Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je stř dub 24, 2024 1:26 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2957 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 198  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon bře 29, 2010 1:00 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Je rozumne ten horcik brat nalacno so zinkom?
Podla tohto clanku:
http://www.magnesium.cz/dostatek-horciku-z-jidla/
Faktory významně snižující vstřebávání hořčíku ze střeva

* potraviny s vysokým obsahem vápníku, fosfátů, zinku
* nedostatek vitaminů B1, B2, B6
* vláknina
* vysoký příjem tuků a sacharidů

Ked sa nadopujem zinkom a horcikom naraz, nebude sa to rusit?

Cim viac o horciku viem, tym rozumnejsie mi pripada doplnat ho vonkajsou cestou, natieranim na pokozku a kupelmi.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon bře 29, 2010 2:49 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 18, 2010 12:38 pm
Příspěvky: 319
Citujem pána Jardu:
Citace:
Hořčík je nejvhodnější jíst jako zinek ráno a večer na lačno, takto má nejlepší vstřebatelnost

Edit:
Ešte som našiel vo svojich výpiskoch toto:
Citace:
Zinek také nejde předávkovat a při vážných nemocech klidně může být denní dávka 180 mg, bere se zásadně ráno a večer na lačno, maximálně s hořčíkem, jinak nic jiného.

+ mám poznačené, že ho je lepšie v brať v chelátovej väzbe. Prešiel som tri lekárne a nikde som naň nenatrafil a ani lekárničky mi ho nevedeli objednať. Vraj im musím povedať meno firmy, čo ho vyrába. Budem ho preto asi objednávať z internetu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon bře 29, 2010 4:45 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Ja viem, ze Jarda to takto hovori, preto to potrebujem pochopit, akoto, ze ten zinok tam nevadi.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon bře 29, 2010 5:42 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 18, 2010 12:38 pm
Příspěvky: 319
Xion píše:
Ja viem, ze Jarda to takto hovori, preto to potrebujem pochopit, akoto, ze ten zinok tam nevadi.

Jaj, tak prepac, potom som nepochopil ja teba \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon bře 29, 2010 7:34 pm 
Offline

Registrován: pon úno 15, 2010 9:51 pm
Příspěvky: 58
Jarda píše:
Vše je z hlediska dávek na vhodných hodnotách a pokud to nevyvolává průjem, tak to tělo bere. Jediný problém bych viděl v tom vitamínu E, který se má vybrat cca 60 tablet a pak má být měsíc pauza. Já bych v tomto případě nasadil větší množství potravin s rutinem, jako pohanku, borůvky a rakytník. Případně, jak píše Xion, prostě ubrat a uvidíte, co to udělá.

Děkuji moc.
Vitamín E jsem téměř dobrala (100 tbl á 100 mg - vámi DDD 400 mg, takže je to balení na sotva měsíc...), zbývá 800 mg, tak to během dvou dní dojím a pak si dám nejméně měsíc s éčkem pauzu.
Průjem nemám, ani z céčka, ani z hořčíku, uživám "jenom" poloviční dávku, než která projímala. (Projímalo mne až 2x2 čl hořčíku a 12tis. céčka.)
Pohanku tedy zařadím \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon bře 29, 2010 8:07 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Xion píše:
Je rozumne ten horcik brat nalacno so zinkom?
Podla tohto clanku:
http://www.magnesium.cz/dostatek-horciku-z-jidla/
Faktory významně snižující vstřebávání hořčíku ze střeva

* potraviny s vysokým obsahem vápníku, fosfátů, zinku
* nedostatek vitaminů B1, B2, B6
* vláknina
* vysoký příjem tuků a sacharidů

Ked sa nadopujem zinkom a horcikom naraz, nebude sa to rusit?

Cim viac o horciku viem, tym rozumnejsie mi pripada doplnat ho vonkajsou cestou, natieranim na pokozku a kupelmi.

Podle toho, co tam píšou, by hořčík člověk vlastně přijímat nemohl, protože tomu stále cosi objektivně brání. Já mám na to jiný názor a narvu ho tam prostě tolik, aby tomu cokoliv z uvedených faktorů bránit nemohlo. Doplňuji ho prakticky stále i v průběhu dne a mnohdy i mazáním a koupelemi. Takto se ranní konzumace hořčíku se zinkem opravdu bát nijak nemusíte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon bře 29, 2010 8:16 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
mohy píše:
Citujem pána Jardu:
Citace:
Hořčík je nejvhodnější jíst jako zinek ráno a večer na lačno, takto má nejlepší vstřebatelnost

Edit:
Ešte som našiel vo svojich výpiskoch toto:
Citace:
Zinek také nejde předávkovat a při vážných nemocech klidně může být denní dávka 180 mg, bere se zásadně ráno a večer na lačno, maximálně s hořčíkem, jinak nic jiného.

+ mám poznačené, že ho je lepšie v brať v chelátovej väzbe. Prešiel som tri lekárne a nikde som naň nenatrafil a ani lekárničky mi ho nevedeli objednať. Vraj im musím povedať meno firmy, čo ho vyrába. Budem ho preto asi objednávať z internetu.

V lékárnách jsou již pouze podavači a ne lékárníci, uvedený produkt se samozřejmě vyrábí a docela běžně dodává, například zde je uvedeno vše podstatné http://www.zbozi.vlasy.cz/unios-pharma- ... z5314.html


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon bře 29, 2010 8:20 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Sarka píše:
Děkuji moc.
Vitamín E jsem téměř dobrala (100 tbl á 100 mg - vámi DDD 400 mg, takže je to balení na sotva měsíc...), zbývá 800 mg, tak to během dvou dní dojím a pak si dám nejméně měsíc s éčkem pauzu.
Průjem nemám, ani z céčka, ani z hořčíku, uživám "jenom" poloviční dávku, než která projímala. (Projímalo mne až 2x2 čl hořčíku a 12tis. céčka.)
Pohanku tedy zařadím \":)\"

Ty dávky není vhodné sundat o polovinu, ale těsně pod dávku, která průjem vyvolává, jinak se deficit uvedených látek těžko vyrovná.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte bře 30, 2010 4:57 pm 
Offline

Registrován: pon úno 15, 2010 9:51 pm
Příspěvky: 58
Jardo, jsem moc ráda, že to píšete, protože okamžitě po tom, co jsem to sem vypsala, mi to došlo, a už včera a dnes jsem hořčíku i céčka zase navýšila. Na velkou tedy od té doby chodím 5x denně, ale průjem to není, tak to tak zatím budu držet (11tis. mg C a 2.5 čl hořčíku za den).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: stř bře 31, 2010 2:01 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 21, 2009 7:32 am
Příspěvky: 480
Bydliště: Nové Město na Moravě
Jaroslave prosím Vás, je nějaký (či snad dokonce zásadní?) rozdíl mezi solankou z Himálajské soli a těmito koloidními minerály? Pokud (zásadní) rozdíl není, připadá mi přirozenější používat průmyslově téměř netknutou Himálajskou sůl oproti kdovíjak zpracované koloidní verzi, navíc nepoměrně dražší... Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: stř bře 31, 2010 7:37 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Jindra píše:
Jaroslave prosím Vás, je nějaký (či snad dokonce zásadní?) rozdíl mezi solankou z Himálajské soli a těmito koloidními minerály? Pokud (zásadní) rozdíl není, připadá mi přirozenější používat průmyslově téměř netknutou Himálajskou sůl oproti kdovíjak zpracované koloidní verzi, navíc nepoměrně dražší... Děkuji.

Je a to značný, ale především cenový, jak správně píšete. Jinak já bych si to nekupoval, protože himálajská sůl obsahuje vše potřebné a pokud to doplníte o některé speciality z oříšků a semínek, tak nechápu, proč by vám mělo něco chybět. Himálajská sůl obsahuje 84 minerálů a to mi připadá za tu cenu velice slušné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv dub 01, 2010 9:40 am 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
V priebehu pár rokov asi nebude možné bežne kupovať vitamín C ani iné potravinové doplnky na báze vitamínov a minerálov... ak, tak jedine v tablektách, kde bude v jednej minimálna doporučená denná dávka ( teda C-čko tam bude dajme tomu len 50mg ) a budú veľmi drahé...
Čítal som to vo Vitalite 4/2010 ( časopis ), kde je už asi 26-te pokračovanie článku "Astromedicína vs. vedecká medicína". Na webe je zatiaľ prístupných 25, po vydaní novej Vitality tam pribudne aj tento, ktorý spomínam... dajte si www.astro-tabu.sk ... Je to popisované v článkoch "Duchovný rozvoj" 1-25 časť.
Je to dosť zaujímavé čítanie. Radím si to vytlačiť. Hrôza... Čo proti tomu spraviť ? Nakúpiť napr. C-čko na 100 rokov dopredu ? Také trvanlivé ani neexistuje... jedine, žeby sme ho zamrazili ? A mali plnú veľkú mrazničku len vitamínom C ? \":D\" ... Kebyže si mám urobiť zásoby na 50 rokov, tak by som musel "archivovať" 91,25 KG vitamínu C... a tento jednorázový ( ale na 50 rokov "stačiaci" ) nákup by ma vyšiel na nejakých 1000 Eur ( keď sa bavíme o práškovom vit. C ) + nejaká spoľahlivá veľká mraznička ( nemusí byť nová, no o to kratšie vydrží ).... Alebo si ho budeme vyrábať ? \":?\" ... Skrvená farmaceutická lobby... Údajne "anulujú" aj poradcov výživy, a bude trestné dávať rady ohľadom výživy...UFF !

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv dub 01, 2010 11:26 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
NOWOCAYN píše:
V priebehu pár rokov asi nebude možné bežne kupovať vitamín C ani iné potravinové doplnky na báze vitamínov a minerálov... ak, tak jedine v tablektách, kde bude v jednej minimálna doporučená denná dávka ( teda C-čko tam bude dajme tomu len 50mg ) a budú veľmi drahé...
Čítal som to vo Vitalite 4/2010 ( časopis ), kde je už asi 26-te pokračovanie článku "Astromedicína vs. vedecká medicína". Na webe je zatiaľ prístupných 25, po vydaní novej Vitality tam pribudne aj tento, ktorý spomínam... dajte si http://www.astro-tabu.sk ... Je to popisované v článkoch "Duchovný rozvoj" 1-25 časť.
Je to dosť zaujímavé čítanie. Radím si to vytlačiť. Hrôza... Čo proti tomu spraviť ? Nakúpiť napr. C-čko na 100 rokov dopredu ? Také trvanlivé ani neexistuje... jedine, žeby sme ho zamrazili ? A mali plnú veľkú mrazničku len vitamínom C ? \":D\" ... Kebyže si mám urobiť zásoby na 50 rokov, tak by som musel "archivovať" 91,25 KG vitamínu C... a tento jednorázový ( ale na 50 rokov "stačiaci" ) nákup by ma vyšiel na nejakých 1000 Eur ( keď sa bavíme o práškovom vit. C ) + nejaká spoľahlivá veľká mraznička ( nemusí byť nová, no o to kratšie vydrží ).... Alebo si ho budeme vyrábať ? \":?\" ... Skrvená farmaceutická lobby... Údajne "anulujú" aj poradcov výživy, a bude trestné dávať rady ohľadom výživy...UFF !

Prachy jsou mocné kouzlo a na debilní politické figurky fungují opravdu dokonale, pak těch několik mediálně významných otrapů správně za pár šupů zvedne v tom opileckém rauši ruku a máte ten správný zákon na světě. Nutno ovšem dodat, že lid je celkem vynalézavý a pokud mu opravdu teče do bot, tak si vždy nějak poradí. To by mimo špatného žrádla musel ten systém ještě eliminovat i inteligenční potenciál a to jde opravdu obtížně, zvláště dnes, kdy informace může být za půl hodiny rozšířena po celém světě. Nicméně u tohoto vitamínu bych se toho zrovna nebál, protože to je vlastně nejpoužívanější konzervant a ten bude podle mého názoru dostupný stále.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pát dub 02, 2010 6:25 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv bře 11, 2010 8:31 pm
Příspěvky: 26
Po testování hořčíku jsem zjistil, že i 100mg mi vyvolává průjem, menší kus z tablet, které mám už asi neuždíbnu. Netušíte proč? Není to tím, že to jím nalačno?
Na druhou stranu taková Magnesia, která má Mg^2+ 180mg/l mi nic takového nedělá...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pát dub 02, 2010 9:24 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
rADo píše:
Po testování hořčíku jsem zjistil, že i 100mg mi vyvolává průjem, menší kus z tablet, které mám už asi neuždíbnu. Netušíte proč? Není to tím, že to jím nalačno?
Na druhou stranu taková Magnesia, která má Mg^2+ 180mg/l mi nic takového nedělá...

To se má jíst nalačno, čili to děláte správně, ale jsou lidé, kteří ho takto prakticky nedokáží přijímat a důvodem je špatná funkce střeva. V tomto případě bych viděl rozumné aplikovat koupele a na velkou plochu kůže používat mazání, což je možná ještě lepší zdroj hořčíku, než orální aplikace.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2957 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 198  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz