současně brát i jeho tekutou formu určenou pro vstřebávání pod jazykem: https://olimpex.cz/cs/155-tekuty-vitamin-b12-30-ml, kape se to pod jazyk, kde by se to mělo vstřebávat, jelikož máte deficit, bral bych jednu kapku ráno, jednu večer a k tomu bych do sebe házel i nějaké pilulky se stovkami až tisícovkami mikrogramů B12. Kapky, které se dávají do jída a mají se vstřebávát v trávícím systému, jsou stejné jako tabletky a nemá smysl za ně připlácet. Z dražších forem B12 jsou zajímavé jedině ty, co se vstřebávají pod jazykem.

[quote="krasnagadgetka":3d53clbz]
Pokud tomu dobře rozumím, přeženu-li to s doplňky, mohu se dostat do undermetylace? I přes SSRI jsem hrozně nervozní, nemohu vypnout hlavu, mám strach, ale díky nim alespoň funguji, bez nich bych to nedala.
[/quote:3d53clbz]
Ano, můžete, ale momentálně "hoříte" a trápíte se tím, zda vám při polévání vodou nehrozí utopení. Samozřejmě, že nakonec se můžete přehoupnout do undermethylátora a proto byste se měla sledovat a když vám bude líp, tak uberte množství B vitamínů, které konzumujete. Ovšem stav B6, B12, folátu a zinku můžete sledovat z krve a jakmile budete mít hladiny uprostřed normálního intervalu, nebo ideálně mírně zvýšené, tak prostě snížíte dávky. Folát může maskovat deficit B12, proto před odběrem krve dva nebo tři dny nic nesuplementujte.

[quote="krasnagadgetka":3d53clbz]
Jak jsem na tom s mědí tedy zatím nevíme? Podle vlasovky jí mám málo.
[/quote:3d53clbz]
viz výše

[quote="krasnagadgetka":3d53clbz]
9) Bohužel za měsíc se na krevní testy nedostanu, jak z finančních důvodů tak i protože jsem v zahraničí. Na krev se dostanu tak za půl roku. Jak tedy postupovat v suplementaci, abych to nějak nepřehnala? Podle pocitů?
[/quote:3d53clbz]
Tam, kde víte že jste deficitní, tam můžete celkem bez obav do sebe po dobu minimálně tří měsíců ládovat maximální bezpečná množství (upper tolerabel intake), zejména pokud to budete doprovázet širokospektrální výživovou podporou jako je například onen Life Extension Powder - viz můj minulý příspěvek na toto téma. Po třech měsících už byste měla být schopná tak trochu poznat, zda si tělo něco žádá, nebo ne.

Pocity jsou důležité - když tak si zapisujte co berete a co jíte. Bude-li vám hůř, tak se snažte vystopovat s čím by to mohlo souviset.
Z mé zkušenosti - dodaný vitamín B3 se projeví do hodiny, špatné jídlo se projeví od "ihned" (opuchnutí jazyka) po cca 12 hodin (nástup migrény).
Časem člověk zjistí, že tělo má na něco chuť.

[quote="krasnagadgetka":3d53clbz]
10) Hcl mohu doplňovat i když se mi tvoří, myslím preventivně? Řekla bych, že v práci se mi netvoří a pokud jsem doma v klidu tak ano. Nebo kvůli tomu, že jsem kuřačka ji raději dodávat? Nevím, jestli to pak časem nemůže způsobit nějaký problém, třeba že ji moje tělo přestane samo tvořit.
[/quote:3d53clbz]
Já používám Betain Hcl a tam z horka v žaludku poznám, že jsem si vzal moc.

[quote="krasnagadgetka":3d53clbz]
11) Dříve jsem testovala svoje ph a byla jsem dost překyselená. Problémy s močákem nemám.
[/quote:3d53clbz]
Tak si do vody na pití přidávejte jablečný ocet a snažte se srovat pH. Překyselení je součást problému. Že nemáte problémy s močákem může být i tím, že nemáte toxicitu (nadbytek mědi) a že vám celkem dobře fungují

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stres a duševní vyčerpání
PříspěvekNapsal: stř zář 26, 2018 12:00 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
[quote="pefi":3ddimqv1][quote="krasnagadgetka":3ddimqv1]Pane Jardo, prosím Vás:
1)Pořád nerozumím, proč mám hodně zinku ve vlasech a v krvi málo?
[/quote:3ddimqv1]
Vaše tělo z nějakého důvodu ztrácí (vylučuje zinek). Třeba proto, že má málo biodostupné mědi a snaží se balancovat poměr zinek/měď. Nebo z nějakého jiného důvodu. Jelikož zinek tělo používá na likvidaci některých šmejdů, lze očekávat, že někteří šmejdi umí tělo motivovat ke zvýšenému vylučování zinku.

Něco málo je o tom napsáno zde: http://www.noamalgam.com/hairtestbook_zinc.htm

Vlasovka ukázala, že máte nějaký problém s poměrem Zinek/Měď, podstatné je, že analýza krve jasně ukázala, že zinku v těle máte málo. Jak jste na tom s biodostupnou a toxickou mědí se nedozvíme, další testy (ceruloplasmin, aktivní měď) by možná napověděly něco víc, možná také ne.

Všimněte si, že podle vlasovky máte málo mědi a podle krve máte měď pod polovinou normálního intervalu, tedy je dost dobře možné, že tělo nemá ani dostatek té správné (bioaktivní) mědi. A z tohoto důvodu může mít vaše tělo zvýšenou tendenci zbavovat se zinku - aby si drželo jakž takž přijatelnou rovnováhu Zn/Cu.

Podstatné pro vás je, že máte prokázaný deficit zinku, současně s tím platí, že to zatím podle ničeho nevypadá, že byste měla nadbytek mědi. Proto konzumujte se zinkem i nějakou tu měď tak, jak to tu bylo několikrát popisováno. Jelikož máte podle vlasovky dost molybdenu, takže kdyby se tělo potřebovalo zbavovat nadbytečné mědi, může na to využít molybden, takže dodáváním Zn+Cu ve zvýšeném množství po dobu cca tří měsíců nemáte moc co zkazit. Domnívám se (ale ruku do ohně za to nedám), že nadbytek mědi v těle by byl doprovázen deficitem molybdenu ve vlasovce, když se tělo chce zbavit mědi, spotřebovává na to molybden.

[quote="krasnagadgetka":3ddimqv1]
2) I když mám hořčík v krvi, mohu trpět tetanii?
[/quote:3ddimqv1]
Samozřejmě. Hladinu elektrolytů v krvi si tělo drží ze všech sil, takže v případě deficitu hořčíku si ho bere do krve z kostí, zubů a jiných zásobních míst, kde se bez něj obejde. Pokles hladiny v krvi nastává, až když tělo nedokáže krást hořčík jinde.

[quote="krasnagadgetka":3ddimqv1]6) S transplantací stolice si nejsem jistá, zdali bych do toho šla. Sice vím, že to lidem pomáhá, ale na druhou stranu nikdo není schopný říči, jaké to může mít v budoucnu následky, jak to může člověka v budoucnu ovlivnit, přeci jen do sebe dá něco, co by jinak vůbec nebylo jeho. Říkal jste, že to může ovlivnit i povahu. Nevím, nevím..
[/quote:3ddimqv1]

Na sobě pozoruji, že mi povahu mění i vitamíny (s P-5-P jsem méně introvertní) a zřejmě má na mou psychiku vliv i domácí živý jogurt, který do sebe momentálně hrnu v množství opravdu značném - protože mi ukrutně chutná a cítím se po něm lépe.
Mít dobrého dárce, není se u TSM asi moc čeho bát.

[quote="krasnagadgetka":3ddimqv1]
Pefi, prosím:
7) když mám vaz. kapacitu železa zvýšenou, opravdu to znamená, že mám železa málo?
[/quote:3ddimqv1]
Taková je interpretece zvýšené volné vazebné kapacity, kterou jsem našel. Tělo zmobilizovalo svou schopnost přenášet železo, protože ho má málo - kapacita je navýšená, ale není co vázat. Tento mechanismus vám funguje. Ovšem nechte si když tak příště udělat ferrritin. Ferritin pro mladou ženu má být podle mého zdroje optimální v rozmezí 70 až 90, pod 50 je to potenciální problém, nad 110 je to také potenciálně problém, byť to prokleté "normální" rozmezí je mnohem širší.
Ferritin reprezentuje jakou zásobu železa tělo má. Pokud se nepletu, tak transferin indikuje množství mobiliovaného železa pro udržení hladiny v séru a tkáních. To znamená deficit železa by měl být v první řadě poznat na ferritinu. Transportní mechanismy vám, zdá se fungují, jen kdyby bylo co transportovat \":-)\"

[quote="krasnagadgetka":3ddimqv1]
\"8)\" Jak prosím s jistotou zjistit, zdali jsem overmetylator? Pouze podle toho, jaké prvky mi chybí? Nebo to zjistíme až podle výsledků na měď?
[/quote:3ddimqv1]
V našich podmínkých jistotu mít nebudete nikdy, ale můžete poskládat hromadu indícíí a z těchto nepřímých důkazů vyvodit závěr.
Další příznak undermethylátora je je nízké množství bazofilů (diferenciální krevní obraz -Diferenciální rozpočet leukocytů - bazofily) a zvýšená hladina homocysteinu. Další příznak je, že by vám měl pomáhat niacin a že 50 mg kyseliny nikotinové (jedna z forem B3) vám ani na lačno nevyvolá překrvení tkání (Když na mě jde migréna, tak se mnou první 500 mg tabletka ani nehne, když jsem v pořádku, tak se překrvení spolehlivě dostaví). S vámi nejspíš také 500 mg ani nehne, ale lepší je začínat pomalu od 50 mg. B3 jako nikotinamid překrvení obvykle nezpůsobuje vůbec, ale na psychiku by měl působit podobně jako kyselina nikotinová - měl by zpomalovat mnethylaci.

Popis overmethylátorů v porovnání s undermethylátory je zde: https://www.vitacure.me/blogs/news/diff ... -symptoms/

Jelikož jste nejspíš overmethylátor, může pro vás být lepší suplementovat B12 ve formě cyanocobalaminu, který je mnohem levnější. Cyanocobalamin si tělo navíc musí zkonverotvat na methylcobalamin, což aspoň zaměstná methylační cyklus, který máte nadměrně aktivní. Stejně tak folát nemusíte konzumovat jako dražší methylfolát, ale budou pro vás lepší levnější formy folátu, tělo si to zmethyluej samo. Nejlepší forma je hromada zelené listové zeleniny.
Ale chtělo by to po cca měsíci až třech dodávání B12 a folátu udělat test na B12, aktivní B12 a folát, jednak abyste věděla jak na tom jste a také jestli vám methylace cyanocobalaminu na jeho aktivní formu methylcobalamin skutečně funguje.
B12 se špatně vstřebává ve střevě, fakticky se ho vstřebá jen nepatrný zlomek z dodaného množství a proto se konzumují z hlediska doporučených denních dávek obrovská množství (tisícinásobek doporučené denní dávky není žádný extrém).
Kdyby se B12 neposouvalo nahoru, zkuste ty injekce B12. Jakmile zvednete B12, spraví se časem i železo.

Můžete kromě tabletek b12 zkusit současně brát i jeho tekutou formu určenou pro vstřebávání pod jazykem: https://olimpex.cz/cs/155-tekuty-vitamin-b12-30-ml, kape se to pod jazyk, kde by se to mělo vstřebávat, jelikož máte deficit, bral bych jednu kapku ráno, jednu večer a k tomu bych do sebe házel i nějaké pilulky se stovkami až tisícovkami mikrogramů B12. Kapky, které se dávají do jída a mají se vstřebávát v trávícím systému, jsou stejné jako tabletky a nemá smysl za ně připlácet. Z dražších forem B12 jsou zajímavé jedině ty, co se vstřebávají pod jazykem.

[quote="krasnagadgetka":3ddimqv1]
Pokud tomu dobře rozumím, přeženu-li to s doplňky, mohu se dostat do undermetylace? I přes SSRI jsem hrozně nervozní, nemohu vypnout hlavu, mám strach, ale díky nim alespoň funguji, bez nich bych to nedala.
[/quote:3ddimqv1]
Ano, můžete, ale momentálně "hoříte" a trápíte se tím, zda vám při polévání vodou nehrozí utopení. Samozřejmě, že nakonec se můžete přehoupnout do undermethylátora a proto byste se měla sledovat a když vám bude líp, tak uberte množství B vitamínů, které konzumujete. Ovšem stav B6, B12, folátu a zinku můžete sledovat z krve a jakmile budete mít hladiny uprostřed normálního intervalu, nebo ideálně mírně zvýšené, tak prostě snížíte dávky. Folát může maskovat deficit B12, proto před odběrem krve dva nebo tři dny nic nesuplementujte.

[quote="krasnagadgetka":3ddimqv1]
Jak jsem na tom s mědí tedy zatím nevíme? Podle vlasovky jí mám málo.
[/quote:3ddimqv1]
viz výše

[quote="krasnagadgetka":3ddimqv1]
9) Bohužel za měsíc se na krevní testy nedostanu, jak z finančních důvodů tak i protože jsem v zahraničí. Na krev se dostanu tak za půl roku. Jak tedy postupovat v suplementaci, abych to nějak nepřehnala? Podle pocitů?
[/quote:3ddimqv1]
Tam, kde víte že jste deficitní, tam můžete celkem bez obav do sebe po dobu minimálně tří měsíců ládovat maximální bezpečná množství (upper tolerabel intake), zejména pokud to budete doprovázet širokospektrální výživovou podporou jako je například onen Life Extension Powder - viz můj minulý příspěvek na toto téma. Po třech měsících už byste měla být schopná tak trochu poznat, zda si tělo něco žádá, nebo ne.

Pocity jsou důležité - když tak si zapisujte co berete a co jíte. Bude-li vám hůř, tak se snažte vystopovat s čím by to mohlo souviset.
Z mé zkušenosti - dodaný vitamín B3 se projeví do hodiny, špatné jídlo se projeví od "ihned" (opuchnutí jazyka) po cca 12 hodin (nástup migrény).
Časem člověk zjistí, že tělo má na něco chuť.

[quote="krasnagadgetka":3ddimqv1]
10) Hcl mohu doplňovat i když se mi tvoří, myslím preventivně? Řekla bych, že v práci se mi netvoří a pokud jsem doma v klidu tak ano. Nebo kvůli tomu, že jsem kuřačka ji raději dodávat? Nevím, jestli to pak časem nemůže způsobit nějaký problém, třeba že ji moje tělo přestane samo tvořit.
[/quote:3ddimqv1]
Já používám Betain Hcl a tam z horka v žaludku poznám, že jsem si vzal moc.

[quote="krasnagadgetka":3ddimqv1]
11) Dříve jsem testovala svoje ph a byla jsem dost překyselená. Problémy s močákem nemám.
[/quote:3ddimqv1]
Tak si do vody na pití přidávejte jablečný ocet a snažte se srovat pH. Překyselení je součást problému. Že nemáte problémy s močákem může být i tím, že nemáte toxicitu (nadbytek mědi) a že vám celkem dobře fungují

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stres a duševní vyčerpání
PříspěvekNapsal: stř zář 26, 2018 9:21 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 24, 2016 10:48 pm
Příspěvky: 407
Ještě tedy shrnu, co budu užívat, jestli tomu dobře rozumím:

3 měsíce:

1) Zinek picolinate 22mg - každý den
2) Mám od Jardy Mitolipo bioaktivní měď, mohu ji tedy užívat? Jak často a kolik? Mohu každý den?
3) Hořčík malate - kolik ho mám denně užívat? Mám ho v tabletách. Jde ho nějak dostat do tkání? Mám i hořčíkový sprej, bude mi docházet, nevím, zdali ho dokoupit.
4) Mohu najednou užít hořčík, k tomu selen a kyselinu boritou ? (Selen 2 x 100 mcg a kyselinu boritou 10 kapek užívat 5 dní v týdnu). Užívat půl roku.
5) HCl
6) Chrom picolinat- o tom jsme se asi zatím nezmínili, ale podle vlasovky ho mám také užívat
7) B12 - objednala jsem si sprej, ale mají zde pouze jako Hydroxycobalamine, ostatní jsou hrozně drahé, tak nevím, zdali bude dobrý, podle hodnocení je ok. Dále mám B12 jako methylcobalamin i jako kyanokobalamin, tak to budu asi střídat?
\"8)\" Jablečný ocet, citron atd. na odkyselení
9) Mangan zatím vynechám
10) Ještě beru camu camu, mám tu zbytek, hlavně kvůli vitamínu C
11) Budu užívat ten můj B-komplex + folic acid nebo folate zatím nemám (psal jste v podobě methylfolátu, to tu nemohu sehnat, mohu koupit jinou?), + B6. Ještě mám koupený cholin + B3:

S B3 začít na 50 nebo 100 mg/den a stoupejte s dávkou a sledujte, zda se vám nezlepší úzkostné stavy. Uživatelé na internetu píšou, že zlepšení jim nastává až u dávek kolem 1000 mg a víc za den, ale není rozumné dlouhodobě brát víc než 1000 mg/den. Pokud zjistíte, že vám vysoké dávky B3 pomáhají, tak se pak dá 2x nebo i 3x denně a to 5x týdně bych do sebe hodil toto:
https://www.hollandandbarrett.com/shop/ ... uid=005791


12) jíst zelenou listovou zeleninu (špenát, kapusta, zelí, salát, ...) a občas nějaké ořechy nebo semena - tam je dost mědi.

13) Objednávám si tedy Life Extension, Mix Powder, 12.70 oz (360 g), teď tedy nevím, co k němu všechno brát. \":-(\" Nezlobte se, ale fakt jsem z toho jelen. Doufám, že se může brát s antidepresivy....Teď čtu, že to obsahuje ashwagandhu, to by asi nemuselo být s antidepresivy dobré. \":-(\" \":-(\" Tak já teď nevím, zdali objednat.....obsahuje to dost věcí, které neznám....

14)Co se týká toho cholinu, na netu píší, že není dobré ho užívat s antidepresivy, tak teď nevím, jestli ho brát. \":-(\" Našla jsem to ale jen na jedné stránce.

15)Myslím, že mám problém s gabou - nemohu vypnout hlavu a s ní myslím souvisí vitamín B6. Nevíte o gabě něco více? Ale sny si docela pamatuji.

16) Ještě prosím o info, jaké vitamíny užívat najednou, protože přece jenom je toho dost a nevím, zdali mohu užít některé najednou. Ty béčka užívat každý den?

Včera jsem si dala zinek a dnes jsem měla trochu vyrážku, takže jde vidět, že se něco děje. A tlaky v hlavě, ale to nevím, z čeho....


Naposledy upravil krasnagadgetka dne čtv zář 27, 2018 4:19 pm, celkově upraveno 2

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv zář 27, 2018 12:55 am 
Offline

Registrován: úte kvě 24, 2016 10:48 pm
Příspěvky: 407
Jarda píše:
Jsou dva stavy psychického a tělesného rozpoložení sympatikus a parasympatikus. V tom prvním se nacházíte a do toho druhého je potřeba se dostat. Není zrovna mnoho možností jak to udělat, tedy začnu od těch nejjednodušších ke složitějším. Pohyb, konkrétně procházky a sex, nebo pro pokročilé jóga a taichi, hodně spát, vyvážená strava kdy první jídlo se musí sníst nejdéle hodinu po probuzení, slunění, červená sauna, meditace a pak poslech harmonických frekvencí, nebo nějaké relaxační nahrávky. Tím je vyčerpáno a asi neděláte ani jedno z toho co jsem uvedl, tedy prostoru pro zlepšení máte dostatek.

Já původně myslela, že za toto může gaba, což by také odpovídalo. Pokud se jedná o to, že jsem pořád ve stavu boj nebo útěk, tedy sympatiku, tak je to asi tím, že parasympatikus nemůže dobře fungovat, protože mu něco chybí? Nebo přemýšlím špatně? Dočetla jsem se, že parasympatikus má jako zprostředkovatel acetylcholin, který vzniká z cholinu. Nepomohla by tedy suplementace cholinu? Možná jsem úplně mimo, chemie mi nikdy nešla a logické přemýšlení asi taky né. Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv zář 27, 2018 9:51 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
krasnagadgetka píše:
Já původně myslela, že za toto může gaba, což by také odpovídalo. Pokud se jedná o to, že jsem pořád ve stavu boj nebo útěk, tedy sympatiku, tak je to asi tím, že parasympatikus nemůže dobře fungovat, protože mu něco chybí? Nebo přemýšlím špatně? Dočetla jsem se, že parasympatikus má jako zprostředkovatel acetylcholin, který vzniká z cholinu. Nepomohla by tedy suplementace cholinu? Možná jsem úplně mimo, chemie mi nikdy nešla a logické přemýšlení asi taky né. Děkuji.

Někomu čistá GABA nesedí a lepší je brát L-Theanin, nebo taurin, což jednak zklidní a jednak řeší i další věci. Na dosažení stavu parasympatiku funguje pouze pár bodů které v naprosté většině lidi nedělají a je třeba se na ně zaměřit a ostatní aktivity omezit. Nebudu je rozepisovat detailně to bych se upsal a nemám tolik času, pokud to nepochopíte klidně můžete zavolat a vysvětlím co bude třeba tedy pouze bodově. Dodržování biorytmů, dobře se stravovat, chození, sex, Tai Chi, jóga, slunění, červená sauna, meditace, poslech harmonických frekvencí, modlení a brečení a nyní si zodpovědně odpovězte kolik z toho denně děláte. Vše ostatní je prakticky k ničemu a jde proti vám s tím že vy zde řešíte prakticky pouze jediný bod a to je dobře se stravovat do kterého spadá i ten cholin který je bohatě v lecitinu, ale může zvednout methylaci a spouštět úzkosti, tedy to si musíte odzkoušet. Každopádně po vysazení ten stav zase odezní. Jen tak pro zamyšlení, viděla jste nemocného cikána? Patrně ne a zamyslete se kolik z těchto bodů oni dodržují a proč je jim pak skoro jedno co jedí. Mnoho lidí by vyléčilo se naučit žít a přemýšlet jako cikán, možná že si některý z nich otevře v Chánově kurzy zdravého životního stylu. Předpokládám že pokud by se tomuto etniku povedlo u žen snížit porodnost a u mužů omezit pitný režim tak tu budou většinou strašit do 100 let.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stres a duševní vyčerpání
PříspěvekNapsal: sob zář 29, 2018 12:59 pm 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
krasnagadgetka píše:
Ještě tedy shrnu, co budu užívat, jestli tomu dobře rozumím: ...

1) Zinek - spíš než každý den, tak tělu dejte dva dny v týdnu pokoj, časem můžete i víc než 22 mg, ale z počátku vám ani těch 22 mg možná nebude příjemné. Tedy začněte 22 mg 5x týdně a časem zkuste občas přihodit i na 44 mg/den, pokud vám zinek zachutná (mi se to po pár dnech braní zinku stalo), tak nepřekračujte 80 mg/den a nejezte ho úplně každý den. Poslouchejte své tělo, ono se vám bude zkoušet nějak napovídat, kdy přidat kdy ubrat.

2) Bioaktivní měď zkuste v den nebo ty dva dny, kdy si nedáte zinek a uvidíte co to udělá. Případně zkuste zinek ráno a měď odpoledne, případně naopak a uvidíte při které variantě se vám bude lépe usínat. Zinek se na noc nedoporučuje kvůli spánku, ale můžete to mít jinak.

3) Magnesium malát - to je individuální, prostě musíte zkusit co vám bude dělat dobře na duši a co vám nebude vyvolávat průjem. V 1 gramu malátu hořčíku je asi 100 mg hořčíku, u dávek pod 300 mg hořčíku se nemusíte ani při dlou hodobém užívání bát vedlejších účinků, ale také je dost možné, že zjistíte, že vám ani 500 mg hořčíku nestačí pokrýt denní potřebu. Je to individuální, řiďte se svým pocitem, hořčíku se nebojte.

4) Mohu najednou užít hořčík, k tomu selen a kyselinu boritou ? - Podle mě ano.

5,6) Ano

7) B12 Hydroxycobalamine vůbec není špatný. Musíte zkusit co vám bude dělat lépe, zda cyanocobalamin, nebo methylcobalamin. Kdybyste byla těžký overmethylátor, tak by vám methylcobalamin nemusel dělat dobře, ale takhle prostě zkuste zda vám methylcobalamin nezhoršuje úzkostné stavy, cyanocobalamin, by je měl buď zlepšovat, nebo nepůsobit nijak, stejně tak hydroxycobalamin. Podle testu na folát v séru (hladina snížená, nikoliv vysloveně nízká) si myslím, že psychické problémy u vás souvisí víc s deficitem zinku, než s lehkou overmethylací, ale ruku do ohně za to nedám. Prostě zkuste si rozklíčovat po jaké formě B12 se budete cítit lépe/hůře.
8 ) Ano
9) Mangan zatím vynechejte.
10) O.K.
11) methylfolát zatím neshánějte, pokud zjistíte, že vám methylcobalamin nedělá dobře, tak s methylfoláíátem by to bylo horší, zkuste zůstat u zdroje folátu bez methylfolátu

12) Zelená zelenina (např špenát), je zdrojem folátu i hořčíku (chlorofyl obsahuje hořčík) a má tu výhodu, že se tím nemůžete předávkovat.

13) Life Extension, Mix Powder není nutnost, ale umožní to zjednodušit život v tom smyslu, že obsahuje opravdu všechno. Zda se bude nebo nebude bít s antidepresivy je otázka, na kterou odpovědět neumím. Zatím s tím tedy radši počkejte. Pár měsíců se zinkem, foláty a B12 by vám mělo citelně pomoci i tak.

14) Cholin vs antidepresiva opravdu nevím.

15) Nevím

13,14,15 - to chce prostě časem se dostat do stavu, že to opatrně na velmi malých dávkách sama vyzkoušíte. V případě malých dávek by to ani s antidepresivy nemělo dělat problémy a časem se naučíte poznat co vám pomáhá a co vám stavy zhoršuje.

16) Pouze ten zinek s mědí spolu soupeří a je vhodné brát to odděleně, ale tělo si do značné míry umí vybrat co mu chybí víc a co míň. B-čka berte kdykoliv. Já bych obecně bral vše, co je ve větších dávkách, jen cca 5x týdně a dva dny v týdnu bych dal tělu pokoj. Zinek může být dobré brát s vitamínem C, B6 a hořčíkem, ale zpočátku to taky berte odděleně, abyste viděla jak na co když tak tělo reaguje.

"Ad Včera jsem si dala zinek a dnes jsem měla trochu vyrážku" - já měl 3 měsíce v kuse exémy na dlaních od větších dávek vitamínu C, kdy tělo nezvládalo probíhající detox, řešení je snížit mírně dávkování, tedy například brát zinek zpočátku jen každý druhý den ... Mi ty exémy zmizely a dávkování jsem pak mohl navýšit, ale 3 měsíce jsem musel hlídat dávku, aby se to drželo ve snesitelných mezích ...

Tlaky v hlavě - bydlí tam něco, čemu se zinek nelíbí. Jakmile tělo dostane zinek, začne znovu bojovat. Když tak musíte zkusit podpořit lymfatický systém (málo intenzivní avšak dlouhodobý pohyb, sauna, víc pít vodu nebo vodu s trochou soli nebo vodu s jablečným octem), ať nemáte migrény.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stres a duševní vyčerpání
PříspěvekNapsal: čtv říj 04, 2018 10:14 am 
Offline

Registrován: úte bře 18, 2014 11:54 am
Příspěvky: 325
Jardo, Vase poznamka o ciganech je velmi priznacna. Uz ksem o tom mnohokrat premyslel. Znal jsem tri totalni alkoholiky. Vybirali popelnice, byli spinavi, smrdeli, jedli svinstvo, skoro denne narvani. Podle vetsiny toho, co se pise o zdravem stylu zivota, by meli do par mesicu zemrit. Vsichni tri vydrzeli takto zit tricet let a zemreli po padesatce. Ne na rakovinu, ne na cevni onemocneni. Jatra, ledviny proste uz nemohly. Zrejme tedy resit uplne detaily ve vyzive a stresovat se tim, je horsi nez trochu trochu hresit a byt v pohode.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stres a duševní vyčerpání
PříspěvekNapsal: čtv říj 04, 2018 12:43 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
kov píše:
Jardo, Vase poznamka o ciganech je velmi priznacna. Uz ksem o tom mnohokrat premyslel. Znal jsem tri totalni alkoholiky. Vybirali popelnice, byli spinavi, smrdeli, jedli svinstvo, skoro denne narvani. Podle vetsiny toho, co se pise o zdravem stylu zivota, by meli do par mesicu zemrit. Vsichni tri vydrzeli takto zit tricet let a zemreli po padesatce. Ne na rakovinu, ne na cevni onemocneni. Jatra, ledviny proste uz nemohly. Zrejme tedy resit uplne detaily ve vyzive a stresovat se tim, je horsi nez trochu trochu hresit a byt v pohode.

Tak jistě, řeší nějaký peruánský indián u toho co v pralese nade kolik to má živin, těžko, on ani neví co to živiny jsou a prostě tedy co najde nacpe do hlavy a ono to funguje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stres a duševní vyčerpání
PříspěvekNapsal: pát říj 12, 2018 6:47 am 
Offline

Registrován: úte bře 18, 2014 11:54 am
Příspěvky: 325
Krasnabadgetka- Z toho, jak detailne resite kazdou ptakovinu bych onemocnel uplne. Delejte si zeleny napoj, pripadne pres zimu berte jecmen a chlorelu, omezte maso, sacharidy, jedy v domacnosti i v jidle, nechtejte mit v zivote vsechno, vyreste si problemy co Vas trapi, hybejte se, atd, a nereste prkotiny a detajly. A bude Vam lip.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob říj 13, 2018 9:31 pm 
Offline

Registrován: úte úno 19, 2013 2:43 am
Příspěvky: 1954
krasnagadgetka píše:
Já původně myslela, že za toto může gaba, což by také odpovídalo. Pokud se jedná o to, že jsem pořád ve stavu boj nebo útěk, tedy sympatiku, tak je to asi tím, že parasympatikus nemůže dobře fungovat, protože mu něco chybí? Nebo přemýšlím špatně? Dočetla jsem se, že parasympatikus má jako zprostředkovatel acetylcholin, který vzniká z cholinu. Nepomohla by tedy suplementace cholinu? Možná jsem úplně mimo, chemie mi nikdy nešla a logické přemýšlení asi taky né. Děkuji.

H+/K+ ATPáza a acetylcholin jsou důležité nejenom pro člověka, ale i pro parazity, když na ně cílí inhibitory protonové pumpy na bázi Omeprazolu a pesticidy inhibující acetycholinesterázu.

_________________
http://www.aeronet.news
https://protiproud.info/
https://www.parlamentnilisty.cz/
https://vk.com/irenaaneri
https://www.naturalnews.com/





Citát: "Nemoc je okem viditelná a elektroakupunkturou měřitelná, i když nemocniční laboratoř mlčí."


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 445 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 30  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz