Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 9:58 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 189 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 13  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Měď
PříspěvekNapsal: pon kvě 18, 2015 10:48 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Ÿura píše:
Na krevni testy zinku, měďi a ceruloplasminu jdu az pristi utery, tak jsem se chtel zeptat. Mam problemy s cevama, zilama, proste a jednoduse se mi skoro rozpadaji. Tak nejak po x letech \":roll:\" jsem konecne zjistil, ze bude neco v neporadku s produkci kolagenu, elastenu a měď asi bude ten pachatel. Tak se ptam jestli to chapu dobre, nez uvidim za tyden ty vysledky testu.. Bezny deficit měďi to asi nebude, to by pak mel kazdy druhy stejne problemy jako ja, takze usuzuju, protoze mi uz peknych par let stavkuje stitna zlaza(hashimoto zacalu kvuli lepku) a taky jsem mel peknych par let opravdu hodne zvyseny estrogen(nebudu tady zduvodnovat proc) a kdyz vemu v potaz, ze estrogen je opravdu silny"stresovy" hormon, tak to vypada, ze jsem peknou radu let jel ciste na kortizol. Jak uz jsem si vyhledal vysoky kortizol = nizky ceruloplasmin = měď trci v jatrech nebo nekde jinde, ale hlavne ne tam kde ma byt a to kolovat po tele a pomahat pri tvorbe kolagenu a elastenu.. Takze jedine vychodisko je snizit kortizol, tzn. vybalancovat hormony, rozbehnout stitnou zlazu a az pak se mozna zacne vsechno lepsit. Co vy na to soudruzi. \":?:\"

Tak závěr celkem logický, já na tom nevidím nic špatně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Měď
PříspěvekNapsal: ned zář 13, 2015 8:51 pm 
Offline

Registrován: ned zář 13, 2015 8:34 pm
Příspěvky: 1
Někde na netu jsem četl že se dá použít k doplnění mědi v těle i síran měďnatý rozpuštěný ve vodě poměr 1:1 15 kapek denně?
Dá se síran opravdu použít?
V jakém poměru se ředí chlorid měďnatý a kolik kapek se bere denně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Měď
PříspěvekNapsal: ned zář 20, 2015 11:22 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Petr-s píše:
Někde na netu jsem četl že se dá použít k doplnění mědi v těle i síran měďnatý rozpuštěný ve vodě poměr 1:1 15 kapek denně?
Dá se síran opravdu použít?
V jakém poměru se ředí chlorid měďnatý a kolik kapek se bere denně.

Sloučeniny mědi patří k vysoce nebezpečným látkám a lze se tak snadno otrávit, proto nedoporučuji lidem s neznalostí chemie si s tím vůbec zahrávat, jde o vysoce rizikové počínání. Dalším důležitým faktorem při doplňování mědi je znalost stavu mědi ve vlasové analýze a v krevním séru v kombinaci s vazebným proteinem ceruloplazminem. Bez znalosti těchto věcí bych s mědí vůbec nelaboroval, opět lze docílit sedimentace mědi v orgánech a vytváření otravy mědí, což se odstraňuje blbě a trvá to dlouho.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Měď
PříspěvekNapsal: stř úno 24, 2016 1:08 pm 
Offline

Registrován: stř říj 01, 2014 5:45 pm
Příspěvky: 76
Zdravím.

Začínám doplňovat zinek s měďí. Zatím jsem si žádné testy jako například vlasovou analýzu nedělala, ale díky stavu nehtů atd. soudím, že nějaký nedostatek tady mít musím, takže jsem se do toho vrhla možná až moc po hlavě a teď si nejsem jistá. Dnes je to teprve pátý den, co doplňuji. Obojí ve formě chloridů. Zinek večer - 40 kapek, měď ráno - zatím jsem vystoupala na 6 kapek. S HCl a nalačno. Takže dnes ráno jsem tam šoupla lugol, HCl a měď. No, za chvíli jsem to celé vyblila. Se zinkem, krom té chuti, problém nijak nemám. Chci se tedy zeptat, jestli je možné, že to ranní zvracení je spíše známkou toho, že na lačný žaludek to bylo moc a měla bych si měď dávat po jídle, nebo jestli to třeba znamená, že mám mědi dost a proto ji nemohu přijmout?

Než si nechám udělat analýzu z vlasů, jaké množství zinku/mědi je bezpečné dodávat?

Předem děkuji za případnou odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Měď
PříspěvekNapsal: ned bře 13, 2016 2:16 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Obsidián píše:
Zdravím.

Začínám doplňovat zinek s měďí. Zatím jsem si žádné testy jako například vlasovou analýzu nedělala, ale díky stavu nehtů atd. soudím, že nějaký nedostatek tady mít musím, takže jsem se do toho vrhla možná až moc po hlavě a teď si nejsem jistá. Dnes je to teprve pátý den, co doplňuji. Obojí ve formě chloridů. Zinek večer - 40 kapek, měď ráno - zatím jsem vystoupala na 6 kapek. S HCl a nalačno. Takže dnes ráno jsem tam šoupla lugol, HCl a měď. No, za chvíli jsem to celé vyblila. Se zinkem, krom té chuti, problém nijak nemám. Chci se tedy zeptat, jestli je možné, že to ranní zvracení je spíše známkou toho, že na lačný žaludek to bylo moc a měla bych si měď dávat po jídle, nebo jestli to třeba znamená, že mám mědi dost a proto ji nemohu přijmout?

Než si nechám udělat analýzu z vlasů, jaké množství zinku/mědi je bezpečné dodávat?

Předem děkuji za případnou odpověď.

Tím že se po něčem pozvracíte, určitě nepoznáte že toho máte v těle dost, nebo málo, to funguje pouze u ferneta, nebo slivovice. Každopádně 200 mg zinku není již žádná malá dávka a to samé platí i pro tu měď. Předpokládám že vám bylo blbě proto, že na to tělo ještě není naučeno, ale těch důvodů může být mnoho. Jinak dělat suplementaci od oka sice jde, ale pravděpodobnost že se do svých deficitů trefíte je docela malá, alespoň by jste si měla na nutriční kalkulačce spočítat, kolik čeho ve stravě vůbec přijímáte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Měď
PříspěvekNapsal: čtv čer 23, 2016 4:01 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 23, 2016 3:56 pm
Příspěvky: 2
Dobrý den pane Jardo,
jak je to s antagonizací měďi a zinku? Uvažuji a koupi tablet, kde 1 tobolka obsahuje 20 mg zinku a 2 mg mědi.
Děkuji za odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Měď
PříspěvekNapsal: ned čer 26, 2016 8:37 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Niickll píše:
Dobrý den pane Jardo,
jak je to s antagonizací měďi a zinku? Uvažuji a koupi tablet, kde 1 tobolka obsahuje 20 mg zinku a 2 mg mědi.
Děkuji za odpověď

Tak vždy se vzájemně vytlačují a navíc záleží na hladině ceruloplazminu zda se měď vůbec váže do krve. Uvedený přípravek se běžně užívá, ale jak zrovna na vás bude fungovat netuším.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Měď
PříspěvekNapsal: pon pro 04, 2017 1:28 am 
Offline

Registrován: sob úno 16, 2013 11:30 pm
Příspěvky: 30
Jen bych upozornil na možnost měď a zinek dodávat v podobě oxidu. Oba totiž reagují s žaludeční kyselinou chlorovodíkovou - vznikají chloridy. Cena CuO je okolo 1200,-/kg, ZnO pak 180,-/kg. Oxidy lze společně nakapslovat a užívat v podobě tobolek. 1 tobolka/den. Pochopitelně s vhodným "ředidlem" - např. s boraxem \":)\" Odpadá pak nepříjemná chuť zinku v ústech, kapání a manipulace s roztoky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Měď
PříspěvekNapsal: pon pro 04, 2017 10:34 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
jardax píše:
Jen bych upozornil na možnost měď a zinek dodávat v podobě oxidu. Oba totiž reagují s žaludeční kyselinou chlorovodíkovou - vznikají chloridy. Cena CuO je okolo 1200,-/kg, ZnO pak 180,-/kg. Oxidy lze společně nakapslovat a užívat v podobě tobolek. 1 tobolka/den. Pochopitelně s vhodným "ředidlem" - např. s boraxem \":)\" Odpadá pak nepříjemná chuť zinku v ústech, kapání a manipulace s roztoky.

Zajímavá myšlenka ovšem fungovat bude pouze u těch lidí, kteří mají HCl dostatek jinak to patrně fungovat asi nebude.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Měď
PříspěvekNapsal: stř pro 06, 2017 12:39 pm 
Offline

Registrován: sob úno 16, 2013 11:30 pm
Příspěvky: 30
U lidí s nedostatkem HCl bych tedy doporučil hlavně řešit tento problém. Zaregistroval jsem, že někteří zde doplňují kyselinu, tou by nebyl problém tobolku zapít.... Můžu spočítat, kolik kyseliny by bylo potřeba vypít, aby veškerý oxid přešel na chlorid. K zamyšlení je pak možnost vstřebávání CuO a ZnO, důsledkem působení kyselého prostředí ve střevech. Na oba oxidy totiž působí i slabé kyseliny....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Měď
PříspěvekNapsal: čtv pro 07, 2017 6:36 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
jardax píše:
U lidí s nedostatkem HCl bych tedy doporučil hlavně řešit tento problém. Zaregistroval jsem, že někteří zde doplňují kyselinu, tou by nebyl problém tobolku zapít.... Můžu spočítat, kolik kyseliny by bylo potřeba vypít, aby veškerý oxid přešel na chlorid. K zamyšlení je pak možnost vstřebávání CuO a ZnO, důsledkem působení kyselého prostředí ve střevech. Na oba oxidy totiž působí i slabé kyseliny....

Tak jistě, ovšem stále jsme u toho že nevíme kolik a jakých kyselin má ten daný člověk k dispozici, tedy jsme bohužel stále u prosté teorie. Pokud má člověk zdravotní problém těžko si může dovolit laborovat, mělo by se jasně definovat za jakých podmínek jde o funkční postup a to bohužel z mé strany nedovedu posoudit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Měď
PříspěvekNapsal: pát kvě 18, 2018 5:06 pm 
Offline

Registrován: pát úno 23, 2018 6:25 pm
Příspěvky: 16
Prošel jsem forum a hledal, co všechno může zvýšit ceruloplasmin. Našel jsem toto:
Hořčík, B vitamíny, bor, křemík, měď, vitamin A
Je to všechno o čem zatím víme že to umí ? Díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Měď
PříspěvekNapsal: pát kvě 18, 2018 7:46 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Jan517 píše:
Prošel jsem forum a hledal, co všechno může zvýšit ceruloplasmin. Našel jsem toto:
Hořčík, B vitamíny, bor, křemík, měď, vitamin A
Je to všechno o čem zatím víme že to umí ? Díky

No a je to málo když vezmete že to skoro nikdo nemá srovnané. Navíc zásadní položky jste zapomněl eliminovat stres a jíst dost tučnou stravu se správným podílem omega 3 mastných kyselin z ryb. Dobré je dávat i taurin a pokud je v těle dost hořčíku tak i jód.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Měď
PříspěvekNapsal: ned kvě 27, 2018 12:53 pm 
Offline

Registrován: pát úno 23, 2018 6:25 pm
Příspěvky: 16
Jarda píše:
No a je to málo když vezmete že to skoro nikdo nemá srovnané. Navíc zásadní položky jste zapomněl eliminovat stres a jíst dost tučnou stravu se správným podílem omega 3 mastných kyselin z ryb. Dobré je dávat i taurin a pokud je v těle dost hořčíku tak i jód.

A co si myslíte o vitamínu C ( z lékárny nebo z prášku - kyselina askorbová, popř. ten se šípkem) o vlivu na ceruloplasmin ? Pokud vím tak pomáhá nadledvinkám což je dobře ale prý hatí produkci ceruloplasminu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Měď
PříspěvekNapsal: ned kvě 27, 2018 3:29 pm 
Offline

Registrován: úte zář 01, 2015 12:37 pm
Příspěvky: 61
Jan517 píše:
A co si myslíte o vitamínu C ( z lékárny nebo z prášku - kyselina askorbová, popř. ten se šípkem) o vlivu na ceruloplasmin ? Pokud vím tak pomáhá nadledvinkám což je dobře ale prý hatí produkci ceruloplasminu.

Umělé C i B vitaminy ceruloplasmin snižují, je lepší dodávat Cčko přírodní - usušené a namleté šípky, camucamu, acerolu apodobně.

Nebo dávejte syntetické Cčko a k tomu potraviny co zvyšují ceruloplasmin, nebo přímo měď, ale to se mi zdá zbytečné.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 189 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 13  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz