Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 4:42 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 222 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon pro 22, 2008 11:48 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Bílkoviny a sacharidy – dělená strava

Dělená strava představuje základní stupeň přechodu ke skutečně zdravé stravě. Je jakousi přípravnou fází pro dosud zdravé jedince, kteří z různých důvodů nejsou schopni, nebo ochotni se vzdát konzumace masa a udělat razantní změnu ve svém stravování. Přechod na dělenou stravu nicméně i při konzumaci relativně nezdravých potravin, většinou velice pozitivně ovlivní trávení i defekaci a může tak vylepšit i řadu onemocnění, hlavně poruch funkce tlustého střeva. Rozhodně ale nepočítejte s možností, že Vás dělená strava před onemocněním ochrání a vážné choroby určitě nezastaví. Předpokládám, že řada z Vás má s tímto stravovacím systémem nějaké zkušenosti a není důvod si je nechávat pro sebe. Umožněte ostatním poučit se z Vašich případných chyb a poznatků.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř kvě 13, 2009 10:07 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
S akou zeleninou je možné kombinovat pečeného pstruha v rúre, príp vareného?
Čítal som, že vraj sa ku tomu hodí listová zelenina a nehodí sa vraj mrkva. Ako to mám chápat?
Ved mrkva obshuje vlákninu a je to zelenina tak prečo nie? Akú zeleninu mám teda ku tomu jest?
Rovno sa spýtam, aj na hydinu. Ku tomu má íst aká zelenina? Viem, že týmto poruším zásady vita stravy, ale občas to musí byt. Doteras, som myslel, že ku bielkovine(maso), možem použit vsetky druhy surovej zeleniny. Za objasnenie dakujem.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv kvě 14, 2009 6:02 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Mat píše:
S akou zeleninou je možné kombinovat pečeného pstruha v rúre, príp vareného?
Čítal som, že vraj sa ku tomu hodí listová zelenina a nehodí sa vraj mrkva. Ako to mám chápat?
Ved mrkva obshuje vlákninu a je to zelenina tak prečo nie? Akú zeleninu mám teda ku tomu jest?
Rovno sa spýtam, aj na hydinu. Ku tomu má íst aká zelenina? Viem, že týmto poruším zásady vita stravy, ale občas to musí byt. Doteras, som myslel, že ku bielkovine(maso), možem použit vsetky druhy surovej zeleniny. Za objasnenie dakujem.

S Vámi nemá žádný význam se zabývat, docela by mě zajímalo, který magor Vám zase co nakukal. Kromě nezvladatelné závislosti, neexistuje jediný důvod, proč by člověk měl jíst upravené hnijící bílkovinné hmoty a bílé jedy. Všech pět bílých jedů tělu škodí, ať si o ně tělo říká jak chce, masa sice nejsou bílý jed a můžete jíst libovolná množství, ale pouze do 4 hodin od zabití zvířete a jenom v syrovém stavu, jinak jde o produkt velice škodlivý a jednoznačně narušující trávicí proces. Nebezpečných, je zde vícero faktorů a rozumný člověk, se konzumace masa, touto formou, dobrovolně vzdá. Neexistuje totiž žádný logický důvod, ke konzumaci hnijící bílkovinné hmoty, navíc zpravidla upravené tak, aby poškodila tělo co nejvíce, což zrovna Vámi uváděné pečení, přímo ukázkově představuje. To, co stále vymýšlíte, je cesta do pekla a pokud se tou cestou chcete vydat, není mým cílem, Vám ani bránit, ani pomáhat. Předpokládám, že jste svéprávný a máte občanský průkaz, je tedy čistě na Vás, jak se rozhodnete. Sám žádné upravené staré maso nejím, více jak čtvrt století a tudíž ani neznám a nezkoumám, za jakých podmínek a s jakou zeleninou, se dá případně jíst. Konzumaci tepelně upraveného, starého, hnijícího masa, odmítám z čistě logických důvodů a poradit Vám v tomto případě nedokážu. To Vám již musí poradit ten, kdo Vám poradil, že musíte jíst maso touto formou. Pokud Vám poradit nedokáže, tak jsou jeho rady k ničemu a já osobně bych se jimi neřídil, vždy ke konkrétní radě, požaduji adekvátní zdůvodnění, proč bych se měl danou radou řídit a přijímám ji teprve poté, když to zdůvodnění vyhodnotím jako logické. K této radě žádné logické zdůvodnění neexistuje a kromě vitamínu B12, který se dá přijmout jinými cestami, není v takovémto mase nic, co by člověk potřeboval a nemohl to získat z rostlin, nebo ořechů a semínek. Vše je v ostatních potravinách bohatě zastoupeno a při správném použití, nemůže mít člověk nedostatek čehokoliv potřebného, jediné co skutečně chybí, jsou ty závislost vyvolávající chutě a zdraví škodlivé úpravy.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv kvě 14, 2009 9:37 am 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Ja, osobne ho vobec nepotrebujem, ale bol som u lekára a ten mi kázal aby som ho konzumoval. Doteraz mi vobec nechýbalo a tiež si myslím, že vajcia, hoci aj varené mi toho poskytnú viac. Z tých obilovín som zaradil uz aj spaldu, pohanku zatial iba vo forme bio cestovin, pretože sa mi ju nikde nepodarilo zohnat(zelenú), tak skúšam dalej. Vraj z masa naberiem svalovú hmotu. Tú ale potrebujem riesit, pretoze moja váha je už alarmujúca.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv kvě 14, 2009 11:01 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Mat píše:
Ja, osobne ho vobec nepotrebujem, ale bol som u lekára a ten mi kázal aby som ho konzumoval. Doteraz mi vobec nechýbalo a tiež si myslím, že vajcia, hoci aj varené mi toho poskytnú viac. Z tých obilovín som zaradil uz aj spaldu, pohanku zatial iba vo forme bio cestovin, pretože sa mi ju nikde nepodarilo zohnat(zelenú), tak skúšam dalej. Vraj z masa naberiem svalovú hmotu. Tú ale potrebujem riesit, pretoze moja váha je už alarmujúca.

Tak ať Vám i řekne, jak ho jíst, je to jeho doporučení, dle mého názoru, je to debil a víc se k tomu nemám, co vyjadřovat. Vařená vejce, jsou stejně škodlivá, jako maso, není v tom žádný rozdíl. Cokoliv z obilovin, na co sáhne potravinářský průmysl, je z mého pohledu na navrácení zdraví, nepřijatelné, pokud chcete tyto potraviny jíst, tak pšenici jednoznačně pouze klíčenou a ještě velice opatrně a ostatní obiloviny máčené. Nechápu, proč by nešla koupit pohanka. Zavolejte si na toto číslo 311712402 a chtějte paní Rusovou. Jedná se o velkoobchod Country Life, který možná distribuuje i na Slovensku, ta paní je velice příjemná a tuto pohanku tam samozřejmě vedou, mimo další široký sortiment, čili Vám může říci, kde ji u Vás prodávají, případně, kdo Vám ji může poslat. Z masa naberete akorát další zdravotní komplikace a pokud jich nemáte dost, tak směle do toho. Svalovou hmotu naberete, jako trvale přiotrávený, velice těžko, organizmus se soustředí na holé přežití a na svalovou hmotu se Vám vyprdne, tu k přežití na nic nepotřebuje, protože na rozdíl od vašeho zabedněného uvažování, jasně vidí že celý systém vlivem toxémie selhává a potřebuje čistit, zatím co Vy mu trvale dodáváte jedy, aby to proboha vyčistit nemohl. Pokud se mu to povede, tak hmotu naberete překvapivě rychle a navíc nebudete trvale na šrot, ale plný energie a ta se nezíská z masa, ale z cukrů. Mimochodem již jste zapracoval na té omega 3 mastné kyselině, nebo to byl další můj ztracený čas? V mase, jak předpokládám dobře víte, je hlavní zdroj omega 6 mastné kyseliny, která je příčinou většiny zdravotních komplikací a to Vám zřejmě potvrdí i ten Váš špičkový doktor.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv kvě 14, 2009 2:30 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Čo sa týka toho doktora, tak som na pochybách. Obilniny, ktoré možem máčat to sú ktoré? Myslím, že sa to nedá so všetkými.
Aj celozrnné obilniny sú také škodlivé? Viem, že obsahujú lepok, ale ten má problém strávit iba človek s celiakiou nie. Okrem toho mobsahujú vela vlákniny, ktorá posobí proti zácpe a čistí črevo, alebo? Okrem toho, ked konzumujem vela ovocia na ranjky tak tam je tej lahko rozpustnej vlákniny, ktorá tiež vymetá črevá dost nie? Pohankové celozrnné cestoviny by lepok obsahovat nemali,doporučujú to aj celiakiom spolu s prosom a kukuricou. Na internente som narazil na toto http://www.prirodnivyziva.cz/obiloviny_ ... e_sily.htm
Možete sa ku tomu vyjadrt?
2. Tými cukrami ste mysleli polysacharidy? Ovocné cukry sú fajn, ale celý den byt len na ovocí a stavách, ved ztoho sa nedá existovat. Už som to skúsil a výsledok bol v globále mizerný. Síce som bol spočiatku plný energie, ale trvalo to skutočne krátko. Za objasnenie dakujem


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv kvě 14, 2009 6:57 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Mat píše:
Čo sa týka toho doktora, tak som na pochybách. Obilniny, ktoré možem máčat to sú ktoré? Myslím, že sa to nedá so všetkými.
Aj celozrnné obilniny sú také škodlivé? Viem, že obsahujú lepok, ale ten má problém strávit iba človek s celiakiou nie. Okrem toho mobsahujú vela vlákniny, ktorá posobí proti zácpe a čistí črevo, alebo? Okrem toho, ked konzumujem vela ovocia na ranjky tak tam je tej lahko rozpustnej vlákniny, ktorá tiež vymetá črevá dost nie? Pohankové celozrnné cestoviny by lepok obsahovat nemali,doporučujú to aj celiakiom spolu s prosom a kukuricou. Na internente som narazil na toto http://www.prirodnivyziva.cz/obiloviny_ ... e_sily.htm
Možete sa ku tomu vyjadrt?
2. Tými cukrami ste mysleli polysacharidy? Ovocné cukry sú fajn, ale celý den byt len na ovocí a stavách, ved ztoho sa nedá existovat. Už som to skúsil a výsledok bol v globále mizerný. Síce som bol spočiatku plný energie, ale trvalo to skutočne krátko. Za objasnenie dakujem

Na pochybách být nemusíte, je to blbost. Máčet po dobu 6 - 12 hodin, lze jakoukoliv obilovinu, ale ne všechny se potom dají dobře konzumovat, nejlepší je pohanka, oves a pšenice, vše ostatní jde hůř a jáhly se nerozmočí. jsou stále velice tvrdé.
S trávením lepku, má problém každý člověk, akorát že ne tak velký, jako lidé s celiakií. Vláknina obilí, je velice hrubá a značně dráždí střevní sliznice, mnohem lepší jsou měkké vlákniny, které střevní stěny také čistí lépe a šetrněji. Pohankové těstoviny lepek samozřejmě obsahují, akorát je ho málo, ale o lepek u tohoto případu nejde. Jedná se o upravený a tím pádem mrtvý produkt, tím se nikdo uzdravit nemůže, jenom živé přináší život.
Co chcete za vyjádření, to že většina lidí na planetě, se stravuje pomocí kyselinotvorného obilí, ještě nijak nedokazuje, že to tak je správně. Ne vždy je správné dělat to, co dělají všichni ostatní, to pak budete mít také stejné zdravotní problémy, jako ostatní a o tom se již v tom článku tak halasně nehovoří, musíte číst také občas i mezi řádky, ne jen ten viditelný text. Také si uvědomte, že autorka praktikuje makrobiotiku, což je jeden z nejsložitějších stravovacích systémů vůbec a spousta makrobiotiků, se u mě léčí z mnoha zdravotních problémů, vyvolaných právě tímto způsobem stravování, který není špatný, ale málo kdo ho opravdu pochopí.
Cukrů, je celá škála a tělo jede na všechny, není možné ho narvat jenom sacharózou, nebo fruktózou, ale musí dostat celý sortiment. Trochu to nastudujte a snažte se pochopit i to, co jsem Vám již psal, že tuk velice brání vstřebávání cukrů do buněk a to je opravdu nebezpečné. To zda se takto žít dá, nebo nedá, s Vámi dál probírat nemá smysl, já tak žiji 26 let a moje vitalita, je z mnoha pohledů neuvěřitelná, mohu se směle měřit s lidmi, pomalu o generaci mladšími. Na rozdíl od toho, co si namlouváte, jste to vlastně nikdy nezkusil a pokud do vyhledavače napíšete vitariánství, nebo fruktariánství, tak zjistíte, že mnoho lidí tak žije, akorát se stále nesnaží ojebat sami sebe, jako to každý den děláte Vy. Nejde se plácat zprava do leva, to si více škodíte, než pokud budete jíst poctivé potraviny z restaurace, tam alespoň víte do čeho jdete, to co děláte Vy, tam nikdo není schopen prognózovat, co to vlastně ve finále s tělem provede.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv kvě 14, 2009 7:18 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Uvedomujem si, že je tá vláknina hrubšia, to je pochopitelné, pretože je nerospustná, nenabobtná ako tá z jablk napr. Ale pri súčasnej rannej konzumácii ovocia sa dá dospiet ku kompromisu, ako eliminovat lepok aby, sa správne natrávil+ vela zeleniny(co je dalšia vláknina). Aké sú konkrétne problémy pri konzumácii obilnín? To je individuálne, nie to čo jednému sposobuje problém druhému vobec nemusí. Ked sa to správne natrávi, tak by v tom nemal byt. Nemyslím si, že ide o nejaký skrytý PR článok. Je tam toho rozobraného viac. Aj vitariánstvo.
Čo sa týka tých tukov, tak ich jem minimum. A ked tak vo forme "extra panenského bio olivového oleja", prípadne formou semien. Robievam tie klystýry. Ale s konzumovaním tej vlákniny som to zrejme v poslednej dobe prehnal(plná misa šalátu+2 velké mrkvy, týka sa to vsak iba velmi krátkej doby). Mam po tej vlaknitej strave nafúknu té brucho. Čo ma ale vascmi nafukuje je zemiakovo/mrkvová stava, obzvlást ked je zemiakovej viac a zapíjam tie laktobacily.
Ja osobne tie vajcia, konzumujem iba kvoli tomu aby mi nechýbali látky obsiahnuté iba v živočíšnych produktoch a to,že budú posobit kyselinotvorne mi neprekáža, kedže je to iba občaskombinované s velkým množstvom zeleniny+stavy. Moju acidobazickú rovnováhu tieto občasné úlety snád nenarušia.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv kvě 14, 2009 9:01 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Mat píše:
Uvedomujem si, že je tá vláknina hrubšia, to je pochopitelné, pretože je nerospustná, nenabobtná ako tá z jablk napr. Ale pri súčasnej rannej konzumácii ovocia sa dá dospiet ku kompromisu, ako eliminovat lepok aby, sa správne natrávil+ vela zeleniny(co je dalšia vláknina). Aké sú konkrétne problémy pri konzumácii obilnín? To je individuálne, nie to čo jednému sposobuje problém druhému vobec nemusí. Ked sa to správne natrávi, tak by v tom nemal byt. Nemyslím si, že ide o nejaký skrytý PR článok. Je tam toho rozobraného viac. Aj vitariánstvo.
Čo sa týka tých tukov, tak ich jem minimum. A ked tak vo forme "extra panenského bio olivového oleja", prípadne formou semien. Robievam tie klystýry. Ale s konzumovaním tej vlákniny som to zrejme v poslednej dobe prehnal(plná misa šalátu+2 velké mrkvy, týka sa to vsak iba velmi krátkej doby). Mam po tej vlaknitej strave nafúknu té brucho. Čo ma ale vascmi nafukuje je zemiakovo/mrkvová stava, obzvlást ked je zemiakovej viac a zapíjam tie laktobacily.
Ja osobne tie vajcia, konzumujem iba kvoli tomu aby mi nechýbali látky obsiahnuté iba v živočíšnych produktoch a to,že budú posobit kyselinotvorne mi neprekáža, kedže je to iba občaskombinované s velkým množstvom zeleniny+stavy. Moju acidobazickú rovnováhu tieto občasné úlety snád nenarušia.

Komu není rady, tomu není pomoci, já Vám říkám, že to škodlivé je a Vy mi píšete, že ne zas tak moc, tak to prostě jezte a sledujte zda Vám blbě je, nebo není, já stále dokola kraviny řešit nemíním, jenom mě to zdržuje a nikam to stejně nevede. Neznám kompromis mezi zdravím a nemocí, něco jako trochu nemocný, je taková hovadina, že ji fakt nemá smysl dále řešit.
Nafouknutý jste proto, že se stravujete jako úplný ignorant, i to boží hovado, pozná kdy má dost a tělo člověka není popelnice, což se Vám prostě vysvětlit nedá, ani za 10 let. Já jím jenom vláknitou stravu a nijak nafouknutý nejsem, prostě toho jím tolik, kolik snesu. Již několikrát jsem Vám doporučil dostat do organizmu omega 3 mastnou kyselinu, udělal jste pro to něco?
Vejce speciálně tepelně upravená, jsou silně hlenotvorná a kyselinotvorná, navíc plná hnilobných bakterií, pokud jsou starší než 2 - 3 dny. Jediné, co Vám může teoreticky chybět z živočišných potravin, je B12 a ten se dá jíst v tabletkách obsahujících kyanokobalamin, za cca 1 – 2,- Kč denně, vše ostatní se dá získat jinak. Dokonce i B12 lze dostat méně běžnou stravou z mořských řas a pangaminu, řas, například vloček Nori, stačí kávová lžička denně a pangaminu, tak 12 tablet, rozdělených na 2 - 3 várky. Škodlivost živočišných potravin, není jen v kyselinotvornosti a Vám to navíc nijak nepřekáží, jak tvrdíte, tak to tak dělejte, mě nakonec blbě není.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv kvě 14, 2009 9:13 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Zjest 2-3 vajcia prip. aj menej, to snád nie je taký preslap. _zažil som si mamplylobaktera a bol som na tom skutočne značne zle. Preto aj ked vylisujem ten cesnak tak, ja to radšej risknem a budem ho jest na tvrdo. Obávam sa tej salmonely.
To s tými semenami som skúsil ale bez oleja, pretože je mimoriadne nestály, a ked som videl ako je to predávané a skladované tak ma to odradilo. Bude sa to musiet zaobíst iba s rozomletými semenami.
2. Ten ovos a pšenicu stačí iba namočit alebo sa to ešte nejako upravuje. A čo iné obilniny ako raž, žito atd ?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv kvě 14, 2009 9:43 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Mat píše:
Zjest 2-3 vajcia prip. aj menej, to snád nie je taký preslap. _zažil som si mamplylobaktera a bol som na tom skutočne značne zle. Preto aj ked vylisujem ten cesnak tak, ja to radšej risknem a budem ho jest na tvrdo. Obávam sa tej salmonely.
To s tými semenami som skúsil ale bez oleja, pretože je mimoriadne nestály, a ked som videl ako je to predávané a skladované tak ma to odradilo. Bude sa to musiet zaobíst iba s rozomletými semenami.
2. Ten ovos a pšenicu stačí iba namočit alebo sa to ešte nejako upravuje. A čo iné obilniny ako raž, žito atd ?

Člověk s fungující imunitou, z čerstvých vajíček nic nechytne, já je piji čtvrt století a z hlediska matematické pravděpodobnosti, pokud by to bylo možné, jsem měl být již dávno nemocný a zatím nic. Česnek spolehlivě hubí jakékoliv bakterie a pokud je Vám česnek málo, tak to zapíjejte koloidním stříbrem, nic silnějšího neexistuje.
To nefunguje, navíc lněných semen se zase nedá jíst žádné veliké množství, lignany mohou způsobovat tak velké zředění krve, že začnete krvácet. Něco pro to udělejte, já například beru tento olej přímo od dovozce, absolutně čerstvý a do doby, než mi ho přivezou, skladovaný v mrazáku. Jak vidíte, tak pokud člověk chce, tak to určitě jde. Načtěte si tento článek. http://vitarian.cz/view.php?cisloclanku=2006082102
Oves stačí namočit a pak z něho udělat kaši, ale to jsem Vám již psal, nebo ho jíst tak jak je s nějakým ovocem. Pšenice je tvrdší a také jsem Vám to již psal, tak si to najděte. Ostatní obiloviny moc chutné nejsou, tak to vyzkoušejte, podotýkám, že rozumná dávka obilovin je velice malá, ale to tu již také je někde napsáno.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát kvě 15, 2009 7:03 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Na čo všetko možem natriet penu vyrobenú z avokáda(iba rozmixujem avokádo)? Niekedy som to dával na celozrnné pečivo alebo kukuričný chlieb so 100% zrna. Teraz to jem iba tak v šaláte. Možem to na niečo natriet(okrem šalátového listu)
Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát kvě 15, 2009 7:49 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Mat píše:
Na čo všetko možem natriet penu vyrobenú z avokáda(iba rozmixujem avokádo)? Niekedy som to dával na celozrnné pečivo alebo kukuričný chlieb so 100% zrna. Teraz to jem iba tak v šaláte. Možem to na niečo natriet(okrem šalátového listu)
Ďakujem

Já si dělám takové rychlé jednohubky, nakrájím bramboru na plátky, tak 3 - 5 mm silné a rozložím je na talíř. Na každý dám trochu pasty z avokáda s česnekem, pak ozdobím kouskem rajčete a třeba polovinou vlašského ořechu, nebo mandlí. Ještě lepší, je přidat ostrou papriku, to pak má opravdu grády a pěkně to zahřeje.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob kvě 16, 2009 9:31 am 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
To znie chutne(najma tá paprika). Vyskúšam.
Vrátim sa este ku tým obilninám. Čítal som, že je ich doležité dobre natrávit v ústach, ku tomu slúži enzym ptyalin a potom s lepkom nie je žiadny problém. Takto sa dá konzumovat vraj vsetko cez celozrnné pečivo po cestoviny. Problém má len malé percento ludí(celiakia), ev ludia čo nejadia ale "hlcú". Musí sa to proste dobre aspon 35 krát požut. To máčanie obilovín je dobrá vec, ale pri cestovinách to je nemožné. Ja tie kaše jem radšej samostatne. Najprv, zeleniu, potom tú kašu, a nakoniec este trochu zeleniny(jem to počas odštavovania, kvoli laktobacilom aby som to zapil hned po jedle). Doležité je aj nejest v strese, kvoli tomu že bráni tráviaci proces vraj. Vcera som sa napríklad dost ponáhlal pri večeri a ráno som v stolici videl nestrávené zvyšky šalátu. Bolo tam vidiet zretelne kusy tej zeleniny. Domnievam sa teda správne, ked to pripisujem tomu stresu a zhonu?
Mimochodo ten klystýr už viem nahodit na prvý "šup". Mám na to taký trik. Nemusel som ani hadičku upravit.
Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob kvě 16, 2009 10:26 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Mat píše:
To znie chutne(najma tá paprika). Vyskúšam.
Vrátim sa este ku tým obilninám. Čítal som, že je ich doležité dobre natrávit v ústach, ku tomu slúži enzym ptyalin a potom s lepkom nie je žiadny problém. Takto sa dá konzumovat vraj vsetko cez celozrnné pečivo po cestoviny. Problém má len malé percento ludí(celiakia), ev ludia čo nejadia ale "hlcú". Musí sa to proste dobre aspon 35 krát požut. To máčanie obilovín je dobrá vec, ale pri cestovinách to je nemožné. Ja tie kaše jem radšej samostatne. Najprv, zeleniu, potom tú kašu, a nakoniec este trochu zeleniny(jem to počas odštavovania, kvoli laktobacilom aby som to zapil hned po jedle). Doležité je aj nejest v strese, kvoli tomu že bráni tráviaci proces vraj. Vcera som sa napríklad dost ponáhlal pri večeri a ráno som v stolici videl nestrávené zvyšky šalátu. Bolo tam vidiet zretelne kusy tej zeleniny. Domnievam sa teda správne, ked to pripisujem tomu stresu a zhonu?
Mimochodo ten klystýr už viem nahodit na prvý "šup". Mám na to taký trik. Nemusel som ani hadičku upravit.
Ďakujem

Obilniny, jsou vždy škodlivé a stále dokola Vám doporučuji, je nejíst, tak proč mi stále vysvětlujete, jak se dají jíst. Není jakýkoliv způsob úpravy obilovin, který je pro tělo člověka vhodný a nic na tom nezmění, ani sáhodlouhé žvýkání. Za jakýchkoliv okolností, mimo velice malé množství v naklíčeném stavu, vždy reagují v těle kyselinotvorně a zahleňují trávicí trakt. Co se týká jídla ve stresu, tak to je jednoznačné a na mých stránkách doporučuji, při stresu pouze pít.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 222 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz