Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 3:23 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 106 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Collagen
PříspěvekNapsal: ned lis 30, 2014 1:10 pm 
Offline

Registrován: sob črc 19, 2014 9:03 pm
Příspěvky: 61
Dobry den prajem. Mam od pana Jardu kolagen, ktory je takej kremovej farby, urcite nie biely... Davam si 2 cajove lyzicky denne, ktore rozmiesam v 1 dc vody. Vobec sa to nelepi na pohar a ani na lyzicku, hned sa rozpusti, tak hadam je ten kolagen v poriadku, pretoze tu viaceri pisali ze sa im zle rozpusta a lepi sa na lyzicku, tvoria sa hrudky atd... Voda vobec nezhustne, ostane rovnaka. Pan Jarda tu pisal, ze kvalitny kolagen sa da rozoznat tak, ze ked sa rozpusti, tekutina ostane cira a ten moj ma od toho daleko. Nielenze voda cira nieje, ale je taka kalna, ze cez nu nic nevidiet \":-)\"
Je to v poriadku? Mozno davam malo vody, skusim dat 2 dc a chvilku pockam a dam vediet \":-)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Collagen
PříspěvekNapsal: úte pro 09, 2014 11:37 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Janula píše:
Dobry den prajem. Mam od pana Jardu kolagen, ktory je takej kremovej farby, urcite nie biely... Davam si 2 cajove lyzicky denne, ktore rozmiesam v 1 dc vody. Vobec sa to nelepi na pohar a ani na lyzicku, hned sa rozpusti, tak hadam je ten kolagen v poriadku, pretoze tu viaceri pisali ze sa im zle rozpusta a lepi sa na lyzicku, tvoria sa hrudky atd... Voda vobec nezhustne, ostane rovnaka. Pan Jarda tu pisal, ze kvalitny kolagen sa da rozoznat tak, ze ked sa rozpusti, tekutina ostane cira a ten moj ma od toho daleko. Nielenze voda cira nieje, ale je taka kalna, ze cez nu nic nevidiet \":-)\"
Je to v poriadku? Mozno davam malo vody, skusim dat 2 dc a chvilku pockam a dam vediet \":-)\"

Nepíšete kdy jste ho koupila, ale kolagen se zde moc neohřeje, vždy se prodá maximálně do měsíce, přičemž životnost je minimálně dva roky. Prášek by měl mít lehounce nažloutlou barvu a mírně zavání po klihu. Kolagen se ve studené vodě nerozpouští okamžitě, ale po nějaké době cca 5-10 minut a pak by voda měla zůstat čirá, nebo s lehkým nažloutlým nádechem. Pokud si navlhčíte prsty a dáte na ně trochu toho prášku, mělo by to lepit, tím celkem spolehlivě zjistíte zda je to kolagen. V případě že by se prášek choval jinak, dejte vědět. I když je to dost nepravděpodobné, teoreticky by vám manželka mohla omylem poslat lecitin, ten by ale nelepil, spíše by se choval jako mastnota a měl by dost nažloutlou barvu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Collagen
PříspěvekNapsal: čtv led 01, 2015 9:16 pm 
Offline

Registrován: sob črc 19, 2014 9:03 pm
Příspěvky: 61
Jarda píše:
Nepíšete kdy jste ho koupila, ale kolagen se zde moc neohřeje, vždy se prodá maximálně do měsíce, přičemž životnost je minimálně dva roky. Prášek by měl mít lehounce nažloutlou barvu a mírně zavání po klihu. Kolagen se ve studené vodě nerozpouští okamžitě, ale po nějaké době cca 5-10 minut a pak by voda měla zůstat čirá, nebo s lehkým nažloutlým nádechem. Pokud si navlhčíte prsty a dáte na ně trochu toho prášku, mělo by to lepit, tím celkem spolehlivě zjistíte zda je to kolagen. V případě že by se prášek choval jinak, dejte vědět. I když je to dost nepravděpodobné, teoreticky by vám manželka mohla omylem poslat lecitin, ten by ale nelepil, spíše by se choval jako mastnota a měl by dost nažloutlou barvu.

Dakujem, je to uz v poriadku, mam spravny tovar Dakujem Vam \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Collagen
PříspěvekNapsal: pát led 23, 2015 6:27 pm 
Offline

Registrován: ned kvě 25, 2014 1:00 pm
Příspěvky: 3
Dobry den,
Omlovam se,ze nepouzivam diakritiku,ale pisu z tel.mela bych zajem o tablety kolagen+msm+vit.c.Moje nemoc,revmatoidni art.mi znicila chrupaku a menysky...je mi 29let mam velke bolesti pri chuzi,tak chodim o berlich.RA je momentalne v klidu,ale skody jiz jsou napachane.Jake doporucujete slozeni a pomepror jednotlivych slozek vhodnych pro me.dekuji,bara


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Collagen
PříspěvekNapsal: pon led 26, 2015 8:19 am 
Offline

Registrován: čtv bře 29, 2012 3:11 pm
Příspěvky: 324
Basia.m píše:
Dobry den,
Omlovam se,ze nepouzivam diakritiku,ale pisu z tel.mela bych zajem o tablety kolagen+msm+vit.c.Moje nemoc,revmatoidni art.mi znicila chrupaku a menysky...je mi 29let mam velke bolesti pri chuzi,tak chodim o berlich.RA je momentalne v klidu,ale skody jiz jsou napachane.Jake doporucujete slozeni a pomepror jednotlivych slozek vhodnych pro me.dekuji,bara

Msm je pouze jedna velká reklama podložená mnoha zmanipulovanými klinickými studuemi. Stačí brát čistý kolagen. A pro obnovu chrupavek je nutná hlavně alkalizace.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Collagen
PříspěvekNapsal: pon led 26, 2015 5:03 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
Ates píše:
Msm je pouze jedna velká reklama podložená mnoha zmanipulovanými klinickými studuemi. Stačí brát čistý kolagen. A pro obnovu chrupavek je nutná hlavně alkalizace.

Ja jsem brala MSM spolu s colagenem cervenci. V srpnu se to o hodne zlepsilo a v zari jsem uz necitila vubec zadnou bolest a krapani zmizelo. Mluvim o bolesti chrupavky, ktera me bolela tak, ze jsem nemohla vstat ani ze zidle a hlasite me v ni vzdycky kruplo (v mistech, kde se nachazi trislo), jakoby tam neco preskocilo, nebylo to klasicke lupani. Dokonce me v tom zari prestalo bolet i v krizich. Nevim, jestli me pomohlo MSM a nebo Colagen ...nebo oboji dohromady? Navic jsem v te dobe chodila 2 hod. denne na prochazky a drzela jsem prisnou candida dietu, delala jsem ruzne ocisty.
Muj manzel si narazil pri softballu rameno a kdyz bolest neodesla ani po 2 mesicich, zacal brat MSM a bolest se po case uplne vytratila. On bral ale pouze MSM, colagen nebral. Takze i samotne MSM ma cosi do sebe.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Collagen
PříspěvekNapsal: sob úno 14, 2015 12:12 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Basia.m píše:
Dobry den,
Omlovam se,ze nepouzivam diakritiku,ale pisu z tel.mela bych zajem o tablety kolagen+msm+vit.c.Moje nemoc,revmatoidni art.mi znicila chrupaku a menysky...je mi 29let mam velke bolesti pri chuzi,tak chodim o berlich.RA je momentalne v klidu,ale skody jiz jsou napachane.Jake doporucujete slozeni a pomepror jednotlivych slozek vhodnych pro me.dekuji,bara

Tablety mají kolagen 10 dílů, MSM 5 dílů, a céčko 3 díly a je vhodně je brát na několik dávek v průběhu dne. Každopádně váš problém není o tom co budete brát, ale jak moc a často budete provokovat zánětlivý proces stresem, nebo jídlem. Vyzkoušejte zcela vyřadit jakékoliv obilí a mléčné produkty mimo tvrdé sýry a uvidíte, většinou stačí dva týdny, aby člověk zjistil že mu to pomáhá. Klidně mě zavolejte a vysvětlím vám postupy testování stavu a některá specifika potravin a rizikového chování.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Collagen
PříspěvekNapsal: ned kvě 31, 2015 5:26 pm 
Offline

Registrován: ned říj 20, 2013 7:16 pm
Příspěvky: 10
Dobrý den, chci se zeptat jakou má trvanlivost kolagen a MSM? Skladuji ho v igelitovém pytlíku v krabici a mám ho tu asi tak rok, tak nevím jestli je to ještě v pořádku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Collagen
PříspěvekNapsal: sob čer 13, 2015 9:24 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
MichalH píše:
Dobrý den, chci se zeptat jakou má trvanlivost kolagen a MSM? Skladuji ho v igelitovém pytlíku v krabici a mám ho tu asi tak rok, tak nevím jestli je to ještě v pořádku.

Toho se tolik bát nemusíte, minimální trvanlivost je dva roky a při dobrém skladování skoro nekonečná.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte črc 28, 2015 7:26 pm 
Offline

Registrován: pát říj 03, 2014 6:38 am
Příspěvky: 14
Dobrý deň,
chcel by som sa opýtať, čo hovoríte na miešnie kolagen s aminokyselinami, sírou a vitamínom C spolu ako jeden koktejl?
Totiž neviem či sa tie látky spolu nejakým spôsobom bijú ale zdá sa mi to ako rýchlejšie a praktickejšie riešenie.

Jedná sa o látky:
vitamín C
kolagen
MSM
Taurin
Zralocia chrupavka
Glycin
Syrovátkový proteín(CFM 80)
Lysin
BCAA

Tak isto bolo by vhodné to namiešať rovno s kefírom?
Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned srp 16, 2015 6:08 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
matue píše:
Dobrý deň,
chcel by som sa opýtať, čo hovoríte na miešnie kolagen s aminokyselinami, sírou a vitamínom C spolu ako jeden koktejl?
Totiž neviem či sa tie látky spolu nejakým spôsobom bijú ale zdá sa mi to ako rýchlejšie a praktickejšie riešenie.

Jedná sa o látky:
vitamín C
kolagen
MSM
Taurin
Zralocia chrupavka
Glycin
Syrovátkový proteín(CFM 80)
Lysin
BCAA

Tak isto bolo by vhodné to namiešať rovno s kefírom?
Ďakujem

Pokud tu směs dokážete i sníst, nebo vypít, tak tam není problém, ale chuť bude asi silná, zvláště ta žraločí chrupavka je vyloženě gurmánský zážitek.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Collagen
PříspěvekNapsal: stř lis 25, 2015 6:26 pm 
Offline

Registrován: sob pro 06, 2014 12:26 pm
Příspěvky: 24
Je pravda, že po 25. roku života sa znižuje zásobovanie pokožky živinami, spomaľuje sa látková premena a výrazne klesá tvorba kolagénu a elastínu vo fibroblastoch? A ak áno, koľko kolagénu by som mala preventívne brať? Je dobré ho kombinovať, v mojom prípade len ako prevenciu, s MSM a vit. C? A Ak áno v akom pomere?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Collagen
PříspěvekNapsal: ned pro 06, 2015 11:06 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Seung píše:
Je pravda, že po 25. roku života sa znižuje zásobovanie pokožky živinami, spomaľuje sa látková premena a výrazne klesá tvorba kolagénu a elastínu vo fibroblastoch? A ak áno, koľko kolagénu by som mala preventívne brať? Je dobré ho kombinovať, v mojom prípade len ako prevenciu, s MSM a vit. C? A Ak áno v akom pomere?

Tak určitě, nikdo nemládne a navíc kolagenu se těžce nedostává i mladým lidem. Osobně doporučuji dle snášenlivosti dodávat denně 10 - 100 g , ale nesmí nadýmat, nebo vyvolávat střevní diskomfort. Pokud by se podávání kolagenu na dobrém trávení negativně podepisovalo, je vhodné přejít na glycin a brát ho pouze rozpuštěný ve vodě a nejlépe nalačno cca 5 - 10 g denně. Kombinace s MSM je vhodná a céčkem také nic nezkazíte. Někde jsem zde již psal, kolagen : MSM : C - 10 : 5 : 3, případně céčka klidně i méně, nebo vůbec pokud by někomu hodně vadilo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Collagen
PříspěvekNapsal: čtv led 21, 2016 1:00 pm 
Offline

Registrován: sob pro 06, 2014 12:26 pm
Příspěvky: 24
Včera mi prišiel kolagén a msm, ale mám malý problém: Ako si mám odmerať presných 10g kolagénu, 5g msm a 3g vit. C, ak nemám doma váhu? A môžem si ho dať napríklad do čerstvej ovocnej/zeleninovej šťavy alebo len do vody? A mám ho užívať pred jedlom, počas, po alebo medzi jedlami?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Collagen
PříspěvekNapsal: úte úno 16, 2016 11:38 pm 
Offline

Registrován: ned pro 01, 2013 2:54 am
Příspěvky: 62
Seung píše:
Včera mi prišiel kolagén a msm, ale mám malý problém: Ako si mám odmerať presných 10g kolagénu, 5g msm a 3g vit. C, ak nemám doma váhu? A môžem si ho dať napríklad do čerstvej ovocnej/zeleninovej šťavy alebo len do vody? A mám ho užívať pred jedlom, počas, po alebo medzi jedlami?

Hele tak dej 3 žičky toho, dve toho a jednu toho...ne to byl vtip, take jsem nedavno takhle pred Jardou "žičkoval" a dostal jsem za uši \":)\"
Fakt je nejlepší koupit si vahu, mam tuto a je zda se moc dobra, meri po desetinach gramu.
https://www.alza.cz/beurer-ks-36-d21397 ... d=18850821


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 106 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz