Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 12:05 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 60 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: ned zář 08, 2013 11:51 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
lucinda21 píše:
Info: jednalo se o kaz, který vznikl na předním spodním zubu, tedy na jedničce. Jelikož byl tento kaz viditelný dobře, mohla jsem sledovat, jak brzy sám zmizel, potom co jsem začala jíst ty ryby.

Velmi mě zajímá, pokud existují skuteční lidé kteří jsou vitariáni, a opravdu jsou silní a zdraví. Mě vitariánství ublížilo a zdravotní stav se zhoršil. Potom co jsem začala jíst maso, se zlepšil.

Nazdar. Vitariáni všech zemí spojte se a přesvědčte nás, že maso není potřeba.

To bych takto neviděl, on asi není žádný jednoznačně špatný stravovací směr, spíše ho lidé špatně uplatňují vztažmo k typu svého trávení a také v nesprávném místě, tedy podnebním pásmu. Vitariánství je celoročně aplikovatelné spíše do vyšších teplot, nebo jde aplikovat zde v teplých měsících a v zimním období si ho může dovolit spíše Pita, ale Váta se pak většinou klepe zimou jako drahý pes. Navíc tělo se stravou časem i mění a nejde tedy tvrdit, že jeden stravovací směr je použitelný na celý život.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned zář 08, 2013 2:17 pm 
Offline

Registrován: stř srp 28, 2013 9:19 pm
Příspěvky: 93
Mirabelka píše:
Také souhlasím s nickem Martina72. A vy byste to ještě pohnojili "tvrdým postupem" a nestýkáním s prarodiči......bože, kvůli jídlu?! Dělat rozbroje a dusno kvůli tomu, že babička prostě vyrůstala v jiné době a každá ta doba má svou zdravou a nezdravou stravu, však před dvaceti lety se doporučovalo A a zakazovalo Bé, teď je to naopak, no a za dalších 20 let se to zase prohodí.....skutečně malicherné důvody, proč upírat dětem prarodiče. Trendy ve výživě podléhají módě a mediální masírce.
Ke složení vašeho jídelníčku se nevyjadřuji, já vyrůstala právě na té vesnické stravě, to je ovšem v minulém století, ale našeho syna jsem krmila stejně.
To vaše zkoušení urinoteraie, to už mi přijde hodně přes čáru, chudák děcko, někdo urinoterapii prostě DÁ - že si to v hlavě odůvodní a někdo NEDÁ, a to mluvím o dospělém člověku a jeho svobodné vůli.....Připomíná mi to: My vám tu lásku prostě vnutíme, i kdyby to mělo být silou. Dítě potřebuje PESTROU stravu a vy mu ji upíráte a pak se divíte, že je pořád nemocná a špatně prospívá.
Matky, které zkouší na dětech urinoterapii, by měly být pod dozorem sociálky, tahle metoda patří jen do rukou dospělých svéprávných lidi - já sama bych to vnitřně nedala, jen zevně. Moč, které je produktem nemocného těla by jí měla vyléčit?!

Přesně tak, to je hrůza co tu Lucinda píše. Tyhle matky by měly být pod dozorem sociálky .
Hlavní roli hraje psychika, když se budu denně cpát vepřovým a dorty a užiju si to, budu spokojená, budu na tom často líp , než lidi co drží půsty a cpou se zeleninou a ovocem .
POkud matka není normální a sleduje jako fanatik každé závadné sousto, dítě to vycítí a je ve stresu a brání se nemocí .......zvlášt když ho začne matka ve svém fanatismu nutit do uriny a do půstů ! Matka je psychicky labilní, tak logicky dítě je rozjetý taky , dítě má radar a cítí veškerý stres dvakrát víc .
Bohužel jsem si tu všimla u více lidí, že když nasadí přísnou zdravou výživu, úplně je to dlouhodobě psychicky rozhodí , místo aby se cítili líp.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned zář 08, 2013 7:22 pm 
Offline

Registrován: úte úno 23, 2010 8:42 pm
Příspěvky: 147
Pokud bych byla matkou malých dětí a jejich babička by pro mé děti a její vnoučata upekla domácí pečivo - to pravé "babičkovské upečené s láskou", při jehož pečení by babička myslela na vnoučata a těšila se, jak jim bude chutnat ......byla bych šťastná jako blecha a takové pečivo je pro děti 100 x prospěšnější, než nějaké bezlepky a křupky......líbala bych jí ruce.

Užitek z toho, když by si vaše děcka v neděli ke sváče zakousla jednu nadýchanou makovou buchtu, upečenou s láskou, by se odrazil v psychice všech a došlo by ke zklidnění atmosféry v rodině a babička by měla radost, že její práce byla oceněna, že dětem chutná a že je přijímána. Děti to přežijí. Čím více jim budete něco odpírat a zakazovat, tím větší pak bude "odříkaný krajíc" a nezmůžete nic.

Půsty obecně jsou záležitostí hlavy a svobodného rozhodnutí, kdy dotyčný jedinec je schopen vlastního úsudku, proč to dělá a k čemu to je, proto pokoušet se "půstovat dítě" beru ze svého pohledu jako týrání. Jakmile se dostane nějaký výživový styl do popředí, tak rodiče se toho zavile zmocní a už to cpou i dětem, které si ale volit nemohly. A čím více má dítko zdravotních problémů, tím se mu více "utahuje šroub" a má to doma "vostřejší" v jídle.......je mi jich líto. Jsem ráda, že jsem jako malá holka mohla chodit na zabíjačku, mohla si mazat patky chleba máslem a tlustou vrstvou hořčicí, chleba se sádlem a cibulí, u babičky jsem se mohla nacpat lívanců a švestkových knedlíků, maštěných sádlem.......mohla jsem pít limonádu malinovku a kofolu. Na to se totiž pak vzpomíná, a ne na to, jak dítě musí tlačit bezlepkový chleba a luštěninovou pomazánku.....a že se máma zase rafla s babičkou, která umí tak báječné borůvkové lívance.......


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon zář 09, 2013 12:03 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Mirabelka píše:
Pokud bych byla matkou malých dětí a jejich babička by pro mé děti a její vnoučata upekla domácí pečivo - to pravé "babičkovské upečené s láskou", při jehož pečení by babička myslela na vnoučata a těšila se, jak jim bude chutnat ......byla bych šťastná jako blecha a takové pečivo je pro děti 100 x prospěšnější, než nějaké bezlepky a křupky......líbala bych jí ruce.

Užitek z toho, když by si vaše děcka v neděli ke sváče zakousla jednu nadýchanou makovou buchtu, upečenou s láskou, by se odrazil v psychice všech a došlo by ke zklidnění atmosféry v rodině a babička by měla radost, že její práce byla oceněna, že dětem chutná a že je přijímána. Děti to přežijí. Čím více jim budete něco odpírat a zakazovat, tím větší pak bude "odříkaný krajíc" a nezmůžete nic.

Půsty obecně jsou záležitostí hlavy a svobodného rozhodnutí, kdy dotyčný jedinec je schopen vlastního úsudku, proč to dělá a k čemu to je, proto pokoušet se "půstovat dítě" beru ze svého pohledu jako týrání. Jakmile se dostane nějaký výživový styl do popředí, tak rodiče se toho zavile zmocní a už to cpou i dětem, které si ale volit nemohly. A čím více má dítko zdravotních problémů, tím se mu více "utahuje šroub" a má to doma "vostřejší" v jídle.......je mi jich líto. Jsem ráda, že jsem jako malá holka mohla chodit na zabíjačku, mohla si mazat patky chleba máslem a tlustou vrstvou hořčicí, chleba se sádlem a cibulí, u babičky jsem se mohla nacpat lívanců a švestkových knedlíků, maštěných sádlem.......mohla jsem pít limonádu malinovku a kofolu. Na to se totiž pak vzpomíná, a ne na to, jak dítě musí tlačit bezlepkový chleba a luštěninovou pomazánku.....a že se máma zase rafla s babičkou, která umí tak báječné borůvkové lívance.......

Zde máte plnou pravdu, jednoznačně bych zde volil pouze metodu příkladu a pokud dítě bere rodiče jako nezpochybnitelnou autoritu, pak ten příklad většinou přijme. Pokud ho nepřijme, tak neřešit, jet si stále svoje a jemu dát to na čem si trvá, má patrně jinou nezpochybnitelnou autoritu, třeba babičku a pak nemá cenu s ním bojovat. Takový boj se nedá vyhrát, nakonec se dítě na truc otočí i proti vám a tam už nejde o záviděníhodnou situaci.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned led 29, 2023 10:34 pm 
Offline

Registrován: stř říj 21, 2015 8:58 pm
Příspěvky: 20
Přidám zde svůj dotaz, děkuji - dcera 3 a půl let trpí na zadní rýmy a díky nim má už 2x píchané ucho. Jídlo se u ní snažím řešit s rozumem, nic extrémního, protože děti jsou tvrdohlavé a jak zde již bylo řečeno, babičky ji nacpou těmi největšími hnusy. Snažím se do nich občas klavírovat, ale zatím marně. Plus samozřejmě školková strava. Doma se snažím omezit (ne úplně vysadit) lepek a cukr. Hodně jí vývary z domácích kuřat, což mi doporučily bylinkářky jako nejlepší prevenci proti nemocem. Zeleniny mi sní pomálu a ovoce o trochu víc. Denně dávám Biopron, Celaskon, rybí tuk na lžičku, Dologran a sirup na imunitu (možná je to moc?). Jen mě tak napadlo, bylo by v pohodě, kdybych dávala do želatinové kapsle mačkaný česnek? Neudělá to dceři paseku v žaludku? Alergii dle výsledků z alergologie nemá na nic.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát úno 03, 2023 11:28 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
AdelaidaR píše:
Přidám zde svůj dotaz, děkuji - dcera 3 a půl let trpí na zadní rýmy a díky nim má už 2x píchané ucho. Jídlo se u ní snažím řešit s rozumem, nic extrémního, protože děti jsou tvrdohlavé a jak zde již bylo řečeno, babičky ji nacpou těmi největšími hnusy. Snažím se do nich občas klavírovat, ale zatím marně. Plus samozřejmě školková strava. Doma se snažím omezit (ne úplně vysadit) lepek a cukr. Hodně jí vývary z domácích kuřat, což mi doporučily bylinkářky jako nejlepší prevenci proti nemocem. Zeleniny mi sní pomálu a ovoce o trochu víc. Denně dávám Biopron, Celaskon, rybí tuk na lžičku, Dologran a sirup na imunitu (možná je to moc?). Jen mě tak napadlo, bylo by v pohodě, kdybych dávala do želatinové kapsle mačkaný česnek? Neudělá to dceři paseku v žaludku? Alergii dle výsledků z alergologie nemá na nic.

U česneku nevidím moc problém ten žaludek v pohodě dává, ale pokud se má dostavit léčebný efekt musí se aplikovat ráno a nalačno což nemusí z mnoha důvodů člověku vyhovovat. Asi bych vyzkoušel začít od minimálních dávek a pomalu stoupal a vždy mějte na paměti úsloví že "Česnek je ráno lék a večer jed". Z lékárny bych doporučoval koupit tento přípravek https://www.drmax.cz/bactoral-16-tablet a vyzkoušet ho nějakou dobu aplikovat a současně vynechat chemické zubní pasty a ústní vody, prostě namnožit v dutinách správné bakterie a docílit přirozené ochrany sliznic.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned úno 12, 2023 3:06 pm 
Offline

Registrován: stř říj 21, 2015 8:58 pm
Příspěvky: 20
Moc moc děkuji, pane Zajíčku!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř úno 15, 2023 9:48 pm 
Offline

Registrován: stř říj 21, 2015 8:58 pm
Příspěvky: 20
Tak jsme se právě vrátily s dcerou z ORL - opět píchání a antibiotika. Jsem zoufalá. Poslední píchání a ATB na konci ledna. Zase nevysmrkatelná zadní rýma, chrápání v noci. Bactoral jsem koupila, podáváme už 4 dny, tak se utěšuji, že ještě prostě nestihl zabrat jako prevence. Pastu na čištění zubů již nepoužíváme vůbec. Nejsem znalec a tak si netroufnu ta antibiotika odmítnout, abych tím nenadělala ještě větší paseku se zánětem, ale jsem si jistá, že jsou svinstvo a nechci je do dcery rvát! Co ještě můžu dělat?

PS: už druhý doktor řekl, že má dcera úzké zvukovody a tvoří se jí dost mazu. Co říkáte na vyoperování mandle nebo drenážní trubičky, prosím?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv úno 16, 2023 12:05 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
AdelaidaR píše:
Tak jsme se právě vrátily s dcerou z ORL - opět píchání a antibiotika. Jsem zoufalá. Poslední píchání a ATB na konci ledna. Zase nevysmrkatelná zadní rýma, chrápání v noci. Bactoral jsem koupila, podáváme už 4 dny, tak se utěšuji, že ještě prostě nestihl zabrat jako prevence. Pastu na čištění zubů již nepoužíváme vůbec. Nejsem znalec a tak si netroufnu ta antibiotika odmítnout, abych tím nenadělala ještě větší paseku se zánětem, ale jsem si jistá, že jsou svinstvo a nechci je do dcery rvát! Co ještě můžu dělat?

PS: už druhý doktor řekl, že má dcera úzké zvukovody a tvoří se jí dost mazu. Co říkáte na vyoperování mandle nebo drenážní trubičky, prosím?

Víte ono je těžké radit když člověk neví přesně jak se dcera stravuje a jak vlastně žije. Každopádně zde neřešíte příčinu a ani jeden z uvedených medicínských postupů a navrhované léčby se příčinou nezabývá a je tedy logické že z dlouhodobého pohledu nemůže jít o vyřešení daného problému. Osobně operace považuji v zásadě za mrzačící úkony v případě že není objektivně známá příčina problému a není tedy zcela jasné že operace problém vyřeší a trvale odstraní. Zde jde s vysokou pravděpodobností o důsledek špatné životosprávy, stresové zátěže a případně i dalších faktorů a ani jedno z toho operace vyřešit pochopitelně nemůže. Základ je vynechat ze stravy vše co může zahlenění spouštět, patrně něco mohou říci intoleranční testy a již nakumulované hleny ředit pomocí ACC Long, do uší několikrát denně kapat tento přípravek https://www.drmax.cz/phyteneo-otic-solution-gtt který maz naředí a zvukovody uvolní tedy odstraníte alespoň jednu z příčin vzniku zánětu. Pochopitelně je potřeba srovnat mikrobiom střeva protože problém s hleny a záněty pochází v naprosté většině případů odtud.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv úno 16, 2023 5:58 pm 
Offline

Registrován: stř říj 21, 2015 8:58 pm
Příspěvky: 20
Pokusím se na stravě více zapracovat, ale dcera chodí do školky, tam to určitě neuhlídám. Babičky se pokusím zpracovat znovu. V lékárně jsem poptávala ACC Long, ale když slyšeli, že je dceři 3 a půl, nechtěli mi jej prodat - že pro děti je jen ACC sirup. Vámi doporučené kapky do uší určitě koupím, až se jí bubínek zacelí. Jinak analýza intolerance zní dobře, vyskočila na mě při zadání do vyhledávače tato firma https://www.intolerancnitest.cz/kontakt/ - myslíte, že může být? Asi to bude dobrý start k odpíchnutí, jsem úplně bezradná, co se stravování dcery týče. Kde začít, co vysadit, co nasadit... :) Je to věda...

Jinak ještě dodám, že na alergologii testy z krve vyšly všechny v pořádku.

Moc děkuji, jste skvělý, pane Jardo!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv úno 16, 2023 9:52 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
AdelaidaR píše:
Pokusím se na stravě více zapracovat, ale dcera chodí do školky, tam to určitě neuhlídám. Babičky se pokusím zpracovat znovu. V lékárně jsem poptávala ACC Long, ale když slyšeli, že je dceři 3 a půl, nechtěli mi jej prodat - že pro děti je jen ACC sirup. Vámi doporučené kapky do uší určitě koupím, až se jí bubínek zacelí. Jinak analýza intolerance zní dobře, vyskočila na mě při zadání do vyhledávače tato firma https://www.intolerancnitest.cz/kontakt/ - myslíte, že může být? Asi to bude dobrý start k odpíchnutí, jsem úplně bezradná, co se stravování dcery týče. Kde začít, co vysadit, co nasadit... :) Je to věda...

Jinak ještě dodám, že na alergologii testy z krve vyšly všechny v pořádku.

Moc děkuji, jste skvělý, pane Jardo!

Tak sirup proč ne stejně to obsahuje stejnou účinnou látku rozdíl je pouze v dávce. Obhledně těch testů mě klidně zavolejte poradím kde bych to viděl rozumné udělat, zmíněnou firmu neznám tedy nedovedu vyhodnotit. Alergie a intolerance je poměrně zásadní rozdíl i když se domnívám že u dcery to bude spíše nějaká docela hrubá chyba ve stravě.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv zář 21, 2023 1:32 pm 
Offline

Registrován: pon zář 18, 2023 10:15 am
Příspěvky: 12
Mám osobní zkušenost s tím že jsem neznala alternativní metody léčení a doplatila jsem na to tím, že jsem podstoupila hysterektomii s adnexektomií s řadou následků, na které mě nikdo předem neupozornil a gynekolog mi zákrok vymaloval jako naprosto bezproblémový a pro mě vlastně to nejlepší. Protože mou neznalost a postup klasické medicíny považuji za selhání medicíny, alespoň mě mohli upozornit, že je tady nějaká možnost alternativního řešení, tak jsme se rozhodla dělat alternativě osvětu, založila stránky se kterými mi pomáhá známý a blog atd. Ale hlavně, k tomuto tématu.
Snažím se dělat osvětu na některých diskusních fórech. S nenávistí od neznalých a medicíně a farmaceutickému průmyslu bezmezně věřících jsem se smířila. Nakonec, podobně mě hromada lidí napadala i při kovidu. Ale s největší nenávistí jsem se setkala od lidí, kteří se prezentují jako lékaři případně farmaceuti.
Tedy z nepochopení druhých si nedělejte hlavu, je to jenom jejich neznalost a strach. Je potřeba šířit pravdu o tom, jak medicína a farma průmysl mají na prvním místě byznys a pak teprve někde zdraví člověka. Lékaři jedou podle jakýchsi tabulek, aniž by přemýšleli, zda pomohou či ublíží. Osobně vidím největší neschopnost medicíny v oboru kožním, které až na běžně známé vyrážky nikdy nic nevyléčilo a pak je tragická situace v oblasti gynekologie, kdy nic neléčí, pouze škodí podáváním HA a HST, případně radikálním operativním řešením a ještě mezi lidi šíří lež, že některé orgány nejsou potřeba. Vrcholem škodlivosti tohoto oboru pak je podávání HA sedmnáctiletým holčinám na akné. A říkají tomu léčba.
Tedy nevzdávejte se a šiřte pravdu o alternativních metodách. Nedokázala jsem pomoci sobě, tedy se snažím alespoň pomáhat druhým.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob zář 23, 2023 9:11 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
LadaSva píše:
Mám osobní zkušenost s tím že jsem neznala alternativní metody léčení a doplatila jsem na to tím, že jsem podstoupila hysterektomii s adnexektomií s řadou následků, na které mě nikdo předem neupozornil a gynekolog mi zákrok vymaloval jako naprosto bezproblémový a pro mě vlastně to nejlepší. Protože mou neznalost a postup klasické medicíny považuji za selhání medicíny, alespoň mě mohli upozornit, že je tady nějaká možnost alternativního řešení, tak jsme se rozhodla dělat alternativě osvětu, založila stránky se kterými mi pomáhá známý a blog atd. Ale hlavně, k tomuto tématu.
Snažím se dělat osvětu na některých diskusních fórech. S nenávistí od neznalých a medicíně a farmaceutickému průmyslu bezmezně věřících jsem se smířila. Nakonec, podobně mě hromada lidí napadala i při kovidu. Ale s největší nenávistí jsem se setkala od lidí, kteří se prezentují jako lékaři případně farmaceuti.
Tedy z nepochopení druhých si nedělejte hlavu, je to jenom jejich neznalost a strach. Je potřeba šířit pravdu o tom, jak medicína a farma průmysl mají na prvním místě byznys a pak teprve někde zdraví člověka. Lékaři jedou podle jakýchsi tabulek, aniž by přemýšleli, zda pomohou či ublíží. Osobně vidím největší neschopnost medicíny v oboru kožním, které až na běžně známé vyrážky nikdy nic nevyléčilo a pak je tragická situace v oblasti gynekologie, kdy nic neléčí, pouze škodí podáváním HA a HST, případně radikálním operativním řešením a ještě mezi lidi šíří lež, že některé orgány nejsou potřeba. Vrcholem škodlivosti tohoto oboru pak je podávání HA sedmnáctiletým holčinám na akné. A říkají tomu léčba.
Tedy nevzdávejte se a šiřte pravdu o alternativních metodách. Nedokázala jsem pomoci sobě, tedy se snažím alespoň pomáhat druhým.

Ono šířit osvětu není tak jednoduché, osvícení nepřichází samo od sebe, nakonec i dítě kterému říkáte nesahej na ten sporák neposlechne a stejně to zkouší až se spálí, pak již tam nesahá a ví že je to tak správně. Dnešní život většiny jedinců je postaven na víře že někdo přemýšlí za něj a tedy on sám nemusí mozek prakticky používat. Toto je nám vštěpováno do hlav již od narození že za nás nejdříve přemýšlí rodiče, pak pedagogové na všech stupních škol, následně vedoucí pracovníci, lékaři, právníci a další jakoby odborníci různých státních orgánů, což nás udržuje v klidu a bez přemýšlení až do doby kdy nás v těžkém snu napadne myšlenka, "A kdo tedy vlastně přemýšlí za ty co přemýšlejí za mě". V tom momentě se vzbudíme hrůzou protože nám dojde že i ti co jakoby přemýšlí za mě jsou vychování tak že i za ně někdo přemýšlí a z toho plyne že téměř nikdo vlastně mozek logicky nepoužívá protože se spoléhá na zažité schéma že někdo přemýšlí za něj. V tomto je celá zhouba lidstva, protože jak začne člověk přemýšlet sám za sebe nést za sebe a své konání plnou zodpovědnost je pro systém ohrožením, což je hlavním důvodem obrany uvedeného schématu ze strany elit a je mu pochopitelně přizpůsobeno i to jak je člověk vzděláván, nebo lépe řečeno indoktrinován. V zásadě jde o logický postup vedoucí k vytvoření otroka závislého na uvedených indoktrinovaných schématech kdy svobodu těla i ducha může získat pouze tím že začne tu kulatou věc na vrcholu svého těla používat v souladu s tím k čemu ji stvořitel člověku daroval. Nedivte se tedy většinovému nepochopení vaší snahy o osvícení ono začít myslet a nést za sebe plno zodpovědnost velkou část populace doslova děsí.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon říj 02, 2023 8:21 am 
Offline

Registrován: pon zář 18, 2023 10:15 am
Příspěvky: 12
No, já nevidím problém jenom v té neochotě "myslet" sama za sebe. Setkala jsem se u spousty žen s tím, že by byly ochotné zkusit alternativu, ale prostě o této možnosti nevědí, a ano, v systému, kde čekají, kdo jim co řekne jim to nikdo neřekl. Na druhou stranu jsou zapřísáhlí až agresívní odpůrci alternativních metod. A bohožel, v oblasti ženských problémů klasická medicína tápe, selhává, uchyluje se k pozorování, k poškozování žen syntetickými hormony a k odstraňování orgánů a říkají tomu léčba. Přitom spousta žen by alternativu zkusila raději než operaci, ale neví o ní. Proto si myslím, že osvěta je potřeba. Spousta žen ani neví, kdy se jí jaké hormony tvoří, co způsobuje přebytek nebo nedostatek toho či onoho hormonu, že antikoncepce zabraňuje ovulaci a tím tvorbě progesteronu a co vše se změní, když jim jsou odebrány, jak lékaři tvrdí "zbytečné orgány". Prostě postup klasické medicíny mi připomíná dobu, kdy se přikládaly pijavice a pouštělo žilou.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon říj 02, 2023 4:29 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
LadaSva píše:
No, já nevidím problém jenom v té neochotě "myslet" sama za sebe. Setkala jsem se u spousty žen s tím, že by byly ochotné zkusit alternativu, ale prostě o této možnosti nevědí, a ano, v systému, kde čekají, kdo jim co řekne jim to nikdo neřekl. Na druhou stranu jsou zapřísáhlí až agresívní odpůrci alternativních metod. A bohožel, v oblasti ženských problémů klasická medicína tápe, selhává, uchyluje se k pozorování, k poškozování žen syntetickými hormony a k odstraňování orgánů a říkají tomu léčba. Přitom spousta žen by alternativu zkusila raději než operaci, ale neví o ní. Proto si myslím, že osvěta je potřeba. Spousta žen ani neví, kdy se jí jaké hormony tvoří, co způsobuje přebytek nebo nedostatek toho či onoho hormonu, že antikoncepce zabraňuje ovulaci a tím tvorbě progesteronu a co vše se změní, když jim jsou odebrány, jak lékaři tvrdí "zbytečné orgány". Prostě postup klasické medicíny mi připomíná dobu, kdy se přikládaly pijavice a pouštělo žilou.

No tak to pozor srovnávat moderní medicínskou torturu a přikládáním pijavic a pouštěním žilou bych rozhodně nedoporučoval, protože obě tyto metody jsou naprosto promyšlené a plně funkční pokud je neprovádí nějaký idiot, ale někdo kdo ví co a proč dělá. V obou případech se tak dá docílit poměrně slušných výsledků v zásadě s naprosto minimálním rizikem a rozhodně nejde o mrzačící nevratné zákroky. Jinak si neodpustím komentář že neznalost zákona neomlouvá a to ani těch lidských natož přírodních protože příroda chyby rozhodně neodpouští ani prominentům, prostě její zákony platí pro všechny stejně což bych řekl že je správně. Jiná je ta otázka víry v autority a odborníky, zde já tvrdím že kdo neví věří a kdo ví ten nevěří a vždy je lepší vědět než komukoliv věřit a spálit se.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 60 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz