Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 1:44 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 124 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: ned kvě 19, 2013 12:57 pm 
Offline

Registrován: pon srp 30, 2010 2:07 pm
Příspěvky: 280
Jarda píše:
Srážlivost vyřešíte podáváním vitamínu K2,...

To těžko, na srážlivost je hlavně rostlinný vitamín K1, který je skoro všude a stačí ho docela málo, problém může být spíš v jeho špatném využití tělem, tedy špatná funkce střev/jater.
Vitamínu K2 mají lidi často málo (a taky je to špatnou funkcí střev, konkrétně špatnou skladbou bakterií, nikoliv nedostatkem ve stravě), ale ten řeší úplně jiné věci, než srážlivost.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned kvě 19, 2013 4:19 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
ravima píše:
To těžko, na srážlivost je hlavně rostlinný vitamín K1, který je skoro všude a stačí ho docela málo, problém může být spíš v jeho špatném využití tělem, tedy špatná funkce střev/jater.
Vitamínu K2 mají lidi často málo (a taky je to špatnou funkcí střev, konkrétně špatnou skladbou bakterií, nikoliv nedostatkem ve stravě), ale ten řeší úplně jiné věci, než srážlivost.

Děkuji za upozornění, ta dvojka tam už být neměla a jinak by z toho problém vzniknout neměl. Pokud jde o střevní bakterie tak uvedené produkty Natto, Miso a Tempeh je celkem dobře řeší.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned kvě 19, 2013 11:06 pm 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
Jarda píše:
To už organizačně moc nevidím, více lidí v jednom místě se dost obtížně sejde na konkrétní čas, ale v Praze proč ne.

8.6.2013 usporadal Jindra v restauraci Jelica:

http://www.jelica.cz

celostatni sraz vitarianu, kde je dohodnut, pro kazdeho kdo bude mit zajem, test krve.
Jenom je treba predem zaslat na ucet 670100-2203444823/6210 castku 500,- Kc a do zpravy pro prijemce uvezt příjmení a jmeno:

http://www.clubsante.cz

Mimo to zkusim zajistit i predvedeni prototypu lisu na olej.

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát úno 14, 2014 6:03 pm 
Offline

Registrován: sob dub 30, 2011 3:08 pm
Příspěvky: 273
Má někdo zkušenosti s touto očistou:
Při současném způsobu života (málo pohybu, přejídání, nevhodná strava) dochází k zanášení cév odpadními látkami, hlavně vápníkem a tuky. Vzniká ateroskleróza (někdy se používá i označení arterioskleróza neboli kornatění tepen). 
Proto je tak důležitý krok očistného programu, který odstraňuje z cév usazeniny. 
Vinou snížené průchodnosti tepen se omezuje nebo dokonce zastavuje výživa. Pak dochází k nedokrevnosti srdečního svalu, neboli ischemické srdeční chorobě, při úplné neprůchodnosti cév k infarktu. Podobně vzniká i mozková mrtvice, či zasažení dolních končetin.
Hlavní překážka proudění krve se tvoří srážením krevních destiček a vytvořením krevní sraženiny, které říkáme trombus.Ovšem naše tepny, stejně jako celý organizmus, mají obrovskou obnovovací schopnost, pokud jim k tomu dáme příležitost. Dokáží se i při značném poškození zbavovat cholesterolu a dalších škodlivin a vyplavovat je do okolí tepen. Takže pokud vyčistíte cévy, uděláte pro prodloužení a zkavlitnění života strašně moc.
 
Návod: 2 dcl koprového semínka, 2 lžíce mletého kořene kozlíku lékařského, 4 dcl medu dáte do dvoulitrové termosky a dolijete horkou vodou. Necháte 24 hodin louhovat. Pijete jednu lžíci půl hodiny před každým jídlem až do vyčerpání celé dávky. I zde dodržujete zásadu lehké, pokud možno vegetariánské stravy a důkladnou očistu střev.

_________________
Pokud nejsi připraven změnit svůj život,není ti pomoci.
HIPPOKRATES(460-377 PŘ.KR.)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob bře 15, 2014 10:41 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
RaDu píše:
Má někdo zkušenosti s touto očistou:
Při současném způsobu života (málo pohybu, přejídání, nevhodná strava) dochází k zanášení cév odpadními látkami, hlavně vápníkem a tuky. Vzniká ateroskleróza (někdy se používá i označení arterioskleróza neboli kornatění tepen). 
Proto je tak důležitý krok očistného programu, který odstraňuje z cév usazeniny. 
Vinou snížené průchodnosti tepen se omezuje nebo dokonce zastavuje výživa. Pak dochází k nedokrevnosti srdečního svalu, neboli ischemické srdeční chorobě, při úplné neprůchodnosti cév k infarktu. Podobně vzniká i mozková mrtvice, či zasažení dolních končetin.
Hlavní překážka proudění krve se tvoří srážením krevních destiček a vytvořením krevní sraženiny, které říkáme trombus.Ovšem naše tepny, stejně jako celý organizmus, mají obrovskou obnovovací schopnost, pokud jim k tomu dáme příležitost. Dokáží se i při značném poškození zbavovat cholesterolu a dalších škodlivin a vyplavovat je do okolí tepen. Takže pokud vyčistíte cévy, uděláte pro prodloužení a zkavlitnění života strašně moc.
 
Návod: 2 dcl koprového semínka, 2 lžíce mletého kořene kozlíku lékařského, 4 dcl medu dáte do dvoulitrové termosky a dolijete horkou vodou. Necháte 24 hodin louhovat. Pijete jednu lžíci půl hodiny před každým jídlem až do vyčerpání celé dávky. I zde dodržujete zásadu lehké, pokud možno vegetariánské stravy a důkladnou očistu střev.

Tak fungovat to může, vyzkoušeno nemám, ale ty ucpávky by patrně celkem rychle rozpustil i běžný acylpirin, ovšem je třeba k němu dávat i vitamín K.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned dub 27, 2014 9:37 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
Pane Jardo a muzete sem napsat prosim vas kolik brat toho acylpirinu a kolik vitaminu K ...a jak dlouhou dobu?
DEKUJI!

Mam hemangiom (uz jsme se o tom spolu bavili), potrebovala bych si vycistit cevy. Na krku se me cosi udelalo, vypada to jako maly hemangiomek a v nem citim neco pohybliveho, jakoby nejaky ostry kaminek, je to jakoby ulomek neceho, nevite co to je? Je to vapenna usazenina? Prave si provadim ocistu kloubu a tajne doufam, ze me to casem zmizi, ze se to taky rozpusti. Co si o tom vy myslite?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob kvě 10, 2014 10:00 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
miram píše:
Pane Jardo a muzete sem napsat prosim vas kolik brat toho acylpirinu a kolik vitaminu K ...a jak dlouhou dobu?
DEKUJI!

Mam hemangiom (uz jsme se o tom spolu bavili), potrebovala bych si vycistit cevy. Na krku se me cosi udelalo, vypada to jako maly hemangiomek a v nem citim neco pohybliveho, jakoby nejaky ostry kaminek, je to jakoby ulomek neceho, nevite co to je? Je to vapenna usazenina? Prave si provadim ocistu kloubu a tajne doufam, ze me to casem zmizi, ze se to taky rozpusti. Co si o tom vy myslite?

Acylpyrinu se dají brát i velké dávky, dokonce i kolem 5 g denně, nicméně to asi není nutné. Většinou bohatě stačí dát za den 2x čtvrtku běžné 500 mg tablety, maximálně celou tabletu denně. Každopádně větší dávka většinou nic neprovede, ale není nutné zbytečně něco předávkovávat. Vitamínu K se bere 100-200 mcg a pokud dáte více, zase se nic podstatného nepřihodí. Co se vám tam tvoří netuším, musel bych útvar vidět a po vyčištění těla stejně takovéto projevy těla poměrně rychle zmizí.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon čer 23, 2014 7:53 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
Jarda píše:
Acylpyrinu se dají brát i velké dávky, dokonce i kolem 5 g denně, nicméně to asi není nutné. Většinou bohatě stačí dát za den 2x čtvrtku běžné 500 mg tablety, maximálně celou tabletu denně. Každopádně větší dávka většinou nic neprovede, ale není nutné zbytečně něco předávkovávat. Vitamínu K se bere 100-200 mcg a pokud dáte více, zase se nic podstatného nepřihodí. Co se vám tam tvoří netuším, musel bych útvar vidět a po vyčištění těla stejně takovéto projevy těla poměrně rychle zmizí.

Diky moc za odpoved pane Jardo!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon čer 23, 2014 8:19 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
A co rikate na piti teple vody pane Jardo? (nasla jsem to na nejake diskusi o ledvinach). Vim, ze vy jste zastance vody studene, ale vy nemate zadny problem s cevama tak jako ja.
Ja ji piju take studenou z lednicky, jen po ranu piju odstatou, ale nebylo by v mem pripade prece jenom lepsi pit ji teplou? Mozna by se me to traveni zlepsilo.

otazka:
Dobrý den, přečetl jsem si zajímavý článek že po ránu jak vstanu z postele se má vypít 1,5litru vody pokojové teploty. Píše se tam že si (vypereme)naše tělo od škodlivin. Mám jednu ledvinu a tak by mě zajímalo jestli to nebude pro moji ledvinu nebezpečné. Děkuji

odpoved:
Ing. Tomáš Dřevíkovský
31. 01. 2014
Dobrý den, existuje celá řada doporučení lékařů, homeopatů a léčitelů, zabývajících se problémy s ledvinami. Společným výsledkem všech rad je, že ledviny by měly stále pracovat, být zatíženy a filtrovat zplodiny. Na množství tekutiny, která se má do organizmu dodat během 24 hodin a v jejím rozložení v průběhu dne se však názory liší. Podle mé zkušenosti je vhodné příjem tekutiny pravidelně rozložit. Samozřejmě, že obyčejná voda (s trochou citronu) je lepší než všechny slazené nápoje nebo káva, způsobující dehydrataci organizmu. Pokud jde o její teplotu, podle starých čínských receptů dávám přednost teplé vodě (ano, brr, ale rychle se zvykne), která po vypití nesevře cévní systém a nenaruší proces trávení v žaludku. Sám se snažím se nedostat pod hranici 2,5 l/den. Obecně zde hraje roli řada ovlivňujících faktorů, tj. hmotnost osoby, roční doba, výdej energie, atd. Dřevík


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned srp 03, 2014 5:54 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
miram píše:
A co rikate na piti teple vody pane Jardo? (nasla jsem to na nejake diskusi o ledvinach). Vim, ze vy jste zastance vody studene, ale vy nemate zadny problem s cevama tak jako ja.
Ja ji piju take studenou z lednicky, jen po ranu piju odstatou, ale nebylo by v mem pripade prece jenom lepsi pit ji teplou? Mozna by se me to traveni zlepsilo.

otazka:
Dobrý den, přečetl jsem si zajímavý článek že po ránu jak vstanu z postele se má vypít 1,5litru vody pokojové teploty. Píše se tam že si (vypereme)naše tělo od škodlivin. Mám jednu ledvinu a tak by mě zajímalo jestli to nebude pro moji ledvinu nebezpečné. Děkuji

odpoved:
Ing. Tomáš Dřevíkovský
31. 01. 2014
Dobrý den, existuje celá řada doporučení lékařů, homeopatů a léčitelů, zabývajících se problémy s ledvinami. Společným výsledkem všech rad je, že ledviny by měly stále pracovat, být zatíženy a filtrovat zplodiny. Na množství tekutiny, která se má do organizmu dodat během 24 hodin a v jejím rozložení v průběhu dne se však názory liší. Podle mé zkušenosti je vhodné příjem tekutiny pravidelně rozložit. Samozřejmě, že obyčejná voda (s trochou citronu) je lepší než všechny slazené nápoje nebo káva, způsobující dehydrataci organizmu. Pokud jde o její teplotu, podle starých čínských receptů dávám přednost teplé vodě (ano, brr, ale rychle se zvykne), která po vypití nesevře cévní systém a nenaruší proces trávení v žaludku. Sám se snažím se nedostat pod hranici 2,5 l/den. Obecně zde hraje roli řada ovlivňujících faktorů, tj. hmotnost osoby, roční doba, výdej energie, atd. Dřevík

Není nic snazšího, než to vyzkoušet a pokud jste dóša Váta asi vám bude horká voda vyloženě vyhovovat. Něco jiného bude také její aplikace v horkých letních měsících a v zimním období i zde patrně poznáte značný rozdíl a je třeba si opravdu vyzkoušet co vám bude vyhovovat lépe.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte zář 08, 2015 9:07 pm 
Offline

Registrován: ned úno 28, 2010 11:25 pm
Příspěvky: 218
Zajímalo by mě co na to p. Jardo říkáte??
http://ciste-cevy.cz/


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned zář 27, 2015 9:33 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Sikora píše:
Zajímalo by mě co na to p. Jardo říkáte??
http://ciste-cevy.cz/

No nevím, podle toho mála co lze o složení vyčíst jde o zdroj vápníku, tedy o složku, která přímo za tvrdnutí cév zodpovídá. Já bych se u cév soustředil na zdroje hořčíku a pochopitelně lecitin, nebo cholin a inositol. Pro pružnost cév je dobré i germánium, které bohatě obsahuje česnek a vše vás vyjde asi levněji než ten přípravek.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv kvě 26, 2016 11:44 am 
Offline

Registrován: pát říj 07, 2011 11:55 am
Příspěvky: 8
Dobrý den, pane Zajíček a ostatní, kdo budete vědět,

moc vás prosím o radu. Můj syn (13 měsíců) má špatný krevní obraz. V roce měl šestou nemoc a ve 14 měsících mu naskákaly petechie (po tělíčku drobné milimetry velké krvavé tečky pod kůží). Šli jsme k doktorovi a poslali nás do nemocnice, zjistili málo krevních destiček (15tis) a málo bílých krvinek (neutrofilů) - vysoká neutropenie.nasadili léčbu na ty destičky (imunoglobulin) v krvi mu ještě našli bacil něco jako infekční mononukleoza, ale nic mu není ani nebylo (žádná nemoc krom té šesté). Do toho dostal vysoké horečky (40), tak mu dali vnitrožilně antibiotika. po týdnu se destičky upravily na normu a bílé krvinky se mírně zvýšily. Další kontrla byla za měsíc a měl desičky opět v normě a neurofily 1400 (absolutní počet neutrofilů). Další kontrola včera a stav stejný. Destičky v nomě a neutrofily mírně nižší, takže neutropenie stále. Bere biseptol, aby nic nechytil. Prosím dá se nějak přírodně zlepšit krevní obraz? Nebo co by to mohlo být? čím to je? jsem už na nervy, nemůže na sluníčko, nemůže mezi lidi. DĚKUJU VŠEM MOC ZA RADY!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv kvě 26, 2016 3:06 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Odvažuji se podotknout, že Biseptol je docela dryák a má být (pokud vůbec) ordinován jen v krajních případech (ovšem neznám takové, kde by byl nezbytný). Spolehlivě to rozhodí, resp. poničí, imunitní systém a mikdofloru a mikrofauni kde všude. Lízat rány z jeho užívání si bude nejméně půl roku. To jen tak na okraj.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát čer 24, 2016 2:50 pm 
Offline

Registrován: pát čer 24, 2016 2:36 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den pane Jardo,
prosím o radu:
Před 5-ti dny mně praskla asi céva na noze z vnitřní strany pod kolenem. Mám modřinu 9x5cm. Měřím 168cm, váha 60kg, vek 37let, bezdětná, rekreační sport. Cca 14dni před tím jsem vynechala lepek a laktozu, jedla jsem hodně ovoce a zeleniny. Nyní se snažím jít vše, protože nevím, zda to s tím nemá spojitost.
Můžete mně poradit co na to, aby se to již neopakovalo? Všichni mě nutí k doktoru, ale já bych raději volila přírodní cestu.
Děkuji!


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 124 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz