Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 6:44 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 152 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Křečové žíly
PříspěvekNapsal: stř bře 22, 2017 12:04 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 21, 2009 7:32 am
Příspěvky: 480
Bydliště: Nové Město na Moravě
Xion píše:
Pokial zijes duchovne a nepotrebujes ziadnu vacsiu fyzicku aktivitu, tak na ovoci a zelenine sa da urcite prezit, teda nezomries. Pozor vsak na chyby, taky mango (urcite poznas), prisiel o zuby, ale videl to kvoli tomu, ze jedol nezrele ovocie. Cize, nepotrebujes nic dalsie. Ja by som ale aj tak konzumoval lanove, chia a dynove semienka k tomu, dynove su bielkovinova bomba. Ved to mozu aj vitariani. A si poisteny. Mas tam kompletnu bielkovinu, chia a lan ma omega-3, dynove zas protiparazitalne vlastnosti. (najlepsie jest ich k ananasu a papaji, spolu s papajovymi semienkami)
Hlavne nejest mak, sezam a slnecnicu, alebo len velmi malo (obcas maskrty), ktorej maju omega-6.

ahoj,
jasně, mango a květa \":-)\"
sem tam si píšem přes půlku zeměkoule

hrome - že mák sezam slunečnice mají přespříliš omega šestky jsem si neuvědomil, oj, měl bych u nich ubrat na kvantitě
díky \":-)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Křečové žíly
PříspěvekNapsal: ned bře 26, 2017 11:30 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Jindra píše:
teď jsem se trochu zalekl, Jaroslave, a moc Vás prosím:
Moje milovaný "kafe" si totiž (jako "vitarián", ale "kafe" tomu jen tak říkám - nemám to s kafem nic společnýho) dělám tak, že minimálně na den namočím půlku zavařovačky (čili na objem tak 3-4 deci) máku, aby pěkně změkl, a pak to proženu Angelem společně s třema čtyřma mrkvema, který to makový mléko osladí
tahle směs (makové mléko a mrkvová ščáva) je ohromně ohromně dobroučká, plný žůžo a mňamko

navíc si u tý pochoutky říkám, že tělu vrazím nějakej ten vápník...
(i když kolik dneska nutričně chudej mák z nepřirozenýho zemědělství vlastně toho vápníku obsahuje... možná aj docela bídně)

a tak to možná není nejlepší nápad? taková dávka vápníku vysává zásoby hořčíku, jestli tomu dobře rozumím? nehledě na nadbytek omega-6, což samozřejmě není OK, to vím...

Jardo prosím Vás o slůvko, děkuju moc

Ono je těžké to nějak poznat u relativně zdravého člověka a navíc tělo zdravého člověka si je schopno celkem bez problémů nedostatky porovnat. Každopádně mákem může člověk přijímat moc železa, což není zvláště u některých lidí žádoucí a mnoho vápníku což je také problém a ještě si zhoršovat záněty omega 6 mastnou kyselinou. Nemyslím si že takové problémy vzniknou nějak rychle, ale z dlouhodobého pohledu to možné určitě je. Preventivně bych si minimálně občas spočítal nutriční hodnoty stravy na nutriční kalkulačce cronometer.com a dle toho se orientoval co mám přepálené a co v hrubém deficitu. Další dobrý postup je sledovat si alespoň jednou ročně zásadní hodnoty z krve, což také umožní člověku celkem včas zareagovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Křečové žíly
PříspěvekNapsal: úte dub 11, 2017 9:44 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 21, 2009 7:32 am
Příspěvky: 480
Bydliště: Nové Město na Moravě
Jarda píše:
Ono je těžké to nějak poznat u relativně zdravého člověka a navíc tělo zdravého člověka si je schopno celkem bez problémů nedostatky porovnat. Každopádně mákem může člověk přijímat moc železa, což není zvláště u některých lidí žádoucí a mnoho vápníku což je také problém a ještě si zhoršovat záněty omega 6 mastnou kyselinou. Nemyslím si že takové problémy vzniknou nějak rychle, ale z dlouhodobého pohledu to možné určitě je. Preventivně bych si minimálně občas spočítal nutriční hodnoty stravy na nutriční kalkulačce cronometer.com a dle toho se orientoval co mám přepálené a co v hrubém deficitu. Další dobrý postup je sledovat si alespoň jednou ročně zásadní hodnoty z krve, což také umožní člověku celkem včas zareagovat.

Jardo moc Vám děkuju
a protože u mne jde o dlouhodobé hledisko (protože vynikající makové mléko ve velkém piji třetím čtvrtým rokem, přičemž ročně mi na to padne 60 kg máku), raději uberu, i když tedy je to úžasná dobrota


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Křečové žíly
PříspěvekNapsal: pát dub 14, 2017 11:53 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Jindra píše:
Jardo moc Vám děkuju
a protože u mne jde o dlouhodobé hledisko (protože vynikající makové mléko ve velkém piji třetím čtvrtým rokem, přičemž ročně mi na to padne 60 kg máku), raději uberu, i když tedy je to úžasná dobrota

Mak je super na maskrty, ale na zdravie pravidelne a vo vacsich mnozstvach by som ho nejedol.
Tu rezervu, ktoru mozes prijat ako omega-6, kym ti vyskoci prilis vysoko pomer ku omega-3, urcite setri na tieto dve
dynove semienka a avokado. Tieto obe 2 maju omega-6 m.k. ale su ovela viac zdravsie, nez slnecnica, mak ci sezam, teda ponukaju ovela viac nutricnych hodnot. Dynove maju kompletnu bielkovinu, vysoke bielkovinove skore, a protiparazitalne vlastnsoti. A avokado snad ani nemusim predstavovat, to je superpotravina. Napriklad, tuky z avokada zvysuju vstrebavanie lykopenu ci niektorych karotenov, niekolkonasobne. Inymi slovami oplati sa ho jest aspon v malych mnozstvach denne,
hlavne k zelenine a rajcinam.
(http://www.eatingwell.com/nutrition_hea ... _advantage)
Ja teda z omega-6 veci jem len tieto dve. (mak obcas v maskrte, tomu sa fakt ze zle odolava. \":)\")

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Křečové žíly
PříspěvekNapsal: stř bře 14, 2018 7:41 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 08, 2018 2:03 am
Příspěvky: 5
Dobrý den,
trápí mě problém s křečovými žilami na lýtku. Dle doktorky jde o drobné žilky, kterým příjem hořčíku a "alternativní léčba" nepomůže a měl bych jít na sklerotizaci. V tom stejném místě se mi, teď už bohužel pravidelně, opakuje zánět žil.
Jsem po operaci žlučníku a sleziny (sferocytóza), v rodině kvete leidenská mutace - já sám jsem negativní, 24 let, BMI cca 25,3. Pitný režim min 4 litry denně. Beru Detralex a teď ještě i Anopyrin (mělo by to být podobné Acylpyrinu)

Postupoval byste bez výjimek stejně s léčbou jako u "zdravého" jedince? Tj. srovnat pH, hořčík, vit C na maximum, rutin, B komplex, omega 3, pohyb, masírovat jablečným octem... vše co tu už bylo mnohokrát probírané, nebo bych si měl dát na něco pozor?

Děkuji za odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Křečové žíly
PříspěvekNapsal: stř bře 14, 2018 8:54 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
student píše:
Dobrý den,
trápí mě problém s křečovými žilami na lýtku. Dle doktorky jde o drobné žilky, kterým příjem hořčíku a "alternativní léčba" nepomůže a měl bych jít na sklerotizaci. V tom stejném místě se mi, teď už bohužel pravidelně, opakuje zánět žil.
Jsem po operaci žlučníku a sleziny (sferocytóza), v rodině kvete leidenská mutace - já sám jsem negativní, 24 let, BMI cca 25,3. Pitný režim min 4 litry denně. Beru Detralex a teď ještě i Anopyrin (mělo by to být podobné Acylpyrinu)

Postupoval byste bez výjimek stejně s léčbou jako u "zdravého" jedince? Tj. srovnat pH, hořčík, vit C na maximum, rutin, B komplex, omega 3, pohyb, masírovat jablečným octem... vše co tu už bylo mnohokrát probírané, nebo bych si měl dát na něco pozor?

Děkuji za odpověď

Tak podle mě není důvod něco dělat jinak a asi bych pil méně cca 30 ml/kg váhy a den, jinak se vyplavují zbytečně i minerály což není nutné. Každopádně bych viděl rozumné se podívat na stav feritinu a pokud bude vysoký ideálně snížit darováním krve.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Křečové žíly
PříspěvekNapsal: čtv bře 15, 2018 9:57 am 
Offline

Registrován: úte bře 05, 2013 8:33 am
Příspěvky: 112
student píše:
Pitný režim min 4 litry denně. Beru Detralex a teď ještě i Anopyrin (mělo by to být podobné Acylpyrinu) [/b]

Děkuji za odpověď

Pitný režim 4 litry denně je straně moc a nezatěžuje to jen ledviny, ale zhoršuje i křečové žíly.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Křečové žíly
PříspěvekNapsal: čtv bře 15, 2018 10:58 am 
Offline

Registrován: úte úno 27, 2018 4:34 pm
Příspěvky: 123
Willis píše:
Pitný režim 4 litry denně je straně moc a nezatěžuje to jen ledviny, ale zhoršuje i křečové žíly.

Pít denně 4 litra je v podstatě pomalá sebevražda. \":D\" \":shock:\" \":D\" \":shock:\"


Naposledy upravil Lukopren dne čtv bře 15, 2018 3:12 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Křečové žíly
PříspěvekNapsal: čtv bře 15, 2018 12:38 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 08, 2018 2:03 am
Příspěvky: 5
Možná je to moc, ale rozhodně tu vodu do sebe netlačím na sílu. Přijde mi to úplně přirozený \":?\" Žádný nárazový pití velkýho množství.

Úterní příklad:
Ráno, kolem 8, půl litru.
Dopoledne, 9-12, litr.
Odpoledne, 12-18, dva litry.
Pak během dvou hodin, kdy jdu na bazén, plavu a jdu z bazénu, zvládnu flašku Magnesie.
Večer 22-24 klidně další litr.

To dává dokonce 6 litrů...

Budu na to myslet a omezím množství.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Křečové žíly
PříspěvekNapsal: čtv bře 15, 2018 3:21 pm 
Offline

Registrován: úte úno 27, 2018 4:34 pm
Příspěvky: 123
student píše:
Možná je to moc, ale rozhodně tu vodu do sebe netlačím na sílu. Přijde mi to úplně přirozený \":?\" Žádný nárazový pití velkýho množství.

Úterní příklad:
Ráno, kolem 8, půl litru.
Dopoledne, 9-12, litr.
Odpoledne, 12-18, dva litry.
Pak během dvou hodin, kdy jdu na bazén, plavu a jdu z bazénu, zvládnu flašku Magnesie.
Večer 22-24 klidně další litr.

To dává dokonce 6 litrů...

Budu na to myslet a omezím množství.


Vypít 6 litrů vody je opravdu sebevražda. Mimochodem, například rozředění žaludečních kyselin naprosto připraví žaludek o schopnost trávit potravu. To jako vůbec nejíš??? Neumím si ani představit, kolikrát chodíš v noci během spánku na záchod.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Křečové žíly
PříspěvekNapsal: čtv bře 15, 2018 3:36 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
student píše:
Možná je to moc, ale rozhodně tu vodu do sebe netlačím na sílu. Přijde mi to úplně přirozený \":?\" Žádný nárazový pití velkýho množství.

Úterní příklad:
Ráno, kolem 8, půl litru.
Dopoledne, 9-12, litr.
Odpoledne, 12-18, dva litry.
Pak během dvou hodin, kdy jdu na bazén, plavu a jdu z bazénu, zvládnu flašku Magnesie.
Večer 22-24 klidně další litr.

To dává dokonce 6 litrů...

Budu na to myslet a omezím množství.

Tak to je opravdu dost mimo, určitě to srovnejte na nějaké rozumné množství.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Křečové žíly
PříspěvekNapsal: pát bře 16, 2018 7:34 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 08, 2018 2:03 am
Příspěvky: 5
Lukopren píše:
Vypít 6 litrů vody je opravdu sebevražda. Mimochodem, například rozředění žaludečních kyselin naprosto připraví žaludek o schopnost trávit potravu. To jako vůbec nejíš??? Neumím si ani představit, kolikrát chodíš v noci během spánku na záchod.

Samozřejmě, že jím a nevšiml jsem si, že bych měl nějaké problémy s trávením. V noci jsem na záchod snad v životě nešel a ráno se, při těch zhruba 4 litrech vody za den, určitě nebudím kvůli plnému močovému měchýři.
Jarda píše:
Tak to je opravdu dost mimo, určitě to srovnejte na nějaké rozumné množství.

Už jsem to vymyslel. Voda s chloridem hořečnatým je fakt hnusná (1 litr vody a cca půl polévkové lžíce), té tolik nevypiji...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Křečové žíly
PříspěvekNapsal: pát bře 16, 2018 10:09 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
student píše:
Už jsem to vymyslel. Voda s chloridem hořečnatým je fakt hnusná (1 litr vody a cca půl polévkové lžíce), té tolik nevypiji...

Tak to je pravda že to zase tak pitné není, do toho je potřeba se trochu nutit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Křečové žíly
PříspěvekNapsal: sob bře 17, 2018 7:59 am 
Offline

Registrován: pon srp 01, 2011 9:10 pm
Příspěvky: 143
Naja píše:
Děkuji za odpověď. Chtěla bych se ještě zeptat jak vhodně doplňovat vitamín B12? A jak se díváte na kvalitní bílý jogurt - dá se považovat za živou stravu?
Děkuji.

https://www.google.ca/search?q=zdravi+az+jogurt+zdrav%C3%BD&gws_rd=cr&dcr=0&ei=va2sWqHjGoKusAWJh4yYAg \":|\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Křečové žíly
PříspěvekNapsal: pon bře 19, 2018 10:41 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 08, 2018 2:03 am
Příspěvky: 5
student píše:
(1 litr vody a cca půl polévkové lžíce)

Půl lžičky bylo evidentně víc, než množství žádané mým tělem. Nicméně mě to pravděpodobně totálně položilo, od soboty mám teplotu a jsem nemocný \":lol:\"


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 152 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz