Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 2:31 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 355 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 24  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Padání vlasů
PříspěvekNapsal: stř čer 26, 2013 10:02 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
S debilem se může člověk hádat roky a stejně se nikam neposune...

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání vlasů
PříspěvekNapsal: stř čer 26, 2013 10:27 pm 
Offline

Registrován: ned čer 23, 2013 12:45 pm
Příspěvky: 11
Vševěd píše:
S debilem se může člověk hádat roky a stejně se nikam neposune...

Jsem rád, že se držíš věcných argumentů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání vlasů
PříspěvekNapsal: čtv čer 27, 2013 6:26 am 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
srovnání - skupina umývající si hlavu normální šampónem, skupina umývající si hlavu Nizoralem (KZC)
Obrázek
Citace:
The PI score of the AGA + normal shampoo group declined steadily throughout the study. In other words, they kept losing their hair. On the other hand, the AGA + ketoconazole group increased their PI score, meaning that their anagen percentage and/or hair thickness improved. The effect was evident after 6 months and seemed to plateau after 15 months. Ketoconazole also seemed to decrease sebum levels in the AGA group, with a median reduction of 18% at the end of the study.

Compared to the AGA + normal shampoo group, the AGA + ketoconazole did considerably better. Even though the most drastic improvement was seen between months 6-15, the trendline was still up at the end of the study. And in fact, since a slight decrease was also seen between months 3-6, after which things picked up again, it may well be that Nizoral would have increased hair growth even further after the 21st month.

a můžeš zase napsat: ale stejně se nehodí \":roll:\"

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání vlasů
PříspěvekNapsal: čtv čer 27, 2013 11:48 am 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Vševěd píše:

Tak to jsi toho neslyšel ještě hodně. Nizoral je velmi silný antiandrogen. Proto se v orální podobě nedoporučuje užívat déle než 14 dnů, má velmi silný vliv na snížení produkce testosteronu.
Z produktivního chlapa udělá eunucha. Může způsobovat i gynekomastii, protože estrogeny převládnou nad mužskými hormony. Lokální aplikace tyhle rizika sníží. Ovšem i tak je
mírné oslabení libida cítit.

Ano, neslyšel jsem toho opravdu ještě hodně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání vlasů
PříspěvekNapsal: čtv čer 27, 2013 2:28 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
Zas nemůžeš rozumět všemu. Konec konců už jsi dal světu Sakulovu tabulku \":lol:\"

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání vlasů
PříspěvekNapsal: pát čer 28, 2013 2:42 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Vševěd píše:
Zas nemůžeš rozumět všemu. Konec konců už jsi dal světu Sakulovu tabulku \":lol:\"

Máš pravdu, nemůžu rozumět všemu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání vlasů
PříspěvekNapsal: pon črc 01, 2013 7:48 am 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
To bys musel být Mel. Mel, co už nepřišel. Holt přiznat, že jsem neměl pravdu někdy bolí.

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání vlasů
PříspěvekNapsal: pon črc 01, 2013 11:24 am 
Offline

Registrován: ned čer 23, 2013 12:45 pm
Příspěvky: 11
Vševěd píše:
srovnání - skupina umývající si hlavu normální šampónem, skupina umývající si hlavu Nizoralem (KZC)
Obrázek
Citace:
The PI score of the AGA + normal shampoo group declined steadily throughout the study. In other words, they kept losing their hair. On the other hand, the AGA + ketoconazole group increased their PI score, meaning that their anagen percentage and/or hair thickness improved. The effect was evident after 6 months and seemed to plateau after 15 months. Ketoconazole also seemed to decrease sebum levels in the AGA group, with a median reduction of 18% at the end of the study.

Compared to the AGA + normal shampoo group, the AGA + ketoconazole did considerably better. Even though the most drastic improvement was seen between months 6-15, the trendline was still up at the end of the study. And in fact, since a slight decrease was also seen between months 3-6, after which things picked up again, it may well be that Nizoral would have increased hair growth even further after the 21st month.

a můžeš zase napsat: ale stejně se nehodí \":roll:\"

Jo takže né, tablety, ale šampón Nizoral je účinej proti Androgenní alpecii, jo? To je prostě blbost. Všechny ostatní zdroje říkají, že Nizoral proti mužské plešatosti není účinný a není důvod, proč by měl být, protože prostě neredukuje a neblokuje DHT.

Když svoje argumetny podpoříš nadávkama na všechny okolo, nebudou silnější.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání vlasů
PříspěvekNapsal: pon črc 01, 2013 12:04 pm 
Offline

Registrován: čtv zář 08, 2011 9:46 am
Příspěvky: 259
DHT blokuje rdesno mnohokvěté http://www.salviaparadise.cz/rdesno-mnohokvete-koren-mlety-150g-p-897.html?cPath=13_313


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání vlasů
PříspěvekNapsal: pon črc 01, 2013 2:01 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
Mel píše:

Jo takže né, tablety, ale šampón Nizoral je účinej proti Androgenní alpecii, jo? To je prostě blbost. Všechny ostatní zdroje říkají, že Nizoral proti mužské plešatosti není účinný a není důvod, proč by měl být, protože prostě neredukuje a neblokuje DHT.

Když svoje argumetny podpoříš nadávkama na všechny okolo, nebudou silnější.

Od začátku mluvím o šampónu. Ládovat se nějakýma hormonama systémově, aby mi nepadaly vlasy považuju za zhovadilost.
Prosím abys uvedl "všechny ostatní zdroje".
Moje argumenty jsou dostatečně silné, ten graf je velmi výmluvný. Pokud ho nevyvrátíš studií, která by prokazovala opak, považuji celou věc za vyřízenou.
Navíc, mám obavu, že naprosto nechápeš co to znamená antiandrogen. Protože testosteron i dihydrotestosteron jsou androgeny, takže ať vyblokuješ jeden nebo
druhý není podstatné. V těle už to samozřejmě problém je, protože na systémové úrovni blokovat testosteron by nebyl moc dobrý nápad.

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání vlasů
PříspěvekNapsal: pon črc 01, 2013 3:30 pm 
Offline

Registrován: ned čer 23, 2013 12:45 pm
Příspěvky: 11
Vševěd píše:
Od začátku mluvím o šampónu. Ládovat se nějakýma hormonama systémově, aby mi nepadaly vlasy považuju za zhovadilost.

Fajn, to vidíme stejně.
Vševěd píše:
Prosím abys uvedl "všechny ostatní zdroje".

Pokud by ten účinek proti DHT byl prokázaný, byl by schválený pro léčbu Androgenní alopecie.
Ani v příbalovém letáku není uvedeno, že by měl šampon dělat to, co ty popisuješ:

http://www.lekarna.cz/nizoral-100ml-2la-sampon-1/

"Second, ketoconazole is an androgen receptor antagonist, competing with androgens such as testosterone and DHT for androgen receptor binding. This effect is thought to be quite weak, even with high oral doses of ketoconazole.[16]"

http://en.wikipedia.org/wiki/Ketoconazole


http://toxnet.nlm.nih.gov/cgi-bin/sis/search/r?dbs+hsdb:@term+@rn+65277-42-1

Zde je pouze vyslovena hypotéza, že by Ketocazol mohl být vhodným přídavkem při užívání Finasteridu proti AGA.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/14729013

Vševěd píše:
Moje argumenty jsou dostatečně silné, ten graf je velmi výmluvný. Pokud ho nevyvrátíš studií, která by prokazovala opak, považuji celou věc za vyřízenou.

Na konci té tvé studie se také říká, že je nutné ji potvrdit ve větší skupině lidí. Vzhledem k tomu, že je z roku 1998 a nic dalšího se k tomu nedá najít, tak nevěřim, že se jim to podařilo prokázat, ale nechali si to pro sebe.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/9669136


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání vlasů
PříspěvekNapsal: pon črc 01, 2013 4:14 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
No jasně. Udělali druhou studii, vzali tam dvakrát tolik lidí a úplně se to převrátilo naopak. Ti, co si myli hlavu Nizoralem těm slezly všechny vlasy.
Kdybych to neměl osobně vyzkoušeno. Kdybych neužíval orálně Nizoral v dávkách okolo 600 mg na den a nevěděl, jak to zahýbe s libidem, a jak se
mi po tom zhoršily varixy. Kdybych si nemyl hlavu Nizoralem už pár let a nevěděl bych, jak mi padaly vlasy předtím a jak mi začnou padat potom,
co si je začnu mýt jiným šampónem... pak bych ty tvoje debilní kydy možná začal brát vážně \":roll:\"

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání vlasů
PříspěvekNapsal: pon črc 01, 2013 4:38 pm 
Offline

Registrován: ned čer 23, 2013 12:45 pm
Příspěvky: 11
Vševěd píše:
No jasně. Udělali druhou studii, vzali tam dvakrát tolik lidí a úplně se to převrátilo naopak. Ti, co si myli hlavu Nizoralem těm slezly všechny vlasy.
Kdybych to neměl osobně vyzkoušeno. Kdybych neužíval orálně Nizoral v dávkách okolo 600 mg na den a nevěděl, jak to zahýbe s libidem, a jak se
mi po tom zhoršily varixy. Kdybych si nemyl hlavu Nizoralem už pár let a nevěděl bych, jak mi padaly vlasy předtím a jak mi začnou padat potom,
co si je začnu mýt jiným šampónem... pak bych ty tvoje debilní kydy možná začal brát vážně \":roll:\"

Chtěl jsi odkazy na moje tvrzení, dal jsem ti je.

To, že ORÁLNÉ užívaný Nizoral, snižuje hladinu testosteronu už jsem ti tu psal. A že to není to samé jako DHT, jsem ti taky vysvětlovat. To není argument pro účinnost Ketokonazolu proti AGA.

Jsem rád, že máš pocit, že ti po Nizoralu přestaly padat vlasy, ale nemůžeš říkat, že Nizoral je super proti Androgenní alopecii a jsou na to stovky studií. Je to tvůj názor.

A nevyjadřuj se tu pořád jako nějakej nerudnej dědek. \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání vlasů
PříspěvekNapsal: pon črc 01, 2013 5:11 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
Mel píše:
Chtěl jsi odkazy na moje tvrzení, dal jsem ti je.

To, že ORÁLNÉ užívaný Nizoral, snižuje hladinu testosteronu už jsem ti tu psal. A že to není to samé jako DHT, jsem ti taky vysvětlovat. To není argument pro účinnost Ketokonazolu proti AGA.

Jsem rád, že máš pocit, že ti po Nizoralu přestaly padat vlasy, ale nemůžeš říkat, že Nizoral je super proti Androgenní alopecii a jsou na to stovky studií. Je to tvůj názor.

A nevyjadřuj se tu pořád jako nějakej nerudnej dědek. \":)\"

Testosteron stejně jako dihydrotestosteron jsou androgeny. Je-li ketoconazol antiandrogen, je nasnadě, že vyblokuje oba dva. Není to selektivní antiandrogen.
Nikdy jsem nenapsal, že "jsou na to stovky studií". To si mně asi s někým pleteš. Napsal jsem, že je na to milón článků na internetu. Našel jsem celkem tři studie,
čistě o lokální aplikaci ketoconazolu byla jen jedna, tu jsem dal k lepšímu. Podle mně je dostatečně výmluvná, podle tebe není, protože se na konci psalo, že pro
její potvrzení je potřeba udělat studií o větším počtu subjektů (to se píše v každé druhé studii).

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání vlasů
PříspěvekNapsal: pon črc 01, 2013 5:16 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
Další studie, i s obrázky, z roku 2011
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3262531/

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 355 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 24  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot] a 39 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz