Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 10:49 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2957 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149 ... 198  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv pro 14, 2017 5:31 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
solimator píše:
Dobrý den Jardo,
chci se jen optat na bioaktivní vápník s hořčíkem viz odkaz:
https://4fitness.cz/vyhodna-baleni-a-na ... cik-p-366/
Je tento výrobek dobře vstřebatelný pro tělo a je výhodné ho konzumovat v tomto poměru 2:1 a je zásadotvorný? Nebo je lepší konzumovat jen hořčík viz odkaz níže.
https://4fitness.cz/vyhodna-baleni-a-na ... cik-p-335/
Uvádí tam na 100mg hořčíku obsahuje 35mg pro tělo vstřebatelného hořčíku... Děkuji za odpověď a přeji pěkný den...

Ani jedno jsem nikdy nezkoušel, ale vápník bych bral pouze v případě že objektivně mám deficit, což je zcela atypické a myslím že to nebude váš případ. U té druhé látky nedovedu s jistotou odpovědět zda může existovat hydroxid hořčíku v práškové formě. Domnívám se nemůže, prostě se prodává pouze oxid a teprve další reakcí v tekutině vznikne hydroxid, který je dost nestabilní, ale nejsem chemik to by chtělo odborníka tedy to berte pouze jako názor.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: sob led 20, 2018 9:45 pm 
Offline

Registrován: ned říj 09, 2011 7:23 pm
Příspěvky: 88
Dobrý den, jaký si mám prosim koupit vitamin B 12 metylkobalamin,, a kys. listovou B9, prosím odkaz . Děkuji Pavel


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: sob led 20, 2018 10:53 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon úno 17, 2014 9:54 pm
Příspěvky: 242
pavell píše:
Dobrý den, jaký si mám prosim koupit vitamin B 12 metylkobalamin,, a kys. listovou B9, prosím odkaz . Děkuji Pavel

co treba takovyto b-komplex?
https://www.iherb.com/pr/Life-Extension ... Caps/67051

_________________
https://www.petr-langr.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned led 21, 2018 5:16 am 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
ash píše:

Celkom dobra rada, ale v tomto pripade by som predsalen volil Two-Per-Day, ktory ma dostatocne davky B-cok, plus navyse selen, chrom, zinok, mangan, trochu boru, a 1000 IU vitaminu D. Cenovo vychadzaju podobne, takze preco si tam nepridat rovno multivitamin k tomu B-komplexu. Kyseliny listovej tam ale nieje mnoho, iba 200 mcg na tabletku, a iba 3 generacie (50% menej efektivna ako 4ta generacia http://www.quatrefolic.com/generationsFolate.php) takze tu by som pridal este dalsich 800 mcg folatu 4tej generacie.

Najlepsi bude tento pod jazyk, kedze nieco sa vstrebe rovno aj do krvi:
https://www.iherb.com/pr/Country-Life-M ... elts/62538

A k tomu B-12 asi sa pytal pod jazyk, kedze takto sa ho vstrebe najviac, a davky podla skusenosti uzivatelov treba v rozmedzi 1000-5000 mcg na den, tych 300mcg do zaludka nestaci.
Najlepsi je taky, co obsahuje obidve aktivne formy vitaminu B12 a pod jazyk, ale tie sa tazko zhanaju. Cenovo najlepsi co som nasiel je 1000 mcg methylcobalamin 100 tabletiek za cca 5 eur od Jarrow
https://www.iherb.com/pr/Jarrow-Formula ... zenges/129

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned led 21, 2018 9:32 pm 
Offline

Registrován: ned říj 09, 2011 7:23 pm
Příspěvky: 88
Děkuji za odpovědi, Tobě Xione za vyčerpávající odpovědˇ, jsem vděčný za každou radu,moc tomu nerozumím,u toho Two-Per-Day, je B6 , E vit., ve spravné kvalitě?,popřípadě čím to doplnit,chci být na sezonu připravený. Stal se ze mě běžec, v zimě 1x týdně fitko ,v sezoně 2x týdně chodím běhat v lese na 1 hodinu. Ty hodnoty co jsi mi včera psal jsou pro tutu činnost dostačující i na regeneraci? Ještě jednou Díky.Pavel


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon led 22, 2018 8:44 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
pavell píše:
Děkuji za odpovědi, Tobě Xione za vyčerpávající odpovědˇ, jsem vděčný za každou radu,moc tomu nerozumím,u toho Two-Per-Day, je B6 , E vit., ve spravné kvalitě?,popřípadě čím to doplnit,chci být na sezonu připravený. Stal se ze mě běžec, v zimě 1x týdně fitko ,v sezoně 2x týdně chodím běhat v lese na 1 hodinu. Ty hodnoty co jsi mi včera psal jsou pro tutu činnost dostačující i na regeneraci? Ještě jednou Díky.Pavel

B6 je tam aktivovany aj neaktivny. Obidve formy. Lepsia by bola iba aktivna, ale za tu cenu je zazrak, ze su tam vobec aj aktivne formy. Vitamin E tam nieje v dobrej forme, ale je ho tam malo, takze to neskodi. Iba 50 IU. Dve tabletky neber, iba jednu, aj ked sa to tak vola. 50 IU vitaminu E denne nenapacha este ziadne skody. Je tam aj mix tocopherolov, ale strasne malo (iba 20 mg). Samzorejme vitamin E by trebalo brat este vo forme mixu a gama tocopherolu, ak su na to peniaze. Ale ako zaklad za tu cenu je to aj tak najlepsi multivitamin, co ma len minimum toho negativneho, a kopu pozitivneho.
Ak sa ti nechce prilis spekulovat, proste si najdi nejake "Gamma E" a ber 100-300 mg gama tocopherolu, toho sa moze aj viac, kedze ma polcas rozpadu len nejak okolo jedneho dna, nekumuluje sa tak, ako alpha-toc (ten ma 48-72 hodin preto sa tak kumuluje a nesmie sa ho vela). Ten eliminuje neziaduce ucinky, tych 50 IU a-tocopherolu. Este aj v game bude nejaky a-tocopherol, takze treba najst taky, co ma do 50 IU, aby sa urcite denne nebralo viac ako 100 IU a-tocopherolu.

Ten poslednej otazke nerozumiem, upresni.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte led 23, 2018 7:45 pm 
Offline

Registrován: ned říj 09, 2011 7:23 pm
Příspěvky: 88
Xione,začal jsem s aminokiselinama na podporu glutationu , k tomu patří ty B , je to střípek do mozaiky ,moc děkuju . Jak se prosím nazývá aktivní forma B6.U toho folatu jsi mi napal starši 3 generaci , stačí u folátu Quatrefolic 400 +Two-Per-Day, tam je 200 3 generace.Jsem skladník ,běhám, a myslel jsem tím jestli budu mít dostatek živin . Pavel


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon led 29, 2018 7:37 pm 
Offline

Registrován: ned říj 09, 2011 7:23 pm
Příspěvky: 88
Xione ,omlouvám se napsal jsi mi to správně, u toho folatu jsem to přečet nepozorně , tu zprávu jsem smazal. Pavel


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: sob úno 03, 2018 11:22 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 24, 2016 10:48 pm
Příspěvky: 407
Pane Jardo, prosím Vás,
chtěla bych brát tyto vitamínové doplňky, je jich docela dost, tak nevím, které se mohou kombinovat, mohl byste mi poradit?

mitolipo měď
B-komplex s vitamínem B12
mangan
ostropestřec
bor
chrom
hořčík
selen

Dále se chci zeptat, jestli je můžu brát dlouhodobě každý den půl roku? Vím, že u ostropestřce mám dělat přestávky.
Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned úno 04, 2018 7:24 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 01, 2011 7:36 pm
Příspěvky: 46
Bydliště: Košice
Xion píše:
Ja som za to, pouzit preventivne system, ktory pokryva vsetko, a co najviac neskodne, teda aj v pripade, ze mate dotycnej latky dost, jej doplnenie nesposobi problemy, ani v pripade predavkovania. Medzi bezpecne vitaminy a mineraly patria vsetky b-cka, mimo B12 a kyseliny listovej, ak sa doplnaju spolu, potom vitamin C, horcik, a vitamin D. Samozrejme pri predavkovani mozu nastat nejake komplikacie, ide len o to, aby neboli prilis velke. U jodu to uz napriklad neplati, ani selen nieje celkom bezpecny, ani vitamin E. Ani zinok a uz vobec nie zelezo. Zelezo je poriadne rizikove, pretoze stav s krvi, ktorym sa zistuje anemia, neodraza jeho skutocnu hodnotu v tele, teda nedostatok moze vznikat aj ked chyba kobalt, alebo med, a telo v skutocnosti ma problemy s jeho vyuzitim a uklada ho do tkaniv. Tam posobi toxicky. Pri dalsom doplnani zeleza, sa teda clovek toxifikuje este viac, hoci viac by ziskal, napriklad doplnenim B12 ci medi. Preto z niektorych lepsich multivitamonov vyhodili zelezo.

Medzi velmi bezpecne patri aj bor.

Cize, moja taktika na preventivne doplnanie zahrna, zobrat co najlepsi multivitamin, ktory obsahuje vsetko nejak tak v normalnych hodnotach, obsahuje aj dobry k-komplex. A takym multivitaminom je Two-Per-Day od Life extension. Nastudujte si co vsetko obsahuje, a uvidite, ze obsahuje vacsinu co berete, v dobrych formach, a nemusite brat tolko tabletiek. Usetri teda branie privela tabletiek, a da sa na neho nabalit a doplnit to, co neobsahuje, alebo obsahuje malo.


Xion, cize mozem dlhodobo uzivat Two-Per-Day od Life extension a "celkem hodne" to pomoze telu?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon úno 12, 2018 9:12 pm 
Offline

Registrován: úte dub 18, 2017 8:19 pm
Příspěvky: 36
Měl bych dotaz stran suplementace hořčíku. Platí doporučení užívání tohoto minerálu nalačno, bez ohledu na jeho chem. formu? Zakoupil jsem Magnesium Bisglycinate (https://www.reflexnutrition.com/albion- ... glycinate/), kde výrobce doporučuje užívání s jídlem. Co je tedy vhodnější z hlediska optimální resorpce?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv úno 15, 2018 1:16 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
George43 píše:
Měl bych dotaz stran suplementace hořčíku. Platí doporučení užívání tohoto minerálu nalačno, bez ohledu na jeho chem. formu? Zakoupil jsem Magnesium Bisglycinate (https://www.reflexnutrition.com/albion- ... glycinate/), kde výrobce doporučuje užívání s jídlem. Co je tedy vhodnější z hlediska optimální resorpce?

Daval by som ho po jedle, nalacno potom chlorid horecnaty.

rawjozi - ano.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned úno 18, 2018 11:43 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
pavell píše:
Dobrý den, jaký si mám prosim koupit vitamin B 12 metylkobalamin,, a kys. listovou B9, prosím odkaz . Děkuji Pavel

Pokud neřešíte nějaké konkrétní jasné deficity, tak ideální je dlouhodobě brát fermentovaný včelí pyl.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned úno 18, 2018 11:45 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
krasnagadgetka píše:
Pane Jardo, prosím Vás,
chtěla bych brát tyto vitamínové doplňky, je jich docela dost, tak nevím, které se mohou kombinovat, mohl byste mi poradit?

mitolipo měď
B-komplex s vitamínem B12
mangan
ostropestřec
bor
chrom
hořčík
selen

Dále se chci zeptat, jestli je můžu brát dlouhodobě každý den půl roku? Vím, že u ostropestřce mám dělat přestávky.
Děkuji.

Klidně mě zavolejte vysvětlím co a jak protože tak široká sestava má svá specifika a je možno to řešit vícero postupy, to bych se upsal.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: sob bře 03, 2018 10:10 am 
Offline

Registrován: pon dub 10, 2017 5:25 pm
Příspěvky: 221
Je prosím vhodný k užívání tento B komplex?
https://www.iherb.com/pr/Now-Foods-B-50 ... les/39670#

Ještě jsem se chtěl zeptat na doplnění Vit. D3 v kapslové formě, pokud je nízký?

A Koenzym Q10? Jaké dávkování a jak užívat, pro nejlepší účinek?

Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2957 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149 ... 198  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot] a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz