Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 9:40 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 48 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Úzkostná porucha - Panická ataka
PříspěvekNapsal: pon pro 12, 2016 9:03 am 
Offline

Registrován: úte pro 06, 2016 7:03 pm
Příspěvky: 30
[quote="Jindra":3utgv44r]to by nemuselo být tak zlé - na ovoce jsme od přírody stvořeni \</div

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úzkostná porucha - Panická ataka
PříspěvekNapsal: úte pro 13, 2016 11:13 pm 
Offline

Registrován: úte zář 01, 2015 12:37 pm
Příspěvky: 61
[quote="Boranam"3h8zy1id][quote="Jindra"3h8zy1id]to by nemuselo být tak zlé - na ovoce jsme od přírody stvořeni \</div

Naposledy upravil Ondrejk dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
1


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úzkostná porucha - Panická ataka
PříspěvekNapsal: stř pro 14, 2016 6:18 pm 
Offline

Registrován: pon úno 28, 2011 12:37 pm
Příspěvky: 76
S tím vitaminem C to zase tolik nepřehánějte, mohl by poškodit ledviny. Ty 2 gramy je opravdu hodně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úzkostná porucha - Panická ataka
PříspěvekNapsal: ned led 29, 2017 3:17 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
[quote="Ondrejk":13lfguf5]Díky za rady. Ovoce jsem vynechal úplně, uvidím později, možná třeba 1 ks denně zařadím. Vynechal jsem i med, který jsem dával do čaje. Jsem zatím na cca 50g sacharidech denně (2 polévkové lžíce brambor jako příloha k obědu), místo pečiva a příloh jím pouze zeleninu (ředkev, salát, brokolice, paprika, kedluben, trochu mrkve, rajčata, červená řepa) a jako zdroj bílkovin maso (zatím jsem měl pouze vepřové a hovězí, ale chci zařadit i krůtu), ryby - tuňáka ve vlastní šťávě, lososa pečeného, lososa uzeného (kvůli omega 3), vejce, parmazán, jogurt (koupil jsem nějaké řecké, budou asi to nejmenší zlo v tom obchodě). Potom si dávám do každého jídla trochu olivového/avokádového/lněného oleje. Jím také slunečnicová/sezamová/lněná semínka a vlašské ořechy.

Takto podobně jsem jedl i předtím, jen s přílohama. Pouze na přílohách jsem ale snědl denně určitě kolem 200g sacharidů (nudle/těstoviny, brambory nebo rýže) a sem tam jsem si dával čokoládu (jím sice jen hořkou, minimálně 90%, ale i tak tam bude sacharidů dost), jinak sladké vůbec nejím, nemám to rád.

Zvedl jsem dávky vit. C - denně dávám 2000mg, Bkomplex (1 tableta večer), taurin 2g večer, hořčík (mám nějaký přípravek s názvem magnosolv - v 1 dávce je Magnesii subcarbonas levis 670mg a Magnesii oxidum leve 342mg. Celkem tu píší že to je 365mg hořčíku), ten dávám také večer po večeři.

Stav je pořád stejný, ale aspoň jsem podniknul nějaké kroky, tak doufám, že to k něčemu bude.

Můžete mi prosím někdo říct, jestli můj postup mám nějak měnit (kdyby to bylo málo striktní nebo úplná hovadina) nebo naopak jestli zkusit držet to, co jsem začal? Moc děkuju za veškeré rady \</div

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úzkostná porucha
PříspěvekNapsal: pon pro 18, 2017 6:16 pm 
Offline

Registrován: úte zář 01, 2015 12:37 pm
Příspěvky: 61
sonnak píše:
Naprosto nejlepší věc o úzkostných poruchách, kterou na internetu můžete najít. A nemusíte si ani čistit střeva.

http://nothingworks.weebly.com

Doporučuji přečíst všem, kteří trpí na panické ataky. Opravdu to pomáhá a je to postaveno na naprosto logických věcech. Navíc to funguje skoro okamžitě již při čtení.

Dále tu byl ještě zmiňovaný kozlík lékařský na uklidnění a na spánek. Byl mi doporučen ve formě tablet Persen nebo Persen Forte. Nikdo ale přímo neřeší delší užívání. Je dobré ho brát dlouhodobě nebo je lepší dělat pauzy jako u každé byliny? Například 3 týdny brát denně (2 tablety ráno a 2 večer spolu s jídlem) a pak měsíc pauza?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úzkostná porucha
PříspěvekNapsal: pon pro 18, 2017 7:34 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Ondrejk píše:
Doporučuji přečíst všem, kteří trpí na panické ataky. Opravdu to pomáhá a je to postaveno na naprosto logických věcech. Navíc to funguje skoro okamžitě již při čtení.

Dále tu byl ještě zmiňovaný kozlík lékařský na uklidnění a na spánek. Byl mi doporučen ve formě tablet Persen nebo Persen Forte. Nikdo ale přímo neřeší delší užívání. Je dobré ho brát dlouhodobě nebo je lepší dělat pauzy jako u každé byliny? Například 3 týdny brát denně (2 tablety ráno a 2 večer spolu s jídlem) a pak měsíc pauza?

Kozlík se nedá brát delší dobu, tělo si na něj poměrně rychle zvyká a pak už moc nefunguje, tedy je to spíše na pár dní a pryč od něj a brát něco jiného. Obecně bych doporučil si najít více věcí co na můj problém fungují a ty střídat pro dosažení maximálního zklidňujícího efektu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úzkostná porucha
PříspěvekNapsal: úte črc 24, 2018 11:59 am 
Offline

Registrován: úte kvě 24, 2016 10:48 pm
Příspěvky: 407
Jaké poměry bílkovin, sacharidů a tuků vám vyhovují? Jaké máte prosím zkušenosti? Jarda zde doporučuje 20%, 40%, 40%.

Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úzkostná porucha - Panická ataka
PříspěvekNapsal: úte črc 24, 2018 2:16 pm 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
Ondrejk píše:
Zvedl jsem dávky vit. C - denně dávám 2000mg, Bkomplex (1 tableta večer), taurin 2g večer, hořčík (mám nějaký přípravek s názvem magnosolv - v 1 dávce je Magnesii subcarbonas levis 670mg a Magnesii oxidum leve 342mg. Celkem tu píší že to je 365mg hořčíku), ten dávám také večer po večeři.

S tím B-komplexem to není úplně jednoznačné, jednou z příčin panícké ataky může být problém s některým z B-vitamínů. Dá se to otestovat tak, že když si postupně po jednom vyzkoušíte, zda vám stav nezlepšuje nebo naopak stav nezhoršuje B3, B6, methylfolát nebo methylcobalamin. Methyl forma B9 a B12 proto, že problémy mohou souviset s methylačním cyklem.
http://www.jdmoyer.com/2011/09/03/b-vit ... mplicated/


Co se hořčíku týče, viz: http://doktorka-se-srdcem.blogspot.com/ ... travy.html
Vy berete oxid hořečnatý a karbonát hořečnatý. Oxid hořečnatý má hodně mizernou vstřebatelnost, karbonát hořečnatý pro změnu funguje jako antacidum, což taky nemusí být ideální. Zkuste laktát nebo jiné formy doporučované na odkaze viz výše.

Zajímavá informace k hořčíku byla, že pro vstřebávání hořčíku je nezbytný selen, přičemž zrovna selen patří k prvkům, které mnoha lidem v ČR chybí.

2 g vitamínu C by mělo být v pohodě poměrně dlouhodobě, oxalátové kameny v ledvinách jsou pravděpodobně mýtus daný tím, že vzorek moči nechali dlouho zoxidovat a až pak ho analyzovali.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úzkostná porucha - Panická ataka
PříspěvekNapsal: úte črc 24, 2018 10:00 pm 
Offline

Registrován: ned kvě 27, 2018 7:15 pm
Příspěvky: 23
Pefi, od vitamínů žádné velké zázraky nečekej. Já jsem trpěla dlouhé roky úzkostnou poruchou, panickými ataky a často i depresemi, které mě doháněly k pokusům o sebevraždu. Za ty dlouhé roky jsem samozřejmě vyzkoušela spoustu vitamínů a minerálů, ale efekt byl skoro nulový. Vyléčila jsem se až teprve dávno, za pomoci transplantace střevní mikroflóry.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úzkostná porucha - Panická ataka
PříspěvekNapsal: stř črc 25, 2018 10:44 am 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
Transplantace mikroflóry nemusí být dostupná pro každého, byť je to řešení, které by mohlo pomoci spoustě lidí. Své migrény jsme také vystopoval k tomu, co jsem snědl v uplynulých 48 hodinách, takže mikroflóra je to, kde to všechno začíná. B-vitamíny se také vstřebávají ve střevě a když je mikroflóra v háji, tak pochopitelně vstřebávání funguje špatně.

Včasná dávka B3 mi nástup migrény zatlumí (někdy stačí 500 mg, někdy potřebuji 2x 500 mg), ovšem ověřil jsme si, že B3 umí vyvolat panickou ataku. To když se díky B3 vyčerpají zásoby něčeho dalšího (možná B6, možná SAMe, možná methyl-donoři) a díky tomu, že B3 vyluxuje "methyl-" jsem se dočasně stal "undermethylátorem" a panika byla na světě.

Mimochodem, slušně shrnuté informace jsou zde: http://www.biobalance.org.au/_downloads ... llness.pdf


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úzkostná porucha - Panická ataka
PříspěvekNapsal: stř črc 25, 2018 11:14 am 
Offline

Registrován: úte úno 19, 2013 2:43 am
Příspěvky: 1954
U včel se zjistilo, že mikrobiom se u zdravé a nemocné včely odlišuje. Ještě je otázka na jak dlouho translantace střevní mikroflóry zabere a do jaké míry je změna prostředí schopna vyhubit malé a velké šmejdy, které si toxickou skládku vytvořily. Určitě se s tím něco regulovat dá, jinak by náš pes občas nezblajzl slepičinec.

_________________
http://www.aeronet.news
https://protiproud.info/
https://www.parlamentnilisty.cz/
https://vk.com/irenaaneri
https://www.naturalnews.com/





Citát: "Nemoc je okem viditelná a elektroakupunkturou měřitelná, i když nemocniční laboratoř mlčí."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úzkostná porucha - Panická ataka
PříspěvekNapsal: úte pro 04, 2018 4:28 pm 
Offline

Registrován: stř zář 07, 2016 7:31 pm
Příspěvky: 186
Zdravím, čo mohlo spôsobiť po užití vitamínu B3 Niacin, pálanie tváre, mravenčenie takmer celeho tela, zimomriavosť a pocit na spanie ? Tiež mám depresie, zriedka aj nejake uzkoztné stavy, tažke únavy.. tak som skúsil B3 no zareagoval som 2x takto ako som písal.. absolutne netuším čo to môže byť, skoro ako keby nejaka alergická reakcia.... ma niekto nejake vysvetlenie? Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úzkostná porucha - Panická ataka
PříspěvekNapsal: úte pro 04, 2018 5:03 pm 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
Je to tzv niacin flush a je to zcela normální reakce. Umíte li anglicky, tak si vygooglete niacin flush. Jakmile uvěříte, že to není nebezpečné, tak je to i docela příjemné. Tělo takto reaguje, pokud niacinu dostane víc, než aktuálně dokáže spotřebovat. Jak velká dávka a jaká forma B3 to byla ? U 500 mg a B3 v podobě kyseliny nikotinové je to celkem běžná reakce, ale někdo takto prý reaguje i na 50 mg niacinamidu a údajně to souvisí s množstvím histaminu v těle.
Když mám migrénu (zánět), tak se mnou 500 mg neudělá nic (tělo spotřebujeniacin na boj se zánětem), když jsem v pohodě, tak jsm po 500 mg rudý jako rak třeba i 30 minut.

Pokdu vám B3 vyvolalo flush a nemělo to žádný (ani pozitivní ani negativní) vliv na psychiku, tak výš problém možná nebude v methylačním cyklu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úzkostná porucha - Panická ataka
PříspěvekNapsal: čtv pro 06, 2018 5:11 pm 
Offline

Registrován: úte bře 18, 2014 11:54 am
Příspěvky: 325
Možná za tu stresáckou povahu nemůžeme a je to ,,jen" něco ve stravě, co nám dělá problém. Pusťte si například tohle video od Mudr. Elekové. Abyste nemuseli poslouchat celou přednášku, mluví o tom od 18:50

https://www.youtube.com/watch?v=Xp2OWCe5Ueo

Taky Mudr. Frej v této přednášce přesně o tom samém mluví od 11:30

https://www.youtube.com/watch?v=a6wEP_ejGFU

Teď už to ,,jen" vyzkoušet a vydržet měsíc na bezlepkové dietě. Jednoduše napsané, ale bude to mazec!
Samozřejmě by bylo vhodné udělat i další dietní opatření.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úzkostná porucha - Panická ataka
PříspěvekNapsal: čtv pro 06, 2018 5:26 pm 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
kov píše:
Možná za tu stresáckou povahu nemůžeme a je to ,,jen" něco ve stravě, co nám dělá problém.

Pan Zajíček to kousek výše napsal poněkud přesněji:

... nejsou ani tak o konkrétní stravě jako o stavu střeva a vlastní autointoxikaci organizmu nějakým patogenním šmejdem ve střevě.

Zádrhel je v tom, že některé vitamíny vám musí vyrábět vaše vlastní mikroflóra a pokud je nevyrábí a místo toho navíc produkuje něco, co produkovat nemá, tak pak nutně máte problém.
Úprava stravy pomůže hodně, ale základem opravdu je dát si dohromady mikroflóru. Vazba mezi stavem střev a psychikou je obrovská a čím víc se snažím dát si do pořádku zažívání, tím víc tuto vazbu sám na sobě vnímám.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 48 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz