Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 5:50 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Meteosensitivita
PříspěvekNapsal: pát říj 21, 2016 9:01 pm 
Offline

Registrován: pát říj 21, 2016 8:52 pm
Příspěvky: 2
Ahoj přátelé,

již asi 5 let se potýkám s vysokou meteosensitivitou. Tedy když má např pršet nebo se rychle změnit ze dne na den teplota provází to u mě šílenou bolestí kloubů svalů, velká únava a podrážděnost, poruchy spánku. Vím že tím trpí docela dost lidí. Dá se tohle nějak ovlinit? Přijde mi že je u mě to rok od roku horší a např 3dny je dobře pak se prožene přes moravu vetší dešťový mrak a jsem na celý den odepsaný. Práškami to řešit nechci \":-(\"

Možná je zakopán pes někde jinde ale to počasí to velice provokuje. Navíc pozoruji už třetím rokem brňení končetin. Cpu se vytamíny, ale moc nic nepomáhá. Chystám se jít do MMS a asi se zastavím k Bláhové na měření ( snad nedělám blbost )


Díky za postřehy. \":?\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Meteosensitivita
PříspěvekNapsal: ned říj 23, 2016 1:30 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Mara2000 píše:
Ahoj přátelé,

již asi 5 let se potýkám s vysokou meteosensitivitou. Tedy když má např pršet nebo se rychle změnit ze dne na den teplota provází to u mě šílenou bolestí kloubů svalů, velká únava a podrážděnost, poruchy spánku. Vím že tím trpí docela dost lidí. Dá se tohle nějak ovlinit? Přijde mi že je u mě to rok od roku horší a např 3dny je dobře pak se prožene přes moravu vetší dešťový mrak a jsem na celý den odepsaný. Práškami to řešit nechci \":-(\"

Možná je zakopán pes někde jinde ale to počasí to velice provokuje. Navíc pozoruji už třetím rokem brňení končetin. Cpu se vytamíny, ale moc nic nepomáhá. Chystám se jít do MMS a asi se zastavím k Bláhové na měření ( snad nedělám blbost )


Díky za postřehy. \":?\"

No pokud se stavíte u Bláhové, tak se váš rozsah problémů asi výrazně zhorší. Neberte to tak že bych Bláhovou chtěl nějak dehonestovat, ona je opravdu špička v dané problematice, ale myslím tím že psychicky dojdete k závěru že jste ještě navíc červavý jak podzimní jablko, těsně před spadnutím ze stromu. Netvrdím tím že paraziti nejsou a nikdo je nemá, ale všeho s mírou a hlavně nehledat parazity, ale důvod jejich přítomnosti v organizmu. Ten váš problém většinou souvisí se změnou tlaku a nástupem chladu, kdy se stáhnou cévy a krev hůře zásobuje periferní tkáně. Vyzkoušel bych jako první ve velkém hořčík a pokud to nezabere, což nějakou dobu bohužel trvá, můžete vyzkoušet jak budete reagovat na obyčejný acylpirin, asi stačí i dvakrát denně čtvrt tablety, nebo kajenský pepř, oboje ředí krev a zlepší průtok krve do tkání. Podobných věcí je pochopitelně hodně, tak si to jako téma projděte a vyzkoušejte na co ten váš problém bude nejlépe reagovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Meteosensitivita
PříspěvekNapsal: stř říj 26, 2016 11:41 am 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Mara2000 píše:
Ahoj přátelé,

již asi 5 let se potýkám s vysokou meteosensitivitou. Tedy když má např pršet nebo se rychle změnit ze dne na den teplota provází to u mě šílenou bolestí kloubů svalů, velká únava a podrážděnost, poruchy spánku. Vím že tím trpí docela dost lidí. Dá se tohle nějak ovlinit? Přijde mi že je u mě to rok od roku horší a např 3dny je dobře pak se prožene přes moravu vetší dešťový mrak a jsem na celý den odepsaný. Práškami to řešit nechci \":-(\"

Možná je zakopán pes někde jinde ale to počasí to velice provokuje. Navíc pozoruji už třetím rokem brňení končetin. Cpu se vytamíny, ale moc nic nepomáhá. Chystám se jít do MMS a asi se zastavím k Bláhové na měření ( snad nedělám blbost )


Díky za postřehy. \":?\"

My to máme v rodině tradičně. A čím je člověk starší, tím více se všichni přikláníme ku názoru, že to je potřebí respektovat, žít to a nebrat to jako problém. Rozhodně to neřešte nějakými preparáty. Pomocí paní Bláhové už vůbec ne, ledaže jste rád bláhový.
Jde spíše o postoje ku světu. Líbí se vám svět, jaký jest, nebo ho chcete mít pod kontrolou, manipulovat ho, ovládat? To nepůjde, nikdy. Vaše tělo je prostě na svět napojeno víc než vaše osobnost, vaše duše. Leckteré problémy si způsobujete sám, svým vzdorem. Perete se s něčím, co vás značně převyšuje.
Vím, přeháním. A schválně. Zkuste ale o tom přemýšlet.
Leckteré problémy zmizí nebo se značně umenší, pokud z toho přestanete dělat problém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Meteosensitivita
PříspěvekNapsal: stř lis 02, 2016 7:04 pm 
Offline

Registrován: pát říj 21, 2016 8:52 pm
Příspěvky: 2
Jarda píše:
No pokud se stavíte u Bláhové, tak se váš rozsah problémů asi výrazně zhorší. Neberte to tak že bych Bláhovou chtěl nějak dehonestovat, ona je opravdu špička v dané problematice, ale myslím tím že psychicky dojdete k závěru že jste ještě navíc červavý jak podzimní jablko, těsně před spadnutím ze stromu. Netvrdím tím že paraziti nejsou a nikdo je nemá, ale všeho s mírou a hlavně nehledat parazity, ale důvod jejich přítomnosti v organizmu. Ten váš problém většinou souvisí se změnou tlaku a nástupem chladu, kdy se stáhnou cévy a krev hůře zásobuje periferní tkáně. Vyzkoušel bych jako první ve velkém hořčík a pokud to nezabere, což nějakou dobu bohužel trvá, můžete vyzkoušet jak budete reagovat na obyčejný acylpirin, asi stačí i dvakrát denně čtvrt tablety, nebo kajenský pepř, oboje ředí krev a zlepší průtok krve do tkání. Podobných věcí je pochopitelně hodně, tak si to jako téma projděte a vyzkoušejte na co ten váš problém bude nejlépe reagovat.

Jardo díky za odpověď, pravda tlak mám trvale nízký. Před pár léty jsem trpěl i na závratě od krční páteře což se již srovnalo cvičením. Zeptám se ještě jinak, vzhledem k tomu že se tyto stavy: pobolívání kloubů, hučení v hlavě a pobolívání hlavy, pocit písku v krku jako při nachlazení a totální únava objevuje pravidelně ve večerních hodinách dá se to spojit s nějakou fází, nebo bioritmem těla? Proč řekněme jsem dopoledne v pohodě a kolem 17té jako když utne a začne to - to už musím lehnout a nějak přečkat že zítra bude líp. Většinou je to tak 3dny vpohodě a pak zase 1 den problémy nastoupí. Není to nějaký skrytý zánět v těle když jsou projevy podobné jako chřipka a s pravidelností startují ve večerních hodinách? S tím nástupem chladu jste to také trefil, pokud jsem pár hodin doma a vyjdu na vycházku tak nyní jak je chladné počasí okamžitě začne reagovat krk tj. pocit škrábání v krku a tvorba hlenů jako při nachlazení. Nemám zkusit nasadit MMS jako univerzální prostředek?? Také mě láká zkusit fenixovi slzy přece jen je to přírodní koncentrát. Hořčík i acylpirín otestuji. Mám také hodně rozhozenou psychiku, obvoďačka mě žene k psychiatrovi - možná má i pravdu v hlavě se odehrává mraky nemocí - jenže to skončí antidepresivy \":-(\" Mimochodem z Bláhové jsem taky trochu na rozpacích vím že hodně lidem pomohla, ale docela se toho koktejlu antihelmetik bojím ( jsem objednán až za měsíc tak je čas to promyslet). Díky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Meteosensitivita
PříspěvekNapsal: sob lis 05, 2016 10:24 am 
Offline

Registrován: čtv lis 03, 2016 10:24 am
Příspěvky: 349
Mara2000 píše:
S tím nástupem chladu jste to také trefil, pokud jsem pár hodin doma a vyjdu na vycházku tak nyní jak je chladné počasí okamžitě začne reagovat krk tj. pocit škrábání v krku a tvorba hlenů jako při nachlazení. Nemám zkusit nasadit MMS jako univerzální prostředek?? Také mě láká zkusit fenixovi slzy přece jen je to přírodní koncentrát. Hořčík i acylpirín otestuji. Mám také hodně rozhozenou psychiku, obvoďačka mě žene k psychiatrovi - možná má i pravdu v hlavě se odehrává mraky nemocí - jenže to skončí antidepresivy \":-(\" Mimochodem z Bláhové jsem taky trochu na rozpacích vím že hodně lidem pomohla, ale docela se toho koktejlu antihelmetik bojím ( jsem objednán až za měsíc tak je čas to promyslet). Díky.

Chladné a vlhké počasí by vám mělo naopak dělat dobře. Snad je to škrábání v krku a tvorba hlenů psychosomatickou záležitostí - uvažujte o tom. Na MMS se vykašlete, hořčík (a jiné minerály) dle jardy, acylpyrin značně ovlivňuje srážlivost krve (já bych do toho nešel). Na rozhozenou psychiku psychiatr ano, ale NIKDY, zásadně, od něj nevezměte "léky" - a už vůbec ne antidepresiva. Stejně musíte svůj život uspořádat sám. A antihelmika jsou v 99% případů neprosto zbytečná, tedy se dá označit jejich plošné nasazení většině přišedším pacientům za podvod.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Meteosensitivita
PříspěvekNapsal: sob lis 19, 2016 4:48 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Mara2000 píše:
Jardo díky za odpověď, pravda tlak mám trvale nízký. Před pár léty jsem trpěl i na závratě od krční páteře což se již srovnalo cvičením. Zeptám se ještě jinak, vzhledem k tomu že se tyto stavy: pobolívání kloubů, hučení v hlavě a pobolívání hlavy, pocit písku v krku jako při nachlazení a totální únava objevuje pravidelně ve večerních hodinách dá se to spojit s nějakou fází, nebo bioritmem těla? Proč řekněme jsem dopoledne v pohodě a kolem 17té jako když utne a začne to - to už musím lehnout a nějak přečkat že zítra bude líp. Většinou je to tak 3dny vpohodě a pak zase 1 den problémy nastoupí. Není to nějaký skrytý zánět v těle když jsou projevy podobné jako chřipka a s pravidelností startují ve večerních hodinách? S tím nástupem chladu jste to také trefil, pokud jsem pár hodin doma a vyjdu na vycházku tak nyní jak je chladné počasí okamžitě začne reagovat krk tj. pocit škrábání v krku a tvorba hlenů jako při nachlazení. Nemám zkusit nasadit MMS jako univerzální prostředek?? Také mě láká zkusit fenixovi slzy přece jen je to přírodní koncentrát. Hořčík i acylpirín otestuji. Mám také hodně rozhozenou psychiku, obvoďačka mě žene k psychiatrovi - možná má i pravdu v hlavě se odehrává mraky nemocí - jenže to skončí antidepresivy \":-(\" Mimochodem z Bláhové jsem taky trochu na rozpacích vím že hodně lidem pomohla, ale docela se toho koktejlu antihelmetik bojím ( jsem objednán až za měsíc tak je čas to promyslet). Díky.

Tak přirozeně k večeru klesají hladiny kortizolu a pokud klesají moc, tak pochopitelně je člověku blbě. Nejde o nic složitě diagnostikovatelného, prostě dnes skoro každý má nějaká stupeň adrenální únavy a každému trochu, nebo více jebe. Brát na to prášky je docela hovadina a když už tak určitě ne antidepresiva, to je naprostá blbost. Prostě si při splínu zobněte jako relaxační drogu nějaké benzo, třeba Frontin a budete happy. Ta marjánka může být dobrá volba, ale dost bude záležet, který neurotransmiter, máte vyčerpaný. Třeba na serotonin se dá jít i specifickou dietou s vysokým obsahem tryptofanu a člověku je hnedle lépe. Hořčík je univerzální lék, funguje jako antidepresivum, na snížení tlaku, na ředění krve, blokuje záněty, upravuje stav mnoha hormonálních a enzymatických pochodů v těle a není nijak nebezpečný, prakticky se nedá předávkovat.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz