Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 12:28 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 855 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44 ... 57  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: čtv pro 28, 2017 5:52 pm 
Offline

Registrován: pon bře 28, 2016 10:26 pm
Příspěvky: 32
Dobrý večer pán Jarda,
reagujem až teraz,lebo som čakal na výsledky krvi z endokrinológie a čuduj sa svete všetko je zo strany štítnej žľazy a lekárov v poriadku. Aj hodnota TSH sa sama umravnila,len mi tam vyskočili protilátky S-anti TG na 26%. Vraj sa uvidíme o rok. Po sviatkoch Vám zatelefonujem a objednám si test hormónov zo slín. V knihe "Prírodná hormonálna liečba" je veľa odpovedí na moje problémi. Mám ale otázku ohľadom klystíru.Začal som robiť s citrónom asi 2,5l vody a na tvári sa mi začali výraznejšie objavovať svrbivé fľaky z odlupujucou sa kožou. Tie fľaky mám už dávnejšie,ale niekedy samé zmizli a občas sa objavili no nie tak intenzívne ako teraz. Už by som bol na ne aj zabudol. Je to problém poškodeného čreva? Mám s tými klystírmi prestať,alebo skúsiť iný nálev? Ďakujem za radu a prajem všetkým do nového roku veľa zdravia.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: čtv pro 28, 2017 5:57 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
[quote="martinl458":etphczo6]Dobrý večer pán Jarda,
reagujem až teraz,lebo som čakal na výsledky krvi z endokrinológie a čuduj sa svete všetko je zo strany štítnej žľazy a lekárov v poriadku. Aj hodnota TSH sa sama umravnila,len mi tam vyskočili protilátky S-anti TG na 26%. Vraj sa uvidíme o rok. Po sviatkoch Vám zatelefonujem a objednám si test hormónov zo slín. V knihe "Prírodná hormonálna liečba" je veľa odpovedí na moje problémi. Mám ale otázku ohľadom klystíru.Začal som robiť s citrónom asi 2,5l vody a na tvári sa mi začali výraznejšie objavovať svrbivé fľaky z odlupujucou sa kožou. Tie fľaky mám už dávnejšie,ale niekedy samé zmizli a občas sa objavili no nie tak intenzívne ako teraz. Už by som bol na ne aj zabudol. Je to problém poškodeného čreva? Mám s tými klystírmi prestať,alebo skúsiť iný nálev? Ďakujem za radu a prajem všetkým do nového roku veľa zdravia.[/quote:etphczo6]
Tak klystýr s citrónem je sice dobrý, ale já bych v takovém případě jel spíše heřmánek, nebo jenom vodu. Může jít o vymírání nějakých šmejdů a nedávají to

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: pát pro 29, 2017 12:37 pm 
Offline

Registrován: pon bře 28, 2016 10:26 pm
Příspěvky: 32
Ďakujem za rýchlu odpoveď.Neviem čím je to moje telo napadnuté,ale tie vyrážky už začali aj mokvať.Je pravda,že som od manželky chytil nejakú silnú chrípku(jazyk mám celý bieli),ale nikdy to nebolo až takéto škaredé.Jeden by sa z toho zbláznil.Keby som mal aspoň dvadsať rokov vyhovorím sa na pubertu,ale v štyridsiatke mi to nikto nezožerie.Skúsim tie kamilky.Mám poslednú dobu aj zlí spánok a to som sa cez dovolenku tešil ako budem spať a konečne vypnem.Občas štípu oči a tak to asi bude tou pečeňou.Dal by som aj očistu,ale neviem,či je vhodná pri adrenálnej únave.Už to musím nejako prežiť a konečne prísť na to,kde je chyba.Trošku mám obavy o zmenu zamestnania.Pracujem na lakovni v automobilke a keď sa sťažujeme na smrad,tak je vraj všetko v norme.Je to celkom dobrá práca za dobrý peniaz,ale zdravie nepustí.Ešte raz ďakujem.Pekné sviatky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: pát pro 29, 2017 1:22 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
martinl458 píše:
Ďakujem za rýchlu odpoveď.Neviem čím je to moje telo napadnuté,ale tie vyrážky už začali aj mokvať.Je pravda,že som od manželky chytil nejakú silnú chrípku(jazyk mám celý bieli),ale nikdy to nebolo až takéto škaredé.Jeden by sa z toho zbláznil.Keby som mal aspoň dvadsať rokov vyhovorím sa na pubertu,ale v štyridsiatke mi to nikto nezožerie.Skúsim tie kamilky.Mám poslednú dobu aj zlí spánok a to som sa cez dovolenku tešil ako budem spať a konečne vypnem.Občas štípu oči a tak to asi bude tou pečeňou.Dal by som aj očistu,ale neviem,či je vhodná pri adrenálnej únave.Už to musím nejako prežiť a konečne prísť na to,kde je chyba.Trošku mám obavy o zmenu zamestnania.Pracujem na lakovni v automobilke a keď sa sťažujeme na smrad,tak je vraj všetko v norme.Je to celkom dobrá práca za dobrý peniaz,ale zdravie nepustí.Ešte raz ďakujem.Pekné sviatky.

Tak práce v lakovně nemůže být nikdy bez problémů nedovedu si představit jak by to šlo zajistit. Sám mám truhlářskou firmu a také tam mám lakovnu kde je sice pouze jeden lakýrník a pracuje s vodním lakem, ale i tak to nevidím jako nějaký ideál. Pochopitelně chápu že dnes není zase tak snadné se dostat k nějakým penězům, ale zdraví je zdraví.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: pát pro 29, 2017 6:09 pm 
Offline

Registrován: pon bře 28, 2016 10:26 pm
Příspěvky: 32
Pán Jarda,ešte jedna vec ma napadla.Je toho tak veľa čo si človek zbiera roky.Takmer po každom jedle mám už nejaký čas nádchu. Soplím ako by som bol prechladnutí a to škvŕkanie v bruchu asi tiež neveští nič dobré.Verím,že keď zrovnám v tele hormóny lahšie sa bude všetko upratovať.Ďakujem za Váš čas.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: pát pro 29, 2017 6:16 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
martinl458 píše:
Pán Jarda,ešte jedna vec ma napadla.Je toho tak veľa čo si človek zbiera roky.Takmer po každom jedle mám už nejaký čas nádchu. Soplím ako by som bol prechladnutí a to škvŕkanie v bruchu asi tiež neveští nič dobré.Verím,že keď zrovnám v tele hormóny lahšie sa bude všetko upratovať.Ďakujem za Váš čas.

Tak určitě, hormony řídí prakticky veškeré procesy v těle.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: pon led 01, 2018 7:32 pm 
Offline

Registrován: stř bře 08, 2017 8:56 am
Příspěvky: 13
Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, mám autoimunitní zánět štítné žlázy, sníženou činnost a beru 100 letrox. Lze v takovém případě užívat lugoluv roztok a v jakém množství? Viz obrázek
Příloha:
26231879_1708665252488015_4416314263272181701_o.jpg
26231879_1708665252488015_4416314263272181701_o.jpg [ 147.75 KiB | Zobrazeno 8949 krát ]

Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: pon led 01, 2018 8:35 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
mendezs píše:
Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, mám autoimunitní zánět štítné žlázy, sníženou činnost a beru 100 letrox. Lze v takovém případě užívat lugoluv roztok a v jakém množství? Viz obrázek
Děkuji

Na to vám nedovedu odpovědět co by to udělalo, spíše by jste měl ten zánět utlumit progesteronem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: pát led 05, 2018 10:20 pm 
Offline

Registrován: stř lis 08, 2017 9:23 am
Příspěvky: 30
Pridavam skusenost ohladom LR. V Novych Zamkov - lekaren NA PREDNADRAZI
V pohode mi ho namiesali, aj ked najprv bolo tak, ze potrebujem predpis, no ked som pre neho po hodine prisiel, len mi ho predali za 2 € a to bolo vsetko.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: sob led 06, 2018 9:12 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
marek15693 píše:
Pridavam skusenost ohladom LR. V Novych Zamkov - lekaren NA PREDNADRAZI
V pohode mi ho namiesali, aj ked najprv bolo tak, ze potrebujem predpis, no ked som pre neho po hodine prisiel, len mi ho predali za 2 € a to bolo vsetko.

Ono hodně záleží na tom kdo tam zrovna je, protože pokud jde o líného vola tak se bude ohánět předpisem a nebo něčím jiným jen aby to nemusel dělat a normální to udělá a nekecá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: čtv led 25, 2018 3:46 pm 
Offline

Registrován: úte zář 01, 2015 12:37 pm
Příspěvky: 61
Dobrý den, je možné hypofunkci štítné žlázy, která je "řešena" přípravkem Euthyrox 15 let, ještě nějak zachránit a pokud ano, co byste prosím doporučoval? Úplné vysazení a dodávání jodu z ryb, řas nebo lugolem a dodávání selenu asi nebude moc chytré, že? Jde mi o to, že dodávání těchto látek ještě s očistami organismu, pohybem apod. bude fajn, ale bojím se, aby nějaké vysazení po takovéto době nebylo fatální pro štítnou žlázu, protože by se třeba nemusela sama nastartovat, jestli mi rozumíte.

Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: sob úno 17, 2018 2:19 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Ondrejk píše:
Dobrý den, je možné hypofunkci štítné žlázy, která je "řešena" přípravkem Euthyrox 15 let, ještě nějak zachránit a pokud ano, co byste prosím doporučoval? Úplné vysazení a dodávání jodu z ryb, řas nebo lugolem a dodávání selenu asi nebude moc chytré, že? Jde mi o to, že dodávání těchto látek ještě s očistami organismu, pohybem apod. bude fajn, ale bojím se, aby nějaké vysazení po takovéto době nebylo fatální pro štítnou žlázu, protože by se třeba nemusela sama nastartovat, jestli mi rozumíte.

Děkuji

Tam přeci nejde o žádnou léčbu, jde o pouhé dodávání chybějícího hormonu, tedy základem je srovnat hormony hlavně progesteron a živiny které štítná potřebuje pro své správné fungování a pak ji rozpohybovat správným jídlem a sluncem, nebo červenou saunou. Určitě jste si musel všimnout že v létě jsou problémy menší pokud se pravidelně opalujete. Vše jsem zde již psal musíte si to projít.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: sob bře 10, 2018 8:34 am 
Offline

Registrován: sob bře 10, 2018 8:16 am
Příspěvky: 1
Dobry den, pan Jarda,
chcela by som sa spytat, ci by ste mi vedeli odporucit spravny postup, ked si chcem upravit funkciu stitnej zlazy. Mam zistene relativne zvysenie TSH (3,7 pricom optimum je vraj 2,5) (znizenie funkcie) a pozitivne antiTPO. Snazime sa s manzelom o babatko, preto by som to chcela riesit co najlepsie (mam uz 35 rokov). Zaroven mam zrejme kvasinku (pozitivny test so slinami), dodrziavam 100 % bezlepkovu a vo velkej miere bezsacharidovu dietu. Niekde ste vsak pisali, ze malo sacharidov spomaluje stitnu zlazu. Ako teda postupovat?
Este dodam, ze jodu by som mala mat dostatok (aj podla analyzy prvkov vlasov aj podla testu so skvrnou z Lugolovho roztoku)
Velmi pekne dakujem za radu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: sob bře 10, 2018 1:41 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
tana12 píše:
Dobry den, pan Jarda,
chcela by som sa spytat, ci by ste mi vedeli odporucit spravny postup, ked si chcem upravit funkciu stitnej zlazy. Mam zistene relativne zvysenie TSH (3,7 pricom optimum je vraj 2,5) (znizenie funkcie) a pozitivne antiTPO. Snazime sa s manzelom o babatko, preto by som to chcela riesit co najlepsie (mam uz 35 rokov). Zaroven mam zrejme kvasinku (pozitivny test so slinami), dodrziavam 100 % bezlepkovu a vo velkej miere bezsacharidovu dietu. Niekde ste vsak pisali, ze malo sacharidov spomaluje stitnu zlazu. Ako teda postupovat?
Este dodam, ze jodu by som mala mat dostatok (aj podla analyzy prvkov vlasov aj podla testu so skvrnou z Lugolovho roztoku)
Velmi pekne dakujem za radu.

Musíte se podívat na souvislost tohoto problému s hormonální nerovnováhou hlavně hladinou progesteronu. Vše jsem zde již popisoval tak si to dohledejte, nebo mě můžete zavolat a vysvětlím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: operace štítné žlázy
PříspěvekNapsal: stř bře 28, 2018 10:33 am 
Offline

Registrován: stř bře 28, 2018 9:36 am
Příspěvky: 3
Dobrý den, prosím o radu. Našla jsem si na štítné žláze uzel, proto jsem navštívila vojenskou nemocnici, kde mě poslali do Chirurgické ambulance - poradna pro chirurgii štítné žlázy. Lékař mi po výsledcích sonografie a punkce sdělil, že uzel musí ven. Výsledky sono: hraniční velikost obou laloků štítné žlázy, vpravo objemná nodosita s lemem, bilat. drobnoložisková přestavba. Punkce: acelulární nátěry tvořené převážně koloidem s malou příměsí krve. Absence folikulárních a onkologicky suspektních bb. Nátěry nesplňují minimální kritéria pro diagnostický materiál, pro výraznou příměs koloidu se však dá předpokládat původ koloidních uzlu - skupina I. dle diagnostické terminologie pro FNAB štítné žlázy. Hormony: S_TSH: 1,337, S_FT4:13,76, S_aTG:1,73, S_aTPO:0,18.
Když jsem lékaři sdělila, že bych se chtěla operaci vyhnout, a že bych byla ráda kdyby mohl být uzel pouze sledován endokrinologem, tak mi řekl, že si musím nějakého endokrinologa najít a s termínem operace se se mnou rozloučil. Hledám tedy endokrinologa, ale tady na olomoucku je to velký problém, mají dlouhé čekací lhůty a navíc, když jsem s několika telefonicky hovořila, tak mi doporučili, na operaci jít a to i přes to, že mě, ani výsledky zprávy neviděli. Děkuji za radu:-)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 855 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44 ... 57  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz