Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 12:41 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Jaterní dieta
PříspěvekNapsal: pon říj 10, 2016 12:41 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte zář 27, 2016 3:10 pm
Příspěvky: 64
Existuje nejaka vhoda jaterni dieta, ktera je zaroven prospesna i celkove zdravi?
Na internetu je vetsinou doporucovana bezezbytkova dieta. Co nejmin vlakniny, hodne bilkovin. Ale treba i bile pecivo a mlecne vyrobky.
Da se nejak skloubit strava prospesna strevum a zaroven podporujici oslabena jatra a dodavajici telu dostatek energie?
Nejcasteji jim ryzi, pripadne pohanku se zeleninou. Obcas tunak, nebo file. Ale mam rad a jsem zvyknuty jisty ovesne vlocky s kyskou nebo bilym jogurtem. Do toho si nakrajim banan a posypu skorici. Pak posypu cerstve namletym lnenenym seminkem a ostropestrovym seminkem. Ale nejsem si jisty jestli je to vsechno uplne vhodne.
Pak si ani nejsem jisty jak je to s tim pecivem, obcas snim bile pecivo, pak si zas prectu neco jineho a radsi si koupim celozrne. Ja vim, ze mi asi doporucite nejist zadne, ale je pravda, ze bile pecivo svedci jatrum, ale jinak spis skodi?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaterní dieta
PříspěvekNapsal: úte říj 11, 2016 9:49 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte zář 27, 2016 3:10 pm
Příspěvky: 64
Respektive myslel jsem to tak, ze kdyz mam nemocna jatra a soucasne problem s kvasinkou, tak jestli jatrum neublizi bezsacharidova dieta. Nebo jestli jim neskodi vysoky prisun zdravych tuku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaterní dieta
PříspěvekNapsal: ned lis 13, 2016 1:12 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
[quote="johny54":1lj8it79]Existuje nejaka vhoda jaterni dieta, ktera je zaroven prospesna i celkove zdravi?
Na internetu je vetsinou doporucovana bezezbytkova dieta. Co nejmin vlakniny, hodne bilkovin. Ale treba i bile pecivo a mlecne vyrobky.
Da se nejak skloubit strava prospesna strevum a zaroven podporujici oslabena jatra a dodavajici telu dostatek energie?
Nejcasteji jim ryzi, pripadne pohanku se zeleninou. Obcas tunak, nebo file. Ale mam rad a jsem zvyknuty jisty ovesne vlocky s kyskou nebo bilym jogurtem. Do toho si nakrajim banan a posypu skorici. Pak posypu cerstve namletym lnenenym seminkem a ostropestrovym seminkem. Ale nejsem si jisty jestli je to vsechno uplne vhodne.
Pak si ani nejsem jisty jak je to s tim pecivem, obcas snim bile pecivo, pak si zas prectu neco jineho a radsi si koupim celozrne. Ja vim, ze mi asi doporucite nejist zadne, ale je pravda, ze bile pecivo svedci jatrum, ale jinak spis skodi?[/quote:1lj8it79]
Jaterní dieta v tom složení jak ji doporučuje moderní medicína se dá držet chvilku, ale určitě nejde o způsob stravování na delší dobu. Já jsem na svůj věk docela zdráv, ale pokud bych do sebe natlačil ten váš popisovaný trojboj z vloček, tak bych to asi ani neustál. To je šlichta jako pro prase, vy jste se nikdy nezajímal o to že kysané mléčné produkty a obilí zakazuje ajurvéda a jistě ví i proč. Taková směs v těle hnije a kvasí a prakticky se nedá vykadit, tak jak po tom chcete fungovat, ani se nedivím že vám z toho kolabují

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaterní dieta
PříspěvekNapsal: ned lis 13, 2016 1:14 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
[quote="johny54":1sgg9cib]Respektive myslel jsem to tak, ze kdyz mam nemocna jatra a soucasne problem s kvasinkou, tak jestli jatrum neublizi bezsacharidova dieta. Nebo jestli jim neskodi vysoky prisun zdravych tuku.[/quote:1sgg9cib]
Výraz nemocná

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaterní dieta
PříspěvekNapsal: ned lis 13, 2016 1:30 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte zář 27, 2016 3:10 pm
Příspěvky: 64
Diagnoza je steatoza jater. Muze za to chronicka borelioza, alkohol, mononukleoza, koureni a spatna strava. Driv jsem mel silene vysoke jaterni hodnoty, ty jsem diky lekum sice vratil do normalu, ale furt se citim oslabeny, takova slabost v oblasti jater. Pomaha jakekoliv hepatoprotektivum, ale po vynechani se to zase vraci.
Alkoholu a koureni jsem davno nechal. A stravu se snazim nejak vyladit. Ted se to zase zmenilo od te doby co jsem ten prispevek psal. Nejim ovesne vlocky, ani pecivo.
Ale rano si dam bily jogurt odtucneny, nebo kysku a do toho namelu lnene seminko, ostropestrec a cesnek. To snad nevadi? Obcas tedy i banan kdyz mam vetsi hlad.
K obedu vetsinou ryzi nebo pohanku se zeleninou. Posledni dobou jim hodne sardinky ve vlastni stave treba se salatem z cervene repy..nebo proste zeleninovym salatem. Sardinky doporucuje dedek korenar tusim. Rad si necham poradit co by bylo vhodnejsi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaterní dieta
PříspěvekNapsal: ned lis 13, 2016 1:36 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte zář 27, 2016 3:10 pm
Příspěvky: 64
A vim, ze neni bila ryze zrovna zdrava. Ale prijde mi vhodna i proto, ze si do ni pridavam hodne kurkumy a tak jde vlastne o zlutou ryzi:d Nekdy jim i celozrnou, ale tak ryzi klidne vynechat muzu, nejsem na ni zavisly.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaterní dieta
PříspěvekNapsal: ned lis 13, 2016 2:38 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte zář 27, 2016 3:10 pm
Příspěvky: 64
Toto napriklad planuji koupit v obchode priste. Myslite, ze mam vynechat a odpustit si ty mlecne vyrobky? Mi to prislo dobre hlavne kvuli bilkovinam a strevni mikroflore.

pohanka
sardinky 4x
salat z repy
salat krenovy
svazek mrkvi
ledovy salat
zluta paprika
2 avokada
slunecnicova seminka
lnena seminka
jogurt, kyska
hliva ustricna
citrony
jablka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaterní dieta
PříspěvekNapsal: ned lis 13, 2016 7:58 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
johny54 píše:
Diagnoza je steatoza jater. Muze za to chronicka borelioza, alkohol, mononukleoza, koureni a spatna strava. Driv jsem mel silene vysoke jaterni hodnoty, ty jsem diky lekum sice vratil do normalu, ale furt se citim oslabeny, takova slabost v oblasti jater. Pomaha jakekoliv hepatoprotektivum, ale po vynechani se to zase vraci.
Alkoholu a koureni jsem davno nechal. A stravu se snazim nejak vyladit. Ted se to zase zmenilo od te doby co jsem ten prispevek psal. Nejim ovesne vlocky, ani pecivo.
Ale rano si dam bily jogurt odtucneny, nebo kysku a do toho namelu lnene seminko, ostropestrec a cesnek. To snad nevadi? Obcas tedy i banan kdyz mam vetsi hlad.
K obedu vetsinou ryzi nebo pohanku se zeleninou. Posledni dobou jim hodne sardinky ve vlastni stave treba se salatem z cervene repy..nebo proste zeleninovym salatem. Sardinky doporucuje dedek korenar tusim. Rad si necham poradit co by bylo vhodnejsi.

Tak jak to popisujete je to již mnohem lepší, ale ten problém chce také řešit na úrovni psychiky, třeba EFT, nebo jsou i jiné metody. Játra potřebují psychickou pohodu jinak je není tak snadné vyladit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaterní dieta
PříspěvekNapsal: ned lis 13, 2016 8:00 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
johny54 píše:
A vim, ze neni bila ryze zrovna zdrava. Ale prijde mi vhodna i proto, ze si do ni pridavam hodne kurkumy a tak jde vlastne o zlutou ryzi:d Nekdy jim i celozrnou, ale tak ryzi klidne vynechat muzu, nejsem na ni zavisly.

Rýže je pouze zdroj rychlých sacharidů, což není nic moc, to už ta pohanka se zeleninou a nějakým máslem by se asi dala.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaterní dieta
PříspěvekNapsal: ned lis 13, 2016 8:02 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
johny54 píše:
Toto napriklad planuji koupit v obchode priste. Myslite, ze mam vynechat a odpustit si ty mlecne vyrobky? Mi to prislo dobre hlavne kvuli bilkovinam a strevni mikroflore.

pohanka
sardinky 4x
salat z repy
salat krenovy
svazek mrkvi
ledovy salat
zluta paprika
2 avokada
slunecnicova seminka
lnena seminka
jogurt, kyska
hliva ustricna
citrony
jablka

Osobně bych jakékoliv výrobky jako saláty nekupoval v tom je vždy nějaký sajrajt ocet, nebo cukr a možná i horší věci a slunečnice je plná omega 6 mastných kyselin, tedy provokuje záněty.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaterní dieta
PříspěvekNapsal: úte bře 16, 2021 10:13 am 
Offline

Registrován: čtv čer 14, 2012 12:25 pm
Příspěvky: 148
Nejlepší speciální potravou pro

Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz