Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 7:43 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 86 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Homocystein
PříspěvekNapsal: pon zář 03, 2012 2:36 pm 
Offline

Registrován: čtv srp 02, 2012 11:44 am
Příspěvky: 3
Dobrý den pane Zajíčku, zítra se chystám na krevní testy, které bych měla mít s sebou k vám. Můj obvoďák to pojal velmi dobře a snad nebude ani doplatek, uvidíme. Mám dotaz ohledně homocysteinu. Říkal jste, že tento test stojí 1400-1600 Kč. ve výčtu laborky za něj chtějí 485 Kč. tak teď nevím, zda to bude ono. Ty vybrané laborky to ovšem dělají i s posouzením stavu a doporučením ..., což vy si uděláte sám. Myslíte, že to bude ten správný test? U těch "vybraných" píšou doporučení - 4 hod. před odběrem nejíst ani nepít. Neměla bych tedy ráno ani pít vodu?
Dále mám dotaz k testu na jód. Ten Lugolův roztok zabarví kůži jen velmi slabě. Je to tak? Oproti jódové tinktuře je to velký rozdíl, tak si nejsem jista, zda v lékarně "babičce na průjem namíchali" správné složení. Děkuji pěkně za odpověď. Zdraví Alena


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Homocystein
PříspěvekNapsal: stř zář 05, 2012 7:14 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
Aka píše:
Dobrý den pane Zajíčku, zítra se chystám na krevní testy, které bych měla mít s sebou k vám. Můj obvoďák to pojal velmi dobře a snad nebude ani doplatek, uvidíme. Mám dotaz ohledně homocysteinu. Říkal jste, že tento test stojí 1400-1600 Kč. ve výčtu laborky za něj chtějí 485 Kč. tak teď nevím, zda to bude ono. Ty vybrané laborky to ovšem dělají i s posouzením stavu a doporučením ..., což vy si uděláte sám. Myslíte, že to bude ten správný test? U těch "vybraných" píšou doporučení - 4 hod. před odběrem nejíst ani nepít. Neměla bych tedy ráno ani pít vodu?
Dále mám dotaz k testu na jód. Ten Lugolův roztok zabarví kůži jen velmi slabě. Je to tak? Oproti jódové tinktuře je to velký rozdíl, tak si nejsem jista, zda v lékarně "babičce na průjem namíchali" správné složení. Děkuji pěkně za odpověď. Zdraví Alena

To jste mě špatně pochopila, nebo si to špatně poznamenala, říkal jsem že homocystein stojí 350-500,-Kč ve slušné laborce a v neslušné i 1300,-Kč. To vyšší číslo, tedy 1600-1800,-Kč, platí pro 25-hydroxyvitamín D3. Test to bude určitě správný jiný homocystein se nedělá. Pokud bude pít vodu v tom nevidím problém, ale ne něco s cukrem. Slabá barva lugolu, no nevím, tak se zeptejte, zda je to dle českého lékopisu, nebo dle nich jednoprocentní.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Homocystein
PříspěvekNapsal: čtv zář 06, 2012 8:29 am 
Offline

Registrován: čtv srp 02, 2012 11:44 am
Příspěvky: 3
Dobrý den,
děkuji. To víte informací bylo hodně \":)\". Pěkný den. Alena


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Homocystein
PříspěvekNapsal: pon lis 05, 2012 4:01 pm 
Offline

Registrován: čtv srp 02, 2012 11:44 am
Příspěvky: 3
Dobrý den,
budeme se dnes snažit se s vámi dnes spojit, abychom probrali kolik čeho brát a co nakoupit u Swansonu, co u vás... Chtěla bych vás požádat o posouzení B komplegu : http://www.lekarna.cz/rosen-b-komplex-forte-drg-25/,
zda by případně splňoval,asi ve více tabletách, požadavky na béčka.

Děkuji moc.

zdraví
Alena a Jiří


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Homocystein
PříspěvekNapsal: čtv lis 22, 2012 7:45 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
Aka píše:
Dobrý den,
budeme se dnes snažit se s vámi dnes spojit, abychom probrali kolik čeho brát a co nakoupit u Swansonu, co u vás... Chtěla bych vás požádat o posouzení B komplegu : http://www.lekarna.cz/rosen-b-komplex-forte-drg-25/,
zda by případně splňoval,asi ve více tabletách, požadavky na béčka.

Děkuji moc.

zdraví
Alena a Jiří

To je nesmysl kupovat, tím maximálně můžete suplementovat ideálně zdravého člověka, pro srovnání čehokoliv to nemá význam, podívejte se co je psáno jako obsah a musí vám být jasné, že takového výrobku by musel člověk jíst několik škatulek denně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Homocystein
PříspěvekNapsal: sob srp 03, 2013 3:36 pm 
Offline

Registrován: sob bře 30, 2013 10:05 pm
Příspěvky: 34
Zajímavé (a dlouhé) video o Homocysteinu, odkaz převzat z vitarian.cz:
http://www.ceskatelevize.cz/ct24/kultura/235823-duse-k-o-biochemickem-zdravi-a-nove-medicine/

Sám mám Homocystein překročen na 18,6 umol/l, tak jsem zvědav, jak s tím vitamíny naordinované Jardou zatočí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Homocystein
PříspěvekNapsal: čtv srp 08, 2013 3:00 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
pve píše:
Zajímavé (a dlouhé) video o Homocysteinu, odkaz převzat z vitarian.cz:
http://www.ceskatelevize.cz/ct24/kultura/235823-duse-k-o-biochemickem-zdravi-a-nove-medicine/

Sám mám Homocystein překročen na 18,6 umol/l, tak jsem zvědav, jak s tím vitamíny naordinované Jardou zatočí.

Většinou soubor vitamínů skupiny B v daných dávkách sníží za 60 dní hodnotu na polovinu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: MUDr. Karel Erben, Biochemické zdraví
PříspěvekNapsal: stř srp 14, 2013 4:56 pm 
Offline

Registrován: čtv led 17, 2013 3:01 pm
Příspěvky: 23
http://www.cestyksobe.cz/karel-erben-bi ... -ad2760/Změna životního stylu
Od roku 1950 došlo za 36 let k vzrůstu úmrtnosti na srdečně cévní onemocnění nárůstu o 72 %. To značí roční přírůstek o 2 %.
Podle současných poznatků je zvýšená hladina homocysteinu podmíněna jak geneticky, tak hormonálně nebo toxickými vlivy. Ovšem nejzásadnější vliv na tuto skutečnost mají nutriční chyby spojené se stravovacími návyky, jež jsou založeny na konzumaci průmyslově vyráběných potravin a zvýšeném přijmu živočišných bílkovin.

Potěšujícím faktem je, že zvýšenou hladinu homocysteinu můžeme normalizovat. Především je nutné organismu dodat látky, které hrají důležitouroli v metabolismu homocysteinu. Jedná se především o kyselinu listovou a vitaminu B6 a B12.


Kyselina listová je obsažena v tmavě zelených listech zeleniny, v mrkvi, kvasnicích, játrech, žloutku, meruňkách, avokádu, dýních, fazolích a celozrnných obilovinách.
Vitamin B6 v pivovarských kvasnicích, pšeničných klíčcích, otrubách, játrech, rybách, sójových bobech, neloupené rýži, vejcích, ořechách, ovesných vločkách, melase, zelí, kapustě, pohance a listové zelenině.
Vitamín B12 se vyskytuje v játrech, hovězím, vepřovém a rybím mase, vejcích, mléku, mléčných produktech.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř srp 14, 2013 4:56 pm 
Offline

Registrován: čtv led 17, 2013 3:01 pm
Příspěvky: 23
http://www.karelerben.cz/homocystein-a-nadory


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv srp 15, 2013 11:42 am 
Offline

Registrován: ned kvě 29, 2011 9:32 pm
Příspěvky: 182
Mě se nelíbí, že on vidí vysoký homocystein za každou civilizační chorobou, což podle mě není pravda .. to by si potom totiž stačilo vzít pár vitamínů a všichni by byli zdraví .. ale takhle jednoduše to nefunguje \":P\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Homocystein
PříspěvekNapsal: pát srp 16, 2013 5:38 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 11, 2010 10:18 pm
Příspěvky: 53
Byla jsem zvědavá, co mudr. Karel Erben doporučuje na snížení homocysteinu a tak jsem k němu napsala dotaz, co by doporučil dítěti 4,5 roku. Krevní testy ukázaly hladinu něco málo přes 8. Bylo mi odpovězeno, že u tak malého dítěte je hladina přes 8 nepravděpodobně vysoká a že to vypadá na chybu laboratoře. Co si o tom myslíte?
Pro děti doporučuje tento výrobek
http://www.missiva.cz/produkty/doplnky- ... nek-stravy
Máte s tím někdo zkušenost.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Homocystein
PříspěvekNapsal: úte srp 20, 2013 10:42 pm 
Offline

Registrován: ned bře 06, 2011 11:36 am
Příspěvky: 68
Zajímavé video s MUDr. Karlem Erbenem.

http://www.cestyksobe.cz/karel-erben-bi ... vi-ad2760/

Pokud tomu rozumím dobře, tak většina zdravotních potíží se dá odstranit snížením homocysteinu.
Pokud homocystein poškodil i buňky v těle, dají se přírodní cestou obnovit.
Např. kvalitní šťávou z aloe vera


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv zář 12, 2013 8:05 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
smajliss píše:
Mě se nelíbí, že on vidí vysoký homocystein za každou civilizační chorobou, což podle mě není pravda .. to by si potom totiž stačilo vzít pár vitamínů a všichni by byli zdraví .. ale takhle jednoduše to nefunguje \":P\"

No, nechci vám brát iluze, ale u naprosté většiny lidí, kteří mě z nějakým zdravotním problémem kontaktují je vysoký homocystein. Někdy jde srovnat poměrně snadno, někdy to trvá docela dlouho, ale srovnat se dá skoro vždy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Homocystein
PříspěvekNapsal: čtv zář 12, 2013 8:10 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
Pavluša píše:
Byla jsem zvědavá, co mudr. Karel Erben doporučuje na snížení homocysteinu a tak jsem k němu napsala dotaz, co by doporučil dítěti 4,5 roku. Krevní testy ukázaly hladinu něco málo přes 8. Bylo mi odpovězeno, že u tak malého dítěte je hladina přes 8 nepravděpodobně vysoká a že to vypadá na chybu laboratoře. Co si o tom myslíte?
Pro děti doporučuje tento výrobek
http://www.missiva.cz/produkty/doplnky- ... nek-stravy
Máte s tím někdo zkušenost.

S uvedeným výrobkem zkušenosti nemám, ale ta hodnota se mě zdá také dost mimo, to je dobré číslo na dospělého staršího chlapa.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Homocystein
PříspěvekNapsal: čtv zář 12, 2013 8:13 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
Jara píše:
Zajímavé video s MUDr. Karlem Erbenem.

http://www.cestyksobe.cz/karel-erben-bi ... vi-ad2760/

Pokud tomu rozumím dobře, tak většina zdravotních potíží se dá odstranit snížením homocysteinu.
Pokud homocystein poškodil i buňky v těle, dají se přírodní cestou obnovit.
Např. kvalitní šťávou z aloe vera

Tak asi ne většina, ale určitě to srovnání funguje na mnoho zdravotních problémů. Buňky se přirozeně obnovují, ale musí být z čeho, třeba mnoha lidem chybí kolagen, jiným některé aminokyseliny, vitamíny, enzymy a pak to jde těžko.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 86 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 33 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz