Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 10:48 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 486 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: sob pro 09, 2017 9:50 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Andre2 píše:
Dekuji Jardo za rychlou reakci.

Ano, zvazil a ma 7.5g, trefil jste to. Samozrejme neco muze vazit ta voda v nem.

Me i napadlo, zda (zrovna v mem pripade) by to neresil a nebyl vhodnejsi z duvodu zvyseni vstrebatelnosti ten citrat horciku. Pred temi 3 lety tusim jeste nebyl v eshopu v nabidce.

Mj. moje mama (76 r.) bere po odstraneni stitne zlazy (pred lety) vapnikovy doplnek naordinovany lekarem (v nem Mg neni), a protoze rovnez dost trpela na krece (hlavne v noci), zacala pouzivat citrat Mg s vit B6 (zakoupene v lekarne, 60 tablet za cca 180 Kc), a velmi se ji od te doby ulevilo, krece ma vyjimecne, ale prujmy take ne a pritom taky tabletu do sebe kopne s trochou vody. Doposavad brala 1 tabletu denne (nalacno pred veceri), ted pred 2 tydny pridala pul tablety nalacno pred obedem a rikala ze se citi jeste o kousek lepe.

Tak treba jestli tam nehraje roli i ta B6. Jak moc rozhoduje, ze si B6 (soucasti ovocneho koncentratu, ve kterem je obsazen) vezmu rano, zatimco Mg treba vecer nalacno pred veceri nebo pres usnutim?

Dekuji,
A.

Vitamín B6 a bór dost zásadně zvyšují přisvojitelnost hořčíku a nemusí se to brát najednou, stačí v průběhu dne. Citrát má sice spoustu dobrých vlastností nicméně jednu docela zásadně špatnou a to že snižuje ceruloplazmin a tím ovlivňuje hospodaření s mědí. Pokud neznáte jak jste na tom s mědí je s otazníkem zda ho doporučovat. Jinak v nabídce na e-schopu je stále a lidé ho berou. Také je možno aplikovat ten chlorid hořčíku potíráním pokožky, vstřebává se poměrně dobře a to pochopitelně průjem vyvolat nedokáže.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: pát čer 22, 2018 8:48 am 
Offline

Registrován: stř úno 17, 2016 1:22 pm
Příspěvky: 5
Pěkný den, pochopil jsme správně způsob aplikace testu na Mg.
Do 1,5 l vody přidávám postupně každý den jednu moka lžičku chloridu hořečnatého ve farmaceutické kvalitě a tento koktail popíjím během dne?
A čekám při jakém počtu lžiček dostanu průjem a vrátím se o jednu lžičku zpátky. A to tak dlouho snižuji, až se dostanu na počet dávek bez průjmu.
Prozatím jsem "ochutnal" půl moka lžičky ve dvou decích vody a je to hořké ( už aspoň vím, proč se Mg jmenuje hořčík :=)).
Jarda doporučuje přidat himalajskou sůl, to jsem taky zkusil, ale hořkost zůstala. Je možné nějak to hořkost potlačit?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: pát čer 22, 2018 9:20 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
ahoj777 píše:
Pěkný den, pochopil jsme správně způsob aplikace testu na Mg.
Do 1,5 l vody přidávám postupně každý den jednu moka lžičku chloridu hořečnatého ve farmaceutické kvalitě a tento koktail popíjím během dne?
A čekám při jakém počtu lžiček dostanu průjem a vrátím se o jednu lžičku zpátky. A to tak dlouho snižuji, až se dostanu na počet dávek bez průjmu.
Prozatím jsem "ochutnal" půl moka lžičky ve dvou decích vody a je to hořké ( už aspoň vím, proč se Mg jmenuje hořčík :=)).
Jarda doporučuje přidat himalajskou sůl, to jsem taky zkusil, ale hořkost zůstala. Je možné nějak to hořkost potlačit?

Chápete to vcelku správně akorát objem vody by měl být větší, určitě ne dvě deci, což sníží i tu hořkou chuť, dával bych to do plné PET lahve tedy do 1,5 litru. Pokud by vám ta chuť z nějakého důvodu zásadně nevyhovovala, dá se aplikovat citrát, ten je také na e-schopu, ten hořký není, ale zase má jiné mouchy, nebo nějaká jiná forma hořčíku je jich hodně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: pát čer 22, 2018 4:46 pm 
Offline

Registrován: úte úno 19, 2013 2:43 am
Příspěvky: 1954
Co nechtěji, abyste věděli o hořčíku
Misled and Misfed, What they don't want you to know about Magnesium
https://www.youtube.com/watch?v=CYuMXm-Sui0

_________________
http://www.aeronet.news
https://protiproud.info/
https://www.parlamentnilisty.cz/
https://vk.com/irenaaneri
https://www.naturalnews.com/





Citát: "Nemoc je okem viditelná a elektroakupunkturou měřitelná, i když nemocniční laboratoř mlčí."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: pon črc 30, 2018 7:13 am 
Offline

Registrován: pon srp 14, 2017 8:13 pm
Příspěvky: 501
Ahojte.
Mozte mi prosim niekto z vas napisat, kolko percentny roztok CHLORIDU HORECNATEHO sa pouziva na prikrmovanie organizmu horcikom cez kozu ? Mam moznost sa roztokom natierat X krat do dna, takze mi ide skor o to, aby bol TEKUTY, a nie "kasovity"/"pastovity".
Dakujem pekne za odpoved. \":-)\"

_________________
29.8. 2018 .......... Myslím, že by už aj stačilo.... :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: pon črc 30, 2018 8:16 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
JednorazovyNICK píše:
Ahojte.
Mozte mi prosim niekto z vas napisat, kolko percentny roztok CHLORIDU HORECNATEHO sa pouziva na prikrmovanie organizmu horcikom cez kozu ? Mam moznost sa roztokom natierat X krat do dna, takze mi ide skor o to, aby bol TEKUTY, a nie "kasovity"/"pastovity".
Dakujem pekne za odpoved. \":-)\"

Běžně se používá nasycený roztok, ale funguje jakékoliv množství. Také to lze zrychlit a aplikovat ho jako lihové hořčíkové mazaní, které si připravíte tak, že do 160 ml Francovky nasypete 120 g chloridu hořčíku a přidáte 2 ml glycerinu z lékárny. Směs důkladně protřepete a tuto čirou tekutinu mažete na bolavá místa, třeba klouby. Funguje velice rychle, protože alkohol tlačí při odpařování hořčík intenzivně do těla, tedy skoro jako injekce.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: pát srp 10, 2018 12:08 pm 
Offline

Registrován: pon srp 14, 2017 8:13 pm
Příspěvky: 501
Jarda píše:
Běžně se používá nasycený roztok, ale funguje jakékoliv množství. Také to lze zrychlit a aplikovat ho jako lihové hořčíkové mazaní, které si připravíte tak, že do 160 ml Francovky nasypete 120 g chloridu hořčíku a přidáte 2 ml glycerinu z lékárny. Směs důkladně protřepete a tuto čirou tekutinu mažete na bolavá místa, třeba klouby. Funguje velice rychle, protože alkohol tlačí při odpařování hořčík intenzivně do těla, tedy skoro jako injekce.

Pan Jarda, a ake ja davkovanie? 2,5ml (najmensia odmerka aku mam) denne by slo ? Ci je to malo ? Vela ?

Prave som si to "mazanie" vyrobil. Cast som prelial (po opätovnom pretrepani) do skleneneho minirozprasovacu, nastriekal si tym stehna, dobre porozotieral.
"Nebije" sa to so slnkom ? Je mozne to aplikovat aj na vlasovu pokozku (vecer) ? Mozno aj na tvar (mimo oci, vecer, ked nehrozi potenie sa a stekanie do oci z cela) ?

_________________
29.8. 2018 .......... Myslím, že by už aj stačilo.... :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: pát srp 10, 2018 4:04 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
JednorazovyNICK píše:
Pan Jarda, a ake ja davkovanie? 2,5ml (najmensia odmerka aku mam) denne by slo ? Ci je to malo ? Vela ?

Prave som si to "mazanie" vyrobil. Cast som prelial (po opätovnom pretrepani) do skleneneho minirozprasovacu, nastriekal si tym stehna, dobre porozotieral.
"Nebije" sa to so slnkom ? Je mozne to aplikovat aj na vlasovu pokozku (vecer) ? Mozno aj na tvar (mimo oci, vecer, ked nehrozi potenie sa a stekanie do oci z cela) ?

Mazat vyloženě dle potřeby na to není žádné konkrétní dávkování. Slunce tomu nijak nevadí a ani ho nevidím jako kontraindikaci. Na obličej to nevím, já to nikdy nezkoušel jinde než na ruce a nohy, je to dost vysušující, tedy to citlivé pokožky může dělat problém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: čtv srp 30, 2018 11:01 pm 
Offline

Registrován: úte led 27, 2015 1:08 pm
Příspěvky: 16
pusobí to nějak i na bolavé klouby? Nebo který prudukt by jste mi doporučili?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: pát srp 31, 2018 6:50 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
petraukulele píše:
pusobí to nějak i na bolavé klouby? Nebo který prudukt by jste mi doporučili?

Hořčík celkově zklidňuje jak psychiku, tak tkáně v těle a dokonce se dá aplikovat i jako mazání v lihu to jsem zde již také někde popisoval.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: stř říj 31, 2018 9:30 pm 
Offline

Registrován: pon říj 01, 2012 9:14 pm
Příspěvky: 39
ahoj777 píše:
Pěkný den, pochopil jsme správně způsob aplikace testu na Mg.
Do 1,5 l vody přidávám postupně každý den jednu moka lžičku chloridu hořečnatého ve farmaceutické kvalitě a tento koktail popíjím během dne?
A čekám při jakém počtu lžiček dostanu průjem a vrátím se o jednu lžičku zpátky. A to tak dlouho snižuji, až se dostanu na počet dávek bez průjmu.
Prozatím jsem "ochutnal" půl moka lžičky ve dvou decích vody a je to hořké ( už aspoň vím, proč se Mg jmenuje hořčík :=)).
Jarda doporučuje přidat himalajskou sůl, to jsem taky zkusil, ale hořkost zůstala. Je možné nějak to hořkost potlačit?

Co sa chute tyka, mne sa osvecilo rozmiesat potrebnu davku v deci vody a pocas dna davkovat po lyzicke a zapit vodou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: stř říj 31, 2018 9:51 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
ivana p. píše:
Co sa chute tyka, mne sa osvecilo rozmiesat potrebnu davku v deci vody a pocas dna davkovat po lyzicke a zapit vodou.

To je dobrý postup, pachuť na jazyku tak je jenom chvilku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: pon úno 11, 2019 6:37 pm 
Offline

Registrován: stř led 09, 2019 10:18 am
Příspěvky: 40
Zakoupil jsem chlorid hořčíku přímo zde na eshopu. Prvně jsem dával do petky 1,5l tak cca dvě obyčejné lžičky... Průjem sice uplně nebyl, ale řidké to bylo, menší kousky, asi uberu. Ale asi bych měl začít uplně odznovu, od menších dávek. Mocca lžičku asi nemám, ale to se má opravdu začít na 1g chloridu hořčíku? Nějaká mini lžička. Ale asi to tak bude, když mám u dvou lžiček skoro průjem. Ale snad to není z Céčka (max 2 000mg den). Zítra začnu na 3g chloridu hořčíku, protože podle mě mám velký deficit.
Ale je pravda, že cukání svalu/špatné cévky-propustné může mít spojitost i s nedostatkem draslíku?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: úte úno 12, 2019 8:54 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
nads píše:
Zakoupil jsem chlorid hořčíku přímo zde na eshopu. Prvně jsem dával do petky 1,5l tak cca dvě obyčejné lžičky... Průjem sice uplně nebyl, ale řidké to bylo, menší kousky, asi uberu. Ale asi bych měl začít uplně odznovu, od menších dávek. Mocca lžičku asi nemám, ale to se má opravdu začít na 1g chloridu hořčíku? Nějaká mini lžička. Ale asi to tak bude, když mám u dvou lžiček skoro průjem. Ale snad to není z Céčka (max 2 000mg den). Zítra začnu na 3g chloridu hořčíku, protože podle mě mám velký deficit.
Ale je pravda, že cukání svalu/špatné cévky-propustné může mít spojitost i s nedostatkem draslíku?

Takové křečovité záškuby může vyvolávat deficience více látek, ale nejběžnější je hořčík, sodík, draslík. Pokud jde o chlorid hořčíku pokud není vyloženě průjem asi bych ani neubíral to si patrně sedne. Ono tělo mnohdy zareaguje zmatečně a dále se tomu již nebrání.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: úte úno 12, 2019 9:46 am 
Offline

Registrován: stř led 09, 2019 10:18 am
Příspěvky: 40
Jarda píše:
Takové křečovité záškuby může vyvolávat deficience více látek, ale nejběžnější je hořčík, sodík, draslík. Pokud jde o chlorid hořčíku pokud není vyloženě průjem asi bych ani neubíral to si patrně sedne. Ono tělo mnohdy zareaguje zmatečně a dále se tomu již nebrání.

Tak cukání je vždy jen když jsem absolutně v klidu - ležím, sedím,.. Ale po nasazení hořčíku je to o dost mín. Asi to už prujem bude, raději uberu. Navíc řeším špatné cévky - propustné, lámavé,..
A když jsem byl u doktora, tak mě poslal na test na tetánii (pokud to píšu správně), podvázali/uškrtili mi ruku, čekalo se 10min na mravenčení, pak povolili a já měl zhluboko dýchat.. a na tom přístroji to jakože praskalo, což byl deficit hořčíku. Jestli je v tom i sodík nebo draslík nevím, ani nevím, jak by to šlo zjistit.

Zkusím na sebe ten hořčík i patlat, jaká varianta je nejlepší? Dát do 100ml 3g a natírat se.. nebo udělat tu hustou kaši - lžíce hořčíku a trochu vody? Nebo je ten poměr, užítí uplně jedno? Včera jsem dal lžičku do 100ml a nacákal to na sebe a šel spát.

Počítám správně, že ve 3g chloridu hořčíku je 0,5g hořčíku?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 486 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz