Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 4:22 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 156 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Pohanka
PříspěvekNapsal: ned dub 01, 2018 8:46 pm 
Offline

Registrován: stř lis 08, 2017 9:23 am
Příspěvky: 30
Charakteristika profylaktických zložiek pohánky
www.vup.sk/en/download.php?bulID=267


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pohanka
PříspěvekNapsal: pon dub 02, 2018 10:02 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
marek15693 píše:
Charakteristika profylaktických zložiek pohánky
http://www.vup.sk/en/download.php?bulID=267

Dobrý materiál, celkem dost se z toho dá vyčíst.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pohanka
PříspěvekNapsal: čtv pro 20, 2018 5:09 pm 
Offline

Registrován: ned říj 14, 2018 9:04 am
Příspěvky: 190
Je možné jíst pohanku třeba 2x denně jako přílohu (cca 100g/jídlo) po delší dobu - více než rok? Nahradil jsem tím brambory, pečivo a bílou rýži. Někdy si dám i rýži natural, quinou, batáty a vyjímečně čirok, ale pohanku mám v 95% případů takto dlouhodobě. Mohl by tam vzniknout nějaký problém? popřípad čím to lze ještě nahradit? Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pohanka
PříspěvekNapsal: čtv pro 20, 2018 6:30 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 03, 2016 10:24 am
Příspěvky: 349
Mojzo píše:
Je možné jíst pohanku třeba 2x denně jako přílohu (cca 100g/jídlo) po delší dobu - více než rok? Nahradil jsem tím brambory, pečivo a bílou rýži. Někdy si dám i rýži natural, quinou, batáty a vyjímečně čirok, ale pohanku mám v 95% případů takto dlouhodobě. Mohl by tam vzniknout nějaký problém? popřípad čím to lze ještě nahradit? Děkuji

Mi chutná pohanka tak hrozitánsky moc, že v našem rodinném obilném (a bezmasém) období, jsem ji také jedl nejvíc, často i samotnou. Vyřazení pečiva je vhodné a bílá rýže také není kdovíco, jedná se vlastně o pochutiny, nikoliv o plnohodnotné potraviny. Místo rýže zkuste oves, samozřejmě natural, je ale hodně sladký, nehodí se ku použití všude tam, co rýže. A jezte hodně naklíčené věci, pokud vám chutná obilí. Pokud máte jinak pestrou stravu, dlouhodobě vám pohanka nemůže učinit problémy. Pohanka má tu výhodu, že má hodně zajímavou, zřetelnou, plnou, svou, chuť. Není to jen nějaká výplň na zasycení.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pohanka
PříspěvekNapsal: čtv pro 20, 2018 6:40 pm 
Offline

Registrován: sob zář 01, 2018 11:00 pm
Příspěvky: 525
Ctihodnymuz, nazvat bielu ryzu prakticky NIJAKEJ CHUTI pochutinou... \":lol:\" ...

_________________
Od 13.8. 2020 tu uz nikdy nepridem (teste sa). Idem sa pokusit zachranit svoj zivot - psychika ma dava prilis dole.... Som sklamany ZO VSETKEHO, bohuzial.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pohanka
PříspěvekNapsal: čtv pro 20, 2018 6:45 pm 
Offline

Registrován: sob zář 01, 2018 11:00 pm
Příspěvky: 525
Toto je co za blud ????
To akoze v pohanke lupanej termicky (horsi sposob) je 13,5g bielkovin na 100g, a v pohanke lupanej mechanicky (lepsi sposob) je 7,6g bielkovin na 100g ??? ...
To je co za FAIL ???? ....
Pan Jarda (alebo niekto iny), prosim, vyvratte to....


Přílohy:
Screenshot_20181220-174300.png
Screenshot_20181220-174300.png [ 218.27 KiB | Zobrazeno 14010 krát ]

_________________
Od 13.8. 2020 tu uz nikdy nepridem (teste sa). Idem sa pokusit zachranit svoj zivot - psychika ma dava prilis dole.... Som sklamany ZO VSETKEHO, bohuzial.
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pohanka
PříspěvekNapsal: čtv pro 20, 2018 8:05 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 03, 2016 10:24 am
Příspěvky: 349
Jednorazovy_Nick píše:
Ctihodnymuz, nazvat bielu ryzu prakticky NIJAKEJ CHUTI pochutinou... \":lol:\" ...

Bílá rýže je silně návyková. Jednak kvůlivá vzhledu ( v Orientu sugeruje zařazení se mezi "šlechtu", u nás prostě imponuje bělostí, "čistotou"), jednak kvůlivá sladké chuti, která se rozvine rozkladem škrobů v ní obsažených. Rozklad je rychlý, díky omletosti zrna.
A dále je návyková tím, jak skvěle se hodí ke všem masům a omáčkám, neb se s nimi pojí, nepere se s nimi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pohanka
PříspěvekNapsal: čtv pro 20, 2018 9:18 pm 
Offline

Registrován: ned říj 14, 2018 9:04 am
Příspěvky: 190
Mojzo píše:
Je možné jíst pohanku třeba 2x denně jako přílohu (cca 100g/jídlo) po delší dobu - více než rok? Nahradil jsem tím brambory, pečivo a bílou rýži. Někdy si dám i rýži natural, quinou, batáty a vyjímečně čirok, ale pohanku mám v 95% případů takto dlouhodobě. Mohl by tam vzniknout nějaký problém? popřípad čím to lze ještě nahradit? Děkuji

Ještě jsem se zapomněl zeptat na jednu věc a to je:

1. Někdy mám pohanku jako přílohu i k masu nebo si na ní dávám ghí. Je dobré tohle kombinovat s živočišným tukem?

2.Tuky obecně - můžu smíchat v jednom jídle více zdrojů tuků? Mám na mysli třeba tuk co je v mase, olivový olej na zelenině a na vrch ještě semínka?

Díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pohanka
PříspěvekNapsal: čtv pro 20, 2018 9:35 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Mojzo píše:
Ještě jsem se zapomněl zeptat na jednu věc a to je:

1. Někdy mám pohanku jako přílohu i k masu nebo si na ní dávám ghí. Je dobré tohle kombinovat s živočišným tukem?

2.Tuky obecně - můžu smíchat v jednom jídle více zdrojů tuků? Mám na mysli třeba tuk co je v mase, olivový olej na zelenině a na vrch ještě semínka?

Díky

1) Sloučením složek do jednoho jídla se sice brzdí trávení, ale i to má své výhody. Každopádně bude záležet na množství tuku pokud ho bude hodně nemusí to v kombinaci s obilovinou zrovna zlepšovat zdravotní stav.
2) Tuky se dají míchat i když mě nenapadá rozumný důvod proč by jste to dělal. Varianta kterou uvádíte není o čistém tuku to pak vůbec není problém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pohanka
PříspěvekNapsal: čtv pro 20, 2018 11:23 pm 
Offline

Registrován: sob zář 01, 2018 11:00 pm
Příspěvky: 525
ctihodnymuz píše:
Bílá rýže je silně návyková. Jednak kvůlivá vzhledu ( v Orientu sugeruje zařazení se mezi "šlechtu", u nás prostě imponuje bělostí, "čistotou"), jednak kvůlivá sladké chuti, která se rozvine rozkladem škrobů v ní obsažených. Rozklad je rychlý, díky omletosti zrna.
A dále je návyková tím, jak skvěle se hodí ke všem masům a omáčkám, neb se s nimi pojí, nepere se s nimi.

Ale sama o sebe pochutinou nie je \":-)\" Len sa s nicim "nepere"... Inak dobry sajrajt je ryza (hlavne biela) s vajickami.... Jedlo bez chuti... Taka pohanka s vajickami chuti lepsie. Najlepsia vsak ovos...z

_________________
Od 13.8. 2020 tu uz nikdy nepridem (teste sa). Idem sa pokusit zachranit svoj zivot - psychika ma dava prilis dole.... Som sklamany ZO VSETKEHO, bohuzial.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pohanka
PříspěvekNapsal: pát pro 21, 2018 7:46 pm 
Offline

Registrován: ned říj 14, 2018 9:04 am
Příspěvky: 190
Jarda píše:
1) Sloučením složek do jednoho jídla se sice brzdí trávení, ale i to má své výhody. Každopádně bude záležet na množství tuku pokud ho bude hodně nemusí to v kombinaci s obilovinou zrovna zlepšovat zdravotní stav.
2) Tuky se dají míchat i když mě nenapadá rozumný důvod proč by jste to dělal. Varianta kterou uvádíte není o čistém tuku to pak vůbec není problém.

Trávení brzdím, protože jím jen 3x denně větší porce, nechci jíst častěji kvůli inzulinové rezistenci. Když jím třeba 5x tak se cítím chvilku líp, ale po nějakém čase tělo začne fungovat špatně a je mi hůř.

Na to míchání tuků se ptám proto, protože mívám většinou hroznou chuť na jídlo, hlavně na tučné věci, takže si i třeba maso se zeleninou a pohankou posypu semínky, nebo si k tomu dám ořechy nebo celé avokádo. Problém v trávení mi to ale dělá jen když si to dám večer, proto se večer snažím snížit příjem tuku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pohanka
PříspěvekNapsal: pát pro 21, 2018 8:39 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 03, 2016 10:24 am
Příspěvky: 349
Jednorazovy_Nick píše:
Ale sama o sebe pochutinou nie je \":-)\" Len sa s nicim "nepere"... Inak dobry sajrajt je ryza (hlavne biela) s vajickami.... Jedlo bez chuti... Taka pohanka s vajickami chuti lepsie. Najlepsia vsak ovos...z

Joj, máš divné chutě. Obilniny s vajíčkem bych si nedal nikdy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pohanka
PříspěvekNapsal: pát pro 21, 2018 8:45 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Mojzo píše:
Trávení brzdím, protože jím jen 3x denně větší porce, nechci jíst častěji kvůli inzulinové rezistenci. Když jím třeba 5x tak se cítím chvilku líp, ale po nějakém čase tělo začne fungovat špatně a je mi hůř.

Na to míchání tuků se ptám proto, protože mívám většinou hroznou chuť na jídlo, hlavně na tučné věci, takže si i třeba maso se zeleninou a pohankou posypu semínky, nebo si k tomu dám ořechy nebo celé avokádo. Problém v trávení mi to ale dělá jen když si to dám večer, proto se večer snažím snížit příjem tuku.

Tak já netvrdím že máte jíst často, jenom jsem konstatoval že složené jídlo se tráví o hodně pomaleji než třeba pouze sacharidové jídlo.
Ořechy jsou obecně těžko stravitelné tedy brzdí ještě více a asi bych viděl rozumné je předem rozmixovat protože silně pochybuji že je dokážete s tím ostatním jídlem tak rozkousat aby je vůbec šlo strávit. Avokádo to je něco jiného tam problém většinou není.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pohanka
PříspěvekNapsal: pát pro 21, 2018 10:44 pm 
Offline

Registrován: úte úno 19, 2013 2:43 am
Příspěvky: 1954
Zrníčkový bochník by se mohl podávat jako test trávení. Funguje-li vše jak má je stráven, nefunguje-li je vyloučen v nezměněné podobě celých zrn a semínek. http://www.maskrtnica.cz/vicezrnny-bochnik/

_________________
http://www.aeronet.news
https://protiproud.info/
https://www.parlamentnilisty.cz/
https://vk.com/irenaaneri
https://www.naturalnews.com/





Citát: "Nemoc je okem viditelná a elektroakupunkturou měřitelná, i když nemocniční laboratoř mlčí."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Pěna v pohance?
PříspěvekNapsal: čtv úno 11, 2021 5:26 pm 
Offline

Registrován: stř led 08, 2020 10:16 pm
Příspěvky: 87
Bydliště: Praha
Zdravim, pročpak vzniká v pohance pěna?

A solí se pouze na chuť, nebo i z jiného důvodu?
Olej se používá, aby se jídlo nepřilepovalo při vaření na dně hrnce?

Díky.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 156 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz