Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 1:41 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 412 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 28  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Očista nadledvinek
PříspěvekNapsal: úte kvě 27, 2014 11:32 pm 
Offline

Registrován: stř lis 20, 2013 2:01 pm
Příspěvky: 13
Zarazila mě informace u B-komplexu Zentivy.

"Dávkování:
Dospělí a mladiství starší 12 let
1 dražé B-komplex Forte Zentiva 1 x denně
Vzhledem k vysokému obsahu vitaminů není přípravek B-komplex Forte Zentiva určen pro děti do 12 let věku a těhotné a kojící ženy."
Zaráží mě to slovo "vysokému". Pokud tady se bere 1000mg a 100mg tak to je jak pro slona.

Vitamin B1 (Thiamin)................15 mg
Vitamin B2 (Riboflavin).............15 mg
Vitamin B6 (Pyridoxin)...............10 mg
Niacin...................................50 mg
Kyselina pantothenová .............25 mg


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista nadledvinek
PříspěvekNapsal: sob kvě 31, 2014 9:57 pm 
Offline

Registrován: stř lis 20, 2013 2:01 pm
Příspěvky: 13
Jinak mám otázku. Pokud při očistě budu používat ještě kefír. Kolik Béček má např. 0,5 l kefíru? A jestli se dá kombinovat například s tímto b-komplexem, který asi jen tak něco nepředčí. Nebo pokud kefír může něco i nahradit.

http://www.swansonvitamins.com/swanson- ... x-250-tabs


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista nadledvinek
PříspěvekNapsal: ned čer 01, 2014 8:55 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Lukas89 píše:
Zarazila mě informace u B-komplexu Zentivy.

"Dávkování:
Dospělí a mladiství starší 12 let
1 dražé B-komplex Forte Zentiva 1 x denně
Vzhledem k vysokému obsahu vitaminů není přípravek B-komplex Forte Zentiva určen pro děti do 12 let věku a těhotné a kojící ženy."
Zaráží mě to slovo "vysokému". Pokud tady se bere 1000mg a 100mg tak to je jak pro slona.

Vitamin B1 (Thiamin)................15 mg
Vitamin B2 (Riboflavin).............15 mg
Vitamin B6 (Pyridoxin)...............10 mg
Niacin...................................50 mg
Kyselina pantothenová .............25 mg

Ty uvedené dávky nejsou rozhodně léčebné, jedná se s bídou o dávky udržovací a třeba větší děti s cukrovkou berou běžně až 6000 mg vitmínu B1 denně, což asi lze považovat za vysokou dávku, ale mnohdy ani to nestačí a je třeba dát ještě více. Pokud vezmete v potaz, že se v plazmě udrží pouze cca 4 hodiny a pak ho vymočíte, kde je důvod se bavit o vysokých dávkách. Ono vůbec mnoho informací je zde hodně pozadu za světovým standardem a medicína se v tomto směru nikam nežene, klientů má přeci nadbytek, tak jim to musí stačit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista nadledvinek
PříspěvekNapsal: ned čer 01, 2014 8:58 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Lukas89 píše:
Jinak mám otázku. Pokud při očistě budu používat ještě kefír. Kolik Béček má např. 0,5 l kefíru? A jestli se dá kombinovat například s tímto b-komplexem, který asi jen tak něco nepředčí. Nebo pokud kefír může něco i nahradit.

http://www.swansonvitamins.com/swanson- ... x-250-tabs

Tak takové dávky v kefíru nejsou, ale je dobré brát oboje, tím se patrně zvýší využitelnost.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista nadledvinek
PříspěvekNapsal: čtv zář 25, 2014 6:50 pm 
Offline

Registrován: pát srp 24, 2012 7:07 am
Příspěvky: 53
Očista mi moc pomohla. Za chvíli jí budu končit. Je možné jí opakovat po pauze dvou měsících celý rok? Dva měsíce očista, dva nic, dva opět očista a tak dokola? Nebude to škodit ledvinám? Nebo to třeba prodlužovat. Dva měsíce očista, tři nic a pak opět očista....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista nadledvinek
PříspěvekNapsal: sob říj 11, 2014 6:07 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
panka píše:
Očista mi moc pomohla. Za chvíli jí budu končit. Je možné jí opakovat po pauze dvou měsících celý rok? Dva měsíce očista, dva nic, dva opět očista a tak dokola? Nebude to škodit ledvinám? Nebo to třeba prodlužovat. Dva měsíce očista, tři nic a pak opět očista....

Nepíšete jaké očisty se váš dotaz týká, ale obecně v uvedené frekvenci by neměl nastat žádný problém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista nadledvinek
PříspěvekNapsal: úte lis 18, 2014 2:00 pm 
Offline

Registrován: úte lis 18, 2014 1:30 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den, dlouhodobě se řídím doporučeními tohoto fóra, k čemuž ,mě přivedla nemoc-revmatoidní artritida. V současné době již 5. týden provádím nadledvinkovou kůru. Chtěla bych se zeptat, zda je možné, že mi vyvolala menzes, úplně přestaly návaly a normalizoval se mi nízký krevní tlak (bude mi 53 roků a menstruaci již téměř 2 roky nemám). Na toto téma jsem příspěvek ve vláknu nenašla, případně, jak dále v kůře pokračovat. Děkuji za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista nadledvinek
PříspěvekNapsal: ned led 04, 2015 12:21 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
peggas píše:
Dobrý den, dlouhodobě se řídím doporučeními tohoto fóra, k čemuž ,mě přivedla nemoc-revmatoidní artritida. V současné době již 5. týden provádím nadledvinkovou kůru. Chtěla bych se zeptat, zda je možné, že mi vyvolala menzes, úplně přestaly návaly a normalizoval se mi nízký krevní tlak (bude mi 53 roků a menstruaci již téměř 2 roky nemám). Na toto téma jsem příspěvek ve vláknu nenašla, případně, jak dále v kůře pokračovat. Děkuji za odpověď.

Tak možné to pochopitelně je, jak se pohne s hormony začnou se dít různé věci. Osobně bych se toho nebál, ale velice vhodné je si stav hormonů laboratorně sledovat, mohl by se vám zbytečně zvedat i estradiol a to pak není vhodné, může vyvolávat silné záněty a mnoho dalších potíží. Testy na tyto hormony nejsou zase tak drahé a dají se dělat pravidelně třeba v 14 denním, nebo měsíčním intervalu a pak krásně vidíte zda se hodnoty pohybují správným směrem. Lékaře k tomu nutně nepotřebujete, za peníze vám je jako samoplátci udělá každá laborka, ale na ceny se předem informujte, jednotlivé laborky se cenově dost liší i v násobcích, tak si dohledejte nějakou slušnou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista nadledvinek
PříspěvekNapsal: pon úno 23, 2015 7:45 pm 
Offline

Registrován: pát srp 24, 2012 7:07 am
Příspěvky: 53
Dobrý den, po očistách nadledvinek se vždy osypu v obličeji. Je to jakoby akné, ale skoro nikdy nic z toho nevymáčknu. Nejhorší na to je, že se mi to nechce vůbec hojit a červené flíčky mám třeba víc jak měsíc. Nevíte, z čeho by to mohlo být? Nikdy jsem na nic takového netrpěla a mám to vždy jen po té očistě. Že by rozhozené hormony? Po očistě beru je adrenal cortex ale jen 50mg.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista nadledvinek
PříspěvekNapsal: pon úno 23, 2015 8:11 pm 
Offline

Registrován: stř čer 02, 2010 6:10 am
Příspěvky: 389
A jak děláte očistu?Sám adrenal cortex je vlastně očistec protože substituje kortizol a nadledvinky odpočívají.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista nadledvinek
PříspěvekNapsal: úte úno 24, 2015 8:00 am 
Offline

Registrován: pát srp 24, 2012 7:07 am
Příspěvky: 53
Očistu dělám lékořicí + B1 a B5. Vždy dva měsíce a pak dávám přestávku dva měsíce. Hmm tak to s tím adrenal cortex dělám asi velkou chybu. Já měla za to, že podporuje nadledvinky, ne že je také čistí. Myslíte, že je to příčina toho, že se dělají tyhle "boláky" a nechtějí se hojit?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista nadledvinek
PříspěvekNapsal: pát bře 27, 2015 12:18 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
panka píše:
Očistu dělám lékořicí + B1 a B5. Vždy dva měsíce a pak dávám přestávku dva měsíce. Hmm tak to s tím adrenal cortex dělám asi velkou chybu. Já měla za to, že podporuje nadledvinky, ne že je také čistí. Myslíte, že je to příčina toho, že se dělají tyhle "boláky" a nechtějí se hojit?

No, to na to jdete docela blbě, prvotní je vůbec znát v jakém stavu nadledvinky jsou, tedy bez vyšetření nějaké pokusy moc nedoporučuji. Podpora nadledvinek je jiná v každé fázi adrenální únavy a co jinému pomůže, to jinému klidně citelně škodí. Ten postup který uvádíte vy je pro první fázi adrenální únavy, ale pokud jde o vyšší fáze, tam zase platí třeba ten adrenal cortex, nebo další postupy. Osobně bych vyřadil ze stravy škroby a mléčné výrobky mimo extra tvrdého sýra a domácího jogurtu a uvidíte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista nadledvinek
PříspěvekNapsal: úte dub 07, 2015 7:39 pm 
Offline

Registrován: pát srp 24, 2012 7:07 am
Příspěvky: 53
Jarda píše:
No, to na to jdete docela blbě, prvotní je vůbec znát v jakém stavu nadledvinky jsou, tedy bez vyšetření nějaké pokusy moc nedoporučuji. Podpora nadledvinek je jiná v každé fázi adrenální únavy a co jinému pomůže, to jinému klidně citelně škodí. Ten postup který uvádíte vy je pro první fázi adrenální únavy, ale pokud jde o vyšší fáze, tam zase platí třeba ten adrenal cortex, nebo další postupy. Osobně bych vyřadil ze stravy škroby a mléčné výrobky mimo extra tvrdého sýra a domácího jogurtu a uvidíte.

Očistu jsem dělala na základě příznaků. Byla jsem pořád unavená a po první očistě jsem se cítila lépe. Při druhé jsem pak najela i na adrenal cortex v domnění, že podporuje nadledvinky, ne že je taky čistí. Po vysazení AC se mi obličej zlepšil a už neplánuju ho brát. Teď by mě tedy zajímalo, zda můžu dělat další očisty nadledvinek s lékořicí a béčkama a popřípadě jak často? Nerada bych si ublížila. Měla jsem za to, že tato očista je bezpečná a jednou do roka jí může dělat každý, kdo se cítí být unavený.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista nadledvinek
PříspěvekNapsal: ned kvě 17, 2015 12:20 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
panka píše:
Očistu jsem dělala na základě příznaků. Byla jsem pořád unavená a po první očistě jsem se cítila lépe. Při druhé jsem pak najela i na adrenal cortex v domnění, že podporuje nadledvinky, ne že je taky čistí. Po vysazení AC se mi obličej zlepšil a už neplánuju ho brát. Teď by mě tedy zajímalo, zda můžu dělat další očisty nadledvinek s lékořicí a béčkama a popřípadě jak často? Nerada bych si ublížila. Měla jsem za to, že tato očista je bezpečná a jednou do roka jí může dělat každý, kdo se cítí být unavený.

To je otázka, vlákno bylo prostě kdysi založeno s částečně zavádějícím názvem a o očistu v pravém smyslu slova vůbec nejde. Spíše bych použil slovo podpora, nebo posílení, ale ani to není zcela výstižné. Prostě lékořice stimuluje nadledvinky k vyššímu výkonu a adrenal cortex jim pomáhá když již vyšší výkon nezvládají, tedy každé působí jinak, jedno stimulačně a druhé uklidňuje a umožní jim odpočívat. Postup bezpečný je, ovšem ne každému musí nutně dělat dobře, opravdu záleží na momentálním stav nadledvinek.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista nadledvinek
PříspěvekNapsal: stř čer 03, 2015 7:46 am 
Offline

Registrován: úte zář 25, 2012 9:55 am
Příspěvky: 166
Jaký dobrý b-komplex z naší lékárny berete při nadledvinkovékůře? A bere se současně při nebo až po dokončení kůry? Od Swansonu se mi už znovu objednávat nechce a znovu platit poštovné.
Nestačilo by konzumovat lahůdkove droždí?
Jaké problémy může lěkořice způsobovat?-Jedná se o otoky nohou a bušení srdce?-Když se nic z toho neděje je tedy vše v pořádku?


Naposledy upravil jajda22 dne stř čer 03, 2015 9:02 am, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 412 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 28  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: jojoba a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz