Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 12:07 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Očista v těhotenství
PříspěvekNapsal: ned led 07, 2018 9:53 am 
Offline

Registrován: ned led 07, 2018 9:08 am
Příspěvky: 2
Jak vyčistit střevo a tělo v těhotenství?
Už jsem tu četla o houbě, která se dává do čerstvého kozího nebo kravského mléka. Já ovšem takové mléko nedokážu pozřít. Šanky, klistýru se teď bojím.
Často mě bolí břicho, píchá mě v pravém boku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista v těhotenství
PříspěvekNapsal: ned led 07, 2018 10:11 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Hejkalka 07 píše:
Jak vyčistit střevo a tělo v těhotenství?
Už jsem tu četla o houbě, která se dává do čerstvého kozího nebo kravského mléka. Já ovšem takové mléko nedokážu pozřít. Šanky, klistýru se teď bojím.
Často mě bolí břicho, píchá mě v pravém boku.

Za daných okolností bych asi viděl rozumné aplikovat Zaječickou hořkou, to je silně hořká minerálka, která působí laxativně, ale velice jemně a uškodit by neměla. Pochopitelně by nezaškodilo upravit stravu, například sníst denně salát ze dvou oloupaných nastrouhaných salátových okurek s olivovým olejem, trochu osolený by také mělo kadění výrazně zlepšit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista v těhotenství
PříspěvekNapsal: ned led 07, 2018 10:54 am 
Offline

Registrován: ned led 07, 2018 9:08 am
Příspěvky: 2
Zaječickou určitě vyzkouším. Děkuji za tip. Prosim Vás ještě o názor na jednorázové vypití většího množství - je možné takto vyčistit střevo od dlouhodobějších usazenin? Následně pak pravidelně pít cca 0.2l večer před spaním...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista v těhotenství
PříspěvekNapsal: ned led 07, 2018 11:17 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Hejkalka 07 píše:
Zaječickou určitě vyzkouším. Děkuji za tip. Prosim Vás ještě o názor na jednorázové vypití většího množství - je možné takto vyčistit střevo od dlouhodobějších usazenin? Následně pak pravidelně pít cca 0.2l večer před spaním...

Zaječická je dost silné projímadlo a větší množství je asi blbost, většinou stačí 50-100 ml. Pokud se bere pravidelně je schopná toho opravit opravdu hodně i když její cena není zase tak ideální, je dost drahá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista v těhotenství
PříspěvekNapsal: úte led 09, 2018 10:07 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 21, 2009 7:32 am
Příspěvky: 480
Bydliště: Nové Město na Moravě
OK OK no a jinak bych to s detoxem v těhotenství určitě nepřeháněl. Ona placenta zdaleka neodfiltruje vše a vylučované toxiny by tedy zatěžovaly krevní oběh plodu, to jistě nechcete
Období těhu "tak nějak přežijte", potom podobně i dobu kojení (protože i MM by obsahovalo vylučované toxiny) a teprve po nějakém dvou, tříletém kojení (doufejme) uvažujte o detoxech.

No a jinak: pozdě, pozdě. Detoxem jste měla projít už rok, dva před plánovaným otěhotněním (partner kliďánko taky)
Teď ale fakt ne. Bylo by to kontraproduktivní.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista v po porodu
PříspěvekNapsal: čtv bře 31, 2022 7:52 pm 
Offline

Registrován: úte zář 26, 2017 7:22 am
Příspěvky: 17
mám prosbu na očistu po porodu.

žena je po porodu (měsíc) a ráda by očistila střevo. má tedy i další problém na konečníku, vypadá to nějaký nádor. a já si myslím, že problém je v tl. střevě a bylo by nutné ho nějak pročistit.
Během těhotenství to řešila, že si dala 2x zaječickou hořkou a tak si říkám, co by pro očistu tl.střeva mohla udělat měsíc po porodu? opět zaječickou?

Do Shanky určitě nyní nepůjde.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista v po porodu
PříspěvekNapsal: pát dub 01, 2022 10:44 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
outdoor píše:
mám prosbu na očistu po porodu.

žena je po porodu (měsíc) a ráda by očistila střevo. má tedy i další problém na konečníku, vypadá to nějaký nádor. a já si myslím, že problém je v tl. střevě a bylo by nutné ho nějak pročistit.
Během těhotenství to řešila, že si dala 2x zaječickou hořkou a tak si říkám, co by pro očistu tl.střeva mohla udělat měsíc po porodu? opět zaječickou?

Do Shanky určitě nyní nepůjde.

Tak většinou jde o hemeroidy, ale i to je značně nepříjemné a zaječickou střevo sice vyčistíte, ale asi problém zcela neodstraníte. Je potřeba upravit střevní mikrobiom, většinou lze slušných výsledků docílit pravidelnou konzumací velkých dávek probiotik, ale zaměřil bych se vyloženě na bifidobakterie které lze ve střevě podpořit pomocí vlákniny HMO a Optifibre. Dále bych dodal v rozumném množství třeba půl až jedna kávová lžička psyllium a cca 10-20 g chia semínek rozmixovaných na prášek a zapít dostatečným množstvím tekutin. Ty vlákniny jednak namnoží bifida a psyllium Faecalibacterium prausnitzii, což zlepší tvorbu butyrátu ve střevě, ztlumí zánět a dráždění, plastifikuje stolici a zvětší její objem, tedy vylučování není namáhavé a střevo se nedráždí. Pokud bude něco nejasné klidně mě zavolejte a probereme co a jak.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz