Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 7:27 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 150 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Koření a dochucovadla
PříspěvekNapsal: stř led 10, 2018 9:52 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
[quote="Xion":33f0mqmj]No vsak to, ze chcelo by to poznat presnu pravdu. Ide o toxicku latku a tak by to bolo najlepsie stanovit maximalnu davku, u ktorej este urcite nehrozia zdravotne problemy. Ja zatial tak nejak podla vlastneho odhadu davam pol cajovej lyzicky denne. Ale tak ma napadlo, ci uz i to nieje privela, respektive ci by sa nedalo ist aj vyssie.

Jarda - dakujem za odpoved, cejlonskej viem ze sa da vela, aj 10 gramov denne by sa dalo, kedze obsahuje 20-60x menej kuraminu, nez obycajna. Bohuzial, pri cene 100 euro za kilo, sa jej neda brat vela, ide to prilis do penazi.[/quote:33f0mqmj]
Tak jistě je drahá, ale to zase je potřeba posuzovat podle ceny zdraví, která je nevyčíslitelná a než si ničit

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Koření a dochucovadla
PříspěvekNapsal: stř led 10, 2018 1:03 pm 
Offline

Registrován: pon srp 14, 2017 8:13 pm
Příspěvky: 501
Xion píše:
JednorazovyNICK píše:
Bukovský trepol v rádiu (inak nie som jeho fanúšik - skôr ho neznášam), že vraj zarovnaná čajová lyžička denne je maximum, ak sa bavíme o dlhodobejšom či dlhodobom hľadisku.... Ale kto vie, čo je pravda \":D\"

No vsak to, ze chcelo by to poznat presnu pravdu. Ide o toxicku latku a tak by to bolo najlepsie stanovit maximalnu davku, u ktorej este urcite nehrozia zdravotne problemy. Ja zatial tak nejak podla vlastneho odhadu davam pol cajovej lyzicky denne. Ale tak ma napadlo, ci uz i to nieje privela, respektive ci by sa nedalo ist aj vyssie.

Jarda - dakujem za odpoved, cejlonskej viem ze sa da vela, aj 10 gramov denne by sa dalo, kedze obsahuje 20-60x menej kuraminu, nez obycajna. Bohuzial, pri cene 100 euro za kilo, sa jej neda brat vela, ide to prilis do penazi.

Teraz mi napadlo, že Bukovský asi nemyslel cejlónsku, ale obyčajnú...

_________________
29.8. 2018 .......... Myslím, že by už aj stačilo.... :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Koření a dochucovadla
PříspěvekNapsal: čtv led 11, 2018 3:35 am 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Bukovsky urcite myslel obycajnu, cejlonska sa zhana tazko a je predrazena, skoro vsetci pouzivaju obycajnu. Cize, ked sa neupresni aka, mysli sa ta obycajna, cejlonska sa vzdy oznaci tym nazvom cejlonska.

Pre Jardu - co sa tyka ceny, vyzera, ze to nieje az tak astronomicke, ale netreba zabudat, ze sa nebere len jedna vec. Uzivanie cejlonskej skorice vo vacsom mnozstve, ktore sa da oznacit za liecebne, stoji tak 15-30 euro za mesiac. To nieje peniaz? K tomu enzymi, 20 euro za mesiac, probiotika, dalsich 10 euro za mesiac, vitaminy, a rozne doplnky, plus aj ovocie ide do penazi, hlavne take ako papaja, avokada, kokosovy olej... 100 euro tam, a 100 euro tam, nie kazdy zaraba 1000 eur alebo viac, a moze si dovolit len tak zaradit dalsiu vec za 30 eur mesacne, ked uz beztak plati napriklad 50 alebo 100 eur mesacne za zdravu stravu. Zo 100 na 130 euro, len ked sa prida cejlonska skorica, nepozeral by som na to tym sposobom, akoze to nieje nic, lebo to ide na zdravie. Ja chcem napriklad este brat aj serapeptazu, co je dalsich 20 eur za mesiac. To uz je 150. Potom by som chcel este kurkumin brat, konzym Q10, keby sa dalo. A kopec dalsich veci by som si nasiel, ako aktivovane B-cka. 30 euro hore-dole... to nieje pre kazdeho. Neviem preco sa ma za to, ze kazdy zaraba cez 1000 eur, alebo co. Cejlonska skorica je predrazena, a pre vacsinu ludi nedostupna, nikto nema 30 euro mesacne navyse len tak, na blbu skoricu, len nejaky bohac. Jasne ze kazdy potom chce pouzivat obycajnu, ktora je 5x lacnejsia.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Koření a dochucovadla
PříspěvekNapsal: čtv led 11, 2018 3:40 am 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Aha, zabudol som, ze este by som rad bral olej z ciernej rasce, co stoji tiez dalsich 20 eur za mesiac, a uz si to nemozem dovolit, lebo uz beztak davam na doplnky a zdravie maximum, co mozem. A este by som chcel aj GLA, ALA... keby som mal neobmedzene financie, tak by som si nasiel aj veci za 300 eur

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Koření a dochucovadla
PříspěvekNapsal: čtv led 11, 2018 10:36 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
Xion píše:
Bukovsky urcite myslel obycajnu, cejlonska sa zhana tazko a je predrazena, skoro vsetci pouzivaju obycajnu. Cize, ked sa neupresni aka, mysli sa ta obycajna, cejlonska sa vzdy oznaci tym nazvom cejlonska.

Pre Jardu - co sa tyka ceny, vyzera, ze to nieje az tak astronomicke, ale netreba zabudat, ze sa nebere len jedna vec. Uzivanie cejlonskej skorice vo vacsom mnozstve, ktore sa da oznacit za liecebne, stoji tak 15-30 euro za mesiac. To nieje peniaz? K tomu enzymi, 20 euro za mesiac, probiotika, dalsich 10 euro za mesiac, vitaminy, a rozne doplnky, plus aj ovocie ide do penazi, hlavne take ako papaja, avokada, kokosovy olej... 100 euro tam, a 100 euro tam, nie kazdy zaraba 1000 eur alebo viac, a moze si dovolit len tak zaradit dalsiu vec za 30 eur mesacne, ked uz beztak plati napriklad 50 alebo 100 eur mesacne za zdravu stravu. Zo 100 na 130 euro, len ked sa prida cejlonska skorica, nepozeral by som na to tym sposobom, akoze to nieje nic, lebo to ide na zdravie. Ja chcem napriklad este brat aj serapeptazu, co je dalsich 20 eur za mesiac. To uz je 150. Potom by som chcel este kurkumin brat, konzym Q10, keby sa dalo. A kopec dalsich veci by som si nasiel, ako aktivovane B-cka. 30 euro hore-dole... to nieje pre kazdeho. Neviem preco sa ma za to, ze kazdy zaraba cez 1000 eur, alebo co. Cejlonska skorica je predrazena, a pre vacsinu ludi nedostupna, nikto nema 30 euro mesacne navyse len tak, na blbu skoricu, len nejaky bohac. Jasne ze kazdy potom chce pouzivat obycajnu, ktora je 5x lacnejsia.

Tak že je předražená to je těžko tvrdit. Pokud je něco omezené regionálně na malou pěstební plochu a nedá se to získat jinde tak pochopitelně cena odpovídá poptávce.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Koření a dochucovadla
PříspěvekNapsal: čtv led 11, 2018 10:49 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
Xion píše:
Aha, zabudol som, ze este by som rad bral olej z ciernej rasce, co stoji tiez dalsich 20 eur za mesiac, a uz si to nemozem dovolit, lebo uz beztak davam na doplnky a zdravie maximum, co mozem. A este by som chcel aj GLA, ALA... keby som mal neobmedzene financie, tak by som si nasiel aj veci za 300 eur

Ono to počítat takto je ošidné, musíte si uvědomit že naprostou většinu těch věcí berete právě proto že nejste v klidu a pohodě. Vlastně jsou dvě možnosti a to je rozdíl mezi našim a třeba východním způsobem života. Zde se člověk dře a přetěžuje, stresuje se proto aby vydělal hromadu peněz za které si pak kupuje zdraví, nebo tam nedělá člověk skoro, nic žije z milodarů a psychicky je v pohodě, čímž nevyčerpává životně důležité nutrienty a stačí mu opravdu málo k udržení zdraví.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Koření a dochucovadla
PříspěvekNapsal: pát led 12, 2018 2:07 am 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Jarda píše:
Ono to počítat takto je ošidné, musíte si uvědomit že naprostou většinu těch věcí berete právě proto že nejste v klidu a pohodě. Vlastně jsou dvě možnosti a to je rozdíl mezi našim a třeba východním způsobem života. Zde se člověk dře a přetěžuje, stresuje se proto aby vydělal hromadu peněz za které si pak kupuje zdraví, nebo tam nedělá člověk skoro, nic žije z milodarů a psychicky je v pohodě, čímž nevyčerpává životně důležité nutrienty a stačí mu opravdu málo k udržení zdraví.

To zijeme asi na roznych planetach, ja vidim coraz viac ludi dret, a zarobia tak 500 alebo 600 eur. (niektori ani to) A z toho si tazko mozu dovolit kupovat vychytavky ako cejlonsku skoricu vo vacsom mnozstve, alebo rozhadzovat 100 alebo 200 eur na doplnky. Podaktorym dokonca neostali trvalky, a uzernicky zamestnavatelia to zneuzivaju, a davaju iba dohody... tychto ludi pribuda. Samozrejme ti bohatsi chodia so vztycenou hlavou, a nechcu to vidiet, ale dlho uz nie... potom bude kral ten co bol chudobny.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Koření a dochucovadla
PříspěvekNapsal: pát led 12, 2018 1:12 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
Xion píše:
To zijeme asi na roznych planetach, ja vidim coraz viac ludi dret, a zarobia tak 500 alebo 600 eur. (niektori ani to) A z toho si tazko mozu dovolit kupovat vychytavky ako cejlonsku skoricu vo vacsom mnozstve, alebo rozhadzovat 100 alebo 200 eur na doplnky. Podaktorym dokonca neostali trvalky, a uzernicky zamestnavatelia to zneuzivaju, a davaju iba dohody... tychto ludi pribuda. Samozrejme ti bohatsi chodia so vztycenou hlavou, a nechcu to vidiet, ale dlho uz nie... potom bude kral ten co bol chudobny.

To máte pochopitelně pravdu že tak dlouho boháč do chudáka kope až se chudák nasere a nakope prdel bohatému o to důkladněji. Tak to vždy v dějinách bylo a asi to vzhledem k asociální povaze člověka nikdy nebude jinak. Je pravdou že nyní jsme ve zlomovém pásmu dějin a střední vrstva společnosti je již prakticky vyhubena, což bylo vždy před spuštěním občanských nepokojů a velkých změn.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Koření a dochucovadla
PříspěvekNapsal: pát led 12, 2018 2:09 pm 
Offline

Registrován: pon srp 14, 2017 8:13 pm
Příspěvky: 501
Xion píše:
Aha, zabudol som, ze este by som rad bral olej z ciernej rasce, co stoji tiez dalsich 20 eur za mesiac, a uz si to nemozem dovolit, lebo uz beztak davam na doplnky a zdravie maximum, co mozem. A este by som chcel aj GLA, ALA... keby som mal neobmedzene financie, tak by som si nasiel aj veci za 300 eur

Vidíš, tak v tom sa líšime... Ja aj keby som mal miliardu Eur, tak by som 300€ mesačne za doplnky výživy proste NEDAL. 100€ by som ale dal. No viac už nie. Nikdy.
Zato by som konzumoval to najlepšie zohnateľné mäso, vnútornosti, maslo, vajíčka, sardinky, pravý kaviár,najlepšiu možnú bryndzu, tie najlepšie kosti a kože na vývar...
Z doplnkov by som ponechal enzýmy a probiotiká, C-čko a melatonín, k tomu by som pridal nejaké minerály ktoré sa už v pôde prakticky nenachádzajú, k tomu nalačno a pred spaním ďalšie enzýmy (na enzýmoterapiu), a .... KONIEC \":)\"
Aj keby som mal miliardu Eur. Lenže chápem - ty sa strániš pravidelného jedenia živočíšnych potravín, takže by si všetko to, čoho sa ti nedostane z rastlinnej stravy, dodával formou doplkov... No zamysli sa, či je to normálne...že by si na to potreboval až 300€... Proste by si šiel proti prírode. Napr. mne by žiaden Q10 nebolo treba kupovať, konzumujem pravidlene kvalitné srdce z býka a kvalitné kuracie srdcia... Tam je Q10 v tom najprirodzenejšom stave.

Inak, koreniny sú u mňa na dennom poriadku, bylinkové čaje nepijem, som skôr na koreniny... (him. soľ, štvorfarebené korenie, kurkuma, sladká mletá paprika, bobkový list, zázvor, zmesy korenín (bez prídavku chémie)...)...Avšak za ne dám mesačne asi 6€... čo nie je veľa.

_________________
29.8. 2018 .......... Myslím, že by už aj stačilo.... :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Koření a dochucovadla
PříspěvekNapsal: pát led 12, 2018 2:46 pm 
Offline

Registrován: pon srp 14, 2017 8:13 pm
Příspěvky: 501
Xion píše:
... 100 euro tam, a 100 euro tam, nie kazdy zaraba 1000 eur alebo viac, a moze si dovolit len tak zaradit dalsiu vec za 30 eur mesacne, ked uz beztak plati napriklad 50 alebo 100 eur mesacne za zdravu stravu.

No akože nič v zlom, ale...
1. Medzi 500-600€ a 1000€ sa zmestí 400-500€... Inak povedané, ten kto nezarába 1000€, no zarába menej, nemsí hneď zarábať 500-600€, ale napríklad 700, 750, 800, 850, 900, 950€.... Viem že o tom vieš, ale nezohľadňuješ to...
2. Chceš mi povedať, že keď niekto zarába menej ako 1000€, tak nemôže dať na stravu 100€ + 30€ za nejaké doplnky ???
a.) Kto dá mesačne na zdravú stravu 50-100€.... nejaká 45-50kg vážiaca žena ? Možno... Tých 100€. 50€ to bude stáť pre 5 ročné dieťa...
b.) Už kebyže zarábaš napr. 700€ v čistom (napríklad v Košiciach), a bývaš s partnerkou, tak môžeš dať na stravu mesačne 200€ + 50-100€ na doplnky (čo by podľa mňa bola strata peňazí, ja by som sa zmestil do tých 210€ strava + doplnky výživy), a aj niečo málo odložíš... veď nájomné platíte spoločne... a predpokladám, že u tých čo sa starajú o zdravie, sa nefajčí... Takže o akých 1000€ a viac píšeš ?
Kebyže máš 1000€ mesačne a bývaš v Košiciach, tak aj kebyže máš aj 2 deti a staráte sa o ne spolu s partnerkou (ktorá tiež do nich dáva peniaze), ostane ti na jedlo niekoľko stovák Eur... Ale zas - NAČO, že... Zbytočne prežraté peniaze... No ale jasné, kebyže má 1000€ mesačne otec dvoch detí (ktorý ale žije spolu so ženou ktorá tiež platí na domácnosť a deti), ale k tomu fajčí, platí leasing auta, hypotéku bytu v centre mesta, tak mu teda veľa neostane...
Lenže každý by mal vedieť čo si môže dovoliť... Sú aj takí idioti, ktorí si narobia 2-3-4 deti, ale pritom majú takmer minimálnu mzdu, a tak doma živoria... A keď si dovolia kúpiť dostatočne kvalitnú stravu, tak potom nemajú ušetrené žiadne peniaze, a keď sa im pokazí práčka, počítač, mobil, tak nevedia čo spraviť, lebo majú vyrátané každé Euro z výplaty, a mesačne sú schopní si odložiť tak 30€, čo im vystačí tak na oblečenie (ponožky, trenky, rifle, topánky, bunda, mikina/sveter)... Alebo budú rok šetriť na základný lacný počítač, pretože ten na rozdiel od práčky nie je nevyhnutný (ak to nie je pracovný nástroj)... Takí ľudia si nikdy nevymenia kuchynskú linku, "storočné" dvere do bytu či dvere do izieb, doškrabanú vaňu, atď - lebo na to sa im peniaze NIKDY nezvýšia...
Preto som názoru, že pokiaľ človek nezarába tak, že po zaplatení všetkého čo je nutné, bez toho, aby trpela kvalita, si nemôže odložiť mesačne 200€, tak nech sa nestane otcom/matkou...
Myslíš, že aký je môj hlavný dôvod toho, že ani v budúcnosti nechcem (a ani nebudem mať) dieťa ?... No ten, že kým nebudem mať prácu kde zarobím aspoň 800€ NA POLOVIČNÝ ÚVAZOK (v Košiciach), tak si proste čas na dieťa nenájdem. Ani čas, ani peniaze. Alebo sa môžem obetovať "rodinke" ako 98-99 mužov zo 100, a rovnako ako oni budem mať buď bachor, alebo žiadne svaly, či úplne zanedbaný detox, prakticky žiaden čas na robenie vývarov, fermentovanej zeleniny, a už vôbec žiadny čas na ...........TICHO. Jeden aby sa z toho zbláznil.... Muži to zvládajú horšie ako ženy (tie sú od prírody viac "obetavé"), myslíš, že prečo je toľko alkoholikov ??? Sú to otcovia, ktorí to proste NEZVLÁDLI. A to drvivá väčšina z nich ani nikdy neriešila zdravý životný štýl...ktorý zaberá hojne času z dňa... \":D\"
Čo som ja poznal nejakých vyšportovaných mladých mužov, tak teraz keď už majú pár rokov deti, hneď sú "poloviční", alebo väčší - no zároveň majú menej svalov, a viac tuku než vtedy. Ženy detto... Pred materstvom parádnice, dobré postavy, teraz po pár rokoch čo majú deti...väčšina z nich za tých 5 rokov zostarla o 10 rokov... A keď si už nejaké nájdu čas popri rodičovstve na cvičenie, tak cvičenie je všetko čo spravia... Ak sa dajú aj na zdravú stravu, tak ostanú len NA POVRCHU (takže zabudni na kostno-kožné vývary, fermentované obilniny/strukoviny, a čokoľvek čomu treba venovať dostatok času na prípravu - pokiaľ nie je nedeľný obed...)... A tým to hasne. Do prírody sa dostanú len s deťmi (takže na pravidelnú rezkejšiu chôdzu v prírode môžu aspoň najbližších X rokov od narodenia dieťaťa zabudnúť, lebo dieťa ich nebude stíhať...), všade len s deťmi...pomalá chôdza, nulové kardio... Myslím, že neexistuje človek, ktorý vyslovene plnohodnotne dbal na svoje zdravie rôznymi postupmi, procedúrami, ktorý po príchode svojho dieťaťa/detí na svet z toho nemusel niečo ubrať... Väčšina HOJNE ubrať... Lebo ďalší člen v rodine = nie len menej času na seba, ale aj potreba väčšieho množstva peňazí...
Rodina ako obeta.....TAK TO JE, my nežijeme v komúne, kde sa neviažeš na nikoho.... No a aby to rodič ktorý má rodinu prežil, musí UPUSTIŤ... O to viac si oddýchne pri pive/poháriku, pri telke/knihe (nejaký debilný román)...a to všetko na úkor zdravého životného štýlu... A tí rodičia budú investovať do dieťaťa čo najviac (na úkor ich samých), a to dieťa bude v dospelosti robiť to isté čo jeho rodičia...
Slovensko a Česko majú chybu (okrem iného) v tom, že tje tu ťažké nájsť prácu na polovičný úväzok, a je takmer nemožné nájsť takú prácu na polovičný úväzok, kde by človek zarobil napr. 700€ (v KE), či 1000€ (v BA), bez toho, aby sa jednalo o sk*rvené "IT"... A čas navyše si NEKÚPIŠ, deň má vždy len 24 hodín...
No história sa bude opakovať (história pokolení), dvaja sa zaľúbia, stratia rozum, splodia deti (aj keď na to nemajú dostatok peňazí, ALEBO ČASU), a ... vzniknú noví rodičia, ktorí budú ako 99% ostatných - nešportujúcich, alebo športujúcich minimálne, vôbec neriešiach stravu/alebo minimálne, a 99% z nich budú v stareckom veku zničení, senilní, škaredý, smradľaví - PRETOŽE NEMALI ČAS...tomu predísť..... Lebo im to nedovolil civilizovaný svet... POKIAĽ NEBOLI OCHOTNÍ SI NAPLÁNOVAŤ KAŽDÝ DEŇ NA MINÚTY, A DRŽAŤ SA TOHO STOJ ČO STOJ... čo je asi jediná možnosť, ako popri rodine (keď sme rodičmi) sa o seba dostatočne starať po všetkých stránkach zdravia... A to zvládne jeden z 10 000 ...... Totiž vtedy ostáva na spontánnosť minimum času... Možno tak len v krátkom časovom úseku medzi dvoma činnosťami, ktoré za sebou nasledujú...
Vtedy úplne "dokonale" platí : SPONTÁNNOSŤ/KVÁZI SLOBODA, ALEBO ZDRAVÝ ŽIVOTNÝ ŠTÝL. VYBER SI...

_________________
29.8. 2018 .......... Myslím, že by už aj stačilo.... :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Koření a dochucovadla
PříspěvekNapsal: sob led 13, 2018 1:28 am 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
nowocayn, ty musis proste s kazdym nesuhlasit. To je tvoj zivotny styl, byt odporca. Nebudem to cele citat, nemam tolko casu. Pises strasne dlhe eseje, v ktorych, z vacsinou co pises, nesuhlasim, takze som precital len prve 2 vety. Nehovorim o 100 + 30 eur. Hovorim, o 100 + 30, + 30, +30, +30....
ty si to nepochopil. Hovorim, ze nemozes len tak pridat nieco, co stoji 30 eur mesacne, pretoze uz pravdepodobne, mas pridane ine veci za 30 eur. (myslene NIEKOLKO VECI, KDE KAZDA STOJI 20-30 EUR MESACNE, NIE DOKOPY) Nemozes pridat len tak nejaku za 30 eur, a nezohladnovat, ze je to drahe. O tom som pisal. Ze pre vacsinu ludu to nieje. Nezabudaj dalsiu vec. Mnoho ludi ma este deti. Ja viem, ze tych nechces. Lebo ty zijes len pre seba. Ale, vacsina ludi, inak by sme uz vymreli (nie nefungovalo by to, ani keby bolo 20% takych ako ty, uz by sa spolocnost zrutila, a nemohol by si zit ani tak ako zijes, pre seba). A mnoho ludi ostava samymi s detmi, akoze jedna zena, ostane sama s deckom (v lepsom pripade, v horsom - 2 alebo 3 deti). Ty si vobec uvedomujes, aka je slovenska realita? Zjavne nie. Nemam rad takychto zaslepenych sebcov, a panov podnikovatelov, co nic nevidia, aka je situacia. Nie, 30 eur za JEDEN DOPLNOK, nech by to bola i super zdrava skorica, je VELA, A JE TO PREDRAZENY A NEDOSTUPNY DOPLNOK PRE VACSINU LUDI. PRECO? PRetoze, za 30 eur, toho doriesis, aj 10 inych doplnokv. Nemozes tam zaradit jednu skoricu. PRETO MA ZMYSEL ZISTOVAT, AKO JE TO S OBYCAJNOU CINSKOU SKORICOU, KTORU BUDE VACSINA LUDI POUZIVAT. O tom je moj prispevok. A ja to poznanie rad ziskam, pretoze, na 90% ked budem radit ludom o zdravi s cielom pomoct im, tak urcite im doporucim kolko sa da maximalne brat obycajnej skorice, pretoze vacsina ludi si zial nemoze dovolit zaplatit za doplnky viac ako 50 eur mesacne. A to som uz prehnal. V skutocnosti, vacsinu ludi bude problem presvedcit na 20-30 eur mesacne za suplementovanie a rozne zdrave veci. Nemozes tam bachnut jednu sprostu skoricu a minut im cely rozpocet. Ja viem, ze ty si teraz zijes ako prasa, ale dockaj casu... ako hus klasu. Uvidis, ze to tak dlho nebude. Tento narod, aj kapitalisticku spolocnost, cakaju VELMI zle casy, dalsie desarrocia. Spomenu si na hladajucich v Stalingrade, a veru, tato priucka sa im uz zide, ked vidim, ako plytvaju.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Koření a dochucovadla
PříspěvekNapsal: sob led 13, 2018 10:08 am 
Offline

Registrován: pon srp 14, 2017 8:13 pm
Příspěvky: 501
Xion píše:
V skutocnosti, vacsinu ludi bude problem presvedcit na 20-30 eur mesacne za suplementovanie a rozne zdrave veci. Nemozes tam bachnut jednu sprostu skoricu a minut im cely rozpocet. Ja viem, ze ty si teraz zijes ako prasa, ale dockaj casu... ako hus klasu. Uvidis, ze to tak dlho nebude. Tento narod, aj kapitalisticku spolocnost, cakaju VELMI zle casy, dalsie desarrocia. Spomenu si na hladajucich v Stalingrade, a veru, tato priucka sa im uz zide, ked vidim, ako plytvaju.

1. koho zaujíma, že väčšinu ľudí bude problém presvedčiť na 20-30€ za suplementovanie, ale za alkohol dajú mesačne aj 60€ ??? \":lol:\" Koho chceš presviedčať ???
2. Kto chce kde bachnúť jednu škoricu a minuť im celý rozpočet ? Kto dáva takú dôležitosť škorici ako ty z nás dvoch,a lebo z nás všetkých tu na fóre ??? A sám vidíš - píšeš vyslovene o chudobných, kde 30€ za škoricu spôsobí, že sa im minie celý rozpočet. TAK ASPOŇ PÍŠEŠ. Tak, príroda je príroda, majú smolu, prežije schopnejší...
3. Žijem si ako prasa ? A mám dočkať času ako hus klasu ? ... Veď ja som viac-menej chudobný \":D\" Zarábam toľko, ako si písal ten príklad... Akurát - nemusím živiť dieťa/deti, platiť leasing, cigarety, atď...

A čo sa detí týka - dobre by som si s partnerkou, dieťaťom/detmi žil, keby som slušne zarábal. FAKT SLUŠNE. Píšeš o sebectve... Ale neuvedomuješ si jedno, že napr. prírodné národy (spoločenstvá žijúce v prírode, PRIRODZENE žijúce, takže hlavne lovia) si myslíš, že pracujú s cestou do práce spolu takých 9,5hod denne ??? ZOBUĎ SA... Omnoho menej... Áno, nemajú luxus aký máme my (počítač, TV, chladnička, atď...), lenže oni ani nevedia že to existuje, a tak to nepotrebujú... No a oni si môžu dovoliť mať deti, navyše tie deti sa hýbu po komúne hore-dole, patria celému "kmeňu" dá sa povedať... Čo je na tom sebecké, že sa nechcem "zodrať" ? Pre boha, ja vidím svojich susedov čo majú deti... Nikto z nich nemá športovú postavu, a o naozaj zdravej strave či detoxe nemôže byť ani reči... A keby toto všetko popri deťoch chceli títo muži a ženy praktizovať/vykonávať, dostatočne, dlhodobo, fakt by si museli aspoň 6 dní v týždni nalinajkovať od rána do večera, a presne sa toho všetkého držať...
Zober si chemtrails nad našou hlavou, znečistené ovzdušie ako také, málo výživné potraviny (aspoň relatívne), stres, elektromagnetické žiarenie, určité "otroctvo" v spoločnosti (týkajúce sa 99% ľudí viac-menej)... A potom si zober, že niekomu stačí byť "priemer", niekto sa chce o zdravie starať viac než priemerne, niekto (takmer) najviac ako sa len dá... To táto spoločnosť nepriamo vnucuje ľuďom ktorý majú deti, nedostatok času na seba. Alebo ak si myslíš, že človeku stačí 30 minút denne času čisto na seba, aby si vylepšoval či zachovával perfektné zdravie, si totálne na omyle... 30 minút nestačí denne ani na cvičenie... Ľudia čo majú deti, sú radi, keď vôbec stíhajú variť základné obyčajné jedlá (bez fermentácie, bez vývarov, atď) a denne 30 minút pocvičiť. Ale tak možno vo Švajčiarsku či Rakúsku, Nemecku, tam môžu mať polovičný úväzok obaja rodičia dvoch detí, a pritom ich uživia, uživia seba, a ešte aj niečo odložia... A vďaka tomu polovičnému úväzku budú mať dostatok času na všetko, na čo by pri plnom úväzku čas nemali... Viac sa venovať svojmu zdraviu, viac sa venovať svojmu partnerovi, koníčkom... Keď sa človek s dieťaťom/deťmi chce pravidelne venovať aj nejakému svojmu koníčku, tak potom mu už neostane čas venovať sa zdraviu... \":D\" \":D\" \":D\"
Ako si ty predstavuješ svoj život ??? ....
PS : Nemysli si, že nedostatok času by bol jediný dôvod, prečo nechcem dieťa. Tých dôvodov mám oveľa viac. Keby som však žil v komúne, proste tak ako prírodné národy (lenže tak žiť nedokážem - nevyrastal som tak odmalička), nemal by som najmenší problém mať dieťa, dve...
Mimochodom, Xion, cvičíš pravidelne ? Lebo keď nie, tak zbytočne tu riešiš škoricu a doplnky... Načo ti bude dlho žiť, keď nebudeš mať žiadnu svalovinu ? Budeš pokrivený, zhrbený, vyschnutý...

_________________
29.8. 2018 .......... Myslím, že by už aj stačilo.... :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Koření a dochucovadla
PříspěvekNapsal: pon led 15, 2018 4:53 pm 
Offline

Registrován: pát črc 07, 2017 8:15 am
Příspěvky: 89
Jednoraz: Ty nebudes mat deti v prvom rade preto, ze svojim fanatizmom odplasis kazdu zenu.

Si sebecky a tym to hasne. Nemas ani ponatia o tom, aku radost a potesenie ti prinesiu deti. Psychicky ta to tak vzpruzi, ze sa na to nechyta ziadny tvoj detox, ktorym depresiu nezazenies.
Ja sam mam dieta a nikdy som nebol v lepsej forme - fyzickej ani psychickej. Mam aj svaly, aj rodinu, stiham aj cvicit, aj chodit do prace, aj pomoct zene so starostlivostou o domacnost a dieta. A tiez nie som ziaden bohac, len vidim, co je DOLEZITE. Ty sa ohanas prirodnymi narodmi a komunami a pritom vobec nechapes, ze u nich je absolutne NUTNE a DOLEZITE mat potomkov.

Ale to u teba nie je nic nove, vyberas si len to, co sa ti paci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Koření a dochucovadla
PříspěvekNapsal: pon led 15, 2018 7:52 pm 
Offline

Registrován: pon srp 14, 2017 8:13 pm
Příspěvky: 501
zvedavy píše:
Jednoraz: Ty nebudes mat deti v prvom rade preto, ze svojim fanatizmom odplasis kazdu zenu.

Si sebecky a tym to hasne. Nemas ani ponatia o tom, aku radost a potesenie ti prinesiu deti. Psychicky ta to tak vzpruzi, ze sa na to nechyta ziadny tvoj detox, ktorym depresiu nezazenies.
Ja sam mam dieta a nikdy som nebol v lepsej forme - fyzickej ani psychickej. Mam aj svaly, aj rodinu, stiham aj cvicit, aj chodit do prace, aj pomoct zene so starostlivostou o domacnost a dieta. A tiez nie som ziaden bohac, len vidim, co je DOLEZITE. Ty sa ohanas prirodnymi narodmi a komunami a pritom vobec nechapes, ze u nich je absolutne NUTNE a DOLEZITE mat potomkov.

Ale to u teba nie je nic nove, vyberas si len to, co sa ti paci.

A ty si vyberáš to, čo sa ti nepáči ? Ehmm... \":D\" Píšeš : "Ja sam mam dieta a nikdy som nebol v lepsej forme - fyzickej ani psychickej." - takže si si vybral TIEŽ to, čo sa TEBE páči.... Tak o čom točíš ? \"8)\"
Alebo nevieš zniesť, že každému sa páči niečo iné ?
Áno, pre prírodné národy je nutné mať potomkov, ale ako píšem, oni s tým nemajú najmenší problém, lebo tam život funguje ÚPLNE INAK, úplne inak... tam sa fakt nejdú "roztrhnúť", aby poplatili čo majú, aby sa postarali ako majú, atď... Asi nevidíš ten rozdiel \":)\"
Samozrejme nikomu neradím, aby si dieťa nesplodil. RAdím každému, nech sa rozhodne podľa vlastného uváženia. To, že teba napĺňa byť otcom, neznamená, že to naplní každého človeka. Vieš koľkí svetoznámi muži neboli otcami ? ... Či "duchovní guruovia", či vynálezci, či umelci.... Sebci, čo ? ... Možno aj svine to boli, že ? Lebo proste SI DOVOLILI NEMAŤ DETI... \":D\"

_________________
29.8. 2018 .......... Myslím, že by už aj stačilo.... :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Koření a dochucovadla
PříspěvekNapsal: pon led 15, 2018 10:59 pm 
Offline

Registrován: pát črc 07, 2017 8:15 am
Příspěvky: 89
Myslené samozrejme "fakty" o prírodných kultúrach, vyberáš si len to, čo pasuje tebe do tvojich teórií a zvyšok ignoruješ. Ale to som si všimol už dávnejšie v tvojich príspevkoch, málokedy argumentuješ, skôr si útočný (z toho moja poznámka o fanatizme).

Táto téme je ale o inom, nebudem spamovať.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 150 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz