Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 9:03 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 256 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 18  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Očista krevní lymfy
PříspěvekNapsal: pát srp 01, 2014 9:24 pm 
Offline

Registrován: pát srp 01, 2014 9:15 pm
Příspěvky: 3
Dobrý den,

ráda bych se zeptala na jednu otázku. V článku "očista střeva" - použití solného roztoku a na závěr čaje z heřmánku - píšete, že se po proceduře člověk musí najíst nejdříve po 30 min. a nejpozději do jedné hodiny, protože by mohlo dojít ke srůstu střev. V tomto článku se píše, že by člověk neměl jíst 3 dny a vyplachovat střeva každý večer - v tomto případě již není možné, aby došlo ke srůstu střeva?
Děkuji za odpoveď.

Jana


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista krevní lymfy
PříspěvekNapsal: pát srp 01, 2014 9:56 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
Kde jsi to cetla? Jsme na strankach pana Jardy, tak se rid jeho pokyny, vzdyt je to vyzkousene a dokonale to funguje.

http://www.zdravi-az.cz/Ocista_tlusteho_streva_02.php


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista krevní lymfy
PříspěvekNapsal: pát srp 08, 2014 1:39 pm 
Offline

Registrován: pát srp 01, 2014 9:15 pm
Příspěvky: 3
Samozřejmě, že se jeho pokyny řídím \":-)\" Je možné, že jsem něco přeskočila nebo naopak vynechala. Nebo špatně pochopila. Dočetla jsem se to právě v článku, který jsi přiložil:

Po šankhaprakšálaně je třeba BEZPODMÍNEČNĚ dodržovat následující pokyny.

Jíst nejdříve půl hodiny po skončení a NEJPOZDĚJI jednu hodinu po skončení. Je VÝSLOVNĚ ZAKÁZÁNO nechat trávicí trubici prázdnou déle než hodinu.

Pokud se do hodiny nenajíte, hrozí zdravotní riziko v případě, kdy střevo je již natráveno a některé jeho části jsou natolik poškozeny, že by mohlo dojít k srůstům. Mimo to se také do střeva vyplaví značné množství žlučových kyselin, které by dále zbytečně poškozovaly střevní stěnu.

A v článku " očista krevní lymfy" je napsáno nejíst 3 dny. proto jsem z toho zmatená..
děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista krevní lymfy
PříspěvekNapsal: sob srp 30, 2014 10:31 am 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Jaheta píše:
Dobrý den,

ráda bych se zeptala na jednu otázku. V článku "očista střeva" - použití solného roztoku a na závěr čaje z heřmánku - píšete, že se po proceduře člověk musí najíst nejdříve po 30 min. a nejpozději do jedné hodiny, protože by mohlo dojít ke srůstu střev. V tomto článku se píše, že by člověk neměl jíst 3 dny a vyplachovat střeva každý večer - v tomto případě již není možné, aby došlo ke srůstu střeva?
Děkuji za odpoveď.

Jana

To se již bavíte o vyšším stupni této očisty, kterou neprovádí začátečníci, ale slouží jako příprava k vyšším duchovním cílům. Tedy ano, jde to, ovšem nelze tento postup doporučovat laikům, kteří mají tělo zaneřáděné, střevní stěna je natrávená a poškozená zánětem, tam by opravdu problém vzniknout mohl.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista krevní lymfy
PříspěvekNapsal: sob srp 30, 2014 10:34 am 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Jaheta píše:
Samozřejmě, že se jeho pokyny řídím \":-)\" Je možné, že jsem něco přeskočila nebo naopak vynechala. Nebo špatně pochopila. Dočetla jsem se to právě v článku, který jsi přiložil:

Po šankhaprakšálaně je třeba BEZPODMÍNEČNĚ dodržovat následující pokyny.

Jíst nejdříve půl hodiny po skončení a NEJPOZDĚJI jednu hodinu po skončení. Je VÝSLOVNĚ ZAKÁZÁNO nechat trávicí trubici prázdnou déle než hodinu.

Pokud se do hodiny nenajíte, hrozí zdravotní riziko v případě, kdy střevo je již natráveno a některé jeho části jsou natolik poškozeny, že by mohlo dojít k srůstům. Mimo to se také do střeva vyplaví značné množství žlučových kyselin, které by dále zbytečně poškozovaly střevní stěnu.

A v článku " očista krevní lymfy" je napsáno nejíst 3 dny. proto jsem z toho zmatená..
děkuji.

To mícháte hrušky s jablkama, při očistě krevní lymfy se sice v pravém slova smyslu nejí tuhá strava, ale ta šťáva je tekutá strava, tedy se při ní jí a nejde proto tyto očisty posuzovat stejně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista krevní lymfy
PříspěvekNapsal: sob srp 30, 2014 8:52 pm 
Offline

Registrován: pát srp 01, 2014 9:15 pm
Příspěvky: 3
Dobrý den,

děkuji za vysvětlení. \":-)\"

Jana


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista krevní lymfy
PříspěvekNapsal: sob bře 14, 2015 1:56 pm 
Offline

Registrován: pát úno 06, 2015 10:38 am
Příspěvky: 4
Doporučujete použít Epsomskou nebo Glauberovu sůl???


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista krevní lymfy
PříspěvekNapsal: sob bře 14, 2015 6:14 pm 
Offline

Registrován: úte zář 22, 2009 10:10 am
Příspěvky: 160
baby píše:
Doporučujete použít Epsomskou nebo Glauberovu sůl???

Optimální volba je závislá na aktuálním stavu organismu. Při významném deficitu hořčíku může být doporučované množství Epsomské soli málo, takže bude lepší spíš ta Glauberova (zaručí razantnější vyprázdnění). Ovšem její použití bych zvážil při hypertenzi, tam bude bezpečnější ta Epsomka, klidně i dvojitá dávka, pokud první drink nezabere.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista krevní lymfy
PříspěvekNapsal: sob bře 21, 2015 12:03 pm 
Offline

Registrován: ned úno 13, 2011 7:08 pm
Příspěvky: 25
Zdravíčko,

za 14 dní plánuji očistu lymfy, již druhou a mám 2 dotazy.

1) Mohu při očistě stále užívat nystatin tablety?


2)Mohu držet očistu déle, pokud ze mne půjdou stále ,,divné,, věci? Např. o den navíc? Naposled se mi toiž stalo, že opravdovej šmorajz
ze mne šel až 3. den.


Díky případným pomocníkům.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista krevní lymfy
PříspěvekNapsal: pát bře 27, 2015 9:14 pm 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
maricio píše:
Zdravíčko,

za 14 dní plánuji očistu lymfy, již druhou a mám 2 dotazy.

1) Mohu při očistě stále užívat nystatin tablety?


2)Mohu držet očistu déle, pokud ze mne půjdou stále ,,divné,, věci? Např. o den navíc? Naposled se mi toiž stalo, že opravdovej šmorajz
ze mne šel až 3. den.


Díky případným pomocníkům.

1)Nedovedu s jistotou odpovědět, ale snad by to nijak vadit nemělo.
2)Určitě ano, ale zase bych to nepřeháněl i když jogíni jedou některé očisty v některých případech i mnoho dní v kuse.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista krevní lymfy
PříspěvekNapsal: úte říj 20, 2015 11:40 am 
Offline

Registrován: čtv úno 03, 2011 5:09 pm
Příspěvky: 394
Právě dnes začínám tuto očistu, tak nevím, jestli mi stihne někdo poradit. Chtěl bych se zeptat, jestli je možné a bylo by třeba i lepší zaměnit klystýr s vodou s citronem za urinový. Nebo to má tady své opodstanění když se i v průběhu dne pije citrusová šťáva? Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista krevní lymfy
PříspěvekNapsal: pon lis 02, 2015 11:36 am 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Igi píše:
Právě dnes začínám tuto očistu, tak nevím, jestli mi stihne někdo poradit. Chtěl bych se zeptat, jestli je možné a bylo by třeba i lepší zaměnit klystýr s vodou s citronem za urinový. Nebo to má tady své opodstanění když se i v průběhu dne pije citrusová šťáva? Děkuji.

Tak nedomnívám se že by v tom byl zásadní problém, ale asi je logičtější dodržet postup jak je ověřený.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista krevní lymfy
PříspěvekNapsal: sob led 09, 2016 8:20 pm 
Offline

Registrován: pát led 01, 2016 12:18 am
Příspěvky: 2
Jarda píše:
Denny píše:
Chanca Piedra - rozbíječ kamenů
Piju již celý měsíc a je to znát http://www.bionebe.cz/Chanca-Piedra--by ... g,378.html
Je to opravdu užitečná bylina, ale kameny jsou prakticky vždy z nedostatku hořčíku. Dodávat hořčík je nesrovnatelně levnější a účinky jsou srovnatelné. Proti bylinám nic nemám, ale peruánské rostliny naši předci určitě neužívali a také si dokázali své zdraví uchránit místními plodinami.

Ve svém eshopu nabízíte mj kakaové máslo, citrá hořčíku, msm, volné aminokyseliny, xylitol, chlorid draselný - tohle naši předkové užívali? Celé vaše fórum je plné podobných protimluvů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista krevní lymfy
PříspěvekNapsal: ned led 17, 2016 1:19 pm 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Papundekel píše:
Ve svém eshopu nabízíte mj kakaové máslo, citrá hořčíku, msm, volné aminokyseliny, xylitol, chlorid draselný - tohle naši předkové užívali? Celé vaše fórum je plné podobných protimluvů.

Tak naši předkové jedli poněkud jinak a obsah živin v potravinách byl také někde jinde, tedy dnes člověk moc možností nemá jak se k těm živinám dopracovat. Třeba hořčík se ze stravy skoro získat nedá, nebo lépe řečeno nedá se získat z místní stravy. Spotřeba kvalitního masa očesala dodávky glycinu a zvýšila dodávky tryptofanu a methioninu, což generuje záněty, tedy mám doporučovat jako za našich předků večer u televize žvýkat kůže? Protimluvy se zde možná občas vyskytnou, ale je třeba i sledovat v jakých souvislostech a pak vám patrně dojde, že většinou ani o protimluvy nejde, pouze o jiné úhly pohledu v různých konkrétních situacích. Nakonec zase máte svobodnou možnost volby pokračovat ve čtení, nebo prostě si říci "Ten chlap je magor, proč tím bud ztrácet čas" a moje stránky jednou pro vždy zavřít, když vás tak iritují.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista krevní lymfy
PříspěvekNapsal: sob úno 13, 2016 4:44 pm 
Offline

Registrován: sob úno 13, 2016 4:38 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den, s partnerem jsme se rozhodli dělat tuto očistu lymfy podle knížky J.Cingroše. Jde o to, že u mě se první den nedělo téměř nic, jen slabost a bolesti hlavy k večeru. Druhý den od rána průjmy - citrusová šťáva ze mě tekla, jako při šance. To jsem shledala pozitivním. K večeru mi začalo ale být dosti špatně. Bolesti hlavy, teplota a pocity na zvracení. Tento stav jsem zaspala, ale ve 3 ráno mě vzbudily bolesti břicha a nevolnost. Musela jsem na WC - ulevilo se mi, ale asi 15x jsem dávila na prázdno (logicky, když 3 dny nejím... \":)\"). Od rána mi dělá zle jen když se na citrusovou šťávu podívám, nejsem schopná ji vypít. Myslíte, že tato očista bude mít účinek, když poslední den nedokončím?

Další dotaz je k příteli. První den neměl vůbec žádný průjem, jen klasickou stolici a druhý den vůbec. Třetí den stolici zase měl, ale průjem žádný. Vše dělá podle návodu. Jak si to máme vysvětlit? Je to možným nedostatkem draslíku v těle?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 256 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 18  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz