Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 8:07 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 205 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Syrová strava pro a proti
PříspěvekNapsal: úte črc 19, 2016 10:23 am 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
Tišková píše:
Podle mého názoru je 100% syrová strava problematická. Zvláště pokud ji pojmeme současně i jako veganskou, což je nejčastější směr tzv. raw food. Dokáži si představit syrovou stravu, pokud bude částečně založená i na živočišných produktech, tedy bude obsahovat například syrové vaječné žloutky, možná i nějaké to syrové maso. Přežívat jen na ovoci, zelenině a ořeších není pro všežravce, kterým člověk je, v žádném případě ideální.

Zabudla si ešte na surové mliečne fermentované potraviny (kefír, bryndza, jogurt) \":)\" .....
Samozrejme vegánstvo je ako stravovací smer pre človeka jeden VEĽKÝ OMYL.

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Syrová strava pro a proti
PříspěvekNapsal: úte črc 19, 2016 12:03 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Tišková píše:
Podle mého názoru je 100% syrová strava problematická. Zvláště pokud ji pojmeme současně i jako veganskou, což je nejčastější směr tzv. raw food. Dokáži si představit syrovou stravu, pokud bude částečně založená i na živočišných produktech, tedy bude obsahovat například syrové vaječné žloutky, možná i nějaké to syrové maso. Přežívat jen na ovoci, zelenině a ořeších není pro všežravce, kterým člověk je, v žádném případě ideální.

STTP a ty jste to napsali přesně.
Syrové skoro vše ano, ale občas a v malém množství i maso, syrové je prostě skvělé .... a proč by nemohlo být i pomalu pečené, vlastně dušené (žádné smažené a přeměněné bílkoviny, tfuj), dále kysané věci (nejen zelenina), ale i kefír, tvaroh ...
Vejce bych třeba i úplně vynechal, syrová ano, ale to dá málokdo. A dosti syrových, zastudena lisovaných, olejů ... ořechy. To by mohlo stačit, tím už se živit lze.
Je potřebí ale vždy vyjít z toho, že tzv. raw strava sice má dar člověka učinit lehkých, vzdušným, aktivním, věčně mladým, ovšem pouze tehdy, když on sám je takový, již předem. Když tak smýšlí. Kdo je zdravý duchem (a nepřežírá se - čti: nejí skoro vůbec), ten prostě zdravý bude. Strava s tím moc společného nemá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Syrová strava pro a proti
PříspěvekNapsal: pát črc 22, 2016 6:47 pm 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2016 6:41 pm
Příspěvky: 1
Mohla bych se Vás zeptat na názor ohledně stravy?


Mám za sebou dva potraty, loni, (embryo nemělo srdíčko) a hodně lidí mi říká, že jsem neměla dostatečnou výživu.

Před 10ti lety jsem trpěla anorexií. Nyní jsem z toho venku, stravuji se zdravě (hodně ovoce a zeleniny) a jeden čas jsem byla i na RAW.

BMI už mám normální váhu.

Mohla bych Vás poprosit, zda by jste mi mohl doporučit nějaké potraviny, kterými bych mohla těhotenství podpořit, aby se embryo vyvíjelo a mělo srdeční akci?

Nebo výživa nemá až tak velký vliv na plod?

Nemám problém otěhotnět, ale vždy se vývoj zastaví. Doktoři tvrdí, že jsem v pořádku, i manžel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Syrová strava pro a proti
PříspěvekNapsal: pát črc 22, 2016 8:29 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Jste hodně odvážná, ptáti se zde, na obyčejné plkárně.
Víte, to, zda bude tomu človíčku bušit srdéčko, závisí hlavně na jeho rozhodnutí .... (samozřejmě vycházím z toho, že sjte normální, že jste zdravá, nakonec, píšete, že máte normální váhu a jíte zdravě, tedy asi tam tajemství nebude ... ).
Ten človíček se musí cítit vítaný nebo musí mít v sobě velmi silné rozhodnutí žít právě u vás, pak překoná cokoliv (i když, opakuji, snad tam nebude nějaký fysický hendikep, že?, to byste věděla).
Držte mu palce, přejte mu to nejlepší ... a on, ten člověk si to srdce udrží v chodu.
Upřímně, na vás to závisí hodně ... ale na druhou stranu v podstatě skoro vůbec.
Výživa moc velký vliv nemá, protože pokud chce děťátko na svět (o vlastní vůli), klidně matku vysosá, připraví ji o veškeré produkty třeba i chabého metabolismu a ono je zdravé a matka na huntě.
Dobré to bude a Jarda poradí, já již mlčím.
Má parketa je jen tato stránka věci.
Týká se to vašeho soukromí a toho nejbližšího, sem to již nepatří.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Syrová strava pro a proti
PříspěvekNapsal: pát črc 22, 2016 8:32 pm 
Offline

Registrován: pát led 29, 2016 11:42 am
Příspěvky: 297
lucinka píše:
Mohla bych se Vás zeptat na názor ohledně stravy?


Mám za sebou dva potraty, loni, (embryo nemělo srdíčko) a hodně lidí mi říká, že jsem neměla dostatečnou výživu.

Před 10ti lety jsem trpěla anorexií. Nyní jsem z toho venku, stravuji se zdravě (hodně ovoce a zeleniny) a jeden čas jsem byla i na RAW.

BMI už mám normální váhu.

Mohla bych Vás poprosit, zda by jste mi mohl doporučit nějaké potraviny, kterými bych mohla těhotenství podpořit, aby se embryo vyvíjelo a mělo srdeční akci?

Nebo výživa nemá až tak velký vliv na plod?

Nemám problém otěhotnět, ale vždy se vývoj zastaví. Doktoři tvrdí, že jsem v pořádku, i manžel.

Výživa má obrovský vliv na plod, proto taky existují potraviny, které se tradičně podávaly těhotným ženám.

Z tohoto odkazu překládám doporučené potraviny pro těhotné a kojící ženy.

  • olej z tresčích jater kvůli vitaminům A a D (pozor, nesmí být přidaný umělý vitamin A, je toxický) - 2 čaj. lžičky denně. Toto množství není možné užívat, pokud k tomu není každý den konzumováno tučné maso, žloutky apod!
  • litr plnotučného (ideálně syrového) mléka denně
  • 60g másla denně - vše od krav, které měly možnost se pást
  • 2 a více vajec denně
  • navíc ještě žloutky - vše od slepic, které měly travnatý výběh
  • 100 gramů jater, 1x - 2x týdně
  • čerstvé ryby a plody moře (mušle, jikry) -3x - 4x týdně
  • hověží nebo jehněčí každý den, je nutné je jíst s tukem
  • tučné ryby nebo sádlo (z prasat, která měla venkovní výběh) - kvůli vitaminu D, denně
  • 2 pol. lžíce kokosového oleje denně
  • laktofermentovaná zelenina a nápoje, denně
  • kostní vývary
  • správně připravené celozrnné obilniny (namočené dostatečně dlouho předem atd.)
  • čerstvá zelenina a ovoce

Na stravu je samozřejmě nutné přejít postupně, aby to nevyvolalo nežádoucí reakce, ale silně se nedoporučuje něco vynechávat. Obzvlášť důležité je jíst dost živočišných tuků ze suchozemských zvířat (máslo, sádlo, tučné maso, žloutky), pokud budete jíst hodně omega-3 nenasycených kyselin, které jsou v rybím tuku a v tučných rybách.

Tato strava podle mě určitě funguje, pokud by problém s otěhotněním byl ve výživě. Pokud Vás zajímají detaily, pročtěte si http://vyzivujicitradice.cz/

Další problém může být nadbytek toxinů v těle matky, bylo by tedy vhodné přidat detox. Nejpohodlnější a nejlevnější se mi zdá být derivační koupel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Syrová strava pro a proti
PříspěvekNapsal: sob črc 23, 2016 10:42 am 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
Gamina píše:
Výživa má obrovský vliv na plod, proto taky existují potraviny, které se tradičně podávaly těhotným ženám.

Z tohoto odkazu překládám doporučené potraviny pro těhotné a kojící ženy.

  • olej z tresčích jater kvůli vitaminům A a D (pozor, nesmí být přidaný umělý vitamin A, je toxický) - 2 čaj. lžičky denně. Toto množství není možné užívat, pokud k tomu není každý den konzumováno tučné maso, žloutky apod!
  • litr plnotučného (ideálně syrového) mléka denně
  • 60g másla denně - vše od krav, které měly možnost se pást
  • 2 a více vajec denně
  • navíc ještě žloutky - vše od slepic, které měly travnatý výběh
  • 100 gramů jater, 1x - 2x týdně
  • čerstvé ryby a plody moře (mušle, jikry) -3x - 4x týdně
  • hověží nebo jehněčí každý den, je nutné je jíst s tukem
  • tučné ryby nebo sádlo (z prasat, která měla venkovní výběh) - kvůli vitaminu D, denně
  • 2 pol. lžíce kokosového oleje denně
  • laktofermentovaná zelenina a nápoje, denně
  • kostní vývary
  • správně připravené celozrnné obilniny (namočené dostatečně dlouho předem atd.)
  • čerstvá zelenina a ovoce

Na stravu je samozřejmě nutné přejít postupně, aby to nevyvolalo nežádoucí reakce, ale silně se nedoporučuje něco vynechávat. Obzvlášť důležité je jíst dost živočišných tuků ze suchozemských zvířat (máslo, sádlo, tučné maso, žloutky), pokud budete jíst hodně omega-3 nenasycených kyselin, které jsou v rybím tuku a v tučných rybách.

Tato strava podle mě určitě funguje, pokud by problém s otěhotněním byl ve výživě. Pokud Vás zajímají detaily, pročtěte si http://vyzivujicitradice.cz/

Další problém může být nadbytek toxinů v těle matky, bylo by tedy vhodné přidat detox. Nejpohodlnější a nejlevnější se mi zdá být derivační koupel.

Z toho čo píšeš (a o čom už viem viac rokov - naštudoval som si to zo stránok organizácia Weston Price Foundation) jasne vyplýva, že keď aj všetky prírodné národy v období tehotenstva konzumovali vysokokvalitné živočíšne potraviny vo zvýšenej miere, tak je jasné, že človek bez živočíšnych produktov STRÁDA, jeho telo CHÁTRA, a už je preboha najvyšší čas, aby si to uvedomil každý, minimálne aspoň KAŽDÝ čitateľ a prispievateľ tejto stránky zdravi-az.cz .......

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Syrová strava pro a proti
PříspěvekNapsal: sob črc 23, 2016 11:04 am 
Offline

Registrován: pát led 29, 2016 11:42 am
Příspěvky: 297
SemTamTuPrídem píše:

Z toho čo píšeš (a o čom už viem viac rokov - naštudoval som si to zo stránok organizácia Weston Price Foundation) jasne vyplýva, že keď aj všetky prírodné národy v období tehotenstva konzumovali vysokokvalitné živočíšne potraviny vo zvýšenej miere, tak je jasné, že človek bez živočíšnych produktov STRÁDA, jeho telo CHÁTRA, a už je preboha najvyšší čas, aby si to uvedomil každý, minimálne aspoň KAŽDÝ čitateľ a prispievateľ tejto stránky zdravi-az.cz .......

Realita je taková, že si to většina lidí odmítá připustit, přitom by výživově koncentrovaná strava byla relativně rychlá cesta z mnoha jejich problémů způsobených nedostatkem vitaminů a minerálů. Dle mého názoru spěje západní civilizace v podstatě k záhubě přes různé chronické otravy kombinované s nedostatečnou výživou. Nejhorší na tom je trvalé poškození zemědělské půdy různými chemikáliemi, které nám mají usnadnit život. Až nám za 20, 30 nebo 50 let na těch polích nic nevyroste, můžou klidně přijít i hladomory.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Syrová strava pro a proti
PříspěvekNapsal: sob črc 23, 2016 10:55 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Gamino, mám dobrou zprávu - u nás na vsi se objevují zase vrabci (je jich už docela dosti). To znamená, že to s úrodností a jedovatostí polí a porostů (a s celkovým uspořádáním krajiny) nebude tak špatné (oni jsou na to citliví). Bohužel nejsou vlaštovky - tj. je málo hmyzu, hlavně much. To je tím, že tu je málo dobytka, bohužel produktivita dojnic je tak obrovská, že jich stačí málo, bejky na maso má málokdo a spíše je má zavřené.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Syrová strava pro a proti
PříspěvekNapsal: ned črc 24, 2016 12:00 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 21, 2009 7:32 am
Příspěvky: 480
Bydliště: Nové Město na Moravě
lucinka píše:
Mohla bych se Vás zeptat na názor ohledně stravy?
Mám za sebou dva potraty, loni, (embryo nemělo srdíčko) a hodně lidí mi říká, že jsem neměla dostatečnou výživu.
Před 10ti lety jsem trpěla anorexií. Nyní jsem z toho venku, stravuji se zdravě (hodně ovoce a zeleniny) a jeden čas jsem byla i na RAW.
BMI už mám normální váhu.
Mohla bych Vás poprosit, zda by jste mi mohl doporučit nějaké potraviny, kterými bych mohla těhotenství podpořit, aby se embryo vyvíjelo a mělo srdeční akci?
Nebo výživa nemá až tak velký vliv na plod?
Nemám problém otěhotnět, ale vždy se vývoj zastaví. Doktoři tvrdí, že jsem v pořádku, i manžel.

těch "hodně lidí" (co mluví o nedostatečné výživě) mělo na mysli výživu jakou? přirozenou (ovoce zelenina semínka), nebo dnes běžnou (ovšem těžce nezdravou) tepelně upravenou a založenou především na sacharidech? ti lidé se živí čím?
(tipuji, že ve skutečnosti ví tihle radílci o zdravém jídle prd... zdravým jídlem myslím stravu, která Vám dá živiny, ne jen hmotu do žaludku)
jsem vitarián a že se stravuji špatně mi tvrdí především ti, kteří jsou nejvíc nemocní a tlustí, čili... co mi do toho mají co mluvit, když jsou na tom sami zcela bídně (zatímco já zdráv a vesel)
podstatné je, abyste Vy - matka - byla psychicky v pohodě a cítila se fajn. pak je jedno, co říkají druzí, včetně MUDrů
jak (ne)věříte na reinkarnace? pokud se jimi zabýváte, zvažte, proč se u Vás duši, která si Vás prvně vyhlédla, posléze nelíbí... přejete si miminko doopravdy?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Syrová strava pro a proti
PříspěvekNapsal: ned črc 24, 2016 12:08 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 21, 2009 7:32 am
Příspěvky: 480
Bydliště: Nové Město na Moravě
Gamina píše:
Výživa má obrovský vliv na plod

toto (obrovský) považuji za příliš silné slovo. nesouhlasím. výživa má nezanedbatelný vliv, nikoli však obrovský
jsou mnohem, mnohem významnější faktory, kterým bych již obrovský význam přisoudil. Martina72 naznačuje zcela správně


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Syrová strava pro a proti
PříspěvekNapsal: ned črc 24, 2016 8:02 am 
Offline

Registrován: pát led 29, 2016 11:42 am
Příspěvky: 297
[quote="Jindra":35941u2y][quote="Gamina":35941u2y]Výživa má obrovský vliv na plod[/quote:35941u2y]
toto ([i:35941u2y]obrovský[/i:35941u2y]) považuji za příliš silné slovo. nesouhlasím. výživa má nezanedbatelný vliv, nikoli však [i:35941u2y]obrovský[/i:35941u2y]
jsou mnohem, mnohem významnější faktory, kterým bych již obrovský význam přisoudil. Martina72 naznačuje zcela správně[/quote:35941u2y]
Tak já s martinou72 částečně souhlasím, ale jako rada je to zcela k ničemu. Pokud někdo našel cestu k takovému stavu, je to jistě skvělé, ale k čemu je někomu, kdo je po uši v problémech, že se dozví, že takový stav existuje, ale nedozví se jak ho dosáhnout? Podotýkám že žena, která chce otěhotnět, na to má dost omezený čas, tj. čím jednodušeji dodržitelný návod, tím větší šance na úspěch.

K poměrně rýpavému příspěvku o radílcích \":D\" Vycházím z poznatků dr. Price, který studoval vždy několik generací různých primitivních komunit (tj. komunit, které se musely uživit z toho, co bylo v jejich okolí, protože prostě neměly přístup k ničemu jinému). Zjistil velmi zajímavé věci týkající se například výživy rodičů a jejího vlivu na děti. Například svatby ve švýcarských horských údolích se konaly v raném létě, v důsledku čehož měly nevěsty několik měsíců před možným početím přístup k máslu a mléku extrémně bohatému na vitaminy rozpustné v tucích. I ostatní komunity měly podobná pravidla pro nastávající rodiče. Mezi dětmi se dělaly 3-leté pauzy, aby se mělo tělo matky šanci regenerovat. Téměř všichni, kdo se takto narodili a prožili svůj život, byli zcela zdrávi - včetně kosterní struktur a zubů, jejichž zdraví je ovlivněno výživou plodu v těle matky. Všichni jedli 10x více vitaminů rozpustných v tucích, než lidé v moderní době. Například vitamin A je nutné přijímat z živočišných zdrojů, protože jen velmi zdraví lidé zvládnou konverzi beta-karotenu na vitamin A. Pokud na tom někdo není zdravotně velmi velmi dobře, má prostě smůlu. Ta ostatní doporučení týkající se výživy vycházejí z podobných poznatků, kdy nezávislá věda potvrdila, že to, co přírodní národy a primitivní komunity dělaly po generace, má smysl.

Zdraví ovlivňují i předchozí generace a moji rodiče rozhodně zdrávi nebyli, což člověka samozřejmě ovlivní už při narození - podrobnosti jsou v knize Výživa a fyzická degenerace. Byla jsem očkovaná, měla jsem v dětství spoustu antibiotik atd. Strava, kterou jsem popsala, je vhodná pro relativně zdravé lidi, já na tom skutečně nejsem nejlépe \</div

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Syrová strava pro a proti
PříspěvekNapsal: ned črc 24, 2016 9:01 am 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
to Gamina: dík za díky. \":D\"

Mám ještě jednu dobrou zprávu. "duchovní cesta" málokdy funguje, pokud člověk podstoupí školení, resp. se shlédne v nějakém kultu "oduševnění", čte o tom knihy, stýká se s guru atd. "duchovní cesta" je přísně individuální a šitá na míru, v tom slova smyslu, že vlastně vůbec šitá není, nelze si to obléci jako aty šité někým jiným, dokonce nelze si ušít šaty dle střihu někoho jiného. Pokud neumím sám šaty ušít (ve smyslu "duchovného hávu"), je lépe chodit nahý. Bůh totiž šatí a krmí. Myšleno tak, že ty šaty, "duchovní šat" se objeví sám od sebe (tak to lidé pociťují), přestože si ho samzřejmě ušiješ sám, ovšem bez tebou pociťované námahy, snažení se, bez nějaké strategie a plánu, atd.

Jinak, spoustě lidem odstartovala plodnost (a následné těhotenství) adopce cizího človíčka.

A ještě - není pravdivá poznámka, že je žena plodná po velmi omezenou dobu, ať již v měsíci, či v průběhu života.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Syrová strava pro a proti
PříspěvekNapsal: ned srp 21, 2016 9:27 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
Tišková píše:
Podle mého názoru je 100% syrová strava problematická. Zvláště pokud ji pojmeme současně i jako veganskou, což je nejčastější směr tzv. raw food. Dokáži si představit syrovou stravu, pokud bude částečně založená i na živočišných produktech, tedy bude obsahovat například syrové vaječné žloutky, možná i nějaké to syrové maso. Přežívat jen na ovoci, zelenině a ořeších není pro všežravce, kterým člověk je, v žádném případě ideální.

Toť otázka, vždy jde o to jaký základ ten který organizmus má a teritoriální a klimatické podmínky ve kterých ten daný způsob života budete dodržovat. Celoroční stravování na ovoci je v místních podmínkách bez dovozového zboží prakticky nereálné, tedy se sem logicky nehodí, což ovšem neznamená že to některým lidem nebude minimálně dočasně dobře fungovat. Každopádně jako celoživotní cestu to vidím jako velký problém a člověk by tomu musel opravdu hodně rozumět a stravu si nutričně počítat, protože nároky organizmu na přísun živin se dosti mění s věkem a smrt je ve většině případů důsledek nutriční podvýživy, kterou lze takto vytvořit velice snadno.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Syrová strava pro a proti
PříspěvekNapsal: ned srp 21, 2016 9:38 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
lucinka píše:
Mohla bych se Vás zeptat na názor ohledně stravy?


Mám za sebou dva potraty, loni, (embryo nemělo srdíčko) a hodně lidí mi říká, že jsem neměla dostatečnou výživu.

Před 10ti lety jsem trpěla anorexií. Nyní jsem z toho venku, stravuji se zdravě (hodně ovoce a zeleniny) a jeden čas jsem byla i na RAW.

BMI už mám normální váhu.

Mohla bych Vás poprosit, zda by jste mi mohl doporučit nějaké potraviny, kterými bych mohla těhotenství podpořit, aby se embryo vyvíjelo a mělo srdeční akci?

Nebo výživa nemá až tak velký vliv na plod?

Nemám problém otěhotnět, ale vždy se vývoj zastaví. Doktoři tvrdí, že jsem v pořádku, i manžel.

Zda jste v pořádku jak tvrdí lékaři o tom bych v tomto případě silně pochyboval. Anorexie, je v podstatě naprosté vyšťavení organizmu z pohledu limitujících nutrientů a je otázkou zda jste to mohla vůbec za tu dobu srovnat. Příroda je velice moudrá a většinou ženám které nemohou plod donosit ani početí neumožní, ale ne vždy, což je pro ženu o to bolestnější a pak se postará o zánik plodu v prvních fázích těhotenství. Většinou je to z toho důvodu, že je jasné, že tělo matky není na ten stav dostatečně zásobeno živinami a nemá tedy cenu to zkoušet i za cenu poškození matky, nebo poškození novorozence. Osobně bych si stravu důsledně počítal na kalkulačce cronometer.com a prošel veškeré podstatné testy jak z hlediska živin, tak stavu hormonů, což určitě žádný lékař nedělal. Teprve po srovnání stavu bych viděl rozumné konat další pokusy o dítě a myslím že pak budou v pohodě. Pokud si nebudete v něčem jistá, klidně zavolejte a probereme to.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Syrová strava pro a proti
PříspěvekNapsal: ned srp 21, 2016 9:46 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
SemTamTuPrídem píše:
Z toho čo píšeš (a o čom už viem viac rokov - naštudoval som si to zo stránok organizácia Weston Price Foundation) jasne vyplýva, že keď aj všetky prírodné národy v období tehotenstva konzumovali vysokokvalitné živočíšne potraviny vo zvýšenej miere, tak je jasné, že človek bez živočíšnych produktov STRÁDA, jeho telo CHÁTRA, a už je preboha najvyšší čas, aby si to uvedomil každý, minimálne aspoň KAŽDÝ čitateľ a prispievateľ tejto stránky zdravi-az.cz .......

Obávám se že pravda je jinde, je v neznalosti toho jaké živiny ta která potravina poskytuje a i bez živočišných bílkovin se dá žít zdravě a člověk s tím nemusí mít žádný problém, zvláště v dnešní době kdy není problém zakoupit některé podstatné výživové doplňky které strava pak může postrádat. To že to lidé bohužel nedělají není problém té stravy, ale neschopnosti lidí se v těch stravovacích a nutričních nárocích organizmu orientovat, což nebyl problém našich předků.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 205 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz