Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 4:12 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 152 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Roztroušená skleroza a Candida
PříspěvekNapsal: čtv led 04, 2018 12:09 am 
Offline

Registrován: úte úno 19, 2013 2:43 am
Příspěvky: 1954
MartinG píše:
Já jsem vždy na sklonku roku a v jeho začátcích v šíleném pracovním nasazení, takže nemám čas vše řádně přečíst, ale jak se zbavit lepku. Rád bych si to vyzkoušel. Toto mi radil i pan Mudr Frej z Prahy, co dělá Ajurvédu, ke kterému jsem jeden čas docházel. Teorie pana Jardy říká, že Kamut či Špalda nevadí, ale z různých citací tady bych měl mít hospodářství a vše si dělat sám jako sedláci dělali dříve. Jde o to co dělat a jak se chovat při případné služební cestě nebo i dovolené mimo domov. Tam je problém vždycky. Já říkám že je za 4 minuty 12 pro nějakou silnou změnu, která se projeví brzo po nasazení, ale poradíte kde začít, stále v tom množství informací plavu \":-(\" Děkuji moc

Co čtu toto fórum, tak jako alternativu k pšenici pan Jarda obvykle zmiňoval pseudoobiloviny (jáhly a pohanku). Osobně pšenici jednozrnku, kamut (dvouzrnka) a špaldu nemám vyzkoušenu, považuji ji spíše za módní vlnu a zdravému člověku nebude vadit ledacos, natož původní nestříkané odrůdy.

"Obsah bílkovin se pohybuje ve špaldě zpravidla mezi 14-19 %, je tedy vyšší, než u pšenice seté. Co se týká aminokyselinového složení, je prakticky totožné s pšenicí setou. Množství lepkového podílu bývá podobné, spíše vyšší."
http://www.nominal.cz/blog/17-novinka-celozrnna-spaldova-mouka-nominal.html
http://alternativashop.cz/cs/content/13-jednozrnka

Lepek dělá problémy těm, kteří mají toxoplasmu na nervech a prvoky v trávicím traktu.
"Podle těchto studií se domníváme, že existuje vztah mezi některými parazitárními infekcemi, jako je Toxoplasma gondii, a rozvojem CD, helmintových infekcí a vývojem IBD, Dientamoeba fragilis a B. hominis a vývojem IBS."
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4403024/

_________________
http://www.aeronet.news
https://protiproud.info/
https://www.parlamentnilisty.cz/
https://vk.com/irenaaneri
https://www.naturalnews.com/





Citát: "Nemoc je okem viditelná a elektroakupunkturou měřitelná, i když nemocniční laboratoř mlčí."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Roztroušená skleroza a Candida
PříspěvekNapsal: pon led 22, 2018 1:17 am 
Offline

Registrován: čtv kvě 24, 2012 1:33 pm
Příspěvky: 44
Yejb píše:
TO MartinG:
dobrý den. Také sleduji Váš zajímavý vývoj. Berete enzymy? A také, psal jste na radu vysazení lepku&mléka, že lepek "téměř" nejíte. Zde ve veřejnosti panuje velký omyl. Lepek se bud nesmí jíst vůbec (metoda která se nazývá cold turkey- vysazení ihned a 100%), nebo je jedno kolik ho jíte. Při konzumaci lepku nejde ani tak o to, že zalepuje střeva (zde může být relevance se SIBO, leaky gut a podobně), ale jak působí na imunitní systém. Lepek se stráví, ale protilátky v imunitním systému jsou v těle patrné několik dní. Jsou lidé, kteří jí bezlepkově a pokud sní cokoli s lepkem, trvá jim pocitově i 20 dní, než se protilátky v těle usadí. Ty protilátky se ale odbourávají extrémně pomalu, prý až 2 měsíce. Pokud vysadíte 100% lepku, je to malá revoluce. Několik prvních dní budete mít abstinenční příznaky. Čistý budete za 4-6 měsíců. A pak poznáte, když si dáte v restauraci rýži, "která může obsahovat stopy lepku" sám na sobě a okamžitě. Vysadit lepek 100% je dost zajímavá věc a řadě lidí zlepšila i neuropříznaky. Je tedy nejlepší kupovat potraviny, které mají označené alergeny a lepek mezi nimi není. Řešením ale není konzumace přirozeně bezlepkových potravin, které "mohou obsahovat stopy lepku". Já se stejně divím, že nadnárodní řetězce, nebo i místní výrobci zdravých/bio potravin si nedají záležet a porcují rýži, pohanku, sůl na pásech, kde se porcuje pšenice. Bezlepková potravina rýže nebo pohanka, která "může obsahovat stopy lepku", je asi jako nafta, která může obsahovat stopy benzinu...

Dobrý den, chci se zeptat, jaké enzymy bych měl brát ? S tím lepkem je to těžké, ano jím ho, ještě jsem úplně bez lepku nebyl, ale to se chystám v nejbližších dnech zastavit a lepek nepřijímat vůbec. Ale i tak to vidím jako velice problematické. Ten zákaz tedy platí i na žito, špaldu i kamut ? Ja se v tom nějak špatně orientuji. Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Roztroušená skleroza a Candida
PříspěvekNapsal: úte led 23, 2018 9:44 pm 
Offline

Registrován: čtv kvě 24, 2012 1:33 pm
Příspěvky: 44
Dobrý den pane Zajíčku,

píšu zhruba po 14 ti dnech co jsem začal užívat 2g humátů rozdělených do 3 dávek denně, ale můj stav opět plíživě zhoršuje. Tak vůbec nevím, zda-li to s tím nějak pohne. Žádný "Zázrak" se zatím nekonal. Stresy jsem také odhodil a jsem mnohem více v klidu. Zrovna přes víkend jsem řešil docela náročné věci a stále jsem byl v klidu a vše i sám vyřešil. Už tak nějak nevím co mám dělat jestli k tomu začít pouze pít zeleninové šťávy plné enzymů, opravdu nevím ... nejspíše brzo skončím na kortikoidech. Děkuji za reakci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Roztroušená skleroza a Candida
PříspěvekNapsal: sob úno 17, 2018 11:33 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
MartinG píše:
Dobrý den pane Zajíčku,

píšu zhruba po 14 ti dnech co jsem začal užívat 2g humátů rozdělených do 3 dávek denně, ale můj stav opět plíživě zhoršuje. Tak vůbec nevím, zda-li to s tím nějak pohne. Žádný "Zázrak" se zatím nekonal. Stresy jsem také odhodil a jsem mnohem více v klidu. Zrovna přes víkend jsem řešil docela náročné věci a stále jsem byl v klidu a vše i sám vyřešil. Už tak nějak nevím co mám dělat jestli k tomu začít pouze pít zeleninové šťávy plné enzymů, opravdu nevím ... nejspíše brzo skončím na kortikoidech. Děkuji za reakci.

Tak kortikoidy stejně pouze obcházení adrenální nedostatečnost a suplují do určité míry imunitní systém pacienta, tedy není rozumnější dostat tyto dvě složky do ideální kondice pomocí bylin a klidu. Humáty pochopitelně nejsou samospásné a řeší pouze problematiku virů, tedy jenom jednu z mnoha možných příčin i když docela zásadní. Klidně mě zavolejte a probereme to.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Roztroušená skleroza a Candida
PříspěvekNapsal: pát úno 23, 2018 4:20 pm 
Offline

Registrován: čtv kvě 24, 2012 1:33 pm
Příspěvky: 44
Jarda píše:
Tak kortikoidy stejně pouze obcházení adrenální nedostatečnost a suplují do určité míry imunitní systém pacienta, tedy není rozumnější dostat tyto dvě složky do ideální kondice pomocí bylin a klidu. Humáty pochopitelně nejsou samospásné a řeší pouze problematiku virů, tedy jenom jednu z mnoha možných příčin i když docela zásadní. Klidně mě zavolejte a probereme to.

Dobrý den, poradíte mi prosím v čem dělám chybu ? To že užívám Humáty jsem na svém zdraví zatím moc nepocítil, poctivě jsem užíval 1g 2x denně, vkládal jsem do nich velké naděje. Před týdnem opět ATB a zánět průdušek a skoro 39st teploty. Jedu ještě celkovou detoxikaci, doplňuju minerály, stopové prvky, vitamíny, držím 16h půsty denně a 8h denně jím, ale prsty mě stále slábnou a jak říkám nohu mám celkově jako hadrovou panenku. Schodil jsem váhu z 85Kg na 79,5Kg, což mě potěšilo, Asthma je stále. Defekace stále nic moc, ale průjmy zmizely ani po ATB se neobjevily. Do toho beru CBD olej a ta noha je lepší, než bez něj, to nepopírám, ale stále padám do propasti. Objevila se mi jakási svědivá vyrážka na rukou, buď nějací šmejdi lezou ven, nebo nevím. O víkendu se chystám udělat střevní očistu klistýrem ...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Roztroušená skleroza a Candida
PříspěvekNapsal: sob úno 24, 2018 3:13 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
MartinG píše:
Dobrý den, poradíte mi prosím v čem dělám chybu ? To že užívám Humáty jsem na svém zdraví zatím moc nepocítil, poctivě jsem užíval 1g 2x denně, vkládal jsem do nich velké naděje. Před týdnem opět ATB a zánět průdušek a skoro 39st teploty. Jedu ještě celkovou detoxikaci, doplňuju minerály, stopové prvky, vitamíny, držím 16h půsty denně a 8h denně jím, ale prsty mě stále slábnou a jak říkám nohu mám celkově jako hadrovou panenku. Schodil jsem váhu z 85Kg na 79,5Kg, což mě potěšilo, Asthma je stále. Defekace stále nic moc, ale průjmy zmizely ani po ATB se neobjevily. Do toho beru CBD olej a ta noha je lepší, než bez něj, to nepopírám, ale stále padám do propasti. Objevila se mi jakási svědivá vyrážka na rukou, buď nějací šmejdi lezou ven, nebo nevím. O víkendu se chystám udělat střevní očistu klistýrem ...

Vše v těle se motá kolem střevních bakterií a toho jak je krmíte a jak kadíte. Základem úspěchu je špičkově kadit, což bych v případě nemoci vyzkoušel seřídit na tři defekace denně klidně i Zaječickou hořkou. Vyzkoušejte zvednout kalorický příjem hlavně v potravinách s nízkým glykemickým indexem a vše se snažte podřídit tomu požadavku na defekaci. Ideální je zařadit do stravy hořké a kyselé chutě tím se stimuluje produkce žluče a opět se tím likvidují šmejdi ve střevě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Roztroušená skleroza a Candida
PříspěvekNapsal: úte bře 27, 2018 11:58 pm 
Offline

Registrován: čtv kvě 24, 2012 1:33 pm
Příspěvky: 44
Jarda píše:
Vše v těle se motá kolem střevních bakterií a toho jak je krmíte a jak kadíte. Základem úspěchu je špičkově kadit, což bych v případě nemoci vyzkoušel seřídit na tři defekace denně klidně i Zaječickou hořkou. Vyzkoušejte zvednout kalorický příjem hlavně v potravinách s nízkým glykemickým indexem a vše se snažte podřídit tomu požadavku na defekaci. Ideální je zařadit do stravy hořké a kyselé chutě tím se stimuluje produkce žluče a opět se tím likvidují šmejdi ve střevě.

Zdravím Vás,tak se ozývám opět po delší době. Bohužel jsem skončil na 9 denní kortikoidové terapii, vypadalo to tak že mi to nepomůže, ale cítím se lépe, ani mě po jejich postupném vysazení nepálila noha - bývalo to zvykem. Vyrážna na rukou při braní těch kortikoiudu zmizela, ale vrátila se i když jsem dělal jaterní očistu, teď bylo těch kamenu nejméně v celé historii jaterek, ale na tu vyrážku to vůbec nepomohlo. Defekace - řídčí stolice minimálně 1x denně. Paní mudr mi řekla, že tomu nerozumí a žene mě na kožní, ale mě se tak nikam chodit nechce a rád bych se té vyrážky zbavil sám a na dobro, ale vůbec nevím s čím to souvisí. Humáty jsem asi na 4 týdny vysadil, protože beru spousty jiných věcí, piju i čerstvé ovocno-zeleninové šťávy. Po nich ta vyrážka nemůže být, byla už před tím. Změnil jsem i jídelníčřek, jím třeba vařenou zeleninu a jako přílohu čerstvou zeleninu - Rukola, čejkanka a směs listových salátů atp. To mám jako přílohu s jídlem snad každý den, leč vyrážka je stále a na tu to vliv nemá. Jak to myslíte s tou zaječickou, kolikrát denně se pije a můžete napsat konkrétně z jaké zeleniny získat kyselou a hořkou chuť, teda co a kolik toho jíst ? Děkuji ...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Roztroušená skleroza a Candida
PříspěvekNapsal: stř bře 28, 2018 11:36 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
MartinG píše:
Zdravím Vás,tak se ozývám opět po delší době. Bohužel jsem skončil na 9 denní kortikoidové terapii, vypadalo to tak že mi to nepomůže, ale cítím se lépe, ani mě po jejich postupném vysazení nepálila noha - bývalo to zvykem. Vyrážna na rukou při braní těch kortikoiudu zmizela, ale vrátila se i když jsem dělal jaterní očistu, teď bylo těch kamenu nejméně v celé historii jaterek, ale na tu vyrážku to vůbec nepomohlo. Defekace - řídčí stolice minimálně 1x denně. Paní mudr mi řekla, že tomu nerozumí a žene mě na kožní, ale mě se tak nikam chodit nechce a rád bych se té vyrážky zbavil sám a na dobro, ale vůbec nevím s čím to souvisí. Humáty jsem asi na 4 týdny vysadil, protože beru spousty jiných věcí, piju i čerstvé ovocno-zeleninové šťávy. Po nich ta vyrážka nemůže být, byla už před tím. Změnil jsem i jídelníčřek, jím třeba vařenou zeleninu a jako přílohu čerstvou zeleninu - Rukola, čejkanka a směs listových salátů atp. To mám jako přílohu s jídlem snad každý den, leč vyrážka je stále a na tu to vliv nemá. Jak to myslíte s tou zaječickou, kolikrát denně se pije a můžete napsat konkrétně z jaké zeleniny získat kyselou a hořkou chuť, teda co a kolik toho jíst ? Děkuji ...

Základ je vyštelovat vejfuk a dokud není defekace ideální těžko se může něco zásadně změnit. Musíte nějak docílit jednou až třikrát denně pěknou kaštanově hnědou šišku, která prakticky nezapáchá, nelepí se k záchodu a potopí ve vodě, to je základ a dost to závisí na HCl v žaludku, kterou právě vysoký kortizol vypíná. Podle všeho si jí tvoříte málo, tedy si udělejte krkací test a pokud se problém potvrdí jednoznačně dodávat 20-40 kapek v koncentraci 3,5% po každém jídle a dělá to docela divy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Roztroušená skleroza a Candida
PříspěvekNapsal: stř bře 28, 2018 12:47 pm 
Offline

Registrován: úte zář 01, 2015 12:37 pm
Příspěvky: 61
Jarda píše:
Základ je vyštelovat vejfuk a dokud není defekace ideální těžko se může něco zásadně změnit. Musíte nějak docílit jednou až třikrát denně pěknou kaštanově hnědou šišku, která prakticky nezapáchá, nelepí se k záchodu a potopí ve vodě, to je základ a dost to závisí na HCl v žaludku, kterou právě vysoký kortizol vypíná. Podle všeho si jí tvoříte málo, tedy si udělejte krkací test a pokud se problém potvrdí jednoznačně dodávat 20-40 kapek v koncentraci 3,5% po každém jídle a dělá to docela divy.

Má na tvorbu HCL v průběhu dne i adrenal cortex užitý ráno společně se snídaní?
Moc děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Roztroušená skleroza a Candida
PříspěvekNapsal: stř bře 28, 2018 2:29 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Ondrejk píše:
Má na tvorbu HCL v průběhu dne i adrenal cortex užitý ráno společně se snídaní?
Moc děkuji

Jde o to zda pomocí toho přípravku rovnáte kortizol pouze do rozumné hladiny nebo to ženete do hladin nesmyslných a pak by to pochopitelně HCl snižovalo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Roztroušená skleroza a Candida
PříspěvekNapsal: stř čer 06, 2018 2:03 pm 
Offline

Registrován: úte zář 01, 2015 12:37 pm
Příspěvky: 61
Věděli byste, proč se v létě víc rozjíždí symptomy RS, i když je zánět (CRP) v normě? V teple se víc množí parazité a candida a to ovlivňuje stav nebo proč je to teď v teple horší? Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Roztroušená skleroza a Candida
PříspěvekNapsal: stř čer 06, 2018 4:22 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Ondrejk píše:
Věděli byste, proč se v létě víc rozjíždí symptomy RS, i když je zánět (CRP) v normě? V teple se víc množí parazité a candida a to ovlivňuje stav nebo proč je to teď v teple horší? Děkuji

Teplo je jang, zánět je jang a více jang = více zánětu i skrytého. Asi by to chtělo vyloženě protizánětlivou a ochlazující stravu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Roztroušená skleroza a Candida
PříspěvekNapsal: stř čer 06, 2018 5:44 pm 
Offline

Registrován: úte zář 01, 2015 12:37 pm
Příspěvky: 61
Jarda píše:
Teplo je jang, zánět je jang a více jang = více zánětu i skrytého. Asi by to chtělo vyloženě protizánětlivou a ochlazující stravu.

Aha, takže hodně zeleniny, ovoce (mimo hlavní jídla, aby nekvasilo) a pokud maso, tak jen rybu nebo třeba krůtí a pohanku a rýži? Mohl bych to řešit tak, že uvařenou rýži, pohanku nebo maso uvařím a pak nechám vychladnout na pokojovou teplotu? Dá se pak toto označit taky za jin? Přidám ještě trochu čaje ze zázvoru a kurkumy, snad to pomůže.

Pak by šly zařadit ještě studené sprchy ráno a večer. Je to v pohodě nebo pak následné prokrvení a oteplení těla není žádoucí? Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Roztroušená skleroza a Candida
PříspěvekNapsal: stř čer 06, 2018 6:51 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Ondrejk píše:
Aha, takže hodně zeleniny, ovoce (mimo hlavní jídla, aby nekvasilo) a pokud maso, tak jen rybu nebo třeba krůtí a pohanku a rýži? Mohl bych to řešit tak, že uvařenou rýži, pohanku nebo maso uvařím a pak nechám vychladnout na pokojovou teplotu? Dá se pak toto označit taky za jin? Přidám ještě trochu čaje ze zázvoru a kurkumy, snad to pomůže.

Pak by šly zařadit ještě studené sprchy ráno a večer. Je to v pohodě nebo pak následné prokrvení a oteplení těla není žádoucí? Děkuji

Tak vyzkoušejte a místo pohanky bych dal čirok. Nutričně je to skoro totéž, ale je silně protizánětlivý.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Roztroušená skleroza a Candida
PříspěvekNapsal: pát čer 08, 2018 4:21 pm 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
Doporučím dva odkazy:
1) http://www.arltma.com/Newsletters/Multi ... isNews.htm

2) Orthomolekulární přístup k RS:


Naposledy upravil pefi dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
1


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 152 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz