Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 11:05 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 330 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 18, 19, 20, 21, 22
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Výplach žaludku
PříspěvekNapsal: ned bře 06, 2016 10:57 pm 
Offline

Registrován: ned bře 06, 2011 11:36 am
Příspěvky: 68
Jarda píše:
No nevím zda čtenáře neděsíte, to co píšete by bylo reálné tak při zvracení zkaženého masa zapitého půl litrem bechera. Jinak při zvracení čisté vody je namáhání minimální a když to člověk opravdu natrénuje, je to pouze vodu nalít a vylít, blbé pocity nejsou žádné.

Nevím zda si dobře rozumíme, děsit nikoho nehodlám a o nepříjemných pocitech nepíšu.
Pokud si děláte výplach žaludku, tak automaticky lezou hleny i nosem, třeba i zbarvené do červena. Řeším to tak, že v průběhu výplachu, když se nos naplní hleny (pocit plného nosu před smrkáním), tak přejdu v koupelně od toalety k umyvadlu a vyprázdním nos a párkrát si odplivnu. Pak opět přejdu k toaletě a pokračuji s výplachem. Dokud není žaludek prázdný, tak se cca třikrát ještě takto vysmrkám a pročistím dutiny, které se i při této proceduře pročistí a velice dobře. Nevím jak ostatní, ale při dráždění kořene jazyka a zvracení mám hodně červené oči a někdy z pod víček vylézá trochu "bělmo" či maz. Nemyslím to tak, že lezou oči z důlku. Zrovna to poslední napsané je z celé procedury nejméně nepříjemné a po opláchnutí obličeje po skončení procedury je vše v pořádku. Jen jsem chtěl na tento proces poukázat. Je to podobné jako když vám leze maz z uší. Podle mne je to normální schopnost očí se zbavovat například prachu, ale touto procedurou je to umocněné a viditelné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výplach žaludku
PříspěvekNapsal: sob bře 12, 2016 12:10 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Jara píše:
Nevím zda si dobře rozumíme, děsit nikoho nehodlám a o nepříjemných pocitech nepíšu.
Pokud si děláte výplach žaludku, tak automaticky lezou hleny i nosem, třeba i zbarvené do červena. Řeším to tak, že v průběhu výplachu, když se nos naplní hleny (pocit plného nosu před smrkáním), tak přejdu v koupelně od toalety k umyvadlu a vyprázdním nos a párkrát si odplivnu. Pak opět přejdu k toaletě a pokračuji s výplachem. Dokud není žaludek prázdný, tak se cca třikrát ještě takto vysmrkám a pročistím dutiny, které se i při této proceduře pročistí a velice dobře. Nevím jak ostatní, ale při dráždění kořene jazyka a zvracení mám hodně červené oči a někdy z pod víček vylézá trochu "bělmo" či maz. Nemyslím to tak, že lezou oči z důlku. Zrovna to poslední napsané je z celé procedury nejméně nepříjemné a po opláchnutí obličeje po skončení procedury je vše v pořádku. Jen jsem chtěl na tento proces poukázat. Je to podobné jako když vám leze maz z uší. Podle mne je to normální schopnost očí se zbavovat například prachu, ale touto procedurou je to umocněné a viditelné.

Tak vylučování bordelu i z jiných otvorů jako z nosu a slzných kanálků je asi možné, ale určitě není běžnou součástí této očisty. Například mě se nic podobného neděje a ani tento stav běžně nezmiňují klienti, kteří ji praktikují. Patrně jste více zahleněný a pak se toho tělo snaží zabavit pokud má tu příležitost.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výplach žaludku
PříspěvekNapsal: ned dub 03, 2016 10:19 am 
Offline

Registrován: ned bře 06, 2011 11:36 am
Příspěvky: 68
Jarda píše:
Tak vylučování bordelu i z jiných otvorů jako z nosu a slzných kanálků je asi možné, ale určitě není běžnou součástí této očisty. Například mě se nic podobného neděje a ani tento stav běžně nezmiňují klienti, kteří ji praktikují. Patrně jste více zahleněný a pak se toho tělo snaží zabavit pokud má tu příležitost.

Je to dost možné. Zahlenění je občas u mne problém. Je to však několik let, (kdy po úpravě jídelníčku, omezení pšenice, kravských mléčných výrobků, cukru a doplnění vitaminů, minerálů) mnohem lepší.

Faktem je, že tuto očistu málo praktikuji preventivně. Což asi nebude na škodu. Spíše až když si tělo řekne a přichází zdravotní potíž. Potom je jasné, že se tělo má čeho zbavovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výplach žaludku
PříspěvekNapsal: úte dub 05, 2016 10:05 pm 
Offline

Registrován: úte dub 05, 2016 9:54 pm
Příspěvky: 11
Dobrý den, mám tip jak si usnadnit zvracení. Mně při výplachu žaludku pomáhá, když zvracím vodu do kýble na zemi a přitom stojím s mírně rozkročenýma nohama a trupem se hluboko předkloním, takže trup není vodorovně, ale více svisle k zemi. Prsty do krku použiji také, a takto to pak jde skoro samo, voda snadno vytéká ze žaludku dolů k zemi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výplach žaludku
PříspěvekNapsal: sob dub 09, 2016 8:04 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Jara píše:
Je to dost možné. Zahlenění je občas u mne problém. Je to však několik let, (kdy po úpravě jídelníčku, omezení pšenice, kravských mléčných výrobků, cukru a doplnění vitaminů, minerálů) mnohem lepší.

Faktem je, že tuto očistu málo praktikuji preventivně. Což asi nebude na škodu. Spíše až když si tělo řekne a přichází zdravotní potíž. Potom je jasné, že se tělo má čeho zbavovat.

To k tomu nemáte dobrý přístup, to se dá srovnat s majitelem auta, který dolévá olej až když má zadřený motor. Prevence je vždy lepší než řešení nějakého důsledku, ne nadarmo staří Číňané říkali že nemoc se musí léčit dříve než začne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výplach žaludku
PříspěvekNapsal: sob dub 09, 2016 8:07 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Allena píše:
Dobrý den, mám tip jak si usnadnit zvracení. Mně při výplachu žaludku pomáhá, když zvracím vodu do kýble na zemi a přitom stojím s mírně rozkročenýma nohama a trupem se hluboko předkloním, takže trup není vodorovně, ale více svisle k zemi. Prsty do krku použiji také, a takto to pak jde skoro samo, voda snadno vytéká ze žaludku dolů k zemi.

To máte plnou pravdu a mám dojem že jsem to zde někdy již zmiňoval, prostě by to mělo fungovat vodu nalít a vylít a čím níže má člověk hlavu a horní část trupu, tím jde vylévání snadněji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výplach žaludku
PříspěvekNapsal: stř lis 02, 2016 8:34 am 
Offline

Registrován: úte led 18, 2011 10:44 am
Příspěvky: 78
Bydliště: Praha
Dobrý den, chtěla bych se zeptat,zda je normální při této očistě vyzvracet i asi hrnek čirého nebo nepatrně nazloutleho hlenu. Dále jak je silný ochranný hlen, který se v zaludku běžně vyskytuje kvůli ochraně sliznice. Nerada bych si oslabovala přirozené ochranné mechanismy, jako je tento hlen v zaludku tím, že ho budu pravidelně zvracet. Může to být on? Mám totiž problémy s refluxem, u dr. jsem ještě nebyla, zkousim přírodní prostředky. Trápí mě to už půl roku, popálený jícen kyselinami. Kdyby měl někdo něco vyzkouseneho, ráda to otestuji i na sobě, dale nemůžu najít žádné cviky na brániční kylu. Děkuji, budu ráda za každou radu. PS: Omluvte prosím diakritiku, píšu z mobilu

_________________
Když ti bude nejhůř, otoč se čelem ke slunci a stíny budou padat za Tebe...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výplach žaludku
PříspěvekNapsal: stř lis 02, 2016 10:33 am 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
S refluxem mám osobní zkušenost, je to trošku nepříjemné, protože popálený jícen se zanítí, zduří a mohou i popraskat nějaké cévy (extrémní případ je pak vykrvácení a smrt). V raném stadiu (i když už kašlete krev) vám doktor stejně nic nepomůže, jen vám nasoukají kameru do krku a kouknou se na tu spoušť (možná vám i dají nahlédnout na monitor). Jediné, co umí, že vám dají recept na nějaké tekuté polykání, které neutralizuje kyselost šťav, dále vám dají prášky, tzv. inhibitory protonové pumpy (omezí se tvorba HCl). To první je jen hašení následků (to není lék), to druhé je už úplná blbost, HCl v žaludku potřebujete, sakra potřebujete. Pokud byste měla málo HCl, budete extrémně namáhat další trávicí cesty, ty hormony slinivky a mikroflora střeva s tím zas tak moc nenadělají. To vám tedy trávení a reflux nezlepší. S nedomykavostí toho uzávěru žaludku směrem ku jícnu vám také nepomohou.
Jediná cesta je být na sebe hodný - totálně změnit životosprávu, hýčkat trávení šťávičkami a polívčičkami, slabými a vlažnými, opatrně sondovat, co tělu dělá dobře a co ne, nedělat žádné kraviny. A na noc pomůže horká vana těsně před spaním a povídání si s jícnem a žaludkem, hlazení, to můžete udělat i v posteli a usínejte v pololeže, dejte si třeba i tři polštáře, ať je hlava nad žaludkem. To poslední berte vážně. A dýchejte v noci jen čerstvý, chladný a vlhký vzduch. Jak se začnete převalovat tím, že je horko a sucho, pelech rozmetáte, tělo se stejně začne dusit a dávit a máte tam ten reflux zas.
Od chrlení krve z poleptaného jícnu do stavu v podstatě zdravého člověka se to dá zvládnout do měsíce, tak rychle tělo regeneruje. Držím palce ....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výplach žaludku
PříspěvekNapsal: ned lis 06, 2016 4:50 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Andrea píše:
Dobrý den, chtěla bych se zeptat,zda je normální při této očistě vyzvracet i asi hrnek čirého nebo nepatrně nazloutleho hlenu. Dále jak je silný ochranný hlen, který se v zaludku běžně vyskytuje kvůli ochraně sliznice. Nerada bych si oslabovala přirozené ochranné mechanismy, jako je tento hlen v zaludku tím, že ho budu pravidelně zvracet. Může to být on? Mám totiž problémy s refluxem, u dr. jsem ještě nebyla, zkousim přírodní prostředky. Trápí mě to už půl roku, popálený jícen kyselinami. Kdyby měl někdo něco vyzkouseneho, ráda to otestuji i na sobě, dale nemůžu najít žádné cviky na brániční kylu. Děkuji, budu ráda za každou radu. PS: Omluvte prosím diakritiku, píšu z mobilu

Tak nějaké hlen y se vyzvrací prakticky vždy v tom zase takový problém není, nicméně dobře vám radí člen martina72. Základ je psychický, fyzický a fyziologický klid, kontrola stavu HCl v žaludku krakcím testem a případně její doplnění aby se svěrač jícnu začal zavírat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výplach žaludku
PříspěvekNapsal: pon lis 14, 2016 2:38 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv led 21, 2016 12:00 pm
Příspěvky: 12
Zdravim, je spis dobre nebo spatne, pokud ze me jde jen voda s hleny (bez zabarveni)? Vcera jsem to zkousela poprve a na konci jsem citila horkost, nicmene zbarveni zadne. Dneska uz se pri poslednich "kolech" objevilo zbarveni do zluta i horkost, jinak ale nic. A citim dnes po jidle horkost v ustech, je mozne, ze je to zpusobene touto ocistou?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výplach žaludku
PříspěvekNapsal: pon lis 14, 2016 9:19 pm 
Offline

Registrován: ned bře 06, 2011 11:36 am
Příspěvky: 68
H0pe píše:
Zdravim, je spis dobre nebo spatne, pokud ze me jde jen voda s hleny (bez zabarveni)? Vcera jsem to zkousela poprve a na konci jsem citila horkost, nicmene zbarveni zadne. Dneska uz se pri poslednich "kolech" objevilo zbarveni do zluta i horkost, jinak ale nic. A citim dnes po jidle horkost v ustech, je mozne, ze je to zpusobene touto ocistou?

To že z Vás jdou hleny je dobře, je to součást očisty. Hořkost a žlutě zbarvená voda ke konci očisty je žluč, ale to už zde myslím bylo popsáno. Není to problém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výplach žaludku
PříspěvekNapsal: úte lis 15, 2016 7:45 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv led 21, 2016 12:00 pm
Příspěvky: 12
Jara píše:
To že z Vás jdou hleny je dobře, je to součást očisty. Hořkost a žlutě zbarvená voda ke konci očisty je žluč, ale to už zde myslím bylo popsáno. Není to problém.

Ano, to vim, spis me prekvapuje, ze krome te zluce na konci se voda vubec nezbarvi a nejde ze me zadny "bordel".


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výplach žaludku
PříspěvekNapsal: ned led 01, 2017 6:29 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
H0pe píše:
Ano, to vim, spis me prekvapuje, ze krome te zluce na konci se voda vubec nezbarvi a nejde ze me zadny "bordel".

To ještě neznamená že je něco špatně, prostě tam asi žádný bordel nemáte, což bych viděl jako dobré.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výplach žaludku
PříspěvekNapsal: stř úno 26, 2020 8:00 am 
Offline

Registrován: sob lis 01, 2014 10:29 pm
Příspěvky: 30
Ahoj,
čtvrtý den dělám výplachy žaludku a tady jsou moje poznatky:
první den jsem vypila 1 litr vody, a hned vyzvracela, množství cca 4dcl, mírně zakalená voda, hodně slin
druhý den bylo to stejný
třetí den jsem dala 0,5 litru hned vyzvracela, asi 4dcl, pár hlenů a sliny, pak druhý půllitr a ven vyšlo to stejný jak po prvním půllitru
a dnes čtvrtý pokus 0,5 litru a hned zvracení, vyšel jeden velký hlen, bílý, voda zakalená, množství skoro celý půl litr, na konci hodně kyselá chuť v krku, pak jsem vypila další půllitr a ven šlo to samý jako po prvním půl litru. Voda je zakalená,bez hlenů, jenom sliny, žádné zbarvení,ven vyšel takměr celý půl litr a na konci hodně kyselá chuť v krku. Musí na konci být voda zbarvená, nebo je to takhle ok?
Díky za odpovědi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výplach žaludku
PříspěvekNapsal: stř úno 26, 2020 4:24 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
MartinaR píše:
Ahoj,
čtvrtý den dělám výplachy žaludku a tady jsou moje poznatky:
první den jsem vypila 1 litr vody, a hned vyzvracela, množství cca 4dcl, mírně zakalená voda, hodně slin
druhý den bylo to stejný
třetí den jsem dala 0,5 litru hned vyzvracela, asi 4dcl, pár hlenů a sliny, pak druhý půllitr a ven vyšlo to stejný jak po prvním půllitru
a dnes čtvrtý pokus 0,5 litru a hned zvracení, vyšel jeden velký hlen, bílý, voda zakalená, množství skoro celý půl litr, na konci hodně kyselá chuť v krku, pak jsem vypila další půllitr a ven šlo to samý jako po prvním půl litru. Voda je zakalená,bez hlenů, jenom sliny, žádné zbarvení,ven vyšel takměr celý půl litr a na konci hodně kyselá chuť v krku. Musí na konci být voda zbarvená, nebo je to takhle ok?
Díky za odpovědi.

Zbarvená být nemusí tu vodu obarví na konci žluč a chuť je hořká, ale pokud opravdu těsní spodní svěrač nemusí se voda zabarvit.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 330 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 18, 19, 20, 21, 22

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot] a 22 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz