Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 11:39 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4030 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 244, 245, 246, 247, 248, 249, 250 ... 269  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: stř bře 14, 2018 4:09 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Taegi píše:
Dobrý den ,
mám dotaz. Očistu jsem už dělala několikrát už i v minulém roce. Předevčírem jsem dělala očistu.Když jsem ležela 20 min. Tak mnou projela bolest na levo jakoby pod žebrama u žaludku , ale žaludek to asi nebyl.I když mám podivné kručení v žaludku už dlouho normálně ... Kamínků jsem vyprázdnila asi jen pár. A pak cosi co vypadalo jako mrtvý parazit, nebo kvasinka netuším.Dneska v noci mi strašně kručelo pod levým žebrem. Já vůbec nevím co tam je. Žlučník asi ne že ? Je možné že se tam kamínky zasekly ... ? Pomohl by třeba olivový olej, nebo spíše cholin.Děkuji za odpověd.

Pokud by se to seklo, tak to jsou silné bolesti a určitě by jste to neřešila doma, ale ve špitále. Ten útvar bych musel vidět minimálně na fotce abych mohl nějak odhadnout o co vůbec teoreticky jde, ale lepší je vždy udělat komplexní vyšetření u někoho kdo se problémem parazitů běžně zaobírá. Nyní bych to už nijak nedráždil, dal si nějaký hořký čaj, třeba zeměžluč a podle mě si to sedne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: stř dub 11, 2018 9:19 am 
Offline

Registrován: úte led 23, 2018 11:37 pm
Příspěvky: 24
objevil jsem trochu jinej recept s jinými poměry a hlavně solí.... jaký na to máte názor, popř. zkoušel to někdo
http://bod-zlomu.blogspot.cz/2018/04/jarni-ocistna-kura.html


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: stř dub 11, 2018 1:31 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
drumTom píše:
objevil jsem trochu jinej recept s jinými poměry a hlavně solí.... jaký na to máte názor, popř. zkoušel to někdo
http://bod-zlomu.blogspot.cz/2018/04/jarni-ocistna-kura.html

Tak proč ne, ono je to docela variabilní čím navodíte průjem a čím podráždíte žlučové cesty, dalo by se napsat mnoho variant. Každému stejně bude vyhovovat jiná, každý je jiný.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: stř dub 11, 2018 5:16 pm 
Offline

Registrován: úte zář 01, 2015 12:37 pm
Příspěvky: 61
Prosím o radu. Játra čistím pomocí semen ostropeřce (čajová lžička před jídlem) a sem tam i schizandrou po jídle. Nedávno jsem začal užívat po jídle i hořký čaj z Hercampuri abych podpořil trávení. Začal jsem si všímat, že se mi na nohou (lýtko a vnitřní strana stehna) začaly dělat takové nepravidelné hnědé skvrny a také bolest uzlin v tříslech a varlat. Je možné, že by za tím mohl stát tento hořký čaj a spustil nějaký zánět/plísně v těle?

Jen bych ještě dodal, že nohy nebyly vystaveny slunci (hlava a ruce ano, nohy ale ne) , takže to asi nebudou fleky ze slunce. Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: čtv dub 12, 2018 8:35 am 
Offline

Registrován: úte led 23, 2018 11:37 pm
Příspěvky: 24
Jarda píše:
Tak proč ne, ono je to docela variabilní čím navodíte průjem a čím podráždíte žlučové cesty, dalo by se napsat mnoho variant. Každému stejně bude vyhovovat jiná, každý je jiný.

tak můžu použít i chlorid hořečnatý ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: čtv dub 12, 2018 11:35 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Ondrejk píše:
Prosím o radu. Játra čistím pomocí semen ostropeřce (čajová lžička před jídlem) a sem tam i schizandrou po jídle. Nedávno jsem začal užívat po jídle i hořký čaj z Hercampuri abych podpořil trávení. Začal jsem si všímat, že se mi na nohou (lýtko a vnitřní strana stehna) začaly dělat takové nepravidelné hnědé skvrny a také bolest uzlin v tříslech a varlat. Je možné, že by za tím mohl stát tento hořký čaj a spustil nějaký zánět/plísně v těle?

Jen bych ještě dodal, že nohy nebyly vystaveny slunci (hlava a ruce ano, nohy ale ne) , takže to asi nebudou fleky ze slunce. Děkuji

Tam mě nenapadá jak by to mohlo souviset, hořké čaje právě veškerým šmejdům minimálně vadí pokud je přímo nelikvidují. Spíše bych vsadil na deficit HCl, udělejte si krkací test a uvidíte, pochopitelně by nebylo špatné nechat si udělat jaterní testy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: čtv dub 12, 2018 11:37 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
drumTom píše:
tak můžu použít i chlorid hořečnatý ?

Sice jsem to nikdy nezkoušel, ale předpokládám že ano, ten ve vyšší dávce průjem pochopitelně vyvolává.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: čtv dub 12, 2018 11:58 am 
Offline

Registrován: úte led 23, 2018 11:37 pm
Příspěvky: 24
Jarda píše:
Sice jsem to nikdy nezkoušel, ale předpokládám že ano, ten ve vyšší dávce průjem pochopitelně vyvolává.

jasně s tím mám zkušenost, dlouho jsem tím doplňoval hořčík a mám ho doma... hlavně na rozdíl od epsomky mi po něm nebylo šoufl takže příště vyzkouším \":)\" dík


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned dub 15, 2018 2:33 pm 
Offline

Registrován: úte led 31, 2017 8:41 pm
Příspěvky: 5
Dobrý den, tak mám za sebou první očistu. Vyšly ze mě asi 2 polévkové lžíce, takové zelené hrudky ale žádný kámen všechno je to měkké, dá se to rozmáčknout. Doktor mě poslal už 2x na SONO kde nic nenašli, chce mě poslat na gastroskopii a já nemám kámen abych mu ho ukázala. To gastro jsem už 2x odmítla.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned dub 15, 2018 5:32 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
perla píše:
Dobrý den, tak mám za sebou první očistu. Vyšly ze mě asi 2 polévkové lžíce, takové zelené hrudky ale žádný kámen všechno je to měkké, dá se to rozmáčknout. Doktor mě poslal už 2x na SONO kde nic nenašli, chce mě poslat na gastroskopii a já nemám kámen abych mu ho ukázala. To gastro jsem už 2x odmítla.

Tvrdé šutry vznikají právě kvůli těmto měkkým a jejich odstranění prakticky vždy zlepší stav. Uvidíte jak se budete cítit a zatím bych nijak nespěchal.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned dub 15, 2018 8:37 pm 
Offline

Registrován: ned dub 15, 2018 7:20 pm
Příspěvky: 2
Dobrý den a ahoj,
popíšu jak své zkušenosti, tak poprosím o radu s očistou jater.
Do očisty jater jsem se odvážil poprvé cca před 4-5 lety. V té době jsem v důsledku stresu/práce u počítače/pracovního místa přímo pod ventilací začal mít neskutečné bolesti zad, které přešli po snaze to "rozcvičit" do vytvoření blokád, které mi pak způsobovali bolesti loktů, předloktí, zápěstí, později krku atd... Zkrátka kompletně zablokovaný člověk od krku po pás. Doktoři nepomáhali a internet vyplodil informaci, že je vše od jater a žlučníku. Šel jsem do toho a postupně se situace zlepšila do stavu, kdy bolesti svalového aparátu jsou oproti počátku směšné (leč některé přetrvávají).
Problém s očistou jater je, že někdy to "jde" a někdy to "nejde". Dokonce jsem si prošel asi 2 žlučníkové koliky, která po pár dnech odezněly. Do té doby jsem byl přesvědčen, že žlučníkové kameny nemám. Nechal jsem si tedy udělat vyšetření a.... Na sono nenašli nic (2x v rozmení jednoho roku). Ale mezitím začli problémy s tlakem v podžebří. Postupem času jsem došel k poznání, že vzhledem k tomu, že jsem hypermobilní, tak se mi často se "blokují" žebra, klíční kosti, lopatky a já nevím co ještě. Ve chvíli kdy jsem takto blokovaný, tak je z nějakého důvodu blokovaný žlučník/žlučovody. Buď na ně tlačí nějaká kost, sval nebo cosi jiného a kamínek, který je tam usazený nechce ven. Způsobuje to ledacos, ale nejhorší to je, když je trávení zkažené do takové míry, že je problém pozřít cokoliv. Stačí ale zajít za šikovným fyzioterapeutem, který odblokuje to či ono a kamínek se uvolní a vše je v pořádku. Ale jen na čas. Máte s tímto někdo nějaké zkušenosti? Co konkrétně způsobuje tento problém? Zatím se mi nepovedlo najít fyzioterapeuta s kterým by byla rozumná řeč a dohodli jsme se cíleně na hledání dané blokády a jejím pravidelném preventivním odstraňování. Ať už je to kdekoliv, brání mi to evidentně v dokonalém pročištění žlučníku. Troufám si tvrdit, že jsem skoro na konci, ale pak mě situace vždy přesvědčí, že tam stále je nějaký malý hajzlík, který mne pošle do kolen. A pak nepomáhá nic jiného než fyzioterapie. Vysvětlujte ale na fyzioterapii, že tam nejste kvůli bolesti ramene nebo krku, ale aby vám odblovovali žebra, a tím zprůchodnili žlučovody. Přiznám, se že mne to už nebaví. A pokud by někdo věděl o fyzioterapeutovi z okolí Pardubic nebo Hradce Králové, který je "osvícený" budu rád.

Masochisti nechť si prohlédnou galerii na:
https://ocistajater.rajce.idnes.cz/

Indian


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pon dub 16, 2018 7:17 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
indian píše:
Dobrý den a ahoj,
popíšu jak své zkušenosti, tak poprosím o radu s očistou jater.
Do očisty jater jsem se odvážil poprvé cca před 4-5 lety. V té době jsem v důsledku stresu/práce u počítače/pracovního místa přímo pod ventilací začal mít neskutečné bolesti zad, které přešli po snaze to "rozcvičit" do vytvoření blokád, které mi pak způsobovali bolesti loktů, předloktí, zápěstí, později krku atd... Zkrátka kompletně zablokovaný člověk od krku po pás. Doktoři nepomáhali a internet vyplodil informaci, že je vše od jater a žlučníku. Šel jsem do toho a postupně se situace zlepšila do stavu, kdy bolesti svalového aparátu jsou oproti počátku směšné (leč některé přetrvávají).
Problém s očistou jater je, že někdy to "jde" a někdy to "nejde". Dokonce jsem si prošel asi 2 žlučníkové koliky, která po pár dnech odezněly. Do té doby jsem byl přesvědčen, že žlučníkové kameny nemám. Nechal jsem si tedy udělat vyšetření a.... Na sono nenašli nic (2x v rozmení jednoho roku). Ale mezitím začli problémy s tlakem v podžebří. Postupem času jsem došel k poznání, že vzhledem k tomu, že jsem hypermobilní, tak se mi často se "blokují" žebra, klíční kosti, lopatky a já nevím co ještě. Ve chvíli kdy jsem takto blokovaný, tak je z nějakého důvodu blokovaný žlučník/žlučovody. Buď na ně tlačí nějaká kost, sval nebo cosi jiného a kamínek, který je tam usazený nechce ven. Způsobuje to ledacos, ale nejhorší to je, když je trávení zkažené do takové míry, že je problém pozřít cokoliv. Stačí ale zajít za šikovným fyzioterapeutem, který odblokuje to či ono a kamínek se uvolní a vše je v pořádku. Ale jen na čas. Máte s tímto někdo nějaké zkušenosti? Co konkrétně způsobuje tento problém? Zatím se mi nepovedlo najít fyzioterapeuta s kterým by byla rozumná řeč a dohodli jsme se cíleně na hledání dané blokády a jejím pravidelném preventivním odstraňování. Ať už je to kdekoliv, brání mi to evidentně v dokonalém pročištění žlučníku. Troufám si tvrdit, že jsem skoro na konci, ale pak mě situace vždy přesvědčí, že tam stále je nějaký malý hajzlík, který mne pošle do kolen. A pak nepomáhá nic jiného než fyzioterapie. Vysvětlujte ale na fyzioterapii, že tam nejste kvůli bolesti ramene nebo krku, ale aby vám odblovovali žebra, a tím zprůchodnili žlučovody. Přiznám, se že mne to už nebaví. A pokud by někdo věděl o fyzioterapeutovi z okolí Pardubic nebo Hradce Králové, který je "osvícený" budu rád.

Masochisti nechť si prohlédnou galerii na:
https://ocistajater.rajce.idnes.cz/

Indian

No to se těžko hledá smysluplná rada protože problém může být čistě psychický a pak babo raď jak z toho. Ono je to tak že očisty a různí fyzioterapeuti sice řeší tělo, ale pokud problém způsobuje duše je to všechno jenom takové lehké požehlení problému, ale na odstranění to bohužel nestačí. Viděl bych jako velice rozumné se zamyslet nad tím jak žiji, co mě dlouhodobě štve a čím vlastně ten okruh jater dráždím a možná tudy cesta povede.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pon dub 16, 2018 11:53 am 
Offline

Registrován: sob kvě 05, 2012 8:09 pm
Příspěvky: 86
Možno ještě takto, zkuste nechat srovnat záda, klouby, celé tělo Dormovo metodou, vyhledejte někoho, kdo to skutečně umí. Myslím, že vnitřní trávicí orgány a asi i další jsou prostě blokované od páteře. Prostě se něco uskřípne, tím utlačí něco a problémy s trávením a dalším jsou na světě. Až budou záda srovnaná, tak začít pravidelně chodit, nenechat zatuhnout, prostě chodit, procházky tempem jaké vám vyhovuje, již se objevují v parcích i šikovné stroje na protažení zad. Já takto trávicí i další problémy docela úspěšně zlepšila.
Myslím, že žlučník atd. nezpůsobuje problémy s páteří, ale naopak páteř způsobuje problémy s orgány. Pravidelná chůze, pak jaksi zajišťuje přirozené jakési proudění mízy nebo asi lymfy a ta už se o očistu postará sama. A bonus, chozením prodýcháte tělo a kyslík je třeba k dostatečnému fungování všech orgánů. Bez něho to nejde.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pon dub 16, 2018 4:55 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Ram píše:
Možno ještě takto, zkuste nechat srovnat záda, klouby, celé tělo Dormovo metodou, vyhledejte někoho, kdo to skutečně umí. Myslím, že vnitřní trávicí orgány a asi i další jsou prostě blokované od páteře. Prostě se něco uskřípne, tím utlačí něco a problémy s trávením a dalším jsou na světě. Až budou záda srovnaná, tak začít pravidelně chodit, nenechat zatuhnout, prostě chodit, procházky tempem jaké vám vyhovuje, již se objevují v parcích i šikovné stroje na protažení zad. Já takto trávicí i další problémy docela úspěšně zlepšila.
Myslím, že žlučník atd. nezpůsobuje problémy s páteří, ale naopak páteř způsobuje problémy s orgány. Pravidelná chůze, pak jaksi zajišťuje přirozené jakési proudění mízy nebo asi lymfy a ta už se o očistu postará sama. A bonus, chozením prodýcháte tělo a kyslík je třeba k dostatečnému fungování všech orgánů. Bez něho to nejde.

Tak jistě chození je určitě základ a je dobré chodit minimálně hodinu denně a raději více. Každopádně spojitost páteře a orgánů je jasná a zkušený terapeut by to měl být schopen odhalit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pon dub 16, 2018 10:12 pm 
Offline

Registrován: ned dub 15, 2018 7:20 pm
Příspěvky: 2
[quote="Ram":1cbpg3zu]Možno ještě takto, zkuste nechat srovnat záda, klouby, celé tělo Dormovo metodou, vyhledejte někoho, kdo to skutečně umí. Myslím, že vnitřní trávicí orgány a asi i další jsou prostě blokované od páteře. Prostě se něco uskřípne, tím utlačí něco a problémy s trávením a dalším jsou na světě. Až budou záda srovnaná, tak začít pravidelně chodit, nenechat zatuhnout, prostě chodit, procházky tempem jaké vám vyhovuje, již se objevují v parcích i šikovné stroje na protažení zad. Já takto trávicí i další problémy docela úspěšně zlepšila.
Myslím, že žlučník atd. nezpůsobuje problémy s páteří, ale naopak páteř způsobuje problémy s orgány. Pravidelná chůze, pak jaksi zajišťuje přirozené jakési proudění mízy nebo asi lymfy a ta už se o očistu postará sama. A bonus, chozením prodýcháte tělo a kyslík je třeba k dostatečnému fungování všech orgánů. Bez něho to nejde.[/quote:1cbpg3zu]
Nachodím toho celkem dost ale to samo o sobě nestačí. Dornovku můžu zkusit. Zrovna na zítra se mi někam povedlo narychlo "vecpat", tak uvidíme. Ta vaše úvaha o uskřípnutí vnitřních orgánů od páteře je přesně to, v čem já vidím problém. Mobilizační techniky, které mám například předepsané od rehabilitační lékařky pomáhají, ale ta Dornovka by mohla být lepší a třeba i dlouhodobější. K tomu protahování, tak to mám špatné zkušenosti. Vzhledem k mé hypermobilitě stačí málo a protahováním si zablokuju to, co mi předtím fyzioterapeut odblokoval. Takto jsem například začal a následně skončil s SM-Systémem.
Co se týče toho co způsobuje co, tak tady v tom vidím spíš takový začarovaný kruh. Jedno způsobuje druhé a druhé zpětně první. Dostat se z kruhu vlastním přičiněním je občas obtížné a impuls zvenčí dokáže hodně pomoct. Navíc mám mnoho zkušeností s tím, jak procházející žlučový kámen způsobí například zatuhnutí krku a jakmile se po nějakém tučnějším jídle uvolní a definitivně projde, tak se krk uvolní, prokřupu si ho protažením do stran a je pohoda. Po jaterní kůře jsem pro změnu kolikrát zažil dvoudenní bolest pravého kyčelního kloubu. Nic vážného, prostě následek toho, jak se to v těch uvolněných žluvodech ještě pořád hýbe. Za pár dnů to přešlo. Nevím, jestli je to tím, že jsem měl na startu v játrech větší nálož než většina lidí (mnoho 2cm kamenů asi není úplně standard; 1cm je běžná velikost a tu ani už nepočítám). Před časem jsem dokonce při vyšetření od jednoho z doktorů dostal informaci, že mám prý zvětšená

Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4030 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 244, 245, 246, 247, 248, 249, 250 ... 269  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz