Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 8:20 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Alkoholová tinktura mix
PříspěvekNapsal: sob črc 20, 2013 12:29 am 
Offline

Registrován: čtv kvě 16, 2013 9:59 pm
Příspěvky: 183
existují tinktury jako například česneková voda, tinktura z medvědího česneku, tinktura z hlívy ustřičné apod tak mě napadá co kdyby se do jednoho lihu dalo všechno dohromady. Třeba česnek, medvědí česnek, hlíva, šípky, Chilli, zázvor, hřebíček a třeba i slupka z ořechu vlašského.
Vznikly by z toho extra kvalitní kapky? Nebo by se to vzájemně pobilo a nic kloudnýho by z toho nebylo?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: alkoholová tinktura mix
PříspěvekNapsal: úte črc 23, 2013 5:56 pm 
Offline

Registrován: úte črc 23, 2013 1:52 pm
Příspěvky: 22
Urcite by tp chutilo tak, ze by se to na 99.9% nedalo vypit. Bed ro uvahy, ze kdyz to mas zlozene z jen 1-2 veci tak to jeste nejak chuti.
A fakt nevim, jestli by se vzajemne ucinnost ruznych soucasti teto mixtury nevylucovala.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: alkoholová tinktura mix
PříspěvekNapsal: čtv črc 25, 2013 10:37 pm 
Offline

Registrován: stř črc 08, 2009 8:50 pm
Příspěvky: 142
[quote="Jantar":1pxsz0y5]existují tinktury jako například česneková voda, tinktura z medvědího česneku, tinktura z hlívy ustřičné apod tak mě napadá co kdyby se do jednoho lihu dalo všechno dohromady. Třeba česnek, medvědí česnek, hlíva, šípky, Chilli, zázvor, hřebíček a třeba i slupka z ořechu vlašského.
Vznikly by z toho extra kvalitní kapky? Nebo by se to vzájemně pobilo a nic kloudnýho by z toho nebylo?[/quote:1pxsz0y5]
Vzniknul by z toho guláš, jako když pejsek s kočičkou vařili dort. \":wink:\" \":lol:\"

Ale daly by se smíchat některé složky do jedné tinktury třeba na žaludek, jiná směs by mohla být zas třeba na spánek a jiná na

_________________
Chceš-li vědět, co je nového, podívej se do starých knih.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alkoholová tinktura mix
PříspěvekNapsal: ned zář 01, 2013 7:53 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
Jantar píše:
existují tinktury jako například česneková voda, tinktura z medvědího česneku, tinktura z hlívy ustřičné apod tak mě napadá co kdyby se do jednoho lihu dalo všechno dohromady. Třeba česnek, medvědí česnek, hlíva, šípky, Chilli, zázvor, hřebíček a třeba i slupka z ořechu vlašského.
Vznikly by z toho extra kvalitní kapky? Nebo by se to vzájemně pobilo a nic kloudnýho by z toho nebylo?

Pokud to bude složené z věcí, které můžete zkombinovat i v jídle, tak v tom problém asi nebude, otázkou je výsledná chuť a celkové působení.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alkoholová tinktura mix
PříspěvekNapsal: pát říj 11, 2013 8:44 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 24, 2011 1:31 am
Příspěvky: 113
Mate nekdo zkusenosti z vyrobou cesnekove tinktury?Vetsinou se bere v dosti tinkturach mnozstvi 1:5 ale u cesneku premyslim-)Jsou i nazory ze se musi louhovat jen ve 40 procentech alkoholu.Kdyz je viceprocentni tak se pry vylouhujou latky ktere jsou nezadouci pro telo..No-nevim-)Jak dlouho louhovat?Co kdyby jsme si ji na zimu vsichni udelali-)Jestli mate zkusenosti jak to nejlepe ukuchtit budu rad..vsechny zdravim Tolar


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alkoholová tinktura mix
PříspěvekNapsal: úte lis 19, 2013 11:40 am 
Offline

Registrován: ned úno 05, 2012 4:01 pm
Příspěvky: 33
To Tolar - tady je návod na česnekovou vodku:


Naposledy upravil Návštěvník dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
267mg79o


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alkoholová tinktura mix
PříspěvekNapsal: ned lis 24, 2013 4:24 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
[quote="johnns":2vuwgl48]To Tolar - tady je návod na česnekovou vodku:


Naposledy upravil Návštěvník dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
2vuwgl48


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alkoholová tinktura mix
PříspěvekNapsal: pon bře 24, 2014 3:32 pm 
Offline

Registrován: ned úno 05, 2012 4:01 pm
Příspěvky: 33
Zkoušel jsem macerováním kromě česnekové vodky vyrobit i zázvorovou a anýzovou vodku. Dopadlo to dobře. (zázvor jsem strouhal, anýz rozmixoval)

Napadlo mě, jestli by to šlo urychlit tak, že bych např. zázvor odšťavil na Huromu a šťávu prostě smíchal s vodkou. Otázka je, jaké látky se do vodky dostanou cca za 14 dní z nastrouhaného zázvoru a jaké z čerstvě vylisované šťávy.

Zkušenosti? \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alkoholová tinktura mix
PříspěvekNapsal: pát kvě 02, 2014 9:34 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
johnns píše:
Zkoušel jsem macerováním kromě česnekové vodky vyrobit i zázvorovou a anýzovou vodku. Dopadlo to dobře. (zázvor jsem strouhal, anýz rozmixoval)

Napadlo mě, jestli by to šlo urychlit tak, že bych např. zázvor odšťavil na Huromu a šťávu prostě smíchal s vodkou. Otázka je, jaké látky se do vodky dostanou cca za 14 dní z nastrouhaného zázvoru a jaké z čerstvě vylisované šťávy.

Zkušenosti? \":)\"

Produkt bude podle všeho dost podobný a možná ještě lepší by bylo vymacerovat rozmixovaný zázvor a po pár dnech prohnat tu směs odšťavňovačem, pak máte jak jistotu, že tam bude vše i rychlost výroby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alkoholová tinktura mix
PříspěvekNapsal: čtv črc 25, 2019 3:54 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 03, 2011 5:09 pm
Příspěvky: 394
Rád bych využil sklizený česnek ze zahrádky(není ho nějak extra moc ale i tak ho většinou nestihneme všechen sníst a pár paliček musíme vyhodit protože už jsou shnilé). Dostal jsem nedávno na narozeniny chilli vodku, tak si říkám, že bych mohl udělat nějakou česnekovou tinkturu. Předpokládám, že chilli a česnek je dobrá kombinace, ne? Našel jsem různé recepty, někde se česnek vaří, jinde ne. Máte nějaký osvědčený recept? Hodilo by se do té tinktury přidat ještě něco dalšího?
Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alkoholová tinktura mix
PříspěvekNapsal: čtv črc 25, 2019 6:03 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
Igi píše:
Rád bych využil sklizený česnek ze zahrádky(není ho nějak extra moc ale i tak ho většinou nestihneme všechen sníst a pár paliček musíme vyhodit protože už jsou shnilé). Dostal jsem nedávno na narozeniny chilli vodku, tak si říkám, že bych mohl udělat nějakou česnekovou tinkturu. Předpokládám, že chilli a česnek je dobrá kombinace, ne? Našel jsem různé recepty, někde se česnek vaří, jinde ne. Máte nějaký osvědčený recept? Hodilo by se do té tinktury přidat ještě něco dalšího?
Děkuji.

Tuto zkušenost nemám, vždy jsem česnek nakládal do oleje, ale myslím že bude v pohodě i tak jak popisujete.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alkoholová tinktura mix
PříspěvekNapsal: pon bře 29, 2021 11:43 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte pro 29, 2020 12:08 am
Příspěvky: 757
Tinktúra je super vec, len mám problém s tým alkoholom (som nejaký piatok abstinent). Je možné vyrobiť tinkturu aj bez alkoholu (napr. je sezóna medvedieho cesnaku) - a ak áno, v čom to lúhovať? Obyčajný ocot?

_________________
Fanatici všech zemí, vyližte si prdel!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alkoholová tinktura mix
PříspěvekNapsal: úte bře 30, 2021 10:45 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
neti píše:
Tinktúra je super vec, len mám problém s tým alkoholom (som nejaký piatok abstinent). Je možné vyrobiť tinkturu aj bez alkoholu (napr. je sezóna medvedieho cesnaku) - a ak áno, v čom to lúhovať? Obyčajný ocot?

Tak ocet nevím takové návody se moc nepožívají, ale lze dělat výluh v DMSO.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alkoholová tinktura mix
PříspěvekNapsal: stř čer 08, 2022 12:00 pm 
Offline

Registrován: sob črc 18, 2020 3:14 pm
Příspěvky: 97
Zdravim,
chcem sa opytat, ci su extrakty, tinktury a oleje vhodne na priamu kozumaciu ako doplnok, alebo ci su dobre aj na inhalaciu.
Eukalyptovy olej, mata, borovica, citron, zazvor atd.....Proste ako zistim ci je to len cisto prirodne- nerafinovane. V zlozeni vacsinou pisu ze pridavok je olivovy olej.
Ci najlepsie vyrobit si to sam? \":D\"
Vdaka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alkoholová tinktura mix
PříspěvekNapsal: pát čer 10, 2022 4:24 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
vladdo píše:
Zdravim,
chcem sa opytat, ci su extrakty, tinktury a oleje vhodne na priamu kozumaciu ako doplnok, alebo ci su dobre aj na inhalaciu.
Eukalyptovy olej, mata, borovica, citron, zazvor atd.....Proste ako zistim ci je to len cisto prirodne- nerafinovane. V zlozeni vacsinou pisu ze pridavok je olivovy olej.
Ci najlepsie vyrobit si to sam? \":D\"
Vdaka

Na to se musíte zeptat výrobce jaký postup používá, ale velká většina těch extraktů se dá bez potíží brát orálně i inhalovat. Každopádně jde o extrémní koncentráty tedy při tom užívání a inhalaci postupovat maximálně opatrně lze se tím silně podráždit sliznice což není nic příjemného.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz