Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 2:56 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 52 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: ned zář 24, 2017 7:08 pm 
Offline

Registrován: pon srp 14, 2017 8:13 pm
Příspěvky: 501
Ahojte.
Moja pleška na zadnej strane hlavy sa stáva čoraz viac realitou...a zdá sa mi, že aj kúty (ktoré som mal odmalička - po otcovi - no on neplešivel na rozdiel odo mňa, len mal proste kúty - tak mu rástli vlasy, už je ale mŕtvy - bývalý alkoholik) sa mi trochu zväčšili...
K VECI...
Asi 10 rokov pijem asi 1,5dcl ranného moču, ktorý je plný hormónov (a tým pádom aj DHT-čka, ktorý som zdedil vo zvýšenej miere po jednom aj druhom dedkovi ktorí sa skoro stali plešatými)... O tom, že autourinoterapia sa v niektorých mužských prípadoch (napr. keď muž pije svoj moč s obsahom DHT) podiela na plešatení, to mi NIKDY ANI NENAPADLO... 10 rokov vlastním knihy o urinoterapii od Malachova, a ten k*k*t sa tam o tom vôbec nezmienil.....ANI NÁZNAKOM... Preto som nahnevaný...
Píše tam len o tom, že keď budeme piť stredný prúd svojho ranného moču, tak si muži uchovajú mužnosť do staroby, a ženy ženskosť do staroby... No a asi zabudol pripísať, že muži sa môžu pripraviť na skoršie plešatenie - kvôli urinoterapii....
Navyše tam píše, že človek má piť len svoju urinu, prípadne urinu zdravých ľudí rovnakého pohlavie či urinu malých detí, ale urinu opačného pohlavia dospelého človeka piť nemá.... A pritom práve toto môže ľuďom so zvýšeným DHT pomôcť...
Ako - holá hlava mi nepristane... o to menej "chcem" mať plešku... \":D\"

Mám však dvoch kamošov v mojom veku (mladší o rok a o dva roky), ktorí tiež plešatejú, tiež to bude kvôli DHT (temeno hlavy v prvom rade), lenže oni sa urinoterapii NEVENUJÚ, nemajú to z toho... a ani zo zvýšeného množstva živočíšnych tukov - stravujú sa bežne, hlavne sacharidy.

Keď prestanem s pitím uriny, s urinovými klystýrmi (a budem robiť len shankapraksalanu raz mesačne + očistu pečene 2x ročne a iný detox - derivačný kúpeľ - ktorý robím celé roky a HOVNO pomohol proti plešateniu), a urinou budem akurát kloktať či umývať si oči, zastaví to moje plešatenie ?

Nájsť si partnerku (normálny vzťah) ktorá by mi venovala svoj "strednú prúd" aspoň raz týždenne (darcovská urinoterapia), to by problém nemal byť (vedela by, aký dôvod na to mám), a keby to nechcela, tak "čau pá", našiel by som si inú.
Stačilo by na to, aby sa mi zastavilo plešatenie, a aby vyrašili za nejaký čas vlasy tam, kde ich výskyt je čím ďalej, tým "redší" ? ...

Ďalej - čítal som, že vraj živočíšne tuky vo veľkom množstve zvyšujú DHT (pre tých čo nevedia čo to je - je to druh testosterónu), a tým sa zvyšuje "riziko" plešatenia u mužov...(pre rýpalov - neznamená to, že živočíšne tuky sú škodlivé, práveže naopak - a vie to čím ďalej tým viac ľudí...)
Kedysi som ich jedával 400-450g denne. MÝLIL SOM SA v tom množstve, v skutočnosti si vystačím s 200g tukov (z toho 170g živočíšnych, 30g kokosový) denne, hlavne keď som zdvihol sacharidy (ale stále som na LOW CARB).

Môžem proste spraviť pokus - vysadiť pitie uriny (takže už nepiť 1,5dcl rannej a 1,5dcl starej každý deň) napr. na 3 roky... Nájsť si zdravú priateľku (konečne sa dokopem do toho), a piť jej urinu tak raz týždenne... Keď plešatenie prestane a k tomu mi vlasy (aspoň čiastočne) dorastú, HURÁ, ostanem pri tom. Ak sa nič nezmení a budem mať vlasov menej než teraz, znovu by som sa vrátil k urinoterapii.
O svoje mužské hormóny (mužská vyšportovaná postava bez akéhokoľvek znaku estrogénu, mužské vyžarovanie) by som sa nemal báť - som na IF 22/2, to samo o sebe podporuje u muža testosterón, navyše ejakulujem v priemere 12-16x ročne, čiže ani takto neplytvám...


Čo vy na to ľudkovia, je to podľa vás dobrý nápad ?

PS : Čo viem, tak urinoterapia (teraz mám na mysli pitie uriny) vznikla hlavne v Indii, v Číne, alebo proste tam, kde bola málo výživná strava, a choroby z nej vyplývajúce (nie prebytok sacharidov - ako sa deje dnes, ale ich "primeranú množstvo", no zároveň NEDOSTATOK bielkovín, nedostatok tukov...). Preto si začínam myslieť, že pre človeka ako som ja, ktorí popri super detoxe jedáva denne (nie všetko každý deň, ale len tieto potraviny čo vypisujem) vývar z kostí a koží, nepasterizované maslo, kvalitné vnútornosti a svalovinu, varené čerstvé (chladené) sardinky, bio vajíčka, fermentované naklíčené a uvarené obilniny, nepasterizovanú bryndzu... a k tomu ešte nevyčerpávam svoj testosterón častou ejakuláciou....tak...si myslím, že mne je vnútorné užívanie uriny ako "hormonálny a minerálový doplnok" vlastne...NANIČ.... tak je ? ... Či ?

(Ctihodnymuz, prosím, zdrž sa komentára, lebo ma len nahneváš - tvoja rada bude zase "básnickou otázkou", a bude mi nanič)

_________________
29.8. 2018 .......... Myslím, že by už aj stačilo.... :-)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned zář 24, 2017 8:30 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 03, 2016 10:24 am
Příspěvky: 349
Bratře ve zbrani, myslím si, že tě komentářem nenahněvám. Držím ti palce.
Jdi si za svým. Je potřebí být sám sebou a nenechat se zviklat ostatními. Pokud víš, co činíš, dobře činíš.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned zář 24, 2017 9:07 pm 
Offline

Registrován: pon srp 14, 2017 8:13 pm
Příspěvky: 501
ctihodnymuz píše:
Bratře ve zbrani, myslím si, že tě komentářem nenahněvám. Držím ti palce.
Jdi si za svým. Je potřebí být sám sebou a nenechat se zviklat ostatními. Pokud víš, co činíš, dobře činíš.

Taky koment ma nenahneval. Diky za poprianie.

_________________
29.8. 2018 .......... Myslím, že by už aj stačilo.... :-)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon zář 25, 2017 10:15 am 
Offline

Registrován: pát črc 07, 2017 8:15 am
Příspěvky: 89
Ci to nebude skor dusevnym rozpolozenim a psychickou nepohodou, nespokojnostou.

Pripada mi, ze stale nieco hladas a nevies to najst a trva to uz roky, ako vidiet aj tu na fore podla neustaleho patrania a dotazov.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon zář 25, 2017 11:03 am 
Offline

Registrován: pon srp 14, 2017 8:13 pm
Příspěvky: 501
zvedavy píše:
Ci to nebude skor dusevnym rozpolozenim a psychickou nepohodou, nespokojnostou.

Pripada mi, ze stale nieco hladas a nevies to najst a trva to uz roky, ako vidiet aj tu na fore podla neustaleho patrania a dotazov.

Tak s tym plesatenie suvis mat nebude... Aspon to moje, ktore sa tyka zvyseneho DHT.
A jasne ze patram - ved predsa nikdy nie som taky mudry, aby som nemohol byt mudrejsj... Mna viera nezaujima... Ten kto VERI, ten nemusi patrat.... Ale vystavuje sa vysokemu riziku, ze veri BLUDU. A to je casto krat tragedia... No tu nechcem filozofovat o tom. Toto vlakno je o inom.

_________________
29.8. 2018 .......... Myslím, že by už aj stačilo.... :-)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon zář 25, 2017 5:14 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 03, 2016 10:24 am
Příspěvky: 349
O plešatění se ví tak akorát to, že někdo má vlasy husté a bujné až do smrti, někdo začne plešatět už na střední škole, většina si nějaké ty vlasy ponechá celý život, ale ku stáru pelichá, vlasy slábnou, řídnou, dělají se koutky. Nemyslím si, že se to nějak zvlášť dá upravit stravou . Psychika roli hraje, s tím, že bujná kštice slábne, kdykoliv jsou starosti, stres, málo spánku, špatná životospráva, opět se rozbují, když je vše v pořádku. Na vlasy má velký vliv vzduch - je mnohem lepší (asi stokrát lepší) bydlet mimo město, ideálně na venkově, na vsi či dokonce na polosamotě. A být co nejvíc venku, za každého počasí. A nenosit klobouky a čepice. Mluví ze mne zkušenost, vlasy mám již desítky let cca 45 cm dlouhé.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon zář 25, 2017 8:50 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon úno 17, 2014 9:54 pm
Příspěvky: 242
radu nemam a nemyslim to zle... zajima me proc resis plesatost? jde o estetickou otazku nebo neco vic?

_________________
https://www.petr-langr.cz/


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon zář 25, 2017 9:31 pm 
Offline

Registrován: pon srp 14, 2017 8:13 pm
Příspěvky: 501
ash píše:
radu nemam a nemyslim to zle... zajima me proc resis plesatost? jde o estetickou otazku nebo neco vic?

Ide o čisto estetickú záležitosť... Nie každému sekne holá hlava... A či chcem či nie, proste ľudia si myslia, že ten kto je plešatý, tak nemá zdravie v poriadku - hlavne, keď je plešatý v mladom veku...

_________________
29.8. 2018 .......... Myslím, že by už aj stačilo.... :-)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte zář 26, 2017 5:31 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Je to tak, telo nema dovod prestat vyrabat vlasy, takze ide o nejaky druh ochorenia (aj ked, samo o sebe to nepredstavuje zdravotny problem), podla mna, nieco v tele nieje v poriadku ked sa to stane.

Este sa ta chcem opytat, ci si z tej uriny pil stredny prud mocu tie 3 roky, alebo cele. Nehovorim, ze je to kvoli tomu, len ma to zaujima.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte zář 26, 2017 7:31 pm 
Offline

Registrován: pon srp 14, 2017 8:13 pm
Příspěvky: 501
Xion píše:
Je to tak, telo nema dovod prestat vyrabat vlasy, takze ide o nejaky druh ochorenia (aj ked, samo o sebe to nepredstavuje zdravotny problem), podla mna, nieco v tele nieje v poriadku ked sa to stane.

Este sa ta chcem opytat, ci si z tej uriny pil stredny prud mocu tie 3 roky, alebo cele. Nehovorim, ze je to kvoli tomu, len ma to zaujima.

Pil som stredný prúd.... Len pár mesiacov (dva ? tri?), asi od mája do júla, som pil celý prúd. Pomaličky lešatieť som začal možno pred...siedmimi rokmi ? ... Pomaličky... Samozrejme, časom sa to zrýchľovalo. Ale myslím si, že nad plešatením vyhrám vďaka tomu, čo popisujem že budem proti nemu robiť

_________________
29.8. 2018 .......... Myslím, že by už aj stačilo.... :-)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte zář 26, 2017 9:12 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 03, 2016 10:24 am
Příspěvky: 349
JednorazovyNICK píše:
A či chcem či nie, proste ľudia si myslia, že ten kto je plešatý, tak nemá zdravie v poriadku - hlavne, keď je plešatý v mladom veku...

To se, sakra, mýlíš. Hodně žen se v holohlavých mužích doslova zhlíží, imponují jim.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte zář 26, 2017 11:49 pm 
Offline

Registrován: úte dub 18, 2017 8:19 pm
Příspěvky: 36
ctihodnymuz píše:
Hodně žen se v holohlavých mužích doslova zhlíží, imponují jim.

To je klasický příklad, kdy je přání otcem myšlenky. Realita je však bohužel jiná. Většina žen preferuje převážně muže s normálním vlasovým porostem. Je třeba si uvědomit, že jen málokterému muži skutečně sluší více či méně vyholená hlava. Jde o určitou estetickou deformaci, která se pochopitelně projevuje i ve vnímání žen. Tím netvrdím, že plešatý muž si ženu (nikdy) nenajde. Jeho možnosti výběru jsou však oproti vlasatým kolegům poměrně omezené. Namlouvat si něco jiného, je tak trochu lhaní si do vlastní kapsy...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř zář 27, 2017 8:35 am 
Offline

Registrován: pon srp 14, 2017 8:13 pm
Příspěvky: 501
George43 píše:
To je klasický příklad, kdy je přání otcem myšlenky. Realita je však bohužel jiná. Většina žen preferuje převážně muže s normálním vlasovým porostem. Je třeba si uvědomit, že jen málokterému muži skutečně sluší více či méně vyholená hlava. Jde o určitou estetickou deformaci, která se pochopitelně projevuje i ve vnímání žen. Tím netvrdím, že plešatý muž si ženu (nikdy) nenajde. Jeho možnosti výběru jsou však oproti vlasatým kolegům poměrně omezené. Namlouvat si něco jiného, je tak trochu lhaní si do vlastní kapsy...

Pravda je niekde tak uprostred vašich dvoch názorov, myslím si.
Alebo inak... George, píšeš, že možnosti plešatého pri výbere ženy oproti jeho vlasatým kolegom sú pomerne obmedzené.... Ja by som skôr napísal, že ČIASTOĆNE obmädzené. A to z pohľadu, že jeho vlasatí kolegovia a on sú si podobní povahovov, atď - proste plešatý ponúka to isté čo jeho vlasatí kolegovia, akurát nemá vlasy, takže je to "mínus" pre väčšinu žien. Nie je to však pravidlo... Zober si napr. plešatého s pekným zdravým telom, a vlasatého, ktorý nešportuje, alebo nemá ani z tretiny také pekné telo než ten plešatý. Myslíš, že aj tam bude obmädzený výber na strane plešatého ? Aspoň teda v prípade, keď vidno telo (plaváreň, kúpalisko, leto v tielku, či podobne). A to sa bavíme len o tele... Predstav si teraz charizmu, ktorá sa dá získať tým, že človek je neustále odvážnejší a postupne ale isto stráca akýkoľvek strach (z čohokoľvek, aj z možných odmietnutí)... Ten učaruje, a žena na jeho plešku zabudne - teda aspoň v 90% prípadoch. Ale 90% prípadov je pomerne dosť, to nie je "pomerne obmädzený výber".
Možno to čo píšem by sa dalo zhrnúť do vety : Ak je muž plešatý, čo je predsa len hendikep, tak by o to viac mal pracovať na iných svojich vlastnostiach - aby to že nemá vlasy (alebo ich má len po bokoch) bola len "chybička krásy", ktorá prakticky nebude pre neho prekážkou k tomu, aby mal prakticky rovnaké možnosti pri výbere partnerky, než muži s hustými či polohustými vlasmi.

Nie, nechcem to zľahčovať, je jasné, že ženám sa viac páčia muži s vlasmi než plešatí muži... Alebo že sa im viac páčia vystrihaní muži, ktorým ale rastú vlasy, akurát si ich na kratučko strihajú (možno na 3mm ?). Na druhej strane je však známe, že ženy sa podstatne (nebrať ale úplne doslova) viac ako na vzhľad pozerajú na vnútorné kvality muža (keď ich má). A ďalej - radšej sympatická tvár a pleška, než nesympatická tvár a husté vlasy ? Myslím, že veľká väčšina žien by brala to prvé. Ale samozrejme - najväčšiu výhodu budú mať muži s hustými vlasmi a zároveň sympatickou tvárou.
V konečnom dôsledku platí - keď má niekto nejaký výzorový hendikep, mal by prirodzeným spôsobom (cvičenie, zdravý životný štýl, atď) vylepšovať na svojom tele to, čo sa vylepšiť dá (samozrejme neísť do extrému - že nebude robiť nič iné, a celý čas venovať len tomu). To je tak ale vo všetkom...nie len čo sa plešky týka...

Inak, darkyňu moču som už našiel. Zdravá a celkom pekná nezadaná 18tka z môjho mesta (ale neriešim s ňou vzťah, je na mňa príliš mladá). Ja jej budem robiť klasickú masáž chrbta, a ona sa vymočí na WC do pohára. Raz týždenne. Začať by to malo budúci týždeň, dnes si máme dať prechádzku. Už záleží len na mne, či nebudem hľadať ďalej, pretože ja som večný hľadač..... Akoby ma viac bavilo hľadanie, než nájdenie.
Som zvedavý, som zvedavý...

_________________
29.8. 2018 .......... Myslím, že by už aj stačilo.... :-)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř zář 27, 2017 11:50 am 
Offline

Registrován: pát črc 07, 2017 8:15 am
Příspěvky: 89
Ked nie su vlasy, treba zapustit bradu \":)\" Dnes to je moderne.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř zář 27, 2017 12:09 pm 
Offline

Registrován: pon srp 14, 2017 8:13 pm
Příspěvky: 501
zvedavy píše:
Ked nie su vlasy, treba zapustit bradu \":)\" Dnes to je moderne.

Akurát, že odjakživa zarastám riedko, takže to dobre nevyzerá... A - aj keby to dobre vyzeralo, o to viac by ma to "zostarilo". Nie, neprosím. Navyše - mám pevné svalstvo na tvári (cvičím tvárovú gymnastiku už roky), neochabína mi v 30tke žiaden sval na tvári ani náznakom, prečo si to mám zakrývať bradou ? ...
Navyše na bradu sa necítim... Cítim sa viac chlapčensky ako mužsky... Mám rád strnisko na tvári tak 1mm (u seba), ale tým to končí. Páčia sa mi ženy mladšie odo mňa (okolo 23r), s pleškou a zarastený (keby som husto zarastal), to by som vyzeral tak na 35r... Ja radšej na 25 \":D\"
Navyše možno to plešatenie zvrátim, všetko ukážu najbližšie mesiace....

_________________
29.8. 2018 .......... Myslím, že by už aj stačilo.... :-)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 52 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz