Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 3:57 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 39 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Veganství
PříspěvekNapsal: pát říj 23, 2015 11:24 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte říj 20, 2015 6:51 pm
Příspěvky: 113
martina72 píše:
Toto tvrzení je trivialita, ale v běžném životě jde o běžné věci.

Běžné věci ve tvém životě jsou taky iluze a zařizuje je tvoje vyšší já, podle toho co je potřeba v daném okamžiku dělat v tomto srandovním psycho iluzorním světě \":D\"

_________________
Každá duše je šťastná, když o ní víš :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Veganství
PříspěvekNapsal: pát říj 23, 2015 11:28 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
S tím nelze než souhlasit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Veganství
PříspěvekNapsal: sob lis 21, 2015 1:57 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
SemTamTuPrídem píše:
Peter Starec je na pránickej výžive asi dva roky.......... Za ten čas očividne zostarol, zošedivel, NEOMLADOL, ani sa jeho starnutie nezastavilo či nespomalilo......... Ako vidno, pránická výživa dodáva len energiu, ale nie živiny..........ASI AKO BIELE ROŽKY ČI BIELA MÚKA, AŽ NA TO, ŽE PRÁNICKÁ VÝŽIVA NEBUDE ZANÁŠAŤ TELO........ Je to fajn v prípade totálnej chudoby (keď proste nemáte čo jesť z nejakého dôvodu), ale telo sa z toho neteší. Ani Monfort, ani Starec, a ani tie dve české práničky z dokumentu od Poltikoviča teda zdravo NEVYZERAJÚ.

Ono tam podle všeho půjde hlavně o to zda to je pro ně přirozené konání, nebo pouze něco co chtějí proti své přirozenosti. Oboje představuje stejnou činnost, ale s naprosto jiným výsledkem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Veganství
PříspěvekNapsal: stř říj 18, 2017 11:08 pm 
Offline

Registrován: pát zář 22, 2017 12:12 am
Příspěvky: 71
Zdravím, prosím o vysvětlení, mám v tom asi trochu zmatek. Pořád přemýšlím zda být vegetariánem nebo veganem a za nejdůležitější považuji mé zdraví, stejně tak ale zdraví všech ostatních bytostí. (Navíc je otázkou, jestli člověk může být skutečně zdráv, pokud si zdraví buduje na úkor odebírání zdraví ostatním) A tady už nacházíme dost možná první spor je to tak?
Jestli to dobře chápu, tak pokud pojídám jakékoliv mléčné výrobky, vlastně ochuzuji o mateřské mléko živočichy kterým náleží, kteří jsou díky tomu následně buď dokrmování pro ně nepřirozenou alternativou a nebo odstaveni od matky a rovnou utraceni v mládí?
Dále pokud konzumuji med, ochuzuji všechny včelky o jejich přirozenou stravu a jsou zase následně dokrmovány pro ně nepřirozenou stravou, tedy vlastně dlouhodobě oslabovány a degenerovány?
Dále pokud jím vejce? Ochuzuji slepice o mnoho let života, jelikož se díky počtu snesených vajec, dožívají podstatně nižšího věku?
U všeho předpokládám bio nebo domáci produkci, jelikož jíst cokoliv z velkochovů je dle mého názoru morálně neodůvodnitelné (nehledě na to, jakými všemi svinstvy jsou nadopovány), pokud zrovna neumírám pro nedostatek čehosi nebo pokud to zrovna někdo jiný nemá v plánu vyhodit, jak se bohužel často děje. Existuje podle vás nějaké "morální" řešení, jak jíst něco z výše zmíněného? Nebo je to vždy na úkor přimhouření oka, případně odůvodnění typu vyšší dobro nebo že to vlastně k životu potřebujeme nebo že na to máme díky naší moci jakési právo? Prosím o objektivitu a nezaujatý pohled a omlouvám se za možná hloupé dotazy, ale myslím že né každý v tom má jasno a prosím tedy o objasnění, čehokoliv výše zmíněného. Moc děkuji za odpovědi


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Veganství
PříspěvekNapsal: čtv říj 19, 2017 10:30 am 
Offline

Registrován: pát led 29, 2016 11:42 am
Příspěvky: 297
Yushihara píše:
Zdravím, prosím o vysvětlení, mám v tom asi trochu zmatek. Pořád přemýšlím zda být vegetariánem nebo veganem a za nejdůležitější považuji mé zdraví, stejně tak ale zdraví všech ostatních bytostí. (Navíc je otázkou, jestli člověk může být skutečně zdráv, pokud si zdraví buduje na úkor odebírání zdraví ostatním) A tady už nacházíme dost možná první spor je to tak?
Jestli to dobře chápu, tak pokud pojídám jakékoliv mléčné výrobky, vlastně ochuzuji o mateřské mléko živočichy kterým náleží, kteří jsou díky tomu následně buď dokrmování pro ně nepřirozenou alternativou a nebo odstaveni od matky a rovnou utraceni v mládí?
Dále pokud konzumuji med, ochuzuji všechny včelky o jejich přirozenou stravu a jsou zase následně dokrmovány pro ně nepřirozenou stravou, tedy vlastně dlouhodobě oslabovány a degenerovány.
Dále pokud jím vejce? Ochuzuji slepice o mnoho let života, jelikož se díky počtu snesených vajec, dožívají podstatně nižšího věku?
U všeho předpokládám bio nebo domáci produkci, jelikož jíst cokoliv z velkochovů je dle mého názoru morálně neodůvodnitelné (nehledě na to, jakými všemi svinstvy jsou nadopovány), pokud zrovna neumírám pro nedostatek čehosi nebo pokud to zrovna někdo jiný nemá v plánu vyhodit, jak se bohužel často děje. Existuje podle vás nějaké morální řešení, jak jíst něco z výše zmíněného? Nebo je to vždy na úkor přimhouření oka, případně odůvodnění typu vyšší dobro nebo že to vlastně k životu potřebujeme nebo že na to máme díky naší moci jakési právo? Prosím o objektivitu a nezaujatý pohled a omlouvám se za možná hloupé dotazy, ale myslím že né každý v tom má jasno a prosím tedy o objasnění. Moc děkuji za odpovědi

Pokud nechcete řešit výživu do detailu, tak nejzdravější je dle statistik jíst vegetariánsky + k tomu mořské potvory a ryby (což, mimochodem, zvládne člověk fyzicky ulovit i bez nástrojů, jak tu někdo zmiňoval).

Co se týče zabíjení, já osobně mám ve značné oblibě rostliny a proto mě zaráží, když si někdo myslí, že veganstvím ušetří živé tvory. A co ty všechny rostliny, které byly zabity, aby se vegan najedl? A hmyz/myši atd., kteří umřeli, aby bylo možné potravu skladovat? A zajímají se vegani i o to, že oblečení, které mají na sobě, možná vzniklo polootrockou prací někde v Asii?

Já to vnímám tak, že člověk prostě zabíjí a ubližuje, pokud žije, a pokud má pocit, že to chce nějak vykompenzovat, měl by řešit, čím může ostatním zároveň prospět. Pokud ubližovat nechce, tak to řeší jedině prudký duchovní vzestup na úroveň, kde už nemusí jíst vůbec nic a dokáže žít teba v jeskyni. Veganství je takové polovičaté řešení, vhodné leda pro iluzi toho, že člověk “nikomu neubližuje” (není to pravda) a pro podlomení vlastního zdraví při praktikování veganství nad 2 roky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Veganství
PříspěvekNapsal: čtv říj 19, 2017 5:22 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 03, 2016 10:24 am
Příspěvky: 349
Veganství je vhodné a smysluplné pouze při zdravotně odůvodněných souvislostech. Jsou možné alergie všeho druhu, stane se i rozvrat metabolismu po těžkých onemocněních či úrazech, nedostatečná produkce určitých enzymů, změněná mikroflora ve střevech. To vše může býti důvodem ku omezení skladby přirozené lidské potravy.
U zdravých lidí je veganství naprostý nesmysl, jest pouhým rozmarem.
S láskou ku živým tvorům to nemá vůbec nic společného. Je sice pravdou, že tu máme dvě říše - mrtvou (čistě materiální)a živou (říši vtělených bytostí, které materii oživují a udržují při životě svými instinkty, rozhodováním, vůlí), z toho živá se dělí na tři kategorie - rostliny, zvířata a lidi. Nikdy a nikde nebyl pozorován přechod od jednoho ku druhému. Je tedy možno si stanovit i jakousi dělicí čáru i co se týče potravy.
Na druhou stranu - nelze drze tvrdit, co je vyšší, co je nižší, co je čemu nadřazeno.
Veganství je pouhým pokrytectvím v tom slova smyslu, že skrytě (neproklamuje to) považuje rostliny za nižší tvory, které jest povoleno zabíjet, zpracovávat a konzumovat.
Upřímně - z čeho je mléko? Nu, z rostlin a vůle a schopnosti krávy (a jiných tvorů) trávu v mléko přeměnit. A z čeho je tráva? Z minerálů, vody, slunce a životodárné vůle trávy z tohoto sama sebe tvořit růst. Mléko je tedy úplně totéž, co tráva, svou podstatou. A kravské maso tedy také.
Nehledě na to, že každý vegan požívá neskutečné množství živočišných bílkovin a zabil (nutně) mnoho zvířat, která mají tak malé rozměry, že je on nevidí a může si myslet, že nejsou. Jsou. Jde o tvory, které žijí v symbiose s rostlinami a jsou obsaženy nejen na povrchu jejich těl, ale i uvnitř cévních svazků. Je snad malý tvor něco podřadného či méně úctyhodného nežli tvor větší?
Rozum do hrsti, vegane!!
Většina veganů jsou lidé málo přemýšlející, případně asociálové, kteří se tím chcou vyvyšovat či vydělovat, či si prostě nějak život ulehčit, vyvléci se z toho, o čem všem musí člověk uvažovat, o čem se musí rozhodovat.

A má osobní zkušenost - mnoho let jsem nejedl maso (nechutnalo mi a chtěl jsem zkusit něco jiného), ale choval jsem zvířata, jejichž počet se musel redukovat. Tedy jsem musel zabít. Tož jsem zabil. A nejedl. To je zodpovědnost, kterou nutně musí každý člověk přijmout, ne před tím utíkat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Veganství
PříspěvekNapsal: sob říj 21, 2017 12:29 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Yushihara píše:
Zdravím, prosím o vysvětlení, mám v tom asi trochu zmatek. Pořád přemýšlím zda být vegetariánem nebo veganem a za nejdůležitější považuji mé zdraví, stejně tak ale zdraví všech ostatních bytostí. (Navíc je otázkou, jestli člověk může být skutečně zdráv, pokud si zdraví buduje na úkor odebírání zdraví ostatním) A tady už nacházíme dost možná první spor je to tak?
Jestli to dobře chápu, tak pokud pojídám jakékoliv mléčné výrobky, vlastně ochuzuji o mateřské mléko živočichy kterým náleží, kteří jsou díky tomu následně buď dokrmování pro ně nepřirozenou alternativou a nebo odstaveni od matky a rovnou utraceni v mládí?
Dále pokud konzumuji med, ochuzuji všechny včelky o jejich přirozenou stravu a jsou zase následně dokrmovány pro ně nepřirozenou stravou, tedy vlastně dlouhodobě oslabovány a degenerovány?
Dále pokud jím vejce? Ochuzuji slepice o mnoho let života, jelikož se díky počtu snesených vajec, dožívají podstatně nižšího věku?
U všeho předpokládám bio nebo domáci produkci, jelikož jíst cokoliv z velkochovů je dle mého názoru morálně neodůvodnitelné (nehledě na to, jakými všemi svinstvy jsou nadopovány), pokud zrovna neumírám pro nedostatek čehosi nebo pokud to zrovna někdo jiný nemá v plánu vyhodit, jak se bohužel často děje. Existuje podle vás nějaké "morální" řešení, jak jíst něco z výše zmíněného? Nebo je to vždy na úkor přimhouření oka, případně odůvodnění typu vyšší dobro nebo že to vlastně k životu potřebujeme nebo že na to máme díky naší moci jakési právo? Prosím o objektivitu a nezaujatý pohled a omlouvám se za možná hloupé dotazy, ale myslím že né každý v tom má jasno a prosím tedy o objasnění, čehokoliv výše zmíněného. Moc děkuji za odpovědi

Vysvětlení zde již padlo od dalších členů, tedy jenom přidám svůj názor dosti podobný. Veškeré směry kde se teoreticky cosi jako že chrání jsou nedokonalé a dlouhodobě těžko udržitelné. V konečném důsledku vlastně provádíte vraždu i pojídáním mrkve, nebo jakýchkoliv semen rostlin a dalo by se přidat i mnoho dalších argumentů. Uvedené směry tedy představují spíše nějaký filozofický směr, nebo dietní směr kombinovaný s životní filozofií, což ovšem neznamená že jsou přirozené, nebo dokonalé. Nakonec pro příklady nemusíme chodit zrovna daleko. Před pár lety foukla Katrina do New Orleansu a kanibalizmus tam probíhal již třetí den, což na civilizovaný národ není špatné a necivilizovaný by ho klidně dal i bez hurikánu, tedy proti tomu je zabíjení a pojídání jiných živočichů prakticky v pohodě i když v pohodě to vlastně není nikdy. Pochopitelně se o tom nikde nemluví a ani nesmí, protože by najednou mnoho lidí zjistilo, že v nich stále převládá nebezpečné zvíře a evoluce jim diktuje neúprosná pravidla základního programu přežití za každou cenu. Každopádně svět není, nikdy nebyl a asi ani nebude postaven jako spravedlivý, je prostě nastaven výší postavení v potravním řetězci. Vzhledem k tomu že člověk je nejhorší predátor na celé planetě, který je schopen vyhubit vše kolem sebe včetně sama sebe nabízí se nám zde opravdu dost dobrý důvod k zamyšlení jak vlastně přistupovat k jiným lidem, nebo zvířatům, rostlinám a planetě vůbec. Časem se stav předpokládám zlepší, lidstvo přeci jen spěje k vyššímu vnímání, ale děje se to zatím poměrně pomalu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Veganství
PříspěvekNapsal: ned říj 22, 2017 4:38 pm 
Offline

Registrován: ned říj 22, 2017 10:13 am
Příspěvky: 134
Polly píše:
Dobrý den,
ráda bych zde rozproudila diskusi o veganství.
Máte zde někdo s tímto typem životního stylu delší zkušenost?
Obecně by mě zajímalo, zda je takto možno dlouhodobě žít a nijak nestrádat z hlediska nutriční výživy - za předpokladu, že konzumuji konvenční (ne výhradně bio) a převážně sezónní lokální potraviny/plodiny. Jsem přes 15 let vegetarian a s veganstvím teprve začínám. Uvítám rady, tipy.

Je tu problém s nedostatkem viamínu B12, protože člověk není od přírody býložravec.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Veganství
PříspěvekNapsal: pon říj 23, 2017 12:19 pm 
Offline

Registrován: pon srp 14, 2017 8:13 pm
Příspěvky: 501
modrovous: B12 je len jeden z problemov a prakticky ten NAJMENSI. Da sa velmi jednoducho suplementovat... Je tu XY dalsich nedostatocnoati na cisto veganskej strave...

_________________
29.8. 2018 .......... Myslím, že by už aj stačilo.... :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Veganství
PříspěvekNapsal: pon říj 23, 2017 3:36 pm 
Offline

Registrován: ned říj 22, 2017 10:13 am
Příspěvky: 134
JednorazovyNICK píše:
modrovous: B12 je len jeden z problemov a prakticky ten NAJMENSI. Da sa velmi jednoducho suplementovat... Je tu XY dalsich nedostatocnoati na cisto veganskej strave...

Já vím, že B12 je jen jedne z problémů veganské stravy, ale suplementovat se běžnými doplňky nedá, musel by se jedině podávat injekčně. Žádné doplňky v tabletách nepomohou, proto jsme zmínil hlavně ten B12. Problém u veganské stravy je v podstatě všechno, jak bílkoviny, tak tuky atd. atd. atd.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Veganství
PříspěvekNapsal: pát říj 27, 2017 2:28 am 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
nezmysly, b12 sa da sumplementovat velmi dobre, su rozpustne tabletky rovno pod jazyk, s aktivnymi formami b12, ktore dokonca setria methylovu skupinu. Ak mas nejake informacie, ze to nefunguje, tak to sem hod, ale keby to nefungovalo, tak by na strankach ako amazon neboli k aktivnym beckam stovky pozitivnych komentarov od ludi, co zrazali homocystein, a merali si b12 a po suplementacii im stuplo, a mnoho veci sa im zlepsilo.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Veganství
PříspěvekNapsal: sob říj 28, 2017 1:10 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Modrovous píše:
Je tu problém s nedostatkem viamínu B12, protože člověk není od přírody býložravec.

Konkrétně tento druh vitamínu není nutno přijímat ve stravě i když je to jednodušší, dělají ho bakterie ve střevě a pokud tam člověk ty konkrétní bakterie má nebude mít problém. Pochopitelně se bavím o zdravém člověku se zdravým střevem, což dnes v moderní populaci skoro neexistuje, bohužel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Veganství
PříspěvekNapsal: pát lis 10, 2017 7:52 am 
Offline

Registrován: pát lis 10, 2017 7:44 am
Příspěvky: 1
A já jsem se stal vegetariánem po dvou měsících syrové potraviny dieta. Na syrové potraviny přejezd výhradně z hlediska zdraví, protože to je nejvíce vhodnou pro muže typ potravin. Maso pak jedl, na základě toho, že to minimálně není hygienické (syrové maso). V procesu již přišlo poznání, že lze žít plně, nikoho při tom zabíjet.

Takže po zkušenosti se surovinami, (především po sociálních důvodů) jsem se ani na sekundu přemýšlet, být či nebýt vegetariánem. Byla to jen jedna námitka. Na kolik ovoce nekonečně rozmanité, na tolik se v syrové formě jsou harmonické a vyvážené chuti. A tady v připraveném podobě již je třeba sledovat kombinace, zesílit chuť koření a tak dále Jinými slovy, musí se snažit, aby jídlo tak chutné, krásné a užitečné. A tady na této stránce jsem našel vše, co potřebujete, aby se připravit přesně takovou jídlo a ne mučeni tím, že označení CE bylo lépe \":smile:\" Takže se nebojí zdát neoriginálně a řeknu vám, že je to nejlepší místo pro vegetariány.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Veganství
PříspěvekNapsal: pát lis 10, 2017 11:56 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 03, 2016 10:24 am
Příspěvky: 349
Otázka zabíjení zvířat či jiných živých tvorů již byla probírána a bylo konstatováno, že od veganů jest to účelová manipulace se samou podstatou věci, čisté pokrytectví. Říká se tomu lhaní (vědomé proklamování něčeho, co není zjevně pravdou). Podotýkám, že zde není o podstatě a rozsahu zabíjení žijícího sporu, vegani jsou vrazi, stejně jako každý jiný živý tvor.
Co s lidmi, kteří vědomě lžou?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Veganství
PříspěvekNapsal: sob lis 11, 2017 10:15 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte zář 27, 2016 3:10 pm
Příspěvky: 64
Veganství mi přijde trochu na hlavu, ale já osobně bych byl asi vegetarián, kdyby si každý musel zabít zvíře pro své maso.
Každopádně řeči typu, že vegani vědomě lžou mi přijdou přehnané. Pokud vim, tak maso nejedí taky z toho důvodu, že kvůli tomu zvířata trpí. Mají nervový systém, cítí strach, bolest. Tohle snad u rostlinné stravy neplatí.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 39 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: XYrazovy_nick a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz