Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 6:33 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 355 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 24  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Padání vlasů
PříspěvekNapsal: pon črc 01, 2013 5:31 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
Citace:
The Best Hair Loss Shampoos Have the Ingredient “Ketoconazole”
Summary

The best hair loss shampoos have the ingredient ketoconazole - it is clinically proven to inhibit the synthesis of DHT (dihydrotestosterone) which cause male pattern baldness. While there are several shampoos that claim to prevent hair loss, only the formulas that contain ketoconazole will effective as preventing or slowing androgenic alopecia. Make sure you don’t waste your money, time or hair on a shampoo without ingredients that have not been proven to be clinically effective in peer-reviewed academic or professional studies.

Discussion

The best hair loss shampoos contain an ingredient called “ketoconazole”. According to the National Library of Medicine, ketoconazole is actually used to treat fungal infections. When topically applied (on to your scalp), it has been used for about a decade to treat dermatitis in various shampoos such as Nizoral.

It just so happens that ketoconazole was found to be clinically effective in inhibiting the synthesis of DHT in legitimate peer-reviewed medical studies, published in academic and professional medical journals.

DHT or dihydrotestosterone is the primary hormone that is responsible for androgenic alopecia or male pattern baldness. By inhibiting DHT on the scalp, in theory, your hair follicles will not undergo progressive thinning.

The first such study dates back to 1998, published in “Dermatology,” where Belgian scientists found that ketoconazole, when topically applied, was as or more effective than 2 percent-grade minoxidil at combating androgenic alopecia. Belgian researchers when recommended it for the “long-term treatment” of androgenic alopecia.

Subsequent studies confirm these findings as well.

A 2002 study in the “International Journal of Cosmetic Science” found the 1 percent-grade ketoconazole was superior to prevent “hair shedding” than more traditional anti-dandruff shampoos that contained 1 percent-grade piroctone olamine or 1 percent-grade zinc pyrithione – the active ingredient in Head and Shoulders.

A 2004 study in the publication “Medical Hypothesis” found that ketoconazole in combination with finasteride (generic for Propecia or Proscar) was more effective at combating androgenic alopecia than finasteride alone.

A study in the 2005 “Journal of Dermatology” found that ketoconazole could even stimulate hair growth.

To my knowledge, however, there are only 4 mainstream shampoos that actually contain ketoconazole. The first one, the eldest, is Nizoral. Nizoral is actually marketed as an anti-dandruff shampoo. While Nizoral is effective at combating androgen-related hair loss, since it is an anti-dandruff / anti-fungal shampoo, it can be harsh on your scalp. Especially if you commonly experience dry scalp.

The other 3 shampoos: Revita, Regenepure-DR and Perfect Image Solution’s Hair Regrowth Shampoo all contain ketoconazole as well. They also contain other ingredients such as emu oil, jojoba seed oil and cocamidopropyl betaine which moisturize your scalp and can help prevent flaking. They are marketed for to prevent hair loss and are viable to daily use since they should not irritate your scalp.



In my experience, these three shampoos are the best hair loss shampoos. Regenepure-DR has the highest ratings on Amazon.com by the most people. Perfect Image Solution’s shampoo has the same rating, but by less people. I currently use it and can vouch for its effectiveness.



There are a lot of other shampoos such as Nioxin or certain “organic” shampoos that are marketed to prevent hair loss that sell quite well. Unfortunately, these shampoos do not contain ketoconazole or absolutely any other ingredients that are clinically proven to combat hair loss. These types of shampoos have ingredients that may encourage hair growth – but will not prevent androgen-related hair loss. They may also give you a healthy scalp, the appearance of thicker hair or may reduce inflammation – but they will not be effective at preventing hair loss since none of the ingredients address the hormonal cause and pathway of hair loss (DHT).



For the best hair loss shampoos to prevent genetic pattern baldness, I encourage you to try a ketoconazole shampoo that is acceptable for everyday use. In combination with a minxodil and finasteride regimen, as of September 2011, this will be the most effective treatment to prevent or slow male pattern baldness.

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání vlasů
PříspěvekNapsal: úte srp 06, 2013 12:57 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Mel píše:
Pokud tlumíte DHT hormonálními prostředky s účinnou látkou Finasteride, jsou naprosto průkazné vedeljší účinky ve formě depresí a poklesu sexuálního výkonu. Někteří pacienti hovoří dokonce o znecitlivění penisu, což si moc nedokážu představit. Někde jsem četl, že výrobce již do dlouhého seznamu nežádoucích účinků musel připsat i rakovinu prsu u mužů! více viz http://www.trichologie.cz/vedlejsi-ucinky-leku-proti-plesatosti-propecia-finasterid/

Zajímalo by mě, jestli podobné vedlejší účinky může mít i přírodní Saw Palmento, které se užívá také při zvětšené prostatě a mělo by fungovat na podobné bázi.

V tom Saw Palmetu problém nehledejte, mnoho lidí ho užívá dlouhodobě, je prověřeno po celé generace a neznám žádné negativní účinky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání vlasů
PříspěvekNapsal: úte srp 06, 2013 12:58 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
prokera píše:
A propos - mě zase začaly padat ve větším - už přes měsíc. Čekala jsem na zlepšení, ale marně:(. To mě teda nepříjemně zaskočilo - myslela jsem, že už to bude dobré:(....

Prověřte si jak minerály a prvky, třeba vlasová analýza, tak hormony, ideálně ze slin, což je zde sice problém, ale předpokládám, že koncem srpna by se mě mělo podařit toto testování, za celkem rozumné ceny, zajistit i u nás.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání vlasů
PříspěvekNapsal: ned srp 11, 2013 4:28 am 
Offline

Registrován: pon črc 29, 2013 9:41 pm
Příspěvky: 4
Jen krátká reakce k Nizoralu. Tento šampón jsem před lety z důvodu padání vlasů poměrně dost dlouhou dobu užíval, a veškerý výsledný efekt žádný. Jeho použití je, jak už zde bylo řečeno výše, smysluplné jen tam, kde se jedná o alopecii podmíněnou pouze povrchovým mykotickým onemocněním kůže.. Pokud se jedná o geneticky podmíněnou (androgenní) alopecii, (kterou mám já a většina mužů), tak použití tohoto poměrně drahého produktu nemá absolutně žádný smysl resp. opodstatnění..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání vlasů
PříspěvekNapsal: pon srp 12, 2013 8:16 am 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
Jirik píše:
Jen krátká reakce k Nizoralu. Tento šampón jsem před lety z důvodu padání vlasů poměrně dost dlouhou dobu užíval, a veškerý výsledný efekt žádný. Jeho použití je, jak už zde bylo řečeno výše, smysluplné jen tam, kde se jedná o alopecii podmíněnou pouze povrchovým mykotickým onemocněním kůže.. Pokud se jedná o geneticky podmíněnou (androgenní) alopecii, (kterou mám já a většina mužů), tak použití tohoto poměrně drahého produktu nemá absolutně žádný smysl resp. opodstatnění..

To víš, že jo, Jiříku. A ty vědecké studie jsou zfalšované.

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání vlasů
PříspěvekNapsal: úte srp 13, 2013 8:28 pm 
Offline

Registrován: pon črc 29, 2013 9:41 pm
Příspěvky: 4
Pokud by ten šampon a tablety fungovaly skutečně tak, jak nám tady tak vehementně dokazuješ, Vševěde, tak by to bylo přinejmenším na Nobelovku..\":mrgreen:\" Jenže ono to tak jednoduché není.. Stačí se podívat na některé plešatějící celebrity (M. Gibson; B. Willis..), jak se bezúspešně snaží tento problém řešit.. Pokud pomineme transplantaci vlasů, která je však prakticky vždy více či méně vidět, tak dodnes nebyl objeven prostředek, který by tento patologický jev, spočívající v postupné degeneraci vlas. folikulů, spolehlivě a natrvalo zastavil. To vše pochopitelně bez jakýchkoli sebemenších vedlejších účinků...

Á propós, ohledně Ketokonazolu, užíváného per os, se v poslední době objevily zajímavé informace. Viz http://www.sukl.cz/ketokonazol-v-perora ... ds=Nizoral ; http://www.fda.gov/downloads/Drugs/Drug ... 362444.pdf .. Kdo by to byl řekl...\":twisted:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání vlasů
PříspěvekNapsal: stř srp 14, 2013 8:07 am 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
Kdo by to byl řekl. Tablety mají vliv na

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání vlasů
PříspěvekNapsal: stř srp 14, 2013 3:50 pm 
Offline

Registrován: pon črc 29, 2013 9:41 pm
Příspěvky: 4
Pravda, tablety neguješ, což jsem přehlédl a beru tedy svou kritickou glosu zpět. Nicméně na odsudku šampónu i nadále trvám.. Doporučuji se zamyslet také nad tím, zda dlouhodobé, v podstatě kontinuální, užívání toho šampónu nemůže mít po jisté době podobný vliv na

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání vlasů
PříspěvekNapsal: čtv srp 15, 2013 4:40 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
[quote="Jirik":107j4huf]Pravda, tablety neguješ, což jsem přehlédl a beru tedy svou kritickou glosu zpět. Nicméně na odsudku šampónu i nadále trvám.. Doporučuji se zamyslet také nad tím, zda dlouhodobé, v podstatě kontinuální, užívání toho šampónu nemůže mít po jisté době podobný vliv na

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání vlasů
PříspěvekNapsal: úte zář 10, 2013 7:02 am 
Offline

Registrován: sob dub 27, 2013 4:15 pm
Příspěvky: 4
Zdravím, mám dotaz. Na padání vlasů a podporu růstu nových užívám 2 měsíce moringu oleiferu (1x až 2x denně lžičku). Je nutné dělat v užívání pauzu? Zvykne si tělo na ni? Např. že bych teď na měsíc vysadila a pak opět 2 měsíce užívala?

Druhý dotaz - je možné, aby vám vlasy vyrašily tam, kde 7 let nerostly? Nebo si radši nemám dělat naděje...?

Děkuju za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání vlasů
PříspěvekNapsal: ned zář 29, 2013 9:30 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Crayon píše:
Zdravím, mám dotaz. Na padání vlasů a podporu růstu nových užívám 2 měsíce moringu oleiferu (1x až 2x denně lžičku). Je nutné dělat v užívání pauzu? Zvykne si tělo na ni? Např. že bych teď na měsíc vysadila a pak opět 2 měsíce užívala?

Druhý dotaz - je možné, aby vám vlasy vyrašily tam, kde 7 let nerostly? Nebo si radši nemám dělat naděje...?

Děkuju za odpověď.

Moringa se dá užívat dlouhodobě v tom problém nevidím a pokud jde o vlasy nové, tam dost záleží na mnoha faktorech, nicméně v některých případech se opravdu nové již nevytvoří. Každopádně to ovšem za pokus stojí, určitá pravděpodobnost vždy existuje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání vlasů
PříspěvekNapsal: čtv led 09, 2014 6:01 am 
Offline

Registrován: pát bře 16, 2012 10:02 pm
Příspěvky: 4
Mate nekdo osobni zkusenost s jablecnym octem? Na webu je dost pozivitnich ohlasu. Diky za odpoved.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání vlasů
PříspěvekNapsal: sob bře 22, 2014 8:47 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
vaclav007 píše:
Mate nekdo osobni zkusenost s jablecnym octem? Na webu je dost pozivitnich ohlasu. Diky za odpoved.

Na téma ocet je zde celé vlákno i když v souvislosti se stavem vlasů tam asi mnoho informací nebude.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání vlasů
PříspěvekNapsal: pát čer 06, 2014 7:16 am 
Offline

Registrován: čtv bře 29, 2012 3:11 pm
Příspěvky: 324
Objevil jsem zajímavé stránky s návodem, jak obnovit růst vlasů:
http://www.darcovska-urinoterapie.estranky.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání vlasů
PříspěvekNapsal: sob čer 14, 2014 4:48 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Ates píše:
Objevil jsem zajímavé stránky s návodem, jak obnovit růst vlasů:
http://www.darcovska-urinoterapie.estranky.cz/

Tak postup je plně funkční, již jsem ho zde před nějakým časem doporučoval.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 355 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 24  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 39 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz