Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 9:53 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 40 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Melatonín
PříspěvekNapsal: úte srp 16, 2016 7:23 am 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
Ahojte.
Aký máte názor na pravidelné užívanie melatonínu ako doplnku výživy napr. hodinu pred spaním ? Napr. tabletka s obsahom 5mg melatonínu, čo najmenšej veľkosti (čo najmenej stužovačov, mastenca, atď...).
Melatonín vraj nemá vedľajšie účinky, a vraj je to hormón mladosti. Myslím teda, že jeho pravidelným užívaním (alebo užívaním aspoň spôsobom napr. 4 týždne užívať, týždeň pauza, aj keď nie je návykový a je bez vedľajších účinkov) človek môže lepšie regenerovať, a v konečnom dôsledku aj o čosi pomalšie starnúť...
Vaše názory na tabletkový melatonín ?
(poprosím k veci - čiže k melatonínu)

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Melatonín
PříspěvekNapsal: úte srp 16, 2016 7:37 am 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Achjo, pokud chceš mít dostatek melatoninu, tak choď brzo spát, vypni doslova všechno, i diody ve spotřebičích, prostě úplně všechno odpoj, a zatáhni si závěsy, spi ve tmě. V té tmě, jako jsi vůbec schopen dosáhnout. A v tichu, v naprostém. Pokud se vzbudíš, protože něco slyšíš či vidíš (samozřejmě se pak rozkoukáš, oči vlastně vidí ve tmě dobře, po adaptaci), je něco špatně. Jak se ti pak má melatonin vylučovat? A pokud chodíš v noci čúrat, nerozsvěcej, nikde!!!
Dále - na jeho vylučování má vliv stress, ten si také odpusť .... před večerem zklidnění, za jakoukoliv cenu .... a pak chrupka.
Žádné tabletky nepotřebuješ.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Melatonín
PříspěvekNapsal: úte srp 16, 2016 8:19 am 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
martina72 píše:
Achjo, pokud chceš mít dostatek melatoninu, tak choď brzo spát, vypni doslova všechno, i diody ve spotřebičích, prostě úplně všechno odpoj, a zatáhni si závěsy, spi ve tmě. V té tmě, jako jsi vůbec schopen dosáhnout. A v tichu, v naprostém. Pokud se vzbudíš, protože něco slyšíš či vidíš (samozřejmě se pak rozkoukáš, oči vlastně vidí ve tmě dobře, po adaptaci), je něco špatně. Jak se ti pak má melatonin vylučovat? A pokud chodíš v noci čúrat, nerozsvěcej, nikde!!!
Dále - na jeho vylučování má vliv stress, ten si také odpusť .... před večerem zklidnění, za jakoukoliv cenu .... a pak chrupka.
Žádné tabletky nepotřebuješ.

Nemám nič proti tebe, martina72, ale presne takej odpovedi som sa chcel vyvarovať... Pretože ja viem, že najlepšie je ísť skoro spať, atď.... ALE NIE VŽDY JE TO MOŽNÉ, navyše prečo si nedopomôcť tabletkami, ktoré nemajú vedľajšie účinky. A keď budem mať rodinu, asi ťažko budem spať denne 8 hodín (ale tak max. 7), a k tomu ešte byť po tme takú hodinu pred začatím spania... Prakticky vylúčené...

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Melatonín
PříspěvekNapsal: stř srp 17, 2016 12:22 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 21, 2009 7:32 am
Příspěvky: 480
Bydliště: Nové Město na Moravě
SemTamTuPrídem píše:
martina72 píše:
Achjo, pokud chceš mít dostatek melatoninu, tak choď brzo spát, vypni doslova všechno, i diody ve spotřebičích, prostě úplně všechno odpoj, a zatáhni si závěsy, spi ve tmě. V té tmě, jako jsi vůbec schopen dosáhnout. A v tichu, v naprostém. Pokud se vzbudíš, protože něco slyšíš či vidíš (samozřejmě se pak rozkoukáš, oči vlastně vidí ve tmě dobře, po adaptaci), je něco špatně. Jak se ti pak má melatonin vylučovat? A pokud chodíš v noci čúrat, nerozsvěcej, nikde!!!
Dále - na jeho vylučování má vliv stress, ten si také odpusť .... před večerem zklidnění, za jakoukoliv cenu .... a pak chrupka.
Žádné tabletky nepotřebuješ.
Nemám nič proti tebe, martina72, ale presne takej odpovedi som sa chcel vyvarovať... Pretože ja viem, že najlepšie je ísť skoro spať, atď.... ALE NIE VŽDY JE TO MOŽNÉ, navyše prečo si nedopomôcť tabletkami, ktoré nemajú vedľajšie účinky. A keď budem mať rodinu, asi ťažko budem spať denne 8 hodín (ale tak max. 7), a k tomu ešte byť po tme takú hodinu pred začatím spania... Prakticky vylúčené...

jenže přesně taková odpověď je optimální. na tohle jsme matkou Přírodou stavění - na spánek v klidu a ve tmě. vyřeš si světelnej smog pořádným závěsem. zátěž (budoucí) rodinou neřeš tabletkama (a že nemají vedlejší účinky? nevěřím, takové neexistují), taková zátěž je přece přirozená a naopak žádoucí (pozitiva značně převažují nad negativy mmj. v podobě deficitu melatoninu).

jestliže se chceš takové odpovědi vyvarovat, pak žádnou odpověď nehledej, ber si melatonin a nepřemýšlej o tom (nebo přijdeš na to, že přirozenej melatonin není totéž co laboratorní). prostě tomu věř, to uděláš nejlíp. ostatní členové tohoto fóra udělají nejlíp, když Tě nebudou přesvědčovat o čemkoli jiném. protože osobně mám dojem, že Ty už sis odpověděl sám a je jedno, co na to druzí. a je to tak správně, člověk má dát na svůj úsudek. akorát ty vedlejší účinky jakýchkoli farmatik, no...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Melatonín
PříspěvekNapsal: stř srp 17, 2016 7:40 am 
Offline

Registrován: sob črc 16, 2016 6:52 pm
Příspěvky: 78
Jindra píše:
neřeš tabletkama (a že nemají vedlejší účinky? nevěřím, takové neexistují), taková zátěž je přece přirozená a naopak žádoucí (pozitiva značně převažují nad negativy mmj. v podobě deficitu melatoninu).

Taky jsem přesvědčena, že neexistují žádné tablety bez veldejších účinků. Je celkem možné, že když začneme melatonin dodávat v tabletách, tak ho náš mozek přestane vyrábět. Tak tomu často chodí při suplementaci některých látek.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Melatonín
PříspěvekNapsal: stř srp 17, 2016 8:28 am 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Tišková píše:
Taky jsem přesvědčena, že neexistují žádné tablety bez veldejších účinků. Je celkem možné, že když začneme melatonin dodávat v tabletách, tak ho náš mozek přestane vyrábět. Tak tomu často chodí při suplementaci některých látek.

Přesně tak. Proto se lidé, kteří nějaký čas berou antidepresiva (dosti blbý nápad), často po vysazení prášků zhroutí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Melatonín
PříspěvekNapsal: stř srp 17, 2016 1:29 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
Tišková píše:
Taky jsem přesvědčena, že neexistují žádné tablety bez veldejších účinků. Je celkem možné, že když začneme melatonin dodávat v tabletách, tak ho náš mozek přestane vyrábět. Tak tomu často chodí při suplementaci některých látek.

Lenže u melatonínu to NEPLATÍ.

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Melatonín
PříspěvekNapsal: pát srp 19, 2016 12:16 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 21, 2009 7:32 am
Příspěvky: 480
Bydliště: Nové Město na Moravě
[quote="SemTamTuPrídem":3c2t231g]Lenže u melatonínu to neplatí.[/quote:3c2t231g]
neveřím. z jednoduchého důvodu.
moje tělo stvořila Příroda.
moje tělo dokáže rozpoznat a správně asimilovat pouze stravu stvořenou toutéž Přírodou.
tabletky Příroda nevyrábí. mám dojem, že pocházejí z výrobních linek.
tož takhle to vidí Jindra \</div

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Melatonín
PříspěvekNapsal: pát srp 19, 2016 12:35 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Vyjímečně souhlasím s Jindrem (sic), tablety neužívat žádné, pokud možno nikdy a nikde, snad jen v případě ohrožení života, ale i tam se leckde dá aplikovat ledacos jiného a jinak.
Užívat syntetický melatonin je prostě kravina.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Melatonín
PříspěvekNapsal: pát srp 19, 2016 2:33 pm 
Offline

Registrován: pát led 29, 2016 11:42 am
Příspěvky: 297
SemTamTuPrídem píše:
Ahojte.
Aký máte názor na pravidelné užívanie melatonínu ako doplnku výživy napr. hodinu pred spaním ? Napr. tabletka s obsahom 5mg melatonínu, čo najmenšej veľkosti (čo najmenej stužovačov, mastenca, atď...).
Melatonín vraj nemá vedľajšie účinky, a vraj je to hormón mladosti. Myslím teda, že jeho pravidelným užívaním (alebo užívaním aspoň spôsobom napr. 4 týždne užívať, týždeň pauza, aj keď nie je návykový a je bez vedľajších účinkov) človek môže lepšie regenerovať, a v konečnom dôsledku aj o čosi pomalšie starnúť...
Vaše názory na tabletkový melatonín ?
(poprosím k veci - čiže k melatonínu)

Já bych do toho nešla. To, že zatím nikdo nenalezl relevantní vedlejší účinky neznamená, že žádné nejsou. Mám značné problémy se spánkem a nejlépe mi zatím posloužil kulich na hlavu přes oči, což částečně nahradí zatemění pokoje. Dost velký problém mi dělá zářivka v lampičce u postele (klasické žárovky mají teplejší světlo) a taky displeje, na které koukám až do usnutí (příliš světla v modrém spektru). Uvažuju o koupi žlutých brýlí, které by to srovnaly, což je ale trochu problém protože nosím dioptrické brýle. Ale časem to musím nějak vyřešit - denně spím tak 5-6 hodin, což není udržitelné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Melatonín
PříspěvekNapsal: pát srp 19, 2016 2:51 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Gamina zmínila docela zásadní věc, ostatně jsem to psal již STTP.
Je na každém, jaký komfort spánku si zajistí. Nikdo nikoho nenutí bydlet v hlučném a přesvětleném městě, nikdo nikoho nenutí do noci "čumět" do displaye telky či compu či tabletu či mobilu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Melatonín
PříspěvekNapsal: pát srp 19, 2016 6:54 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
to all (pre všetkých) : Ja chcem (už pár týždňov beriem) melatonín brať z dôvodu, aby mi "pridal" takú hodinku/dve spánku.... Keď budem mať rodinu, na 8 hodín spánku denne môžem jednoznačne zabudnúť. Už aj teraz na to môžem zabudnúť - žijem s mamkou, a tá sa po byte pohybuje aj o 23. hodine. Ja však veľmi vnímam hluk (hlavne pokiaľ som hore, inak, zobudí ma aj kvapkanie dažďa na parapete - aj keď som už spal...), takže aj kebyže idem spať o 22. hod, tak proste nezaspím kým nebude v byte ticho... Vstávam (začínam pracovať v novej práci) o tej 05:45 - 6:00, aby som si ráno zacvičil, nachystal si veci (aj jedlo), urobil derivčný kúpeľ (a dal po ňom sprchu, aby som neriskoval prechladnutie "tam dole), naraňajkoval sa, dal sprchu, a to všetko bez extra plašenia sa... V práci mám byť o 08:30 (hoci cesta mi trvá len asi 15 minút autobusom)... Niekto by sa udivene pýtal, že prečo vstávam tak skoro....a ja na to, PRETOŽE NIEKTO AJ CVIČÍ A ROBÍ SI DETOX, a nechce sa toho vzdať..... Takže spím zhruba 7 hodín denne, a melatonínom si chcem VYLEPŠIŤ regeneráciu. V práci stojím a chodím (inak nič ťažké nedvíham), denne cvičím 40-50 minút (a cvičím každý deň, komplexne celé telo za týždeň).... Áno, lepšiu regeneráciu mi poskytne to, že posledné jedlo dňa jedávam o tej 13:30, takže sa nebude narúšať spánok trávením potravy. Lenže zas človek ktorý cvičí potrebuje o čosi viac spánku než ten, ktorý necvičí - aby sa zregenerovali svaly po tréningoch... Samozrejme, z dlhodobého hľadiska. Ja ale chcem cvičiť v podstate kým budem žiť.
Existujú ešte "isochronické tóny" (niečo ako "psychowalkman" - na tom princípe), ktoré simulujú účinky rôznych vecí, hormónov, stavov, atď.... Existuje aj "isochronický tón", ktorý má účinky ako MELATONÍN. Lenže to treba počúvať minimálne 15 minút pred spaním, aby to fungovalo... A počúvať nejaký jeden tón (a do toho vlny mora) 15 minút každý večer..... Ďakujem, to si radšej doprajem na mojom kvalitnom mp3 prehrávači a kvalitných slúchadlách nejaké 3-4 pesničky, na ktorých počúvanie mi nevyšiel čas. A radšej zhltnem maličkú tabletku melatonínu, vedľajších účinkov sa nebojím....... AJ VITAMÍN D JE HORMÓN, A BERIETE HO..... Vitamín D je slnečný hormón, melatonín je "nočný hormón"... Prehlbuje regeneráciu. Nebudem tu šaškovať (nič v zlom Gamina) s kulichom na očiach, je mi to nepríjemné. A ja nemám problém - v izbe mám tmu, a pred spaním mám zapnutú slabú žiarovku ("denné svetlo" nepoužívam po 20-tej hodine). Počas pracovných dní (z noci na pracovný deň) sa v podstate nikdy nevyspím dlhšie ako 7 hodín... Mohol by som, ale za cenu, že by som necvičil a nerobil detox... Ráno pred prácou sa partnerke (s ktorou by som ani zatiaľ nežil) ťažko budem venovať. Čas na to by bol práveže po príchode z práce. Preto chcem zacvičiť a všetko čo sa len dá porobiť ráno pred prácou. Inak sa na mňa budúca partnerka vykašle, a ja sa jej nebudem diviť. Melatonín v tabletke by mohol byť dobrou barličkou... Je to vraj "hormón mladosti"... V každom prípade, melatonín (ale v inej forme, keďže neuspáva) je prítomný aj v rannom moči... Len určite to budú len nejaké stopové prvky (možno 500mcg)... a to je strašne slabé... Tabletka má 5mg.

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Melatonín
PříspěvekNapsal: pát srp 19, 2016 6:59 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
[quote="Jindra":1n5p1jga]
neveřím. z jednoduchého důvodu.
moje tělo stvořila Příroda.
moje tělo dokáže rozpoznat a správně asimilovat pouze stravu stvořenou toutéž Přírodou.
tabletky Příroda nevyrábí. mám dojem, že pocházejí z výrobních linek.
tož takhle to vidí Jindra \</div

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Melatonín
PříspěvekNapsal: pát srp 19, 2016 8:30 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Jj, hluk je hluk.
Když jsme si koupili novou ledničku (kompresorovou), budila mne zapínáním a vrčením (dříve jsme měli absorpční - tam zase překapává kondenzát). Samozřejmě je potřeba vypnout všechny počítače, ty dělají hluk nesnesitelný. Ale i některé ostatní přístroje v pozici standby vrčí - přecjen ty elektrické obvody a trafíčka nejsou dokonalé. Nejlépe je klapnout hlavním jističem .... (mimo ledničky) a tu ledničku holt nějak zatlumit (což se zas moc nedá udělat, je to velký zářič tepla a potřebuje cucat a vyfukovat vzduch).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Melatonín
PříspěvekNapsal: stř srp 24, 2016 10:38 pm 
Offline

Registrován: pát led 29, 2016 11:42 am
Příspěvky: 297
SemTamTuPrídem píše:
urobil derivčný kúpeľ (a dal po ňom sprchu, aby som neriskoval prechladnutie "tam dole)

Off-topic, ale podle mě dost důležitý... Po derivační koupeli máš být ještě 30 minut v suchém teple, třeba někde pod peřinou nebo tak. Nevím, jestli ta teplá sprcha nenarušuje účinky derivačních koupelí.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 40 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz