Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 4:27 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 445 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 30  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Stres a duševní vyčerpání
PříspěvekNapsal: stř pro 27, 2017 10:19 am 
Offline

Registrován: úte bře 18, 2014 11:54 am
Příspěvky: 325
Měl jsem 2x v životě psychický stav, kdy mě zachránil před zblázněním a totálním zkolabováním neurol. Dlouhodobě to samozřejmě nic neřeší a je to cesta do pekel. Nakupilo se moc problémů a já šel zapomenout na nějakou akci. Po chvilkové úlevě v alkoholovém opojení přišla krize, jakou jsem nikdy neměl. Alkohol sebral zřejmě tělu poslední zbytky síly, zničil poslední hořčík v těle a nastala pohroma. Alkohol tedy nahromaděné problémy jen prohloubí a vyostří. Podle odborníka na závislosti Nešpora stoupla spotřeba alkoholu v Česku od roku 89 3x. A je nás pořád stejné množství. Cosi se z toho dá vyvozovat. /// Léčitel Janča píše ve své knize ,,Alternativní medicína", že dalším velkým likvidátorem hořčíku je káva! Vemte si její spotřebu u nás... Já osobně jsem přestal pít kávu na nějakou dobu asi 3x a po každé nastalo zlepšení stavu, míň únavy, lepší spánek. Naposledy asi před dvěma měsíci a tentokrát jsou odhodlán vydržet už na vždy./// O důležitosti sexu píše už Jarda výše. /// Další věc je dobrá výživa. Odpadní látky ze špatné stravy a jedy mají vliv na deprese. Zajímavá přednáška na toto téma je taky zde. Prof. Král a Králová to berou vědecky, ale srozumitelně i pro laiky. https://www.youtube.com/watch?v=U2MPWUsxDso


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stres a duševní vyčerpání
PříspěvekNapsal: stř pro 27, 2017 10:59 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
kov píše:
Měl jsem 2x v životě psychický stav, kdy mě zachránil před zblázněním a totálním zkolabováním neurol. Dlouhodobě to samozřejmě nic neřeší a je to cesta do pekel. Nakupilo se moc problémů a já šel zapomenout na nějakou akci. Po chvilkové úlevě v alkoholovém opojení přišla krize, jakou jsem nikdy neměl. Alkohol sebral zřejmě tělu poslední zbytky síly, zničil poslední hořčík v těle a nastala pohroma. Alkohol tedy nahromaděné problémy jen prohloubí a vyostří. Podle odborníka na závislosti Nešpora stoupla spotřeba alkoholu v Česku od roku 89 3x. A je nás pořád stejné množství. Cosi se z toho dá vyvozovat. /// Léčitel Janča píše ve své knize ,,Alternativní medicína", že dalším velkým likvidátorem hořčíku je káva! Vemte si její spotřebu u nás... Já osobně jsem přestal pít kávu na nějakou dobu asi 3x a po každé nastalo zlepšení stavu, míň únavy, lepší spánek. Naposledy asi před dvěma měsíci a tentokrát jsou odhodlán vydržet už na vždy./// O důležitosti sexu píše už Jarda výše. /// Další věc je dobrá výživa. Odpadní látky ze špatné stravy a jedy mají vliv na deprese. Zajímavá přednáška na toto téma je taky zde. Prof. Král a Králová to berou vědecky, ale srozumitelně i pro laiky. https://www.youtube.com/watch?v=U2MPWUsxDso

Tak alkohol je sice dobrý sluha, ale hodně zlý pán a stejně to platí pro jakékoliv uvolňovače tedy drogy, nebo pilulky od farmacie, což jsou zase drogy jenomže schválené. Dealer je nenabízí v průchodu do metra, nebo v pasáži a neinkasuje si to přímo, ale sedí v ordinaci a inkasuje nepřímo, jinak tam rozdíl není žádný. Stále se jedná o fet a ten člověku cestu životem rozhodně nevydláždí zlatem, naopak se člověk pak brodí po kolena ve sračkách, ale říká se tomu léčba. Léčba je v tom že se člověk pochopí a odstraní ze svého života důvod proč musí ten fet brát a je jedno jaký fet to je.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stres a duševní vyčerpání
PříspěvekNapsal: úte zář 18, 2018 1:56 am 
Offline

Registrován: úte kvě 24, 2016 10:48 pm
Příspěvky: 407
Pane Jardo,
mám poslední dobou problémy s brněním končetin. Nevím, zdali to může být způsobeno od páteře, psychikou nebo špatným krevním oběhem a cévami, nedostatkem hořčíku nebo tím, že v práci na nohou dlouho stojím a používám dost ruce. Asi by na mě sedělo vše. Stačí, když si chvíli špatně sednu a hned mě začne brnit noha. Nebo když chvíli něco začnu dělat rukou, ihned mě začne brnit. Když si na ruku chvíli lehnu, opět mě ihned začne brnit.

Moc děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stres a duševní vyčerpání
PříspěvekNapsal: úte zář 18, 2018 11:36 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
krasnagadgetka píše:
Pane Jardo,
mám poslední dobou problémy s brněním končetin. Nevím, zdali to může být způsobeno od páteře, psychikou nebo špatným krevním oběhem a cévami, nedostatkem hořčíku nebo tím, že v práci na nohou dlouho stojím a používám dost ruce. Asi by na mě sedělo vše. Stačí, když si chvíli špatně sednu a hned mě začne brnit noha. Nebo když chvíli něco začnu dělat rukou, ihned mě začne brnit. Když si na ruku chvíli lehnu, opět mě ihned začne brnit.

Moc děkuji.

Obávám se že půjde možná o pouhé odkrvení, ale jinak spíše o psychiku zvláště pokud vezmu v potaz že vše ostatní se dá laboratorně nebo medicínsky ověřit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stres a duševní vyčerpání
PříspěvekNapsal: stř zář 19, 2018 2:06 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 24, 2016 10:48 pm
Příspěvky: 407
Prosím o radu, co s těmito výsledky. Moc děkuji. Pokud tomu dobře rozumím, přijdou mi celkem ok (kromě vitamínu B12).

1) Podle vlasové analýzy mám zinku nadbytek, podle krve ho mám málo.
2) Je nutné nějak řešit cl? Čtu, že hodnoty zvyšuje např. fyzická námaha a nedostatečný pitný režim.
3) Co se týká Mg, řeknou mi tyto výsledky něco? Mohu i přes to trpět tetanií?
4) Prosím o radu ohledně mědi a železa a jaký mohou mít moje výsledky na psychiku? Nerozumím co je V_Vazeb. kap. FE.
5) Do jídelníčku bych měla přidat více potravin bohatých na folát? Mohou mít tyto výsledky vliv na psychiku?
6) Nerozumím, proč mám málo vitamínu B12. Prosím o radu, kde je problém a jaký to má vliv na psychiku? Mám začít užívat doplněk s vitamínem B12, nebo to můj problém nevyřeší? Nebo to může být pouze způsobeno tím, že ho přijímám málo ve stravě?
7) Jak je to u mě s metylací?
\"8)\") Lze z tohoto zjistit stav nadledvinek?


B S_Bilirubin 13,1 µmol/l 3,4- 17,1 [*]
B S_Bilirubin konj. 4,9 µmol/l 1,7- 5,4 [*]
B S_ALT 0,50 µkat/l 0,10- 0,73 [*]
B S_AST 0,35 µkat/l 0,10- 0,67 [*]
B S_ALP 1,22 µkat/l 0,66- 2,20 [*]
B S_Na 138 mmol/l 136- 145 [*]
B(V) S_K 4,15 mmol/l 3,80- 5,40 [*]
B S_Cl 109 mmol/l 98- 107 [ ]*
B S_Ca 2,24 mmol/l 2,10- 2,55 [*]
B(V) S_P 1,12 mmol/l 0,87- 1,45 [*]
B(V) S_Mg 0,81 mmol/l 0,75- 0,95 [*]
B S_Fe 23,6 µmol/l 8,9- 30,6 [*]
B S_Transferin 3,53 g/l 1,80- 4,00 [*]
B V_Vazeb. kap. FE 88,96 µmol/l 44,75- 80,55 [ ]*
B S_sTRF receptor 43,5 nmol/l 22,4- 51,8 [*]
B S_Folát 11,9 nmol/l 7,0- 45,3 [*]
B S_Vitamin B12 117 pmol/l 138- 652 *[ ]
B S_Vitamin A 1,93 µmol/l 1,05- 2,80 [*]
B S_Vitamin E 19,78µmol/l 11,60- 41,80 [*]
B S_Měd 15,25 µmol/l 11,00- 22,00 [*]
S_Zinek 10,58 µmol/l 12,00- 18,00 *[ ]


Hm, tak mi zapomněli udělat testy na: aktivní vitamín B12, vitamín B6, feritin, volná měď a ceruloplazmin, a nevím, jestli ještě na něco! \":-(\" \":-(\" \":-(\" Fakt, co si sám člověk neudělá nebo alespoň nezkontroluje, to nemá. \":oops:\" \":oops:\" \":roll:\" Takže asi nezjistím, jak na tom jsem s tou mědí a železem? \":-(\" \":roll:\"


Prosím Vás, když mi dělají doktoři základní krevní obraz, z něho nezjistí, že mám málo železa? Nebo to zjistí až tehdy, když už má člověk anémii? Přeci dělají testy na hemoglobin? Přesně nevím, jak to souvisí. \":-(\" Čtu si o tom, ale nerozumím tomu. \":-(\" Jestli tomu dobře rozumím, tak anémii nemám, ale příznaky jako je únava, slabost mít můžu?
Děkuji.


Naposledy upravil krasnagadgetka dne pon lis 19, 2018 10:54 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stres a duševní vyčerpání
PříspěvekNapsal: stř zář 19, 2018 5:57 pm 
Offline

Registrován: úte úno 19, 2013 2:43 am
Příspěvky: 1954
Krásný obraz toho, co všechno dokáží breberky rozházet a sežrat, příp. nechat zoxidovat. Rovněž s avitaminózami jste na správné stopě, jsou o tom dokonce vědecká pojednání, co za živé tvory je způsobuje a jaké klinické příznaky se s tím pojí. Podle mě by z těch krevních testů již nyní šlo orientačně určit o jakou nákazu se jedná a podle přiložené tabulky, jak se bude daná malnutrice symptomaticky projevovat. Rovněž rozborem bílých krvinek se nechá potvrdit druh nákazy a její stav (akutní vs. chronická infekce). Takže to není o tom, že by Vás doktoři nemohli léčit, ale že nechtějí a nepotřebují - sloužíte pouze jako statista pro výkony. Jak dlouho bude tělu po jejich eradikaci trvat, než to dá dohromady a obejde se při tom bez hormonální substituce a výživových doplňků?

Klinické symptomy asociované s malnutricí a karencí mikronutrientů

_________________
http://www.aeronet.news
https://protiproud.info/
https://www.parlamentnilisty.cz/
https://vk.com/irenaaneri
https://www.naturalnews.com/





Citát: "Nemoc je okem viditelná a elektroakupunkturou měřitelná, i když nemocniční laboratoř mlčí."


Naposledy upravil Alopat dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
f=false\">https://books.google.cz/books?id=tr1aAg ... AF&f=false [url:1ympt9ld]http://www.aikenbellamagazine.com/2015/02/01/nutrien-depletion-the-theft-that-can-rob-you-of-your-life/[/url:1ympt9ld]"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stres a duševní vyčerpání
PříspěvekNapsal: stř zář 19, 2018 9:19 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 24, 2016 10:48 pm
Příspěvky: 407
[quote="Alopat":22a3yt7w]Krásný obraz toho, co všechno dokáží breberky rozházet a sežrat, příp. nechat zoxidovat. Rovněž s avitaminózami jste na správné stopě, jsou o tom dokonce vědecká pojednání, co za živé tvory je způsobuje a jaké klinické příznaky se s tím pojí. Podle mě by z těch krevních testů již nyní šlo orientačně určit o jakou nákazu se jedná a podle přiložené tabulky, jak se bude daná malnutrice symptomaticky projevovat. Rovněž rozborem bílých krvinek se nechá potvrdit druh nákazy a její stav (akutní vs. chronická infekce). Takže to není o tom, že by Vás doktoři nemohli léčit, ale že nechtějí a nepotřebují - sloužíte pouze jako statista pro výkony. Jak dlouho bude tělu po jejich eradikaci trvat, než to dá dohromady a obejde se při tom bez hormonální substituce a výživových doplňků?

Klinické symptomy asociované s malnutricí a karencí mikronutrientů


Naposledy upravil Návštěvník dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
f=false\">https://books.google.cz/books?id=tr1aAg ... AF&f=false[/quote:22a3yt7w] Opět děkuji za příspěvek, kterému opět nerozumím. Mě výsledky přijdou celkem ok. Čekala jsem, že budou horší. O jakou nákazu se tedy prosím jedná, když píš


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stres a duševní vyčerpání
PříspěvekNapsal: čtv zář 20, 2018 9:10 am 
Offline

Registrován: úte úno 19, 2013 2:43 am
Příspěvky: 1954
Takto jsem se na to nedíval, jestli jsou výsledky dobré nebo špatné, pouze jsem se zaměřil na to, čeho jste si správně všimla a vypíchla v bodech a to si můžete na internetu zjistit, jakou roli v tom hrají malí a velcí šmejdi. U Vás nejspíše prvoci, ale přesnou skladbu Vám bez diagnostiky neřeknu. Otázka je, proč se stávají patogenní a co snižuje lidem imunitu, musí tam být nějaký centrální bod, od kterého se to hroutí a každý podezírá jinou zátěž, která oslabuje organismus.

Levels of Zinc, Copper, Magnesium Elements, and Vitamin B12, in Sera of Schoolchildren With Giardiasis and Entrobiosis in Kashan, Iran
https://cdn.neoscriber.org/cdn/dl/80bd7 ... 94407f584d

_________________
http://www.aeronet.news
https://protiproud.info/
https://www.parlamentnilisty.cz/
https://vk.com/irenaaneri
https://www.naturalnews.com/





Citát: "Nemoc je okem viditelná a elektroakupunkturou měřitelná, i když nemocniční laboratoř mlčí."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stres a duševní vyčerpání
PříspěvekNapsal: čtv zář 20, 2018 11:26 am 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
krasnagadgetka píše:
Prosím o radu, co s těmito výsledky. Moc děkuji. Pokud tomu dobře rozumím, přijdou mi celkem ok (kromě vitamínu B12).

1) Podle vlasové analýzy mám zinku nadbytek, podle krve ho mám málo.
2) Je nutné nějak řešit cl? Čtu, že hodnoty zvyšuje např. fyzická námaha a nedostatečný pitný režim.
3) Co se týká Mg, řeknou mi tyto výsledky něco? Mohu i přes to trpět tetanií?
4) Prosím o radu ohledně mědi a železa a jaký mohou mít moje výsledky na psychiku? Nerozumím co je V_Vazeb. kap. FE.
5) Do jídelníčku bych měla přidat více potravin bohatých na folát? Mohou mít tyto výsledky vliv na psychiku?
6) Nerozumím, proč mám málo vitamínu B12. Prosím o radu, kde je problém a jaký to má vliv na psychiku? Mám začít užívat doplněk s vitamínem B12, nebo to můj problém nevyřeší? Nebo to může být pouze způsobeno tím, že ho přijímám málo ve stravě?
7) Jak je to u mě s metylací?
\"8)\") Lze z tohoto zjistit stav nadledvinek?


B S_Bilirubin 13,1 µmol/l 3,4- 17,1 [*]
B S_Bilirubin konj. 4,9 µmol/l 1,7- 5,4 [*]
B S_ALT 0,50 µkat/l 0,10- 0,73 [*]
B S_AST 0,35 µkat/l 0,10- 0,67 [*]
B S_ALP 1,22 µkat/l 0,66- 2,20 [*]
B S_Na 138 mmol/l 136- 145 [*]
B(V) S_K 4,15 mmol/l 3,80- 5,40 [*]
B S_Cl 109 mmol/l 98- 107 [ ]*
B S_Ca 2,24 mmol/l 2,10- 2,55 [*]
B(V) S_P 1,12 mmol/l 0,87- 1,45 [*]
B(V) S_Mg 0,81 mmol/l 0,75- 0,95 [*]
B S_Fe 23,6 µmol/l 8,9- 30,6 [*]
B S_Transferin 3,53 g/l 1,80- 4,00 [*]
B V_Vazeb. kap. FE 88,96 µmol/l 44,75- 80,55 [ ]*
B S_sTRF receptor 43,5 nmol/l 22,4- 51,8 [*]
B S_Folát 11,9 nmol/l 7,0- 45,3 [*]
B S_Vitamin B12 117 pmol/l 138- 652 *[ ]
B S_Vitamin A 1,93 µmol/l 1,05- 2,80 [*]
B S_Vitamin E 19,78µmol/l 11,60- 41,80 [*]
B S_Měd 15,25 µmol/l 11,00- 22,00 [*]
S_Zinek 10,58 µmol/l 12,00- 18,00 *[ ]


Hm, tak mi zapomněli udělat testy na: aktivní vitamín B12, vitamín B6, feritin, volná měď a ceruloplazmin, a nevím, jestli ještě na něco! \":-(\" \":-(\" \":-(\" Fakt, co si sám člověk neudělá nebo alespoň nezkontroluje, to nemá. \":oops:\" \":oops:\" \":roll:\" Takže asi nezjistím, jak na tom jsem s tou mědí a železem? \":-(\" \":roll:\"

1) Nadbytek zinku ve vlasovce znamená, že tělo nadměrně vylučuje zinek. Z krve je jasné, že máte zinku nedostatek - asi proto, že ho nadměrně vylučuje. Proč ho vylučuje, to je otázka.
2) Cl - Zatím nevím, ale deficit Cl by mohl souviset s tím, že špatně trávíte (malá produkce HCl, protože není dost Cl a není dost zinku na produkci HCl)
3) Co se týče Mg, neříká to nic, krom toho, že nejste zcela extrémně deficitní a že tělo zvládá homeostázi. To neznamená, že nejste co se týčeč Mg deficitní, znamená to, že nejste Deficit na hranici celkového kolapsu kvůli extrémnímu deficitu nebo přebytku hořčíku.
4) Vysoká vzebná kapacita Fe znamená, že máte málo železa, tělo by ho dokázalo navázat mnohem víc, než má k dispozici. Můžete mít tudíž příznaky anémie.

5 + 6 + 7) Když si najdete, co jsem psal o pracech Dr. Walshe, tak zjistíte, že zatím podle všeho co ukázala vaše krev spadáte zcela jasně do jedné z kategorií, kterou Walsh rozeznával. Najděte si v mých příspěvcích, co podle Walshe pomáhá overmethylátorům a srovnejte to se svými deficity - nejspíš se v tom poznáte. SSRI vám moc nezabíraly, že ? I to odpovídá overmethylátorům.

Jíst víc zelené zeleniny může uškodit pouze těžkým undermethylátorům, vám skoro určitě ne. Jezte ji jak syrovou, tak dušenou. Možná by mohly pomoci i trávící enzymy.

Sežeňte si folát v podobě methylfolátu, B12 v podobě methylcobalaminu, B6 jako pyridoxin a také jako P-5-P, B3 jako kyselinu nikotinovou i jako nikotinamid - ideálně každé jako tabletu zvlášť, k tomu nějaký dávkami umírněný b-komplex, ten b-komplex jezte tak 5x týdně a začněte zkoumat jak na vás a vaši psychiku jednotlivé b-vitamíny z z výše uvedených a jejich různé formy a různě vysoké dávky působí.
Overmethylátorům by ještě měly pomáhat DMAE, cholin, a mangan a samozřejmě zinek.

Pokud si nepamatujete sny, znamená to, že vám chybí B6.
B3 zpomaluje methylaci, ale vyčerpává B6.
Deficit B12 může způsobovat deficit železa, vstřebávání železa napomáhá i vitamín C.

Máte deficit zinku, nemáte nadbytek mědi, takže si sežeňte zinek a měď a zásobujte tělo zinkem a odděleně od zinku a vitamínu C dodávejte i trochu měďi ať si nezpůsobíte deficit.
Zinku neberte v dlouhodobém průměru víc, než 50 mg/den, lepší je postupovat umírněně, než si ublížit. Za dva měsíce si nechte udělat hladinu zinku znovu a před tím na pár dní vysaďte zinek. Zinek neberte úplně každý den, rozumné je opět 5 dní v týdnu, aby si zbylé dva dny tělo z potravy mohlo natáhnout měď, pokud by tělu začínala chybět.
Já zinek dodávám v podobě zinek plus (zinek s mědí) nebo ZMA a kombinuji různé chemické formy zinku a některé mají doplňkovou měď a jiné ne. Počáteční reakce těla na přísun zinku nemusí být zrovna příjemné, proto dávku navyšujte postupně.

Deficity béček souvisí se stavem střevní mikroflóry.

Za dva měsíce si zkuste znovu nechat udělat krev a uvidíte, zda nastal nějaký posun a podle toho když tak upravte dávkování. Hodnota B12 pod 330 pmol/l si prý už zaslouží suplementaci. Cíl, kam se chcete dostat je cca 400. Podobně u folátu se snažte zvednout hladinu do blízkosti hodnoty 30 nmol/l. U zinku někam poblíž středu intervalu tj cca 15 umol/l. Dva nebo tři dny před tím, než půjdete na krev vysaďte doplňky těch věcí, které chcete nechat z krve udělat - tj B12, folát, zinek a měď.

7) V nadledvinkách se já stále ještě nevyznám.

Jste-li overmethylátor, je dost možné, že máte nízký histamin a tedy potřebujete mikroflóru obohatit o ty mikroby, které histamin zvyšují. Pokud po 50 mg kyseliny nikotinové (jedna z forem B3) nedostatente flush, tak je to náznak (nikoliv důkaz) toho, že máte nízký histamin.
Flush znamená, že tělo dostalo víc kyseliny nikotinové, než aktuálně potřebuje na hašení problémů. Není dobré brát víc než 1500 mg kyseliny nikotinové za den, pokud berete B3 v podobě niacinamidu, tam je dobré nepřekračovat bez dobrého důvodu 1000 mg/den. Každá forma B3 vstupuje do metabolismu jinde, takže je dobré to střídat.

Bčka, které máte deficitní mohou ovlivňovat psychiku, musíte si najít co vám kdy pomáhá. Např nadměrný přísun B3 z vás může udělat undermethylátora (mi se to povedlo a výsledkem byla panická ataka). Vám by B3 mohlo během desítek minut po požití tlumit psychické potíže, ale je potřeba najít odvahu a zkusit to, když to na vás jde. Aby vám přisun velkých dávek nevymlátil ostatní b-čka je dobré brát několikrát týdně nějaký b-komplex, třeba b-komplex forte od genericy mi přišel relativně slušně namíchaný (má hodně různých b-ček). Kdybyste kupovala ze zahraničí, hledejte bčka ve formách, které jsou biodostupné (high bioavailability), jsou bohužel dražší, ale měly by fungovat lépe.

Můžete-li si to dovolit, zkuste
https://www.lifeextensioneurope.com/lif ... -extension
Stačí jedna odměrka denně rozmíchat do vody a máte tím pokrytu základní sestavu všech vitamínů a asi i všech mikroprvků i dalších látek. Jejich doporučené dávkování jsou tři odměrky denně, ale podle mě jedna odměrka stačí a zbytek navyšovat cíleně podle známých deficitů. Při jedné odměrce denně to máte na tři měsíce.

Druhá možnost je zkusit to opravdu jet v režimu poctivé 3 dávky denně, tzn vystačí vám to na jeden měsíc, pak k tomu nemusíte dodávat z doplňků už vůbec nic snad kromě B12 a zinku s mědí. Tzn sehnal bych si B12 jako methylcobalamin (cca 1 mg tablety, ideálně cucací - sublingual / longenzine ) a zinek s mědí v poměru 10:1 a k onomu prášku bych bral navíc 5x týdně zinek s mědí a 7x týdně navíc ten dodatečný B12 a po měsící bych šel znovu na krev.

Prášek se dá konzumovat v jogurtu, ale tam není jasné zda se některé složka nebije s mléčnou podstatou jogurtu a zda jogurt neblokuje vstřebávání, tzn lepší je rozmíchat to ve vodě a kopnout to do sebe - není to dokonale rozpustné, proto to chce kopnout to do sebe. Chuťově je to bez problémů.

Ještě je tu možnost sehnat si doktora, který do vás tu B12 dostane ve formě injekcí, čímž se obejde problematické vstřebávání B12 ve střevě (proto doporučuji B12 v podobě cucací vstřebávané částečně pod jazykem).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stres a duševní vyčerpání
PříspěvekNapsal: čtv zář 20, 2018 3:09 pm 
Offline

Registrován: úte úno 19, 2013 2:43 am
Příspěvky: 1954
Takže brnění rukou a nohou je předzvěstí celkového kolapsu z nedostatku hořčíku, který nastane, pokud se jeho hodnoty v krvi budou posouvat z naměřené spodní hranice do deficitu a k tomu vyčerpání magnézia dochází při vymírání kandidy u parazitů nebo se jedná o poškozené nervy?

https://www.livestrong.com/article/533234-tingling-in-hands-and-feet-and-low-magnesium/
https://www.nourishingplot.com/2018/02/27/relationship-magnesium-deficiencies-parasites/
https://www.candidapatient.com/candida-treatment/die-off.html

_________________
http://www.aeronet.news
https://protiproud.info/
https://www.parlamentnilisty.cz/
https://vk.com/irenaaneri
https://www.naturalnews.com/





Citát: "Nemoc je okem viditelná a elektroakupunkturou měřitelná, i když nemocniční laboratoř mlčí."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stres a duševní vyčerpání
PříspěvekNapsal: čtv zář 20, 2018 3:24 pm 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
Aktivní B12 už ani dělat nemusíte, pokud máte málo jakékoliv B12, tak je jasné, že máte málo i aktivní formy B12. Methylcobalamin je právě ta aktivní forma.
Feritin zatím taky dělat nemusíte, že máte problém se železem už je taky jasné.
Vy jste našla laboratoř, kde dělají B6 ?
Volná měď a ceruloplazmin se hodí, aby se vidělo, jak jste na tom ve skutečnosti s mědí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stres a duševní vyčerpání
PříspěvekNapsal: čtv zář 20, 2018 7:46 pm 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
Co se týče toho deficitního chlóru, tak bych asi doplňoval HCl /podpora trávení a redukce spotřeby CL na výrobu HCl) a hořčík bych konzumoval i jako MgCl a mělo by to pomoci srovnat chlór a tedy pomoci ledvinám. Čím je to způsobeno ví bůh, možných mechanismů je povícero a možná je to kombinace více mechanismů:
- nadledvinky - v tom se nevyznám, nicméně deficit Cl může mít vazbu na nadledvinky
- nedostatečné okysličení organismu (špatně dýcháte / málo dýcháte / málo se hýbete, nefunguje transport O2 dovnitř /CO2 ven třeba z důvodu anémie a nedostatku železa pro transport kyslíku), protože existuje prý vztah mezi nedostatkem Cl a přebytkem HCO3, přičemž nadbytek HCO3 v těle může být způsobem nadbytkem CO2 v těle, tedy tělo se nedokáže zbavit CO2 a to se v těle hromadí jako HCO3, což nějak ve výsledku redukuje množství dostupného Cl.
- Cl slouží k regulaci acidobazické rovnováhy a deficit Cl indikuje, že ledviny mají problém udržovat správné pH. Konzumujete-li jednou sodu, tak zkuste ubrat - musíte na to jít nějak jinak než jedlou sodou.

Od pasu střelím že pH moči budete mít někde relativně daleko od optima (tj ranní moč nebude mírně kyselá, bude buď hodně kyselá nebo naopak mírně zásaditá) ale nedokáži se z té chemie vymotat a poznat zda budete celodenně "ujetá" do kysela nebo zásadita. Od pasu bych střelil že možná máte problém s uroinfekcemi, pokud ano, tak dodávání MgCl a dodávání zinku a trošky mědi by mohlo pomoci potlačit uroinfekce.

(Nezapomínejte, že stále platí že k hořčíku potřebujete bór, kterého podle vlasovky máte skoro nulové zásoby, jódu máte sice dle vlasovky dost, ale chybí vám k němu dost zoufale selen, bez kterého tělo neumí jód správně využívat a navíc i selen je potřeba na vstřebávání hořčíku. Taky máte podle vlasovky hodně málo manganu, který dle Walshe overmethylátorům rovněž pomáhá, protože bývají deficitní i na mangan).

Já myslím, že to co odhalil rozbor krve poměrně velmi dobře koresponduje s tím co naznačovala vlasovka a věřím, že je vidět proč to po vlasovce opravdu chtělo ten rozbor krve. Jsem přesvědčený, že ten rozbor krve vůbec nebyly vyhozené peníze, ale naopak výborně investované, protože teď už nemusíte střílet naslepo. Podle mě je nyní jasné, co by vám mělo s hodně velkou pravděpodobností umožnit dosáhout během pár měsíců opravdu podstatného zlepšení.

-----
Odkazy, které dává Alopat jsou hodně zajímavé a vůbec bych se nedivil, kdyby tomu tak bylo. Nicméně věřím, že pokud se tělu správně pomůže, tak tělo dokáže případné nezvané hosty když ne vyhladit, tak aspoň zahnat zpět do zákopů, protože kdyby je i teď váš imunitní systém nedržel poměrně rázně na uzdě, tak vás velmi rychle zlikvidují. Takže ikdyž se neví co jsou zač, tak se ví co tělo potřebuje k tomu, aby se mu s nimi lépe bojovalo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stres a duševní vyčerpání
PříspěvekNapsal: pát zář 21, 2018 12:22 am 
Offline

Registrován: úte kvě 24, 2016 10:48 pm
Příspěvky: 407
Alopat píše:
Takže brnění rukou a nohou je předzvěstí celkového kolapsu z nedostatku hořčíku, který nastane, pokud se jeho hodnoty v krvi budou posouvat z naměřené spodní hranice do deficitu a k tomu vyčerpání magnézia dochází při vymírání kandidy u parazitů nebo se jedná o poškozené nervy?

https://www.livestrong.com/article/533234-tingling-in-hands-and-feet-and-low-magnesium/
https://www.nourishingplot.com/2018/02/27/relationship-magnesium-deficiencies-parasites/
https://www.candidapatient.com/candida-treatment/die-off.html

Děkuji, ale já už takhle mám ze všeho totální strach a těď jste mě totálně vyděsil. Nevím, co si pod kolapsem z nedostatku hořčíku představit, ale asi se pokusím nepředstavovat nic, mám dost bujnou fantazii \":-(\". Nebo tím myslíte tetanii? U ní píší, že nejde o život, což mě teď trochu uklidnilo. Ale teď zase čtu, že to může způsobit epilepsii a bůh ví co ještě.......\":-(\"Hlavně kvůli strachu ten hořčík nikdy nedoplním. Jsem silná kuřačka ještě ke všemu, takže by to mohly možná být i poškozené nervy z toho. Dá se s tím něco dělat? Na druhou stranu se snažím uklidnit tím, že kdo má dnes dostatek hořčíku?
Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stres a duševní vyčerpání
PříspěvekNapsal: pát zář 21, 2018 4:32 am 
Offline

Registrován: úte úno 19, 2013 2:43 am
Příspěvky: 1954
Jenže to jste nám měla říct hned na začátku, že jste silná kuřačka a tudíž máte sníženou produkci žaludeční kyseliny (trávení, ale i obranyschopnost) a potlačenou chuť k jídlu (podvýživa). Za úzkostmi pak přirozeně může stát i žaludeční dysbióza, protože máte ze závislosti na nikotinu omezenou tvorbu ochranného hlenu a proudění krve žaludeční výstelkou. Tetanie (brnění končetin) je projevem nedostatku hořčíku (vč. vymírání kandidy) nebo polyneuropatie (postižení periferních nervů, např. otrava methanolem, formaldehydem, n-hexanem http://zdravi.doktorka.cz/postizeni-nervu-neuropatie/). Zbývají deprese pramenící ve střevech, kde dominují malí a velcí šmejdi.

Why smokers need more magnesium
https://www.hollandandbarrett.com/the-health-hub/smokers-need-magnesium-2/
The effect of cigarette smoking on gastric acid secretion and gastric mucosal blood flow in man.[url][url]http://zdravi.doktorka.cz/postizeni-nervu-neuropatie/[/url][/url]
Helicobacter pylori, a causative agent of vitamin B12 deficiency.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19745500
Analysis of Nicotine and Impurities in Electronic Cigarette Solutions and Vapor
http://it.restek.com/Technical-Resources/Technical-Library/Foods-Flavors-Fragrances/fff_FFAN2127-UNV

_________________
http://www.aeronet.news
https://protiproud.info/
https://www.parlamentnilisty.cz/
https://vk.com/irenaaneri
https://www.naturalnews.com/





Citát: "Nemoc je okem viditelná a elektroakupunkturou měřitelná, i když nemocniční laboratoř mlčí."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stres a duševní vyčerpání
PříspěvekNapsal: pát zář 21, 2018 10:05 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
pefi píše:
1) Nadbytek zinku ve vlasovce znamená, že tělo nadměrně vylučuje zinek. Z krve je jasné, že máte zinku nedostatek - asi proto, že ho nadměrně vylučuje. Proč ho vylučuje, to je otázka.
2) Cl - Zatím nevím, ale deficit Cl by mohl souviset s tím, že špatně trávíte (malá produkce HCl, protože není dost Cl a není dost zinku na produkci HCl)
3) Co se týče Mg, neříká to nic, krom toho, že nejste zcela extrémně deficitní a že tělo zvládá homeostázi. To neznamená, že nejste co se týčeč Mg deficitní, znamená to, že nejste Deficit na hranici celkového kolapsu kvůli extrémnímu deficitu nebo přebytku hořčíku.
4) Vysoká vzebná kapacita Fe znamená, že máte málo železa, tělo by ho dokázalo navázat mnohem víc, než má k dispozici. Můžete mít tudíž příznaky anémie.

5 + 6 + 7) Když si najdete, co jsem psal o pracech Dr. Walshe, tak zjistíte, že zatím podle všeho co ukázala vaše krev spadáte zcela jasně do jedné z kategorií, kterou Walsh rozeznával. Najděte si v mých příspěvcích, co podle Walshe pomáhá overmethylátorům a srovnejte to se svými deficity - nejspíš se v tom poznáte. SSRI vám moc nezabíraly, že ? I to odpovídá overmethylátorům.

Jíst víc zelené zeleniny může uškodit pouze těžkým undermethylátorům, vám skoro určitě ne. Jezte ji jak syrovou, tak dušenou. Možná by mohly pomoci i trávící enzymy.

Sežeňte si folát v podobě methylfolátu, B12 v podobě methylcobalaminu, B6 jako pyridoxin a také jako P-5-P, B3 jako kyselinu nikotinovou i jako nikotinamid - ideálně každé jako tabletu zvlášť, k tomu nějaký dávkami umírněný b-komplex, ten b-komplex jezte tak 5x týdně a začněte zkoumat jak na vás a vaši psychiku jednotlivé b-vitamíny z z výše uvedených a jejich různé formy a různě vysoké dávky působí.
Overmethylátorům by ještě měly pomáhat DMAE, cholin, a mangan a samozřejmě zinek.

Pokud si nepamatujete sny, znamená to, že vám chybí B6.
B3 zpomaluje methylaci, ale vyčerpává B6.
Deficit B12 může způsobovat deficit železa, vstřebávání železa napomáhá i vitamín C.

Máte deficit zinku, nemáte nadbytek mědi, takže si sežeňte zinek a měď a zásobujte tělo zinkem a odděleně od zinku a vitamínu C dodávejte i trochu měďi ať si nezpůsobíte deficit.
Zinku neberte v dlouhodobém průměru víc, než 50 mg/den, lepší je postupovat umírněně, než si ublížit. Za dva měsíce si nechte udělat hladinu zinku znovu a před tím na pár dní vysaďte zinek. Zinek neberte úplně každý den, rozumné je opět 5 dní v týdnu, aby si zbylé dva dny tělo z potravy mohlo natáhnout měď, pokud by tělu začínala chybět.
Já zinek dodávám v podobě zinek plus (zinek s mědí) nebo ZMA a kombinuji různé chemické formy zinku a některé mají doplňkovou měď a jiné ne. Počáteční reakce těla na přísun zinku nemusí být zrovna příjemné, proto dávku navyšujte postupně.

Deficity béček souvisí se stavem střevní mikroflóry.

Za dva měsíce si zkuste znovu nechat udělat krev a uvidíte, zda nastal nějaký posun a podle toho když tak upravte dávkování. Hodnota B12 pod 330 pmol/l si prý už zaslouží suplementaci. Cíl, kam se chcete dostat je cca 400. Podobně u folátu se snažte zvednout hladinu do blízkosti hodnoty 30 nmol/l. U zinku někam poblíž středu intervalu tj cca 15 umol/l. Dva nebo tři dny před tím, než půjdete na krev vysaďte doplňky těch věcí, které chcete nechat z krve udělat - tj B12, folát, zinek a měď.

7) V nadledvinkách se já stále ještě nevyznám.

Jste-li overmethylátor, je dost možné, že máte nízký histamin a tedy potřebujete mikroflóru obohatit o ty mikroby, které histamin zvyšují. Pokud po 50 mg kyseliny nikotinové (jedna z forem B3) nedostatente flush, tak je to náznak (nikoliv důkaz) toho, že máte nízký histamin.
Flush znamená, že tělo dostalo víc kyseliny nikotinové, než aktuálně potřebuje na hašení problémů. Není dobré brát víc než 1500 mg kyseliny nikotinové za den, pokud berete B3 v podobě niacinamidu, tam je dobré nepřekračovat bez dobrého důvodu 1000 mg/den. Každá forma B3 vstupuje do metabolismu jinde, takže je dobré to střídat.

Bčka, které máte deficitní mohou ovlivňovat psychiku, musíte si najít co vám kdy pomáhá. Např nadměrný přísun B3 z vás může udělat undermethylátora (mi se to povedlo a výsledkem byla panická ataka). Vám by B3 mohlo během desítek minut po požití tlumit psychické potíže, ale je potřeba najít odvahu a zkusit to, když to na vás jde. Aby vám přisun velkých dávek nevymlátil ostatní b-čka je dobré brát několikrát týdně nějaký b-komplex, třeba b-komplex forte od genericy mi přišel relativně slušně namíchaný (má hodně různých b-ček). Kdybyste kupovala ze zahraničí, hledejte bčka ve formách, které jsou biodostupné (high bioavailability), jsou bohužel dražší, ale měly by fungovat lépe.

Můžete-li si to dovolit, zkuste
https://www.lifeextensioneurope.com/lif ... -extension
Stačí jedna odměrka denně rozmíchat do vody a máte tím pokrytu základní sestavu všech vitamínů a asi i všech mikroprvků i dalších látek. Jejich doporučené dávkování jsou tři odměrky denně, ale podle mě jedna odměrka stačí a zbytek navyšovat cíleně podle známých deficitů. Při jedné odměrce denně to máte na tři měsíce.

Druhá možnost je zkusit to opravdu jet v režimu poctivé 3 dávky denně, tzn vystačí vám to na jeden měsíc, pak k tomu nemusíte dodávat z doplňků už vůbec nic snad kromě B12 a zinku s mědí. Tzn sehnal bych si B12 jako methylcobalamin (cca 1 mg tablety, ideálně cucací - sublingual / longenzine ) a zinek s mědí v poměru 10:1 a k onomu prášku bych bral navíc 5x týdně zinek s mědí a 7x týdně navíc ten dodatečný B12 a po měsící bych šel znovu na krev.

Prášek se dá konzumovat v jogurtu, ale tam není jasné zda se některé složka nebije s mléčnou podstatou jogurtu a zda jogurt neblokuje vstřebávání, tzn lepší je rozmíchat to ve vodě a kopnout to do sebe - není to dokonale rozpustné, proto to chce kopnout to do sebe. Chuťově je to bez problémů.

Ještě je tu možnost sehnat si doktora, který do vás tu B12 dostane ve formě injekcí, čímž se obejde problematické vstřebávání B12 ve střevě (proto doporučuji B12 v podobě cucací vstřebávané částečně pod jazykem).

Perfektní a vyčerpávající hodnocení v tomto a následných příspěvcích, prakticky není co dodat, snad jen že možná snazší řešení by mohla být transplantace stolice. Případně stav mohou zlepšit i pravidelné delší procházky přírodou cca 2-3 hodiny denně, což střeva dost rozpohybuje, trávení výrazně zlepší a některé šmejdy i přímo likviduje.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 445 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 30  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz