Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 11:01 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Rozpustenie žlč. kameňov
PříspěvekNapsal: pon pro 08, 2014 6:17 pm 
Offline

Registrován: pon bře 19, 2012 11:43 am
Příspěvky: 26
dobrý večer všetkým,
už dávno viem o tom že ľudia volakedy rozpúšťali žlčníkové kamene pomocu bielej kože zo slepačieho puchora (žalúdka) ktorú stiahli (nachádza sa na vnút. strane), usušili a tento prášok užívali, ráno na lačno na špic noža s vodou, ako prevenciu. kedže sliepka strávi aj kameň a všetko možné mohlo by na tom niečo byť, a zrejme ten prášok bude asi horký alebo niečo ako kyselina. ja som to neskúšala ale plánujem.
preto sa chcem opýtať ostatných užívateľov a autora tejto stránky či o tom niečo počuli a ich názor?

takisto ako ráno než vytiahli nohy z postele tak si dali za kalíštok pálenky, vraj bola zo zemiakov. myslím že pôsobila ako dezinfekcia žalúdka a proti parazitom. a tú flašu mali pod postelou \":D\", asi preto aby si nepohýbali obsah žalúdka, žeby to už potom neúčinkovalo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: rozpustenie žlč. kameňov
PříspěvekNapsal: ned led 04, 2015 12:57 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Eden píše:
dobrý večer všetkým,
už dávno viem o tom že ľudia volakedy rozpúšťali žlčníkové kamene pomocu bielej kože zo slepačieho puchora (žalúdka) ktorú stiahli (nachádza sa na vnút. strane), usušili a tento prášok užívali, ráno na lačno na špic noža s vodou, ako prevenciu. kedže sliepka strávi aj kameň a všetko možné mohlo by na tom niečo byť, a zrejme ten prášok bude asi horký alebo niečo ako kyselina. ja som to neskúšala ale plánujem.
preto sa chcem opýtať ostatných užívateľov a autora tejto stránky či o tom niečo počuli a ich názor?

takisto ako ráno než vytiahli nohy z postele tak si dali za kalíštok pálenky, vraj bola zo zemiakov. myslím že pôsobila ako dezinfekcia žalúdka a proti parazitom. a tú flašu mali pod postelou \":D\", asi preto aby si nepohýbali obsah žalúdka, žeby to už potom neúčinkovalo.

To jsou velice zajímavé postřehy a asi mohou být funkční. Pokud jde o ty slepičí žaludky, nikdy jsem o tom neslyšel, ale proč ne. Nakonec i v dnešní medicíně se používají přípravky ze sušených zvířecích orgánů na úpravu funkce nadledvin, nebo štítné žlázy a fungují výborně. Pokud jde o pálenku ta funguje určitě i když nevím zda je nutná bramborová, na Moravě dávají slivovici na vypálení červa a funguje jim dobře, pokud si tím při větším dávkováním nepropálí kotel definitivně. Vždy jde o rozumný přístup, všeho moc škodí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: rozpustenie žlč. kameňov
PříspěvekNapsal: ned led 04, 2015 8:59 pm 
Offline

Registrován: pon bře 19, 2012 11:43 am
Příspěvky: 26
ta palenka musi byt zemiakova, pytala som sa na to extra jednej slavnej zelinkarky, takze nie ziadna slivovica alebo ine palenky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: rozpustenie žlč. kameňov
PříspěvekNapsal: sob led 17, 2015 12:21 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Eden píše:
ta palenka musi byt zemiakova, pytala som sa na to extra jednej slavnej zelinkarky, takze nie ziadna slivovica alebo ine palenky.

To opravdu nedovedu posoudit, i když že by bramborový líh obsahoval něco významně jiného než jiný líh se mě moc nezdá. To by pak léčivě působil jakýkoliv potravinářský líh, většinou je totiž z brambor a to na pravidelných konzumentech není kupodivu vidět.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rozpustenie žlč. kameňov
PříspěvekNapsal: úte led 20, 2015 12:44 am 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 9:57 pm
Příspěvky: 501
Bydliště: NMnV
S tou šupkou zo slepačích puchorov je pravda že sa to používalo aj keď neviem s akým výsledkom. Mám pocit že sa skôr používal z vodnej hydiny.

_________________
Prosím ctených mudrlantov aby na moje komentáre nereagovali.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rozpustenie žlč. kameňov
PříspěvekNapsal: ned kvě 21, 2017 5:07 pm 
Offline

Registrován: ned kvě 21, 2017 4:57 pm
Příspěvky: 1
Dobrý večer,byl mi nalezen na žlučníku kámen 42 mm velký,vím,že je to moc na to,abych provedla očistu,ráda bych ho rozpustila a pak očistu provedla,jenže na to jak se rozpouští je spousta názorů,olivový olej s citronem,grepy,ředkvičky...atd.Tak nevím,čeho se chytit.Mohu poprosit o radu?Přijde mi totiž jako hloupost,přijít o celý žlučník kvůli jednomu kamínku.Mockrát děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rozpustenie žlč. kameňov
PříspěvekNapsal: sob črc 15, 2017 5:34 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
stepule77 píše:
Dobrý večer,byl mi nalezen na žlučníku kámen 42 mm velký,vím,že je to moc na to,abych provedla očistu,ráda bych ho rozpustila a pak očistu provedla,jenže na to jak se rozpouští je spousta názorů,olivový olej s citronem,grepy,ředkvičky...atd.Tak nevím,čeho se chytit.Mohu poprosit o radu?Přijde mi totiž jako hloupost,přijít o celý žlučník kvůli jednomu kamínku.Mockrát děkuji

No tak kamínek o uvedeném rozměru bych spíše nazval šutr, ale bez ohledu na velikost stále platí co jsem zde již mnohokrát popisoval, hořčík, čaj chanca piedra, taurin, dobrá strava a pokud vám zatím nedělá problémy tuk, tak užívat v maximální možné míře. Tím se podporuje vylučování žluče a pokud jí odchází dost kámen se postupně zase zmenšuje. Trvá to pochopitelně poměrně dlouho tady je potřeba trpělivost.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz