Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 2:45 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 21 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv čer 25, 2015 10:21 am 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
Ahojte.
Používa niekto z vás inverzný stôl & autotrakčné lehátko ? Ak áno, aké s ním máte skúsenosti ? Do pár dní mi má dôjsť poštou (na jeho skladanie sa vôbec neteším... \":D\" ), pracujem teraz v predajni s elektronikou, 11,5 hodinové smeny, z toho asi 10-10,5 hodín stojím a chodím, čupím, takže som sa rozhodol, že sa pustím do prevencie, aby som časom pri takej práci nemal problémy s dolnými končatinami, krížovou chrbticou a podobne.
Ďakujem za odpoveď/e.

edit : Už to mám poskladané doma, je to "hovädo", jednu skrinku z izby som musel kvôli tomu odstrániť, lebo aj zložené (zložené tak, aby sa to potom rýchlo rozložilo - lebo je to ideálne na denné použitie) to zaberá kopu miesta... Čo už, ide o PRIORITY, niekto keď má málo priestoru v izbe (v prípade, že inverzný stôl môže mať zložený len v konkrétnej izbe), tak radšej skriňu ktorú má zaplnenú na tretinu (len nech tam je...), niekto radšej inverzný stôl.
Tak, teším sa na používanie, o hodinku vyskúšam.... a za nejakú dobu napíšem, ako to na mňa účinkuje...

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob črc 11, 2015 9:34 am 
Offline

Registrován: úte zář 22, 2009 10:10 am
Příspěvky: 160
SemTamTuPrídem píše:
Používa niekto z vás inverzný stôl & autotrakčné lehátko ? Ak áno, aké s ním máte skúsenosti ?

Pořídil jsem AL200 a nemá chybu. Po vycentrování těžiště to chodí samo. Ve visu lze jen relaxovat, nebo dělat různé rotace a shyby, popř. viset za jednu nohu a druhou rotovat v kyčli (mám 71kg, ale kdo není docent, raději to s tou jednou nohou nezkoušejte). Díky velmi jemné motorice naklápění kolem těžiště je výhodou přejít z visu pomalu do horizontály, chvíli zůstat a pak teprve jít do výchozí polohy (pomalejší smršťování svalů a šlach, usazování plotének a taky přelévání krve).
GraviBoots jsou taky super, ale spíš pro aktivní cvičení. Tohle zvládne kdokoli a volba různých poloh umožní např. vleže (po návratu z visu) i hlubokou relaxaci s fixací skeletu v protaženém stavu.
Věším se ráno a večer pravidelně už měsíc a protože nemám podvědomou tendenci vynechávat, tělo si o to zřejmě říká samo.
Dlouhodobý přínos zatím nemůžu hodnotit, ale tato investice mi přijde velmi smysluplná.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob črc 11, 2015 12:30 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
catcher : A ako riešiš uchytenie chodidiel ? Ja mám inverzný stôl "Bionwell Praktik L Blue", ale chodím naň so zimnými topánkami, aby ma čo najmenej tlačilo uchytenie chodidiel (penový valec na nárt, umelohmotné "u-čka" na päty)...ALE AJ TAK TO TLAČÍ.... A prakticky pri visení hlavou priamo kolmo na zem (ktoré mám najradšej) vydržím ZHRUBA 4 minúty, lebo celý čas musím mať napnutý holenný sval pri tom (čiže "dvíhanie špičiek smerom ku kolenám"), aby ma čo najmenej tlačili chodidlá v oblasti päty... Komfort uchytenia chodidiel teda TAKMER NULOVÝ, a to si pod tie zimné topánky ešte dám hrubé ponožky... Je to pre mňa sklamanie, vešiam sa takto na inverznom stole 2x denne (spolu zhruba 25-30 minút rôzneho "polohovania", pričom v krajnej polohe najmenej času kvôli tomu znásobenému otláčaniu chodidiel v krajnej polohe), ale vždy do toho idem s pocitom "...ufff...znova budem cítiť určitú bolesť oblasti nad pätou, nártu a holenného svalu"...
Vedel by si mi niečo poradiť, catcher ? Ako to riešiš ty, máš vari komfortnejšie uchytenie chodidiel ? Keď máš "pätnú" časť uchytenia napr. z gumy, tak asi áno....Ja mám umelohmotnú. Prednú penovú, valcovitého tvaru. Ale čo z toho, keď zadná je z umelej hmoty a pri uvolnenom holennom svale (antagonista lýtkového svalu) mi ide odrieť "nadpätie", pokiaľ nechcem byť dole hlavou len do uhla 45 stupňov, ale podstatne viac...... \":roll:\"

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob črc 11, 2015 7:37 pm 
Offline

Registrován: úte zář 22, 2009 10:10 am
Příspěvky: 160
SemTamTuPrídem píše:
Vedel by si mi niečo poradiť, catcher ? Ako to riešiš ty, máš vari komfortnejšie uchytenie chodidiel ? Keď máš "pätnú" časť uchytenia napr. z gumy, tak asi áno....Ja mám umelohmotnú. Prednú penovú, valcovitého tvaru. Ale čo z toho, keď zadná je z umelej hmoty a pri uvolnenom holennom svale (antagonista lýtkového svalu) mi ide odrieť "nadpätie", pokiaľ nechcem byť dole hlavou len do uhla 45 stupňov, ale podstatne viac...... \":roll:\"

Já mám uchycení poměrně jednoduché, a přitom problémy s nějakým nepřiměřeným tlakem na chodidlech nepociťuju. Tady cca od 1:05 minuty je vidět způsob fixace nohou :
http://www.youtube.com/watch?v=DQE5qh0lmqg
Patu necítím vůbec - je tam poměrně silný měkčený "podpatek" ( a navíc, když visím, pata snad ani nemá s podložkou kontakt...). Nárt, na který tlačí samosvorná část zámku s docela masivní měkčenou výstelkou jde cítít jen naboso (achilovku necítím vůbec). Ale dá se to ty 2-3 minuty plného visu vydržet. Pokud chci viset déle, vezmu si tlusté pletené ponožky sibiřky a úplně to stačí. Na tvém místě bych podložil patu něčím měkčím (stačil by EPS, ten černý, tloušťka tak 2cm). A na ochranu nártu by ti měly stačit taky ponožky, boty se mi zdají zbytečné. Furt se obouvat a vyzouvat... já mám ponožky položené na rámu a když chci viset dýl, tak je natáhnu, jinak do toho jdu naboso.
Někdo mi už říkal, že to není hygienické, ale takové řeči my co chodíme bosky celý den musíme občas přetrpět. S hygienou v tomto smyslu jsou na štíru naopak ti co se obouvají a nosí (zvlášť teď v létě) ponožky ! Já jsem měl letos boty na noze naposled někdy v půlce dubna, ale to už patří do jiného vlákna \":-)\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob črc 11, 2015 8:11 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
catcher : Dobré videjko \":-)\" ... Díky za tip ako sa zbaviť toho tlačenia na päte a nad pätou, a keď to bude fungovať, tak nebudem musieť pri visení kolmo dole napínať holenný sval dvíhaním špičiek ku kolenu, a nebudem tak časovo limitovaný bolesťou.... Bodaj by to vyšlo, veľmi by som chcel bežne 10 minút vkuse visieť, alebo kľune aj 15...pekne zvislo dole, lebo vtedy to má najväčší účinok, a moje telo je už na to pripravené.
Mimochodom, čo je to EPS ? ....

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob črc 11, 2015 8:53 pm 
Offline

Registrován: úte zář 22, 2009 10:10 am
Příspěvky: 160
SemTamTuPrídem píše:
Mimochodom, čo je to EPS ? ....

Extrudovaný polystyrén, ten v provedení GreyWall (černá barva) má podstatně vyšší odolnost než běžný bílý, a zároveň není zase nijak tvrdý, takže při opakované zátěži do něj vyšlápneš patou důlek, aniž by se rozpadl. Nárazy a chvění tlumí dobře, k danému účelu by měl posloužit dostatečně. Seženeš ho na každé stavbě kde zateplujou fasádu, kousky odřezků se budou válet všude kolem.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv črc 23, 2015 8:46 am 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
Catcher : čau, čo zatiaľ pozoruješ v zmenách na tvojom tele a podobne, odkedy používaš inverzný stôl ? Ja ho používam už skoro mesiac, denne, systémom : 7 minút visím úplne dole hlavou ako netopier (posledné 2 minúty si dopomôžem rukami, lebo začnú bolieť kotníky...), potom 4 minúty pauza (stojím na nohách), a znova sa zavesím dole hlavou (ako netopier) 4 minúty. Toto robím ráno aj večer, takže okolo 22 minút denne som dole hlavou. Samozrejme, je to iné, ako by som bol tých 22 minút dole hlavou "v jednom kuse", ale nedovolí mi to tlak na kotníky. Mimochodom, tie "U"-čka čo mi držia päty, mám z gumovej peny, nie z umelej hmoty (stačilo ich stlačiť, pochopil som... \":D\" ), a aj tak to tlačí....
A čo som spozoroval ja za zmeny ? Cítim sa lepšie. Zatiaľ toho viac nepozorujem. Akurát jasnejšie oči než som mal, trochu sviežejší vzhľad (teraz v horúčavách ani nie \":)\" ).
Rozhodne v tom pokračujem, mienim to robiť celý život, aspoň 10 minút denne, zatiaľ mi ale vyhovuje tých 22 minút denne visieť dole hlavou.

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned črc 26, 2015 10:02 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
catcher píše:
Já mám uchycení poměrně jednoduché, a přitom problémy s nějakým nepřiměřeným tlakem na chodidlech nepociťuju. Tady cca od 1:05 minuty je vidět způsob fixace nohou :
http://www.youtube.com/watch?v=DQE5qh0lmqg
Patu necítím vůbec - je tam poměrně silný měkčený "podpatek" ( a navíc, když visím, pata snad ani nemá s podložkou kontakt...). Nárt, na který tlačí samosvorná část zámku s docela masivní měkčenou výstelkou jde cítít jen naboso (achilovku necítím vůbec). Ale dá se to ty 2-3 minuty plného visu vydržet. Pokud chci viset déle, vezmu si tlusté pletené ponožky sibiřky a úplně to stačí. Na tvém místě bych podložil patu něčím měkčím (stačil by EPS, ten černý, tloušťka tak 2cm). A na ochranu nártu by ti měly stačit taky ponožky, boty se mi zdají zbytečné. Furt se obouvat a vyzouvat... já mám ponožky položené na rámu a když chci viset dýl, tak je natáhnu, jinak do toho jdu naboso.
Někdo mi už říkal, že to není hygienické, ale takové řeči my co chodíme bosky celý den musíme občas přetrpět. S hygienou v tomto smyslu jsou na štíru naopak ti co se obouvají a nosí (zvlášť teď v létě) ponožky ! Já jsem měl letos boty na noze naposled někdy v půlce dubna, ale to už patří do jiného vlákna \":-)\"

To vypadá opravdu dobře a když ho člověk vidí jak s tím snadno pracuje, tak není co řešit, záda nemá v pořádku skoro nikdo.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon črc 27, 2015 8:41 pm 
Offline

Registrován: úte zář 22, 2009 10:10 am
Příspěvky: 160
SemTamTuPrídem píše:
Catcher : čau, čo zatiaľ pozoruješ v zmenách na tvojom tele a podobne, odkedy používaš inverzný stôl ?

Je to teprve cca 6 týdnů, tak nějaké výrazné změny asi očekávat je brzo, navíc já mám páteř OK (fyziologicky, a snad i jinak \":D\" ), beru to jako takový preventivní strečink a rozhýbání lymfy.
Nicméně mám už nějakou dobu problém s jednou kyčlí po úraze, a tam to je po "produkci" patrné vždycky hned, že se uvolní. Akorát když visím delší dobu, tak si obě kyčle nahazuju zpátky ručníkem (Dornova metoda).
Jinak obecné pocity jsou vesměs dobré, nejlepší se mi to zdá ráno, kdy se i krev trochu víc rozproudí a po deseti minutách rotací když slezu, je to jako po kompletní sestavě SMS, taková celková lehkost a uvolnění...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř dub 12, 2017 10:58 am 
Offline

Registrován: stř dub 12, 2017 10:37 am
Příspěvky: 1
Dobrý deň. Tiež som si kúpila trakčné lehátko AL 100 https://www.aquabath.cz/ a hoci je úchyt nohy zabezpečený mäkkými penami, tiež ma bolí nart a päta. Skúšala som to i s topánkami, ale bolesť sa nezmierňuje. Viac visieť ako 20 min. kvôli bolesti nemôžem, pritom by som tam rada pobudla i dlhšie. Inverzné topánky sa na lehátko - bohužiaľ - nedajú upnúť. Ak by niekto našiel riešenie na eliminovanie bolesti, alebo dokázal upraviť inverzné topánky k používaniu autotrakčného lehátka, napíšte mi prosím! Som presvedčená, že lehátko veľmi pomáha mojej krčnej chrbtici. Ďakujem.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř dub 12, 2017 12:14 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
11AnaitaT: ja pouzivam ako topanky stare vibramy, vysoke (cize co fixuju kotnik). Visim kolmo dolu hlavou, 10 minut 6-7x tyzdenne (väcsinou pred spanim). Pouzivam ho pravidelne od zaciatku augusta 2015. Prve dlhe tyzdne som citil kotniky, ale potom si tak zvykli, ze diskomfort ktory pri viseni (co sa kotnikov tyka) citim, je na stupnici 1-2 z 10. Davam si pod vibramy hrube ponozky. Ide o to, aby si pouzila co najobnemnejsiu obuv, ktoru mas zaroven pevne na nohe (cize primerana velkost). Netvrdim ale, ze si snurky musis zatiahnut uplne nadoraz, aby ta to tlacilo... To zas nie.

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Naposledy upravil SemTamTuPrídem dne pát dub 14, 2017 4:06 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát dub 14, 2017 1:51 pm 
Offline

Registrován: úte úno 19, 2013 2:43 am
Příspěvky: 1954
Na inverzní stůl je potřeba dodatečná investice - přeskáče, lyžáky?

_________________
http://www.aeronet.news
https://protiproud.info/
https://www.parlamentnilisty.cz/
https://vk.com/irenaaneri
https://www.naturalnews.com/





Citát: "Nemoc je okem viditelná a elektroakupunkturou měřitelná, i když nemocniční laboratoř mlčí."


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát dub 14, 2017 4:07 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
Alopat píše:
Na inverzní stůl je potřeba dodatečná investice - přeskáče, lyžáky?

Mne stačia staré "traktorky" \":-)\" Zaobídeš sa aj bez toho, ale vtedy zabudni na visenie dolu hlavou. S bežnou obuvou si viem predstaviť len sklon možno do 45 stupňov... Proste to tlačí.

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob dub 15, 2017 7:15 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon led 06, 2014 5:20 pm
Příspěvky: 186
určitě dobrá věcička, taky už se na ni chystám pár let, jelikož s páteří mám velice dobré osobní zkušenosti.
Od páteře taky začínají zdravotní potíže a stavy, které lidi dovedou k lékařům Tabletkářům a pak už jedete šupem z kopce \":!:\" \":roll:\" Taky zkušenost životní, kdy jeden známý se ,,léčil,, dlouhá léta se srdcem a bral pilulky a byl problém v páteři \":!:\" \":roll:\"

_________________
Hodně zdraví, štěstí a úspěchů s hledáním správné cesty ke zdraví ;-)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob dub 15, 2017 7:41 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
Nickname píše:
určitě dobrá věcička, taky už se na ni chystám pár let, jelikož s páteří mám velice dobré osobní zkušenosti.
Od páteře taky začínají zdravotní potíže a stavy, které lidi dovedou k lékařům Tabletkářům a pak už jedete šupem z kopce \":!:\" \":roll:\" Taky zkušenost životní, kdy jeden známý se ,,léčil,, dlouhá léta se srdcem a bral pilulky a byl problém v páteři \":!:\" \":roll:\"

Na co teda cakas ? Ak byvas v 2 a menej izbovim byte, ciastocne chapem ze to zaberie dost miesta... Oprety v rohu steny mi zabera 66x97cm plochy. Ale za nic by som ho nemenil...

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 21 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz