Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 9:10 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 58 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Velkoobjemové klystýry
PříspěvekNapsal: pon srp 11, 2014 10:24 am 
Offline

Registrován: ned kvě 29, 2011 11:24 pm
Příspěvky: 12
Bydliště: Praha
Jarda píše:
Tak zkušenosti jsou základem u každé činnosti a bohužel zde předsudky a nevzdělanost lidem brání v pochopení správného provádění tak jednoduchých a účinných praktik. Je holým faktem, že vlastní zkušenosti a zdravý selský rozum nenahradí žádná školení a kurzy.

To je pravda. Na školení a kurzech se toho řekne hodně, ale musí to být i trošku všeobecné, protože na každou situaci nejde implementovat stejný postup. Ale je dobré znát příklady z praxe, případně tu praxi rozvést, protože se na tom dá stavět a přizpůsobit se, tak k tomu opravdu dopomůže už jen selský rozum.
Klystýry praktikuji prakticky už skoro 20 let a ušel jsem dlouhou trnitou cestu a stále poznávám učím se, ale baví mne to a jednou bych ze všech zkušeností chtěl udělat nějaký větší rozbor a předat informace dál a pomoci se vyvarovat chyb, kterými jsem si prošel a pomoci, jak poznat své tělo a pracovat s tím.
Jsou to detaily, které z „nepříjemné“ věci dělají přijatelnou, čí dokonce příjemnou.
Trošku si rejpnu do svých řad, dokonce do dnes nemám na klystýr a očistu střev nemám vyhraněný názor, jen jsem přesvědčen, že dobře provedený klystýr v domácích podmínkách, je lepší než proklamovaná colonhydroterapie. Jsem zastánce velkoobjemových klystýrů, ale leštit střeva desítky litrů vody mi plně nehraje do mé noty. Ale zase než udělat špatně klystýr doma a něco si provést, tak raději lidé, co tomu nerozumí, či se nechtějí zanořit více do detailu, tak pak je to pro ně je asi ideální řešení.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Velkoobjemové klystýry
PříspěvekNapsal: pon srp 11, 2014 10:45 am 
Offline

Registrován: ned kvě 29, 2011 11:24 pm
Příspěvky: 12
Bydliště: Praha
NOWOCAYN_2 píše:
Wau.... \":D\" ..... a....to máš takú nádobu závesnú (irigátor z ohybného plastu) s objemom 4 litre ? ....lebo pochybujem, že si klystír napustíš do seba na dva krát.... S dvoma litrami tekutiny v hrubom čreve sa postaviť a naliať ďalšia dva litre (irigátory takéto mávajú obsah 2 litre), a znova zaujať polohu na kolenách a lakťoch, a strčiť si do otvoru kde sú už 2 litre tekutiny znova hadičku a znova naplniť dva litre.... Ako to dokážeš ? Mne by sa to nepodarilo, mne sa ani 2 litre nepodaria.... Uff......
Otázne ale je, či je lepšie robiť si 3-4 litrové klystíry, alebo robiť litrové klystíry (napr. aj 3 za sebou) napr. raz za dva týždne (pre toho, kto si ich už urobil veľa - ako udržovačka), a raz mesačne nasadiť Shankapraksalanu, t.j. napr. 6 litrov slanej vody....
Ja si neviem pomôcť, ale podľa mňa veľkoobjemové klystíry budú zhoršovať črevnú peristaltiku....

PS : škoda toho zvuku na WC, ktorý musia pri vylučovaní tekutiny z hrubého čreva počuť susedia.... Hlavne, keď si urobím 3 klystíry po sebe.... \":D\"

Tak pokud jde o to dolévání, tak existují objemnější irigátory. Například se dá zakoupit 3l irigátor. Nebo si hned na začátku připravit dva irigátory a pak se jen přehodí hadička. Nemusí se stávat a dělat si to složitější. Případně existují různé Y nebo T spojky, kdy svedeme dva vaky do jedné hadičky. Fantazii se meze nekladou \":)\"
No ohledně těch klystýrů, zda udělat jeden velký nebo několik malých, tak z mé zkušenosti je to tak, že je to za prvé dost individuální k dané situaci. Nebo jak se člověk v danou chvíli cítí. Ale rozhodně bych nejprve udělal menší klystýr na odplavení objemné stolice a pak bych šel buď cestou menších a více nebo objemnějšího. Ale nejde dát jednoznačná rada. Střevo a tělo musíš přivykat a nalít si do střev hned 3l nebo více, aniž byste znal reakci, není dobrá cesta.
Já bych šel cestou, že bych případně zkoušel zvyšovat objem tekutiny a poznat, co mi vyhovuje, a jak se po tom cítím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Velkoobjemové klystýry
PříspěvekNapsal: ned srp 17, 2014 12:02 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
dapos píše:
To je pravda. Na školení a kurzech se toho řekne hodně, ale musí to být i trošku všeobecné, protože na každou situaci nejde implementovat stejný postup. Ale je dobré znát příklady z praxe, případně tu praxi rozvést, protože se na tom dá stavět a přizpůsobit se, tak k tomu opravdu dopomůže už jen selský rozum.
Klystýry praktikuji prakticky už skoro 20 let a ušel jsem dlouhou trnitou cestu a stále poznávám učím se, ale baví mne to a jednou bych ze všech zkušeností chtěl udělat nějaký větší rozbor a předat informace dál a pomoci se vyvarovat chyb, kterými jsem si prošel a pomoci, jak poznat své tělo a pracovat s tím.
Jsou to detaily, které z „nepříjemné“ věci dělají přijatelnou, čí dokonce příjemnou.
Trošku si rejpnu do svých řad, dokonce do dnes nemám na klystýr a očistu střev nemám vyhraněný názor, jen jsem přesvědčen, že dobře provedený klystýr v domácích podmínkách, je lepší než proklamovaná colonhydroterapie. Jsem zastánce velkoobjemových klystýrů, ale leštit střeva desítky litrů vody mi plně nehraje do mé noty. Ale zase než udělat špatně klystýr doma a něco si provést, tak raději lidé, co tomu nerozumí, či se nechtějí zanořit více do detailu, tak pak je to pro ně je asi ideální řešení.

To máte pravdu, vše je o zkušenostech, chápavosti a zdravém selském rozumu, ne nadarmo se používá úsloví, "Kůň je nebezpečný zezadu, kozel zepředu a blbec ze všech stran", dokonce i sám sobě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Velkoobjemové klystýry
PříspěvekNapsal: pát říj 10, 2014 9:56 am 
Offline

Registrován: ned pro 01, 2013 2:54 am
Příspěvky: 62
Dobry den, zacal jsem s klystyry a da se rici, ze bez problemu prijmu najednou 3 litry vody. Nemam problem ani s plne otevrenym privodem, takze tekutina tece rychle. Vidite to jako nebezpecne? Je lepsi poustet to do sebe pomalu? Chci si davat klystyr kazdy den (7 dni) jake vlastne hrozi nebezpeci? Diky, začínám...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Velkoobjemové klystýry
PříspěvekNapsal: sob lis 01, 2014 11:45 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
freml píše:
Dobry den, zacal jsem s klystyry a da se rici, ze bez problemu prijmu najednou 3 litry vody. Nemam problem ani s plne otevrenym privodem, takze tekutina tece rychle. Vidite to jako nebezpecne? Je lepsi poustet to do sebe pomalu? Chci si davat klystyr kazdy den (7 dni) jake vlastne hrozi nebezpeci? Diky, začínám...

Pokud nejdete proti tělu, což by se ozvalo velkým tlakem, nebo i bolestí, tak není problém. Pokud budete po 7 dnech dělat přestávku, tak nehrozí nic.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Velkoobjemové klystýry
PříspěvekNapsal: sob srp 01, 2015 6:24 pm 
Offline

Registrován: pát črc 24, 2015 6:14 pm
Příspěvky: 30
Já si dávám klystýr vždy v objemu 2,5 až 3 litry. Menší objem nikdy nevyčistí střevo tak dobře.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Velkoobjemové klystýry
PříspěvekNapsal: ned srp 02, 2015 12:45 am 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
No jo, ale co mam delat, kdyz po naplneni 1,5 litrem, to ze me zacina pomalu odtekat a ja to musim ukoncit? To je muj rekord, pred rokem se ve me neohralo ani 400ml a odtekalo to ihned uplne vsechno ven, takze nezbyvalo, nez se nalevat primo ve vane, povytahovat a zasunovat koncovku, menit ruzne uhel, to byl veliky kumst ...a vlastne stale jeste je. Nekdy se stane, ze to netece, takze tomu musim pomoct.\":D\"
Po 1,5 litru me to ale zacne pretikat, tak chvili pockam a chci pokracovat, no nejde to uz vic. Musi tam byt nekde nejaka prekazka. Nevim jak to mam prorazit, je tam zrejme nejaka stoleta usazenina, ktera se nemini mrcha jedna odlepit. Doufala jsem, ze po 30 dennim puste to pujde lip, protoze ze me tehdy odchazely cerne zatvrdliny, vetsi i mensi, ktere vypadaly jako vylestene, tvrde kaminky, mely zaoblene, takove hodne uhlazene hrany ale kde ty veci. 1,5 litr je vazne moje momentalni hranice a dal do nejde. Zkousela jsem i nizsi zaveseni, pak zase vyssi, rychlejsi prutok a pomalejsi, nevim jakto, ale me vyhovuje vyssi zaveseni, pritom se tady pise, ze by to nemelo byt vysoko.
Ale zajimave je, ze i ty male davky (opakovane treba i 6x po sobe - 400ml) ze me vloni vyplachly pekne kousky candidy, nektere merily na delku 15cm a tedka co do sebe dostanu konecne ten litr a pul, tak ze me nic nejde, no ne ze bych o to stala, to je jedine dobre, snad tam uz nic takoveho neni.
Trenink dela mistra, takze se budu snazit dal, treba vam za dalsi rok napisu, ze jsu uz konecne na 2 litrech ...smich!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Velkoobjemové klystýry
PříspěvekNapsal: ned srp 02, 2015 9:41 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
Tak dneska jsem udelala zase trochu pokrok, podarilo se me do sebe dostat konecne cele 2 litry.
Jenze ta moje nadobka (enema bag) pojme jen 1,5 litru a ten zbytek jsem pak musela dolevat. Bylo by to rozhodne pohodlnejsi mit neco vetsiho. Uz jsem to prozkoumala a zjistila jsem, ze se da objednat i 4 quartovy (3,8 litru), tak to je super.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Velkoobjemové klystýry
PříspěvekNapsal: sob srp 08, 2015 10:02 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
miram píše:
No jo, ale co mam delat, kdyz po naplneni 1,5 litrem, to ze me zacina pomalu odtekat a ja to musim ukoncit? To je muj rekord, pred rokem se ve me neohralo ani 400ml a odtekalo to ihned uplne vsechno ven, takze nezbyvalo, nez se nalevat primo ve vane, povytahovat a zasunovat koncovku, menit ruzne uhel, to byl veliky kumst ...a vlastne stale jeste je. Nekdy se stane, ze to netece, takze tomu musim pomoct.\":D\"
Po 1,5 litru me to ale zacne pretikat, tak chvili pockam a chci pokracovat, no nejde to uz vic. Musi tam byt nekde nejaka prekazka. Nevim jak to mam prorazit, je tam zrejme nejaka stoleta usazenina, ktera se nemini mrcha jedna odlepit. Doufala jsem, ze po 30 dennim puste to pujde lip, protoze ze me tehdy odchazely cerne zatvrdliny, vetsi i mensi, ktere vypadaly jako vylestene, tvrde kaminky, mely zaoblene, takove hodne uhlazene hrany ale kde ty veci. 1,5 litr je vazne moje momentalni hranice a dal do nejde. Zkousela jsem i nizsi zaveseni, pak zase vyssi, rychlejsi prutok a pomalejsi, nevim jakto, ale me vyhovuje vyssi zaveseni, pritom se tady pise, ze by to nemelo byt vysoko.
Ale zajimave je, ze i ty male davky (opakovane treba i 6x po sobe - 400ml) ze me vloni vyplachly pekne kousky candidy, nektere merily na delku 15cm a tedka co do sebe dostanu konecne ten litr a pul, tak ze me nic nejde, no ne ze bych o to stala, to je jedine dobre, snad tam uz nic takoveho neni.
Trenink dela mistra, takze se budu snazit dal, treba vam za dalsi rok napisu, ze jsu uz konecne na 2 litrech ...smich!

Nemyslím si, že by to co popisujete, nebyl běžný problém. Střevo podrážděné zánětem není schopno tak dobře měnit svůj průměr a pojmout tolik nálevu, to si sedne vždy až s částečným potlačením zánětu, pak problém mizí a napustíte nepředstavitelný objem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Velkoobjemové klystýry
PříspěvekNapsal: pon srp 24, 2015 8:37 pm 
Offline

Registrován: ned srp 18, 2013 10:55 pm
Příspěvky: 14
Dobry den, co na to říkáte? Trochu nebezpečné, ale hygienicky dobré.

http://www.merci.cz/zbozi/z163241562395 ... -ml-simax/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Velkoobjemové klystýry
PříspěvekNapsal: ned zář 06, 2015 1:26 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
boker píše:
Dobry den, co na to říkáte? Trochu nebezpečné, ale hygienicky dobré.

http://www.merci.cz/zbozi/z163241562395 ... -ml-simax/

Proč nebezpečné, myslíte jako že se to může rozbít.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Velkoobjemové klystýry
PříspěvekNapsal: ned zář 06, 2015 1:44 pm 
Offline

Registrován: pon srp 01, 2011 9:10 pm
Příspěvky: 143
[quote="boker":134yfpqz]Dobry den, co na to říkáte? Trochu nebezpečné, ale hygienicky dobré.
http://www.merci.cz/zbozi/z163241562395 ... -ml-simax/[/quote:134yfpqz]
Jednoduchým a bezpečným řešením může být kempingová sprcha u které se doladí hadičky s ventilkem ))


Naposledy upravil Návštěvník dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
134yfpqz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Velkoobjemové klystýry
PříspěvekNapsal: ned zář 06, 2015 1:55 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
[quote="fox":3mhkixme]Jednoduchým a bezpečným řešením může být kempingová sprcha u které se doladí hadičky s ventilkem ))


Naposledy upravil Návštěvník dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
3mhkixme


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Velkoobjemové klystýry
PříspěvekNapsal: ned zář 06, 2015 4:53 pm 
Offline

Registrován: ned srp 18, 2013 10:55 pm
Příspěvky: 14
Jarda píše:
Proč nebezpečné, myslíte jako že se to může rozbít.

Ano myslel jsem na rozbití.
Jinak používám https://www.klinikshop.cz/klinikshop/es ... fuk-cevkou
a po čase jsem mezi oky vystřihl otvor, aby mi vak neplesnivěl a mohl jsem ho ručně řádně vysušit. Jinak mi přijdou podobné irigátory nevhodné...Navíc se rvou oka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Velkoobjemové klystýry
PříspěvekNapsal: ned zář 06, 2015 8:57 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
boker píše:
Ano myslel jsem na rozbití.
Jinak používám https://www.klinikshop.cz/klinikshop/es ... fuk-cevkou
a po čase jsem mezi oky vystřihl otvor, aby mi vak neplesnivěl a mohl jsem ho ručně řádně vysušit. Jinak mi přijdou podobné irigátory nevhodné...Navíc se rvou oka.

Tak sklo určitě ideální není, lepší je nerez, někdo sem odkaz dával, tak to projděte, ten je napořád, tedy se i z pohledu relativně vysoké ceny určitě vyplatí.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 58 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz