Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 1:42 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 564 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 38  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: ned kvě 09, 2010 5:41 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Denny píše:
Když jsme u té Hcl kyseliny, podle doporučení jsem ji místo 2 ccm před, během a po jídle bral asi 3 x 6ccm, ,,zvedl" jsem také hořčík na 10g denně. Hned první den večer nastaly silné bolesti kloubů, zad a píchání v ,,mezižeberní" jamce (slinivka?), bolesti štítné žlázy, zduření uzlin, bolest v krku, bolest uší a po zalehnutí ucpaný nos (což jsem rychle vyřešil KS) . V noci jsem téměř nespal. Druhý den mi bylo neustále chladno, i když jsem byl oblečený jako na severní točnu. Cítil jsem se špatně, velmi bolavě a unaveně. Musel jsem zpátky do postele. Teplota normální 36,5 a přesto jsem se neuměl zahřát ani pod dvěma peřinami. Celý den jsem bral Hcl stejně jako ten předešlý. Večer byla teplota 37,8 píchání v ,,jamce" intenzivnější, bolesti zhruba stejné. Spal jsem jakž-takž a při tom přemýšlel, kde se stala chyba. Podezírám právě Hcl a příliš vysoké dávky (celkem 3 velké panáky/den/3,5%Hcl)
Dnes po ránu jsem testoval přítomnost candidy ve slině - během těch 2 dní byla asi vybitá, jelikož slina zůstala neporušená, celistvá na hladině. Ty dva dny před, se ze sliny táhl ohromný trychtýř ke dnu sklenice.
Přesto jsem dnes ke snídani dal již jen 1 x 2ccm Hcl a ke každému dalšímu jídlu to hodlám brát stejně. Snad mě ty bolesti a píchání přejde, stále totiž přetrvávají i kyž jsou již menší.

Já jenom zírám, píšu tady někde o tom, že kyselina chlorovodíková se má chlastat jako fernet po panákách? Vždycky říkám opatrně a pomalu navyšovat. Těm kvasinkám se nedivím, to množství by zabilo i slona a nepovažuji to zrovna za moc rozumné počínání. Já mám sice vyzkoušeno podobné větší množství, ale každý nemusí reagovat stejně. Jeden můj pacient tam dokonce šlehnul naráz decku, ale to jsem mu také nepochválil, nicméně se mu nic nedělo. Tělo se s tím pravděpodobně vypořádá, ale asi bych to neopakoval, všude tady nabádám k používání zdravého rozumu a toto je už dost mimo. Chvilku to vynech zcela a potom rozumně navyšovat, tak aby tělo normálně fungovalo, nesnaž se pořád o nějaké rekordy, to nikam nevede.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: pon kvě 10, 2010 9:50 am 
Offline

Registrován: čtv lis 05, 2009 1:12 pm
Příspěvky: 72
Bydliště: Bruntálsko
Dnes je již vše O.K. Byla to jen taková menší herxka, která dle mého mínění stála za to \":!:\" (nejhorší jsem měl 3týdenní po zapprování). Vždyť na ty kvasinky jsem používal kde co celkem 1/2 roku (včetně zapingu), stálo to hafo peněz a nula od nuly pošla...
Nyní se k Hcl vrátím již opatrněji.
Jardo díky, nejen za tento tip.

_________________
Ahoj Denny


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: pon kvě 10, 2010 10:46 pm 
Offline

Registrován: stř črc 08, 2009 8:50 pm
Příspěvky: 142
Ahoj Denny, to mlsáš normální kyselinu solnou z drogerie, nebo existuje nějaký zdroj čistý HCl? \":D\"

_________________
Chceš-li vědět, co je nového, podívej se do starých knih.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: úte kvě 11, 2010 6:48 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
milda píše:
Ahoj Denny, to mlsáš normální kyselinu solnou z drogerie, nebo existuje nějaký zdroj čistý HCl? \":D\"

Tak kyselinu na záchody určitě nepijte, musí to být čistá lékopisná kyselina chlorovodíková, která se dá obtížně sehnat v lékárně, ale jde to. Nechte si ji naředit na 3,5 % a pije se tak 1 % koncentrace ve velice mírných množstvích dostatečně zředěná vodou. Opatrně na zuby, těch by se to nemělo dotknout, protože je to dost leptá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: úte kvě 11, 2010 8:59 am 
Offline

Registrován: pát říj 23, 2009 12:34 pm
Příspěvky: 104
Jarda píše:
Tak kyselinu na záchody určitě nepijte, musí to být čistá lékopisná kyselina chlorovodíková, která se dá obtížně sehnat v lékárně, ale jde to. Nechte si ji naředit na 3,5 % a pije se tak 1 % koncentrace ve velice mírných množstvích dostatečně zředěná vodou. Opatrně na zuby, těch by se to nemělo dotknout, protože je to dost leptá.

Moc zajimavé. Pro lidi, kteří mají problémy s trávením bílkovin, to může být zřejmě dost zásadní věc. Nepoškodí se při pití roztoku HCl jícen a svěrač? Není lepší si sehnat ty tobolky/tablety Betain HCl rozpouštěné až v žaludku? Cenově to bude někde jinde, to je jasné, jde mi spíše o eliminaci rizik spojených s užíváním.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: úte kvě 11, 2010 5:10 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
gonzales01 píše:
Moc zajimavé. Pro lidi, kteří mají problémy s trávením bílkovin, to může být zřejmě dost zásadní věc. Nepoškodí se při pití roztoku HCl jícen a svěrač? Není lepší si sehnat ty tobolky/tablety Betain HCl rozpouštěné až v žaludku? Cenově to bude někde jinde, to je jasné, jde mi spíše o eliminaci rizik spojených s užíváním.

Tak pokud to nebudete pít po panákách, jak tu již bylo kritizováno, tak se celkem nic nestane, ale nesmíte s tím přímo leptat zuby. V žaludku je kyselina chlorovodíková v koncentraci 0,003% až 0,005% a ta doporučovaná koncentrace je tedy zhruba běžnou koncentrací v momentě, kdy člověk z nějakého důvodu zvrací a to snad nikoho zatím nezabilo. Betain HCL zdaleka nemá tu účinnost a co se týká ceny, to je opravdu někde jinde. Teoreticky by to šlo polykat i v tobolkách velikosti 00, ale tam už neředit, použít rovnou 3,5 % roztok, naplnit a ihned spolknout, protože tobolka se okamžitě bude rozpouštět a životnost tedy bude v řádu vteřin, ale pouze teoretizuji vyzkoušené to nemám.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: úte kvě 11, 2010 8:33 pm 
Offline

Registrován: stř črc 08, 2009 8:50 pm
Příspěvky: 142
Jarda píše:
Tak kyselinu na záchody určitě nepijte, musí to být čistá lékopisná kyselina chlorovodíková, která se dá obtížně sehnat v lékárně, ale jde to. Nechte si ji naředit na 3,5 % a pije se tak 1 % koncentrace ve velice mírných množstvích. Opatrně na zuby, těch by se to nemělo dotknout, protože je to dost leptá.

Děkuji za odpověď. Mívám problémy s pálením žáhy, (jícnu) hlavně při jarním nástupu energie. Léta mi pomáhalo dát si poctivýho panáka poctivý slivovice \":D\" , ale třeba i panáka citronové šťávy 1:1 s vodou. Od gastro-entero-lékařů mám prášky na snížení tvorby HCl a ty pomáhají taky. \":wink:\"
...tedy od pálení žáhy. Ale k perfektní funkci žaludku pořád něco chybí. Takže zkusím HCl a lékárníky u nás... \":D\" dík, milda

_________________
Chceš-li vědět, co je nového, podívej se do starých knih.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: úte kvě 11, 2010 8:52 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
milda píše:
Děkuji za odpověď. Mívám problémy s pálením žáhy, (jícnu) hlavně při jarním nástupu energie. Léta mi pomáhalo dát si poctivýho panáka poctivý slivovice \":D\" , ale třeba i panáka citronové šťávy 1:1 s vodou. Od gastro-entero-lékařů mám prášky na snížení tvorby HCl a ty pomáhají taky. \":wink:\"
...tedy od pálení žáhy. Ale k perfektní funkci žaludku pořád něco chybí. Takže zkusím HCl a lékárníky u nás... \":D\" dík, milda

Ty prášky jsou vypínač signálu, ne odstraňovač problému. Také můžete docílit velké změny pravidelnou očistou žaludku, kdy se stěny žaludku omyjí od hlenovitých úsad a tvorba HCL se zlepší.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: úte kvě 11, 2010 9:31 pm 
Offline

Registrován: stř črc 08, 2009 8:50 pm
Příspěvky: 142
Jarda píše:
Ty prášky jsou vypínač signálu, ne odstraňovač problému. Také můžete docílit velké změny pravidelnou očistou žaludku, kdy se stěny žaludku omyjí od hlenovitých úsad a tvorba HCL se zlepší.

Jj, zas pracovat sám na sobě, \":?\" když polykání prášků je tak příjemné a jednoduché.. \":D\" \":lol:\"

_________________
Chceš-li vědět, co je nového, podívej se do starých knih.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: úte kvě 11, 2010 10:41 pm 
Offline

Registrován: pát říj 23, 2009 12:34 pm
Příspěvky: 104
Jarda píše:
Tak pokud to nebudete pít po panákách, jak tu již bylo kritizováno, tak se celkem nic nestane, ale nesmíte s tím přímo leptat zuby. V žaludku je kyselina chlorovodíková v koncentraci až 5% a ta doporučovaná koncentrace je tedy hluboko pod běžnou koncentrací v momentě, kdy člověk z nějakého důvodu zvrací a to snad nikoho zatím nezabilo. Betain HCL zdaleka nemá tu účinnost a co se týká ceny, to je opravdu někde jinde. Teoreticky by to šlo polykat i v tobolkách velikosti 00, ale tam už neředit, použít rovnou 3,5 % roztok, naplnit a ihned spolknout, protože tobolka se okamžitě bude rozpouštět a životnost tedy bude v řádu vteřin, ale pouze teoretizuji vyzkoušené to nemám.

Moc diky za odpovědi Jardo. Jak to přesně pijete, aby se nepoleptala zubní sklovina, hodíte panáka co nejdál do ústní dutiny, polknout a pak vypláchnout vodou? Nebo je nějaký lepší způsob?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: stř kvě 12, 2010 8:02 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
gonzales01 píše:
Moc diky za odpovědi Jardo. Jak to přesně pijete, aby se nepoleptala zubní sklovina, hodíte panáka co nejdál do ústní dutiny, polknout a pak vypláchnout vodou? Nebo je nějaký lepší způsob?

Přesně tak, jak to píšete, nebo můžete vyzkoušet pít to brčkem, to se na zuby taky nedostane.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: stř kvě 12, 2010 11:00 am 
Offline

Registrován: pát říj 23, 2009 12:34 pm
Příspěvky: 104
Jarda píše:
Přesně tak, jak to píšete, nebo můžete vyzkoušet pít to brčkem, to se na zuby taky nedostane.

Předpokládám, že roztok ředíte na 1% normálně vodou z RO. Jak dlouho je ten 3.5% roztok HCL z lékárny skladovaný v lednici použitelný? Jak velké množství roztoku si v lékárně necháváte připravit?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: stř kvě 12, 2010 6:54 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
gonzales01 píše:
Předpokládám, že roztok ředíte na 1% normálně vodou z RO. Jak dlouho je ten 3.5% roztok HCL z lékárny skladovaný v lednici použitelný? Jak velké množství roztoku si v lékárně necháváte připravit?

Ředit se to dá jakoukoliv vodou i kontaminovanou, stejně tam nic nepřežije. Roztok je možno skladovat neomezeně i v normální pokojové teplotě. Já to kupuji v plné koncentraci 35 % a ředím si to sám, ale pochybuji, že by vám to někdo takto prodal, protože to není žádná sranda. Pokud by to v této koncentraci někdo omylem spolknul, tak spolehlivě natáhne brka a navíc velice bolestivě. Také mnoho lidí chemii vůbec neovládá a třeba taková banální blbost, jako je pouhé nalití vody do kyseliny, může skončit oslepnutím adepta, čili to ani zkoušet nedoporučuji, protože toto mají dělat odborníci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: stř kvě 12, 2010 7:40 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
To riedenie z 3,5% na 1% sa mysli, ze vysledny roztok ma byt 1%-tny roztok kyseliny chlorovodikovej (teda pomer 1g HCL a 99g vody)?

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: stř kvě 12, 2010 8:46 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Xion píše:
To riedenie z 3,5% na 1% sa mysli, ze vysledny roztok ma byt 1%-tny roztok kyseliny chlorovodikovej (teda pomer 1g HCL a 99g vody)?

Ano, ale není to nijak přesně, klidně se dá pít i ta 3,5 % tní verze v přiměřeném dávkování, je to vyloženě kvůli zubům a jde vlastně pouze o dostatečné ředění vodou.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 564 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 38  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Alopat a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz