Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 3:45 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 298 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: stř kvě 15, 2013 7:19 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Úzká souvislost mezi (vhodně prováděnou) chůzí a během pomalým tempem

http//www.nutrend.cz/endurodrive/porad ... zacit.aspx
....Noha střídá nohu
Zase si z nás střílí, napadne vás možná. Ale tak tomu vůbec není. Zkuste běžet a odrážet se oběma nohama současně – nepoběžíte, ale budete skákat. Začal jsem takhle naprosto záměrně, protože většina lidí, když je vidím, jak se snaží běžet, skáčou. Sice je to poskakování z jedné nohy na druhou, takový několika tisící skok, když si vezmu na pomoc jinou atletickou disciplínu (trojskok), ale s během to nemá moc společného.

Běžecký krok začíná ohnutím nohy v kyčli
Ten nesoulad mezi tím, jak má běh vypadat a jak ho lidé provádějí, spočívá v zásadním nepochopení toho, kde vlastně náš krok začíná. A to zcela bez ohledu na to, zda jdeme či běžíme. Většina lidí si myslí, že krok začíná od nohy, od chodidla. Ale zkuste udělat krok, aniž při tom zvednete nohu. A když ji zvednete (zkuste si to před zrcadlem), tak hned pochopíte! Jasně - náš krok začíná tím, že nohu zvedneme nahoru a ohneme ji v kyčli a v koleni.

Začínáme se učit chodit – běhat
Zkuste si to sami. Stoupněte si před zrcadlo bokem, zvedněte jednu nohu, lehce přeneste své těžiště trošku před tělo (lehce se nakloňte dopředu) a vykročte. To samé udělejte s druhou nohou. Pak už stačí jen připojit letovou fázi (prostě být současně v jednu chvíli oběma nohama lehce nad zemí) a běžíme. Ve chvíli, když dokročíte jednou nohou na zem, zase jen přesuňte své těžiště mírně před tělo, zvedněte zadní nohu a v mírném letu ji posuňte před tu, co byla dosud vpředu. Nemusíte do toho vkládat žádnou sílu, nemusíte při tom skákat, stačí se jen lehce vznášet. Jeden můj klient nazval tento způsob běhu „Hurvajs“, připadalo mu totiž, že mě někdo vodí na šňůrkách, jako to dělá loutkař se svými loutkami. Když je loutkař šikovný, taky se vám zdá, že se loutka normálně pohybuje, až vám tento styl běhu přejde do krve, začnete běh milovat, protože vás při něm nebude nic bolet a nebudete se při něm dusit.

\"arrow\" jinak je zde vlákno pro sport

Naposledy upravil muflon dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
1


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř kvě 15, 2013 7:21 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Jak běhat ([u:2qmd8vy5]a chodit...[/u:2qmd8vy5]) co nejefektivněji s šetřením sil, svalů a šlach, s možností běhat až do vysokého věku nebo do hrobu...BEZ (přílišného) NÁSILÍ SÁM NA SOBĚ A HLAVNĚ BEZ ZRANĚNÍ:

- doporučuju k tomu knihu, o které již delší dobu vím a nyní nově vyšla i česky,...kupte dokud je, tušim že bude brzo pryč a je otázka kdy pak zas dají reedici...:
(lecos je odvozeno z taiči a podobné józe a Pilates, a práci s gravitací (podobně jako fyzioterapeutická metoda Rolfing), lze si i víc odpočinout mentálně - cvičí se lepší koncentrace na došlap na střed chodidla a celkově je běh UVOLNĚNĚJŠÍ A RADOSTNĚJŠÍ, blízký dokonce meditaci v pohybu, lépe se člověk NAUČÍ NASLOUCHAT SVÉMU TĚLU A NEPŘEPÍNAT ZBYTEČNĚ SVÉ SÍLY, roste i kondice, TRIATLONOSTI I REKREAČNÍ HOBÍCI časem běhají rychleji, uvolněněji a bez tolika zranění jako běhali dřív...)

D.Dryer: Chi running (revoluční přístup k běhání bez námahy a zranění)
http://knihy.heureka.cz/chirunning/

Někde v rozhovoru s Michalem Dobiášem byla zmínka, že:

[quote:2qmd8vy5]"V málokteré literatuře se uvádí, jak důležité je pro běh pánevní svalstvo. Silná lýtka jsou fajn, namakaná stehna cool, ale pokud nemáš dostatečně silné svaly v pánevní oblasti, je to jako stavět dům na hliněných základech… dřív nebo později se rozsype..."
[/quote:2qmd8vy5]
ÚZCE TO SOUVISÍ S CHŮZÍ \":!:\" (sr.M.Škorpil jak se naučit běhat pomocí chůze: http://www.nutrend.cz/endurodrive/porad ... zacit.aspx)
\":!:\" Podle autora chi running D.Dryera, se správné rotaci pánve naučí člověk nejlépe právě při vhodné chůzi (chi walking)...logicky - nemůžete dobře běhat pokud se nenaučíte nejprve dobře chodit... \":-)\" , jakákoli dysbalance v těle a tu má téměř každý nějakou, ať už od chodidel, přes kyčle až po páteř a hlavu...) nebo nesprávná postura - držení těla, se o to víc projeví oři běhu než při chůzi, proto je "bezpečnější" pro některé lidi zůstat u svižné chůze, jak radí Jarda Zajíček.

Na youtube videa o chi running:


Naposledy upravil Návštěvník dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
2qmd8vy5


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř dub 02, 2014 1:03 pm 
Offline

Registrován: úte zář 25, 2012 9:55 am
Příspěvky: 166
Jarda píše:
Na ploché, nebo jinak deformované nohy není nic lepšího, než celé léto chodit bos jako naši předkové a nohy se vám srovnají.

Mám spadlou příčnou klenbu,na chodidle na ploskách pod prvními kloubky prstů se mi dělají malá kuří oka,pedikérka mi je vyřezává a mám pocit,že o to víc se mi dělají.Koupila jsem si kecky se slabou gumovou podrážkou a zkouším v nich chodit po měkkém listnatém lese a mám dojem,že se mi kloubky pěkně rozhýbávají-doufám,že si víc neublížím,než pomohu.Zahradu mám malou na chození naboso,tak to zkouším takto-snad si víc neublížím než pomohu a klenba se mi trchu vylepší-máte někdo nějakou zkušenost? Díky


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned kvě 18, 2014 12:21 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
jajda22 píše:
Mám spadlou příčnou klenbu,na chodidle na ploskách pod prvními kloubky prstů se mi dělají malá kuří oka,pedikérka mi je vyřezává a mám pocit,že o to víc se mi dělají.Koupila jsem si kecky se slabou gumovou podrážkou a zkouším v nich chodit po měkkém listnatém lese a mám dojem,že se mi kloubky pěkně rozhýbávají-doufám,že si víc neublížím,než pomohu.Zahradu mám malou na chození naboso,tak to zkouším takto-snad si víc neublížím než pomohu a klenba se mi trchu vylepší-máte někdo nějakou zkušenost? Díky

No nevím, v keckách se nohy spíše dále ničí, chce to opravdu chodit bos, a nebát se. Chodidlo se za pár dní přizpůsobí a kůže na nohou ztvrdne jako podrážka. Já si vzpomínám, že když jsem po celém létě chůze bosky šlápl na podzim na ustřiženou větvičku angreštu, tak vůbec nedošlo k poranění chodidla, prostě se jen ty trny zabodly jak do podrážky, ale neprošly. Pochopitelně vám to nedoporučuji zkoušet první den, ale za měsíc již necítíte ani ostré kamínky, což si lze kdykoliv na dovolené u moře vyzkoušet.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned čer 08, 2014 9:41 pm 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
Jarda píše:
No nevím, v keckách se nohy spíše dále ničí, chce to opravdu chodit bos, a nebát se. Chodidlo se za pár dní přizpůsobí a kůže na nohou ztvrdne jako podrážka. Já si vzpomínám, že když jsem po celém létě chůze bosky šlápl na podzim na ustřiženou větvičku angreštu, tak vůbec nedošlo k poranění chodidla, prostě se jen ty trny zabodly jak do podrážky, ale neprošly. Pochopitelně vám to nedoporučuji zkoušet první den, ale za měsíc již necítíte ani ostré kamínky, což si lze kdykoliv na dovolené u moře vyzkoušet.

Ja chodím naboso od jari do jesene po lese a lúke už štvrtý rok. Aj dnes som tak chodil, opaľoval sa zároveň, jednu hodinu pri takmer rýchlej chôdzi.... Dýchal som pekne, opaľoval sa zároveň (tričko v ruke, kraťasy) a chodil bosý po trávnatej či inej zemi (nie po chodníku, hoci by som rád aj po ňom v meste - najradšej by som topánky keď nie je vyslovene zima, nenosil...)...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob čer 14, 2014 11:00 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
NOWOCAYN_2 píše:
Ja chodím naboso od jari do jesene po lese a lúke už štvrtý rok. Aj dnes som tak chodil, opaľoval sa zároveň, jednu hodinu pri takmer rýchlej chôdzi.... Dýchal som pekne, opaľoval sa zároveň (tričko v ruke, kraťasy) a chodil bosý po trávnatej či inej zemi (nie po chodníku, hoci by som rád aj po ňom v meste - najradšej by som topánky keď nie je vyslovene zima, nenosil...)...

Tak pro naše předky bylo chození v botách velkým luxusem a mnohdy to dokonce probíhalo tak, že člověk bos došel až na kraj města, tam se obul, po městě chodil obutý a na cestu zpět se zase zul a šel bosky, bez ohledu na roční dobu a počasí.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon črc 14, 2014 11:18 pm 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
Jarda píše:
Tak pro naše předky bylo chození v botách velkým luxusem a mnohdy to dokonce probíhalo tak, že člověk bos došel až na kraj města, tam se obul, po městě chodil obutý a na cestu zpět se zase zul a šel bosky, bez ohledu na roční dobu a počasí.

Škoda len, že keď idem na boso do lesa (nie len po kamenistej cestičke, z nej bolia chodidlá po pár minútach...), tak sa musím každých max 5 minút pozerať na nohy zo všetkých strán, či sa na mňa nenalepil kliešť.... POČAS KAŽDEJ NÁVŚTEVY LESA MUSÍM aspoň dvoch dávať preč z nôh (!!!), síce "nezakusnutých", ale.....JE TO HRôZA, lebo sa nezakusli len preto, že som ich včas objavil......

VRAJ PROTI KLIEŠŤOM JE VEĽMI DOBRÝ ANÍZ............... Urobím si z neho ovar (najprv ho kúpim...aníz), a potriem nohy od chodidiel po kolená.... AK BUDE FUNGOVAŤ, DÁM VEDIEŤ. Lebo nie dosť, že skur...... komáre v lese štípu hneď, ako sa zastavíte na mieste na pár sekúnd (a nie ste vyobliekaný v dlhom rukáve a dlhých nohaviciach), ale aj kliešte útočia.....
PROSTE ĽUDKOVIA, TOTO JE ASPOŇ Z 80%-90% DôVOD, prečo ľudia nechodia do lesa..... DIVÍTE SA IM ???? ....


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned srp 17, 2014 7:56 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
NOWOCAYN_2 píše:
Škoda len, že keď idem na boso do lesa (nie len po kamenistej cestičke, z nej bolia chodidlá po pár minútach...), tak sa musím každých max 5 minút pozerať na nohy zo všetkých strán, či sa na mňa nenalepil kliešť.... POČAS KAŽDEJ NÁVŚTEVY LESA MUSÍM aspoň dvoch dávať preč z nôh (!!!), síce "nezakusnutých", ale.....JE TO HRôZA, lebo sa nezakusli len preto, že som ich včas objavil......

VRAJ PROTI KLIEŠŤOM JE VEĽMI DOBRÝ ANÍZ............... Urobím si z neho ovar (najprv ho kúpim...aníz), a potriem nohy od chodidiel po kolená.... AK BUDE FUNGOVAŤ, DÁM VEDIEŤ. Lebo nie dosť, že skur...... komáre v lese štípu hneď, ako sa zastavíte na mieste na pár sekúnd (a nie ste vyobliekaný v dlhom rukáve a dlhých nohaviciach), ale aj kliešte útočia.....
PROSTE ĽUDKOVIA, TOTO JE ASPOŇ Z 80%-90% DôVOD, prečo ľudia nechodia do lesa..... DIVÍTE SA IM ???? ....

Klíště nesnáší B12, stačí si ho pravidelně brát a klíště si vás všímat nebude.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv úno 12, 2015 11:04 pm 
Offline

Registrován: ned lis 23, 2014 2:05 pm
Příspěvky: 207
Bydliště: Košice - Ťahanovce
Tentoraz z iného súdku (a k téme)

STOJKA NA HLAVE

Robievate ju niekto ? Posilňujem celé telo, každý sval, aj hlboké stabilizátory trupu, brucha, a dokonca aj krk. Popri stojkách na rukách (s opieraním sa o stenu) a visení na hrazde (proste také skôr "fixné" cviky na chrbticu, atď...) som zaradil aj stojku na hlave, nakoľko mi ide o jej blahodárne účinky pre krvný obeh v celom tele, a najmä v hlave.
Nakoľko v stoji na rukách vydržím len nejakých 150 sekúnd, rozhodol som vrámci zdravotných účinkov zaraďovať denne stojku na hlave. S posilnením krkom si to môžem dovoliť.
Môj zatiaľ "rekord" je 310 sekúnd (nejde mi o rekordy). A to by som vydržal dlhšie, len "pre istotu".
Vy robievate stojku na hlve, ľudkovia ? Myslím, že je veľmi vhodná pre zdravie spolu s mostíkmi, stojkou na rukách, visením na hrazde, a s polohou "s nohami pri hlave" (keď ležite na chrbte)... plus ešte krajné rotačné polohy trupu. Jóga je super vec, ja to všetko robím denne + k tomu cviky na brušnú dutinu (sťahovanie brucha statické a dynamické). Posilňovanie svalstva len v posilňovni bežnými cvikmi (tlaky, príťahy, stroje, činky) je NEDOSTAČUJÚCE. ... Som rád za svoju vyšportovanú postavu, ale keby som si mal vybrať či chcem cvičiť bežné "kulturistické" cviky v posilňovni, alebo jogínske asány, visenie na hrazde, stojky, mostíky a beh (ktorému sa teraz veľmi málo venujem), vybral by som si tie asány, visenie.... aj keď by z toho menej rástli svaly.
Takže ako vy so stojkami, robievate ich niekto ?

_________________
Ak ani po klystýroch, shankapraksalanách, očistách obličiek, moč. mechúra a pečene nefungujú niektoré veci tak ako majú, ZAČNITE PôSTOVAŤ, a nie donekonečna hľadať "super kvapky/tabletky na detox"... PôSTY SÚ OVEĽA ÚČINNEJŠIE A SÚ ZADARMO.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát úno 13, 2015 11:24 am 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
[quote="Kosican87":317vuaai]Tentoraz z iného súdku (a k téme)
[b:317vuaai]STOJKA NA HLAVE[/b:317vuaai]
Robievate ju niekto ? Posilňujem celé telo, každý sval, aj hlboké stabilizátory trupu, brucha, a dokonca aj krk. Popri stojkách na rukách (s opieraním sa o stenu) a visení na hrazde (proste také skôr "fixné" cviky na chrbticu, atď...) som zaradil aj stojku na hlave, nakoľko mi ide o jej blahodárne účinky pre krvný obeh v celom tele, a najmä v hlave
.........
[u:317vuaai]Takže ako vy so stojkami, robievate ich niekto ? [/u:317vuaai][/quote:317vuaai]
Pokud myslíš stojkou na hlavě Širšasánu,

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Naposledy upravil pv33 dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
ei=_bbdVKXeIYfGPdO4gdAK&


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát úno 13, 2015 12:23 pm 
Offline

Registrován: ned lis 23, 2014 2:05 pm
Příspěvky: 207
Bydliště: Košice - Ťahanovce
[quote="pv33":381qscmq]Pokud myslíš stojkou na hlavě Širšasánu,

_________________
Ak ani po klystýroch, shankapraksalanách, očistách obličiek, moč. mechúra a pečene nefungujú niektoré veci tak ako majú, ZAČNITE PôSTOVAŤ, a nie donekonečna hľadať "super kvapky/tabletky na detox"... PôSTY SÚ OVEĽA ÚČINNEJŠIE A SÚ ZADARMO.


Naposledy upravil Kosican87 dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
ei=_bbdVKXeIYfGPdO4gdAK&


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon bře 16, 2015 3:54 pm 
Offline

Registrován: úte bře 10, 2015 12:54 pm
Příspěvky: 2
Jak velký rozdíl je mezi normální chůzí a nordic walking? Snažím se více zapojit pohyb do života a začala jsem chodit po práci domů pěšky. Taky mám v plánu začít běhat...ale vůbec se nevyznám v běžeckých botách. Nějaké tipy?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon bře 16, 2015 5:23 pm 
Offline

Registrován: ned lis 23, 2014 2:05 pm
Příspěvky: 207
Bydliště: Košice - Ťahanovce
AlenkaProchaz píše:
Jak velký rozdíl je mezi normální chůzí a nordic walking? Snažím se více zapojit pohyb do života a začala jsem chodit po práci domů pěšky. Taky mám v plánu začít běhat...ale vůbec se nevyznám v běžeckých botách. Nějaké tipy?

Ahoj. Najprv by si si mala spevniť "hlboké stabilizátory trupu" (dohľaj pomocou googlu). Až potom by som sa "odvážil" začať behať. Ak si teda nechceš "odpiecť" driekovú chrbticu.
A potom také botasky, ktoré majú čo najtenšiu podrážku, ideálne ROVNÚ, bez vyvýšenia. A miesto behu "joggin".

_________________
Ak ani po klystýroch, shankapraksalanách, očistách obličiek, moč. mechúra a pečene nefungujú niektoré veci tak ako majú, ZAČNITE PôSTOVAŤ, a nie donekonečna hľadať "super kvapky/tabletky na detox"... PôSTY SÚ OVEĽA ÚČINNEJŠIE A SÚ ZADARMO.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte bře 17, 2015 7:34 pm 
Offline

Registrován: úte bře 10, 2015 6:07 pm
Příspěvky: 78
Musím se zapojit do této debaty.
Od začátku:
1. Vložky Hanák
Vzhledem k tomu, že každá noha (i 2 nohy 1 člověka) je úplně jiná, zdá se mi nepravděpodobné, že by někdo dokázal vyrobit univerzální vložku sedící pod každou nohou tak, aby jednotlivá místa dosedala na ta, co mají podpírat. Sám je mám a nepoužívám - ta hrana toho dolíku pro palcový kloub mi irituje v 1 místě šlachu (či co to je), která kolem vede (jen na 1 noze - holt, 2. je jiná...). Překonávat to nehodlám (když vám dám do boty rýsováček, taky asi budete kulhat, že...), neboť když odhlédnu od rizika zánětu, nemá to jiný přínos než že tomu reflexivně budu uhýbat a celá chůze půjde kam? Půjde do háje a pohybový aparát si budu leda tak kur..t. No a když mi je přímo výrobcem řečeno "nesmíte udělat ani krok bosky, tak se jen optám, zda tedy nesmím na koupák, do wellness nebo hrát beach volejbal a jdu od toho... Navíc: rekonstrukce propadlé (případně geneticky získané) klenby je asi takový lékařský div jako obnova meziobratlových plotének. Prostě degeneraci již lze jen udržovat, ne vrátit. Kolik znáte lidí, kterým zmizely šediny??
2. Stojky na hlavě
Vynikající! Najděte si někde ty obrázky jaký je tlak na krční páteř v rovném stoji (a jak exponenciálně narůstá při předsunu hlavy...) když nese nějakých 8kg. Pak si stoupněte na hlavu, vynásobte tu zátěž 10x a jste doma.
Posilování krčních svalů a trapézů - super!! Sternokleidomastoideus, horní trapéz, svaly kloněné. To posilujte, to jsou přesně ty utahovače krční páteře, za pár let si počtete v lékařských zprávách o spondyolýzách, osteofytech a jiných radostech!
Pokud se tomuto chcete vyhnout, tak žádný stojky a podobný hovadiny, "zabraďovat", strečink (to není točení hlavou dokola!)naučit se SM systém a cviky na hluboký krční svaly (čelenka atp.), a další cviky na mezilopatkové svaly, hluboké břišní atd...např. viz coretraining.cz (správný klik, shyb...).
3. Pokud někdo chce chodit bosky a vadí mu kamínky či klíšťata, tak co zkusit ty pětiprstové botky?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte bře 17, 2015 8:43 pm 
Offline

Registrován: úte bře 10, 2015 6:07 pm
Příspěvky: 78
Kosican87 píše:
Tentoraz z iného súdku (a k téme)

STOJKA NA HLAVE

Robievate ju niekto ? Posilňujem celé telo, každý sval, aj hlboké stabilizátory trupu, brucha, a dokonca aj krk. Popri stojkách na rukách (s opieraním sa o stenu) a visení na hrazde (proste také skôr "fixné" cviky na chrbticu, atď...) som zaradil aj stojku na hlave, nakoľko mi ide o jej blahodárne účinky pre krvný obeh v celom tele, a najmä v hlave.
Nakoľko v stoji na rukách vydržím len nejakých 150 sekúnd, rozhodol som vrámci zdravotných účinkov zaraďovať denne stojku na hlave. S posilnením krkom si to môžem dovoliť.
Môj zatiaľ "rekord" je 310 sekúnd (nejde mi o rekordy). A to by som vydržal dlhšie, len "pre istotu".
Vy robievate stojku na hlve, ľudkovia ? Myslím, že je veľmi vhodná pre zdravie spolu s mostíkmi, stojkou na rukách, visením na hrazde, a s polohou "s nohami pri hlave" (keď ležite na chrbte)... plus ešte krajné rotačné polohy trupu. Jóga je super vec, ja to všetko robím denne + k tomu cviky na brušnú dutinu (sťahovanie brucha statické a dynamické). Posilňovanie svalstva len v posilňovni bežnými cvikmi (tlaky, príťahy, stroje, činky) je NEDOSTAČUJÚCE. ... Som rád za svoju vyšportovanú postavu, ale keby som si mal vybrať či chcem cvičiť bežné "kulturistické" cviky v posilňovni, alebo jogínske asány, visenie na hrazde, stojky, mostíky a beh (ktorému sa teraz veľmi málo venujem), vybral by som si tie asány, visenie.... aj keď by z toho menej rástli svaly.
Takže ako vy so stojkami, robievate ich niekto ?

Krajní rotační pohyby trupu je co?? Rotace v bedrech? Super. Bederní páteř je stavěna na rotační rozsah do 10%, co je nad smrdí parádním výhřezem nebo aspoň blokádou. Jóga je fajn, ale taky by se do ní neměl pouštět někdo, kdo má potíže např. s výhřezem. Jsou tam předklony...Je potřeba vhodný cvičení řešit s fyzioterapeutem. Někomu bude vhodná jóga, jindy McKenzie, SMS, pilates...někdy kombinace...


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 298 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz