Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 11:36 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 107 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Probiotika
PříspěvekNapsal: pon led 28, 2013 11:20 am 
Offline

Registrován: ned říj 21, 2012 10:31 pm
Příspěvky: 27
Dobry den chtela jsem se zeptat, jak spravne brat probiotika. Mam disbakteriozu, probiotika beru uz 3 mesice v kuse. Beru je 2-4x denne. Na krabicce je napsano jedna tobolka denne, ja beru nekdy i 4 denne. Takze moje otazka zni -
1. jsou nejake vazne vedlejsi ucinky pro brani vetsich davek probiotik?
2. nemela brat tak, ze bych je brala treba 14 dni, pak na tyden vysadila a pak zase... ?
3. a kdy s nimi prestat, neni 3 mesice moc dlouha doba? Trpela jsem na vetry a ty se mi hodne upravily \":)\". Nevim, jestli s probiotiky pokracovat delsi dobu a davku snizit treba jen na jednu tobolku rano (anebo je lepsi je brat vecer?)

Mam strach, abych si velkyma davkama probiotik po delsi dobu nejak neublizila. Poradte mi prosim vas. Predem dekuji

Stolici mam mekkou porad, i kdyz jsem zmenila stravu (byla jsem na syrove strave, ale moc to se mnou nesouhlasilo, kort ted v zime! Tudiz ted jim snidani Dr. Budwick a kazdy den jiny druh lustenin, vetsinou s vetsim salatem...), takze zacnu s Bentonitem, abych ji trochu utuzila.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Probiotika
PříspěvekNapsal: stř led 30, 2013 10:48 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Jana5555 píše:
Dobry den chtela jsem se zeptat, jak spravne brat probiotika. Mam disbakteriozu, probiotika beru uz 3 mesice v kuse. Beru je 2-4x denne. Na krabicce je napsano jedna tobolka denne, ja beru nekdy i 4 denne. Takze moje otazka zni -
1. jsou nejake vazne vedlejsi ucinky pro brani vetsich davek probiotik?
2. nemela brat tak, ze bych je brala treba 14 dni, pak na tyden vysadila a pak zase... ?
3. a kdy s nimi prestat, neni 3 mesice moc dlouha doba? Trpela jsem na vetry a ty se mi hodne upravily \":)\". Nevim, jestli s probiotiky pokracovat delsi dobu a davku snizit treba jen na jednu tobolku rano (anebo je lepsi je brat vecer?)

Mam strach, abych si velkyma davkama probiotik po delsi dobu nejak neublizila. Poradte mi prosim vas. Predem dekuji

Stolici mam mekkou porad, i kdyz jsem zmenila stravu (byla jsem na syrove strave, ale moc to se mnou nesouhlasilo, kort ted v zime! Tudiz ted jim snidani Dr. Budwick a kazdy den jiny druh lustenin, vetsinou s vetsim salatem...), takze zacnu s Bentonitem, abych ji trochu utuzila.

1)Teoreticky můžete mít průjem.
2)Přestávky se běžně dělají, to je vhodné.
3)Přestat není moc moudré, lepší je brát nízké udržovací dávky.
Předávkovat se skoro nedají a uškodit si tím prakticky nemůžete. Ohledně té stolice uvažujete správně a sledujte si stav HCl, tu by patrně bylo vhodné doplňovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Probiotika
PříspěvekNapsal: pát bře 01, 2013 9:58 am 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
Mám otázku : Chcem brávať (už mám zakúpené) probiotikká 2 krát denne.... Totiž, v lete som sa liečil z boreliózy (včas), antibiotiká som bral 30-32dní, a to trojnásobné či štvornásobné dávky (už sa nepamätám...návod som našiel na tej stránke o borelióze, myslím borelioza.cz...)...Urobil som ale CHYBU, úplne som zabudol na probiotiká....a neriešil som ich až DOTERAZ. Myslel som, že urinové klystíry budú stačiť, ale myslím, že NESTAČIA.
Preto sa pýtam : Kedy je najvhodnejšia doba brať probiotiká, keď ich chcem brať 2 krát denne ?
Môžem zvýšiť dávku s doporučovaných 2 tabletiek denne na 4 - aspoň na dva týždne (potom týždeň pauza, a potom brať už "len" 2 krát denne) ?

Na obale píšu, že ich mám užívať s jedlom... To sa mi ale veľmi nezdá.... Či ?
Ďakujem za odpoveď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Probiotika
PříspěvekNapsal: sob bře 02, 2013 3:51 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
NOWOCAYN_2 píše:
Mám otázku : Chcem brávať (už mám zakúpené) probiotikká 2 krát denne.... Totiž, v lete som sa liečil z boreliózy (včas), antibiotiká som bral 30-32dní, a to trojnásobné či štvornásobné dávky (už sa nepamätám...návod som našiel na tej stránke o borelióze, myslím borelioza.cz...)...Urobil som ale CHYBU, úplne som zabudol na probiotiká....a neriešil som ich až DOTERAZ. Myslel som, že urinové klystíry budú stačiť, ale myslím, že NESTAČIA.
Preto sa pýtam : Kedy je najvhodnejšia doba brať probiotiká, keď ich chcem brať 2 krát denne ?
Môžem zvýšiť dávku s doporučovaných 2 tabletiek denne na 4 - aspoň na dva týždne (potom týždeň pauza, a potom brať už "len" 2 krát denne) ?

Na obale píšu, že ich mám užívať s jedlom... To sa mi ale veľmi nezdá.... Či ?
Ďakujem za odpoveď.

Tak myslím že lepší je užívat je nalačno, ale pokud chcete maximální účinek, tak je ideální mnoho menších dávek denně, to zajistí mnohem větší efektivitu pro osídlení střevní trakce.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Probiotika
PříspěvekNapsal: ned bře 03, 2013 10:04 am 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
Jarda píše:
Tak myslím že lepší je užívat je nalačno, ale pokud chcete maximální účinek, tak je ideální mnoho menších dávek denně, to zajistí mnohem větší efektivitu pro osídlení střevní trakce.

Pán Jarda.....aký máte názor napr. Na rozpustenie dvoch probiotických toboliek v 1 dcl uriny, dostať to do hrubeho creva cez balónik či nádobu na klystír, a ponechať to v hrubom čreve celú noc ?... Alebo rozpustiť probiotické tobolku v napr 80ml mlieka + 20g ghí.... ?...
Ďakujeme za Vaše vyjadrenie.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Probiotika
PříspěvekNapsal: stř bře 27, 2013 12:09 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
NOWOCAYN_2 píše:
Pán Jarda.....aký máte názor napr. Na rozpustenie dvoch probiotických toboliek v 1 dcl uriny, dostať to do hrubeho creva cez balónik či nádobu na klystír, a ponechať to v hrubom čreve celú noc ?... Alebo rozpustiť probiotické tobolku v napr 80ml mlieka + 20g ghí.... ?...
Ďakujeme za Vaše vyjadrenie.

Tak uvedený postup určitě funguje, nicméně asi bych to dával prostě ve vodě, tam je zřejmě nejvyšší jistota přežití laktobacilů


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Probiotika
PříspěvekNapsal: pon říj 07, 2013 8:01 pm 
Offline

Registrován: pon říj 07, 2013 7:37 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den pane Jardo,
chtěla bych Vás poprosit o názor na probiotika: Probiotic 12 firmy LR health a beauty systems. Jedná se mi o to, že používají technologii mikrozapouzdření. Podle jejich výživového poradce jsou všechny probiotika dostupná na trhu k ničemu, protože jsou částečně zničena v dutině ústní a dále pak v žaludku a do střev se dostává jen nepatrné množství. To se prý týká také probiotik obsažených v kefíru, kysaném zelí atd. Probiotika výše uvedené firmy jsou prý dvakrát zapouzdřena, takže se všechny dostanou až do střev. Co si o tom myslíte. Děkuji za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Probiotika
PříspěvekNapsal: sob lis 02, 2013 2:44 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
misha píše:
Dobrý den pane Jardo,
chtěla bych Vás poprosit o názor na probiotika: Probiotic 12 firmy LR health a beauty systems. Jedná se mi o to, že používají technologii mikrozapouzdření. Podle jejich výživového poradce jsou všechny probiotika dostupná na trhu k ničemu, protože jsou částečně zničena v dutině ústní a dále pak v žaludku a do střev se dostává jen nepatrné množství. To se prý týká také probiotik obsažených v kefíru, kysaném zelí atd. Probiotika výše uvedené firmy jsou prý dvakrát zapouzdřena, takže se všechny dostanou až do střev. Co si o tom myslíte. Děkuji za odpověď.

Tak to víte, že průchod kyselým prostředím žaludku je trochu problematický, ovšem pokud by měl ten poradce pravdu, tak jak tedy celá věc mohla fungovat u našich předků, kde předpokládám asi neprobíhalo nějaké dvojí zapouzdření, které je údajně nutné. Ono asi také bude pěkně drahé a je to pochopitelně blbost, třeba kefír má vysokou pufrovací schopnost a bakterie pochopitelně projdou, což je skoro zadarmo a plně funkční. Jiná věc jsou patentované kmeny bakterií, které v kefíru možná nebudou, ale i tak poskytuje solidní výsledky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Probiotika
PříspěvekNapsal: pon črc 28, 2014 6:01 pm 
Offline

Registrován: stř črc 23, 2014 5:05 pm
Příspěvky: 45
Dobrý den,

zajímá mne, zdali je možné a vůbec vhodné zapít probiotika panáčkem šťávy z kysaného zelí. Zvyší se tím účinek anebo naopak sníží (kyselost šťávy) plus "ochromení" žaludku a trávení??

Probiotika užívat PŘED nebo PO jídle??

Pokud si po nich dám jídlo z česnekem, třeba i syrovým, nebo cibulí, může se efekt vstřebání laktobacilů snížit?

Velmi děkuji!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Probiotika
PříspěvekNapsal: ned srp 17, 2014 8:55 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Th. píše:
Dobrý den,

zajímá mne, zdali je možné a vůbec vhodné zapít probiotika panáčkem šťávy z kysaného zelí. Zvyší se tím účinek anebo naopak sníží (kyselost šťávy) plus "ochromení" žaludku a trávení??

Probiotika užívat PŘED nebo PO jídle??

Pokud si po nich dám jídlo z česnekem, třeba i syrovým, nebo cibulí, může se efekt vstřebání laktobacilů snížit?

Velmi děkuji!

Berou se před jídlem, šťáva ze zelí by vadit neměla i když záleží o jaká probiotika půjde, každá snáší jiné pH a jiné teploty. Česnek by vadil v nějaké nelidské dávce a cibule podle mě nevadí vůbec.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Probiotika
PříspěvekNapsal: ned srp 17, 2014 10:32 pm 
Offline

Registrován: stř črc 23, 2014 5:05 pm
Příspěvky: 45
Jarda píše:
Berou se před jídlem, šťáva ze zelí by vadit neměla i když záleží o jaká probiotika půjde, každá snáší jiné pH a jiné teploty. Česnek by vadil v nějaké nelidské dávce a cibule podle mě nevadí vůbec.

Děkuji!!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Probiotika
PříspěvekNapsal: úte říj 21, 2014 8:07 pm 
Offline

Registrován: stř črc 23, 2014 5:05 pm
Příspěvky: 45
Dobrý den,

mohu znát Váš názor na současné užívání vlákniny (psyllium) a probiotik?
Jak dlouho, obecně, doporučujete psyllium užívat? Pomáhá skutečně střeva čistit?

Děkuji!
Th.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Probiotika
PříspěvekNapsal: ned lis 09, 2014 10:14 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Th. píše:
Dobrý den,

mohu znát Váš názor na současné užívání vlákniny (psyllium) a probiotik?
Jak dlouho, obecně, doporučujete psyllium užívat? Pomáhá skutečně střeva čistit?

Děkuji!
Th.

Tak užívat naráz probiotika a prebotika je velice vhodné a určitě se tím zlepší kolonizace laktobacilů ve střevě. Obě složky se dají užívat celkem dlouhodobě, pokud nejde o nějaké nesmyslné dávky. Jde sice o jemnou vlákninu, ale stále je to vláknina a velké množství vlákniny také není nic co tělo potřebuje, prostě všeho s mírou. Střeva čistí určitě, toho se bát nemusíte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Probiotika
PříspěvekNapsal: ned lis 23, 2014 2:24 pm 
Offline

Registrován: čtv led 26, 2012 12:58 pm
Příspěvky: 45
Bydliště: Polička
mě by zajimalo jaká probiotika by jste doporučili a s kterými máte zkušenosti která jsou velmi kvalitní a která ne? Třeba swiss probiotix, bio kult a jiné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Probiotika
PříspěvekNapsal: sob led 03, 2015 1:57 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Honzek píše:
mě by zajimalo jaká probiotika by jste doporučili a s kterými máte zkušenosti která jsou velmi kvalitní a která ne? Třeba swiss probiotix, bio kult a jiné.

Tak dotaz nejde formulovat, dokonce na různé problémy jsou vhodné různé druhy a jiné jsou nevhodné, ale obecně by vždy měl člověk řešit co nejširší skladbu druhů a co nejlevnější miliardu probiotik, kterou v dané lokalitě koupím. Produkty se zásadně liší a mnohdy jde za stejné peníze koupit i desetinásobky probiotických kultur.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 107 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz