Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 10:13 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2957 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148 ... 198  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned lis 12, 2017 1:20 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
sparcoo píše:
Tento multivitamín je asi úplná blbost že?
https://m.myprotein.cz/sports-nutrition/alpha-men/10530421.html

Naproste vyhadzovanie penazi, je to ekvivalentne, ako vyhodit tie peniaze do zachodu a splachnut ich.
Ked si kupite two-per-day, tak toto co obsahuje tento multivitamin, ziskate asi za 5% tej ceny, plus je tam toho 100x viac, dalsich latok.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned lis 12, 2017 1:30 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
JednorazovyNICK píše:
Zdá sa mi, že veľa ľudí "laboruje" s tým koľko akých minerálov a vitamínov Z TABLETIEK brať, v akom pomere a kombinácii, forme, atď... pričom najlepší spôsob je konzumovať tie najčistejšie a najlepšie potraviny (hlavne živočíšne, ale aj rastlinné - v tom prípade fermentované), dostatočne športovať (aby sa vitamíny a minerály dostali všade kde majú), byť dostatočne na čerstvom vzduchu (aby sa okysličovalo telo), a v neposlednom rade si vybrať nejaký typ prerušovaného hladovania (Intermittent Fasting), ideálne sa dostať na trvalo (po nejakej dobe) na IF protokol 22/2, čo nie je až taký extrém ako 23/1...
Jasné, je dôležité zaoberať sa aj tým čo a ako doplniť vo forme doplnkov výživy (vitamíny, minerály), ale... väčšinou ľudia riešia len toto, a mnou spomenuté veci riešia málo, alebo vôbec...
To je potom úplne oničom...
Navyše - keď niekto bude mať málo žalúdočnej kyseliny, tak tie vitamíny a minerály mu bude o to horšie tráviť, a to ani nevravím o trávení sacharidov, bielkovín a tukov....
Najdôležitejšie doplnky výživy (na tabletkovej/tobolkovej, či tekutinnej forme) sú podľa mňa jednoznačne HCL, a širokospektrálne kvalitné tráviace enzýmy...
Všetko ostatné (teraz nemyslím detoxikačné doplnky, ale vitamínové, minerálové) je podružné... Veď hádam tu nikto neradí konzumovať na vitamíny a minerály chudobnú stravu, a tie vitamíny a minerály dopĺňať preto nutne formou doplnkov výživy...či ?
HCL-kom a tráviacimi enzýmami NIČ NEMôŽETE POKAZIŤ, na rozdiel od dodávania vitamínov a minerálov v tabletkovej forme... Tam to riziko predsa len JE.

Ked tomu rozumies, riziko doplnania cez suplementaciu doplnkov je minimalne, avsak pokryje ti mnohe, co moze v strave chybat. Respektive niektore benefity latok funguju ucinne pre telo aj v davkach, ktore sa zo stravy nedaju ziskat. Deficity jodu, horciku nieje mozne zladit stravou. Obsah selenu v potravinach kolise podla pody, na ktorej bola pestovana. Obsah boru v potravinach tiez kolise. Vitamin D tiez nedoplnis zo stravy, velmi tazko. S opalovanim je to inak nez si ludia myslia, vitamin D sa generuje len pocas casu, kedy je slnko dostatocne kolmo, teda vysoko, vacsina ludi sa tomu slnku vyhyba (je to medzi 11:00-15:00, mimo tohto casu sa negeneruje vitamin D v pokozke). Preto ho ma vacsina ludi nizky. Zivocisna strava ho sice obsahuje, ale i tak sa nou neda dostat napriklad na hodnotu 50, ktora blahodarne posobi na imunitny system.
B12 je dalsia kapitola, deficit sa neraz vyskutoval aj u ludi, ktory pojedali maso denne, lebo nemali v poriadku zaludok. Trebalo doplnat B12 do krvi, alebo suplementovat vo vysokych davkach methylcobalaminu.
Chrom zo stravy byva tiez neraz problem. I ked toto je vacsi problem u ludi jediacich vela sacharidov, jednoduchych curkov, sladkosti. Cize zivocisny su to vyhode to je pravda. I tak nic nedas za to ked chrom doplnis pre istotu.

Kyselina listova sa nici svetlom a teplom, treba jest surove veci. Je najviac nachylna na znicenie akoukolvek upravou. Vela ludi ju ma v deficite. Doplnanie aktivnej kyseliny listovej robi casto zazraky a je tiez dobrou poistkov.

Ked uz mas homocystein, ci ine problemy z deficitov, co je dnes bezne, samotnou stravou ich nezrovnas, lebo aj najzdravsia strava obsahuje len tak akurat preventivne davky, aby sa to nezhorsovalo. Liecebna metoda suvisi s tym, doplnit to nad ramec, toho co obsahuje strava, kym nezmizne deficit. U niektorych veci sa to da rychlo, niekde pomaly a dlhodobo. Nerozvnas to iba stravou, je to naivna predstava. Musel by si byt tak krmeny od detstva, a zit v uplne zdravej prirode a prostredi. S doplnkami mozes poriesit mnoho veci, behom 2 rokov, kym na strave by si to mohol riesit kludne aj 10 rokov.

Spravna suplementacia je poistka v dnesnej neistej dobe, samozrejme treba vediet, ako to robit spravne, co 99% ludi nesplna. Ja viem, ze to dopnaju zle, vyhadzuju peniaze, a skodia si vo vacsine pripadov. Preto odmeneni budu ti, co studuju, zaujimaju sa. Ti, ktori toto neurobili, nebudu. Ale otazka znie, preco to neurobili? Ked som to schopny ja urobit, lebo to pokladam za dolezite, preco to nerobia ostatni? Ked spravne je to, urobit. Odmena moze byt len pre tych spravnych, ti ostatni sa musia ucit, ze sediet za telkou, napchavat sa, a nezaujimat sa, nepatrat po pravde, nieje odmena v tomto vesmire. Ani slepo doverovat komercnym kapitalistickym firmam. Kapitalizmus je zlo. Takych ludi vesmir zjavne nechce a vyfiltruje ich. Ja sa podelim s istym poznanim, ale nemam rad ludi, ktori nic nerobia a chcu sa len zviest. Taki su obetami zazracnych tabletiek, bohuzial. Rad by som bol, keby sa robilo dobro pre ludi, ze by boli len dobre multivitaminy a tabletky, a lekari by informovali ako to robit. Zial, opak je pravdou, lekari zamlcuju pravdu, kolko veci sa da poriesit cez suplementaciu, a vsetko co chrlia lekarne na ludi, je vacsinou nebezpecne alebo neefektivne, lebo niekto sa chce len nabalit. Taky multivitamin ako sem niekto pred chvilou hodil https://m.myprotein.cz/sports-nutrition ... xt=default
by som zakazal predavat. V mojej krajine, by to odfiltrovali ako kapitalisticky odpad. Koniec koncov, tak sa to aj robilo, kym si ludia nezbortili ten rezim. Spravna cesta je zistit, co je dobre pre ludi, a povolit len tie veci za rozumny peniaz. Aby si to mohli dovolit. Za tento multivitamin by som nedal ani 1 euro a zakazal by som ho predavat. Odovodnenie : uzernictvo, snaha nabalit sa na ludoch, a nizka kvalita.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned lis 12, 2017 5:59 pm 
Offline

Registrován: stř lis 08, 2017 9:23 am
Příspěvky: 30
Xion píše:
Odpovede som dal modrym

marek15693 píše:
Ten multivitamin obsahuje magnezium vo forme oxid horecnaty, cital som tu vo Vasom prispevku, ze to nie je dobra forma, ci to teda az tak nevadi? Staci brat 2x1 denne?(teda 500mg)

oxid horecnaty nevadi, nieje toxicky. Jeho nevyhoda je slaba vyuzitelnost, vzhladom na obsah horcika, niektore zdroje uvadzaju, ze sa vyuzije len 4%. Ine viac viac, az tak do 10%. Oxid horecnaty sa tak stal typickym komercnym lakadlom, lebo je lacny, a staci potom napisat, kolko vela horcika obsahuje. Ma najviac elementarneho horcika zo vsetkych foriem, totiz vzhladom na hmotnost, no najhorsie vyuzitelneho. Sposobuje aj najlahsie hnacky a diskomfort, ale to sa tyka len vyssich davok. Dali ho tam preto, lebo ludia su hlupy, a keby tam nebol ziaden horcik, kupovali by iny multivitamin. Samozrejme lepsie by bolo, keby tam ziaden horcik nedali, ale tak musia sa riadit tym, aky hlupy je trh, ktory im to kupuje. Samozrejme, horcik treba brat oddelene, je hlupost pchat ho do multivitaminu. Je to len komercna zalezitost.

Myslite, ze doplnanie jodu kelpom nie je dobre ? Kelp sa mi zdal aj kvoli obsahu inych uzitocnych latok spravnou volbou+odporucanie od RNG. Kolko jodu by ste doplnal? Inak som pisal vyrobcom a zistil ze v 1 grame kelpu(Starwest B.) je priblizne 0,7 mg jodu.

Je dobre aj doplnanie kelpom. Ak vam nevadi ta chut, ktoru treba prekusat v prasku. Cez tabletky je to horsie, aby ste sa dostali na potrebnu davku aspon 3 mg jodu denne, treba neraz zjest aj 6 obrovskych tabliet. Preto sa mi zda jednoduchsie aj lacnejsie natierat to lugolovym. Ten prasok asi vyjde lacno oproti tabletkam. Neprepocitaval som to, ale necudoval by som sa, keby to cez lugolovy vyslo aj 10x lacnejsie. Takisto sa daju doplnit vyssie davky, niekto musel vystupat az na 10 alebo 20mg jodu denne, aby zrovnal deficit. A to doplnat cez kelp by bol horor. Da sa teda povedat, ze kelp je skor taka prevencia, ale na zrovnanie deficitu sa pouziva lugolov roztok, alebo take tabletky ako iodoral, ktore obsahuju 35 mg iodidu draselneho.

Bohuzial az po kupe selenu som zbadal ze obsahuje aj Ecko vo forme alfa-tocopherol, no je tam len tych 30 IU. Chcem sa spytat, co si myslite o tomto E https://no.iherb.com/pr/Healthy-Origins ... gels/23492

Tych 30 IU je v pohode, to je tak akurat na celodennu davku. Ked si vsimnete, denna doporucena davka vitaminu E je 12 mg. Ten healthy origins neberte, obsahuje sice zdanlivo mix, ale z mojej skusenosti je tam iba zlomok tych dalsich, lebo neuviedli mnozstva. Cize bude to urcite 95% alpha tocopherol. Rovnake triky pouziva swanson. Treba byt opatry, kupovat iba tie, kde uviedli specialne monzstva, hladajte to ako gama tocopherol.

Skoda toho B12, preveroval som si to a aj RNG pisal ze su to aj take male davky kyanidu, pre telo neskodne. No aspon uz viem, ktoru formu nabuduce.

ano, toho kyanidu tam nieje moc, i tak je to vsak dalsie minus, oproti dalsim nevyhodam tejto formy. Najhorsia je ta, ze vysava methylovu skupinu pri konverzii. Treba brat urcite aktivovanu kyselinu listovu a B12, aby sa setrila methylova skupina, na odstranovanie homocysteinu.

Asi kolko K2(MK-7) doplnat? Staci tych 100mcg?

100 mcg denne staci. Keby som mal dost penazi, daval by som kludne aj 200 mcg, pre istotu. Nezistili sa ziadne negativne ucinky ani pri vyssich mnozstvach. Pohladajte cez nemecky amazon, praskovy vitamin D spolu s K2, od vitabay. Neviem ci tam este je, ale je to dokonca veganska forma. Ten vysiel snad aj 3x lacnejsie, nez ostatne
.

Myslim ze boru mame dost(ak staci tych 3-5 mg), kazdy den v celkom velkych mnozstvach jeme hrozienka, mandle, vlasske orechy, susene marhule.

na zrovnanie deficitu sa berie najprv aj 10-20mg boru. 9mg je udrzovacia davka. Nezistila sa ziadna toxicita, az pri vyssich davkach nad 20mg dlhodobo, najdite si boraxovu konspiraciu v mojich navodoch, bor je lacny a jednoduchy na doplnenie. Problem obsahu boru v potravinach je, ze kolise. U orechov treba ratat s tym, ze ak sa to nerozkuse dobre na kasu, co byva zvykom u vela ludi, nemaju z toho ani 10% nutricnych latok. Istota je doplnit bor cez borax a je to.

Je blbost brat napr. 4x za tyzden zinok 30mg? Treba to radsej rozdelit na kazdy den po mensich davkach? Je to tak aj s ostatnymi mineralmi?

U zinku to staci brat tak ako to berete, lebo blokuje vstrebavanie medi a zeleza. Hlavne pri vyssich mnozstvach, co sa stava u doplnkov. Je preto dobre brat ho narazovo, raz za den, alebo kazdy druhy den. Zalezi ale aj od formy, ktoru berete. Oxid ktory sa predava najcastejsie v najlacnejsich neberte, dobry je albion, teda chelatovy, naviazany na aminokyseliny.

Ten pankreatin10X 200mg(entericky nepokryty) nalacno skoro rano s velkym mnozstvom vody, je sanca ze sa rozpusti az v crevach a absorbuje do krvi?

Neviem posudit. Trebalo by urobit vyskum, podla mna sanca je, mozno sa to bude diat dokonca pravidelne. Samozrejme NOW foods sa brani, ze to tam prezije cestu, ale ked som sa ich pytal kde je vyskum, tak len odpisali nieco take, ze kazdy to tak robi... ja osobne by som vsadil na istotku a bral entericky pokryty. Aj wobenzym to tak robi. Bohuzial jediny entericky pokryty pankreatin od Solgaru prestali vyrabat. Iny som nenasiel. Ja by som isiel do doctors best protylectic enzymes.


Este by som sa tu rad spytal na tu anemiu. Ake testy je teda najlepsie spravit? Krvny obraz, metabolizmus zeleza+test na B12, med, prip kobalt ?

Doplnte B12, a suplementujte med. Berte vitamin C, ktory zvysuje vstrebatelnst zeleza. Taky s postupnym uvolnovanim, alebo prirodny, ako camu camu prasok. Jedzte potraviny, ktore obsahuju dostatok zeleza. Neberte zinok viac ako 1x za den v suplementovanej forme (bacha, aj mutlivitamin ho obsahuje) So zelezom by nemal byt problem, v strave je ho dost. Vzdy je problem niekde inde, ked vznikne anemia. Suplementovat zelezo je podla mna rizikove, radsej by som to riesil tak ako som napisal a suplementaciou sa zameral na veci, ktore su bezpecne. Skutocny stav zeleza v tele sa zistuje tazko. Zameral by som sa na ostatne veci, a anemiu sledoval z krvi postupne pocas rokov, a kym nieje nejaka chorobna, neriesil to. Keby to nezmizlo ani za 3 roky suplementovania a zdravej stravy, tak potom sa na to zamerajte. V prvej faze by som sa ale zameral na veci, ktore sa daju suplementaciou zvratit lahko, a niesu rizikove.

Tato B12 sa mi najviac pozdava, co poviete ? https://no.iherb.com/pr/Pure-Advantage- ... l-oz/18154 ... je v poriadku takto doplnat len samotnu B12 bez ostatnych B ?
Pri K-2 je ten problem, ze priatelka ma hustu krv(studene ruky, nohy, bolest noh) a nabeh na trombozu a K-2 ze vraj zahustuje krv. Mame toto https://no.iherb.com/pr/Doctor-s-Best-N ... Caps/50502, no chceme najprv spravit krvny obraz a podla toho uvidime. Je v poriadku brat spolu K-2 + Natto-Serra?
K-2 moze byt tato ? https://no.iherb.com/pr/Healthy-Origins ... gels/66441 , D3 uz mame-roztok od Now Foods

V strave je sice dost zeleza, no priatelka mäso neje a zelezo z rastlinnych zdrojov ma nizku vyuzitelnost, tak neviem. Ale zelezo teda zatial nebude brat a vysadime pre istotu aj zinok a med, lebo pan Jarda spominal ceruloplazminu, tak potom podla testov uvidime.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon lis 13, 2017 9:18 pm 
Offline

Registrován: pon dub 10, 2017 5:25 pm
Příspěvky: 221
Xion píše:
sparcoo píše:
Tento multivitamín je asi úplná blbost že?
https://m.myprotein.cz/sports-nutrition/alpha-men/10530421.html

Naproste vyhadzovanie penazi, je to ekvivalentne, ako vyhodit tie peniaze do zachodu a splachnut ich.
Ked si kupite two-per-day, tak toto co obsahuje tento multivitamin, ziskate asi za 5% tej ceny, plus je tam toho 100x viac, dalsich latok.

A nevíš proč je na iHerb nedostupný?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte lis 14, 2017 11:21 am 
Offline

Registrován: pon srp 14, 2017 8:13 pm
Příspěvky: 501
XION, dakujem pekne za obsiahlu a kvalitnu odpoved.

Ale hneva ma to, ze prakticky si asi budem musiet urobit analyzu prvkov z vlasov, a potom zacat kupovat potravinove doplnky... ALE - na to nemam peniaze... Enzymov, probiotik a melatoninu sa nevzdam... A uz aj to ide do penazi... Na druhej strane, pan ZELENY (vypadlo mi jeho archaicke krstne meno) ktory chodi uz niekolko desatroci za brazilskymi indianmi v jednej TV relacii hovoril, ze sa tam rozivaju 70-80 rokov - ti, co ziju tradicne... Co nie je tak vela na to, ze tam maju super vzduch, super prirodne energie, ciste mäso, rastliny, na mineraly bohatu podu a tym padom aj potraviny... Navyse su ja dennom svetle v podstate od rana do vecera.... Preco sa nedoziju ASPON 100 ROKOV ???... 70-80 sa dozije priemerny slovak ci cech, ktory zere biele pecivo, pije pasterizovane mlieko od kravy co zere len zrno, berie lieky, a mohol by som pokracovat....
PRIDE MI TO DIVNE....

_________________
29.8. 2018 .......... Myslím, že by už aj stačilo.... :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte lis 14, 2017 2:30 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
[quote="marek15693":1v2mpe6b]
Tato B12 sa mi najviac pozdava, co poviete ? https://no.iherb.com/pr/Pure-Advantage- ... l-oz/18154 ... je v poriadku takto doplnat len samotnu B12 bez ostatnych B ?
Pri K-2 je ten problem, ze priatelka ma hustu krv(studene ruky, nohy, bolest noh) a nabeh na trombozu a K-2 ze vraj zahustuje krv. Mame toto https://no.iherb.com/pr/Doctor-s-Best-N ... Caps/50502, no chceme najprv spravit krvny obraz a podla toho uvidime. Je v poriadku brat spolu K-2 + Natto-Serra?
K-2 moze byt tato ? https://no.iherb.com/pr/Healthy-Origins ... gels/66441 , D3 uz mame-roztok od Now Foods

V strave je sice dost zeleza, no priatelka mäso neje a zelezo z rastlinnych zdrojov ma nizku vyuzitelnost, tak neviem. Ale zelezo teda zatial nebude brat a vysadime pre istotu aj zinok a med, lebo pan Jarda spominal ceruloplazminu, tak potom podla testov uvidime.[/quote:1v2mpe6b]
B-12: Spray neviem, nepouzival som, ako sa to bude uzivat. Proste si dajte vyhladat methylcobalamin, a prepocitajte si, co vychadza najlacnejsie na jednotkove mnozstvo. B-12 netreba doplnat kazdy den, kedze si ho telo vie ukladat aj na niekolko rokov, preto sa to oficialne riesi velkou injekciou B-12. Najlepsie vychadzaju mnozstva ako 5000 mcg, pod jazyk, je aj najvacsia sanca, ze z takto koncentrovaneho roztoku sa najviac vstrebe do krvi rovno pod jazykom, potom dalsi sa este vstrebe v crevach. Staci to uzit kazdy druhy alebo treti den, taku velku tabletku. Je to podla mna lepsie, nez uzivat kazdy den 1000 mcg.

Bez ostatnych B-cok ho nedoplnajte. Bcka vzdy doplnajte spolu. Proste to vyrieste tak ako som povedal, Two per day - 1 tabletka za den, a B-12 pod jazyk. K tomu idealne este folat 400 alebo 800 mcg za den a B-cka mate vybavene perfektne tymto. Je to lacne a efektivne riesenie, plus ten multivitamin vam doplni kopu ineho, tym padom setri peniaze a mnozstvo tabletiek ktore musite brat.

K2- o probleme hustej krvi som este nepocul. To neznamena ze to nemoze byt pravda, uvedte nejaku referenciu odkial to mate, ja si to rad precitam.
V kazdom pripade, precitajte si tento clanok
https://www.zdravimkuspechu.sk/clanky/3 ... vitamin-k/
ak bere nejake lieky na riedenie krvi, tak to len nedostatok vitaminov K zvysuje. Podla mna je blbost, ich nedoplnat, ten problem hustej krvi treba riesit oddelene, urcite za nim nieco je. Nemoct brat kvoli omu K2, ktore ma dnes v neporiadku takmer kazdy a zo stravy sa ziskava momentalne tazko, je tiez nic moc. Nech teda bere tak 60 mcg denne, ale aspon nejake mnozstvo by som bral, lebo zo stravy je to dnes zalostne. (dobrym zdrojom je bryndza napriklad, ale nie taka komercna, co je v obchodoch, ako Liptov... taku z trhu, musia byt ovce krmene na lukach aby to funguvalo, dobra brynzda su turcianske teplice, mava tak 80-90% ovcej zlozky, zvysok je kravska, pritom zo zakona je povinne iba 50%, takze bryndzu nech jedava aspon 2x do tyzdna, ale tepelne neupravenu a musi byt nepasterizovana)

K2 + serrapeptaza by sa mohlo brat spolu, praveze krvi by mala serapeptaza pomahat
Ja ale niesom do tychto detailov tak znaly ako bol RNG, pisal nieco take, ze K2 a tie enzymi by sa nemali brat spolu?

ta cena za k2 bude predrazena urcite, ja by som isiel do toho vitabay. Prepocitajte si to. K2 je dost drahy vitamin. Rozdiel v cene moze byt aj 3 nasobny.

edit: tak pozrel som sa na to:

porovnajte cenovo tieto:

https://www.iherb.com/pr/Healthy-Origin ... gels/66441

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Naposledy upravil Xion dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 194
1510663342


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte lis 14, 2017 2:32 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
JednorazovyNICK píše:
XION, dakujem pekne za obsiahlu a kvalitnu odpoved.

Ale hneva ma to, ze prakticky si asi budem musiet urobit analyzu prvkov z vlasov, a potom zacat kupovat potravinove doplnky... ALE - na to nemam peniaze... Enzymov, probiotik a melatoninu sa nevzdam... A uz aj to ide do penazi... Na druhej strane, pan ZELENY (vypadlo mi jeho archaicke krstne meno) ktory chodi uz niekolko desatroci za brazilskymi indianmi v jednej TV relacii hovoril, ze sa tam rozivaju 70-80 rokov - ti, co ziju tradicne... Co nie je tak vela na to, ze tam maju super vzduch, super prirodne energie, ciste mäso, rastliny, na mineraly bohatu podu a tym padom aj potraviny... Navyse su ja dennom svetle v podstate od rana do vecera.... Preco sa nedoziju ASPON 100 ROKOV ???... 70-80 sa dozije priemerny slovak ci cech, ktory zere biele pecivo, pije pasterizovane mlieko od kravy co zere len zrno, berie lieky, a mohol by som pokracovat....
PRIDE MI TO DIVNE....

Veru, kto sa nedozije aspon 90 rokov, robil nieco zle, to je fakt. A telo je stavane tak na 120 rokov minimalne. Na to prisli uz aj vedci, ze za skorym starnutim je vzdy nieco, co ho opotrebuvava. Cize aj ti indiani nieco robia zle.

Tie doplnky, enzymi a probiotika patria praveze medzi tie drahsie. Ja by som sa ich pri nedostatku penazi vzdal, lebo za ich cenu doriesis ovela viac veci. Uz len ten two-per-day, pozri si co vsetko ma, a cenovo vyjde tak na 1/2 co stoja enzymi. A inak - zivocisna paleo strava je velmi draha. To je zas druha vec. Ja preto na to idem veganskou takikou, duchovnou skromnou stravou, a to setri nehorazne peniaze. A tak potom viac ostane na doplnky.
A este hlavne ked chces kvalitnu zivocisnu stravu, je to aj horor pozhanat dnes, a to maso vo farmarskych obchodoch byva drahsie. Aj bio vajicka su drahsie a teraz uz uplny horor. Aj maslo zdrazelo. Zivocisna strava je najdrahsia. Ale chapem co chces povedat... ze sa snazis ziskat z nej viac zivin a platis vlastne za to.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte lis 14, 2017 3:17 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
marek15693 píše:
Bohuzial az po kupe selenu som zbadal ze obsahuje aj Ecko vo forme alfa-tocopherol, no je tam len tych 30 IU. Chcem sa spytat, co si myslite o tomto E https://no.iherb.com/pr/Healthy-Origins ... gels/23492

K tomu E-cku este, idealne berte ako som pisal gamma tocopherol, kde su uvedene mnozstva, aby bolo Alpha-tocopherolu co najmenej. Napriklad tento: (ak niekde najdete lacnejsie riesenie, tak to)
https://www.iherb.com/pr/life-extension ... gIbsfD_BwE
Ako vidite, u tohto Life extension su uvedene presne mnozstva na kazdy typ tocopherolu. Ak niekto napise len "mixed tocopherols", urcite zakryva skutocne mnostva, vacsinou je vtedy vzdy tak 90% obsahu tabletky alpha-tocopherol. U toho life extension je 45 IU alpha tocopherolu. Bral by som ho kazdy druhy den. Treba ratat aj s tym, ze aj v two-per-day je 50IU tocopherolu. Co je uz dokopy dost. Ked ale budete brat tento kazdy druhy den, to je 22,5 IU + 50 IU, co je 72,5 IU denne, co je akceptovatelne, kedze berete vysoke davky aj inych foriem. Cez 100 IU alpha tocopherolu denne je uz podla mna skodlive brat, lebo vytlaca tocotrienoly. to su zvysne 4 a velmi cenne formy vitaminu E, ktore sa navyse aj tazko ziskavaju zo stravy, aj tazko suplementuju. Aj tych 72,5 je vela ,ale da sa este. Idealne by bolo udrzovat sa pod 50 IU a-tocopherolu, najlepsie 30 IU denne.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte lis 14, 2017 6:09 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Xion píše:
Veru, kto sa nedozije aspon 90 rokov, robil nieco zle, to je fakt. A telo je stavane tak na 120 rokov minimalne. Na to prisli uz aj vedci, ze za skorym starnutim je vzdy nieco, co ho opotrebuvava. Cize aj ti indiani nieco robia zle.

Tie doplnky, enzymi a probiotika patria praveze medzi tie drahsie. Ja by som sa ich pri nedostatku penazi vzdal, lebo za ich cenu doriesis ovela viac veci. Uz len ten two-per-day, pozri si co vsetko ma, a cenovo vyjde tak na 1/2 co stoja enzymi. A inak - zivocisna paleo strava je velmi draha. To je zas druha vec. Ja preto na to idem veganskou takikou, duchovnou skromnou stravou, a to setri nehorazne peniaze. A tak potom viac ostane na doplnky.
A este hlavne ked chces kvalitnu zivocisnu stravu, je to aj horor pozhanat dnes, a to maso vo farmarskych obchodoch byva drahsie. Aj bio vajicka su drahsie a teraz uz uplny horor. Aj maslo zdrazelo. Zivocisna strava je najdrahsia. Ale chapem co chces povedat... ze sa snazis ziskat z nej viac zivin a platis vlastne za to.

Obávám se že blbě to již musí dělat každý, protože kvůli nenažraným kapitalistům je planeta zamořena naprosto neskutečně a normální jídlo, voda a vzduch už není k dispozici. Je vůbec otázkou zda je možné to dorovnat pomocí doplňků stravy, protože se dávkování těžko odhaduje a je diskutabilní co všechno by si musel člověk neustále sledovat aby vše udržel srovnané.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: stř lis 15, 2017 8:20 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 03, 2011 5:09 pm
Příspěvky: 394
Chtěl bych si připravovat na každý den do práce cca 5g kyseliny askorbové s 4g hydrogenuhličitanem draselným, do toho 1g tableta bioflavonoidů. Do toho bych rád přidal vše co je možné, protože mě nebaví celý den něco užívat a hlídat kdy co a jak. Co všechno tam můžu dát? Např. co z tohoto?
- koenzym Q10
- citrát hořečnatý
- selen
- NAC
- MSM
- kolagen
- glukosamin sulfát
Co dalšího by se tam mohlo dát?
Děkuji.

Jak se tu teď probírá vitamín E, co použít nějaký olej s vysokým obsahem vitamínu E, teď si nevzpomenu, ale vím že nějaké cizokrajné oleje mají velmi vysoký obsah vitamínu E, tam by snad mohl být dobrý poměr tokoferolů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv lis 16, 2017 4:17 am 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Igi píše:
Jak se tu teď probírá vitamín E, co použít nějaký olej s vysokým obsahem vitamínu E, teď si nevzpomenu, ale vím že nějaké cizokrajné oleje mají velmi vysoký obsah vitamínu E, tam by snad mohl být dobrý poměr tokoferolů.

Tymto by sa dali doplnit nejake mensie mnozstva, tiez som nad tym rozmyslal. Ale kedze by islo o prirodny sposob, asi by to bolo lepsie. Ma to vsak radu nevyhod.
Treba si ale dat pozor, aby obsahoval co najmenej omega-6 mastnych kyselin, a to bohuzial vacsina olejov obsahuje.
Dobrou volbou sa mi zda Buslak oil, ktory obsahuje hlavne mono-nenasytene mastne kyseliny, a iba okolo 10% omega-6. Mam pocit, ze obsahoval 30mg vitaminu E, na 100ml. Takych 50ml denne, co nieje zas tak vela, by doplnilo iba okolo 5g omega-6 kyselin, co by sa dalo dorovnavat lanovym olejom.
Ozaj, treba zistit kolko vitaminu E ma lanovy olej, mozno by stacilo uzivat ten.

Este jedna vec, tych 30 mg na 100ml je meranych v case vyroby. Obsah vitaminu E pozvolna klesa a nasiel som, ze pri vystaveni oleja svetlu, sa vitamin E znehodnocuje podstatne rychlejsie. Ked som pozeral tie Buslak oil, tak su v priesvitnych obaloch v supermarketoch, svetlo na nich svieti denne 12 hodin. Takze asi tam uz vela toho vitaminu E nebude. Pisal som im, ukazal som im tu studiu, a navrhol im, nech to zmeraju, po 6 mesiacoch, ale vykaslali sa na to, hoci odpisali, ze je to dobry napad.
Chcelo by to teda pozhanat na tento ucel co najcerstvejsi olej, v tmavej flasi.

Ja som od tohto sposobu doplnania teda upustil, lebo lepsie pouzit tabletku, kde je deklarovany obsah vitaminu E. Takisto to islo do penazi. Ked som prerataval za tych 30mg vitaminu E, by som zaplatil 30 centov, lebo ten olej stoji 3 eura za liter. Tabletky vychadzaju lacnejsie.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv lis 16, 2017 4:18 pm 
Offline

Registrován: stř lis 08, 2017 9:23 am
Příspěvky: 30
[quote="Xion":25bsgvea]B-12: Spray neviem, nepouzival som, ako sa to bude uzivat. Proste si dajte vyhladat methylcobalamin, a prepocitajte si, co vychadza najlacnejsie na jednotkove mnozstvo. B-12 netreba doplnat kazdy den, kedze si ho telo vie ukladat aj na niekolko rokov, preto sa to oficialne riesi velkou injekciou B-12. Najlepsie vychadzaju mnozstva ako 5000 mcg, pod jazyk, je aj najvacsia sanca, ze z takto koncentrovaneho roztoku sa najviac vstrebe do krvi rovno pod jazykom, potom dalsi sa este vstrebe v crevach. Staci to uzit kazdy druhy alebo treti den, taku velku tabletku. Je to podla mna lepsie, nez uzivat kazdy den 1000 mcg.

Bez ostatnych B-cok ho nedoplnajte. Bcka vzdy doplnajte spolu. Proste to vyrieste tak ako som povedal, Two per day - 1 tabletka za den, a B-12 pod jazyk. K tomu idealne este folat 400 alebo 800 mcg za den a B-cka mate vybavene perfektne tymto. Je to lacne a efektivne riesenie, plus ten multivitamin vam doplni kopu ineho, tym padom setri peniaze a mnozstvo tabletiek ktore musite brat.

K2- o probleme hustej krvi som este nepocul. To neznamena ze to nemoze byt pravda, uvedte nejaku referenciu odkial to mate, ja si to rad precitam.
V kazdom pripade, precitajte si tento clanok
https://www.zdravimkuspechu.sk/clanky/3 ... vitamin-k/
ak bere nejake lieky na riedenie krvi, tak to len nedostatok vitaminov K zvysuje. Podla mna je blbost, ich nedoplnat, ten problem hustej krvi treba riesit oddelene, urcite za nim nieco je. Nemoct brat kvoli omu K2, ktore ma dnes v neporiadku takmer kazdy a zo stravy sa ziskava momentalne tazko, je tiez nic moc. Nech teda bere tak 60 mcg denne, ale aspon nejake mnozstvo by som bral, lebo zo stravy je to dnes zalostne. (dobrym zdrojom je bryndza napriklad, ale nie taka komercna, co je v obchodoch, ako Liptov... taku z trhu, musia byt ovce krmene na lukach aby to funguvalo, dobra brynzda su turcianske teplice, mava tak 80-90% ovcej zlozky, zvysok je kravska, pritom zo zakona je povinne iba 50%, takze bryndzu nech jedava aspon 2x do tyzdna, ale tepelne neupravenu a musi byt nepasterizovana)

K2 + serrapeptaza by sa mohlo brat spolu, praveze krvi by mala serapeptaza pomahat
Ja ale niesom do tychto detailov tak znaly ako bol RNG, pisal nieco take, ze K2 a tie enzymi by sa nemali brat spolu?

ta cena za k2 bude predrazena urcite, ja by som isiel do toho vitabay. Prepocitajte si to. K2 je dost drahy vitamin. Rozdiel v cene moze byt aj 3 nasobny.

edit: tak pozrel som sa na to:

porovnajte cenovo tieto:

https://www.iherb.com/pr/Healthy-Origin ... gels/66441


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pát lis 17, 2017 11:12 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Igi píše:
Chtěl bych si připravovat na každý den do práce cca 5g kyseliny askorbové s 4g hydrogenuhličitanem draselným, do toho 1g tableta bioflavonoidů. Do toho bych rád přidal vše co je možné, protože mě nebaví celý den něco užívat a hlídat kdy co a jak. Co všechno tam můžu dát? Např. co z tohoto?
- koenzym Q10
- citrát hořečnatý
- selen
- NAC
- MSM
- kolagen
- glukosamin sulfát
Co dalšího by se tam mohlo dát?
Děkuji.

Jak se tu teď probírá vitamín E, co použít nějaký olej s vysokým obsahem vitamínu E, teď si nevzpomenu, ale vím že nějaké cizokrajné oleje mají velmi vysoký obsah vitamínu E, tam by snad mohl být dobrý poměr tokoferolů.

Nechci vám do toho kecat, ale já jsem nikdy nebyl příznivce nějakých směsí které naráz naliji do hlavy a děj se vůle páně. Pár těch složek má vzhledem ke kombinování logiku, ty bych asi smíchat doporučil, ale míchat si směs jak když vařila kočička s pejskem dort, to je podle mě blbost. Oni tam nakonec šlehli i kousek mýdla a bylo to opravdu šmakózní. Už ani nemluvím jakou šlehu dostane žaludek když mu tam šoupnete takovou nálož najednou. Ty oleje jak píše správně člen Xion jsou dosti sporné protože obsahují vysoký podíl PUFA a tím si zase zhoršujete spoustu jiných věcí. Berte ty složky odděleně jak se zde doporučuje a jděte spíše po určité přirozenosti té suplementace, než to tam narvat silou a pokud to nepůjde silou, tak to půjde ještě větší silou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pát lis 17, 2017 11:26 am 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
marek15693 píše:

Nenasiel som tam ani zmienku o tom, ze by to sposoboval k2. Su tam vymenovane niektore potraviny, ktore riedia krv. Je toho ale ovela viac, napriklad taky lanovy olej tiez riedi krv. To je vacsinou jeho nevyhoda, ze sa neda brat vo vysokych davkach. U vas by to ale mohlo byt prospesne. Samozrejme treba zohnat cerstvy. A takych 30ml denne by mohlo byt dost prospesne.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv pro 14, 2017 4:34 pm 
Offline

Registrován: ned črc 31, 2011 8:03 pm
Příspěvky: 13
Dobrý den Jardo,
chci se jen optat na bioaktivní vápník s hořčíkem viz odkaz:
https://4fitness.cz/vyhodna-baleni-a-na ... cik-p-366/
Je tento výrobek dobře vstřebatelný pro tělo a je výhodné ho konzumovat v tomto poměru 2:1 a je zásadotvorný? Nebo je lepší konzumovat jen hořčík viz odkaz níže.
https://4fitness.cz/vyhodna-baleni-a-na ... cik-p-335/
Uvádí tam na 100mg hořčíku obsahuje 35mg pro tělo vstřebatelného hořčíku... Děkuji za odpověď a přeji pěkný den...


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2957 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148 ... 198  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz