Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 9:42 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 277 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 19  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Očkování
PříspěvekNapsal: stř čer 19, 2013 2:14 pm 
Offline

Registrován: pát bře 29, 2013 3:52 pm
Příspěvky: 7
Dobry den.ockovanie je aj v SR povinne.my sme nasu 17 mes dcerku nedali.doktorke sme podpisali papier ze nedavame,ona ked nas nahlasi,pride predvolanie na hygienu,max. pokuta 300 eur a je pokoj.poznam kopec rodin co neockuju.napr.www.slobodavockovani.sk,rodiny si pisu skusenosti aj na facebooku cez tuto slobodu v ockovani.manzel toho vela nastudoval,aj od roznych lekarov,napr.kniha Ockovanie pre a proti od 70-rocneho nemeckeho lekara co sa tomu venuje cely zivot,ma vyse 400 stran,velmi komplexna.nam vyslo z toho ze neockovat v ziadnom pripade.ved sa zaplati pokuta a je pokoj alebo kto nechce platit to moze potom uz len cez sudy riesit.v inych krajinach ockovanie nie je povinne...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očkování
PříspěvekNapsal: sob lis 09, 2013 11:58 pm 
Offline

Registrován: úte zář 25, 2012 9:55 am
Příspěvky: 166
A co klíštová encefalitida? Mám jít na přeočkování po 5ti letech-posledn ídva roky jsem ani klíště neměla,ale dříve několikrát za sezonu,taky jsem měla borelliozu-asi před 12ti lety


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očkování
PříspěvekNapsal: pon lis 11, 2013 5:37 pm 
Offline

Registrován: pon zář 16, 2013 11:04 am
Příspěvky: 2
Ockovali jsme hexavakcinou, naskakala vyrazka (po treti (flicek 2*2 cm podobny lupence - otec lupenkar) a ctvrte davce (pres cela zada krupicka)), tak jsem se oprel do samostudia a jiz neockujeme (MMR ani nic jineho). Tema ockovani stale sleduji. Precetl jsem spostu clanku, knih (ted ctu druhy dil od Elekove - Ockovani II), ale i prispevku, denicku od samotnych rodicu. Muj sobni nazor, ktery nikomu nenutim - zadne ockovani. Ani tetanus, zbytecne riziko oproti moznosti nakazeni se. Tetanus je nemoc hlubokych ran a nedostatecne prokrvenosti. Riziko predevsim pro starsi spoluobcany.
Co se tyce klistove encefalitidy. Bratranec me manzelky chytil klistovou encefalitidu, kdyz se nechal ockovat proti teto nemoci. Ano dostal ji z toho ockovani. Pul roku byl nemocny.
K tomu mate dalsi vedlejsi ucinky samotnych latek co jsou v ockovaci latce. Vzdy doporucim precist si pribalovy letak - slozeni a nezadouci ucinky (to zlomilo moji manzelku, neb do te doby neverila coz pro mne bylo dost frustrujici a jen me to znovu vrhlo do studia a hledani). I pro laika jsou ty informace dost vystrasujici a to netusi, ze se skryva napr. za pojmem "neobvykly plac" (u vakciny MMR, je to poskozeni mozku, 1 z 10 pripadu!). Nebo co jsou to lidske diploidni bunky? Kdo by si do pribaloveho letaku napsal - bunky z lidskych potracenych plodu. Diploidni bunky zni tak lekarsky a odborne, ze.
Kazdopadne zda ockovat, pripdane kdy ockovat je na kazdem z vas. Ja pracuji v IT, proto muj prispevek berte jako vyjadreni laika.

EDIT: co se tyce boreliozi, tak na tu zadne ockovani neexistuje. Nekde jsem cetl, ze je 1000x vyssi riziko chytit boreliozu nez klistovou encefalitidu. Encefalitidou se nakazi cca 600 lidi rocne, z toho par jedincu zemre cca 2-5. Vetsi riziko je, ze budete mit dozivotni nasledky.
http://www.szu.cz/tema/prevence/situace ... oku-2012-v


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očkování
PříspěvekNapsal: sob pro 07, 2013 9:21 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
gadzin píše:
Ockovali jsme hexavakcinou, naskakala vyrazka (po treti (flicek 2*2 cm podobny lupence - otec lupenkar) a ctvrte davce (pres cela zada krupicka)), tak jsem se oprel do samostudia a jiz neockujeme (MMR ani nic jineho). Tema ockovani stale sleduji. Precetl jsem spostu clanku, knih (ted ctu druhy dil od Elekove - Ockovani II), ale i prispevku, denicku od samotnych rodicu. Muj sobni nazor, ktery nikomu nenutim - zadne ockovani. Ani tetanus, zbytecne riziko oproti moznosti nakazeni se. Tetanus je nemoc hlubokych ran a nedostatecne prokrvenosti. Riziko predevsim pro starsi spoluobcany.
Co se tyce klistove encefalitidy. Bratranec me manzelky chytil klistovou encefalitidu, kdyz se nechal ockovat proti teto nemoci. Ano dostal ji z toho ockovani. Pul roku byl nemocny.
K tomu mate dalsi vedlejsi ucinky samotnych latek co jsou v ockovaci latce. Vzdy doporucim precist si pribalovy letak - slozeni a nezadouci ucinky (to zlomilo moji manzelku, neb do te doby neverila coz pro mne bylo dost frustrujici a jen me to znovu vrhlo do studia a hledani). I pro laika jsou ty informace dost vystrasujici a to netusi, ze se skryva napr. za pojmem "neobvykly plac" (u vakciny MMR, je to poskozeni mozku, 1 z 10 pripadu!). Nebo co jsou to lidske diploidni bunky? Kdo by si do pribaloveho letaku napsal - bunky z lidskych potracenych plodu. Diploidni bunky zni tak lekarsky a odborne, ze.
Kazdopadne zda ockovat, pripdane kdy ockovat je na kazdem z vas. Ja pracuji v IT, proto muj prispevek berte jako vyjadreni laika.

EDIT: co se tyce boreliozi, tak na tu zadne ockovani neexistuje. Nekde jsem cetl, ze je 1000x vyssi riziko chytit boreliozu nez klistovou encefalitidu. Encefalitidou se nakazi cca 600 lidi rocne, z toho par jedincu zemre cca 2-5. Vetsi riziko je, ze budete mit dozivotni nasledky.
http://www.szu.cz/tema/prevence/situace ... oku-2012-v

V podsatatě správný názor, očkování je hlavně výborný kšeft a vykazuje pouze diskutabilní pozitiva.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očkování
PříspěvekNapsal: sob pro 07, 2013 10:30 pm 
Offline

Registrován: pon zář 09, 2013 8:51 pm
Příspěvky: 188
Jojo, to je jak kdyz jsem ja po ockovani na zloutenku, kolem 12-teho roku tusim(2,nebo 3vakciny uz nevim) dostala mononukleozu i zloutenku -ne tu nakazlivou, ale nejaky jaterni typ (uz si to nepamatuji) marodila jsem doma cca 4mesice a k smrti moc nechybelo!Uz nikdy vic!Ani nikdo z rodiny by se uz nenechal a vzdy to budu maximalne podporovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očkování
PříspěvekNapsal: sob pro 07, 2013 10:32 pm 
Offline

Registrován: pon zář 09, 2013 8:51 pm
Příspěvky: 188
Pane Zajicku a jak je na tom Vase dcera?Nechal jste ji ockovat, ci nikoliv?Pokud ne, jsou s tim nejake problemy?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očkování
PříspěvekNapsal: ned pro 08, 2013 4:50 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
misujka23 píše:
Pane Zajicku a jak je na tom Vase dcera?Nechal jste ji ockovat, ci nikoliv?Pokud ne, jsou s tim nejake problemy?

Pokud vím, tak jediné očkování které dostala byla hexavakcína, což mě docela silně vytočilo, ale je to již mnoho let a kupodivu neměla s tím žádný problém. Nic jiného nikdy ne, to jsem manželce striktně zakázal a také žádný problém nikdy nebyl.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očkování
PříspěvekNapsal: ned pro 08, 2013 6:05 pm 
Offline

Registrován: pon zář 09, 2013 8:51 pm
Příspěvky: 188
Tak vidíte maminky \":)\" Já bych své dítě také nikdy nedala očkovat.Ani sebe a ani kohokoliv jiného.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očkování
PříspěvekNapsal: ned pro 08, 2013 6:38 pm 
Offline

Registrován: pon zář 09, 2013 8:51 pm
Příspěvky: 188
Pane Zajíčku, takže ani tetanus apod. ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Očkování
PříspěvekNapsal: ned pro 22, 2013 5:25 pm 
Offline

Registrován: ned pro 22, 2013 5:21 pm
Příspěvky: 1
V článku základ našich nemocí jste zapomněl zmínit očkování. Tento zločin, jehož se na svých dětech rodiče dopouštějí, často i dříve, než jim to doporučí jejich zkorumpovaný pediatr, je rozhodujícím krokem k likvidaci imunity člověka. Také je nutné připomenout, že pouze „víra tvá tě uzdraví“, takže školství a kultura zásadně znemožňují dětem být zdraví tím, že jim berou víru, kterou zesměšňují a pošpiňují.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očkování
PříspěvekNapsal: ned pro 22, 2013 7:15 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
misujka23 píše:
Pane Zajíčku, takže ani tetanus apod. ?

To je snad jediná výjimka o které lze uvažovat i když v místních podmínkách se k teoretické infekci tetanem dostane již opravdu pouze velice omezené procento lidí


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očkování
PříspěvekNapsal: ned pro 22, 2013 7:17 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
PavelUrbančík píše:
V článku základ našich nemocí jste zapomněl zmínit očkování. Tento zločin, jehož se na svých dětech rodiče dopouštějí, často i dříve, než jim to doporučí jejich zkorumpovaný pediatr, je rozhodujícím krokem k likvidaci imunity člověka. Také je nutné připomenout, že pouze „víra tvá tě uzdraví“, takže školství a kultura zásadně znemožňují dětem být zdraví tím, že jim berou víru, kterou zesměšňují a pošpiňují.

V tomto vlákně je zmíněno dostatečně a jinak plný souhlas, jde o velkou lumpárnu na neznalých lidech.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očkování
PříspěvekNapsal: stř úno 05, 2014 11:05 am 
Offline

Registrován: stř dub 13, 2011 10:11 pm
Příspěvky: 41
Dobry den,

ak studentka zdravotnickeho odboru sa musim dat povinne zaockovat na zltacku B. Aj ked s ockovanim nesuhlasim, dam sa zaockovat, pretoze odmietnutie by mi mohlo narobit problemy v dalsom pokracovani studia.

Chcela som sa opytat, ci je MMS ucinne aj pri tejto vakcine. Je vhodne pouzit tu popisany postup - zobrat niekolko davok mms den pred ockovanim a v den ockovania? a ako je to s hlinikom vo vakcine? Ten asi MMS nijak neneutralizuje, alebo sa mylim?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očkování
PříspěvekNapsal: ned úno 09, 2014 11:45 pm 
Offline

Registrován: ned úno 09, 2014 11:43 pm
Příspěvky: 1
dobrý deň,
urobil som právny rozbor situácie čo sa týka očkovania, spolu s návodom ako postupovať, aby zákonný zástupca dieťaťa nemohol byť nijako postihnutý v prípade, že dieťa zaočkovať nedá. viac tu : http://bezvazdravi.webnode.cz/ockovanie/
v ČR je situácia obdobná ako v SR, takže postup sa dá uplatniť v oboch štátoch rovnako


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očkování
PříspěvekNapsal: úte úno 11, 2014 6:56 pm 
Offline

Registrován: pon srp 01, 2011 9:10 pm
Příspěvky: 143
...


Naposledy upravil fox dne stř bře 05, 2014 12:51 am, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 277 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 19  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz