Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 7:19 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 176 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Hemeroidy
PříspěvekNapsal: pon bře 30, 2009 8:35 am 
Offline

Registrován: pon bře 16, 2009 7:04 am
Příspěvky: 3
Prosím o radu. V r. 1995 jsem byl na operaci s hemeroidy, ale stav se o vrátil. Již několik let je opět mám, většinou krvácím, s různou intenztou. Dlouhodobě užívám Psyllium. Včera jsem dělal očistu střev pitím slané vody. Střeva byla zanesena, myslím, celkem běžně. Jinak ještě užíván tablety na klouby typu Condro a pod - střídám je. Asi 14 dní začínám pít hl. zeleninové šťávy, nejčastěji kombinaci mrkrv+celer+červená řepa. Někdy i zelí nebo brambor. Ve stravě se snažím vynechávat maso, což mi dělá dobře na klouby. Jinak jím běžná jídla. Jak mám pokračovat v nejbližších dnech, abych využil toho, že mám střeva čistá. ( Je mi 53 let ).
Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hemeroidy
PříspěvekNapsal: pon bře 30, 2009 9:47 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
evaj píše:
Prosím o radu. V r. 1995 jsem byl na operaci s hemeroidy, ale stav se o vrátil. Již několik let je opět mám, většinou krvácím, s různou intenztou. Dlouhodobě užívám Psyllium. Včera jsem dělal očistu střev pitím slané vody. Střeva byla zanesena, myslím, celkem běžně. Jinak ještě užíván tablety na klouby typu Condro a pod - střídám je. Asi 14 dní začínám pít hl. zeleninové šťávy, nejčastěji kombinaci mrkrv+celer+červená řepa. Někdy i zelí nebo brambor. Ve stravě se snažím vynechávat maso, což mi dělá dobře na klouby. Jinak jím běžná jídla. Jak mám pokračovat v nejbližších dnech, abych využil toho, že mám střeva čistá. ( Je mi 53 let ).
Děkuji

Hemeroidy ovlivňuje mnoho faktorů a stěžejní je nedostatek syrové vlákniny ve stravě, kombinovaný s katastrofálním nedostatkem organicky vázaného vápníku, hořčíku a zinku. Udržení zdravého prostředí ve střevě, je možné krátkodobě řešit pomocí doplňků stravy jako je Psyllium, ale na celý život to je nevhodné a problém to neřeší. Pokud Vás bolí i klouby, tak je překyselení organizmu celkem alarmující a je nezbytné to řešit systematicky. Sám jste si vyzkoušel, že maso je dobrý dodavatel kyselin, ale cukr, mouka, sůl, tuk a mléčné výrobky, tedy potraviny nazývané bílé jedy, jsou v mnoha ohledech horší než maso. Nejen, že dodají prázdnou energii a obdivuhodné množství kyselin, ale ještě dokáží škodit v mnoha dalších ohledech. Co způsobují si prostudujte pod tlačítkem (Potraviny jako jedy i léky), téma (Pohled na bílé jedy), to Vám snad napoví, co děláte špatně. Šťávy jsou zdravé, ale šťávy neobsahují vlákninu a defekaci nenavodí. Aplikujte stravu, tak jak ji doporučuji pod tlačítkem (Potraviny jako jedy i léky), téma (Příklad denního jídelníčku) a zařaďte do stravy ve větším množství strouhanou mrkev a listový špenát. Nyní v zimním období je čerstvý špenát těžko dostupný a také je zbytečně drahý, ale dobře funguje i špenát mražený do formy vajíček, od firmy Bonduelle v balení 450 g za cca 25,- kč, krájený a porcovaný. Je to výhodné na rozmrazování a použijete vždy jedno, až tři špenátová vajíčka do jídla, bez jakékoliv další úpravy. Pak by s vyprazdňováním neměl být žádný problém, ale pokud ano, tak provádějte pravidelně klystýry. Za týden proceduru zopakujte a pak již proceduru provádějte vždy po 14 dnech do odeznění potíží. Poté je frekvence očisty libovolná, ale já si myslím, že ve Vašem případě bych pod frekvenci 1x měsíčně nechodil.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Hemeroidy
PříspěvekNapsal: stř dub 22, 2009 7:27 pm 
Offline

Registrován: sob úno 14, 2009 3:19 pm
Příspěvky: 32
Dobry den, dival jsem se, ze jste muj prispevek pangamin prehodil pod jine tema, tak snad toto nove tema jsem zaradil spravne?! Chci Vas poprosit o radu. Moji matku tento tyden hospitalizovali skrz akutni hemeroidy a samozrejme nasledovala operace a rapidni odstraneni tohoto problemu - skalpel! Myslim si, ze chyba je predevsim v jejim zpusobu stravovani a pravdepodobne to chce i celkovou zmenu zivotniho stylu, ale to se tezko matce, jako starsimu clovekovi, vysvetluje! Znate to, jsem pro ni porad jen syn, ktereho vychovavala a pro radu si jde jen za doktorem, ktery by vse jen rezal! Nevite konkretne jak si daleko jednodussim zpusobem od vyse zminenych hemeroidu pomoci? Myslim tim stravu a celkove doporuceni v takovychto pripadech. Matka leta trpela na silnou zacpu, az cca 2 roky co zacala uzivat psyllium se ji zacpa zlepsila, nekdy i uplne odstranila, ale zrejme jiz bylo pozde. Ma 52 let, netrpi nadvahou, ale ma sedave kancelarske zamestnani,...... Dekuji za radu Petr.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: hemeroidy
PříspěvekNapsal: stř dub 22, 2009 8:50 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
nofingers píše:
Dobry den, dival jsem se, ze jste muj prispevek pangamin prehodil pod jine tema, tak snad toto nove tema jsem zaradil spravne?! Chci Vas poprosit o radu. Moji matku tento tyden hospitalizovali skrz akutni hemeroidy a samozrejme nasledovala operace a rapidni odstraneni tohoto problemu - skalpel! Myslim si, ze chyba je predevsim v jejim zpusobu stravovani a pravdepodobne to chce i celkovou zmenu zivotniho stylu, ale to se tezko matce, jako starsimu clovekovi, vysvetluje! Znate to, jsem pro ni porad jen syn, ktereho vychovavala a pro radu si jde jen za doktorem, ktery by vse jen rezal! Nevite konkretne jak si daleko jednodussim zpusobem od vyse zminenych hemeroidu pomoci? Myslim tim stravu a celkove doporuceni v takovychto pripadech. Matka leta trpela na silnou zacpu, az cca 2 roky co zacala uzivat psyllium se ji zacpa zlepsila, nekdy i uplne odstranila, ale zrejme jiz bylo pozde. Ma 52 let, netrpi nadvahou, ale ma sedave kancelarske zamestnani,...... Dekuji za radu Petr.

Hemeroidy, jsou relativně snadno odstranitelný problém, ale chce to, pravidelnou údržbu střeva, vysoce vláknitou stravu, tak jak ji doporučuji, obnovit ve střevě probiotické laktobacilární kultury a především velká množství vstřebatelného organického vápníku, vitamín C, ve značně nadlimitních dávkách, vitamín P, můžete neomezeně obě formy, jak rutin, třeba pohanka,, paprika, nebo citrin, citrusy a zejména albedo, ta bílá hmota pod horní slupkou všech citrusových plodů. Sedavé zaměstnání kompenzovat pravidelným cvičením jeleního cviku a jednoznačně sundat zbytečná kila. Operování hemeroidů je nesmysl a pomůže pouze na krátkou dobu, poté se další žíly znovu ozvou a můžete to řezat celkem do nekonečna. Naopak životospráva to řeší spolehlivě a na celý život.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: hemeroidy
PříspěvekNapsal: pát kvě 08, 2009 9:54 am 
Offline

Registrován: pát kvě 08, 2009 9:22 am
Příspěvky: 1
Dobrý den, chtěl bych přinést svůj vlastní poznatek k prevenci vzniku hemeroidů. Po každém vyprázdnění je nutné omýt oblast konečníku studenou vodou. Tím tam dojde k silnému prokrvení cév a zároveň jejich vnitřnímu vyčištění. Podstatně lepší je i vnější hygiena. S pozdravem Ing.Ptáček


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: hemeroidy
PříspěvekNapsal: pát kvě 08, 2009 11:06 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
Ptáček píše:
Dobrý den, chtěl bych přinést svůj vlastní poznatek k prevenci vzniku hemeroidů. Po každém vyprázdnění je nutné omýt oblast konečníku studenou vodou. Tím tam dojde k silnému prokrvení cév a zároveň jejich vnitřnímu vyčištění. Podstatně lepší je i vnější hygiena. S pozdravem Ing.Ptáček

Máte plnou pravdu, hygiena konečníku, je ve vyspělých zemích velice zanedbávána a to nesmyslné otírání konečníku po stolici, za použití několikavrstvého, naparfémovaného, toaletního papíru, je opravdovým vrcholem debilního uvažování civilizovaných lidí. Ve všech východních zemích, je naprosto běžná a zažitá praktika omývání konečníku a to tak dalece, že i v autobuse si v Indii prostě při odchodu na stolici zapůjčíte konvičku s vodou a konečník perfektně vypláchnete. Je to naprostou samozřejmostí a nikdo se nad tím nepozastavuje, i když naprostá většina těch cestujících je celkem špinavá, ale na tuto oblast dbají, jako na nic jiného. Osobně doporučuji vymýt, cca 4 cm do hloubky a to pokud možno velice důkladně. Nicméně, ani toto opatření, ať je jakkoliv dobré a užitečné dlouhodobě není schopno vzniku hemeroidů zabránit, pokud je strava neživá, bez vlákniny a navíc s velkým množstvím anorganického vápníku. Také je důležitý pohyb a velice dobré opatření, je pravidelné cvičení jeleního cviku, který spočívá ve stažení zadku, zatažení konečníku, co nejvíce do těla a držet. Nic složitého to zdánlivě není, ale již po 1 - 2 minutách člověk pozná, že jde o cvik velice náročný a perfektně promyšlený. Tonizuje celou oblast pánevního dna a je dobrý na mnoho zdravotních problémů, souvisejících s touto oblastí. Patří sem hemeroidy, inkontinence, prostata, ženské orgány a spousta dalších, ne zrovna záviděníhodných chorob.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: hemeroidy
PříspěvekNapsal: pát kvě 08, 2009 1:36 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát úno 20, 2009 11:11 am
Příspěvky: 28
Bydliště: Praha
Jarda píše:
... Osobně doporučuji vymýt, cca 4 cm do hloubky a to pokud možno velice důkladně.

Proč rovnou nedoporučujete použít mrtvou vodu ? Je to silná desinfekční voda, která přímo zastavuje krvácení. Jak na hemoroidy, máte srozumitelně napsáno na http://www.multiweb.cz/mrtva-ziva-voda/Navody.htm

_________________
Voda neni lék ale má léčivé účinky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: hemeroidy
PříspěvekNapsal: pát kvě 08, 2009 3:46 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
viliro píše:
Proč rovnou nedoporučujete použít mrtvou vodu ? Je to silná desinfekční voda, která přímo zastavuje krvácení. Jak na hemoroidy, máte srozumitelně napsáno na http://www.multiweb.cz/mrtva-ziva-voda/Navody.htm

Mrtvá voda je z tohoto pohledu velice dobrá, ale je třeba si uvědomit, že ne pro každého dostupná a to je jeden z důvodů, proč se nedá běžně doporučovat. Sám jsem ji zhruba před měsícem, aplikoval u mé 30 leté neteře, která v tomto vysokém věku dostala neštovice a výsledek byl naprosto obdivuhodný. Za 24 hodin se boláky zatáhly a vyloupaly, což abych pravdu řekl, překvapilo i mě. Čekal jsem pozitivní výsledek, ale rozhodně ne v tak neuvěřitelně krátkém čase. Na hemeroidy to působí také velice rychle, ale zde je nutné si uvědomit, že na rozdíl od neštovic, se nejedná o nemoc, ale metabolický problém s venkovním projevem a zde je vždy na prvním místě se starat o kvalitu stravy a teprve poté o venkovní projevy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hemeroidy
PříspěvekNapsal: pon srp 17, 2009 7:14 am 
Offline

Registrován: pon srp 17, 2009 3:24 am
Příspěvky: 22
Bydliště: Jizni Kalifornie
Take jsem mel problemy s hemeroidy a kdyz jsem presel na syrovou stravu me problemy to uplne vyresilo. Ono je veliky rozdil mezi salaty a pizzou.

_________________
HAVE ANOTHER BEAUTIFUL DAY IN PARADISE


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hemeroidy
PříspěvekNapsal: pon srp 31, 2009 11:34 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
Thomas Forrest píše:
Take jsem mel problemy s hemeroidy a kdyz jsem presel na syrovou stravu me problemy to uplne vyresilo. Ono je veliky rozdil mezi salaty a pizzou.

Na hemeroidy nic lepšího opravdu neexistuje a vše ostatní jsou pouze nějaké kompromisy. Nyní jsem se vrátil z dovolené u moře a tam jsem své ženě i dceři dopřál výjimečně zážitek posezení nad pizzou v místní restauraci. Jako zážitek dobrý, chuťově asi v pořádku, pokud to mohu jako laik vůbec posoudit, ale i tento jeden exces mě a manželce celkem v pohodě naboural trávení. Dcera to celkem ustála, asi se již připravila na tu ránu zmrzlinou, kterou jsme mi dospělí za celý pobyt neměli a tak to byl pro tělo o to větší šok. Je to opravdu veliký rozdíl mezi saláty a pizzou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hemeroidy
PříspěvekNapsal: stř zář 02, 2009 4:21 pm 
Offline

Registrován: pát črc 31, 2009 1:20 pm
Příspěvky: 19
Thomas Forrest píše:
Take jsem mel problemy s hemeroidy a kdyz jsem presel na syrovou stravu me problemy to uplne vyresilo. Ono je veliky rozdil mezi salaty a pizzou.

Zajimave. Male problemy s hemeroidy jsem mel pred 7 lety. Nyní když cca 1,5mesice jím z větší části syrovou stravu, došlo k vyhřeznutí hemeroidu velikosti třešně. Ale přisuzuji to buď víkendovému ježdění na kole v cyklistickém obleku a následném zapaření nebo konzumaci chillipapričky. Pak možná také jinému koření, které jsem přidával do zeleninových jídel...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hemeroidy
PříspěvekNapsal: stř zář 02, 2009 8:04 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
zdravi píše:
Zajimave. Male problemy s hemeroidy jsem mel pred 7 lety. Nyní když cca 1,5mesice jím z větší části syrovou stravu, došlo k vyhřeznutí hemeroidu velikosti třešně. Ale přisuzuji to buď víkendovému ježdění na kole v cyklistickém obleku a následném zapaření nebo konzumaci chillipapričky. Pak možná také jinému koření, které jsem přidával do zeleninových jídel...

Kolo pro chlapy není dobrý vynález a já na něm neseděl minimálně 20 let. Dostává zabrat celé pánevní dno, hlavně prostata a konečník. Jak jízda na kole všechny tyto potíže vyvolává, nebo minimálně zhoršuje, tak rychlá chůze je odstraňuje. I to je jeden z důvodů, proč na kolo nesedám a to nemluvím o bordelu na našich silnicích, zabít se můžu i jinak. Jinak hemeroidy jsou vlastně křečové žíly, téměř vždy souvisejí se sedimentací anorganického vápníku a nedostatkem vitamínu P a C. Papričky a koření bych z toho rozhodně nevinil, papriky je paradoxně naopak léčí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hemeroidy
PříspěvekNapsal: čtv zář 03, 2009 9:23 am 
Offline

Registrován: pon srp 17, 2009 3:24 am
Příspěvky: 22
Bydliště: Jizni Kalifornie
Jarda píše:
Kolo pro chlapy není dobrý vynález a já na něm neseděl minimálně 20 let. Dostává zabrat celé pánevní dno, hlavně prostata a konečník. Jak jízda na kole všechny tyto potíže vyvolává, nebo minimálně zhoršuje, tak rychlá chůze je odstraňuje. I to je jeden z důvodů, proč na kolo nesedám a to nemluvím o bordelu na našich silnicích, zabít se můžu i jinak. Jinak hemeroidy jsou vlastně křečové žíly, téměř vždy souvisejí se sedimentací anorganického vápníku a nedostatkem vitamínu P a C. Papričky a koření bych z toho rozhodně nevinil, papriky je paradoxně naopak léčí.

Tady bych si dovolil oponovat p. Jardovi co se tyka chilli papricek. Jakekoliv ostre koreni a nebo chilli papricky drazdi jakykoliv druh hemeroidu. I kdyz se pro priklad na hemeroidy doporucuje jidlo bohate na vlakniny i tak ze zacatku se nesmi prejt na drastickou vlakninovou kuru, jelikoz by mohl nastat jojo efekt. Co se tyka chilli papricek podle mych zkusenosti neni zadny problem je konzumovat az pote, kdy hemeroidy byli uplne uzdraveny konzumaci syrove stravy po urcitou dobu. V mem pripade jsem zacal ostre papricky konzumovat asi po 6 mesicich na syrove strave a od te doby je vse v poradku.

_________________
HAVE ANOTHER BEAUTIFUL DAY IN PARADISE


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hemeroidy
PříspěvekNapsal: čtv zář 03, 2009 10:01 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
Thomas Forrest píše:
Tady bych si dovolil oponovat p. Jardovi co se tyka chilli papricek. Jakekoliv ostre koreni a nebo chilli papricky drazdi jakykoliv druh hemeroidu. I kdyz se pro priklad na hemeroidy doporucuje jidlo bohate na vlakniny i tak ze zacatku se nesmi prejt na drastickou vlakninovou kuru, jelikoz by mohl nastat jojo efekt. Co se tyka chilli papricek podle mych zkusenosti neni zadny problem je konzumovat az pote, kdy hemeroidy byli uplne uzdraveny konzumaci syrove stravy po urcitou dobu. V mem pripade jsem zacal ostre papricky konzumovat asi po 6 mesicich na syrove strave a od te doby je vse v poradku.

Oponenturu přijímám, blbě jsem to formuloval a poslední věta se týkala sladkých paprik, které pomáhají jak vláknitou strukturou, tak velice vysokým obsahem potřebných látek, které jsem uváděl. Ideální kombinace je například máčená pohanka s paprikovým salátem. Ty ostré je skutečně vhodnější přidávat později, ale při rozumném dávkování s tím nebývá problém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hemeroidy
PříspěvekNapsal: čtv zář 03, 2009 4:01 pm 
Offline

Registrován: pát črc 31, 2009 1:20 pm
Příspěvky: 19
Blbé je, že se tam udělala trombóza a je to velikosti trešně. Navíc od včerejška krvácí. Asi si mě v úterý nechají v nemocnici a bude se řezat :/


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 176 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz