Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 10:06 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 197 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: úte bře 23, 2010 9:58 am 
Offline

Registrován: čtv úno 18, 2010 12:38 pm
Příspěvky: 319
V tomto vlákne by sme sa mohli podeliť o skúsenosti so stravou detí a hlane by ma zaujímalo ako ste kto (ne)vyriešili stravu detí v skôlkach a školách. Zdravie máme každý iba jedno ale zas na druhej strane, niektoré deti vedia byť pekne zákerné, keď zistia,že niektorý ich kamarát ku nim 100% nezapadá a môže to podľa môjho názoru byť aj odlišný spôsob stravovania.
Pán Jarda má iste svoju vlastnú skúsenosť, nakoľko predpokladám,že dcérka tiež navštevuje školu.
Napíšem teda prvý za seba, že u nás sme to zatiaľ neriešili a teprve som sám v procese prechodu na čo najbližší spôsob stravovnia podľa týchto stránok tak, aby som si ho čo najlepšie ušil na svoje telo a vybudoval nepriestreľný imunitný firewall.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strava a stravovanie našich detí
PříspěvekNapsal: úte bře 23, 2010 10:52 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte bře 02, 2010 8:27 am
Příspěvky: 277
mohy píše:
V tomto vlákne by sme sa mohli podeliť o skúsenosti so stravou detí a hlane by ma zaujímalo ako ste kto (ne)vyriešili stravu detí v skôlkach a školách. Zdravie máme každý iba jedno ale zas na druhej strane, niektoré deti vedia byť pekne zákerné, keď zistia,že niektorý ich kamarát ku nim 100% nezapadá a môže to podľa môjho názoru byť aj odlišný spôsob stravovania.
Pán Jarda má iste svoju vlastnú skúsenosť, nakoľko predpokladám,že dcérka tiež navštevuje školu.
Napíšem teda prvý za seba, že u nás sme to zatiaľ neriešili a teprve som sám v procese prechodu na čo najbližší spôsob stravovnia podľa týchto stránok tak, aby som si ho čo najlepšie ušil na svoje telo a vybudoval nepriestreľný imunitný firewall.


Mohy průser. Já to vyřešila tak, že jsem děti a jejich zdraví upřednostnila před vším, ale to neudělá každý.
Je to strašně těžké zařadit děti do kolektivu s jiným způsobem stravování, než je běžný a samozřejmý pro všechny.
Začalo to tehdy ve školce, kdy našim rarachům nutili svačiny, co nechtěli a nechutnali jim násilím. S obědy to bylo stejné a děti tam nechtěly vůbec chodit.
Takže jsme se školkou skončili, zrovínka jak začali. Když jsem je nechala doma s babi, tak jim taky navařila po staročesku a moje připravené jídlo dostávaly slepice a psí. A než jsem na to přišla trvalo mi to. Ve školní jídelně to bylo stejné, jenže tam aby se neschodili před ostatními a neměli problémy v kolektivu, tak to jedli. Jenže byli věčně nemocní.
Já je doma spravila. Přišli do školy a za dva dny byli zas doma s rýmou a kašlem.............
Mě vyhodili z práce, že mě s věčně marodnými dětmi nepotřebují. Tak jsem skončila pracovní kariéru.
No byla jsem celkem nešťastná, ale vzpamatovala jsem se a dala jsem se svou cestou. Jsem doma a věnuji se domácnosti, dětem a vší havěti co se kousek po kousku rozrůstá. Vypěstuju si taky kde co a stále s něčím experimentuju, aby byla změna do jídla a přitom zdravá.
Teď už jsou děti celkem velké a umí si stát za svým názorem oproti jiným. Tím, že jsou dva, tak si vystačí a není pro ně taková katastrofa kolektiv.
Horší je to pro ně když jedou někam na výlet a museji přečkat více dnů. To kolikrát zbaštěji co není nejvhodnější, ale zas už mi to poví a po příjezdu to dáme zas hned do pořádku.
Nejsou stoprocentními vitariány. To nee, ale dostali jsme se na takovou laťku, že jsou zdrávi a nemarodí, i když zhřeší a slupnou co není třeba. To už je pro mne úspěch a časem zmákneme všechno.
Dneska si celkem sami uvědomují co jim svědčí a co né.
Cokoliv tu dělám nové, ozkouším na sobě. Pak toho nadělám víc a strčím jim do lednice, či komory. Máme šmejdili a neposedy, takže věčně koukají, kde co ,narostlo" nového a ze zvědavosti všechno ochutnají a často přijdu k prázdným miskám. Takže takto nenásilně a s dobrou chutí se nevědomky předělává strava směrem který potřebuji.
Vím, že je to ještě na dlouhá léta a dá to spousty práce, ale stojí mi to za to.
Dycky se dá najít i práce domu a stihnout při tom vše co je třeba kolem dětí.

Sestra mojí kamarádky to neřeší vůbec. Děti má nemocné co se narodily. Stále jen lítají po doktorech nemocnicích a nevysvětlíme jí nic. ,,moderní žena" kdy práce je nejpřednější a zbytek se musí podřídit. \":(\"

_________________
Příroda je mocná čarodějka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strava a stravovanie našich detí
PříspěvekNapsal: úte bře 23, 2010 3:04 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Moj nazor na tuto vec je taky, ze deti neuchranis pred nastrahmi modernej doby, pretoze s nimi nemozes travit vsetok cas. Spravne to chapes mohy, ze aj psychicka pohoda je dolezita, a teda ked budes nieco riesit silou a natlakom, dopadne to tak, ze sice sa dieta bude krmit zdravymi potravinami aj v skole, ale ten vysmech mu urobi psychicke traumy, no a ako vieme, ked sa je zdrave jedlo s nezdravou psychikou, na telo to posobi aj tak nezdravo. Je to majstrovstvo rodica, najst idealnu strednu cestu. Podla mna rozhodujuce je, aby bolo dieta psychicky fit, a vedelo sa takymto nastraham v skole ubranit, a viest ho k mudrosti, aby samo zacalo chapat cenu takej zdravej stravy. Pokial ho budu vysmechy spoluziakov poskodzovat, nikdy nebude mat rado to, ze sa od nich odlisuje. Moj recept teda je, laskyplny, otvoreny vztah k dietatu, a predavanie mu mudrosti, idealov. Strava v skolke zohrava sekundarnu rolu... radsej to prve, a nech jedava v skole kludne rozky, casom zmudrie. Hlavne nech doma jedava zdravo a hlavne, nech rodina jedava zdravo, dieta kopiruje svojich rodicov, nikdy nebude akceptovat zdravu stravu, ked vidi, ze rodicia sa tlacia klobaskami. Preto je podla mna volba partnera pre vychovu dietata velmi dolezita, ked bude jeden rodic zbrojit v strave proti druhemu, bohuzial, odnesie si to dieta, ktore v tom bude mat gulas, bude sa bat aby nesklamalo jedneho z rodicov, a to ho bude okradat o jeho vlastne sebavedomie a moc, cim si zaraba na psychicke problemy.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strava a stravovanie našich detí
PříspěvekNapsal: úte bře 23, 2010 8:53 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
mohy píše:
V tomto vlákne by sme sa mohli podeliť o skúsenosti so stravou detí a hlane by ma zaujímalo ako ste kto (ne)vyriešili stravu detí v skôlkach a školách. Zdravie máme každý iba jedno ale zas na druhej strane, niektoré deti vedia byť pekne zákerné, keď zistia,že niektorý ich kamarát ku nim 100% nezapadá a môže to podľa môjho názoru byť aj odlišný spôsob stravovania.
Pán Jarda má iste svoju vlastnú skúsenosť, nakoľko predpokladám,že dcérka tiež navštevuje školu.
Napíšem teda prvý za seba, že u nás sme to zatiaľ neriešili a teprve som sám v procese prechodu na čo najbližší spôsob stravovnia podľa týchto stránok tak, aby som si ho čo najlepšie ušil na svoje telo a vybudoval nepriestreľný imunitný firewall.

Copak moje dítě je v tomto směru již celkem odolné a také několik let má dost slušně jasno, co k jídlu je a co ne, Ale uvedu zde zajímavou zkušenost s naším skokem na špek ze strany její učitelky. Dcera chodila domů, že jí je paní učitelky líto, jak má stálé problémy s boláky na obličeji a nemůže je kvůli tomu učit. Řešit jsem ten její ksicht rozhodně nechtěl a až na naléhání manželky jsem jí poradil, co se s tím má dělat a ona jí v rámci nějaké rodičovské schůzky nabídla v této věci pomoc. To byl nejblbější nápad jaký mohla dostat. Ta debilní slepice si to vysvětlila po svém a holce začala dělat ve třídě peklo, až jsem ji musel dotáhnout k psycholožce, která pak zařídila přemístění na jinou školu. Také na této škole má drobné potíže s ostatními dětmi a třeba přišla s brekem, že ji nenechají zpívat v nějakém, přiblblém kroužku jen proto, že je jiná a zajímá ji zdraví místo anglického jazyka. Na to jsem ji řekl, takových anglicky mluvících lidí je plný svět, ale ani jeden z nich neumí vyléčit rakovinu. Na anglinu se vyprdni a měj z ní klidně pětku, ale nauč se vyléčit rakovinu a věř, že ti co budou umět jen angličtinu se kvůli tvé schopnosti s tebou prostě budou bavit pouze česky, pokud to bude tvé přání. Angličtina by tě stejně neuživila, ale rakoviny s naprostou jistotou. Dnes se na to kouká jinak a vidím, že snad již dobře.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Strava našich detí
PříspěvekNapsal: ned dub 18, 2010 6:45 pm 
Offline

Registrován: ned úno 28, 2010 11:25 pm
Příspěvky: 218
Moje sestřenice má malé dítě zhruba 5-ti měsíční a pořád kojí svým mateřským mlékem - jiné jídlo její dítě nejí. Defekaci má 1x za 2 týdny. Nevidíte v tom problém. Doktorka ji říkala, že je to v pořádku. Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strava našich detí
PříspěvekNapsal: ned dub 18, 2010 8:31 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Sikora píše:
Moje sestřenice má malé dítě zhruba 5-ti měsíční a pořád kojí svým mateřským mlékem - jiné jídlo její dítě nejí. Defekaci má 1x za 2 týdny. Nevidíte v tom problém. Doktorka ji říkala, že je to v pořádku. Děkuji

Sice to opravdu zásadně nevadí, ale dle mého názoru to ideální není a může to znamenat problémy v budoucnu. Svědčí to o slabém mléku matky a v takovém případě buď musí přidat matka, aby měla lepší mléko, nebo začít přikrmovat třeba mixem z banánu a jablka, což se kadí docela dobře. Správně krmené dítě i na mateřském mléku kadí minimálně jednou a dokonce i třikrát denně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strava a stravovanie našich detí
PříspěvekNapsal: úte dub 20, 2010 2:42 pm 
Offline

Registrován: pon úno 15, 2010 9:51 pm
Příspěvky: 58
Když jí kojící matka švestky a hroznové víno, projímá to mírně i kojence.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strava a stravovanie našich detí
PříspěvekNapsal: úte dub 20, 2010 4:14 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Sarka píše:
Když jí kojící matka švestky a hroznové víno, projímá to mírně i kojence.

Patrně ano i když příroda do této ženské výbavy zařadila velice účinnou filtraci a hodně věcí se do mléka prakticky nedostane, ale zde nejde o nic, co by mohlo dítěti škodit, čili se domnívám, že zde to odfiltrováno nebude a mírně to projímat může.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Výživa dítěte
PříspěvekNapsal: úte kvě 04, 2010 9:00 pm 
Offline

Registrován: stř lis 11, 2009 10:57 pm
Příspěvky: 20
Dobrý večer, měla bych prosbu. Bylo by možné mi poradit, jaká nejvhodnější strava by byla pro mého téměř ročního kojence? Sama vaše stránky sleduji a snažím se jíst co nejzdravěji a také je mi o dost lépe.
Popíši, jak stravuji malého.Ráno se snažím připravovat čerstvé ovoce - rozmělněné jablko, banán, hruška, někdy bluma, zkoušela jsem mango, ananas. K obědu většinou vařená zelenina, k té se snažím přidat i čerstvou /např. strouhanou mrkev/, takže je to někdy zeleninova polévka, jindy rýže plus zelenina, jindy těstoviny. K svačině mu dám kupovanou Hami přesnídávku různé druhy, píše se na ní, že je bez přidaného cukru /to si hlídám/, jenže nevím, jestli tomu mám věřit. K večeři dostává kašičky od Nominalu - kupuji ve zdravé výživě - většinou kombinuji jáhlovou, ovesnou, rýžovou atp. a někdy k tomu přidám rozmačkané ovoce. Nevěřím kupovaným instantním kaším, ani nápojům, ani dětským nápojům /Kubík../. Celkově spoustu maminek stravu převážně kupuje v DM a nic samy nepřipravují, jsem přesvědčená, že to není správné, ale samozřejmě ani já občas nemám čas a kupovaný příkrm dám.
K tomu všemu ještě přidávám sezam. semínko, slunečn. , používám do přesnídávek jáhlové či pohankové vločky bio. Zeleninu jsem jeden čas kupovala Bio od country lifu, ale nějak se to moc prodražovalo, tak kupuji u zelinářky a přinejhorším v Bille. Nepřidávám umělé mléko, neboť ještě kojím. Syn odmítá veškěré jiné nápoje jako čaj, jen někdy si s chutí dá čerstvé ovocné šťávy. Synovi odmítám dávat mléčné výrobky. Dělám správně?
Zajímalo by mě, jestli takovýto jídelníček je ideální, jestli není příliš zahleňovací /kašičky/ a jestli je vvážený. Mám samozřejmě jako každá matka strach, jestli vše dělám správně a neochuzuji malého o nějaké vitamíny. Chleba ani maso ani sladkosti, nic takového mu ani nehodlám dávat, s tím masem mám "problém" a s mléčnými výrobky také. Někteří lidé z okolí si myslí, že syna ochuzuji a že takto bude chudáček strádat. Já však věřím svému vnitř. hlasu a sobě - sama jsem vegetariánka již téměř patnáct let. Okolí se snažím ignorovat a často musím dlouho přesvědčovat i svého partnera, který je z klasické české rodiny s klasickou českou stravou. Jeho maminka by našeho synka už dávno cpala svíčkovou...
Prosím ňapište nějaké další vychytávky, či váš pohled na danou tematiku. Děkuji, s pozdravem Dana


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výživa dítěte
PříspěvekNapsal: stř kvě 05, 2010 8:00 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Danniah píše:
Dobrý večer, měla bych prosbu. Bylo by možné mi poradit, jaká nejvhodnější strava by byla pro mého téměř ročního kojence? Sama vaše stránky sleduji a snažím se jíst co nejzdravěji a také je mi o dost lépe.
Popíši, jak stravuji malého.Ráno se snažím připravovat čerstvé ovoce - rozmělněné jablko, banán, hruška, někdy bluma, zkoušela jsem mango, ananas. K obědu většinou vařená zelenina, k té se snažím přidat i čerstvou /např. strouhanou mrkev/, takže je to někdy zeleninova polévka, jindy rýže plus zelenina, jindy těstoviny. K svačině mu dám kupovanou Hami přesnídávku různé druhy, píše se na ní, že je bez přidaného cukru /to si hlídám/, jenže nevím, jestli tomu mám věřit. K večeři dostává kašičky od Nominalu - kupuji ve zdravé výživě - většinou kombinuji jáhlovou, ovesnou, rýžovou atp. a někdy k tomu přidám rozmačkané ovoce. Nevěřím kupovaným instantním kaším, ani nápojům, ani dětským nápojům /Kubík../. Celkově spoustu maminek stravu převážně kupuje v DM a nic samy nepřipravují, jsem přesvědčená, že to není správné, ale samozřejmě ani já občas nemám čas a kupovaný příkrm dám.
K tomu všemu ještě přidávám sezam. semínko, slunečn. , používám do přesnídávek jáhlové či pohankové vločky bio. Zeleninu jsem jeden čas kupovala Bio od country lifu, ale nějak se to moc prodražovalo, tak kupuji u zelinářky a přinejhorším v Bille. Nepřidávám umělé mléko, neboť ještě kojím. Syn odmítá veškěré jiné nápoje jako čaj, jen někdy si s chutí dá čerstvé ovocné šťávy. Synovi odmítám dávat mléčné výrobky. Dělám správně?
Zajímalo by mě, jestli takovýto jídelníček je ideální, jestli není příliš zahleňovací /kašičky/ a jestli je vvážený. Mám samozřejmě jako každá matka strach, jestli vše dělám správně a neochuzuji malého o nějaké vitamíny. Chleba ani maso ani sladkosti, nic takového mu ani nehodlám dávat, s tím masem mám "problém" a s mléčnými výrobky také. Někteří lidé z okolí si myslí, že syna ochuzuji a že takto bude chudáček strádat. Já však věřím svému vnitř. hlasu a sobě - sama jsem vegetariánka již téměř patnáct let. Okolí se snažím ignorovat a často musím dlouho přesvědčovat i svého partnera, který je z klasické české rodiny s klasickou českou stravou. Jeho maminka by našeho synka už dávno cpala svíčkovou...
Prosím ňapište nějaké další vychytávky, či váš pohled na danou tematiku. Děkuji, s pozdravem Dana

Já se domnívám, že to neděláte nijak špatně, akorát bych dával těch umělohmotných jídel z obchodní sítě opravdu minimum, ideálně žádné. Jednoduché rozlišení máte v logice, pokud danou potravinu nedokáže sežrat ani plíseň, tak jak jí může jíst člověk, natož dítě. Rozhodující pro posouzení správnosti stravy je kvalita stolice a pokud dítě má normální, nepáchnoucí, formovanou stolici každý den, tak je vše v pořádku. Pro doplnění některých živočišných bílkovin bych do stravy zařadil ve vhodném množství domácí kefír. Také jsou vhodná ořechová mléka a dokud kojíte, tak vy by jste měla jíst česnek, který se do mléka dostává a zlepšuje obranné možnosti organizmu dítěte proti kvasinkám.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výživa dítěte
PříspěvekNapsal: čtv kvě 20, 2010 9:57 pm 
Offline

Registrován: stř lis 11, 2009 10:57 pm
Příspěvky: 20
Děkuji za odpověď, jsem ráda, že v základu dělám vše správně. Ještě otázka na ujištění: udělám tedy správně, pokud dítěti nebudu dávat různé Pribináčky, balené dětské sýry atp.? Jsem přesvědčená, že ano, ale ráda poznám váš náhled na mléčné výrobky ve vztahu k dítěti.
Otázka: kde bych mohla sehnat kefírovou houbu?
Otázka: kolik jiných tekutin by dítě mělo vypít? Ono mi totiž nechce přijímat nic kromě mlíčka z prsa...a někdy má tuhou stoličku.
Otázka poslední: kojím a extrémně mi začaly vypadávat vlasy. Jaký preparát by byl nejlepší na doplnění vitamínů? Na internetu jsem nalezla tip na tzv. KOLOIDNÍ MINERÁLY od Pharma Activ. Stojí to za to?
Děkuji mnohokrát za odpovědi, vážím si tohoto fóra. Dana


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výživa dítěte
PříspěvekNapsal: pát kvě 21, 2010 11:07 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Danniah píše:
Děkuji za odpověď, jsem ráda, že v základu dělám vše správně. Ještě otázka na ujištění: udělám tedy správně, pokud dítěti nebudu dávat různé Pribináčky, balené dětské sýry atp.? Jsem přesvědčená, že ano, ale ráda poznám váš náhled na mléčné výrobky ve vztahu k dítěti.
Otázka: kde bych mohla sehnat kefírovou houbu?
Otázka: kolik jiných tekutin by dítě mělo vypít? Ono mi totiž nechce přijímat nic kromě mlíčka z prsa...a někdy má tuhou stoličku.
Otázka poslední: kojím a extrémně mi začaly vypadávat vlasy. Jaký preparát by byl nejlepší na doplnění vitamínů? Na internetu jsem nalezla tip na tzv. KOLOIDNÍ MINERÁLY od Pharma Activ. Stojí to za to?
Děkuji mnohokrát za odpovědi, vážím si tohoto fóra. Dana

To opravdu nejsou pro dítě vhodná jídla, lepší je z mléka domácí kefír, nebo jogurt a případně z tohoto kefíru udělaný tvaroh, nebo domácí sýr, ale jinak opravdu nebrat. Kefírovou houbu vám může manželka poslat. Tak pokud pije od vás tak asi pije dost, to neposoudím, ale jinak se dají dodávat čerstvé šťávy, což dětem celkem chutná. To z vás dítě stahuje minerály, čili dodat dost hořčíku, ideálně chlorid hořečnatý v roztoku a pak můžete pojídat Dologran, ale více než doporučují na tom obalu, další dobrý zdroj je himálajská sůl, čili v rozumné míře užívat také. To, co popisujete, je extrémně drahé a nijak se to od těchto levných věcí neliší. Další výborný zdroj jsou ořechová mléka, která si můžete denně vyrábět a pít kefír, klidně i litr denně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výživa dítěte
PříspěvekNapsal: pát kvě 21, 2010 3:48 pm 
Offline

Registrován: stř lis 11, 2009 10:57 pm
Příspěvky: 20
Děkuji, zařídím se podle toho. Houbu bych si klidně ráda nechala po domluvě zaslat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výživa dítěte
PříspěvekNapsal: pát čer 25, 2010 3:59 pm 
Offline

Registrován: stř dub 21, 2010 2:24 pm
Příspěvky: 160
Můj první syn byl v těhotenství monitorován ultrazvukem každý měsíc, novorozenecká lehká žloutenka, kojení do 18ti měsíců, do 5 měsíců plně, pak samé příkrmy ve formě skleniček (Hipp atd.) v domnění, že to je víc bio než cokoliv kupované a doma uvařené, prostě že pro děti to nejlepší \":oops:\" . Takto až do jeho dvou let. Očkování klasika, navíc v nám v zahraničí vnutili tuberkulózu. Nemocný nebýval, jen jednou měl v noci asi horečku, něco neurčitého se odehrávalo, pak zase dobré. Semtam se objevila kopřivka, "příčina neznámá".
Dnes jsou mu 4 roky. Dá si říct a sní, co mu dám, pro maminku to udělá \":D\" , je to zlatíčko. Akorát trpíval vyrážkou na tvářích, byly občas suché fleky na kůži po těle.
Druhému jsou 2 roky, ten během těhotenství 1 ultrazvuk a jeden 3D ultrazvuk 40 minut. Žádná novorozenecká žloutenka. Avšak 2x jsem musela penicilin na mé kožní problémy a během kojení ještě znovu další 3 penicilinové kůry. Má velikánské, vypoulené břicho, jinak je mohutný atletický. Děsně prdí a páchne. Naznačil jste mi, že má asi kvasinky, kvůli těm mým pěti slavných ATB-kúrám.
Jsem ráda, že jsem vůbec na Vaše stránky narazila, ale asi bych potřebovala od Vás povzbuzení, že přesto není nic ztraceno. Dnes už se na to koukám tak, že jsem podělala, co jsem mohla. Dnes by nebyl ani jeden ultrazvuk, kojení výlučně do 1 roku, pak příkrmy pouze syrové a dle Vašeho jídelníčku, sama bych se stravovala normálně, abych jim předala to, co by se mělo.
Jde to spravit do takového stavu, jako kdybych od začátku dělala všechno správně, nebo už jsem něco nenávratně poničila?
U toho mladšího akorát moc nevím, jak vyplenit ty kvasinky - stačí kokosový olej, semtam do něčeho stroužeček česneku, sírná patlanina, kefír, a mám očekávat splasknutí břicha jako důkaz porovnaných kvasinek?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výživa dítěte
PříspěvekNapsal: pát čer 25, 2010 10:09 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Lenka píše:
Můj první syn byl v těhotenství monitorován ultrazvukem každý měsíc, novorozenecká lehká žloutenka, kojení do 18ti měsíců, do 5 měsíců plně, pak samé příkrmy ve formě skleniček (Hipp atd.) v domnění, že to je víc bio než cokoliv kupované a doma uvařené, prostě že pro děti to nejlepší \":oops:\" . Takto až do jeho dvou let. Očkování klasika, navíc v nám v zahraničí vnutili tuberkulózu. Nemocný nebýval, jen jednou měl v noci asi horečku, něco neurčitého se odehrávalo, pak zase dobré. Semtam se objevila kopřivka, "příčina neznámá".
Dnes jsou mu 4 roky. Dá si říct a sní, co mu dám, pro maminku to udělá \":D\" , je to zlatíčko. Akorát trpíval vyrážkou na tvářích, byly občas suché fleky na kůži po těle.
Druhému jsou 2 roky, ten během těhotenství 1 ultrazvuk a jeden 3D ultrazvuk 40 minut. Žádná novorozenecká žloutenka. Avšak 2x jsem musela penicilin na mé kožní problémy a během kojení ještě znovu další 3 penicilinové kůry. Má velikánské, vypoulené břicho, jinak je mohutný atletický. Děsně prdí a páchne. Naznačil jste mi, že má asi kvasinky, kvůli těm mým pěti slavných ATB-kúrám.
Jsem ráda, že jsem vůbec na Vaše stránky narazila, ale asi bych potřebovala od Vás povzbuzení, že přesto není nic ztraceno. Dnes už se na to koukám tak, že jsem podělala, co jsem mohla. Dnes by nebyl ani jeden ultrazvuk, kojení výlučně do 1 roku, pak příkrmy pouze syrové a dle Vašeho jídelníčku, sama bych se stravovala normálně, abych jim předala to, co by se mělo.
Jde to spravit do takového stavu, jako kdybych od začátku dělala všechno správně, nebo už jsem něco nenávratně poničila?
U toho mladšího akorát moc nevím, jak vyplenit ty kvasinky - stačí kokosový olej, semtam do něčeho stroužeček česneku, sírná patlanina, kefír, a mám očekávat splasknutí břicha jako důkaz porovnaných kvasinek?

Takto bych se na to nedíval a za nic nemůžete, jako každý jiný jste se spoléhala na systém, který vám měl zajistit bezpečí a který si draze platíte. Že je všechno jinak, nelze chápat jako svoji chybu, ale nyní, když víte jak na to, tak bych na nic nečekal a začal problém řešit. Řešit se dá naprosto všechno a neznám neřešitelný problém i když musím připustit, že někdy je to velice náročné. U těch kvasinek je základem úspěchu opuštění běžného jídla složeného hlavně z chleba, rohlíků a buchet všeho druhu, myšleno i různé oplatky a jiné výrobky z tepelně upraveného obilí s tukem a cukrem. Pravidelně mu dělejte plivací kvasinkový test a budete vidět, zda se daří, či nikoliv. Pokud kvasinky z větší části odstraníte, tak se břicho skutečně zase splaskne.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 197 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz