Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 2:04 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 63 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: úte led 28, 2014 11:20 am 
Offline

Registrován: čtv úno 28, 2013 12:08 am
Příspěvky: 15
madi píše:
Zkoušel jste někdo výrobu zastudena ve skle?

Po nějakém takovém skle, ale v menším objemu se pořád poohlížím. A k tomu po nějaké vhodné skleničce. U té láhve od okurek mi trochu vadí zbytečně velký objem vzduchu nad hladinou. Moc toho ClO2 unikne. Přikládám fotku své výroby. Aby nemohlo nic uniknout, tak hydrogensíran tam stříknu stříkačkou až po uzavření nádoby. Používám 5+5 ml. Hotový roztok pak doplním na půl litru. Získám tak 0,5 litru CDS s ClO2 vyrobeného z cca 100 kapek chloritanu, tedy 10 ml pak obsahuje plyn ze dvou kapek chloritanu.
S tím pytlíkem je to dobrý nápad. Už se mi to sklo bude asi hledat podstatně snáz.


Přílohy:
Vyroba CDS.jpg
Vyroba CDS.jpg [ 75.15 KiB | Zobrazeno 30042 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte led 28, 2014 4:36 pm 
Offline

Registrován: úte led 28, 2014 1:57 am
Příspěvky: 4
Já jsem ten "studený" režim nevymyslela, popravdě jsem ho okoukla z nějakého španělského videa od Humblových spolupracovníků z jižní Ameriky. Používali tam takovou běžnou skleněnou dozu na skladování špaget z IKEA.
Já procesím CDS pro sebe a pár známých, tak nechci vyrábět několik litrů najednou, jsem zastánce názoru, že CDS by se nemělo dlouho skladovat, ale spotřebovat do 1 měsíce. Pokud se tam dá více vody a více reakčního roztoku, tak bude proces mít méně ztrát.
Pro lepší absorbci chlordioxidu používám na začátku reakce vymraženou vodu ještě cca s polovinou ledu.
http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/50213546/


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte led 28, 2014 4:44 pm 
Offline

Registrován: úte led 28, 2014 1:57 am
Příspěvky: 4
Batles
Citace:
Osobně občas používám metodu, kdy se do nějaké šťávy s vodu přidá pouze chloritan a nechá se aktivovat 20 minut. Chuť je opravdu velmi dobrá-záleží samozřejmě na druhu šťávy.....
Batles

Batlesi do jaké šťávy dáváš chloritan? S čím se pak aktivuje? Nějaké citrusy?

Já jsem vyzkoušela pití samotného chloritanu na lačno - ať si najde HCl v žaludku - pokud jsem pochopila správně, to byl ten úplně první Humblův postup, když neměl co dát indiánům proti malárii.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte led 28, 2014 7:47 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv dub 15, 2010 6:46 pm
Příspěvky: 73
Bydliště: Jižní Morava, 30 km od Brna
madi píše:
Batlesi do jaké šťávy dáváš chloritan? S čím se pak aktivuje? Nějaké citrusy?
Já jsem vyzkoušela pití samotného chloritanu na lačno - ať si najde HCl v žaludku - pokud jsem pochopila správně, to byl ten úplně první Humblův postup, když neměl co dát indiánům proti malárii. Jo, také to funguje, ale pouze s desetiprocentním účinkem. I to je dobré

Šťáv používám vícero druhů: domácí bezová s citronem a kupovanou typu Relax - malina. Biobrusinková také jde. Ono jich jde vlastně takto aktivovat pouze chloritanem hromadu druhů, nutno však aspoň jednou změřit Instatestem (ať má člověk jistotu) a pak je může dělat a pít bez měření. Počet ppm se pohybuje od 25 do 50 v půl až 3/4 litru aktivace pouze chloritanem 20minut zavřená lahev.
Pavel Eiselt dal na net video, kde dělá tyhle testy a ochutnává \":D\" Velmi dobře mu vyšel i Redbul. Zkus si to najít na Yuotube, stojí to za to.
Odkaz uložený nemám..
Batles


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř led 29, 2014 7:31 pm 
Offline

Registrován: úte led 28, 2014 1:57 am
Příspěvky: 4
To video od Pavla E znám, používá tam různé nápoje s přidanou kyselinou citronovou.
Myslela jsem, jestli nejdeš cestou nějakého sirupu bez citronky, tedy reakce s HCl v žaludku.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob bře 29, 2014 11:02 pm 
Offline

Registrován: sob úno 16, 2013 11:30 pm
Příspěvky: 30
Drahoši, obdivuji tvoji trpělivost a ochotu se bavit s neználkem... Věř mi, že neprocitne. Zaslepen starými názory - chybnými, neochota přijímat nové - stařecký syndrom, podlehnutí moci peněz....nad se někdy zamyslí - bez spěchu - a přestane lhát sám sobě!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob dub 12, 2014 8:15 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
madi píše:
To video od Pavla E znám, používá tam různé nápoje s přidanou kyselinou citronovou.
Myslela jsem, jestli nejdeš cestou nějakého sirupu bez citronky, tedy reakce s HCl v žaludku.

Na HCl v žaludku se mnoho lidí spoléhat nemůže v dnešním světě plném stresu s ní má problém naprostá většina lidí.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned pro 07, 2014 8:13 pm 
Offline

Registrován: pon pro 02, 2013 1:41 pm
Příspěvky: 1
xdraho píše:
Jardax přípravu CDS za pomocí hydrogensíranu přivedl podle mého názoru k naprosté dokonalosti!
http://www.upramene.cz/forum/viewtopic. ... 74#p114674

Teď to ještě čeká na někoho, kdo má ty zázračné proužky na měření koncentrace ClO2, aby to celé "ocejchoval".

Fichema.cz
Testovací proužky na měření koncentrace oxidu chloričitého (chlordioxidu).
http://www.fichema.cz/indiktory-ph-paprky/1421-testovaci-prouzky-oxid-chloricity-chlordioxid-6373950372768.html
Rozsah: 0 - 500 ppm
Balení: 50 ks
Země původu: USA
cena (k 7.12.2014): 349 Kč


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob čer 24, 2017 10:35 pm 
Offline

Registrován: sob úno 16, 2013 11:30 pm
Příspěvky: 30
Pro více informací o CDS2, doporučiju navštívit FB - https://www.facebook.com/groups/382886911808866/


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned čer 25, 2017 1:46 am 
Offline

Registrován: čtv úno 28, 2013 12:08 am
Příspěvky: 15
jardax píše:
Pro více informací o CDS2, doporučiju navštívit FB - https://www.facebook.com/groups/382886911808866/

Nemáte v tom odkazu nějakou chybu? Nemohu se tam dostat.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon pro 04, 2017 1:42 am 
Offline

Registrován: sob úno 16, 2013 11:30 pm
Příspěvky: 30
Jen drobná informace, která většině uživatelů mms s HCl uniká - kalsický způsob přípravy využívá pouze 1/3 chloritanu, zbytek chloritanu pijete nevyreagovaný...

Pro reakci se používá 25%ní NaClO2, 4%ní HCl a objemový poměr 1:1
Po přepočtu na molární hnotnosti je potřebné množství reakčních látek 452.21g NaClO2 + 145.84HCl
Hmotnostní poměr je pak 1 : 0.325
Hustota HCl 4% - 1.018g/cm3, chloritan pak 1.22g/cm3
1ml roztoku NaClO2 potom obsahuje 0.305g NaClO2 a 1ml roztoku HCl pak 0.0407g HCl.
Pokud se tedy doporučuje objemový poměr 1 : 1, skutečný výsledný poměr chemikálií je 1 : 0.133
V praxi se tedy běžně používá 2.44x méně kyseliny, než by bylo potřeba ke kvantitativně správnému průběhu reakce!
Nápravou je použití kyseliny s koncentrací cca 10% nebo zvýšit dávku 4%ní kyseliny 2.44x.
- Při této chybě (v případě MMS) se vypije společne s ClO2 i značné množství chloritanu.
- Při přípravě CDS se zbytečně nevyužije značné množství chloritanu.
- Celý proces se zbytečně prodražuje.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon pro 04, 2017 10:32 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
jardax píše:
Jen drobná informace, která většině uživatelů mms s HCl uniká - kalsický způsob přípravy využívá pouze 1/3 chloritanu, zbytek chloritanu pijete nevyreagovaný...

Pro reakci se používá 25%ní NaClO2, 4%ní HCl a objemový poměr 1:1
Po přepočtu na molární hnotnosti je potřebné množství reakčních látek 452.21g NaClO2 + 145.84HCl
Hmotnostní poměr je pak 1 : 0.325
Hustota HCl 4% - 1.018g/cm3, chloritan pak 1.22g/cm3
1ml roztoku NaClO2 potom obsahuje 0.305g NaClO2 a 1ml roztoku HCl pak 0.0407g HCl.
Pokud se tedy doporučuje objemový poměr 1 : 1, skutečný výsledný poměr chemikálií je 1 : 0.133
V praxi se tedy běžně používá 2.44x méně kyseliny, než by bylo potřeba ke kvantitativně správnému průběhu reakce!
Nápravou je použití kyseliny s koncentrací cca 10% nebo zvýšit dávku 4%ní kyseliny 2.44x.
- Při této chybě (v případě MMS) se vypije společne s ClO2 i značné množství chloritanu.
- Při přípravě CDS se zbytečně nevyužije značné množství chloritanu.
- Celý proces se zbytečně prodražuje.

Zajímavé zjištění a nejde zrovna o zanedbatelný rozdíl.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon pro 04, 2017 8:17 pm 
Offline

Registrován: sob úno 16, 2013 11:30 pm
Příspěvky: 30
Následně jsem ještě zjistil, že situace je ještě horší! Technický chloritan totiž obsahuje poměrně dost hydroxidu sodného (popř. uhličitanu sodného) a část kyseliny se spotřebuje na jeho neutralizaci. Přesněji vyčíslím později, ale odhadem je potřebné míchání 1:3 (1 objemový díl chloritanu a 3 díly 4%ní HCl).


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon pro 04, 2017 11:15 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 28, 2013 12:08 am
Příspěvky: 15
jardax píše:
Následně jsem ještě zjistil, že situace je ještě horší! Technický chloritan totiž obsahuje poměrně dost hydroxidu sodného (popř. uhličitanu sodného) a část kyseliny se spotřebuje na jeho neutralizaci. Přesněji vyčíslím později, ale odhadem je potřebné míchání 1:3 (1 objemový díl chloritanu a 3 díly 4%ní HCl).

jardax, zkoušel jsi přemýšlet i o tom, zda tato tvá zjištění znamenají něco i při přípravě CDS2?
Jestli náhodou ten hydroxyd nespotřebovává i hydrogensíran?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte pro 05, 2017 1:42 am 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
jardax píše:
Jen drobná informace, která většině uživatelů mms s HCl uniká - kalsický způsob přípravy využívá pouze 1/3 chloritanu, zbytek chloritanu pijete nevyreagovaný...

Pro reakci se používá 25%ní NaClO2, 4%ní HCl a objemový poměr 1:1
Po přepočtu na molární hnotnosti je potřebné množství reakčních látek 452.21g NaClO2 + 145.84HCl
Hmotnostní poměr je pak 1 : 0.325
Hustota HCl 4% - 1.018g/cm3, chloritan pak 1.22g/cm3
1ml roztoku NaClO2 potom obsahuje 0.305g NaClO2 a 1ml roztoku HCl pak 0.0407g HCl.
Pokud se tedy doporučuje objemový poměr 1 : 1, skutečný výsledný poměr chemikálií je 1 : 0.133
V praxi se tedy běžně používá 2.44x méně kyseliny, než by bylo potřeba ke kvantitativně správnému průběhu reakce!
Nápravou je použití kyseliny s koncentrací cca 10% nebo zvýšit dávku 4%ní kyseliny 2.44x.
- Při této chybě (v případě MMS) se vypije společne s ClO2 i značné množství chloritanu.
- Při přípravě CDS se zbytečně nevyužije značné množství chloritanu.
- Celý proces se zbytečně prodražuje.

Pridat 2.44x 4% kyseliny chlorovodikovej nebude prave najvhodnejsie riesenie, z toho dovodu, ze v kazdej kvapke je predsa 96% vody, a ta rozriedi aj roztok chloritanu sodneho, cize uz nebude akoby 24,5% ale napriklad 10%. Vysledok bude, predpokladam ten, ze reakcia bude prebiehat pomaly. A tym padom zase mozno viac clo2 unikne/vyprcha. Nebude to totozne s tym, akoby si zvysil koncentraciu hcl 2.44x, teda na cca 10%. Cize, najspolahlivejsim riesenim bude teda pouzit 10% kyselinu chlorovodikovu. Lenze, s tou sa zas uz dost blbo pracuje, a navyse uz aj dost prcha (bude sa tazko udrzovat 10% pri opakovanom otvarani flasky bude postupne klesat.)

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 63 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz